POSTVLUCHTEN NAAR INDIE STADSNIEUWS. ENGELANÜ.RÜSLAND Henderson's eischen afgewezen SPORT ATHLEMKPROGRAMMA VOOR ZONDAG LUCHTVAART DEN AARDBOL OM Belangstelling zonder weerga UIT DEN OMTREK. OP 12 SEPTEMBER DE EERSTE De 6'ovjct-regeering stelt een revisie voor K o w n o, 15 Aug. (V. D.) Naar uit Mos kou wordt gemeld, heeft de So*i.et-regee- ring besloten, de vraag van het herstel der Fngelsch-Russische betrekkingen aan een revisie te onderwerpen. Onder voorzitter schap van Rudsutak werd een conferentie gehouden tusschen de Raden van de Volks commissarissen, waar de te onder nemen stappen voor dit herstel werden be sproken. De eischen van Henderson werden afgewezen en nieuwe compromis-voorstel len werden uitgewerkt. Men neemt aan, dat het herstel van de betrekkingen op grond van deze voorstellen mogelijk zal zijn. De Russische regeering wijst er reeds op, dat beide regeeringen ieder één verte genwoordiger naar Moskou cn Londen moe ten zenden. Waarschijnlijk zal de samenroeping van het centraal uitvoerend comité naar aan leiding van de besprekingen tusschen het presidium van het centraal uitvoerend co mité van de Sovjet-Unie en den raad van volkscommissarissen op 29 October a.s. plaats hebben. De conferentie van het cen traal uitvoerend comité zal ongeveer drie dagen duren. POLITIEKE GEVANGENEN MUITEN. In Kielce. Warschau, 15 Aug. (H. N.) Woens dagochtend is muiterij uilgebroken in de gevangenis van Kielce, waar verschillende politieke gevangenen zijn ondergebracht. Ongeveer 130 gevangenen vernielden do deuren van hun cellen cn vielen, met stuk ken hout gewapend, de bewakers aan. 12 bewakers werden gewond. De wacht maak te van hun vuurwapenen gebruik, met het gevolg, dat 1 politieke gevangene gedood en 2 andere gewond werden. Tegen 10 uur wes de rust hersteld. »E CRISIS IN HET PORTUGEESCHE KABINET Voorstanders van de fascis tische dictatuur. Lissabon, 15 Aug. (V. D.) Naar ver luidt zou de plotseling afgetreden Portu- geesche minister van Buitcnlandsche Za ken Trindade Coelho verklaard hebben, voorstander te zijn van een fascistische dictatuur en zou hij in Portugal een dic tatuur volgens Italiaansch model willen instellen. Zijn onverwacht aftreden zal waarschijnlijk nog wel politieke gevolgen met zich brengen. MEVROUW ROSELLIS ARRESTATIE. Engelands interventie zal worden ingeroepen. Londen, li Aug. De ouders van mevr. Roselli, die, zooals bekend, gearresteerd werd, nadat haar man erin geslaagd was van het Italiaansclie verbandingseiland Li- pari ie ontsnappen, zijn voornemens de Britsche regeering te verzoeken slappen te doén bij do Italiaansclie regeering in het belang van hun dochter, dio van Britsclie afkomst is. (Tel.) INSTORTING IN EEN STEENGROEVE Vier lijken geborgen. Nabij Rome heeft Woensdag in een steen groeve een ernstige instorting plaats ge had. Een steenmassa van ongeveer 150 M3 stortte naar beneden, zoodat zes arbeiders bedolven werden Tegen den middag waren vier lijken geborgen. De gouverneur van Rome heeft zich onmiddellijk naar de plaats van het ongeval begeven om bij het verdere reddingswerk tegenwoordig te zijn. Onder de getroffen gezinnen is als onmiddellijke steunverleening ecu bedrag van 7000 lire verdeeld. ONTPLOFFING AAN BOOni) VAN EEN RACEBOOT Een der oude racebooten van kapitein Segraye, die den laatsten tijd voor uitstap je met passagiers gebruikt werd, is woens dag zonder eenige aankondiging in het haventje van Ilfracombe in de lucht ge vlogen. De twee matrozen, die er de wacht hielden, werden te water geslingerd, maar konden zich zwemmende redden. Op een in de nabijheid liggend jacht is eenige schade door de neerkomende wrakstukken aangericht. Na de ontploffing brandde de romp van de boot uit. Zeer belangrijke wedstrijden Er staan voor Zaterdag en Zondag weer ©enige «eer belangrijke athletievvedslrijden op het programma. Zaterdag