UIT MOOI AMERSFOORT LUCHTVAART DE ZEPPELIN BOVEN SIBERIE Sterke tegenwind? SPORT UIT DEN OMTREK. STADSNIEUWS BINNENLAND DE DROOGMAKING VAN DE ZUIDERZEE Scherp inzicht, hoog karakter ZWERVERS. Het is een verblijdend verschijnsel, dal hoe langer hoe meer nienschcn gaan letten op de verschijnselen in de levende natuur, waarbij natuurlijk die gebeurtenissen het meest besproken en en overdacht worden, welke het meest op den voorgrond dringen. Vooral de \ogels worden daarbij begunstigd Natuurlijk doemen voor een goed waar nemer dan allerlei vragen op, waarvan hij de beantwoording tracht te vinden en te vragen. En zoo gebeurde het. dat ons werd ge vraagd naar de oplossing van het vraag stuk, dat niet alleen in den winter maar ook nu .gedurende de warme zomerdagen en zelfs in den broedtijd tusschen deze beide periodes de landerijen welke in den winter ijsbaan en in den zomer weiland heeten, bezocht worden door kok- of kap meeuwen Waar hebben, vroeg men ons ecnige we ken geleden, deze vogels hun nesten? Jon gen van 1929 kunnen het niet zijn, dat is aan hun veerenpak spoedig genoeg te zien, al zijn het dan ook geen erg oude vogels Meeuwen broeden in de duinen en ook wel in moerassige streken, maar in de omstre ken van Amersfoort zal men meeuwennes- len tevergeefs zoeken. Komen die vogels nu maar eventjes uit de duinen, etc. hier voedsel zoeken? Zoo ongeveer vraagt men zich en an deren af. De oplossing is déze: De jonge kokmeeuwen, welke verleden jaar geboren zijn, worden in de meeuwen wereld nog ongeschikt geacht om een nest le maken. Zij worden beschouwd als wat men in de mcnschcmvereld noemt: bak- vischjes, te groot voor servet en te klein voor tafellaken en dus zwerven ze een heel jaar ruim als vrijgezellen rond. Zij zijn de vogels, welke het heele jaar door ons zoo mi en dan komen bezoeken. Berlijn, 1G Aug. (TI. N.) Volgens een bericht uit Moskou bevond liet luchtschip Graf Zeppelin zich vanmiddag om 4 uur reeds boven Siberië en wel 200 K.M. ten Westen van de rivier Ob. Volgens de weer berichten uit Muskou zal het luchtschip in het gebied tusschen het Oeralgebergte en de Ob helder weer met lichte winden ont moeten. In het daarop volgend gebied tus schen de rivieren do Ob en de Jeriissei is de lucht echter bewolkt, terwijl er krach tige Westelijke winden waaien, die als tegenwinden voor het luchtschip moeten worden beschouwd. De .lapansclie gezant te Berlijn heeft Donderdag terstond na het vertrek van het luchtschip uit Friedrichs- hafén dr. E eken er radiotelegrafisch zijn beste wensclien voor de reis doen toeko men. B o v 1 ij Ti, 16 \ug. (H. N.) Volgens een bericht uit Moskou bevond de Graf Zeppe lin, die in de eerste namiddaguren over liet Oeralgebergte is gevlogen, zich vanavond om 9 uur (M.E.'T.) 490 K.M. ten Noorden van de stad Tara aan de Irtischrivier. Se dert vanmiddag Vuur schijnt het luchtschip meer koers in Zuidelijke richting te heb ben gezet. liet luchtschip staat voortdurend in radio-telegrafische verbinding met. de sovjet-stations, die de weerberichten leve ren en de verbinding is goed verstaanbaar. Kowno, 16 Aug. (V. D.) Naar uit Mos kou wordt gemeld, heeft het radio-station Nadeshdinsk een telegram van de Zeppe lin opgevangen, waarbij wordt medege deeld, dat tusschen half tien en tien uur het luchtschip zich SO a 100 K.M. teil Noor den van Nadeshdinsk bevind. ITet lucht schip zette koers naar Bercso, en