Nieuwe Vilthoeden voor de reis. D00DEMANS ROTS. Donderdag 18 Juli 1929 .DE EEMIANDER" TWEEDE BLAD. BINNENLAND DE KABINETSFORMATIE N.V. COMPAGNIE LYONNAISE, DE LORD MAYOR IN AMSTERDAM Maaltijd in het Paleis ^ng No. 17 Gletscher van rürj] 30 K;Mi lengte FEUILLETON. ren-- De lecbtsche Kamerfracties bijeen Naar aanleiding van de mededeelingen door den Kabinetsformateur, jhr, mr. Ruys de Beerenbrouck gedaan aan de fracties uit de Tweede Kamer der R.-K., A.-R, en C.-H., zou de Roomsch-Katholieke fractie verga deren heden middag te half twee in het gebouw der Tweede Kamer, de Anti- revolutionnaire fractie hedenmiddag te twee uur, in het Kuyperhuis. De fractie der Christ, historischen vergaderde gistermid dag te drie uur in het gebouw van het dag blad „De Nederlander" aan de Rijnstraat. Het moderamen der Anti-revolution- naire Partij heeft gisterochtend in verband met den politieken toestand een vergadering gehouden in het Kuyperhuis aan de Dr. Kuyperstraat. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot directeur van het Huis van Bewaring te Assen A. W. J. Ente, com mies ter directie bij de gevangenissen te 's Hertogenbosch. Op verzoek eervol ontslagen met ingang van 16 Juli de officier van gezondheid le klasse Dr. H. Peeters van het personeel van den geneeskundigen dienst der land macht en is hij benoemd tot reserve-offi cier van gezondheid der le klasse bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht. Benoemd tot opzichter tweede klas bij de Rijks-waterstaat B. Hakkeling Bzn. te IJmuiden. Benoemd met 1 Augustus tot weten schappelijk assistent bij het Rijks Prenten kabinet te Amsterdam Dr. C. M. A. A. Lin deman, thans tijdelijk. Toegekend de bronzen eere-medaille der Oranje-Nassau-orde aan W. A. Bootsma, ar beider in dienst van de N.V. Vereenigde Expeditiebedrijven Reima.n, Stok en .Kers ken te Amsterdam. Bij K. B. is de heer R. Sybolts, directeur \an het turfproefstation te Emmen, ievens benoemd tot ingenieur bij de Technische voorlichtingsdienst ten behoeve van de Nij verheid. DE STAKING TE ZAANDAM. Werkwilligen uit Zeeland. Dinsdagmiddag zijn, onder een uitgebreid politie-geleide, de werkwillige Zeeuwen, die te Zaandam op verschillende, in het West- zijderveld gelegen, houtwerven werkzaam zijn, van hun verlof teruggekeerd. Toen de Zeeuwen Vrijdagavond vertrok ken, deed in de stad het gerucht de ronde, dat deze werkwilligen in staking waren ge gaan, omdat de patroons geweigerd zouden hebben een loonsverhooging van vier gul den per week in te willigen. Het feit, dat zij. Maandag nog niet aan de werven waren teruggekeerd, gaf aan deze geruchten nieuw voedsel. In stede van niet meer te rug te komen, zijn zij gister met 25 man méér teruggekeerd dan zij Vrijdagavond vertrokken. Deze nieuwe werkwilligen zul len over erschillen<Je houtwerven worden verdeeld. Uit betrouwbare bron werd aan het Ilbld. medegedeeld, dat nog meer werkwilligen, voornamelijk uit Zeeland, zijn te verwach ten. Het inrichten van verblijfplaatsen aan verschillende houtzagerijen en werven, wijst hier ook reeds op. In de haven zullen met enkele weken een aantal Elburgers, die door de Scheepvaart- vereeniging Noord mor de lossing van de booten zijn aangenomen, gemist kunnen worden, daar nog slechts enkele houtbooten in de Zaandamsclie haven worden ver wacht. SLORDIGE ADMINISTRATIE Een luitenant en twee sergeants- majoor voor den Krijgsraad Voor de Krijgsraad te 's-Hertogenbosch heeft terecht gestaan een le luit. van het •ie reg. inf., gedetacheérd bij het Landstorm- verband te Leiden, beklaagd van verduiste ring van verschillende bedragen (in totaal ongeveer 475) en verduistering van brie ven met klachten, bestemd voor den Land- stormverband-comrnandant te Leiden. De verd. bekende. De schuld lag volgens hem in den achterstand bij de administratie. De aud. mil. laakte de slordige adminis tratie en de slechte controle op het bureau in Leiden en eischte tien maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest en ont slag uit den dienst. Mr. Bourlier, Den Haag, vroeg voorwaar delijke veroordeeling. Vervolgens stond een serg.