ONTRUIMING EN FINANCIEELE REGELING Fa. M.R.N. OOSTERVEEN DE VENEZOLAANSCKE OPSTANDELINGEN KARL VENDT VERMOORD Koopt Uw Radio bij een vertrouwd adres. Wij vertegenwoordigen de bekende Ducretet en Philipstoesteiien UTRECHTSCHESTRAAT 15 F.H.LOMANS. Betaling in overleg met kooper F. H. LOMANS DE LEVERINGEN IN NATURA De eischen van de andere staten HET GESCHIL IN HET VERRE OOSTEN Ernstige spanning OPERA OP STRAAT GEZET „Schande voor de beschaving" De geheimzinnige rol van het stoomschip F al he Successen van de rebellen? N e w-Y ork, 15 Au g. (V.D.) Uit Trini dad wordt gemeld, dat het Duitsche stoom schip Falke te Port of Spain is geland De officieren, die met het beleid van den ka pitein nogal ontevreden schijnen te zijn. deelden mede, dat de Falke van Hamburg naar een Poolsche haven, waarschijnlijk Gdingen, moest vertrekken om 125 Venezo- laansche opstandelingen aan boord te ne men. Van de Oostzee ging de reis toen naar Zuid-Amerika, naar de Venezolaan- scho kust, waar wederom 200 opstandelin gen aan boord genomen werden. Met de revolver in de vuist werden de officieren en manschappen van de Falke toen ge dwongen de opstandelingen te Cumana aan land te zetten, waarbij deze door de regue- ringslroepen werden aangevallen. Tij.lens liet gevecht werd de derde officier van de Falke door een kogel getroffen en gedood Londen, 15 Aug. (V.D.) Ook van F.u- gelsche zijde wordt vernomen, dat ondanks- de officieele verklaringen van de reges- rnig van Venezuela de opstand nog geens- z.ns onderdrukt is. Hen telegram uit Tri nidad meldt, dat de beweging tegen de re- geering-Gomez van veel grooter beteeke nis is, dan de Venezolaansche regeeiing het wil doen voorkomen. In dit telegram wordt tevens medegedeeld, dat de opstan delingen over onbegrensde middelen be schikken, die uit Europa en uit Zuid-Ame rika afkomstig zijn. De revolutionairen In schikken over verscheidene schepen en over vijf landvliegtuigcn, terwijl de revolu- Honaire bevelhebbers op vele plaatsen over sterk© troepenmachten beschikken en de bevolking, ook op plaatsen, waar de re- peering het bewind onaangetast in han den heeft, nauwelijks verholen sympathie voor de opstandelingen koestert. N e w-Y ork, 15 A u g. (V.D.) In tegen stelling tot de rnededeelingen der Venezo laansche regeering wordt gemeld, dat de gevechten tusschen regeeringstroepen en opstandelingen langs de geheele Vcnezo- laansche-Columbiaansche grens en op vele pjaatscn in het binnenland van Zuid-Vene- zuela nog voortduren. Eveneens in tegen stelling tot. de officieele rnededeelingen d-r regeering van Venezuela schijnen de op standelingen, verre van verslagen te zijn, verschillende successen te boeken hebben gehad. Zoo moesten de regeeringstroepen onder generaal Urbina Barqueslmeto ont ruimen en hebben de opstandelingen Guan- ta en Maturin veroverd. Te Caracas is een groot aantal burgers, dat met de opstande lingen sympathiseert, gearresteerd. ADELLIJKE TITELS IN CUBA VERBODEN. De regeering van Cuba heeft een besluit genomen, waarbij het aan Cubaansche in gezetenen wordt verboden adelllijke titels te dragen. Dit verbod strekt zich uit tot de vreemdelingen, in Cuba wonende. Weigert uw eiectrisch licht BEL 483 DIE DOET ZIJN PLICHT UTRECHTSCHESTRAAT 15 Nadere bizonderheden uit Loucheur's betoog De lijkschouwing toonde dit aan De dader nog niet gevonden Innsbreuck, 15 Aug (II. N\; De schouwing van het lijk van den Berlijn- schen „Rechnungsrat" Karl Vcndt uit Ber lijn, dat in het Voor-\rlgebied is gevonden, heeft aangetoond, dat een rnoord is ge pleegd. De dood is veroorzaakt door slagen van een houweel op het hoofd en door messteken in de hals. Iedere slag van het houweel op zich zelf moet reeds doodelijk zijn geweest. Men vermoedt dat de dader een bedrag van ongeveer 300 mark in Duitsch en 250 shilling