zal. om vier uur, de bekende Loop door Dordrecht wor den gehouden. Deze loop. welke is openge steld voor leden van den Z. A. B. en inwoners van Dordrecht, belooft nog be langrijker le worden dan gewoonlijk mei deze loop het geval is. De beste afstandloo- pers van Zuid Holland, en dat zijn er heel wat, hebben ingeschreven. Deze loop zal zijn oude roem zeker handhaven. In Maas tricht vindt op Zondag a.s. de veel bespro ken wedstrijd voor Dames tusschen Neder land en Beigiè p.Laals. Zonder twijfel, mits de I-Jol la r-dsche twmes hun tegenstandsters niet onderschatten, be teekent dit een over winning voor Nederland. De wedstrijden vinden pjnata op het M. V. V.-terrein en vange-i om 2 uur aan. In Hilversum wor den, in de iustpooze der Coursen, Hinder- nisloopen gehouden, georganiseerd door de ijverige Pers- cn Propaganda-conimissie van den II P. A. B. Als gewoonlijk met deze loopen het geval is, is de inschrijving enorm en van beste kwaliteit. De wedstrij den worden gehouden op het Gemeentelijk Sportpark en nemen om twee uur een aan vang. In Amtferdam wordt, op het Mosveld, de Robbertijnbrker verwerkt door de ath- letiekbooefencnd. voetballers. Ook deze wedstrijden hebnen een oude goede reputa tie en zullen de Amsterdammers een voor proefje geven van de Nederlandsche kam pioenschappen welke op 24 en 25 Augustus in het Olympisch Stadion te Amsterdam worden verwerkt In Oud Karspel heeft de V. V. V. een nationale Alhletiekwcdstrijd uilgeschrever waarbij tevens eenige kam pioenschappen van de N II A. B. worden verwerkt. Deze wedstrijden slaan onder de 'lechnische leiding van -*en N. II. A. B. hetgeen zooveel wil zeggen dat de zaak daar keurig geregeld is en zeker van goede spert to genieten zal zijn. In Groningen worden de kampioenschappen voor voet bailers verwerkt. Zoowel de voetbalsport als de athletiek gaan in Groningen enorm vooruit zoodat het aan belangstelling wel niet ontbreken zal. In Gouda vindt de Trial meet GoudaLeiden—Delft plaats. Vooral in Gouda en in Delft heerscht een opgewekt athletiekleven hetgeen bij deze wedstrijden wel tot uiting zal komen. In den Haag zet ten „De Zwaluwen" hun onderlinge tien kamp voort terwijl in Arnhem wedstrijden zijn georganiseerd door de bekende ver eeniging U. D T Zeven jaren heeft deze voreeniging wedstrijden om den U. D. T.- beker welen te doen houden maar voor dit soort westrijden bestond dit jaar geen ani mo. U.D.T. heeft nu, op het laatste oogen- blik, deze wedstrijden omgezet in „open wedstrijden" vermoedelijk met veel succes De Graf Zeppelin heden in de vroegte vertrokken Te -i uur ging de bemanning aan boord. Een kwartier later draaiden de motoren voor de laatste maal proef. Dr. Eckener verscheen, en ging na een kort afscheid aan boord. Te 4.25 zette het luchtschip zich in beweging en werd door den W. uitgang naar buiten gebracht. De start verliep vlot cn 10 miuuten later, te 4.35. steeg het luchtschip omhoog 'en keer de zich met volle kracht op alle werkende motoren naar het Oosten. Een geweldig gejuich steeg op uit de dich te menigte. Overal werd mei linten en doeken gezwaaid en de groeten werden uit den gondel van het luchtschip beantwoord. Dan maakt de Graf Zeppelin een zwenking en verdwijnt in N. richting, waarschijnlijk op weg naar Berlijn: het eerste gedeelte van zijn reis om de wereld Enthousiasme in Berlijns straten. Berlijn, 15 Aug. (V.D.) Toen het lucht schip eenmaal hoven de straten van het centrum van Bei-lijn was, stond het ver keer eenigen tijd -stil. De menschen groe pen tezamen, wuiven enthousiast naar het luchtschip cn aller hoop is het, dat het ge vaarte even majestueus, als het thans bo ven Berlijns straten zweeft, na zijn reis om de wereld weer te Friedrichshafen zal mogen terugkeeren. Reeds voordat het luchtschip boven Berlijn was, stond de Ber- lijnsche zender ermee in verbinding en zond voor de. luisteraars de indrukken van den tocht uit. Na over den Alexanderplatz gevlogen te hebben,-koerste liet luchtschip in Oostelijke richting, om ten slotte naar het Noord-Oosten te buigen en uit het ge zicht te verdwijnen. De daken werden weer leeg, de mcnschen gingen weer aan hun werk en korten tijd later had Berlijn weer den normalen aanblik van eiken dag. Sc h i e v e 1 b e i n, 15 Aug. (V. D.) Het luchtschip Graf Zeppelin werd, nadat het om 12 uur 10 boven Stettin was gezien, om 1 uur boven Scliievelbein gemeld. Stolp. 