vloog met een snelheid van 120 K.M. Deeds moet de Zeppelin in radio-telêfonisclie verbinding staan met Irkoetsk. F r i e d r i c li s h a f e n, 16 Aug. (V. D.) Volgens een te 11.50 uur bij de luchtsche- penwerf te Friedrichshafen ontvangen be richt bevond de Graf Zeppelin zich te 8 uur M.E.T. boven de stad Wiatka. ERNSTIG VLIEGONGEVAL BIJ HAMBURG. De piloot gedood. Hamburg, 16 Aug. (V.D.) Hedenmor gen tusschen acht en negen uur vondt te ruhlbbueltel een ernstig vliegongeluk plaats. De 22-jarige piloot Reichert, was met den waarnemer Rehm opgestegen om een oefenvlucbt. te maken. Reeds ecnige minuten later stortte het vliegtuig omlaag cn werd geheel vernield. Reichert was on middellijk dood. terwijl Rehm zwaar ge wond en bewusteloos naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. NOODLOTTIG VLIEGONGEVAL TE BOEKAREST. Boedapest. 16 Aug. (V. D.) Naar uit Boekarest gemeld wordt, is daar een ern stig vliegtuigongeval geschied Een vlieg tuig met twee officieren aan boord voerde boven Boekarest eenige moeilijke demon stratievluchten uit. waarna de a\iateurs koers zetten naar Cotraceni. Daar aange komen, weigerde plotseling de motor en viel de vliegmachine als een steen ter aarde. De levensgevaarlijk gewonde vlie gers werden naar het ziekenhuis te Boe karest overgebracht; men twijfelt aan buil behoud. VOETBAL. H. V. C. IN DE KOMENDE COMPETITIE. Een gewaagd systeem. Ieder jaar in de maand Augustus vooraf gaande aan de maand, waarin de competi ties van den N.V.B. cn kleinere bonden een aanvang nemen, komen in de officieele irïb dedeelingen van den N.V.B. talrijke over schrijvingen voor van spelers naar andere vereenigingen, dan waarvoor zij in het afge- loopcn seizoen uitkwamen. Reeds over de 700 ïKimen zijn al gepubliceerd en wij kunnen stellig aannemen, dat hoewel enkele spelers hun inschrijvingen wel weer zullen intrekken, dit getal nog aanmerkelijk zal stijgen. Ook de naam van onze plaatselijke 2e klasser II.V.C. komt in dit verband enke le malen voor. Dat een speler als een de Boer uit Enschedé, die zijn werkkring hier heeft voor II.V.C. gaat spelen is begrijpelijk eveneens hel „overloopen" van enkele So- plaspelers die hel alleen uit verlangen om „hooger op' te komen le doen is. Doch liet blijft voor ons altijd nog een raadsel, dat een speler als Houtkamp (Zandvoort), wo nende le Haarlem, Pene (V.V.V., Yenlo), wonende le Amsterdam en J. Vossenberg (Leeuwarden), Leeuwarden, plotseling een hevige voorliefde hebben om de roodwitte kleuren te verdedigen en iederen Zondag de reis eerst naar Amersfoort of elders te ma ken. Dat een speler, zooals wij reeds schre ven, zijn werkkring in het afgeloopen sei zoen in onze plaats heeft gekregen cn nu in een verecniging wil spèlc-n in de plaats zij ner inwoning omdat een wekelijks'che reis te bezwaarlijk is, begrijpen wij volkomen, doch dat 'n speler zooals Houtkamp 't éêhe seizoen uitkomt voor Stormvogels, "t andere seizoen voor Zandvoort cn vervolgens zijn capaciteiten schenkt aan H.V.C., wekt niet alleen bij ons. doch bij velen, bevreemding. Veder bereikte ons de mededeeling dat H.V.C. de steun krijgt van drie Baarn-spe- lers ïi.l. C. v. Wilpen, W. de Haan en \V. Posthuma, waarvan echter laatstgenoemde meerdere malen met de strafcommissie van den N.V.B. in aanraking is geweest. Niette min willen wij veroncferslellen dat de over gang van deze spelers op gegronde redenen is