TAFELKLEEDEN - DIVANKLEEDEN. D00DEMANS ROTS. Fa. J. W. VAN ACHTERBERGH, West-Singel 12-13. Telefoon 238. GRAFMONUMENT VOOR JAN TOOROP W. H. J. ODERWALD t MR. VAN HOUTEN EN DE VRIJHEIDSBOND LANDBOUWGEWASSEN FEUILLETON. „Den gever van het Schoone eeren met iets schoons" Ioitiatief van vooraanstaande kunstenaars Lenige maanden geleden zonden onder- geteekenden een circulaire tond, met het verzoek om een bijdrage voor de oprichting van een monument op het graf van Jan .Toorop. Zij twijfelden er niet aan, of hun verzoek zou algemeen ingewilligd worden; niemand immers van de vele vrienden en vereerders van Toorop zou willen achterblijven, om aan de verwezenlijking van dit sympathie ke doel mede te werken. Inderdaad kwamen er dan ook reeds vele en daaronder ook belangrijke giften bin nen, inlusschen echter toch lang niet ge noeg om het bescheiden opgezet plan te kunnen volbrengen. Daarom wil ons Comité van de gastvrij heid der pers gebmik maken om U, niet op Ip wekken. wij weten dat dit niet noodig is maar om U er nog eens aan te herinneren, dat onder de \ele verzoeken om steun, die U dagelijks bereiken, er één is, dat U zeker niet vergeten wilt. en tóch ver ten hebt. J miners niemand, ook niet degenen die >vij nog niet per circulaire bereikten, zal willen achterblijven om een bewijs te ge ven van vriendschap en hulde aan hem, die tijdens zijn leven zooveel warme vriend schap en zooveel diep en innig schoon aan on? geschonken heeft. Het graf \an Jan Toorop is nog immer niet voorzien van een teeken, waaraan zijn vrienden cn vereerders het kunnen herken nen; en dat willen en mogen wij toch niet langer aanzien. Laten wij dan den gever van het Schoone eeren met iets schoons. Giften worden dankbaar in ontvangst ge nomen door Arch. C. M. van Moorsel Pzn., Laan v. X.O.-Indië, 57, Voorbuig, post rekening -4226. Met September moeten wij met de uitvoe ring een begin kunnen maken, en dat kan alleen met Uw aller steun Het Comité Dr H. P Berlage. Joan Collette. Prof. Dr. J. v. Ginneken, S.J. Vital Haessaert. Just Havelaar. Mr. A. J. M. van Moorsel. C. M. van Moorsel Pzn. A. Kolet. Albert Plasschaert. Prof. Mr Dr. Ch. Raavmakers S.J. DE HERSTELCONFERENTIE TE DEN HAAG. Maatregelen op telegraal. en telefoongebied. Zaterdagmorgen had op het hoofdbestuur der P.T.T. een voorloopige bespreking plaats, onder leiding van den directeur- generaal der P.T.T. teneinde na te gaan, welke maatregelen op telegraaf- en tele foongebied getroffen dienen te worden in verband met de samenkomst van de Inter nationale Herstelconferentie te 's-Graven- hage. Aan deze bespreking werd o.a. deelgeno men door de directeuren van de telegraaf- en telefoonkantoren te 's-Gravenhage, Rot terdam en Amsterdam en door een verte genwoordiger van den gemeentelijken tele foondienst te 's-Gravenhage. Voorbereidingen werden getroffen tot opstelling te 's-Gravenhage van de noodige extra telegraaf- en telefoontoestellen, om aan het te verwachten drukke verkeer het hoofd te kunnen bieden. Ter tegemoetko ming aan de belangen van de buitenland- 6che persvertegenwoordigers werd levens besloten tot invoering van een regeling voor collect-telegrammen op dezelfde wijze als deze vorig jaar vot de Olympiade gold. Commissaris en oud^directeur der Sfoomv. Mij. Nederland Van jongmaatje tot directeur Te Haarlem, waar hij sedert geruimen lijd woonde, is in den ouderdom van G9 jaar overleden de heer W. H. J. Odervvald, commissaris en oud-directeur van de Stoomvaartmaatschappij „Nederland' In 1879 werd de heer Odervvald, tot nog toe als jongste bediende in onbelangrijke positie, geplaatst aan de afdceling Vracht- zaken. waarvan hij in 1885 chef werd. In 1901 werd hij procuratiehouder cn in 1912 volgde hij de