Bel dan op No. 42 STADSNIEUWS. L' Hirondelle" Morgen begint de groote uitverkoop van alle Zomer'Restanten tot spotprijzen BINNENLAND MAASTRICHTS BELANGEN VOOR DE TOEKOMST VOOR WIE EENS RUSTIG REIZEN WIL UIT DEN OMTREK. Figuur van Europeesche bekendheid Hebt U een Taxi of Auto noodig? 16118 Langestraat Amersfoort Dr. H. Eckcner, Luchtschip „Graf Zep- pcjin", Los Angelos. Drieëntwintig leden vau de Internatio nal Air Traffic Association, vertegenwoor digend bijna alle landen \an Europa, ver gaderd op den tienden verjaardag van de vereoniging, hebben mij opgedragen hun groote bewondering en de beste wenschcn voor de ontwikkeling van de luchtschepen en voor hun goede samenwerking met vlieg luigen, aan U over te brengen. w.g. WRONSKY. Directeur Deutsche Luft Hansa DE SCHNEIDER-CUP-RACES GAAN TOCH DOOR Zonder Amerika Londen, 27 Aug. (V. D.) Het is nog steeds niet zeker, of het Italiaansche team zal mededingen in de vliegwedstrijden om de Schneider Cup. Uit Rome wordt gemeld, dat de bemanning hard werkt om alles in tijds klaar te hebben en dat Italië zal deelnemen, indien men nog tijdig gereed komt. Wat Amerika betreft, wordt thans bevestigd, dat *de Vereenigde Staten niet aan den wedstrijd zullen deelnemen. liet comité van de Royal Aero Club, dat de Schneider Cup organiseert gaat echter voort met het treffen der voorbereidingen en de wedstrijd zal gehouden worden, ge lijk oorspronkelijk was bepaald, den 7dcn September, zelfs al zou Engeland het ecni- ge land zijn, dat aan den start zal komen. Waarom scherpe tegenstelling tusschcn Maastricht en de andere havensteden Goede waterverbindingen Het Eerste Kamerlid ir. L Koster be spreekt in de N. Arnhemsche Crt, het rap port van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Maastricht en omstreken over de Zuid-Limburgsche problemen. Schr. be sluit. zijn artikel met de vraag onder do oogen te zien, welke de belangen van Maas tricht voor do toekomst zijn: Dat het krijge: le. een goede waterver binding met de havensteden Rotterdam en Amsterdam; 2e. een goede waterverbinding rnet Antwerpen; 3e. een goedo waterver binding met Luik. Wat punt 1 en 3 betreft, behoeft het geen nader betoog, dat hier de belangen van de drie steden parallel gaan. Wat punt 2 aangaat, zouden, bij een klein geestige opvatting Rotterdam en Amster dam er belang in kunnen zien, dat Maas tricht haar goederen niet via Antwerpen doch slechts via een der beide Nederland- sche havensteden zou kunnen verschepen. Uit niets is gebleken, dat. Rotterdam of 'Amsterdam ooit in die richting is werk zaam geweest, n.l. door het transport te wa ter van Maastricht naar Antwerpen ook ruaar in het minst te belemmeren en er is geen enkele aanleiding om te veronderstel len. dat een dezer havensteden ooit. tot zoo een bekrompen handelwijze zou kunnen overgaan. Waarom dan in het rapport der.. Maas- trichtsche Kamer getracht een zoo scherpe tegenstelling tusschen de belangen van Maastricht en die der beide havensteden in het leven te roepen? Omtrent enkele andere onderwerpen, in het rapport besproken, merkt schr. nog het volgende op: De goedkoope levering van gas en efectri- citeït is meer een aangelegenheid, die het provinciale bestuur dan de regeering aan gaat. De opmerkingen betreffende hooger on derwijs, hoewel ongetwijfeld van groot be lang voor de provincie, passen minder goed in een publicatie door een Kamer van Koop- handel en Fabrieken. Hetgeen beweerd wordt van onze han delspolitiek. is