gebaseerd, zonder dat het „ronselen", ove rigens een pracht woord hiervoor, \an spe lers hier de boventoon voert, doch met deze spelers verkrijgt men nooit en te nimmer een gezonde clubgeest. Als al vleze spelers, en dat mogen wij aannemen, een plaats in hel eerste team krijgen dan beslaat het elf- lol slechts uit vijf. zegge vijf, werkelijke ll.V.C.'ersterwijl de rest vreemdelingen zijn. Een verhouding die wij niet anders dan als „absurd" kunnen kwaiificeercn. Enkele clubs die reeds eerder dit systeem er op na hielden om met „sterren" uit andere clubs te experimenteeren hebben dezen dwazen toestand ingezien en hebben dezen spelers mededeeling gedaan geen prijs meer te stel len op hun medewerking. Zoo schept men weer de juiste verhouding. IJ.V.C. zal wel licht de wrange vruchten van dit overschrij- \ingsgedoe ook plukken, wat wij deels zou den betreuren als zij komend seizoen een minder goede plaats zou moeten innemen, daar juist de afgeloopen competitie duide lijk heeft doen uitkomen dat met een goe de clubgeest cn door eendrachtig samen te werken veel te bereiken viel. De bedoeling van dit artikel is niet om H.V.C. onaangenaam te treffen, verre van dat, doch uitsluitend alleen te wijzen op toe standen die mogelijk kunnen voortspruiten uit handelingen die nu nog ongedaan ge maakt kunnen worden. MINISTER REYMER EN JHR ROcLL BIJ DE N. S. F. Vrijdagmiddag hebben Z.Exc. mr. P. J. Reymcr, de nieuwe minister van Water staat, en jhr. mr. dr. A. Roëll, Commissa ris der Koningin in de provincie Noord- Holland, een bezoek gebracht aan de Ne- derlandsche Seintoestellen Fabriek (N.S.F. Radio) te Hilversum. Nadat de bezoekers door de directie en eenige afdeelingchefs waren verwelkomd, begaf men zich naar een der directiekamers waar de thee werd genuttigd en reeds een scshets werd gege ven van den gang van zaken cn den groei van het bedrijf. Om deze duidelijk in werkelijkheid aan te toonen, leidde men den minister en jhr. Roëll door de meest uiteenloopcnde afdee- lingen, waarvan er eenige karakteristiek verschijnsel van gestadige uitbreiding op provisorische wijze waren onderge bracht. De bezoekers kregen ook gelegenheid de wijde montageruimte te overzien, waar honderden arbeiders cn arbeidsters aan bet werk waren. Het machinepark, waar zelfs de kleinste schroefjes worden vervaardigd, bleek eveneens menig interessant gedeelte te bevatten. Bijzondere belangstelling ondervonden ook de demonstraties met zend- en ont- vanginstallaties In de „zenöerhal" zag men een grooten voor Indië bestemden kor- legolf-zender in proefbedrijf en werden ook andere zendertypen in werking gesteld. Men deed echter de werking niet alleen zien, doch ook fiooren: de volzinnen, die men b.v. met een installatie, welke voor een torpedojager was gemaakt, den aether inzond, werden weer duidelijk met een luidspreker weergegeven. Verder werden eenige nóg in bewerking zijnde apparaten gedemonstreerd. Door den rondgang kreeg tnen een beeld zoowel van den bouw van zend-inelallaties voor sche pen enz. als van dien der omroepontvang- toestellen. Fa. L. A. H. v. HAMERSVELD. 