V£R£ENIulNG TOT OPRICHTING EN INSTANDHOUDING VAN KINDhRW ERKTUINEN NiBiA.S.-CONGRES De eerste dag AGENDA; toch weinig uit of het geld nu wordt be steed of het volgend jaar. Als het meevalt is het toch niet verkeerd dat de gemeente van zoo'n meevaller profiteert. Wethouder Ruitenberg geeft als zijn persoonlijke overtuiging, dat als het nu niet word', aangenmoen het praktisch on mogelijk -al zijn de verbetering aan de Kleine Koppel in de begrooting op te ne men De heer Graaff onderschrijft volkomen de laatste woorden van den wethouder cn daarom zal hij voor het voorstel stemmen. De heer Van Galen Last gelooft, dat het van den Raad zal afhangen of het voor 1930 op de begrooting zal komen. Hel voorstel van B. cn W. wordt aange nomen met li tegen 7 stemmen. Is Voorstel van B. en W. tot wijziging der uiecntebegrooting dienst 1928 en 1929 Aangenomen. 19 Voorstel van B. en W. om eenige per- ceelcn aan do St. Jorisstraat, Molenstraat en llelestraat in te brengen in het Woning bedrijf. Aangenomen. 20. Voorstel van B. en W. tot overne ming van wegen nabij deu Arnhemscheweg van J. Boshuizen en de N.V. „Samenwer king". Wordt aangehouden. 21. Voorstel van B. on W. tot verkoop van een perceel bouwteh-ein aan de Pauw- straat hoek Kalkoenstraat groot plm. 458 M2. aan H. F. van Nes voor f 3000 Aangenomen. 22. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Prins Frederiklaan groot plm. 1746 M2. aan Ir. L. B. Huygcn voor 7900.—. Aangenomen. 23. Aanvullingskohier schoolgeld Han- delsdagschool dienst 1928/1929. Aangenomen. 24. Staten oninbare .posten schoolgeld buitengewoon onderwijs dienst 1927/1928, hondenbelasting dienst 1927 en 1928 en straat- en rioolbelasting dienst 1928. Aangenomen. 25. Benoeming van een leeraar in de plant- en dierkunde aan het Gymnasium. Benoemd wordt Dr. J. Segaar te Apel doorn. 26. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de aardrijkskunde aan het Gymnasium. Benoemd wordt de heer J. Melchior, leer aar aan de R.H.B.S. alhier. 27. Voorstel van B. en W. tot intrekking en wijziging van verordeningen betreffende den diensten van Openbare werken en van Bouw- en Woningtoezicht enz. Aangenomen. 28. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de kostprijs berekening per 1 Januari 1928 van het Grondbedrijf. Aangenomen. 29. Reclame straal- en rioolbelasting dienst 1929. Aangenomen. 30. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het vaststellen van een plan tot het bouwen van een viaduct nabij Birk- hovcn door de Nederlandscbe Spoorwegen. De heer Verhey vindt dit voorstel een beetje kinderlijk van B. en W. dat ze wei- kelijk met dit voorstel durven komen, liet voorstel heeft vorig keer op de agenda ge staan cn de commissie voor Openb. Wer ken vond liet viaduct onvoldoende. De wet houder heeft gedreigd dat de spoorwegen er anders geen genoegen mee zouden ne men. De grond behoort aan de gemeente n de commissie meent dat de rijbanen 6 M. moeten zijn. Maar nu knabbbelon ze 25 c.M. van het trottoir af. Spr. kan zich niet be grijpen dat B. en W. zich door de spoorwe gen hebben laten afschepen. Een dergelijke kinderlijke, onnoozele manier is niet te begrijpen. Wij hebben geen enkele reden de spoorwegen ter wille te zijn. Men denke maar eens hoe ze ons met de bebouwing van den Berkenweg hebben dwars gezeten. I Is mogelijk dat de spoorwegen zich ver gist hebben, maar we moeten met die ver mindering van 25 c.M. niet meegaan. Wethouder Ruitenberg wijst er op dat de rijweg eerst was op 5 M. gesteld. Wij hebben dezen toen gekregen op G M. en de spoorwegen willen nu 25 c.M. van de trottoirs af. Wc krijgen dus