15 Aug. (V. D.) Het luchtschip de Graf Zeppelin zette van Schievelbein koers in oostelijke richting cn verscheen om 2 uur boven Bublilz, om 2.10 boven Rummelsburg, 50 K.M ten Zuiden van Stolp en om 2.30 boven Bnefow Van hier af zet het luchtschip direct koers naar Dan zig. De Littauisch-Lcttische grens gepasseerd. Berlijn. 15 Aug. (II. N.) De Graf Zep pelin heeft vanavond de Littauisch-Letti- sche grens bij Dunaburg bereikt. Het luchtschip heeft van Berlijn uit koers naar. Danzig gezet, dat om drie uur werd be reikt en vervolgens naar Koningsbergen. Kort na half G werd de Duitsch-Littausche grens bij Tauroggen gepasseerd, waarna het luchtschip in noord-oostelijke koers de richting van Dunaburg insloeg. Moskou in afwachting. Berlijn, 15 Aug. (II. N.) Uit Moskou wordt gemeld, dat het meteorologisch sta tion van Leningrad kort na G uur de eerste radio-télegrafische gemeenschap met de Graf Zeppelin heeft gehad. Terstond daarop verkreeg ook het meteorologisch bureau te Moskou verbinding met de Zeppelin. Uit Leningrad werden de weerberichten uit Noord-Westelijk Rusland gegeven Moskou bepaalde zich voorloopig tot het begroeten van het luchtschip boven Russisch gebied. Reeds in de eerste avonduren begonnen op alle pleinen van Moskou zich groote menschciimassa's te vormen, om"getuige te zijn van de aankomst van liét luchtschip dat vannacht tusschen twaalf en één uur wordt verwacht. Voor het gebouw van de „Iswestija" ver kondigt een groot bord, dat de radiover binding met de Zeppelin is verkregen en het radiostation van Moskou voortdurend iu verbinding met de Zeppelin staat. Om kwart over elf werden op verschillende deelen van de stad schijnwerpers in wer king gesteld, teneinde het luchtschip den weg te wijzen De belasting van het lucht schip. Het luchtschip heeft een belasting van 80000 K.G. Het gewicht der passagiers, be manning en bagage bedraagt rond 15000 K.G., terwijl ook 15000 K.G. benzine aan boord zijn. Verder worden meegenomen VA ton olie, 3 ton water ballast, 1 ton reser- vodeelen, voorts nog 425 K.G. post, welke liet luchtschip uit Lakehurst heeft meege bracht, waarbij nog 100 K.G. post komen, in Friedrichshafen aan boord genomen. De hoeveelheid bedrijfsgas bedraagt 24000 ku bieke meter. DE HULDIGING VAN DE FAMILIE VAN NAGELL B a r n e v e 1 d. 's Avonds werd de huldi ging van het gouden bruidspaar voortgezet, In den loop van den middag werd bij bek kenslag bekend gemaakt, dat der jeugd werd verzocht zich tegen 8 uur naar de eierhal te begeven, zooveel mogelijk voor zien van lampions. En zoodra deze waren ontstoken, trok de lange stoet, verlicht door fakkels en lampions, en met do muziek voorop, door onze dorpsstraten, om zich vervolgens naar „De Schaffelaar" te be geven, waar baron en barones Van Nagell een serenade werd gebracht. Een fantas tisch gezicht leverde deze lichtstoet op, vooral toen hij trok langs het statige kas teel, van welks bordes de bewoners deze avondhulde in ontvangst namen. Daarop hief de muziek van „Kunst Veredelt" het Wilhelmus aan, orn vervolgens een: „LaDg zullen zij leven" te spelen. En aan deze huldiging wilde maar geen einde komen. Steeds trok de stoet, die zich aanhoudend uitbreidde, zingend cn hoera-roepend vóór het kasteel heen, blijkbaar tot groote vol doening van het gouden bruidspaar. Deze boven alle