BHD NA DE GEBEURTENISSEN OP CURACAO D00DEMANS ROTS. ,L' HirondeUé* Langesiraat 16jlS HRi MS. KORTENAER TERUG Meer militaire politie noodig GEEN PARLEMENTAIR KABINET? F. M. A. VAN SCHAECK MATHON EEN OVERDREVEN BERICHT Wel de politie versterkt FEUILLETON. COSTUUMS MUTSEN MANTELS SCHOENTJES MATTEN LAKENS HANDSCHOENEN Enkele feilen die nog niet naar voren uerden gcbruehl Maandagmorgen is Hr. Ms. „Kortenaer" dus van haar bezoek aan Curagao ie Nieu- wediep teruggekeerd. De correspondent \an het Hbl. te Den Helder schrijft in dit verband nog De sporen van dezen snellen tocht wa ren best te zien. Verveloos zag de torpedo jager eruit, zwart en vuil waren de schoor- steenen en overal waren er, zelfs bij op pervlakkige beschouwing, teekenen, die er op wezen, dat er geen tijd was geweest om het schip te onderhouden. Alleen het allernoodzakelijkste was natuurlijk ge daan en dat was meer dan genoeg. De op varenden zullen zeker ook blij geweest zijn dat dit reisje er op zat, maar nog ver heugder mogen zii, en ook wij zijn. dat het in de West niet lot een treffen is ge komen en dat dezo reis er het hare heeft toe gedaan om verdere incidenten te doen voorkomen. Naar verluidt, wordt het schip nu weer 7.00 gauw mogelijk gebruikt bij het inschie ten van torpedo's, eerst zal het op de Ma- rinewerk te Willemsoord flink onder han den worden genomen. In het verre najaar hoopt men het schip naar zijn eigenlijke bestemming te dirigeeren, n.l. naar Oost Indië. Van andere zijde schrijft men nog aan het Ilbld Nu er eene commissie onder weg is om het gebeurde op 8 Juni j.l. te Curasao na der te onderzoeken, zou het wellicht beter zijn om voorloopig over den overval op den bewusten Zaterdagavond te zwijgen, ware het niet dat er, voor zoover mij be kend in Nederland enkele feiten niet naar voren zijn gebracht. Terecht verwekte het in Nederland alge meen© verbazing hoe het mogelijk was, dat een zoo groot aantal zwaar gewapende Venezolanen zich in het hartje van Wil lemstad konden concentreeren zonder dat de politie eenige inlichtingen over wat te wachten was, verkregen had. Welke politie Men bedoelt dan de Mi litaire Politie, die echter over het 2e dis trict waar de met lange hakmessen cn pistolen uitgeruste rebellen in de autobus sen stapten en de geheelo zaak voorbereid werd, niets maar dan ook lieelemaal niets te zeggen heeft. Hoewel het voornemen bestaat om gelei delijk de Militaire Politie te belasten over meer dan enkel het le dlr.trict, dat uit sluitend Willemstad omvat, is door tegen werking in zekere kringen daarvan tot dusver niets gekomen. De instelling der Militaire Politie was een groote stap vooruit, men is het daar over in Curagao eens, dat de toestanden den laatsten tijd belangrijk verbeterd zijn. Waarom dit corps met alle geweld zoo klein gehouden Geld is er nu genoeg in Curagao cn als dit niet wordt uitgegeven aan politie, dan verdwijnt het met handen vol in andere richtingen, waarbij de kos ten aan de gelijkstelling van het onderwijs verbonden genoemd mogen worden. Het corps telt nu naast vele jongere krachten, die wellicht nog minder ervaren zijn, vele kerels van stavast, die met verkropte woe de het uitdrukkelijke bevel van den Gou verneur „Geen tegenstand, geen bloedver gieten", moesten gehoorzamen. Wij kunnen wat de gevechtswaarde be treft van Urbina's troep slechts gissen. Nu zijn bedreigingen. De petrol eummaatschap- pij zou in vlammen zijn opgegaan. Inder daad waren de olieterreinen prijsgegeven en beperkte men zich tot de verdediging der woonwijk van de employees. Troepjes Venezolanen (voor het meerendeel gewone arbeiders der raffinaderij) zwierven langs de tanks. Onnoodig te zeggen, dat het be drijf geheel stop lag, al was in de Neder- landsche nieuwsbladen later het tegenover gestelde te lezen. Enkele rebellen wisten de dynamietberg- plaats te bereiken, maar tengevolge van