-majoor-admi- nistrateur terecht, eveneens wegens verduis tering tot een bedrag van 420. Hij wist zich niet veel te herinneren, maar heeft vroeger alles bekend. De aud. mil. eischte vier maanden gevangenisstraf met verla ging in rang. Mr. Tonnaer te Den Bosch bepleitte voor waardelijke veroordeeling. Ten slotte^stond terecht een sergeant majoor-administrateur uit Leiden, ook we gens verduistering tot een totaal bedrag van 830. Hij erkende die gelden wel ont vangen te hebben, maar ze te hebben afge dragen aan de verdachten uit de vorige zaken, waartegenover luit. G. Frijlink als getuige stelde dat verd. verantwoordelijk was, dat de gelden aan de belanghebbenden werden ter hand gesteld. De aud. mil. eischte legen dezen be klaagde een jaar gevangenisstraf met ont slag uit den dienst. Mr. Trapman, die er kende dat het bij de ^administratie te Lei den een rommel was, betwistte, dat deze verdachte de hoofdschuldige was en spr. vroeg daarom vrijspraak, subs, voorwaarde lijke veroordeeling. De uitspraak van den Krijgsraad luidde ten slotte legen den lui tenant en den laatsten- seg.-majoor ieder acht maanden met ontslag uit den dienst, zonder ontzetting uit de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen en tegen den eersten serg.-majoor twee maanden ge vangenisstraf met verlaging in rang. BOERENPLAATS AFGEBRAND. Een bewoner ernstig gewond. Kwaadwilligheid in 't spel? Dinsdagnacht is de hoerenbehuizing van de wed. J. Hartsuiker, te Ivallenkote nabij Steenwijk, tot den grond toe afgebrand. Ecnig vee kwam in de vlammen om. De 50-jarige zoon K. Hartsuiker liep bij zijn pogingen om het vee los te maken zooda nige brandwonden op. dat voor zijn leven wordt gevreesd; zijn toestand is hopeloos. De oorzaak van den brand is onbekend. Vermoedelijk is kwaadwilligheid in het spel. UTRECHTSCHEWEG 10 - TEL. 179 - AMERSFOORT WILDE STAKING IN DE HOUT- HAVEN TE AMSTERDAM Dc stakers volgen hel advies der organisaties niet op Welke iovloedeo? In de houthaven te Amsterdam is een wilde staking onder de z.g. boutont\an- gerswerklieden uitgebroken, waarbij 260 man betrokken waren; Uit de kringen der stakers wordt omtrent de aanleiding tot het conflict meegedeeld, dat de firma Boot geweigerd heeft, een zevenden man in de ploegen, die het hout van den wal haar de loodsen vervoeren, op te nemen, ofschoon dit reeds van directiewege in 1919 zou zijn toegezegd. Anderen zijn van "mëoning," dat andere invloeden op de werklieden in de Houthaven hebben ingewerkt, waardoor de staking is uitgebroken. De Scheepvaartvereeniging Noord heeft te kennen gegeven, gaarne bereid te zijn. met de contracleerende organisaties, dat zijn de moderne, katholieke en christelijke transportarbeidersbonden te confereeren, mits de stakers het werk zouden hervat ten. Aan de conferentie zouden ook twee werklieden der firma Boot kunnen deelne men. De besturen der organisaties hebben daarop besloten en hierbij heeft het be stuur der Amsterdamsche Federatie van transportarbeiders, waarin de meeste sta kers zijn georganiseerd, zich aangesloten dat het advies zou worden gegeven, on middellijk het werk te hervatten. De sta kers hebben dit advies echter niet opge volgd. Er is vrijwel niemand aan het werk gegaan. Staking opgeheven. Men meldt ons in den loop van den avond uit Amsterdam: Het bestuur van de Amsterdamsche Fe deratie van Transportarbeiders, waarin de meeste stakers zijn georganiseerd, heeft opnieuw met deze laatsten geconfereerd. Als gevolg hiervan zijn alle stakers weer aan het werk gegaan. De houthandelsfirma Boot, bij welke firma het conflict is ontstaan, zal drie vertegenwoordigers afvaardigen naar de Scheepvaartvereeniging „Noord", waar de kwestie wordt besproken. DE ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. Het Dagelijksch Bestuur, De Algcmeene Synode der Nederlandsch Hervormde Kerk heeft benoemd tot haren president dr. G. J. Weyland, predikant te Veere tot vice-president ds. C. J. van Paas- sen, predikant le Haarlem en tot secundus van den vice-president ds. F. Tammens, predikant te Zuidbroek. DE ELTHETO-KERK. Nog f 35.000 benoodlgd- Ds. 