ten slotte maar 50 c.M. meer. Maar waar de spoorwegen alles bekostigen, kunnen we niet alles ver langen. Voor het verkeer zal het viaduct van groote beteekenis zijn en het zal nu toch niet van zoo'n groot belang zijn dat de trottoirs 1.50 M. zijn inplaats van 1.75 M. B. en W. achten bet viaduct voor de toe komst van het grootste belang. Alle grond is niet van de gemeente Amersfoort, er is ook grond hij van particulieren. Het voorstel wordt aangenomen met IS tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Veiheij, .van Gales Last en Noordman. Rondvraag. De lieer Spiekermo n wijst er op, dat thans condities worden gesteld voor de zon neschermcn, terwijl dc grond pas is afge staan zonder dat voorwaarden werden ge steld. De heer van Beurden herinnert er aan dat de Gemeente dc binnenstad heeft verbeterd. Dc rnenschen hebben toen den grond afgestaan en gezegd is, dat ze er geen last mee konden krijgen. En nu komt de politie en vraagt: hebben jullie toestem ming voor die zonneschermen. En nu zit ten aile mcnschen in «3e rats, maar Spr. hoopt dat ze er geen last mee zullen krij gen. De heer R e k k wijst op do vervuiling der Luntersche beek en hoopt dat er einde-, lijk eens iets gedaan zal worden. Kan er geen drang op gedeputeerde Staten wor den uitgeoefend opdat de maatregelen wor den genomen om uit de misère te karnen. De Voorzitter deelt mede, dat in het College verslag is uitgebracht door hetgeen Ged. Staten willen. Of het spoedig tot stand zal komen is te betwijfelen, er zijn veel ad ministratieve bezwaren, maar Spr. heeft wel den indruk dat er door Ged. Staten met ernst aan gewerkt wordt. De heer van Koetsveld wijst er op dat banken van het Borneoplein verplaatst zijn naar de Javastr. on de Sumatrastraat Hij geeft in overweging de banken te plaat sen in de schaduw en niet in straten waar ze alleen speeltuig zijn voor de jeugd. De heer Overeem verzoekt spoed te be trachten met het adre9 inzake den Ev. Meijsterweg. Wethouder Ruitenberg zegt dat deze zaak eerst in de Commissie moet worden behandeld. De heer van Galon Last wijst op den onhoudbaren toestand van het Thorbecke- plein. Afval van luim n wordt er neerge gooid en het wordt tijd dat daar eens aan dacht aan wordt gesclmnken. Daarna wordt de vergadering gesloton. VERJAARDAG H. M. DE KONINGIN MOEDER. Militaire marsch- Betreffende de op Vrijdag 2 Augustus ter .gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin-Moeder te houden marsch door de stad van de alhier in garnizoen zijnde Infanterictroepcn, is nog het vol gende bepaald: Om 10.50 uur voorm. staan het 21e, 5e, 16e en 18e R. 1. in deze volg orde aangetreden in marschcolonne, front naar den Leusderweg; de muziek aan het hoofd en het Vaandel van 21 R. I. ingetre den. De te volgen route is: Leusderweg, Kroontjesmolen, Bisschopsweg, Hendrik van Viandenstraat, Kleine Haag, Zuidsin gel, Langestraat, Arnhemsche straat, Berg straat, Utrechtsche Weg, Berkenweg, Olden- barneveldlaan, Julianalaan, Utrechtsche weg. Kazerne. EXAMENS. Voor het acte-cxamon Fransch M.O. (acte A) slaagden de dames B. L. Suyling te Utrecht, mevr. H. van der Linden-Ancksj- tein te Amsterdam, C. E. de Boer te Amster dam. J. N. van der Kolff te Nijmegen, J. van Hemert te Dordrecht en de heer J. A. Meyers te Amsterdam. Te Utrecht slaagde voor het examen M. O. lichamelijke oefeningen onze stadgenoo- te, mej. M. Vierdag. Te den Haag slaagde voor het examen loupeuse de dames Hofland—Kuil alhier Schuit te Barneveld en voor costumière de dames G. Bestelink cn G. Bottcnburg, beiden alhier. Voor liet notarieel-examcn (2de gedeelte) slaagde gisteren