Marijke STADSNIEUWS, x: EEN ONDERSCHEIDING VOOR IR. KALFF Feestmaaltijd in Pays- bas Humorhoekje DIRECTIE NEDERL SPOORWEGEN, Ir. v. Dijk benoemd tot directeur Fa. M. H. v. Raalie Restanten en Coupons M. H. van Raalie Verschenen/ Cissy vanMarxveldt M- UIT DE STAATSCOURANT. Voornaamste Kon. Besluiten uit de Staatscourant. Benoemd tot lid en voorzitter van het college van regenten over de gevangenis te Zwolle Mr. M. Dresling, notaris wonende te Zwolle. Tot lid van het College van Regenten over de gevangenis te Winschoten J. C. Lotgering, inspecteur der directe belastin gen te Winschoten. Idem te Rotterdam Mr. J. A. de Visser, substituut officier van Justitie bij de rechtbank te Rotterdam te Rotterdam. Idem te Groningen Mr. A. Rombach, of ficier van Justitie bij de rechtbank te Gro ningen. Eervol ontslagen wegens verandering in de inrichting van het dienstvak waarbij zij werkzaam is Jkvr. Dr. C. M. Laman—de Wit, uit haar betrekking van secretaris van het algemeen college van bijstand en advies voor het rijks tucht- en opvoedings wezen. Op verzoek eervol ontslagen Jhr. Mr. F. E. M. de Roy, van Zuidewijn, ambtenaar van het O M. bij de kantongerechten Bre da, Oosterhout en Zevenbergen met stand plaats Breda Benoemd tot substiuut officier bij dc rechtbank te Breda Mr. O. E. G. Graaf van Limburg Stirum, thans ambtenaar van het O.M. bij de kantongerechten in het arron dissement Amsterdam met standplaats te Amsterdam. Benoemd bij de groote staf tot ritmees ter de oidonnauce officier van H. M. de Koningin de lsle luitenant E. L. D. baron Sirtema van Grovestins van dien staf. Bij den Generalen staf tot majoor de ka- piteins N. Teunis Carstens, L. J. Schmidt en H. F. M baron van Voorst tot Voorst allen van dien staf; respectievelijk toegevoegd aan den chef van den generajen staf. adjunct chef van den staf der 2e divisie, cn toegevoegd aan den commandant van het veldleger. Bij het wapen der infanterie lot majooi bij het tegenwoordig corps de kapiteins NT van Bavel, J. J. T. Hey, R. Boomsma. H. J van Steensel, gezegd v. d. Aa, en A. P. van Yelthuysen. resp. van het 22ste, 20ste. adju dant van' het 15e. van het 13e en van bet 18e regiment infanterie; tot kapitein de le luitenant T. J. A. Boer, van het wapen, gedetacheerd bij hel N. I. leger; bij den staf van het wapen de 2e luit P. G. A. Fortanier van dien staf. werkzaam bij de K. M. A.; bij hun tegenwoordig corps de le luitenants E. Molthuis, A. den llortog cn U. C. C Noordenbos, respect, van het 9e van het regiment Jagers cn hei 11e regi ment infanterie; bij het 10e regiment, de le luit. Jhr. I. van Suchtelen. van het regiment grenadiers, ge detacheerd bij het corps politietroepen; 1 bij de luchtvaartafcleeling de le luitenants W. L. Bischoff, P. F. van Dord en F. Ra land alle vlieger bij die afdeeling: de le luienant Six Dijkstra van het wa pen, gedetacheerd bij de troepen in Surina me; bij de staf van het wapen de le luite nant A. J. J. M. Lohmeijer. A. J. R. de Vos. IJ. Steenstra en J. Blokhuis allen in dien staf, resp. werkzaam bij het departement van defensie, adjudant van den inspecteur \an het wapen, werkzaam bij de militaire verkenningen en adjudant van de gouver neur der K. M. A.: bij hun tegenwoordig corps le luit 'uants Bruijn van het lie, J. J. van Monsel van het H. C. Bergbuijs van het 16e en J. M de Se regiment infanterie, gedetacheerd bij het «orps politietroepen, W. van Wijk van het loe, C. M. van Hal van het 14e, G. II var» Heijn van het regiment grenadiers J. J. Lamberti van het 13e en C. J. Boekwiji van het le. Bij het vijfde- de le luitenant P. H. Oudt van het 21e; van het regiment grenadiers, adjudant van Bij het vierde de le luit. J. N. Breunisse. den commandant der le divisie; tot le luit. bij het tegenwoordig corps de 2e luitenants T. A. J. van Erp