'A. G. H. van Hoogenhuizcn, Herv. predikant le Amsterdam, heeft wederom een gift van 1000 ontvangen voor de El- Ihelo-kerk. Het ontvangen kapitaal is nu gestegen tot f 147.000. Nog 35.000 is benoo- digd en dan is de Eltheto-kerk vrij. De bouw is bijna klaar. Midden September zal zij worden ingewijd. WERELDCOMITÉ VAN PADVINDSTERS Voorbereiding voor de Interna tionale conferentie 1930. De vergadering van het Wereldcomité van Padvindster, die heden in Den Haag aanvangt, is een voorbereiding voor de groote Internationale Conferentie, welke in het voorjaar van 1930 te Londen zal worden gehouden. De leden, die aan deze vergadering zullen deelnemen, zijn behalve de directrice van het Wereldbureau Dame Katharine Furse G. B. E. R. R. C., voor Amerika: mrs. Helen Osborne Storrow, voor België: madame Mo rel, voor Canada: mrs. Warren—van Lcn- nep, voor Engeland: mrs.«Rose Mark Kerr, voor Hongarije: mw. Antonia Lindenmey- er, voor Nederland: mevrouw Wfjnaendts FranckenDyserinck, voor Noorwegen: mw Josephine Parm, voor Polen: madame Olga Malkowska en voor Zweden: mw. Mary La gercrantz. Deze dames zullen besprekingen voeren omtrent aanvragen om toelating tot het we- reldverbond, omtrent statuten, internatio nale herkenningsteekens en de wijze waar op in het vervolg de directrice van het Bu reau en de leden van het comité zullen worden aangewezen. Voorts zullen de be langen van het internationale orgaan „The Councilfire" ter sprake komen,terwijl ook de opleiding van de leidsters in de verschil lende landen behandeld zal worden. Een zeer belangrijk punt is de vraag, hoe het op den duur mogelijk zal blijven non- politiek te blijven. Tenslotte zal de vergadering zich bezig houden met de uitwisseling van padvind- sters tusschcn de verschillende landen en met wederzljdsche bezoeken van leidsters. Ofjiciccle ontvangst door hel gemeentebestuur De lord-mayor van Londen, Sir John Ky- neston Studd, die met de lady-mayoress en zijn beide sheriffs met hunne dames Am sterdam komt bezoeken, zal daar Zater dagmorgen met den boottrein uit Hoek van Holland aankomen. Aan het Centraalsta tion zal hij, naar wij in het Hbld. lezen, in de koninklijke wachtkamer ontvangen worden door den consul-generaal van het Britsche rijk te Amsterdam en eenige an dere autoriteiten, die daarna de gasten zul len begeleiden naar het Amstel-hotel, waar ze logeeren. Om elf uur rijden de bezoekers in gala van het Ametel-hotel naar het Stadhuis, waar zij officieel door het gemeentebestuur ontvangen worden; vervolgens wordt ge luncht. In den namiddag staat een bezoek aan het Koloniaal Instituut op het pro gramma. 's Avonds biedt het gemeentebe stuur den gaston een diner aan in het pa leis, dat de Koningin voor dit doel -ter be schikking heeft gesteld. Zondagmorgen zullen de lord-mayor en zijn gevolg den dienst In de Engelsche epis copale kerk aan den Groenburgwal bijwo nen. In den namiddag zal een kort bezoek gebracht worden aan de Engelsche gere- ofrmeerde kerk op het Bagljnhof. Des avonds zal de lord-mayor de leden van het dagelijksch bestuur der gemeente en verschillende andere gonoodigden een diner Ln het Amstel-hotel aanbieden. Maandagavond zullen de Engelsche gas ten Amsterdam weer verlaten. Op dezen dag zullen nog bezoeken aan verschillen de instellingen gebracht worden, terwijl de Vereeniging Nederland-Engeland een noen maal zal aanbieden. HET BEHOUD VAN DE DELLEN. De aankoop geschied. De gemeenteraad te Epe heeft besloten voor 2500.