met weinig redenen ge staafd. De Maastrichtsche Kamer vraagt een sterkere defensieve houding in onze handelspolitiek, m.a.w. is voorstander van actieve handelspolitiek. ZIJ verwijst daar bij naar het aantal arbeiders, vroeger en riu bij de keramische industrie werkzaam. Doch niet gewezen wordt op het feit. dat de loeneming van den export van alle goede ren, bij vergelijking van het jaar 1913 met 1928, in geen enkel land van Europa zoo groot is als in Nederland. Noch wordt aan getoond of waarschijnlijk gemaakt, dat ac tieve handelspolitiek de toestanden in de aardewerikndu-drie zou hebben verbeterd. Maar wel deel ik. de ineening en verwij ting, aan het einde van het rapport tot uitir.g gebracht dat Maastricht? voor de offers, die ze brengt wegens haar excentri sche ligging, de co.Uj ansaties ontvangt, die redelijkerwijze gegeven kunnen worden, lx zon hel echter eenigszins anders willen uit drukken en wei „dat Zuid-Limburg voer opheffing van de nadeelen, die een gevolg zijn van excentrische ligging, de compen saties ontvangt, dio redelijkerwijze gegeven kunnen worden". Daarbij denk ik in de eer ste plaats aan cle spoorwegtarieven, ophef f'mg van cle -grenstarievcn en een algemeone verlaging van de tarieven naar cle verschil lende deelen van het land. De Nederland- sche Spoorwegen letten bij de vaststelling van de tarieven te veel op het eigen belang en te weinig op de voordeelen, die er in zijn gelegen om grensgebieden zooveel mo gelijk door redelijke tarieven met het cen trum van het land te verbinden. Ben ik het op vele punten dus niet eens met het rapport der Maastrichtsche Ka mer. met de conclusie ga ik geheel accoord en wel, dat alles dient te worden gedaan om Limburg economisch zich zoo veel mo gelijk le doen oriönteeren naar het overige gedeelte van ons land en dat een betere verdeeling van do opbrengst der wegenbe lasting, een grootere deelneming van de banken in Lirnlmrgsche ondernemingen en boven alles betere spoorwegtarieven daar toe in hooge mate kunnen bijdragen. KIND UIT DEN TREIN GEVALLEN. Het meisje overleden. Woensdagavond keerden de heer en mevr. A. C. Ilamcr met hun zesjarig dochtertje van een vacanliereisjc naar Middelburg haar Bergen op Zoom terug. Zij vertrok ken met den trein van 13 u. 59 uit Middel burg. Ter hoogte van Kruiningen ging, ter wijl het meisje met haar rug tegen het por tier van den coupé stond, de deur plotse ling open, met het gevolg dat de kleine uit den trein viel. Onmiddellijk trok de vader aan de noodrem, zoodat de trein spoedig stil stond. Met kind werd langs de lijn ge vonden; zij had een ernstigo verwonding aan het hoofd, doordat zij bij den val in aanraking was gekomen met dc houten af rastering van clen dijk. Zij werd naar dc woning van een spoorwegarbeider ge bracht, waar een dokter uit Krabbendijkc geneeskundige hulp verleende. Spoedig echter is het meisje overleden. Dit is liet tweede ongeluk, dat zich bin nen korten tijd op deze lijn voor heeft ge daan. HET BIOSCOOPCONFLICT. Conferentie te Eindhoven. Naai- wij vernemen zal Woensdagmiddag, 28 Augustus ten gemeentehuize le Eindho ven op initiatief van den burgemeester van Heerlen een conferentie plaals vinden Ins tellen dc besturen van de Vereeniging van Noorclbranantsche en Limburgseho gemeen ten voor gemeenschappelijke filmkeuring en van den Nederlandschen Bioscoopbond. Met volledige instemming van genoemde besturen heeft de voorzitter van de Cen trale Commissie voor de Filmkeuring, de heer