te Den Haag mevr. A. F van Haselen—de Vries, alhier. KOOKBOEK VOOR KAMPEERDERS Een handig boekje. Op \erzoek van de Alg. Ned. Kampeer- vereeniging is door het uitgeversbedrijf ..De Spieghel" te Amsterdam een „Kook boek" uitgegeven voor kampeerders, trek kers en alle touristcn. die hun eigen potje wenschen te koken. De samenstellers J. H. Bouman en J. van de Spieghel hebben zich beijverd een gids te ontwerpen, welke van het grootste nut kan zijn voor allen die in do vrije natuur zelf voor hun maaltijden zorgen. Tal van practische gegevens over de kampeerkeuken, de vuren en kookap- paratcn en do proviandeering gaan vooraf waarna de recepten voor dranken en spij zen volgen. Een handig cn eenvoudig boek je dat voor den kampeerder van groote waarde kan zijn. ZOMERNUMMER MOTORKAMPIOEN. l)e Motorkampioen, uitgave van den A. N. W. 8. komt met een speciaal zomernum mer. De redacteur ir. II. Zoetelief Norman, geeft in een artikel „Zomer' practische wenken voor hen die een zomertocht per auto of motor gaan ondernemen. Een zo mertocht door Westerwald, Taunus, langs de Bergstrasse en door Dc Ilaardt is opge nomen henevens een fragment uit een reis: „Dwars door de Dolomietesdoor II. J. Peppink. Verder vinden we in dit nummer nog een ailikel van Henri Meyer „De ware bestemming van den auto", terwijl F schrijft over Do auto cn de vrouw. Buitengewoon fraaie kieken geven een beeld van vele prachtige punten, welke tot een bezoek nooden. DRENTHE-NUMMER VAN ONS NEDERLAND. „Drenthe is waard te worden gesteund." Ons Nederland, het officieel orgaan der Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer, uitgave van A. J. G. Streng holt en Albert de Lange, heeft een speciaal nummer ge wijd aan Drenthe. Onder het motto „Drenthe is waard te worden gesteundschrijft de Commissaris der Koningin Mr. J. F. Linthorst Iloman, een woord vooraf. M. J. A'driani Engels zet uiteen, rlat op historische gronden de schrijfwijze Dren the moet worden gebruikt, terwijl Mr. Ila- ron Smeenge betoogt, dat geen toerist ooit een tocht naar cn door het schoone Dren the zal berouwen. Verder zijn de bijdragen van Dr. Jac. P. Thvsse, W. P. F. van De venter, Dr. W. Beyerinck, Mr. A. W. Stork, Mr. J. Linthort. Momas Jr., A. Longbloed, Prof. Dr. A. van Veldhuizen, Dr. A. H. Poelman, Dr. J. Bothe, J. J. M. Jansen, J. P. Werumeus Bulling en J. A. Lotgering. De verschillende artikelen, welke door tal van fraaie afbeeldingen zijn versierd golven een mooi beeld van Drenthe en zul len er ongetwijfeld veel toe bijdragen het toerisme naar deze provincie te bevorde ren. DE LUNTERSCHE BEEK. Een telegram aan Ge deputeerd© Staten. Door het Comité van actie tegen vervui ling van de Luntersche Beek is aan Gede puteerde Staten van Utrecht een telegram gezonden van den volgenden inhoud: „Openbare wateren stinken reeds weken lang. Toestand onhoudbaar. Doorstrooming vrijwel nihil. Verzoeke de werkzaamheden direct te doen aanvangen." Gelegenheid tot bezichtiging van hel werk in den tuin aan den Ouden Soesterweg De invloed van bet werk op de beroepskeuze Gisteravond werd dooi de afdeeling Amersfoort van do Vereeniging tot Oprich ting en Instandhouding van Kinderwerk- tuinen aan ouders en andere belangstellen den de gelegenheid geboden kennis te nemen van het werk, dat door den jeugd, na afloop van den schooltijd, gepresteerd wordt. Wij vonden den lieer T. Boer. secreta ris der afdeeling Amersfoort, bereid ons eenige Inlichtingen tijdens ons bezoek te verschaffen. Het doel van de vereeniging, die zich gisteravond in een druk bezoek mocht ver heugen, is om bij de kinderen liefde voor de levende