— deel te nemen in de obligatie- leening van de stichting Het Geldersch Landschap, tot aankoop van de Dellen. De aankoop van het landgoed is inmid dels geschied. DE MOORD TE BREDA- De justitie te Breda is in het bezit geko men van belangrijke aanwijzingen inzake de moord in de Nieuwe Boschstraat aldaar tegen den verdachte J. v. d. E., op grond waarvan de rechtbank besloten heeft, haar bevel tot diens aanhouding met een maand te verlengen. niei inbegrip van ccn bewijsnummer LiefdadigJiclds-a'dvcrt'cnticn voor dc 'S" bij vooruitbetaling 15 regeb DER IBewijsnummer extra t 0.05 Het eerste aeerz^ 'C Blijkens bericht uit Leb, in Kasjmir, VI.d. 16 Juli, is de heer Visser, de leider der der de Karakorum-expeditie daar teruggekeerd na het eerste deel van de expeditie tot een welgeslaagd einde te hebben gebracht. Visser exploreerde de tot nu toe geheel onbekende Boven-Ubra, een hbofdketen van den Karakorum. Hij verklaarde, uiterst bevredigende geo grafische, geologische en andere weten schappelijke resultaten te hebben gekregen, zulks niettegenstaande het gevaarlijke ka rakter van het land. Visser ontdekte vele gletschers, w.o. één van meer dan 30 K.M. lengte. ADMINISTRATIE EN ECONOMIE 1 IN DE ZIEKENHUIZEN. In het Apeldoornsche Bosch te Apeldoorn heeft Maandag j.l. de zomervergadering van de Ver. „Administratie en Economie in de Ziekenhuizen" plaats gehad, in welke naast de belangen van „liet Ziekenhuiswezen", o. m. het ziekenhuiscongres te Atlantic City is besproken. De vergadering werd gevolgd door eene uiteenzetting door den genees heer-directeur van Het Apeldoornsche Bosch van doel en werken der vereeniging Centraal Israëlietisch Krankzinnigenge sticht in Nederland, een rondgang over de terreinen en eene bezichtiging der gebou wen. Het koffiemaal werd in de inrichting gebruikt en de excursie word besloten met eene bezichtiging der boerderij en kweek kassen. Het gezelschap toog daarop per autobus naar het sanatorium Berg cn Bosch der ver eeniging Herwonnen Levenskracht. Ook daar was de ontvangst gul en gastvrij. De geneesheer-directeur sprak uitvoerig over de wording, de moeilijkheden cn de toe komst van het sanatorium. Beide bezoeken waren voor de deelnemers vooral van groot belang uit hoofde van hetgeen hun werd getoond op het gebiod der arbeidstherapie en nazorg. Het gezel schap was opgetogen over al het gehoorde, geziene cn genotene op dezen welgeslaagden dag. NOODLANDING. Men meldt ons uit Oosterbeek: Gistermorgen om 11 uur heeft in de Ma- riëndaalsche weide het militair vliegtuig 542 uit Soesterberg een noodlanding ge maakt Bestuurder is luitenant Hesseling, waarnemer van Somer. Er zijn geen onge lukken gebeurd. Om 2 of 3 uur zal het vliegtuig vermoedelijk weer opstijgen. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Men meldt uit Rotterdam Dinsdagmid dag is de 13-jarig G. W. v. S. uit de Oranje boomstraat alhier bij het zwemmen in de kreek verdronken. Er is geruimen tijd ge dregd. Hij werd tenslotte opgehaald en naar de begraafplaats Crooswijk gebracht. EEN ROTTERDAMSCH PREDIKANT NAAR WEST-INDIE. Ds. P. G. de Vey Mestdagh. De kerkeraad van de Nederlandsch Her vormde gemeente Rotterdam heeft in zijn Maandagavond gehouden vergadering be sloten, ds. P. G. de Vey Mestdagh een bui- ienlandsch verlof van een half jaar te ver- leenen, in verband met een door de Neder- landsche regeering aan dezen predikant gedaan verzoek. Ds. De Vey Mestdagh is r/.l. aangezocht tot het behartigen van do geestelijke belangen van de militairen in West-Indië. Hij zal Vrijdag met de Simon Bolivar uit Amsterdam vertrekken. Naar het Engelsch van A. T. QUILLER-COUCH. 