aftredende jhr. L. P. D. Op ten Noort als directeur op. In 1921 vierde de heer Odervvald zijn halve-eeuvvfeest in dienst van de „Neder land Buitengewoon, zegt het Hbld., is de hulde geweest, die den heer Odervvald op zijn jubileumdag gebracht is geworden, de re geering erkende zijn groote verdiensten door hem te benoemen tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw; minister Aalberse heeft toen persoonlijk deze onder scheiding uitgereikt Tal van sprekers heb ben er dien dag. evenals wij deden, den nadruk op gelegd hoe nauw Odervvald's levensgeschiedenis en de lotgevallen der S. M. N. samengingen. Dit is ook na 1921 zoo gebleven; toen eenige jaren geleden de heer Odervvald als directeur aftrad, bleef hij als commissaris en tot het laatst toe zijn krach ten aan den bloei van de .Nederland" wij den. De aanmerkelijke uitbreiding welke de vloot van zijn maatschappen tuist de laatste jaren weer ondergaal. is ongetwij feld mede zijn werk geweest. Tal van rei zen naar Indië hielden zijn contact met de overzeesche gewesten levendig, ook daar zal het bericht van zijn overlijden met wee moed vernomen worden. Zijn naam blijft aan die van de „Nederlandverbonden, zoolang de vlag van de Maatschappij over de zeeën uitwaait; Odervvald's leven en werken worden in stad en land' en ook ginds aan den evenaar nimmer vergeten. De crematie zal plaats hebben op Wester- veld, den 31en Juli a.s. na aankomst van den trein van 14.16. Tot de herziening van de Kieswet nog steeds geen initiatief genomen Optreden tegen de Vrijz. Dera- Mr. 6. van Mouten heeft met zijn nieu wen Staatkundigen brief No. 5, voorloopig weder afscheid genomen. Zoo er aanlei ding mocht beslaan tot verdediging van de vrijheid, bepaaldelijk ook van dn geestelij ke vrijheid van ons volk, dan zal hij daar aan de hem blijvende kracht wijden. Of de naaste toekomst nieuw actief optreden van mij zal vragen is nog niet met zekerheid te voorzien, zoo zegt hij. Onwaarschijnlijk is t niet, daar het samengaan met den Vrij heidsbond voor mijn vrienden en mij slechts teleurstelling heeft gebracht. Be doeling beiderzijds was bij de verecniging. dat de liberale Kamerleden het initiatief zouden nemen voor een herziening der Kieswet, zoodat dit punt bij de verkieziu- gen op den voorgrond zou komen. De voor bet ontwerpen van een voorstel benoemde commissie is gekomen tot een verslag aan het hoofdbestuur, maar tot eon initiatief is het niet gekomen. Daarentegen is vooral in de laatste dagen vóór de verkiezingen het hoofdbestuur ten aanzien van het door de socialisten op den voorgrond gebrachte „pronïievnj ouderdomspensioen", waarme de de candidates die met mij samenwerk ten. zich niet vereenigden. met Albarda Maichant gaan concurreeren. Het bedacht niet. dat op dit gebied de meest biedend» altijd zou winnen Een en ander brengt mij de verkiezingen van 1922 in herinnering. Een in alle kies kringen goed voorbereide lijst van door liberalen gekozen liberalen zou zeker kans op succes hebben gehad en bij de volgen den verkiezingen in aanmerking moeten komen Zij, die door middel van den Vrijheids bond slechts de herkiezing der aftreden don cn de benoeming van een paar door den bestuurskring op den voorgrond ge brachte candidaten wcnschtcn. hebben hun i i'R. Af te wachten blijft thans aan welke raadgevingen de Kroon hare goedkeuring zal hechten. Zal het"te kiezen koninklijk ministerie weder een viertal jaren gaan sa menwerken met een honderdtal Kamerle den. van welke hoogstens een dozijn hun mandaat aan persoonlijk vertrouwen van kiesgerechtigden te danken hebben? De massa heeft slechts haar plaats te danken aan hen. die haar een kansrijk nummer op de partijlijst bezorgden. ERNSTIGE VECHTPARTIJ IN EEN