van het 6e, R. P. Wierix van het 4e, P. J. E. Janssens vlieger bij de luchtvaartafdeeling C. F. II. Slyffardt van het 9e. X. Hogerland van het 15e, G. A van Kooten van het 12e, W. de Boer van het 6e en Ad. van Son van het 6e; Bij het wapen der cavalerie tot majoor bij zijn tegenwoordig corps de ritmeester J. J. M. de Waal adjudant van het 2e regiment huzaren; tot le luit. bij het tegenwoordig corps de 2e luitenant T Hoytema van Ko nijnenburg van het 2e regiment huzaren. Bij het Wapen der artillerie tot majoor bij hun tegenwoordig corps de kapiteins L. J. de Decker adjudant van 't 4e regiment veld artillerie; II.F. H. C. C. A. von Frevtag Drabbe, adjudant van het 2e regiment on bereden artillerie; R. P. J. van den Berg van Saparoea, adjudant van het 3e regiment veldartillerie J. J. Mussert van het corps pontonniers en torpedisten, C. Iongh van bet 2e regiment veldartillerie cn P. J. A. Bartels van het 2e regiment onbereden ar tillerie; tot. kapitein bij den staf van het wapen de le luitenant G. P. F. H. G. Strang van Hees en J. W. Vintges beide van dien staf, resp. werkzaam bij de militaire ver kenningen en bij de K.M.A.; bij hun tegen woordig corps de le luitenant F. H. H. M. ten Benzei, van het Te regiment veld, J. Barcndregt van het corps luchtdoel artille rie G. M. Mante van het 6e regiment veldar tillerie. J. W. Wijn van het le Reg. Veld-arlille- rie; W. C. Maas, adjudant van het corps lijdende artillerie; A. v. d. Wiel van het Se Regiment veld-artillerie; C. M. A. C. Stof fel. van het 8e Regiment veld-artillerie; B. J. R. P. Rasch van het le Regiment veld-ar tillerie; tot luitenant bij het tegenwoordig corps de 2e luitenants H. v. d. Vloodt van het 2e Regiment onbe reden artillerie; J. H. v. Giessen, vlieger bij de Luchtvaart-afdeeling; B C. J. Brou wer van het corps ponteniers en torpedis ten; P. J. M. Schoonenberg van het le re giment onbereden artillerie; L. M. Kamp, vlieger bij de luchtvaart-afdeeling; O. J. A. Kaub van het corps rijdende artillerie; G- J. W. Gelderman van het corps ponteniers cn torpedisten: C. A. Bijlaard van het Regi ment kustartillerie; Jhr. D. J. A. A. van Lawick van Pabst van het corps rijdende artillerie; bij het wapen der genie tot majoor bij den staf van dat wapen de kapiteins: II. L. v. Roijen van dien staf werkzaam bij het Departement van Defensie. tot le luit. bij het Regiment Genietroepen de 2e luitenants: J. W. F.. Mulder, M. de Boer. C. J. T Stoorvogel. A. de Wit, J. F. Tohna. I. J. C. Meeues, allen van het corps; bij het wapen der Koninklijke Marechaus see tot majoor bij de le divisie van het wa pen de kapitein Jhr. A. D. Laman Trip van de le divisie van het wapen; bij liet dienstvak der militaire admini stratie tot kapitein de 1e luitenants: G. R. v. Someren van het dienstvak, dat le luitenant op non-activiteit J. Jonker, zoo mede de le luitenants R. Middelbeek en J. M. B. M. F. van Strie allen van het dienstvak bij het personeel van den Geneeskundi gen Dienst der Landmacht tot officier van gezondheid le klasse die der 2e klasse. K. J. Breman van dat personeel; benoemd tot veterinair inspecteur van de Volksgezondheid, tevens inspecteur van de Veeartsenijkundigen Dienst P. Stekouwer, wien nis ambtsgebied is aangewezen het district Zeeland, westelijk Noord-Brabant aan den Veterinair inspecteur van de Volksgezondheid, tevens inspecteur van de Veeartsenijkundigen Dienst dr. A. O ver- beek is als ambtsgebied aangewezen het district Zuidelijk Zuid-ITolland en aan deu inspecteur K. de Vink het district Noorde lijk Zuid-IIolland cn Westelijk Utrecht, ter wijl de inspecteur dr. S. G. Zwart ontheven wordt van zijn werkzaamheden in het. dis trict Noordelijk Zuid-Holland en Westelijk Utrecht, cn toege\oegd wordt aan de hoofd inspectie van de Volksgezondheid dr. H. C. E. Berger. bij