den hoogen muur om de bergplaats, waar- vanaf men de kisten naar beneden zou moeten geven, werd geen dynamiet ont vreemd, omdat men bevreesd was een der kisten te laten vallen en zoodoende wel licht zelf de lucht in te vliegen. Toch wer den later enkele dynamietpatronen ont dekt, ingegraven naast olietanks. Echter moet vermeld worden dat deze patronen niet van slaghoedjes of lonten voorzien waren. Het is dus dubieus of er op den bewusten avond eene zoodanige organisa tie bestaan beeft dat het dreigement van de heeren Urbina cn Machado zou kunnen zijn uitgevoerd, niemand kon dit echter precies weten cn het is dus volkomen be grijpelijk dat met de mogelijkheid werd rekening gehouden cn men zich terdege ongerust maakte. Wat velen zich nu nog afvragen in Cu ragao is het volgende: Als er morgen aan den dag weder enkele lieden met overeenkomstige bedreigingen bij den gouverneur komen, moet wederom voor deze bedreigingen gezwicht worden En is een gouverneur die zich in de macht van opstandelingen bevindt nog steeds gouverneur of heeft een aan hem onder geschikte het recht eigenmachtig van zijn bevelen af te wijken, ook al zegt de gou verneur dat hij niet gevangen is, maar zich in onderhandeling bevindt Belangrijker dan zich met deze vragen op te houden, is na te gaan wat geschie den moet om eene herhaling van het ge beurde onmogelijk te maken. Naast ver-, schillende wettelijke regelingen op het ge bied van vreemdelingendienst, het recht van vergaderen, het dragen en in bezit hebben van wapenen enz. is versterking en uitbreiding van de bevoegdheid van de militaire politie urgent. Enkele snelvaren de politiemotorbooten zullen verder aan geschaft moeten worden om een goede con trole ook in de diverse baaien van het eiland, welke thans als uitvoerhaven van de oliemaatschappij in belangrijkheid stij gen. mogelijk te maken. Voor een goede handhaving van ons ge zag, het bijzetten van kracht in de laatste instantie en voor een effectieve neutrali- teitshandhaving is in de Caraibische Zee een oorlogsschip onmisbaar. Nimmer moge men de fout begaan een neutraliteitshand- having te doen geschieden door uitsluitend constateeren van overtredingen; deze wor den daardoor niet voorkomen en in cri- tieke tijden zal het eenige resultaat zijn een wedstrijd tusschen de betrokken par tijen, wie Curagao of een der andere eilan den het eerst bezet. Uit economisch oog punt ware het wellicht te overwegen dit oorlogsschip (het juiste type worde door deskundigen vastgesteld) tevens hulpdien sten op te dragen. In St. Thomas een der Amerikaansche (\roeger Deensche) be-j zittingen in de Caraibische Zee, een eiland i dat als kolen- of olielaadliaven en hulp-1 I basis voor de Amerikaansche marine eeni ge beteekenis heeft, rnaar waar niet, zoo als op Curagao, groote bedrijven gevestigd zijn bevindt zich een permanente be zetting van 150 mariniers cn een station schip, dat tevens ingericht is om als ber gingsvaartuig dienst te doen; niet lang ge leden werd hiermede nog een stoomschip, dat nabij Porto Rico" gestrand was, vlotge- bracht. De beide kanonnen van dit schip zijn, om meer ruimte te krijgen, aan den wal opgeborgen. Toen de gebeurtenissen in Curagao radio-telegrafisch hekend werden, was men van plan daarheen te gaan cn trof men voorbereidingen om de kanon nen te monteeren. Even later werd verno men, dat Hr. Ms. „Kortenaer" vertrokken was met bestemming Curagao en besloot men van het oorspronkelijke plan af te zien. Vergelijken we de positie van St. Thomas met die van Curagao, waar het moeder land op 4000 mijlen afstand ligt en waar zelfs in hef moederland gewoonlijk geen marineschepen zijn om spoedig hulp te komen bieden, dan zal het toch wel duide lijk zijn dat er voor West-Indië in verge lijking onvoldoende aandacht aan de Mari tieme defensie besteed is door Nederland. Er valt op dit gebied nog veel te