DE BEMALING VAN DE VECHT KAMPERMAN'S ,L' Hirondellé' Langestraai 16118 ER KOMT EEN GEMAAL BIJ MUIDEN UIT DEN OMTREK. Eenigste gediplom. Rijwielhersteller hier ter stede. Rijwielhandel UIT MOOI AMERSFOORT STADSNIEUWS Humorhoekje COSTUUMS MUTSEN MANTELS SCHOENTJES MATTEN LAKENS HANDSCHOENEN lJROV. STATEN. Verschillende leden zijn sceptisch gestemd Verkiezing vaD leden der Eerste Kamer Giste» morgen is in het Gebouw van het Provinciaal Gouvernement gehouden een buitengewone zitting van de Provinciale Staten. Voorzitter de Commissaris der Koningin. J)r. II. Th. s'Jacob. Aanwezig zijn 40 leden. Afwezig is de heer v. d. Vate (Staatsk. Geref. Partij). De vergadering wordt geopend met ge bed. De notulen worden gelezen. Vorklezing van leden der Eerste Kamer. Overgegaan wordt allereerst tot de ver kiezing van leden der Eerste Kamer De uitslag is als volgt: Uitgebracht werden 40 stemmen. Op lijst 1 (Staatkundig Geref. Partij) werd uitgebracht 1 lijststem. Op lijst 2 (Christelijk Historische Unie) werden uitgebracht in totaal li semmcu, waarvan l lijststem, 4 voorkeur stemmen op Jhr. Mr. B. C. de Savornin Lobman al hier. en 1 op Mr. Dr. G. Kolff uit Gelde.r- raalsem. Op lijst 4 (R. K. Staatspartij' werden uit gebracht 11 lijststemmen. Op lijst 5 (S. D. A. P.) werden uitgebracht n lijststemmen Op lijst 7 'A. R.-partij werden uitge bracht 7 lijststemmen. Op lijst s (Vrijheidsbond,! werden uitge bracht in totaal 5 stemmen waarvan 4 lijststemmen en 1 op Jhr. Ir. R. R de Mu ialt uit 's-Gravenhagé. Op lijst 9 (Vrijz. Democraten) werden uitgebracht 2 lijststemmen. DE VECHTBEMALING. Aan de orde komt daarna de voordracht van Ged. Staten inzake de bemaling van de Vecht. Deze voordracht houdt in het stichten van een gemaal, mits op voldoen de wijze is verzekerd, dat voor i Oct. 1929 anderen dan de provincie Noord-Holland zich tegenover Ged. Staten van Utrecht zullen hebben verbonden aan de provincie I trecht gedurend^ de jaren 1930 tot en met 1937 jaarlijks te zullen afdragen 31.000; te bepalen dat de stichtingskostcn van de be malings-inrichling, verminderd met 30.000 de vermoedelijke opbrengst, van liet ge maal bij verkoop na 8 jaar) in 8 gelijke annuiteiten zullen worden afgelost; aan tied Staten voor de stichting een erediet van 250.000 te verleenen. De heer T i m merman (A. R.) wenscht eenige mededeelingen te doen in geheime zitting. De openbare vergadering wordt te 11.15 veranderd in een met gesloten deuren. De openbare vergadering wordt te 11,45 heropend. De heer Middelberg (A.R.) betoogt, dat nu wel een voorstel wordt gedaan om hooge Vechtstanden te voorkomen, doch dat in de voordracht niet wordt aangegeven de oorzaak van de hooge waterstanden in de Vecht. En als men de oorzaak niet weet. kon men toch slecht een geneesmiddel toe passen. Naar sprekers meening ligt de oor zaak in het verlaagde polderpeil en in de hooge bemalingscapaciteit der waterschap pen. Daardoor is de hoeveelheid water, die op den boezem wordt gebracht, grooter dan vroeger. Het gaat nu om een overbrugging van een periode van S jaar. tot het li nieer er zal zijn; het is dus een tijdelijke regeling. Als hel IJ-meer er is, zal de Vechtboezern een natuurlijke loozing krij een. Nu is de vraag, of in dien tusschentijd een maatregel moet worden genomen als nu word voorgesteld. Dit is niet in de eerste plaats een waterstaatkundig vraagstuk, doch een landbouwvraagstuk, in verband met het polderpeil. Zou het zoo héél erg zijn. als dat peil eens wat werd verhoogd? Spreker wijst ook op de ongebondenheid van de waterschapsbesturen. Men laat nu liet kwaad bestaan zooals het is, doch wil alleen eenige tonnen gouds geven, om een gevolg van het kwaad weg te nemen. Hel ware beter, als het kwaad bij de oorzaak werd bestreden. Hier moet opvoedend wor den gewerkt, b.