CAFE. Vrijdagmiddag tc ongeveer half drie had te Groningen in een cafc een ernstige vecht partij plaats lusschen twee bezoekers, die beiden nuchter waren. Lr ontstond plotse ling een hevige ruzie, waarbij de eene be zoeker, een zekere Kwint, een bierglas nam en dit op het hoofd van den anderen be zoeker J. Broers kapot sloeg. De slagader werd doorgesneden. De man werd in hoogst ernstigen toestand naar het academisch ziekenhuis overgebracht. De dader werd door den caféhouder op straat gesmeten, waardoor hij ontvluchten kon. EEN MOOI GESCHENK. Voor het nieuwe gemeentehuis te Borne heeft de N.V. Stoomspinnerij en Weverij v.h. S. J. Spanjaard een volledige installa tie voor de Raadzaal aangeboden Voorts heeft de directie van genoemde N.V. de in richting van de burgemeesterskamer aan geboden. Het gemeentebestuur heeft beide schenkingen onder da pk aanvaard. NED. ORGANISTEN VEREENIGING. Op de jaarvergadering der Nederlancl- sche Organisten Vereeniging, Woensdag 1 September a.s. te Gorinchem, zullen plan nen worden besproken omtrent de viering van het veertigjarig bestaan der Vereeni ging in 1930. Men is voornemens o.a. een internationaal orgelconcours te organi- seeren. Vrijwel alle berichten staan in het teeken van de droogte Staod op 22 Juli Het onderstaand overzicht betreffende den stand der landbouwgewassen op 22 Juli is, onder medewerking der rijkslandbouvv- consulenten, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de correspondenten der di rectie van den Landbouw en wat de weers gesteldheid betreft door het Koninklijk Ne- derlandsch -Meteorologisch Instituut. In de eerste en in de laatste decade van Juni was de temperatuur belangrijk bene den normaal; in de tweede boven normaal. De overdagtemperatuur was in deze maand 1,3 gr C., het gemiddelde maximum 1,7 gr. C. en het gemiddeld minimum 1,2 gr. C. te laag. Ook in de eerste tien dagen van Juli bleef de temperatuur beneden de normale; gemiddeld ongeveer 2 gr. C.; daarna steeg zij snel en bleef tot den 22sten gemiddeld 2 a 3 gr. C. boven normaal. De hoeveelheid neerslag bedroeg in Juni 48 ram, tegen 57 mm normaal. In Overijsel rji in den Gel- derschen Achterhoek was de neerslag 0 tot 10 pCt. boven normaal; in het overige ge deelte van het land algemeen beneden nor maal. doch zeer uiteenloopend, n.l. in Utrecht, de Betuwe, westelijk Noord-Bra bant en op de Veluvve ongeveer 5 tot 10 pCtcn elders in den lande 20 tot 30 pCt. beneden normaal. In de koele periode van Juli was de regenval boven normaal in Noord-Holland, Friesland, Utrecht, Gelder land, Overijsel, Noord-Brabant en Limburg en vooral in Zeeland, waar toen reeds bijna de geheele maandsom gevallen was; onder normaal in Drente en Groningen. Daarna viel alleen plaatselijke na den 20sten regen van beteekenis bij onweer in het Oosten. Het aantal uren zonneschijn bedroeg in Juni 189 tegen 192 normaal en van 1 tot 22 Juli 1SS uren tegen 139 normaal. Vrijwel alle belichten, die ontvangen wer den, staan in het teeken van de droogte. In- tusschcis de weersgesteldheid tot nu toe in het algemeen niet ongunstig geweest voor dc ontwikeling der gewassen, met uit zondering van wintertarwe, wintergerst, koolzaad en de gras- cn klaverlanden; deze gewassen zijn de vorstschade niet meer le boven gekomen. Overigens staan de granen goed, hoewel men vreest, dat het gewas op de hooge gronden, vooral de haver, noodrijp zal wor den en de korrels klein zullen blijven. De peulvruchten staan goed. De stand van de bruine boonen is zelfs aanzienlijk beter dan het gemiddelde voor Juli van de laatste tien jaar. Hier cn daar beginnen perceelen erwten reeds gele plekken te ver- tooncn; op enkele plaatsen in Zuid-Holland treedt knopmade op. Het vlas is op