leeren van het voorbeeld in dezen door Amerika gegeven. Op Aruba, waar tegenwoordig groote Amerikaansche raffinaderijen ge vestigd zijn, mogen wij dan ook wel zor gen met meer voor den dag te komen dan een bekwaam gezaghebber, aan wien een liandjovol negerpolitie als ruggesteun is toegevoegd. Amerikanen plegen in de tro pen dikwijls vertroosting te zoeken in geestrijk vocht, dat niet door allen steeds oven goed wordt verdragen. Men vertelt dat het eerste werk van den tegenwoordi- gen gezaghebber op Aruba bestond in het doen opruimen van honderden leege fles- schen, die als hinderlijke herinneringen aan vroolijke avonden zonder eenig par don op den openbaren weg waren gedepo neerd. De houding van Amerikanen tegenover negers moge voor ons dikwijls iets onsym pathieks hebben, wij zullen verstandig doen door met de Amerikaansche opvattingen rekening te houden. Wij kunnen dit zeer gemakkelijk doen door op Aruba zoo snel mogelijk Euro- peesche politie in te voeren. Het is zoo buitengewoon jammer dat departementen nu eenmaal als vertegen- de schakels schijnen to moeten werken. Ter illustratie het volgende: Op de wal len van het eens zoo machtige waterfort prijken de kleine kanonnetjes van onze Curagaosche saluutbatterij. Treurig staan de loopen op het verre Venezuela gericht, waar Urbina rondzwerft, die de sluitstuk ken in zee liet gooien, niet wetende dat hij voor dit geschut weinig vrees behoefde te koesteren. Maar misschien had hij eens cdurende zijn langdurige gevangenschap in het fort de luide knallen van een saluut gehoord en had dit machtsvertoon hem diep getroffen. Reeds long waren deze ka nonnen verouderd en zelfs voor een saluut weinig bruikbaar wegens te lange laadtij den en kans op stoornissen. Nu zal er misschien wel de een of an dere Nederlandsche vesting ontmanteld moeten worden, om in deze dringende be hoefte te voorzien. Men kan zeggen van Urbina wat men wil. als het Waterfort nieuwe kanonnetjes krijgt, hebben we dat toch maar aan hem te danken. Men is niet optimistisch gestemd De C.H wenschen geen accoord Naar de Volkskrant verneemt heeft ook de Zaterdag gehouden vergadering der R.K. Kamerfractie nog piet geleid tot een defini tieve beëindiging van do onderhandelingen, welke door bemiddeling van den formateur gevoerd worden door de drie rechtsche par tijen. De christelijk-historischen houden tot heden vast aan hun eenmaal ingenomen standpunt, dat het kabinet niet behoeft op te treden met een program, een vast om lijnd accoord, schrijft liet blad. Zij zullen steun verleenen aan een kabinet van chris- telijken huize, maar zonder zich op een accoord vast te leggen. Het blad hoorde als vermoeden uitspre ken, dat de formateur nog eens met enkele voormannen der drie partijen zou conferee- ren, om te zien of men nog tot elkaar is to brengen, doch omtrent de resultaten was men niet optimistisch, integendeel, de zegs man van de Volkskrant meende dat een parlementair kabinet steunende op de rech terzijde niet tot stand zal komen. PROF. DR. H. M. VAN NES. Men meldt ons uit Leiden Prof dr. H. M. van Nes, die in het Dia- ccnessenhuis een ernstige operatie heeft ondergaan, zal binnen enkole dagen deze inrichting kunnen verlaten. UIT DE STEENINDUSTRIE. Staking te Herwijnen opge heven. De staking aan de kalkzandsteenfabiiek Loewestein te uren is opgeheven. De staking heeft twaalf weken geduurd. De arbeiders hebben een loonsverhooging van vier gulden per week gekregen. Nijme en's Burgemeester vraagt ontslag De burgemeester van Nijmegen, de heer F. M. A. van Schaeck Mathon, heeft mei ingang van 1 September a.s. eervol ontslag gevraagd uil zijn ambt. BEROEPSKEUZE TE ROTTERDAM Tol het vaststellen van eon bureau geadviseerd Door den directeur van de gemeentelijke arbeidsbeurs te Rotterdam is in opdracht van B. en W. een rapport samengesteld, met medewerking van den ambtenaar van