in Oostenrljksch geld in handen is gevallen terwijl hij voorts nog een gouden horloge met ketting heeft buitgemaakt» De opsporing van den dader heeft nog geen resultaat opgeleverd. DE ENGELSCH—AMERIKAANSCHE ONDERHANDELINGEN. Een bevredigend verloop. Londen, 15 Aug. (H.N.) Volgens een officieus bericht nemen de Engelsch-Ame- rikaan6cho onderhandelingen over hot vlootvraagstuk een bevredigend verloop. Men verwacht, dat Mac Donald na eerst deelgenomen te hebben aan de vergadering van den Volkenbond, in October zijn reis naar de Ver. St. zal kunnen ondernemen. HET NIEUWE FINSCHE KABJNET GEVORMD. Helsingfors, 15 Aug. (H. N.) Het nieuw© kabinet U gevormd. Minister-pre sident wordt de beer Kallio. terwijl Prb- cope minister van buitenlandsche zaken wordt. Het nieuwe ministerie is een agra risch kabinet. EEN ONGEWONE BEGRAFENI6. Een waar volksfeest. K i 1 a a n, 14 Aug. (V.D.) Cisteren heeC in Grontardo, een klein plaatsje nabij Cre mona. een merkwaardige begrafenis plaats gehad. En 72-jarige had reeds tien jaar ge leden in zijn testament bepaald, dat ter gelegenheid van zijn begrafenis volkslie deren en vroolijke marschen ten gehoore zouden worden gebracht en dat zijn dorps- genooten rond zijn kist zich aan dans en zang zouden wijden. Inderdaad werden nu alle bewoners van Grontardo en omliggen de plaatsen tot de plechtige feestelijkheid uitgenoodigd. Zooals de overledene voorts had gestipuleerd, werd zijn stoffelijk over schot op denzelfden wagen ten grave ge reden, waarop hij tientallen jaren het veld was ingetrokken. De begrafenis ontpopte zich tot een waar volksfeest. A. VAN DORT Aan de communique's Woensdag ont- leenen wij nog liet volg inde: De heer Iloutart, president, stelde voor. dat men de algemeen© beraadslagingen over het plan-Young zou voortzetten. De heer Loucheur. na de redevoeringen van Graham, Curtius \i Pirelli te hebben aangehoord en herleven, wilde onmiddel lijk verklaren, dat hij het op verscheidene punten met Graham eens is en dat alles moet worden gedaan om door een gcmcen- Mhappelijko overeenkomst aan tl? verschrik kingen der werkloosheid te ontkomen. Hij achtte het van de deïkundigen verstandig, dat zij een progressieve ver mindering van het cijfer der leveringen in natura hebben voorzien. Van 1930 af ver toont het cijfer een vermindering van 50 percent bij het jaarlijksche cijfer in het plan-Dawes en na 10 jaar moet het stelsel der leveringen in natura eindigen. Daar het onmogelijk is andere betalings middelen te vinden, als wij iiet Duitsche economische leven willen helpen zonder ons eigen nationale economische lever, te schaden, zullen wij, naar het ons voorkomt, de voorstellen der deskundigen op dit punt moeten aanvaarden. De Fransche delegatie u bereid den wensch van Engeland, om di^clausule over den hetuitvoer te schrappen, in te willigen. Zij heeft, reze vrijheid voor Frankrijk nim mer geöischt. Een andere kwestie, door den heer Gra ham opgeworpen, is die van de mogelijkheid der hervatting van de leveringen in natura in het geval van een Duitsch moratorium. De heer Loucheur meende, dat de heer Graham terecht dit punt noemde, daar het inderdaad ernstig is. Men moet de oplossing van dit vraag stuk vinden in een beperking van liet jaar lijksche cijfer en in verplicht onderzoek en verplichte bespreking ieder jaar door alle betrokkenen, zooals thans reeds geschiedt. Op dit punt ook moeten wij voldoening ge ven aan de wenschcn der Britsche delega tie en wij hebben in het interessante en ge documenteerde betoog van den heer Cur- tius niets gevonden^ dat zich daartegen verzet. Komende tot het vraagstuk van de steen kool, toonde de heer Loucheur met cijfers aan, dat de leveringen in natura slechts een geringen invloed hebben zoo zij dien al hebben op het werkloosheidsvraag stuk. Hij wees in het