verwachting geslaagde feestdag der familie Van Nagell werd be sloten met een schitterend vuurwerk, dat de bewoners van „De Schaffelaar" der burgerij aanbood. En werden de verschil lende mooie nummers, die op dezen wind stillen, niet 41 te helderen avond, uitste kend tot hun recht kwamen, reeds warm toegejuicht, in buitengewone mate was dit het geval bij het laatste nummer, toen het middenstuk, geflankeerd door opspattende fonteinen, in zilveren letters te lezen gaf: „Dank aan Barneveld's ingezetenen". En hiermede was, officieel althans, ge ëindigd deze mooie feestdag, waaraan baron en barones Van, Nagell ongetwijfeld levenslang de aangenaamste herinneringen zullen bewaren. VREEMD BEZOEK AAN BARNEVELD'S EIERMARKT. Barneveld. Ruim 30 leden der Neder landsche Pluimveevereeniging, onder wie zich ook eenige dames benevens een logé uit Amerika bevonden, hebben Donderdag een bezoek aan onze markt gebracht. Vooral de eiermarkt, met schouwinrichting en pak plaatsen, trok hun aandacht, en de Yankee man noemde den aanvoer der eieren „won derful". Nadat ook de kippenmarkt was bezocht, werden nog eenige particuliere pluimvee fokkerijen in oogenschouw genomen. Een bizondere persoonlijkheid Alles naar wenscb Geheel volgens het indertijd gepubliceerd program de K. I» M. houdt graag woord zal de K. L. M. 12 September de post- vluchten naar Öïdic beginnen. In ecu onderhoud met den secretaris Martin mocht het Vaderland een en ander van de ontzaggelijke verbreiding vernemen. Onze eerste vraag was: Mogen er passa giers mee? De heer Martin antwoordde, dat deze vluchten allereerst verkenningsvluch ten voor den komenden passagiersdienst zijn. Het meenemen van passagiers echter op de postvliegtuigen is niet uitgesloten, tenzij Posterijen de voor hen gereserveerde vracht (350 K.G.) heelemaal in beslag ne men. Het ja of neen daarvan isjias op het laatste oogenblik uit te maken. Er is reeds een candidate voor de eerste vlucht, maai de secretaris heelt, haar moeten berichten, dat pas zekerheid te krijgen is op het oogenblik van de afvaart. Hebben Posterijen ruimte overgelaten, dan kan ze mee. De passagiere wil naar Karachi en zij mag mee voor 1900... als er plaats is. Zij heeft zich dus bij het vertrek van elk vliegtuig, als hel den eer sten k°er niet lukt. telkens op Schiphol ge reed te houden. Hoewel alles nog heel vaag berekend is, meent men, dat voor een reis naar Indië kost en logies voor rekening van den passagier 2500 gevraagd zal moeten worden. De duur der reis is bere kend op 1014 dagen. Dus voorloopig alleen postdienst cn ver- kenningsdienst voor passagiersverkeer. De dienst zal in stand worden gehouden met vier driemotorige Fokkervüegtuigen. voorzien van Titan-motoren, terwijl een vijfde driemotorige Fokker als algemeene reserve in.Nederland zal worden gehouden, om in te vallen bij eventueele mankemen ten. De vliegtuigen zullen regelnfetig om de 14 dagen vertrekken' vanuit Amsterdam en Batavia, behalve het tweede vliegtuig, dat reeds 19 September uit Amsterdam zal vertrekken. Van Indië zal het. eerste vlieg tuig op Dinsdag 8 October afreizen naar Holland en vervolgens orn de 14 dagen. Het vliegprogram met de namen der piloten is als volgt samengesteld: 12 September: Smirnof en Beekman. 19 September: Duimelaar cn Tcpas. 3 October: Frijns en Soer. 17 October: '.'Al er en Jongbloed. 31 October: Beekman en Van Dijk- 14 November: Tcpas cn Ilondong. 28 November: Soer cn YV'iersma. 12 December: Smirnof en Sillevis. 28 December: Van Dijk cn Pellius. 