3 Lincoln's bekroond te Hilversum Op het dezer dagen te Hilversum gehou den concours voor koetswerken van auto mobielen, behaalde de Fa. L. A. If. v. Ha- mersveld met 3 lincoln's respect, een le, 2e cn 3e prijs. RAAD VAN ARBEID. Stand op 1 Juli 1929. Geneeskundige behandeling of verpleging Vantal gevallen, waarin behandeling ol verpleging werd toegestaan. Over liet ge- lieele land bedraagt het totaal gevallen 29732. Hiervan in liet gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 949 gevallen. Aan tal observatie-gevallen niet. of nog niet door behandeling gevolgd. Over liet gehee- le land bedraagt het totaal gevallen 1211. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 9 gevallen. Woezenrenten. Over het geheele land bedraagt het aan tal toegekende Weezenrcnten 11218(75) tot een totaal bedrag van 1.992.231,75 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 271(4) gevallen lot een totaal bedrag van 47.042,84 per jaar. Wcduwenr enten. Over het geheele land bedraagt hét aan tal toegekende Weduwenrcnten 12920(25) tol een totaal bedrag van 2.244.540,06 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 312 gevallen tot een totaal bedrag van 54.839,20 per jaar Afkoopsom aan Weduwen. Over het geheele land bedraagt liet aan tal afkoopsommen 11 tot een totaal bedrag van 2.165.G7. In het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort kwam geen geval van uitkee- ring van afkoopsommen voor. Afkoopsom aan Weezen. Over het geheele land bedraagt het aan tal afkoopsommen 19 tot een totaal beiirair van 2.439.53. In liet gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort kwam geen geval van uitkee- ring van afkoopsommen voor. Ondcrdomsrcnten. Over het geheele land bedraagt liet aan tal toegekende Ouderdomsrenten 72991(231) tot een totaal bedrag van 10.887.918,OS per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 1816(4) gevallen tot een totaal bedrag van 271.648.per jaar. Invaliditeitsrenten. Over liet gelitele land bedraagt het aan tal toegekende Invaliditeitsrenten 24175(432) tot een totaal bedrag van 3.793.172,29 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 0SG.9) gevallen tot een totaal bedrag van 104.693.10 per jaar. Uitkeering aan gezinsleden van verzeker den. Over liet geheele land bedraagt hel aan tal toegekende uitkeeringen aan gezinsle den van verpleegde verzekerden 11(3) lot een totaal bedrag van 1.238.—. Hiervan in bet gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 1 geval tot een beclrag van 49,58. DE VERMISTE JONGENS. Zo waren naar Arnli9m gewandeld. In ons blad van gisteren vermeldden wc, dat twee ongeveer 17-jarige jongens Don derdagochtcnd met een roeiboot do Beek waren opgetrokken en dat sinds dien niets meer van hen gehoord was. Gisteravond zijn de heihameis weer in de ouderlijke wo ning teruggekeerd. Eenige jongens zijn gis teravond op onderzoek uitgegaan, vonden de boot bij het z.g.n. Ascligat. Nadat zij van hun vondst mededeeling hadden gedaan aan de ouders der vermiste knapen, kwa men de beide avonturiers zelf ook spoedig opdagen. Zij vertelden dat zij, na korten tijd geroeid te hebben, de boot aan den wal hadden gemeerd en op stap waren ge gaan naar Arnhem. Daar hebben zij den nacht van Donderdag op Vrijdag onder den blootcn hemel op het open veld doorge bracht. Gisteravond hebben zij op den te rugtocht onderweg een auto van de Phoe- nix-hrouvverlj aangeklampt, die toevallig van Arnhem naar Amersfoort ging en ver zocht te mogen meerijden. Het verzoek werd ingewilligd, zoodat beide knapen gister avond weer gezond cn wel in de ouderlijke woningen verschenen. Ook de hond, die bet tweetal op dit geheele avontuur trouw be geleid heeft, kwam weer met