\. door het instellen van een vast maalpeil. Dat kan een oplossing geven voor de te overbruggen periode. Dan wor den niet tal van menschen het slachtoffer van het egoisme van de waterschapsbestu ren. De lieer de Goe y R.K3 bestrijdt den vorigen spreker. Hij zegt. «lat het nu niet meer aangaat om b.v. een Grootwaterschap te stichten. En het instellen van een maal peil zou tonnen hebben gekost. De heer Schor er 'C.H.) betoogt, dat indertijd sprake is geweest van de oprich ting van een Hoogheemraadschap van de Vecht. Men heeft daarvan nooit meer iets gehoord. De oorzaak daarvan is niet anders geweest dan de kostenkwestie. Toch zou die oprichting de eenige oplossing zijn geweest voor het probleem van de bemaling van de Vecht. I n de Commissie, die liet vraag stuk heeft bestudeerd, doei feitelijk niet anders, dan teruggrijpen naar die oplos sing. Maar denken de Staten, dat thans de belanghebbenden het eens zullen worden over de verdeeling der kosten? Spreker hoopt, dat men er in zal slagen om de i 31.000 bijeen te brengen., doch vooralsnog zet hij hier een vraagteeken. Want er zijn tal van belanghebbenden, die niet in water- schapsverband zijn bijeen te brengen. Hoe denken Ged. Staten al die belanghebbenden vast te houden? Zij zullen contracten slui ten, doch die kunnen tot allerlei moeilijk lieden aanleiding geven. En waarop berust de meening van Ged. Staten dat de Pro vincie y> van de 46.000 exploitatiekosten moet betalen? Is dat maar een greep? Spre ker vraagt voorts, hoe men or aan komt. dat het I.T-meer er na 7 jaar zal zijn Daar van is niemand overtuigd. Maar als dat niet zoo is veranderen alle annuïteiten. Men weet daaromtrent niets met zekerheid Deze zaak hangt ten nauwste samen mei de vraag, of hel kanaal door de Geldersche Vallei komt, of dat het plan-Mussert zal worden uitgevoerd. In beide gevallen wordt een oplossing voor de Vecht gevonden, inaai in het ecne geval veel spoediger dan in het andere Deze lieclc kwestie levert ta: van vragen op. die nog niet zijn te beant woorden, levert tal van moeilijkheden, die niet zoo gauw overwonnen zijn. Maar als Ged. Staten in hun opzet slagen, verdienen zij alle hulde. Vooralsnog staat spreker er sceptisch tegenover. De heer II. W. L. de Beaufort (Ged Staten) beantwoordt de discussie. Hij wijst er op, dat de zaak al van 18G1 in de Staten aan de orde is. En de watersnood van 1928 heeft haar opnieuw urgent gemaakt. Na dien is het vraagstuk opnieuw onderzocht, en Ged. Staten kwamen tot de conclusie, dat de eenige oplossing was het bouwen van een gemaal te Muiden. Maar dat zou kosten ƒ500.000, een bedrag, dat veel te hoog was, gezien het feit, dal het een op lossing behoefde ie zijn voor slechts enkele jaren. Ged. Stalen hebben toen overwogen het verhoogen van dijken, maar dat vond bij de waterschappen geen gunstig onthaal Toen kwam er actie onder de bewoners van de Vechtstreek, die een comité vot inden welk comité van meening was, dat het nv gelijk was een tijdelijk geniaal te stichten voor ƒ250.000. De hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat vereenigde zich met die opvatting. Tal van besprekingen zijn nog gehouden, en Ged. Staten zijn lol de con clusie gekomen, dat de opbloeiende Vechl- streek zoo eenitrszins mogelijk geholpen moest worden. Men heeft toen dit voorstel gedaan, gebaseerd op de 'Meening, dat de kosten van deze tijdelijke bemaling in 7 jaren moeten worden afgeschreven, want als het IJ-meer gereed komt, zijn de hooge Vechtstanden ook verdwenen. Bovendien moest de regeling