natuur, en tegelijkertijd meer dere kennis van bloëmen, planten cn groen ten aan te kweeken. Door de aldus te ver wekken interesse worden de kinderen op even aangename als nuttige wijze bezig gehouden en voorkomt men den vaak fu- nesten invloed op de jeugd van hun con tact met het straatleven na den schooltijd of op vrije middagen. Men tracht dit doel te bereiken door ieder kind de beschikking te geven over een stukje grond \an 12 ML, dat ingedeeld wordt voor het zaaien van bloemen en het verbouwen van verschillen de groenten. Dit werk heeft in hoofdzaak des Woensdags- en Zaterdagsmiddags plaats. Dan komen de kinderen (er wer ken er niet minder dan ongeveer 160 in getal) samen om hun eigen tuintjes, ieder voor zich zelf, te verzorgen. Kenmerkend is hierbij ook den invloed, die deze arbeid op het latere maatschappelijk leven heeft. Het komt toch zeer veel voor, dat deze jongeren zich naderhand in het tuinbouw- vak begeven, hetgeen dus een vergemak kelijking van de beroepskeuze beteekent De aangekweekte liefde komt ook vaak naar voren uit den uitspraak der ouders, die met stelligheid verklaren, dat hun kin deren vroeger absoluut geen oog luidden voor het „tuintje thuis", doch thans uit eigener beweging verschillende aanwijzin gen bij verbouw of beplantingen gaan geven. Dit jaar is men met de verbouw eenigs zins later dan anders. Op de eerste plaats is dit toe te schrijven aan de gedwongen verhuizing van den Kruiskamp naar den Ouden Soesterweg, op de tweede plaats door de nadeelige gevolgen van den ab normaal strengen winter. Dat ondanks dezen tegenslag toch vele groenten, in het bijzonder, er goed bijstaan en dat toch de tuin een welvarenden aanblik biedt in het algemeen, is grootendeels te danken aan de groote medewerking, die tijdens de verhuizing van B. cn W. dezer gemeente mocht worden ontvangen. Achter op het terrein is een doelmatige schuur opgetrokken, waarin de kinderen na afloop der werkzaamheden, hun werk tuigen kunnen opbergen. Bovendien zullen daar de verschillende zaden opgeslagen worden, die ter zijner tijd noodig blijken te zijn. Op het oogenblik zijn er meer groenten dan bloemen geplant, ofschoon ook deze door schenkingen der firma's Abbing en Zonen, te Zeist: Groenewegen en Zonen te de Bildt en F. Kuiper te Veendam aange troffen worden. Dit jaar werd een groote hoeveelheid gladiolen aangeboden door de firma Kórpelshock en Kranenburg te Kat wijk aan Zee. Het bestuur der afdeeling beeft zich voorgesteld om zoo gauw de financien dit toelaten tot uitbreiding over te gaan, wat eenerzijds de verfraaiing cn anderzijds de kennis van bloemen ten goede zal komen. Bovendien zal uitbreiding van het aantal tuintjes aan een dringende behoefte vol doen, daar de aanvraag steeds grooter wordt. Ook het aantal vaste planten zal dan een belangrijke vermeerdering onder gaan. In don tuin bestaat verbinding met de waterleiding; er is tevens een reservoir aanwezig, dat het water op de gewenschte temperatuur kan brengen, hetgeen natuur lijk zijn gunstigen invloed op den arbeid niet mist. Met hoeveel lust en energie door de jon gens cn meisjes de hun toevertrouwde ge wassen verzorgd worden, valt voor een buitenstaander al zeer moeilijk te beoor- deelcn. Duidelijk wordt dat echter, wan neer men eens een bezoek aan den ge noemden tuin brengt, zooals dat gisleren avond door zoovelen werd gedaan, die al len overtuigd werden van het groote nut, dat deze vereeniging als doelstelling heeft. Wij twijfelen niet of ook des Woensdags en Zaterdags zal men daar gaarne door de leiders ontvangen worden om van dezen nuttigen arbeid kennis te nemen