beschikking van den minister van Ar beid is aangewezen als standplaats voor den Inspecteur P. Stehouwer de gemeente Breda, voor den inspecteur dr. A. Over hoek de gemeente Rotterdam en voor den ispecteur K. de Vink de gemeente 's-Gra- \cnhage. RADIO IN DE SCHOOL. Het rapport van de onderwijs raad verschenen. Verschenen is het rapport van den Onder wijsraad ever het gebruik van de radio in de school, waaromtrent de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen den Raad advies had gevraagd. De Onderwijsraad komt in zijn rapport tol de conclusie: a. dat, mits de radio alleen beschouwd wordt als hulpmiddel bij het onderwijs, het luisteren aar radio-uitzendingen voor het lager, middelbaar en voorbereidend hcoger ohderwijs geacht mag worden geen bezwaar te ontmoeten en bij het nijverheidsonder wijs zelfs w^nschelijk te zijn; b. dat de tegenwoordige wettelijke voor schriften, althans voorshands, voldoende gelegenheid bieden aan het schooltoezicht om eventueel tegen misbruiken te waken; Houten. Kersenveiling 28 Juni. Melker sen I 46—50 cid. rood 16—20 c., per K.G, aardbeien 3210 c. p. pond. Groohofficier in de Orde van Oranje-Nassau „Waarom ben je niet altjjd zoet, meisje?" „Omdat lk alty d aoet U nooit meer blij zou zijn als ik zoet was, moesje". (Passing 81>ow) Zaterdagavond hebben de Spoonvegmaat schappijen den heer Kalff in hotel des Pays Bas te Utrecht een afscheidsmaaltijd aange boden, waai bij behalve de commissarissen het mede-directielid, mr. van Manen en de chefs van dienst der N.S. de minister van waterstaat, de inspecteur-generaal van de spoor- en tramwegen en de chef van de af deeling vervoer- en mijnwezen van het de partement van wateistaat aanwezig waren Van de tafelreden vermelden wij enkele on wel in de eerste plaats, die van den mi nister, mr. van der Vegte, waarbij mede- deeling gedaan is, dal bet de Koningin be haagd heeft den heer Kalff als erkenning voor zijn groote verdiensten meer in het bijzonder voor het vele en belangrijke dat hij op liet gebied aan de spoorwegen verricht en tot stand heeft gebracht, te be noemen lot groot-officier in de orde van Oranje-Nassau. Daarna heeft de preaident-commissaiis mr. van der Meulen het woord gevoerd die nainens den raad van commissarissen en den directeur, mr. \an Manen als bewijs van hulde en waardeering voor de lang durige, moeitevolle en zoo met succes be kroonde werkzaamheid van den aftroden- den directeur de versierselen van de hen toegekende hooge onderscheiding in e^n zilveren cassette heeft overhandigd De heer van Manen herdacht voorts de nauwe en aangename samenwerking met zijn col lega, dien hij (hans tot zijn leedwezen ziet heengaan. Namens de chefs van dienst heeft dr. van Heukelom een hartelijk afscheidswoord ge sproken, vergezeld van de aanbieding van een kunstvoorwerp als aandenken en als blijk van eerbied voor den scheidenden leider. In den voormiddag had de heer Kalff in een druk bezochte receptie afscheid geno men van vele hoogere en lagcie ambtena ren, die in hun dienst meer van nabij met hem in aanraking waren gekomen cn van een aantal gelieerde tramwegdirecties. De aandeelhouders def NA'. Maatschap pij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen cn der NA Ilollandsche JJzeren Spoorweg Maatschappij hebben de balans en de winst cn verliesrekening over 1928 vastgesteld cn het dividend bepaald op 5 pel. De na afloop van de gewone jaarlijksche vergaderingen gehouden buitengewone ver gaderingen van heide maatschappijen heb ben tot wijziging der statuten besloten. Onislafr\erleening op verzoek aan Ir. J. A. Kalff n de Zaterdagmiddag gehouden alge- meene vergadeiing van aandeelhouders van de Maatij. tot Exploitatie van Staats spoorwegen en van de Holl. IJzeren Spoorw. Maatij. is aan Ir. J. A. Kalrf op diens verzoek eervol ontslag verleend als lid van de directie der Nederlandsche Spoorwegen en is in diens plaats benoemd tot lid der directie Ir. E. C. W. van Dijk. chef van den dienst van exploitatie bij de Spoorwegen. De heer v. Dijk was aanvan kelijk ingenieur hij de Ned. Centr. Spoor, maar ging naar de Staatsspoor over, toen de N. C. S zich' in de groote Maatschappij oploste. OFF1CIEELE KENNISGEVING. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter algemeene kennis, dat de Kiezerslijst van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Geldersche Vallei, voorzooveel betreft de kiezers dezer gemeente ter Ge meente Secretarie (Bureau verkiezingen) voor een ieder ter inzage ligt vanaf neden. gedurende veertien achtereenvolgende da gen. Amersfoort, den len Juli 1929. De Burgemeester voornoemd. v. RANDWIJCK. GARNIZOEN. Mutatie. De eei'ste-luitenant J. A. W. Bor, van het 21e Regiment. Infanterie, is op non-activi teit gesteld tot 1 Januari 193U. HET MOTORONGELUK OP DEN ARNHEMSCHEWEG. Het slachtoffer overleden. Men zal zich herinneren, dat vorige week de ruim 20-jarige A. het ongeluk had op den Arnhemscheweg met zijn motorrijwiel tegen een groentewagen te rijden, waardoor hij zijn stuur kwijt raakte en tegen een lan taarnpaal terecht kwam. Met een hoofdwonde en inwendige kneu zingen was het slachtoffer in het zieken huis opgenomen, waar hij gisteren aan de bekomen wonden is overleden. HANDEL EN INDUSTRIE. Bloemenmagazijn en Kweckerl) W. van Bemmel geopend. De heer W. van Bemmel heeft in de van Asch van Wijckstraat 20a een modern bloe menmagazijn met annex kweekerij geopend Het is do bouwkundige Johs. Blom gelukt een passend geheel te scheppen, waardoor het voor de liefhebbers van planten en bloe men een genot is deze nieuwe omgeving voorbij te wandelen. Winkel en woonhuis zijn onder ééu kap gebouwd. Een ruime étalage toont ons de voortbrengselen der kweekerij, terwijl 's avonds een goede verlichting de aandacht op de zaak vestigt. Twee bloemenkassen zijn achter hei pand gebouwd, beide voorzien van centrale ver warming, terwijl op handige wijze het re genwater dat op de kassen valt verzameld wordt, zoodat de jonge kweekplantjes geen leidingwater krijgen. De bekende dahlia- hoek bij de van Persijnstraat is in tact ge bleven. De heer van Bemmel. die specialiteit is in het vervaardigen van bloemwerken, toont dit op ruime wijze in zijn winkel en étalage waar fraaie bloemwerken zijn tentoonge steld. Overigens is de familie van Bemmei geen onbekende in de bloemcnbranche te Amers foort. Reeds in 18G6 opende de vader een fzaak in de z.g. Watersteeg. thans Berg straat. in 1905 volgde de overplaatsing naar het toenmalige Stationsplein, waar vanaf dien tijd de twee broers hun bedrijf uitoe fende. Thans is de oudste broer uit de zaak getreden en wordt de nieuwe gemoderni seerde zaak voortgezet door den heer W. vnn Bemmel. De belangstelling was heden op den openingsdag bijzonder groot. Het pand en de kassen zijn gebouwd dooi de aannemers Handriksen en Weyland. Het electrisch licht is verzorgd door de fa. E .1. Krause. A. P. N. „de Luchtpost" Uitslag wedvlucht Groningen afstand 142.4 K.M. gehouden op Dinsdag 30 Juni 1929. Dui ven in vrijheid 7 uur. De prijzen werden be haald als volgt: H. J. Hol nr. 1, 2, 7, 8, 10 1.1. W. Priem 3, 6. 