zoo eenvoudig mogelijk worden. En daarom kon niet worden ge dacht aan een Grootwaterschap. want de oprichting daarvan zou groote moeilijkhe den geven. Spreker behandelt voorts de financieele regeling. Ged Staten vonden het billijk, om voor rekening van de Provincie te nemen het bedrag, dat, bij oprictitinv van een Grootwaterschap. de landen boven de Weerdsluis aan belasting zouden hebben betaald. Want anders zouden de landen beneden die sluis betalen voor de landen boven de sluis. De rest moet worden bij eengebracht door belanghebbenden, en om dat geld binnen le krijgen stellen Ged Sta ten zich voor, zich in verbinding te stellen met het comité van actie. En voor elk drag, dat wordt toegezegd, zullen Ged Staten alle mogelijke civielrechtelijke maat regelen nemen, om zooveel mogelijk zeke lieid te krijgen. Er is een termijn gesteld 1 October is de fatale datum. Zijn op 1 October de benoodigde gelden niet toe gezegd, dan is geen ander voorstel van Ged Staten te verwachten. De belanghebbenden dienen dit dus goed in hnn ooren te knoopen. Spreker gééft den heer Schorec toe, dat nog tal van moeilijkheden zijn op te lossen, doch Ged. Staten hopen, dat men tot een oplossing zal komen. liet voorstel van Ged. Staten wordt z.h.sl aangenomen. De heer H. W. L. de Beaufort (Ged St.)-beantwoord nog een interpellatie van den heer Mebius over het onderhoud van de Vlier- en Modderbeken. Plannen tot ver betering van deze heken kunnen niet wor den uitgevoerd zoolang niet vaststaat, of hel Rijnkanaal door de Geldersche Vallei komt. Hierna wordt de vergadering te 12.50 ge sloten. GUNNING BOUW WOONHUIS. Baai n. üe heer W. Koelewijn, archi tect te Soest, heeft namens deri heer P. Jongeleon aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuisje aan de Sparrcnlaan alhier, waarvoor als volgt werd ingeschre ven J. Beeke 5390.—, C. Ivoudijs 4988.- I Prins I 4954.—, W Hop. I' 1875.—, T. Sicbbeles 1790.--. J. Mets, 4450.— Nij- burg 4298.—, Nijholt 4160. on van Mill f 3595.—. De bouw werd aan den laagslen inschrijver gegund. Soest De Raad dozer gemeente verga derde Woensdagmiddag onder presidium van burgemeester Mr. G. Deketh Waarnemend secretaris was de heer Groot. Afwezig de Heer De Bruin mei kennis geving wegens ziekte en de Heer Den Bliek. Bij de ingekomen stukken waren enkele verslagen o.m. van de Vrijwillige Brand weer, van den Keuringsdienst, van de Ge zondheidscommissie te Baarn. terwijl B. en \V. den Raad raededeelen dat zij Harry Vos hebben bevorderd tot vakman Ged. Staten hebben de begrooting dienst 1929 goedgekeurd en de begrooting van het wegenfonds voor kennisgeving aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B en W. wordt besloten: a. een erediet te verleenen voor den aan leg van den verbindingsweg .TuUanastrant —Prins Hendriklaan, groot 2.947,4 4. b. een erediet te verleenen groot 600.— voor den aanleg van een gasleiding in den sub. a genoemden weg. e. de waterleiding in dien weg te doen aanleggen en te garandeeren gedurende 5 jaar de jaarlijksche bruto opbrengst van ten minste lb% der aanlegkosten te weten J' 102.30 per jaar. De gemeente zal zich als lid opgeven van de Psychologische Paedagógische Poli kliniek te Utrecht tegen een jaarlijksche contributie van f 30.