bijzonder op de nieu we rol der Vereenigde Staten in den we reldhandel en hield vast aan de absolute noodzakelijkheid van internationale over eenkomsten, strekkende tegelijk tot rege ling der productie en uitbreiding van de consumptie. De Fransche delegatie wcnsch- te dat liet werk, dat te Genève begonnen is met betrekking tot steenkool en suiker, snel zou worden beëindigd. In eensgezind heid en samenwerking moeten wij de op lossing dezer ernstige problemen vinden. De heer Mironesco herinnerde eraan, dat Roemenië onder het plan Dawes contrac ten heeft gesloten over leveringen in natu ra voor 36 milliocn goudmarkt, loopnnde tot het eind van 1931. liet plan-Young ech ter geeft Roemenië niet de middelen om deze contracten uit de annuïteiten te dek ken. Er moet dus een middel gevonden worden om ze te financieren. Anderzijds zou Roemenie, als een indu strieel weinig ontwikkeld land, de leverin gen in nalura wel kunnen opnemen, zoodat het gevaar, door den heer Snowden gesig naleerd, voor de leveringen in natura aan Roemenië niet bestaat. De heer Venizelos vroeg handhaving van het Grieksche percentage van Spa. hetgeen slechts een zeer geringe- wijziging zou be- teekenert. Overigens heeft Griekenland het recht toewijzing te verkrijgen van het cre ditsaldo van zijn bureau voor liquidatie en compensatie door een voorschot op de vijf laatste maan ei i.'ii van heT Dawesjjlan. Voor het overige meende hij, dat de nood zakelijke wijzigingen, buiten de Duitsche herstelbetalingen, moeten worden gezocht. Hij stelde daartoe een aanvulling voor van bet onlwerp-resolutie van den heer Snow den. De subcommissie zou de aanvullende wijziging van de vorderingen en schulden kunnen onderzoeken. De heer Ulrich (Portugal) besprak niet de vermindering van het Portugeesehe aandeel in het plan-Young. maar hoopte, dat Portugal een aandeel zal hebben in de onvoorwaardelijke annuïteit, evenredig aan zijn totale aandeel, opdat Portugal kan pro- fiteeren van de te mobiliseeren gedeelten der annuïteiten ten gunste van het finan cieele herstel van het land. Wat de bank betreft, is het rechtvaardig, dat Portugal een zeted heeft in den raad van beheer. Aangaande de leveringen in natura betoogde spr., dat deze moeten wor den verdeeld, niet volgens de percentages van Spa, doch evenredig aan het totale aandeel van ieder land in de herstelbeta lingen. Venizelos' betoog. De ver- daging. Veni/.elos gaf, gelijk wij reed» meld-j den, hij zijn beschouwingen omtrent de i z i. ongunstige behandeling van Grieken land in overweging, dat de commissies, die j het financieele gedeelte van hel Young-plan moeten onderzoeken, tegelijkertijd een de finitieve regeling zouden hespreken van alle aanspraken, voortvloeiende uit het vre desverdrag Deze instructie zou aan hun i opdracht moeten worden toegevoegd en zoo oodig zou een speciale commissie moeten worden benoemd, om zich hiermede bezig te j ouden. Venizelos doelde hiermede op het til. dat volgens het Davves-plan Grieken and gedurende de eerste vijf jaren niets .rijgt, hetgeen intusschen niet noodzakelij- j kervvijzè beteekent, dat Griekenland na die I vijf jaren iets zal krijgen; daaromtrent is J niets vastgesteld. Ongetwijfeld heeft Grie i kenland zekere aanspraken, maar volgens de bewoordingen van het Dawes-plan krijgt het niets. Vandaar dat Griekenland thans oen gedeelte van het overschot van de laat ste vijf maanden van het Dawes-plan wenscht te ontvangen, op rekening \an zijn j vordering. Ulrich (Portugal) zeide eveneens, dat zijn htnd leed onder de voorgestelde annuïteiten L-n dat dit hard voor Portugal was, ofschoon de vermindering, vergeleken met hel Da wes-plan, gering was. Op voorstel van den voorziuer, baron Iloutart (Belgie). werd daarop besloten de vergadering lot Zaterdag te verdagen. Snowden, die onmiddellijk