hen mee te rug. Het uitstapje van beide jongelieden heeft echter tot gevolg gehad, dat hun vriendschap verbroken is. RIJWIELONGEVAL Een wielrijdster bewusteloos. Gisteravond had een 16-jarige wielrijdster op den Utrechtsehen weg bij de Vondellaan liet ongeluk te vallen. Zij bleef bewusteloos liggen met een bloedende hoofdwonde. Door Dl' Duyvis is het meisje per auto naai de woning van dezen arts overgebracht, waar zij verbonden is. De patiente kon daarna weer huiswaarts keëren. HEIDEBRAND. Bij de Vlasakkers. Met. de hulp van ecnige burgers biuschle de politie gistermiddag een heidebrandje nabij de Vlaskkers/ POLITIENIEUWS Bekourd. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen een vrouw wegens mishande ling. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Berend Pietcr, z. v. Evert Wcntink en Free Staats. Jacob z. v. Evert Wagcnsveld en W iHompje Vos. Overleden: Maria Vonk, oud 20 jaar. ongehuwd. Maria Ilendrika Doeser, oud 86 jaar, weduwe van Herrit Willem Francois de Ruijter. Cornells Bouw, 42 jaar echtge noot van Johanna van de Straat. VEILING. Uitslag der veiling van vaste goederen gistermorgen ten overslaan van notaris .Tolis. Knoppers in ,het Boompje" gehou den: Perc. 1 tin 18 de boerderij „Miaco" mei 17 perceelen grond aan W. van I-Iaselcn P. Hzn q.cf. voor 42200.—. Perc. 19 t/m 24 de boerderij „Het oude huis" met 5 perceelen grond aan M. G. Wijntjes voor 21900. Perc. 25 een perceel weiland nabij den Isscltschenweg aan G. Mosterd voor 3850. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Morgen hebben dienst de doktoren Van Enst, Mertcns Zur Borg en Morren. ZONDAGSDIENST EN NACHTDIENST APOTHEKERS. Morgen en de geheele week 's nachts heeft dienst dc apotheker fa. Kok cn Zn. (Hof). FRUIT- EN GROENTEN VEILING Prijsnoteering veiling 16 Aug. 1929. Druiven 48—60 ct: Roode hessen 12—liet. Frambozen 2439 ct. Pruimen 1013 ct. Tomaten 8—14 ct. per pond. Postelein 5—8 ct. Suijbooncn 17—24 ct. sp. boonen 15—20 ct. Tuinboonen 10—12 ct. Doppers 13—IS ct. Augurken 30—60 ct. Ap pels 20—30 ct. Peren 20—32 ct. per K G. Perziken 11—15 ct. Meloenen 30—60 ct. Komkommers 48 cl Bloemkool 1020 ct. Groene kool 4—8 ct. Roode kool 5—10 ct. per stuk. Wortels 3—7 ct. Rabarber 24 ct. per bos Kropsla 15—22 ct. Andijvie 15—25 ct. per 10 stuks. Het vraagstuk van bet coodlandingsterrein De heer D. Brouwer, officier van den Ma rine Stoomvaartdienst schrijft in het Au- gustus-nummer van Het Vliegveld: Tijdens een overland vlucht over Neder land, kan men zichzelf dikwijls de vraag stellen: „Indien de oppervlakte van ons bouw- cn grasland door wegen, vaarten, tochten, slootcn, greppels' enz., nog verka veld moest worden, zou dit met bet oog op het vliegwezen mogelijk opaudere wijze ge schieden'. Men zou daarbij zeker rekening houden met de luchtvaart cn vooral het grasland zoodanig verkavelen, dat hier en daar zoo groote stukken land gevormd werden, dat die terreinen aan passagiers- en oorlogsvliegtuigen een veilige landing zouden verzekeren, zonder gevaar te loopcn van door aanwezigheid van slootcn. grep pels en landhekken als anderszins, te ca- poteeren. De droogmaking der Zuiderzee zal ople veren vier groote polders. Welke plannen zijn nu ontworpen, die rekening houden rnet de luchtvaart? Volgens ondergoteeken- de, cn misschien volgens meerderen van onze militaire en civiele vliegers, zou de aanwezigheid van een noodlandingsterrein