— Do bedoeling van deze instelling is om oudeis van zoogenaamde „moeilijke kin dereu" in de opvoeding dier kinderen met- raad en hulp bij to staan. Door toetreding van de gemeente, als lid heeft zij het recht om voor kinderen van minvermogende ou ders, kosteloos adviezen in te winnen Op het verzoek van het bestuur van de Chr. H. B, S. te Alphen aan den Rijn om een bijdrage te verleenen wegens het be zoeken dier school door een leerling uit «leze gemeente, wordt overeenkomstig het voorstel van B en W. om den gevolgen w ordt a f w ij z e u d beschikt. Tot onderwijzer aan de Openb School in de Kerkebuurt. hoofd de Heer Veenstra wordt benoemd No. 1 der voordracht de Heer .1. R. van t Hof te Hilversum. De Raad besluit om de Openb. U L. O. school onder tc brengen in het gebouw der O. Lagere school in de Kerkebuurt. Verder geeft de Wethouder van onderwijs op daar toe strekkend verzoek nog de volgende in lichtingen: Bij de benoeming van perso neel voor het U. L O. onderwijs zal de noodige zuinigheid worden betracht, ter wijl de school wellicht reeds met November a.s. zal kunnen worden geopend. Het 7e leerjaar van de Lagere school zal de bloc overgaan naar de U. L. O De oude Openbare school fe Soesterberg. zal zoodra de nieuwe school klaar is. wor den bestemd tot gymnastieklokaal, door de scholen te Soesterberg gezamelijk te ge bruiken. Tevens zal een gedeelte tot garage voor de brandweer worden ingericht. Een erediet van f 2000 wordt daarvoor verleend j Bij de voorstellen tot gras verpachting merkt de heer Busch op, dat dergelijke verpachtingen in het openbaar dienen te geschieden en niet ondèrhandsch er bij uit- uoodiging. Bovendien bleek in den Raad dat de verpachting reeds was geschied en eveneens de gunning, ja bet gemaaide gras, of eigenlijk het hooi was reeds door den pachter van hel land binnengehaald Het voorstel van den heer Busch om deze verpachting ongedaan te maken werd evenwel niet 4 tegen 7 stemmen verwor pen. zoodat het voorstel van R en W toch werd aangenomen Voorwaarden tot slachting in het abat toir werden vastgesteld eveneens een ver ordening ex art. I lid 1 der Hinderwet, waarbij het. v erhoden is een slagerij, enz op te richten of te hebben buiten het abat toir Uitdrukkelijk werd verzekerd, dal de huisslachtingen buiten deze materia val len. Daaromtrent zal in een volgende ver gadering nog een en ander worden vast gesteld. De verordening op de heffing van belas ting op publieke vermakelijkheden wordt gewijzigd, een en ander in verband met de op handen zijnde feestelijkheden bij de herdenking van het 900 jarig bestaan van Soest. Thans kwam m behandeling liet voorstel van de heeren Busch en ITelhorst om de politieverordening zoodanig te wijzigen, dat met succes procos-verbaal zou kunnen worden opgemaakt tegen de heeren Geu- bels en van Re. die een zeer ontsierende hooge schutting hebben doen plaatsen vóór bet perceel van den heer Smit uitgever aan de Van Weeclerstraat alhier De voorzitter achtte het noodig dat deze wijziging eerst werd onderzocht door de commissie vooi de strafverordening. Na «enig debat daarover werd tenslotte besloten deze voorstellen in de eerstvol gende vergadering (e behandelen. Nadat een oogenblik gepasseerd was. en de Raad een kopje thee had gedronken, werd besloten voor een waardige herden king van het 900 jarig bestaan van Soest ui de laatste week van Augustus a.s. een erediet te verleenen van 4000.terwijl aan de V.V.Y. Soest Vooruit die feestén georganiseert voor deze gelegenheid een subsidie van 1000.— werd verleend en deelname in het garantie fonds eveneens lot een bedrag van 1000 Bij de rondvraag werd speciaal de aan dacht van den Burgemeester als hoofd der politie gevestigd op het zeer snelle rijden met auto's door de lange kom dezer ge- rneente. Een der raadsleden (de heer Busch) aclute het dringend noodig. dal gedurende een 14 dagen de politie vrijwel uitsluitend zou letten op het verkeer langs den rijks- straatweg. Nogmaals werd gewezen °P de bouvvaan- vrage van de heeren Van der Broek en Van der Grift, waarover de Raad in den vorige