9. W. v. d. Riet 4 I. Noorman 5. W. v. d. Linden Sr. 12. G. Krijn en 13. Aangewezen duif 10 ct. H. J. Hol met no. 1 idem 25 ct idem. Aankomst eerste duif 10 u 13 m. 2» sec id. laatste duif 10 u. 40 m. 52 sec. AANBESTEDINGSNIEUWS. Gunningen. Hei aanleggen van straten en rioleering ten behoeve der nieuwe 50 perceeler. van Goed-wonen, aanbesteed 14 Juni, is na over leg met den laagsten inschrijver, Aann Be drijf- van oHogevest alhier (f 34.225) voor deze som gegeven aan G. C. Blanken, bou wer van genoemde woningen. De heer Blan ken had ingeschreven niet f 34.289 Het bouwen van het Gemeentehuis ie Scherpenzeel is, na eenige bestekswijziging, opgedragen voor 27.2S0 aan P. W. Beijer alhier, laagste inschrijver bij de aanLeste ding van 27 Mei. De uitbreiding van het St. Elizabeth's Gasthuis, onder de architecten Ilerm. Kroes en Zoon. ie gegund aan L. J. Hemels alhier laagste inschrijver bij de aanbesteding van 4 Juni met 35.986. DE VERKIEZINGEN. Een centrale meeting en een vnurwerk van de S. D. A. P. Door de afdeeling Amersfoort van de S.D.A P. wordt Dinsdagavond een centrale meeting belegd in het plantsoen nabij de Hendrik van Viandenstraat waar als spre kers zullen optreden Ds. M. C. van Wijhe, Hervormd predikant te Nieuw-Veen .en Mevr. Wolters-Amojli. lid van den •gemeen teraad van Utrecht. Vooraf maakt de ar- beidersmuziekvereeniging ..H. J. Hegeraad" een muzikale wandeling, terwijl deze nvi- ziekvereeniging ook de meeting zal oplui steren. Na afloop van de Centrale meeting wordt 'n optocht geformeerd die om kwart voor 10 vanuit het plantsoen de volgende route maakt: Plantsoen, Kleine Haag, Zuid singel, Kamp. Coninckstraat, Methorst- straat, Kruiskamp, Hooglandscheweg, SchimmelpenYiinckstiaal. Koppelpoort, Groote Spui, Kleine Spui. Kleine Koppel. Tiemstraat. Nijverheidsstraat. Op het ter rein aan de Nijverheidsstraat wordt om half elf een groot, vuurwerk afgestoken als slot van de verkiezingsactie. KIND TE WATER GERAAKT. En gered. Zaterdagmiddag omstreeks twee uur ge raakte op de Korte Gracht ter hoogte van het postkantoor een vier k vijf jarig meisje te water. Nadat een der omstanders eenige vergeefsche pogingen aangewend had om het slachtoffer van de wal af te bereiken, sprong de toevallig aanwezige heer I. C o- h e n s i u gekleed te water, die het genoe gen mocht smaken de drenkelinge behou den op het droge te brengen. Zeer zeker is een woord van hulde aan het adres van den kranigen redder hier op zijn plaats. Amersfoort. M Zomer-Opruiming van Voile, Mousseline, Wasch-Sloffen, Mantel- en Japonstoffen Zijden Stoffen en Shqntungs Afd. Bonneterie Opruiming van Vesten zonder mouwen Pull-Overs Zomer Deux-Pièces Meisjes Kilties het nieuwe boekvan n Bockhandel Gelanden f 2.90. Ultg. Valkhof f i Co - Amersfoort' EXAMENS. Acte nuttige handwerken. Kweekschool der Zusters O. L. Vrouwe. Geslaagd dc dames: A. C. M. Beemer. Hilversum: S. L. Belt. Koevorden, M. A. H. Besselmk. Hengelo (G.); J. A. van den Bosch,Wagcrnngcn; M. Cramers, Nieuwe- Pekela; I. C. Dik, Emmerersscheiderveen, en C. M. van Engelen. Utrecht. Afgewezen geen. EINDEXAMENS R.H.B.S. Afdeeling A, Voor het eindexamen afdeeling A. van de R.H.B.S. slaagden G. H. Bomas alhier, mej. Ha. Ja. de Lange, Scherpenzeel, W. Langcndonk, alhier. II. K. Schuitemaker, alhier, .1. P. van der Steur, Nijkerk cn mei. G. J. M. E. van Weezei Errcns. alhier. Afgewezen geen. zich teruggetrokken geen. POLITIEBERICHTEN. Proces-verbaal is opgemaakt tegen den minderjarigen J. D. terzake diefstal van ƒ9.— a 10— uit een woning aan de van Campcnstraat. De dader heeft bekend cn er is 8.60 bij hem in beslag genomen •kunnen worden. RECTIFICATIE. In ons nummer van j.l. Vrijdag kwam o.iïi. een ingezonden stuk voor betreffende „Zand- en tufsteen van de O.L.V.-toren". Aan hei einde staat daar „3. dat de reeds te \eel betaalde ƒ8000, weggegeven zijn". Dit bedrag moet zijn ƒ80 000. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Egbert Theodoor Anthonius, 7.. v. Antonle Gijsbertus Willebrordus van Oostveen en Alida de Jong. Getrouwd: Willem Relman en Dirkje Veen Overleden Francisca Johanna van de Veer, oud B3 jaar. ongehuwd. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water bi '44 zweminrichting bedroeg hedenochtend $2 graden,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 7