cn een ieder zal dan voldaan huiswaarts keeren en zijn kinderen laten mede profiteeren in de toekomst van deze heerlijke gelegen heid om in de vrije natuur leerzaam en dus nuttig te worden bezig gehouden. DE MILITAIREN EN HET VERKEER. Een garnUoons-order. Bij Garnizocns-Order is allen militairen van het Garnizoen opgedragen zich nauw gezet te houden aan de door den Burge meester gegeven voorschriften betreffende het verkeer in de stad en nauwkeurig op te volgen de aanwijzingen, welke middels z.g. verkeersstrepen zijn gegeven op vele drukke punten der stad. Naar aanleiding van ingekomen klach ten, is er nogmaals de aandacht op geves tigd, dat op een rijwielpad loopende mili tairen dit rijwielpad voor eiken wielrijder, die daardoor middels een belsignaal don wens eb te kennen geeft, moeten verlaten. Het is dus niet voldoende dat de voetgan gers eenige ruimte maken; ongeacht do afmeting van het pad, moet het geheel verlaten worden. Voorts is den troepen- commandant verzocht zoo mogelijk in het geheel niet op rijwielpaden te laten mar cheeren, terwijl êr tenslotte nogmaals aan herinnerd wordt, dat het doen loopen van paarden op een rijwielpad of het berijden met voertuigen bij de Wet verboden is. liet 9e congres van den Nederland- schcn Bond van Abstinent Studeerenden. Zooals nu reeds jaren de gewoonte is vindt ook dit jaar de Algemeene Vergade ring van de Nederlandsche Bond van Ab stinent Studeerenden in onze stad plaats. Gistermiddag tegen drie uur verzamelden zich uit alle streken van ons land de leden van dezen bond zich in deze omgeving van „Amicitia". Gekomen uit Groningen en Limburg, Zeeland en Noord-Holland trok ken zij in getale van enkele honderden onze stad binnen om hun vierdaagsch congres te houden. Kort na drieën opent de voorzitter de eerste zitting. Hij wijst erop, dat dit con gres van alle leden, de jongo zoowel als de oude, veel zal vergen en vraagt dan ook van ieder persoonlijk de grootst mogelijke concentratie, opdat dit 9e bondsfeest van de N. B. A. S. een goed congres mag wor den. Verder spreekt hij zijn dankbaarheid uit aan het Gemeentebestuur van Amers foort, dat de N. B. A. S. ook dit jaar weder om alle hulp en steun verleende en hem mogelijk maakt in deze stad te vergaderen. De Burgemeester en Wethouder Ruiten berg vertegenwoordigden bij de opening het bestuur van onze stad. Na de openingsrede van de voorzitter leest de secretaris, de binnengekomen geluk- wcnschcn voor van zusterverenigingen, le den die verhinderd zijn het cogrcs bij te wo nen cn enkele oud-leden. Dan krijgt de burgemeester het woord, om te betuigen, dat hij steeds weer met het grootste genoe gen ieder jaar de N. B. A. S. voor vier da gen binnen de poorten van Amersfoort hij een ziet komen, want al zijn zijn haren grijs zooals hij zeide, zijn hart klopt nog warm voor hetgeen door de N. B. A. S. wordt na gestreefd; hij legt er de nadruk op, dat het hem zeer verheugt dat deze vergadering zich bij een van haar congres voorstellen zich ook zal hebben uit te spreken over het rooken, waar hij zelf altijd scherp de groote gevaren van de gewoonte om to rooken heeft gezien. Verder zegt hij dat het hem spijt, de N. B. A. S. het volgs-nde jaar waar schijnlijk niet meer in zijn stad in congres bijeen te zullen zien en te kunnen hegroe- ten, daar hij vernomen heeft, dat de jaar vergadering dan op het eigen terrein te Oldebroek op de Veluwe zal worden gehou den, waar op het oogenblik het bondshuis van de N. B. A. S. wordt gebouwd. En be sluit dan met zich te verheugen in dit on- omstootelijk bewijs van groei cn de hoop uit te spreken dat het werken