vergadering een motie aannam, waarbij B. en W. in overweging werd ge- eeven de aanvragen in te willigen Tot nu toe heeft deze inwilliging nog niet plaats gehad. üe lieer Busch bedankt bij 'deze gelegen heid voor alle commissies waarin hij als raadslid zitting heeft. Hij wenscht niet als marionet te worden gebruikt. De heer Pronk wenscht een bord bij de •sleeg waar vroeger hef woonwagenkamp in de Birkt: ..Verboden voor woonwagens' be hear Groulcwai verzoekt, dringend verbetering van de Kampweg te Soestei- berg. Volgens den Wethoudei is hiervoor geen geld. Eerst moeten worden verbeterd de Vcenhuizerstraat en de Bosstraat. De heer Busch vraagt nog een verhand- kist aan de Bosstraat, besproeiing van de zen weg. betere verlichting van de buurt schap Wieksloot. Bosstraat. Hees, terwijl hij tevens verzoekt den Comrnendant van het Vliogkamp Soesterberg te verzoeken, de vliegmachines zoo mogelijk niet zooveel boven deze gemeente te doen vliegen. Het geronk van deze zware motoren is zeer hinderlijk. Nog vestigt hij de aandacht van den Wethouder var. Publ. Werken op spoe dige indiening van plannen voor werkver schaffing in den aanstaanden winter. GEZONDHEIDSCOMMISSIE TE BAARN. Baarn. Eenigen tijd geleden maakten wij er melding van dat hel lid der Ge zondheidscommissie voor Baarn c.a., de heer G. L. Baron van Boetzelaer te de Bilt, zich niet meer beschikbaai stelde voor dat lidmaatschap. In zijn plaats is thans door den Commissaris der Koningin benoemd de heer Mr. M. J. de Geus, Advocaat en Pro cureur te de Bilt SCHIETWEDSTRIJDEN TE RARNEVELD. Op 6 Augustus a.s. Barnevelfl. Üe schieivereeniging „De Eendracht' alhier heeft tegen 0 Augustus a.s voor de leden -der Sehu tters-Kring ver- eeniging „De Geldersche Vallei" een schiet wedstrijd uitgeschreven, waaraan zal wor den deelgenomen dooi- de schielvereenigin- gen uit Veenendaal. Scherpenzéel, Luntercn en Voorthuizen, evanals door ..Piet Cron- jé' en De Eendracht" zelf, welke laatste schietverceniging dien datum tevens het feit zal herdenken, dal /.ij twintig jaar ge leden werd opgericht. De wedstrijden, bestaande uit een korps wedstrijd en een personeele wedstrijd voor scherp, benevens uit een korpsvvedstrijd. een vrije baanwedstrijd en een wedstrijd op de geluksbaan voor buks. zullen worden ge houden op de zoo bijzonder mooi gelegen en keurig aangelegd»- banen in „De Plantage" alhier, waarvoor onze oud-burgemeester, de heer W. baron van Nagel), indertijd hef noodige terrein heeft afgestaan. Voor dit concours zijn ta] van medailles en een groot aantal kunstvoorwerpen be schikbaar gesteld. Het muziekgezelschap „Kunst Veredelt" alhier zal de schutte*'* 's avonds aan de baan afhalen, waarna, met de muziek voor op. naar het hotel .Hof van Gelderland" al hier zal worden gemarcheerd, waar de bur gemeester. de heer J. Westrik. de prijzen, onder gepaste' toespraak, aan de gelukkige winners zal uitreiken TEL, 132 KAMP 4 Aanv uJlingsageli'da voor de upcubare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 30 Juli 1929 des avonds om zeven uur. 25. Benoeming van een leeraur in de plant- en dierkunde aan het Gymnasium. 26. Benoeming van een tijdelijk leeraar in ile aardrijkskunde aan het Gvrnnasium. 27. Voorstel van B. mi 4\ iot intrekking en wijziging van verordeningen betreffende dc diensten van Openbare Werken en van Bouw en oningtoezicht enz. 28. Voorste) van B. en W. tot vaststelling van de kostprijs berekening per 1 Januari 1928 van hel Grondbedrijf. 29. Reclame straat- «mi rioolbelasting dienst 1929. CONCERT AMERSFOORTSCHE MUZIEK- VEREENIGING. Op Dinsdag 30 Juli wordt dooi de Auuersfoortsche Muziekvereediging (direc teur «le heei Ferd. de Goeij) een concert ge- gegevcn in «Je gemeentemuzieklent Plant soen Zuid. Programma I. Marscli Graf Zeppelin Teike 1. Stradella, Ouverture sur l'Opera F. von Flotovv. 