26 10 December. Wat is dat Ceylon een bekoorlijk land De passaat is ons tegen en verhindert mij op reis te gaan. Mijnheer Eversleigh raadt mij sterk aan nog eenige weken te wachten. Hij heeft mij beloofd met mij mee te gaan naar de Piek, als ik op hem kan wachten, maar het kost mij moeite nu nog langer te blijven. Ik geniet intusschen van de wonderen van Colombo. De vreemde namen boven de winkels, de vroolijke kleeding wit en rood, de priesters met hun hardgeel gewaad dat alles is heel aardig, maar schoonheid van de na tuur is niet met woorden te beschrijven. De wegen zijn allen van een vreemde roodach tige kleur met boomen, zoo prachtig als je je maar denken kunt, bamboe, palmen en czidere waarvan ik de namen niet weet. En dan die lange uitgestrektheden rijstvelden met hier en daar een watertje er langs, ach ik kan het je niet alles beschrij ven. Maar het wonderlijkste van alles is de passaat, die woedend over het land strijkt en de aarde soms hult in 'een wolk van licht, die aarde, zee en lucht in 'een vlam menzee herschept. Het is een droge en .verzengende lucht, zoodat men alle ven sters 's nachts zorgvuldig gesloten houdt. [Trouwens, dat dient men voor de muskie- Uü fioli jvel .te doem ,if. Van Colliver cn Railton heb ik nog niets gezien. 31 December. Oudejaarsavond: ik hoop dat er nu weldra een gelukkige tijd voor ons zal aanbreken, lieve vrouw. Mijn heer Eversleigh heeft vanavond een be schrijving gegeven van de Adams Piek. Het is zeker een heel wonderlijke berg, ik kan den indruk dien hij op mij gemaakt heeft, moeilijk beschrijven. Mr. Eversleigh heeft mij verteld welken eerbied men hiep heeft voor dien berg en van de duizenden pel grims die den moeilijken weg met hun ge duldige voeten bestijgen. Kan ik hopen in mijn pogingen te slagen, terwijl het zoo ve len, die met hun heilige gebeden zooveel meer kans hadden dan ik, teleurgesteld werden Ik droom dag en nacht van dien berg, hij vervult men leven met angst en schrik. Ik ben niet beschroomd of moe deloos van aard, maar het is hard hier den eindpaal van mijn verwachtingen vlak voor mij te zien en toch zoo ontoegan kelijk. Ik geloof dat ik nog niets verteld heb van het huis waar ik verblijf houd. Het ligt in 'een der voorsteden te midden van zeer mooie tuinen en heet Blue Bungalow, omdat het huis blauw geverfd is. Ik heb al verscheidene tochtjes gedaan met mijn heer' Eversleigh op het meer, maar de groo te Piek is toch in mijn oogen het mooiste wat men hier zien kan. Ik kan dat niets doen niet langer uithouden. Colliver schijnt verdwenen te zijn ik heb hem ten minste niet gezien. 25 Januari 1819. Ik ben den laatsten tijd niet in een stemming geweest om in mijn dagboek te gaan schrijven. Maar mor gen vertrek ik naar de Adams Piek. Op het laatste oogeabük ia floijn gastheec hinderd met mij mee te gaan, maar hij zal mij twee van zijn bedienden als gidsen meegeven. Het is ongeveer 60 mijlen van Colombo naar den voet van de Piek, zoodat ik hoop over vier dagen het geheim te hebben opgelost. De twee inboorlingen (hun eigenlijke namen weet ik niet, maar mijnheer Eversleigh heeft ze Peter en Paul gedoopt, namen die ik zeker beter zal kun nen onthouden dan hun ware namen) zijn goed te vertrouwen zoo ik hoor en hebben den berg meer bestegen. Wij nemen weinig bagage mee behalve het noodzakelijke voedsel en één geweer van mijn gastheer. Ik kan je niet zeggen hoezeer ik er naar verlang. 