vele plaatsen te kort ge bleven, doch draagt veel zaad; de stand is vrij goed. De stand van de' kar wij is sinds de vorige maand sterk vooruitgegaan en is thans goed tot vrij goed; het koolzaad bleef matig tot vrij goed. De andere han delsgewassen staan goed. De aardappelen staan er in het algemeen goed voor. Enkele soorten, vooral de Eigen heimers, hebben regen noodig. Suikerbieten. Deze hebben aanvankelijk veel schade ondervonden van de made van de bietenvlieg; door het w arme weder zijn de bieten krachtig gegroeid, zoodat het ge was zich goed hersteld heeft. Klaver- en graslanden lijden nog steeds in ernstige mate van de droogte. Ook de gevolgen van de vorstschade doen zich nog op vele plaatsen gevoelen. Op vele hoo- gere gronden, alsook op de zware kleigron den. begint het. grasland dor te worden. De eerste snede is goed gewonnen, de hoe veelheid is echter gering. Van het gras is tot nu toe weinig terechtgekomen. De flink met stikstof bemeste perceelen met goeden bodemtoestand onderscheiden zich in gun- stigen zin. Op vele plaatsen wordt bijge- voederd in de weide. Leidt men uit de voor de verschillende streken opgegeven cijfers, onder inachtne ming Ier b»;»el«Je oppervlakte, het cijfer af voor het geheele land, dan verkrijgt men het volgende resultaat, waarbij verder het cijfer in de tweede kolom aangeeft hoe de stand op 14 Juni j.l. was, terwijl het tus- schen haakjes geplaatste cijfer aangeeft hoe gedurende de laatste tien jaren van de stand gemiddeld in de maand Juli was. Stand op Gem. stand 22 Juli 14 Juni in Juli i.d. laatste 10 tarwe 59 60 (71) rogge 69 67 (69) wintergerst 58 58 (67) haver A 69 68 (63) zomergerst 72 67 (66) boekweit 54 (54) paardenboonen 68 68 (66) erwten 71 69 (69) bruine boonen 69 68 (59) vlas 63 61 (59) kanariezaad 70 61 (64) koolzaad 55 56 (65) blauwmaanzaad 72 61 (65) karwij 66 56 (65) mosterdzaad 70 69 (67) spinaziezaad 69 suikerbietenzaad 53 consumptie-aard. 71 67 (66) fabrieksaardapp. 74 67 (66) suikerbieten 67 62 (67) uien 71 70 (63) cichorei 70 66 (70) voederbieten 65 (65) roode klaver 50 48 (63) witte klaver 62 50 (63) weiland 49 56 (56) De correspondenten geven den stand op in cijfers, waarbij 100 uitmuntend, 90 zeer goed, 70 goed, 60 vrij goed, 50 matig, 40 vrij slecht, 30 slecht en 10 mislukt. NEDERLANDSCH-POOLSCHE VEREENIGING. Een studiereis. De Nederlandsch-Poolsche Vereeniging heeft besloten, bij voldoende deelneming, in samenwerking met en onder voorlichting van de Consulaten van Polen, een korte reis te organiseeren met het hoofddoel de Poolsch-Nationale Tentoonstelling te Poz- nan (Posen), die tot einde September ge opend blijft, terwijl ook Warschau, Gdin- gen en Danzig bezocht zullen worden. Het ligt in dé bedoeling de reis onder deskun dige leiding te doen plaats hebben. De be doeling is een reisgezelschap samen te stellen uit hen, voor wie Polen als studie onderwerp, in den meest uitgebreiden zin, van belang is. GOUVERNEUR FRUYTIER OP DIENSTREIS. Een bezoek aan de Boven* windsche eilanden. Blijkens bij het departement van Defen sie ontvangen bericht is Hr. Ms. Hertog Hendrik met den gouverneur van Curacao, ir. Fruytier, aan boord van Willemstad, vertrokken tot een bezoek aan de Boven* windsche eilanden. Over een veertiental dagen wordt het schip te Willemstad terugverwacht. BEZOEK UIT FRANKRIJK. De Association des Grands Ports francais. De leden der Association des Grands Ports francais, die een bezoek aan ons land brengen, waren Zaterdag de gasten van de Kamer van Koophandel cn Fabrieken voor Amsterdam. Hedenmorgen heeft het Fran- sche gezelschap een boottocht door de Am- sterdamsche haven gemaakt, waarbij de heeren E. Heldring en H. Rud du Mosch, voorzitter en vice-voorzitter der K. v. K., de gastheeren waren. Tegen den middag vertrokken de leden der Association per trein naar Haarlem en vandaar in auto's naar Bloemendaal, waar in Hotel Duin en Daal geluncht werd. Daarna begaf men zich naar IJmuiden ter bezichtiging van de sluiswerken. Zaterdagavond bood het gemeentebestuur van Amsterdam den Franschen gasten een diner in het paviljoen Vondelpark aan. Eerzucht maakt zich lichter meester van kleine, dan van groote zielen. Naar het Engelscb van A. T. QUILLER—COUCH. 