na het voor stel van den president het woord voerde, zeide, dat, indien de vergadering werd ver daagd. zonder dat hiervan een verklaring werd gegeven, het publiek zou denken, dat de besprekingen op shet doode punt waren gekomen. Hij wenschte elke gedachte van dien aard te voorkomen. Ik hoop, zeide hij, dat de onderhavige besprekingen \rucht- dragend zullen zijn en dat wij Zaterdag ochtend in staat zullen zijn, op de kern van de wezenlijke kwesties in te gaan en dat wij daadwerkelijke orderingen zullen ma ken. Chéron en de andere sprekers over het voorstel van den voorzitter gaven uiting aan dezelfde hoop. Een vreemde gast. De correspondent van het Berliner Tage- blatt ter Haagsche conferentie vertelt, dat enkele dagen geleden de prins van Sachsen Meiningen te-Scheveaingen aankwam en lust kreeg de conferentie eens bij te wonen. 1-lij begaf zich naar het Oranje-Hotel, den zetel van de Duitsche delegatie en kreeg al daar inderdaad de oranjekaart, die alleen aan de gedelegeerden ter hand wordt ge steld. Op het Binnenhof vergaderde net de politieke commissie. De prins nam plaats in de vergaderzaal. De aanwezigen zagen wel iswaar een nieuw gezicht, maar, aldus de correspondent van het Tageblatt, de Duit- schers dachten, dat het een Engelschman was, do Engelschon dat het een Fran9ch man was en de Belgen vermoedelijk, dal het een Duitscher was. Na afloop van de zitting verzocht de secretaris-generaal der conferentie den onbekende om zijn kaart. Deze bleek in orde te zijn. Deze geschiedenis, zoo beslui: de corres pondent zijn verhaal, is waar. De datum van de ontruiming. In een Berlijnsch avondblad wordt mede gedeeld. dat de terugtrekking der Britsche troepen uit het Rijnland blijkens een be- richtvan den offieieelen Britse hen draad- loozen dienst 15 September beginnen zou. I In verband hiermee moet vastgesteld wor- den, dat de officieele Britsche draadloozc dienst geen eigen mededeeling over den ontruimingsdatuni behelst, maar alleen be richten van de Engelsche pers weergeeft en dat ook uitdrukkelijk aangeeft in het draadloos bericht. In het draadloozc bericht worden uittreksels gegeven uit de pers. vol gens welke de Engelsche troepen tegen Kerstmis teruggetrokken zul'en zijn. Daar men hoopt, gaat de draadlooze dienst ver der. dat de ontruiming niet meer dan drie maanden in beslag zal nemen, zou dit be teekenen, dat de ontruiming half September een aanvang neemt. In verhand met-de bespreking tier vertegen woordigers van de bezettende mogendheden met de Duitsche gedelegeerden op de ITaag sche conferentie wórdt van bevoegde zijde te Berlijn vernomen, dat in de financieele kwesties, die verband houden met de ont ruiming \an het beztte gebied, van Duit sche zijde nog geen belofte gedaan is. Bij de heele bespreking ging het alleen om voor- loopige uiteenzettingen. Op de door de an dere partij uitgesproken wenschen is van Duitsche zijde geantwoord, dat Duitschland een recht op ontruiming heeft en dat de in I aanmerking komende bedragen voor den Duitschen financieelcn toestand van belang zijn. Men rekent er op. dat ten laatste Za terdag door Engeland. Belgie en Frankrijk de preciese ontruimingsdatum b*.:end ge maakt zal worden. DE JOURNALISTEN NAAR DE KAAG Uitnoodiging van de Haagsche Post. Het perscomité van de Haagsche confe rentie is in de gelukkige omstandigheid namens de redactie van de Haagsche Post, de buitenlandsche journalisten met hun dames op Zondag 18 Augustus a.s. voor een tocht naar de Kager-meren uit te uoo- digen. Voorloopig is het plan tegen 2 uur met een extra-trein van Den Haag (H.S.M.) naar Warmond te vertrekken om vervolgens van daaruit met een pleizierboot de tocht over de meren te ondernemen. De terugkeer te Warmond zal ongeveer te 4^ k 5 uur plaats hebben, waarna in Restaurant Mierrust een thee