1 Februari. Mijn reis naar de Piek is achter den rug. Of het van vermoeienis is of van opgewondenheid weet ik niet, maar ik voel mij vandaag licht in 't hoofd zal ik het maar noemen. Maar laat mij trachten het zoo beknopt mogelijk te ver tellen. Vroeg in den morgen, 26 Januari, vertrokken wij uit Colombo. Ongeveer twee derden van onze reis loopt den weg langs de kust door moerassige rijstvelden en on metelijke wouden van cacaoboomen totdat men te Ralnapoera aankomt. De natuur verschilt daar niet veel van Colombo. Maar daarna maakte ik pas kennis rnet de won deren van dit. land. Bijna voortdurend moesten wij over smalle voetpaden loopen, die hier en daar dooi de hevige regens bij na ontoegankelijk waren. Maar Peter en Paul werkten hard en wij kwamen er door. Wij waren nog niet zoo heel ver van Rat- napoera vandaan of wij kwamen in een dicht bosch, zoo dicht dat het zonlicht er haast niet in kon doordringen. Aan beide kanten diepe ravijnen met steile wanden of reusachtige, tomen, <Ue tfcn weg pikdonker maakten. Waar het zonlicht even door drong zagen wij prachtige insecten, die blonken en flonkerden als edelstecnen. Boven ons hoofd vlogen en kakelden groe ne papegaaien en blinkende kraaien en hier en daar een paradijsvogel, die zijn prachtige staart tusschen de bladeren liet hangen. Eens zagen wij een luipaard die ons een oogenblik aankeek met zijn glin sterende oogen en daarna met een wilden sprong in het struikgewas verdween. Het is niet te zeggen hoe aangrijpend die bos- schen zijn En steeds bleven wij stijgen. Hier en daar zagen wij de bouwvallen of overblijfselen van een altaar of reliquiën- kast of graf, begroeid met klimplanten en heesters of op een open plek wees de gids ons de plek waar eens een stad had ge staan, nu niets dan bouwvallen, droevig en verlaten. Zelfs ik, die niets afwist van den vroegeren luisterrijken tijd van Ceylon, voelde mij aangegrepen door de droevige bewijzen van de glorie van weleer, waar van niets anders was overgebleven dan vervallen zuilen cn verwoeste gebouwen. Steeds stegen wij horden van apen slin gerden van den eenen boom naar den an dere of praatten met elkander in hun eigen aardige taal of een verschrikte slang ver hief zich met een sissend geluid en gleed dan eensklaps tusschen de struiken. Eén witte slang sprong bijna onder mijn voeten op en was al verdwenen voordat ik van den schrik bekomen was. Wij spraken haast geen woord de grootschheid der na tuur deed ons zwijgen. Wij liepen zoo haastig voort als de moei lijkheden op onzen weg het ons veroorloof den. 's Morgens; niet lang na ons vertrek uit Ratnapoera, hadden wij een schare in bet; jvit gekleeds pelgrims, enhnoek Sedert hebben wij niemand gezien behalve een armen, ouden priester in het bouwvallige rusthuis, waar wij ons middagmaal had den gebruikt. In het schaduwrijke bosch konden wij ook gedurende de hitte van den dag doorloopen en ons groot verlangen naar hetgeen ons wachtte zou mij vleugels aan de voeten gegeven hebben, al hadden mijn gidsen zich tegen mijn haast verzet. Maar het waren beide stevige, flinke mannen en zij leden minder van de hitte dan ik. Dus wij hadden bijna niet gerust voordat wij bij de snol invallende duisternis bij zons ondergang uitkwamen bij de grasvlakte van Diabetae, vlak onder den top. Wij moesten den nacht doorbrengen in de ruïne van „Ambalam", zooals hij ge noemd wordt; ik was doodmoe, maar kon niet slapen; ik lag daar eenige uren naar de tallooze sterren te kijken, die als 't ware een kroon vormden om dien verheven top, eerst aan een diep blauwe lucht, bijna zwar' en toen de maan opkwam schitterend r onuitsprekelijke pracht. Niets, zegt rae-vi. te vergelijken met de schoonheid v? maanlicht op het eiland Ceylon - - uit dat best begrijpen. Bij het mar?!l|,ansc^p ie" ik nogmaals het manns/* r,nt rnedege- vader, opdat ik geen/0n""r&PSCh—Japansch geten; toen zonk nnderteekencn. deken en s'-- f' -"'-eering den St.ilus Quo Ziid-Mandsjoérijschen spoorweg t. De Japansche pers publiceert gngen van het. ministerie van hui- fhe zaken, waarin medëgedeeld Japan in het RussischChinee- jonflict de strengste neutraliteit zal

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5