35 ..Luister, Jasper. Dit is klaarblijkelijk maar de helft van den gesp die door je va der gevonden werd. Dat is zoo klaar als de zon. De vraag is nu maai-: Waar is de an dere helft gebleven en het haakje, dat in dit oog moet passen Bedenk nu eens jon gen, of dit alles was wat di® vent, die Rail- ton, je gegeven heeft". „Ja, dat was alles." f „Weet je dat heel zeker I „Heel zeker." „Zou de andere helft niet nog in den koe stal kunnen liggen, vvoar je dit verborgen ha<lt ..Neen; want Ik heb het pakje bekexen .voordat ik het opborg en er was maar eén stuk metaal in. Mooi zoo. Dus de eene helft van den gou den ?esp is verloren; waar zou dit geble ven zijn Ik knikte. „Op die vraag', zei oom Loverday zich over de tafel heenbuigende, „zijn twee antwoor den mogelijk. Of het ligt op den bodem van de zee met de rest van de bevrachting der „Belle Fortune" of het is in Collivers bezit". v,Het kaïr onder Me* Doode Mansrots liggen in John Railtons zak",, opperde ik. „Ja, dat zou ook kunnen wezen, jij stelt een ander geval. Maar dat maakt in ieder geval geen verschil. Of het op den bodem der zee ligt of in Railtons zak of niet, het geheim wordt veilig bewaard. Indien Col- livcr het in zijn bezit heeft, is het geheim toch bewaard, of hij moest deze helft ge zien en de woorden die er op staan van buiten geleerd hebben. In ieder geval, het spijt mij dat ik je dit moet zeggen het geheim is voorloopig onoplosbaar voor ons". „Dat is nog zoo zeker niet", zei ik. „Neem mij niet kwalijk, Jasper, maar het is wel zeker. Je bent het met mij eens dat deze woorden nonsens zijn. Goed. Maar ik wou er je toch nog op wijzen", ging oom Loveday voort en hij wees nog eens naar mijn vaders dagboek, dat Ezechiel duidelijk zegt: „Het opschrift liep recht over den gesp. Het was gemakkelijk te lezen en be vatte een duidelijke aanwijzing om te zoe ken op een bepaalde plek, maar waar die plek is. dat werd niet vermeld. „Juist", viel ik hem in de rede, „en dat is wat wij moeten le weten komen." „Hoe dan „Wel, door middel van den sleutel, zooals èn het perkament èn het testament duide lijk aantoonen. Wij mogen nog wel teleur gesteld worden, maar al is dat zoo, dan weten wij ten minste waar wij zoeken moe ten, als wij Colliver maar te pakken kun nen krijgen." „Flinke jongen ben je!" zei oom Loveday, „daar zit ten minste een kop op'. „Oom", ging ik opstaande voort, ,het ge heim van den Grooten Robijn is geschreven op mijn grootvaders sleutel. Die sleutel "moest naar~beneden gehaald worden, wan neer hij, die dc taak op zich zou nemen het geheim te ontdekken, teruggekeerd zou zijn en den drempel van Lantrig zou hebben overschreden. Oom, mijn vader is den drem pel van Lantrig overgekomen." „Met de voeten vooruit, met de voeten vooruit, jongenlief. Ach. arme Ezechiel!" „Met de voeten vooruit, ja!", ging ik voort „dood en vermoord, ja. Maar hij is thuis gekomen, hij is thuisgekomen en heeft mijn moeder dood weergevonden, maar toch is hij thuisgekomen. Oom, ik ben de eenige overgeblevene Trenoweth hier in Lantrig; denk daaraan, de eenig overgeblevene." „Arme Ezechiel arme Margery „Ja, oom en al wat ik geërfd heb is bet mes waarmee mijn vader vermoord is, en deze sleutel. Ik heb het mes in mijn