9 Januari: Hohdong en Van Mossel. De eerste .vier, vluchten zullen derhalve worden ondernomen door de vier bekende vliegers naar In dié met een tweeden piloot, welke piloten daarna, ook met een helper, de volgende vluchten uitvoeren. In dr. Jongbloed heeft men wel op een zeer bijzondere persoonlijkheid beslag kun nen leggen. Bij de mobilisatie in 1914 kwam hij iu dienst als onderwijzer. Te Soester- berg ontving hij zijn opleiding tot piloot, maar hij nam tevens de gelegenheid te baat, in Utrecht medicijnen te gaan studeeren We hebben hier dus de zeldzame en voor het groote doel zoo buitengewoon geschikte combinatie piloot-geneeshoer en genees heer-piloot. Aan dr. Jongbloed is dan ook de taak opgedragen, het traject lucht-hygicnisch te bestudeeren, opdat de luchtreiziger van. Indië voor zoo min mogelijke gezondheids verrassingen zal komen te staan. Het is voorgekomen, dat piloten vlak bij den evenaar op 500 M. zaten te rillen van koude, om daarna snel in een heetwaterketel af te dalen, zoodat ze naar adem moesten snak ken. Dr. Jongbloed beeft zijn tocht voorbereid door het zenden van vragenlijsten aan ge- neesheeren, in de buurt van de 21 vlieg- stations, welke op het traject Amsterdam- Bandoeng worden aangedaan. Een groot deel der lijsten ontving hij reeds ingevuld terug. Daarna gaat hij met zijn gegevens de reis zelf doen en hij keert als piloot uit Indie terug. Men voelt dadelijk de buiten gewoon hooge waarde van deze gezond heids-verkenningsreis met als slot de tech nische ervaring Het is haast niet over te vertellen, ver volgde de volijverige secretaris Martin zijn belangwekkend verbaal, welk een moeite het gekosj heeft, om de 21 stations vau twee ijzeren kisten met hulpmateriaal te voorzien. Bij dergelijke voorbereiding leert men op de douane vloeken en dezelve ver vloeken. Ellenlange lijsten met elk onder deeltje moest worden ingediend niet alleen, maar verdedigd ook. Enfin, ze staan er nu cn het vliegtuig is bevrijd van een last van 100 K.G., welke vroeger moest worden meegenomen. Boven dien zijn te Bagdad, Karachi en Bangkok nog extra-reserves van grootere onderdee- len als schroeven, assen, wielen, enz. aan gelegd. Uit het bovenstaande moge men eenigen indruk krijgen van het ontzaggelijke voor- bereidingswerk, waarop, naar we hopen, spoedig een geregelde passagiersdienst moge volgen cn rendeeren. Tot ons genoegen vernamen we nog, dat de delegaties en de Buitenlandsche Pers van de directie der K.L.M. een boek over het werk der K.L.M. zullen ontvangen Wij konden even in dit keurig, rijk geïllus treerd, door den secretaris opgesteld boek een oogje slaan, hetgeen ons de overtuiging gaf, dat het kloeke, bondige verhaal recla me van de beste soort is. Nog even kwam het gesprek op het slechte voorseizoen. De heer Martin verklaarde daarbij, dat hetgeen wij eenige weken geleden op ge zag van den heer Baptist schreven over net thuis blijven van vele Amerikanen we gens de beurspositie dear te lande en den hoogen prijs van Callmoney, ook zijn en vrijwel Europeesche ervaring was. Ook de bevriende maatschappijen hebben een slecht voorjaar gehad en de hotelhou ders in Frankrijk en Duitschland zouden zelfs groote klachten hebben over het sei zoen. Dat hier de delegaties «oo betrekke lijk gemakkelijk konden worden onderge bracht, was. meende hij. ook een teeken voor een geringeren relzigerevloed dan an dere jaren. Intusschen verzekerde hij, dat het op het oogenblik met de K.L.M. naar wensch gaat GARNIZOEN. Jubileum, Donderdag 15 Augustus werd door den lulsenant-kolonel J. N. van den Berg, com mandant van het 2lo R. alhier, de zil veren medaille voor 2i-jarigen trouwen dienst uitgereikt aan den sergeant-majoor instructeur P. Asmft van het korps. De uitreiking geschiedde voor het front van het Ie Bataljon van het Regiment, het welk onder bevel van den majoor W. H. Warnsinck stond opgesteld voor de Wil lemskazerne. Zoowel van de officieren, als van de onderofficieren ontving de jubilaris bovendien een blijvend aandenken aan dezen dag. AMERSFOORT—BUNSCHOTEN. Afsluiting van den weg. Het verkeer met rij- en voertuigen over het gedeelte van den weg Amersfoort— Bunschoten, gelegen tusschen de splitsing