in elke der vier polders van groote betee- kenis zijn. Is het nu financieel mogelijk tot de vier noodlandingsterrcincn te geraken? In ons land wordt toch van te voren in 't bijzonder de financicele kwestie goed onder de oogen gezien Het komt mij voor. dat financieel het aanleggen dier noodlandingsterreinen ze ker uilvoerbaar is. De vier noodlandings- terreinen, elk groot pl.m. 50 H.A.. zouden •het eigendom van den Staat dienen te zijn. De exploitatiekosten dier terreinen zouden voor den Staat geen bezwaar behoeven op te leveren. Dit moge volgens onze beschei den meening blijken uit de volgende een voudige berekening, üe aanschaffingskos- ten van 4 X 50 II.A. laud a 3000 bedragen 600.000. De jaarlijksche rente van dit ka pitaal bedraagt b v 4.'4 X 6000 27.000. Polder, cn andere lasten per jaar van de vier polders zullen b.v. 200 X 15 of 3000 bedragen, zoodat de gezamenlijke jaarlijksche onkosten komen op een be drag van 30.000. Daar de terreinen alléén als noodlan dingsterreinen, en hoogstens 2 X per maand als landingsterrein bij oefcningsvluchten gebruikt worden, en liet grasland dus wei nig of niet lijdt, zouden ze zeker bij in schrijving tegen een vrij aanzienlijke som als hooilan verhuurd kunnen worden, b.v. per H.A. voor minstens 100 per Jaar, ht- gcen een gezamenlijke inkomstenbron van 200 X 100 20.000 beteekent. Gesteld nu. dat slechts per 3 jaar op één der a.s. vier noodlandingsterreinen een middelmatig ooilogs- of civielvliegtuig een vlotte noodlanding maakt, en dus piloten, waarnemers en passagiers er behouden af komen. en het toestel bovendien onge schonden blijft; dan treedt er per Jaar reeds een gemiddelde materieel-besparing op van 1/3 X 50.000 17 000 Het is duidelijk, dat het aanleggen van de vier noodlan dingsterreinen voor den Staat öf geen öf slechts betrekkelijk geringe kosten met zich brengen zal. Het grasland zou contractueel verhuurd moeten worden met bepalingen omtrent maaitijd en bemesting- Het maaien zou 2 X per zomer en in 2 gedeelten moeten plaats hebben. Ou tot een geringe exploi tatie te komen, stelle men ook geen z.g. terrein wachters aan. Men late b.v. een mi litaire vlieger, waarnemer of andere des kundige, tijdens een oefenvlucbt eens of twee maal per maand elk terrein, wat windwijzers en telefoon betreft, inspeclee- ren. Door het aanleggen van de aangewezen vier noodlandingsterreinen. zou ons land, wat betreft vliegveiligheid, er zeer op voor uitgaan. cn zou het niet denkbeeldig zijn, dat (het nemen of leggen van diverse rou tes over ons gebied bevorderd zou worden, hetgeen den vliegliavQns Schiphol en Waalhaven ten goede zou komen. Boven dien zou Holland verrijkt worden met en kele reserve-oorlogsvliegterreinen, waarvan de exploitatiekosten al bijzonder gering zouden zijn. Ik hoop hiermede voldoende do groote beteekenis van enkele noodlan dingsterreinen in het nieuwe Zuiderzeege bied le hebben aangetoond. Bij het vliegen over ons land. merkt men dikwijls groote stukken weiland op. waar op, vanuit de hoogte gezien, als de wind er gunstig voor is. gemakkelijk met groote vliegtuigen geland zou kunnen worden. Dikwijls bedriegt men zich hierin, want op lagere hoogten gekomen, merkt men plot seling een slootje, greppel, put of landhek op, over 't algemeen de oorzaak van ern stige beschadigingen of capotage. Het komt me vanzelfsprekend voor. dat er on der de groote grasweiden of