3. Spkatz-Walsei' Joh an Strauss. i. Lohengring. Fantasie sur l'Opera R. Wagner. Pauze 4. Orphée aux Enfers, Ouverture Offenbach 6. lie Fantasie Varie h-olo voor TubaCristopf HONINGDAUW. Ilet is niet altijd gemakkelijk het verband der dingen cn verschijnselen in dc natuur op te sporen. Soms lijkt dat wel eens op wat hocus-pocus! Zoo bijvoorbeeld deze week toen iemand tegen enkele kinderen, die opmerkten, dat op de stammen der boomen zooveel Lieven- licersbeestjes werden aangetroffen. Kinde ren vragen daarbij soms alleen met dc oogen naar 't waarom. Toen clan ook de mijnheer tegen wien de opmerking over de vele kleurige torretjes werd gemaakt, zei: „Zie eens naar de tegels der bestrating on der de boomen, toen was er werkelijk iets in hun blik, dat deed denken aan hocus- pocus. En toch bestond er tusschen de ab normale oppervlakte der tegels en de Lie venheersbeestjes oorzakelijk verband. Tus schen beide in stonden: bladluizen. Deze huisden meest in de toppen der lindeboo- men, waaronder het gesprek werd gevoerd en wel in zoo groote menigte, dat hun uit werpselen de bladeren der boomen glim mend hadden gevernist. Veel van het „vernis" was ook terecht gé- komen op de straattegels en die waren er min of meer door gemarmerd. Nu hebben de bladluizen diverse vijan den als daar zijn tuinlieden en rozenlief hebbers onder de menschen. vogeltjes en Lievenheersbeestjes onder de dieren. De laatste lusten ze .als volwassen insect en als larve. Die larven zijn nogal eens aan te treffen op wortelloof, als n.l. de peentjes ook door bladluizen worden bezocht en dan is hun opruimende werkzaamheid aardig om aan te zien. U wordt nu het verband tusschen de glimmende tegels en cle kevertjes zeker wel duidelijk Het „vernis' noemt men honingdauw. In warme cn droge dagen kan dit zeer scha delijk worden voor de boomen. Dc honing dauw verstopt de huidporièn der bladeren, waarop bovendien graag stof blijft kleven. Daardoor worden de bladeren eerst zwart en daarna sterven ze bijna altijd af Soms tieren schimmels welig op de met honingdauw bedekte plaatsen en kunnen daaraan een wit voorkomen meclecleelen Dit noemt men wel meeldauw, 7 Paljas. Fantasie sur l'Opera De Leoncavallo 8. Dei Kaiser kornmt Marscli Feike. ARB. TOONEELVER. „KUNST NA ARBEID". Verloting Door de Arb. Tooneelver. „Kunst na Ar beid is een verloting georganiseerd ten bate van liet tooneelfonds, welke is goed gekeurd door B. on W. van Amersfoort. De prijs der loten bedraagt 25 cent, en 1000 lo ten zullen worden verkocht. De eerste prijs is een dames- of heerenrjjwiel, terwijl ver der verschillende luxe prijzen zijn aange kochl Dc. trekking heeft plaats op Zater dag 7 September a.s. Hel doel is om hei batig saldo van deze verloting te bestem men voor een eventueel tekort dat een op voering van het tooneelstuk „Op hoop vau Zegen" met zich mede zal brengen, omdai deze opvoering groote financieele offers zai ei scb cn LEVERINGEN. De levering van aardappelen voor het garnizoen lie. miliiaii hospitaal cn het rijksopvoedingsgesticht alhier, is opgedra gen aan den beer R ten Ifoeve le Amers foort. en wel klei-aardappelen (nieuw ge was) tegen den prijs van 3.67 per 100 K.G. „Hoeveel dienstboden plaatst U Dame. in verhuurkantoor in een week Secretaresse „O, zoo tusschen de veertig en vijftig". Dame „Werkelijk Dat is dus tweeduizend in een Jaar Secretaresse „Dat geloof ik niet. 't Zijn altijd dezelfde vpf- tte" (Passing Show)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6