advies inzake de opvoeding van de rijpere jeugd, over het vraagstuk der beroepskeuze In dit rapport wordt geadviseerd tot de in stelling van een gemeentelijk bureau voor beroepskeuze over te gaan. IR. FRED. SMIT. t Directeur van Smit's Scheeps werven. Te Kinderdijk is in den ouderdom van 5? jaar overleden de heer ir. Fred. Smit, directeur der N.V. J. en K. Smit's Scheeps werven. De heer Smit was officier in de Orde van Oranje-Nassau. Het stoffelijk overschot wordt Donderdag op Westerveld, na aankomst van trein 14 u. 16, verascht. KONINKLIJK NEDERL. ZANGERS VERBOND. Betere regeling voor mu- ziekauteursrecliten. Te Zwolle heeft het Kon. Nederl. Zan gersverbond zijn jaarlijksche vergadering gehouden, onder leiding van den heer J. W. Uage uit Nijmegen. In het jaarverslag over het tijdvak van 1 Juli 1928 tot 30 Juli 1920 memoreert de le secretaris, de heer W. Sterk uit Schiedam, de schitterend geslaagde viering van het 75-jarig bestaan van het verbond te Nijme gen; het verwerven van het praedicaat ko ninklijk op 7 Dec. 1928; het 73-jarig jubi leum van de Kon. liedertafel Gruno le Groningen; het zangtournooi te Rotterdam, dat buitengewoon geslaagd is. Bijzonder luisterrijk werd begin van deze maand her dacht het 75-jarig heslaan van Rotte's Man nenkoor. Het verhond blijft zich in stijgen de lijn ontwikkelen. Aan het Koninklijk Huis zijn 21 adviezen uitgebracht betreffende uit te loven onder scheidingen enz., welke alle opgevolg zijn. Op uitnoodiging van den minister van justitie zijn besprekingen gevoerd met het Bureau voor Muziekauteursrechten over een hetere regeling. Resultaten zijn niet bereikt, daar het B.U.M.A. een organisatie voorstaat, die alles in handen heeft. Dat is dus natuurlijk de nationale organisatie, die zij zelf vormt, iets waartegen de Société zich heftig verzet. Het verbond stelt zich op hetzelfde standpunt als het B.U.M.A. Geen bewaking der Philipsfabrieken „Dc Maasbode" bracht, zooals men in oné blad heeft kunnen lezen, een zeer alar- meerend bericht over te vreezen commu nistische aanslagen te Eindhoven, patrouil- lecrende marëchaussées in auto's, politie bewaking bij de Philipsfabrieken en de gasfabriek cn ontslag \an een groot aan tal communisten bij de eerstgenoemdo firma. Bij informatie te Eindhoven bleek het I-Ibld., dat inderdaad, in verband met mo gelijke communistische agitatie op 1 Augustus a.s., de politie met rijkspolitie is versterkt. Maar dat is dan ook alles. Van de firma Philips vernam het blad, dat geen enkele werknemer om zijn politieke over tuiging is ontslagen- dat de directie geen politie-hewaking heeft aangevraagd en dat extra-bewakingsmaatregelen door eigen personeel worden uitgevoerd. Het bericht blijkt zeer overdreven te zijn. Ook van pa trouilleeren per auto in Eindhoven's stra ten is niets bekend. 'r De heele kwestie spruit voort, zoo schrijft het Het Volk. uit een angstpsychose, ontstaan door het lezen van opgeblazen „Tribune"-artikelen en maatregelen in het buitenland genomen tegen communisten, die op 1 Augustus „de revolutie" zouden willen uitroepen. Het een is al even dwaas nis het andere het zal wel bij „uitroe pen" blijven en in ons land heeft het handjevol waschechte volgelingen van Moskou het zóó druk mei zich de andere communistengroepjes van het lijf te hou den, dat het ook tot den „uitroep" niet eens zal komen AUDIëNTIES. De gewone audiëntie van den minis ter van financiën zal op Maandag 5 Augus tus aanstaande niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den minis ter van onderwijs, kunsten en wetenschap pen zal op Maandag 5 Augustus e.k. niet plaats hebben. WIELRIJDER OVERREDEN EN GEDOOD. Per auio van den G. G. en G. D. is naar het Wilhelmina Gasthuis to Amsterdam vervoerd een 40-jarige wielrijder, die in de De Clercqstraat aldaar door een auto was aangereden en bewusteloos was geraakt. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij te zijn overleden. PERMANENT HOF VAN INT. JUSTITIE. Kamer voor arbeidsgeschillen. In den loop van een huishoudelijke ver gadering, 29 dezer gehouden, is het Per manente Hof van Internationale Justitie overgegaan tot de aanwijzing van den rechter, die in de kamer voor arbeidsge schillen de door het overlijden van burg graaf Finley opengevallen plaats moet in nemen. De heer Charles Evans Hughes (Verecnigde Staten van Amerika) werd ge roepen burggraaf Finley als lid dier ka mer op te volgen. De herfbt van ons leven zij als de herfst in de natuur: verkleuring van het groen, maar vol schoonheid. Naar het Engelscb van A. T. QUILLER-COUCH. „Ik moet jullie twee .jongens zonder vrienden achterlaten. Je hebt wel vrienden in Lizard, maar Lizard is een klein we- reldtje. Tom, ik had je al eerder naar Lon den moeten zenden, maar heb je vertrek steeds uitgesteld. Als een mcnsch maar in de toekomst kon zien. als men het maar vooruit geweten had". Hij hief zich een weinig op op zijn elle boog cn ging met moeite voort: „Jij moet naar Guy toe gaan en Jasper kan hoop ik met je meegaan. Blijf vrien den, jongens; vriendschap zal jullie noodig hebben in de wereld. Het zal een heele toer zijn, want er is nauwelijks genoeg voor twee. Maar het is toch het beste om gelijk op te deelen; dat zou zij gewcnscht hebben. Zij was dat altijd van plan. Ik doe het niet best, dat weet ik wel, zij zou het beter ge daan hebben". Het kille December-zonnelje kwam de kamer in schijnen en viel juist op het ge zicht van den zieken man; het was een licht dat een afstraling leek van het hemellicht. De dokter wilde het luik dicht doen. „Neen, neen", zeide mijn oom. „Laat het gordijn maar op. Het zal spoedig genoeg neergela ten moeten worden nog maar enkele oogenblikken. Tom, kom wat dichter bij. Je bent een goede jongen geweest, Tom, een goede jongen, soms een beetje lastig", voegde hij er met een flauw glimlachje bij. „Ach, maar zij vergaf het j Tom. Zij hield heel veel van je, dat zal ze mij wel zeggen als wij elkaar weerzien". Nu begonnen de oogen van oom te dwa len; alsof hij die ontmoeting reeds ver wachtte; maar hij hief zich op en zei: „Kus mij Tom en zond Jasper bij mij". Bitter schreiende ging Tom opzij en ik boog mij over het bed heen. „Zoo Jasper, ben jij het? Kus mij, jongen, ik heb aan Tom gezegd, dat jullie gelijk op moeten deelen. God is streng voor je ge weest, Jasper, tot je welzijn in Zijn groote wijsheid. Wees geduldig, het zal eindelijk terecht komen. Wat wordt het donker. Haal het gordijn wat op". „Het gordijn is opgetrokken, oom „O ja, daar dacht ik niet aan. Ik heb dikwijls gedacht herinner je je dien dag nog toen wij je vader's dagboek lazen en den sleutel?" „Ja oom". „Ik heb dikwijls over dien sleutel ge dacht dien je in het vuur gegooid hebt en ik heb er hem uit gehaald den sleutel van je vader Ezechiél bewaar hem. Kom wat dichter hij, Jasper, dich ter Ik boog mij zoo dicht over hem heen, dat mijn oor zijn mond haast aanraakte. ..Ik heb dikwijls gedacht dat wij het dien nacht verkeerd begrepen hebben en misschien moesten zoeken in Ik bleef eenige oogenblikken over hem heengebogen om liet laatste woord op te vangen toen keek ik zijn gezicht, trok mijn arm terug cn legde het grijze hoofd op het kussen. Mijn oom was gestor\en. Een paar weken daarna vertrokken Tom en ik per postwagen van Lizard om ons fortuin te zoeken in Londen. Wat oom Lo- vedav had nagelaten, hadden wij eerlijk verdeeld. In Londen moet ik mijn verhaal voort zetten. Van onze eerste teleurstellingen en we derwaardigheden behoef ik niet te spreken, het resultaat daarvan zal wel blijken uit hetgeen volgt. Fortuin, geluk vonden wij niet, maar wij leerden er wat door. Noch voor mij, noch voor Tom was het ooit een teleurstelling, dat de straten \an steenen waren, maar zeker hebben nooit een paar volkomen