met den Zevenhuizerweg en den Zandweg naar de boerderij „De Groote Weede", onder de gem. Hoogland, is tot nadere aankondi ging, op alle werkdagen, met uitzondering van Zaterdag, van van. 7 uur tot nam. 5 uur en des Zaterdags van v.m. 7 uur tot n.m. 1 uur, gestremd. Het doorgaande verkeer, zoowel in de richting Amersfoort—HooglandBunscho ten, als in de tegenovergestelde richting, zal kunnen plaats hebben over den Haar- en Bisschopsweg, Eembrug, Baarn en Soest. AANBESTEDINGSNIEUWS. Chr. school. Namens het Bestuur der Chr. NatioDale Scholen alhier werd door don architect G. van Hoogevest aanbesteed den bouw van een Chr. school op een terrein aan den Oude-Soesterweg. Van Dorth's Aann. Mij. alhier, 49.765. Gebr. v. Lunteren, Woudenberg, 49.984/ M. P. van Bijl, Zeist 50.500. J. A. van Keulen alhier, f 51.769. G. C. Blanken, Bussum, 52294. H. Barten, alhier, 52.900. W. van Genderen, Soest, 53.100. J. Metz, Soestdijk. 53.870. A. S. v. d. Veer. GÏrouw, 53.900. L. Ruiter, Bussum, 5-4.000. N. J. de Wit alhier, 54.000. Th. H. de Goede, Soesterberg, 54.250. Jac van Gent (Amersfoort) en D. de Jong (Scherpenzeel) 55.480. J. van den Ham, Nijkerk, f 55.600. Ch. J. van Pelt, Amsterdam, 56.300. Kloosterboer, Leeghwater en Hittema, Broek op Langendijk, 56.598. R. de Jong, Grouw, 56.800. H. Seegers, Nijmegen, 57.290. H. Broekhuijs en Zn.. Groningen, f 59.000. H. Slinger en G. Groen, Woerden, 59.877. J. G. Wijnands, Soest, 66.688. VEREENIGING „KINDERZORG" Een schoone dag. Men schrijft on9: Het was eon prachtige gedachte van de Chr. Jongemannenver. „Immanuel" uit het Soesterkwartier, de gelden te willen bij* een verzamelen om den kinderen van „Kinderzorg" een heerlijken vacantiedag te bereiden. Een plan, dat volledig is kun nen uitgevoerd worden en tot groot ge noegen van die misdeelde jeugd die al zooveel moet missen. Aan niet minder dan 112 kinderen werd een prachtige tocht aangeboden, terwijl enkelen te jonge en zieke kinderen thui9 een ruime tractatie was ^reid. Reeds de spoorreis bij heerlijk weer naar •\msterdam was een genot, en daarna de bootvaart over het IJ cn door de binnen stad een prachtig middel, om een indruk te ontvangen van onze machtige wereld stad. De hierop volgende tractatie in een Amsterdamsche melkinrichting was een blijk van goed organisatie-talent, terwijl do hierbij aansluitende tramreis naar Zandvoort niet minder goed gezien was. Maar Zandvoort, de zee, pootje baden, zwemmen, cn wat het strand verder biedt, was toch de hoofdattractie. Gelukkig dat het weer, even dreigend, hoe langer hoe zonniger en warmer werd, zoodat volop kon worden genoten. Toen weer een tram reisje naar Amsterdam met een nieuw be zoek aan de melkinrichting on daarna een wandeling naar het Centraal-Station, om vervolgens de spoorreis huistoe te aan vaarden. De stemming was er in. Gezang en grappen deden den tijd eigenlijk te spoedig omvliegen. Waren des morgens de kinderen door drie jeugdige trommelslagers naar het sta tion begeleid, 's avonds werden ze door een volledig muziekcorps naar huis ge bracht. Een rondedans over het speeltrein van „Kinderzorg" besloot dezen dag. Dank aan alle gevers, dfe sdit feest mo gelijk maakten, dank ook aan de mannen van Immanuel voor al hun goede hulp, dank in het bijzonder aan den heer Ge- men, die het geheel zoo goed in elkaar zette en met groote kracht uitvoerde. ZIJN HUIS KWIJT. Een Amersfoortsch hondje naar Bussnm, Een inwoner van Bussum heeft bij de politie te Naarden aangifte gedaan, dat toen hij Maandag j.l. per flets door de Berg straat reed, een wit hondje, een doesje, met lang wit krullend haar met hem -te meegeloopen tot zijn woonhuis te Bussum. Het diertje hoort waarschijnlijk in de om geving van de Bergstraat thuis. Nadere in lichtingen zijn te verkrijgen bij de politie te Naarden t

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3