zal worden aangeboden. Vertrek van Warmond zal om ongeveer C,ys uur plaats hebben aankomst te Den Haag 6.50 uur. De coi i ospondent van de ossisch' Zei- tung te Moskou seint aan zijn blad, dat. naar men aldaar meent, hel gevaar van een oorlog tusschen China en Rusland sedert het begin van het geschil nooit zoo groot is geweest als thans. Uit da door de sovjet- regeering gepubliceerde verklaring blijkt, dat de Russische strijdkrachten marschbc- reid aan de grens s'aan onder bevel van Galen, die den bijnaam van generaal Blücher draagt en in de jaren 1923 on 1927 adviseur der Chineesche nationale regee- ring is geweest. Dit was op het tijdstip, waarop cïe betrekkingen tusschen Moskou en de Chineesche nationalisten zeer hecht waren. In ofticieele kringen echter ver klaart men, dat het dooden van Russische grijswachten alsmede de arrestaties en exe cuties van Russische staatsburgers den toe stand zou hebben verscherpt en dat cle noodzakelijkheid de Russische burgers te beschermen \eel belangrijker is dan de kwestie van het herstel der Russische rech ten op den Oost-Chineeschen spoorweg. Eon voorstel van Tsjang Hsue Liang tot bijlegging van het conflict Peking, I t Aug. (V. D.) Van goed in gelichte Russische zijde verluidt, dat maar schalk Tsjang Ilsue Liang de Russische overheid een nieuw voorstel heeft doen toe komen ter regeling van het conflict. Hij stelt voor, dat Rusland een nieuwen direc teur van den spoorweg zal benoemen. De verdere strijdvragen zullen dan in afzon derlijke onderhandelingen worden behan deld. Het verluidt, dat Tsjang Hsue Liang vooral op aandringen van Nanking dit voor stel gedaan heeft, hetgeen zou zijn te wij ten aan druk van Japan. Schermutseling bij Mantsjoeli. Volgens een communiqué van een agent schap, steunend op berichten uit Mantsjoe li. zouden de Russische en de Chineesche troepen in een gevecht gewikkeld zijn ge raakt op de hoogten ten W. van Mantsjoe li. De Chineesche infanterie beantwoordde bet vuur van de Russen. Te Mantsjoeli moet een paniek uitgebroken zijn en men neemt aan, dat er werkelijk vijandelijkhe den zullen uitbreken tusschen beide naties. ARIENHELLER SPRUDEL „Dreikönigs-Quelle" ARIENUELLER-RHEINBROHL een tafel water van den eersten rang Per fleschf 0.26 glas f 0.15 Door billijken prijs preferent bqven alle andere merken. LANGESTRAAT 42 - TEL. 77 DE DOOD VAN RADEMACHER. Het Reichsbannerlid bekent. Men meldt uit Berlijn aan de N. R. Ct.: Uit het naar aanleiding van de in den trein BerlijnBreslau gepleegde misdaad gevoerde onderzoek is gebleken, dat een dei- drie arrestanten, een zekere Jaschek, den chauffeur Rademacher heeft gedood. Jaschek is bakker te Breslau en lid van het rijksbanier. Hij heeft een bekentenis afgd* Iegd. Hij vertelde, dat Rademacher met hem en met andere leden van het rijksbanier in den trein ruzie had gezocht. Hij zou zijn beenen zoover hebben uitgestoken, dat dereen, die voorbijkwam, er over moest struikelen. Ook de drie gearresteerden struikelden. Zij werden handgemeen. Tij dens dit gevecht zou Rademacher Jaschek hebben bedreigd, w aarop deze een mes trok om zijn tegenstander van het lijf te hou- uèn. Het onderzoek wordt voortgezet. De afdeeling Breslau van het rijksbanier publiceert harerzijds de verklaring, dat toen de drie leden der organisatie het com partiment' betraden, waarin Rademacher zat, deze hen met een stok wilde verdrijven en één hunner naar de keel greep De ver klaring zegt voorts, dat. indien het onder zoek der autoriteiten een ongunstig resul taat voor de leden der organisatie mocht opleveren, deze uit het rijksbanier zullen worden uitgesloten. Nog oen lezing. Breslau, 14 Aug. (V. D.) De onlangs in Breslau gearresteerde 21-jarige bakker Otto Jaschek heeft tijdens zijn verhoor toe gegeven Rademacher te hebben doodge stoken. Hij