onnoozeler jongens rondgeloo- pen door de straten van de groote stad. Maar voordat ik voortga moet ik een paar woorden over mij zelf vertellen. Niemand kan de bedoeling van dit verhaal begrij pen, die niet denkt over den indruk dien de wreede dood van mijn ouders op mij ge maakt had. Van den dag van de schipbreuk af was haat het voornaamste gevoel dat mij bezielde; ik koesterde dat gevoel in mijn hart, ik had het lief totdat het alle andere gevoelens overheerschte. Ik leefde alleen, zoo maakte ik mij zelf wijs, om Simon Col liver te zoeken, tolrlat ik hem in handen had. Duizenden malen herhaalde ik bij mij zelf, hoe wij elkaar hadden ontmoet en al tijd had ik het mes bij mij waarmee hij mijn vader had doodgestoken. Wakende, droomende, altijd vervolgde ik hem en Col liver ontsnapte mij steeds. In iedere volks menigte zocht ik zijn gezicht alleen, op iederen hoek van een straat luisterde ik naar zijn stem dat gezicht, die stem, ik zou ze uit duizenden herkennen. Ik had rle „Opium Schuiver" van de Quincey gelezen en de schilderij van zijn rusteloos zoeken naar zijn verloren Amie had diepen indruk op mij gemaakt. Voor mij was het maar een dorst naar wraak, ik hoorde steeds dat lied, ik liep zelfs op de maat: „Zing hoeramaar hij wacht op u Colliver was zeker naar Londen gegaan en 'eenmaal zou ik hem ergens vinden. Op een donker zolderkamertje, dat uit zicht had wanneer de vuile ramen het veroorloofden, over een van de vele straten die uitloopen op het Strand, begint mijn geschiedenis opnieuw. De meubels van de kamer zijn spoedig beschreven. Twee kleine ledikanten, één waggelende waschtafel, één houten stoel en een tinnen kandelaar. Op 't oogenblik was 'er een flikkerend eindje aan de kaars, wont het was tien uur 's avonds den 9cn Mei 1863. Tom zat op den stoel en bladerde opgewonden in een indrukwekkend groot manuscript cn ik zat op den rand van het bed dicht bij de kaars zooals gewoonlijk in mijn gevoelens van haat verdiept. De Fortuin had ons blijkbaar harde sla gen gegeven. Wij waren gekleed, zooals Tom het uitdrukte, in overeenstemming met de meubels ,van het vertrek en wc de den dat zeer nauwgezet. En ook ons voed sel was daarmee in overeenstemming, maar het ging ons inkomen te boven trouwens niet dikwijls. Om de woorden van Torn weer aan te halen: wij leefden snel, daar wij geen langdurige toekomst voor ons za gen. In 't kort gezegd wij hadden een cri- sis bereikt. Tom keek op van zijn lectuur. „Zeg eens Jasper, ik wou dat er geen gat in de waschtafel was voor de kom. Dat klinkt nu wel wat al te fitterig. Waarlijk het doet mij kwaad in de oogen van den kamerverhuurder. Er is een verdachte plek een buil midden in het behang, dat is el lendig". Ik bleef in gepeins verdiept en gaf geen antwoord. Een oogenblik daarna ging bij voort „Wittington is een overspannen man, vind je ook niet Hij had zijn succes alleen te donken aan zijn naam. Het is een heel ding voor een jongmensch dat vooruit ziet te komen, een naam van drie lettergrepen te hebben. Ik heb vannacht naar de klok ken liggen luisteren, maar ik kan niets maken uit Lovcday, terwijl Trenowelb. ab- soruut hopelor-4 is". Ik bleef zwijgen. Eindelijk zei ik „Do schatkist is totaal uitgeput. Neen, zij bevai nog precies 16 shilling en 82 penning". „De huur is vandaag betaald". Ja, cn de kwitantie ontvangen". „Waarlijk, als men daaraan denkt, dun is de toestand toch wel opmerkelijk. Jij. Jasper Trenoweth, de erfgenaam van den Grooten Robijn van Ceylon en andere schatten, te gering om op te noemen, loopt gevaar van honger te sterven. En ik, Tho- mas Lovedoy, de schrijver van het treur spel „Francesca" en andere meesterstuk ken, loop rond met hetzelfde vooruitzicht cn zal uw lot deelen. Het is opmerkelijk, Jasper, dat zal je toch toegeven." „Wat zei de baas er van vroeg ik. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6