heiden met on effenheden of obstakels, ook voor ons doel gunstige stukken land zijn. Doch wat is hot geval' De piloot kent ze niet. of kan ze niet voldoende spoedig overzien. Waarschijnlijk zouden de voor noodlan dingen geschikte weiden of heiden, door plaatsing van teekens b.v. op elk der hoe kon, kenbaar gemaakt kunnen worden. Dit zou kunnen geschieden b.v. door het aan brengen van geslepen en zoo noodig ge kleurde glazen platen of prisma's, gekleur de ballen of (horizontaal geplaatste cirkels. Waarschijnlijk zouden deze teekens tegen eejj kcine vergoeding per jaar geplaatst kunnen worden. UITVAART PIET LELS Donderdagmiddag heeft onder zeer groote be langstelling op do begraafplaats te Alblas- serdam de ter aardebestelling plaats gehad vafi het stoffelijk overschot van den heer Piet Leis, directeur van L. Smit cn Cos Internationalen Sleepdienst te Rotterdam. Under de aanwezigen bevonden zich de heeren mr. P. Droogleever Fortuyn, burge meester van Rotterdam; Bern. E. Ruys, com missaris van L. Smit cn Co's Sleepdienst; en vele vooraanstaande personen der scheepvaartkringon; A. Wolkammer, in specteur van de scheepvaart, mede namen* den hoofdinspecteur, den heer C. Fock; G. H. Bouman. oud-inspecteur van de scheep-* vaart; dr. M. Rutgers, C. Smit, K. G. Smit, C. Pot, W. Korevaer, waarnemend burge meester en M. Verkaik, secretaris van Al- blasserdam, experts, zeer* velen van het personeel van den sleepdienst, enz. Terwijl de klokken luidden, werd de baai- op het kerkhof naar de laatste ruslplaals gedragen. Een groot aantal kransen en bloemstukken vergezelde den doode. De heer Murk Leis sprak het eerst na mens directie en commissarissen van den Sleepdienst en herdacht hetgeen de over ledene beteekende voor den sleepdienst, dank zij zijn breeden kijk op zaken, zijn scherp inzicht cn zijn hoogstaand karakter. Zeer jeugdig daarin opgenomen, was hij 42 jaar aan dien dienst verbonden geweest, 36 jaar als directeur. Namens commissarissen, directie cn per soneel zei spr. den overledene ten slotte dank voor alles wat hij voor de firma ge weest is, voor alles wat hij tot stand heeft gebracht. Luitenant ter zee 1ste klasse de Gelder betuigde de deelneming der marine met het vroegtijdig heengaan van den heer Leis. De heer L. V u y k nam namens directie cn raad van toezicht van den heer Leis af scheid. Hierna spraken nog verschillende per sonen de heer W. Korevaer, getuigde waarnemend burgemeester namens de ge meente dat Alblasserdam er trotsch op is een man als Leis in haar midden .te hebben gehad. De zoon van den overledene de heer Murk Leis, dankte ook namens zijn moeder en de verdere familie voor de hartelijke woor den cn betoonde belangstelling. WILDE STAKING TE ZAANDAM. Een protest van twee dagen. Te Zaandam is gisteren een zgn. wilde sta king uitgebroken onder het personeel van de scheepsbouwwerf „Werf Conrad", ter verkrijging van een week vacantie. Aange kondigd is dat deze proteststaking twee da gen zal duren. Het aantal scakers bedr-agt 120, terwijl 60 man aan het werk zijn geble ven. OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not. Niet Off. Not. 16 Aug. 17 Aug. 12 uur Londen 12.10'f. 12.10'/, Berlijn 59.45'/, 59.44'/, Parijs 9.76", 9.77',; Brussel 34.71',;. 34.71 Zwitserland ,...43.03 47.014; 35.15 66.42 66.45 Stockholm 66.89 66.84 New-York 2.49.65 2.49.62J4

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3