van dc N.B. A. S. veel vruchten zal mogen dragen. De voorzitter bedankt, de burgemeester voor zijn vriendelijke woorden en het con gres gaat over tot het \olgcnde punt van de agenda: het jaarverslag van de Algemeen Secretaris. Na goedkeuring hiervan volgt de behandeling van enkele congres voor stellen betreffende het adspirant-lidmaat- schap en het werkend-donateurschap, die nogal lange besprekingen vereischen, zoo dat de eerste zitting hiermede besloten wordt cn allo congressisten hongerig op trekken naar „het Valkje" waar de bonds- rnaaltijd onder muziek en zang wordt ge nuttigd. 's Avonds vond de zgn. intieme-avond plaats in „Amicitia". die te halj acht aan ving met een korte opening, waarna door de leden van enkele afdeelingen muziek en zang ten gchoore werd gebracht. Als spreker \an den avond trad op de weleerwaarde heer Pater W. Arts, die in zijn toespraak „Vrijheid, vreugde, Verhef fing" ongeveer het volgende tot de congres sisten sprak: Wanneer men zegt, dat de N. B. A. S. ge boren is uit de nood der tijden, dan wil dit zeggen, dat hij ontstaan is als een rechter op de stiefmoederlijke behandeling van de studeerenden door de wereld der ouderen, leeraren cn professoren. De jongeren lee- ren in deze tijd van ver-doorgevoerd intel lectualisme over cn van dc rncnsch alles tot in de kleinste bijzonderheden, maar zóó, dat het levende echter ontbreekt en het bewijs alsof ze spreken over een derde, terwijl zijzelf toch deze rncnsch zijn, met huid en haar. Zij leeren dat de rncnsch zóó veel phosphor in zich heeft, dat men er 2000 lucifers van zou kunnen niaken, zooveel ijzer, dat een halve spijker ervan zou kun nen worden gevormd cn zooveel zwavel, dat men er precies de vlooien van een hond mee zou kunnen verdrijven. Do peadie op deze behandeling van de studeerenden door de wereld, is de N.B.A.S. geboren en heeft als grondslag van al zijn werken en doen de beginselen van Vrijheid. Vreugde en Verheffing gevonden. Vrijheid, ieder rncnsch cn ieder volk is de drang tot haar aangeboren en nog be den ten dage beleven wij dit. Vierhonderd- millioen Chineezcn strijden daar in het verre Oosten om hun Vrijheid, vrijheid- strijd is de strijd, in onzen tijd door het proletariaat gevoerd en altijd is het prach tig dit te zien. Vrijheidsdrang is immer majesteitelijk, zoowel in haar goede uitin gen als waar zij wordt tot losbandigheid, zelfs daar is zij nog majesteitelijke los bandigheid en waar zij getrapt wordt, een majesteitelijke ruïne. Een met betrekking tot de drankstrijd en de geheelonthouding wil dit zeggen: het vrij zijn van de oude drinkgewoonte. Vrij van de ki'ucg en vooral van de kroeg- sfeer. En wil dit zeggen, dat de geheelont houder zijn levensvreugde niet te zoeken be hoeft bij een ellendig surogaat, maar haar vindt in zichzelf, daarvoor de drank niet noodig heeft. Evenzeer zijn Vreugde en Verheffing twee int ipioele waarden, Vreugde om het offer brengen en Verheffing om in de wereld te doen de daad, dat ls voor de N.B A.S. de daad der Geheelonthouding nla bestrijding van het alcoholkwaad op een zich onttrekken aan de zoo machtige in vloed van het drankkapitaal. Spreker besloot om nog eens sterk dc nadruk te leggen op de macht van dit drankkapitaal en wijst, in dit verband op het Overzeesche bezit van Nederland, dat langzamerhand, naar de getuigenissen van zijn confraters en anderen, wordt veraleo- hollseerd. De Indonesiër veracht het dron ken zijn en voor hem is dit identiek met „blanda" zijn. Maar het alcoholkapitaal vindt ook hier zijn aftrekgebleden en, ge wend nooit te vragen, hoeveel levens het vergiftigt, trekt