bezit en zal den sleutel naar heneden halen." Ik zette een stoel onder den zwaren balk en klom er op. Toen mijn grootvader voor 't eerst terugkwam had hij den ijzeren sleu tel aan een haak gehangen en een streng bevel gegeven, dat niemand er aan mocht komen. Daar had hij al dien tijd gehangen met een massa spinnewebben er omheen Zelfs mijn arme moeder met haar borstels en bezems had dit heilige relikwie nooit aangeraakt en gedurende deze eenzame winteravonden had zij mij dikwijls de ge schiedenis daarvan verteld, de vloek van Amos Trenoweth rustte op den persoon, die den sleutel durfde aanraken en hoe meer de spinnen iederen dag hun webnen weef den, hoe meer de dag naderde dat mij va der zou thuis komen. Daar hing hij nu haast niet zichtbaar door al de spinnewebben. Nu was de tijd eindelijk gekomen. Toen ik mijn hand uit strekte liep een twaalftal van die afschu welijke dieren ijlings naar hun duistere hoekjes. Zelfs toen ik den sleutel aanreakle scheen een groote dikke leelijke spin nog niet te gelooven dat ik haar rust kwam verstoren, zij schrikte plotseling op, aarzel de en liep ijlings naar haar schuil plaats. Daar was dan de sleutel, die het geheim zou ontsluiten, deze sleutel, die van het eerste oogenblik af daar werd opgehan gen, op de eenige plek in heel Lantrig die niet werd schoongemaakt; dit was de ta lisman dit vuile ding, dat ik daar in mijn hand had. De spinnen hadden hem goed be waakt. Ik kwam beneden, nam een doek en veeg de de spinnewebben er af. De sleutel was zwaar v erroest, toch kon ik zien dat er iets op geschreven was. Ik stond hem wel een minuut lang af te wrijven en bracht hem toen bij de kaars. Ja, er was wat op geschreven, zoowel op den ring als op den sleutel zelf, een schrift dat mij deed ontstellen en verontwaardigd keek ik er naar, mijn bloed kookte, ik was bitter gestemd Want dit was het wat ik ontcijferde Op het handvat stonden de groote letters A. T„ zijn initialen, met den datum MDCCCXtl. Langs den sleutel de volgende zin in oud-Engelsch letterschrift „Het Huis is op zandgrond gebouwd Uw hoop op een dooden man." Dat was alles. Deze korte volzin was de som van al de vergeefsche moeite, waarbij mijn vader oen dood gevonden had. „Uw huis is gebouwd op zandgrond' en nu zelfs ineengestort onder den vloek van Arnos Trenoweth. „Uw hoop op een dooden man', en nu lag hij. op wien al-onze hoop gevestigd was, daar boven dood neder. Was.het geen bit tere spotternij Toen de wreedheid van die woorden tot mij doordrong, scheen ik nogmaals dien akeligen gil van uit de zee te vernemen, maar nu mengde zich bij dat geluid een nare lach, alsof de ziel van Amos Treno weth zich verheugde over zijn akelige grap den moord van zijn zoon en van zijn schoondochter. Wit van wanhoop en drift smeet ik den vervloekten sleutel door de kamer in het vlammende vuur. Einde van Boek I. HET VINDEN VAN DEN GROOTEN ROBIJN. HOOFDSTUK I. Hoe Thomas Loveday en Ik er op uit gingen om fortuin te maken. Daar deze bladzijden niets hebben van een autobiografie en daar geen de minste aanspraak op maken, maar eerder een heel eenvoudige beschrijving van eenige gebeur tenissen die in verband staan met den groo ten Robijn van Ceylon, meen ik op de ver giffenis van den lezer te kunnen rekenen als ik de kunst van een schrijver geweld aan doe en vergunning vraag ongeveer veertien jaar van mijn leven over te slaan, er tenminste niet bij stil te staan. Ik wil al leen vertellen wat bepaald met dien Robijn in veCand staat. „Maar," zal men miscbien zeggen, „hoe is het mogelijk dat bij een kind van ach; jaar ongeveer de gedachten opkomen en de ge voelens, die aan Jasper Trenoweth werden toegeschreven (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6