geeft voor zijn wandaad de vol gende verklaring: Op een station kort voor Frankforta/Oder zou hem door een zeker lid van de rijksbanier, Stirn, zijn gevraagd to zarnen met twee an dere kameraden iemand, die in een tweede klasse-coupé Stirn zou hebben aangevallen, een flinke afstraffing te geven Hij gaf hier aan gevolg en na korten lijd werd Rade macher door de vier mannen aangevallen, bij welke gelegenheid Jaschek het slacht offer met een dolksteek van het leven be loofde. naar hij zeide, daar hij overtuigd was, dat zijn kameraad Stirn door den ver moorde was aangevallen. In hoeverre deze verklaringen met de werkelijkheid in over eenstemming zijn, wordt nog nader door de justitie onderzocht. PORTUGEESCH MINISTER TREEDT AF. Lissabon, 15 Aug. (V. D.) De Portu geesehe minister van Buitenlandsche zaken heeft zijn ontslagaanvrage ingediend. VOLKERENVERZOENING. Naar uit Bergen wordt vernomen zijn in ver band met de vrijlating van de van spionnage verdachte Duitschers twee in Duitschland aangehouden Franschcn in vrijheid gesteld DRIE BERGBEKLIMMERS NEER GESTORT. Zerniatt, 15 Aug. dl. X.) Vandaag hadden de twee dames Siess uit Freiburg im Baden, de dochters van Justitzrat Siess in gezelschap van een Oberlandergids en van don bekenden alpinist Dre Beauclair uil Freiburg den Matterhorn bestegen. Bij hel afdalen zijn ongeveer op cle hoogte van de Salvoyhut. ür Beauclair en de twee da mes. die aan hetzefde touw gingen, in een diepte van 200 meter gevallen, waar zij dood bleven liggen. Een reddingscolonne van 12 man is vanavond uit Zcrmatt ver trokken orA cle lijken te bergen. ONGEWONE DRAADLOOZE UITZENDING. Van een parachute uit. Berlijn. 14 Aug. (V.D.) Uit New York wordt aan eenige Berlijnsche bladen ge meld, dat het den vlieger-parachutist Meijer gelukt is, zwevende met een val scherm. draadloos rnededeelingen uil te zen den. Hij sprong boven het Rosefeld-vliegveld \an 300 M. hoogte met een valscherm uit een vliegtuig omlaag en terwijl hij daalde, deed hij door middel van een microphoou rnededeelingen omtrent zijn waarnemingen cn gevoelens. Door middel van relieering werden zijn woorden door de meeste Ame- ri kaan sche stations heruitgezonden, zoodat zij in geheel Amerika te hooren waren. De Roemccnsche staal betaalde geen huur W e e n e li, 15 Aug. (H.N.) Uit Boeka rest wordt aan de bladen gemeld, dat gis termiddag de nationale opera aldaar op straat is gezet. Het gebouw van de opera behoort aan particulieren, die sedert jaren de verschuldigde huur niet van den Roe- mecnschen staat hadden ontvangen, zoodat cle eigenaars van het gebouw zich ten slot te lot de rechtbank wenden, die hun eisdli in alle instanties toewees. Door bet per soonlijk ingrijpen van minister-president Manioe ontvingen de eigenaars daarop een bedrag on afbetaling, doch verdere betalin gen bleven uit. De eigenaars hebben daar op kort proces gemaakt cn gisteren door een deurwaarder alles op straat laten zet ten .40 arbeiders waren urenlang bezig cm coulissen, ,de garderobes van het personeel «■Ti verder alles wat tor het toori.ee 1 behoc" de, uit het gebouw te dragen en cp £tra::r neer Ie zetten. Ongelukkig brak spoedig daarop een hevig onweer boven de stad los. zoodat veel van het materiaal door den •stroomenden regen, onherstelbaar bescha digd werd. De bladen te Boekarest zijn over dit voorval ten hoogste verontwaar digd. Zij spreken van een schande voor de nationale beschaving en eischen dat vast gesteld zal worden, welke regeeringsinstan- tio hiervoor verantwoordelijk is KET DRIJVENDE DOK TE SINGAPORE Volgens een bericht uit Singapore heeft onder groote belangstelling de gouverneur gisteren het. drijvende marine-dok ingewijd, dat door Nederlandsche sleepbonton \an Europa naar Singapore gesleept ia.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2