het ook hier winst uit de langzame ondergang van 50 millioen In donesiërs. Sterk hebben we te staan tegen over de winst economie, die de plaats in neemt van de behoefte-economie, al mogen wij nooit vergeten, dat tenslotte alle her vormingen in de maatschappij zullen moe ten worden verricht door personen, die eerst zichzelf hervormd hebben. Hiermede, en met oen opwekking tot verdere strijd binnen de organisatie van de N.B.A.S. be sloot Pater \V. Arts zijn radevoering. Na de pauze volgden tooneelstukken, in logische samenhang staande tot elkaar. Het eerste „Kain" naar een Limburgsche sage van Jozef Cohen, het tweede „Juana" van George Kaiser, waarmede deze intieme cn goed geslaagde avond zeer laat besloten werd. Na een rustige nacht, op stroo in de scho len, door het gemeentebestuur welwillend afgestaan, doorgebracht, hereenigden deze morgen alle congresgangers zich om acht uur aan het ontbijt in „het Vlakje" om kwart na 9 uur tot de tweede zitting over te gaan in „Amicitia". Voor do verdere dag staan oen wandeltocht met pic-nic op het programma en een openluchtavond met fakkeloptocht het slot. GARNIZOEN. Leveringen. De levering van aardappelen voor het Garnizoen en het Militair Hospitaal gedu rende het tijdvak 1 Augustus 31 October a.s. in opgedragen aan den heer A. WAGE NAAR alhier en wel voor: 3.50 per 100 K.G. geelvleezige zandaard- appelen voor de soldatenmenages: 3.74 per 100 K.G. kleiaardappelcn voor het Militair Hospitaal. V EEN MAN GEVONDEN Aan het Hoevonlakensche voetpad. Gistermorgen is een persoon op het Hoe- velakensche voetpad aangetroffen, die ver moedelijk in Hoevelaken aan een vecht partij had deelgenomen. Per ziekenauto is hij naar het St. Elisa beth Ziekenhuis, ter geneeskundige be handeling vervoerd, daar hij vermoedelijk eenige ribben heeft gebroken. AANRIJDING Op den Utrechtscheweg, Gisterochtend had op den Utrechtscheweg hoek Kon. Sophialaan een aanrijding plaatst tusschen een auto en een motor fiets, door dat het eerstgenoemde voertuig aan het andere geen voorrang verleende cn bovendien de linkerzijde van den weg den bocht bereed. De bestuurder van de motorfiets kwam te vallen en kreeg hierbij verwondingen aan een voet en pols, terwijl hij tevens over inwendige pijnen klaagden. Op advies van Ür. Eggink is het slacht offer per ziekenauto naar zijn woning te Soesterberg overgebracht. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. D ag e 1 ij k s: Cinema Royal. Langestraat. Theetuin „Amersfoortsche Berg". Middag concert en dancing van 8.3011 uur. Kunstzaal „Sierkunst". Utrechtscheweg h. Steven van der Hagenlaan. Museum Flehlte, Westsingel. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos.- Ver. Regcntesselaan (Zaterdags van 1.30— 2.30 uur). Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal en Bibliotheek), Muurliuizcn 9 R K. Leeszaal, Nieuwestraat 24. Vredesbibliotheek, Arnh. weg 50 Princess-room Zondag, middag- cn avond concert. 4 Hotel Monopole, Zondagmiddag- cn avond concert Danszaal Klaasscn Zondags Dancing. 3 Aug. Opening Jeugdherberg „Jong Amersfoort" (Berkenweg). 4.30 uur. 30—31 Aug. Monopole Algem. verg. Leer aren Gymnasia. BURGELIJKE STAND Geboren: Annette Gertrudis, d. v. Hendrik Nicolaas de Haan en Antonia Everharda Boog. Overleden: Thomas Josephus Cornelis- scn, oud 13 maanden. Neeltje van Dam, oud 87 jaar, weduwe van Dirk van Groeningen. Agneta Antonia Schimmel, oud 78 jaar, weduwe van Roeland de Haas. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in de Amersfoortsche zweminrichting bedroeg hedenochtend 65 graden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3