D. van Slaveren, zich op verzoek van genoemden burgemeester bereid verklaard, het voorzitterschap dezer conferentie op zich lo nemen HET HEIERCONFLICT TE ROTTERDAM. De patroons geven toe. Tegen Maandag werd liet uitbreken van een conflict in dc hcierwerkzaamheden le Rotterdam verwacht, daar de patroons ge weigerd hadden het nieuwe collectieve contract te teekcncn. Op het laatste oogen- blik hebben de patroons \Oor het over- groole deel echter toegegeven, zoodat er gisteren vrijwel nergens werd gestaakt. Al leen een heier te I-Iillegersbcrg en een to Rotterdam zijn onwillig gebleven en tegen hen worden dan ook nog maatregelen be raamd. Op de meeste werken heeft Maandagmor gen het werk slechts zeer korten lijd stil gelegen. GEBREK AAN DRINKWATER. Te Kerkradc. Aangezien de omstandigheden zich niet ten goede wijzigen, waarschuwen B. en W. van Kerkradc de ingezetenen nogmaals, bij het verbruiken van water de uiterste zui nigheid te betrachten, daar anders dc mo gelijkheid niet is uitgesloten, dat binnen afzienbaren tijd de levering van leiding water (dat afkomstig is uit een Duilscho sperrc) moet gestaakt worden. B. en W verbieden het schrobben van trottoirs, het besproeien van tuinen en het afspuiten van automobielen met leidingwater. Bij over treding van dit verbod zal de watertoevoer worden afgesneden. GRIEKSCH BEZOEK AAN ROTTERDAM. Minister Venizelos brengt een bezoek aan de havens. Naar wjj vernemen hebben dc heeren Venizelos, eerste minister van Griekenland, Politis, Grieksch gezant te Parijs, en Poli- tis, Grieksch gezant te Bern, benevens eeni- gc andere heeren der Grieksche delegatie te 's-Gravenhage, waaronder ook prof. Ara- dreades» Maandag op uitnoodiging van het gemeentebestuur Rotterdam bezocht. Het gezelschap, dat voorts vergezeld was van den heer Coutzelexis, zaakgelastigde te 's-Gravenhage en den heer W. F. Th. Carp, wnd. consul te Rotterdam, heeft des namiddags een tocht door de havens ge maakt. Hierbij waren de havenmeester, de heer F. Verschoor van Nisse en mr. James van het Raadhuis aanwezig Daarna hebben de gasten op het stadhuis een bezoek gebracht aan den burgemees ter, die door ambtsbezigheden verhinderd was geweest aan den boottocht persoonlijk deel te nemen. Een oase van gemoedelijkheid Het Haarlemmermeertreintje In do „Nieuwe Lcidschc Crt." troffen wij volgend stukje aan van het Haarlemmei- meertreintje. liet is altijd een apart genot, wanneer men temidden van al de agitatie van don tegenwoordigen tijd, zoo af en toe eens een ronde gemoedelijkheid aantreft, die te tref fender is, omdat zij ons meestal verrast en omdat wij haar aantreffen daar, waar we haar in 'i minst niet verwachten ln dezen vacantietijd wordt er uiteraard veel gesproken over reizen en zoodoende wordt er af en toe bij bepaald, dat wij in onze stad niet minder dan tweo stations rijk zijn. liet is beslist noodig, dat je hier zoo af en toe eens bij bepaald wordt, want anders zou je het b'epaald vergeten en het is toch wel wat waard als men zich op twee stations kan beroemen. Ik moet U eerlijk zeggen, dat ik het sta tion Leiden van dat lijntje slechts van buiten ken. Nooit heb ik de eer gehad het inwendige van dit emplacement te betre den en als ik er langs kwam. heb ik er ook nooit iemand anders in zien binnen gaan, maar ik veronderstel dat dit zeer toevallig is geweest. Door deze omstandigheden is hot station van het lTaarlemrnermecrtreintjo voor mij dan ook in een geheimzinnig waas gehuld en ik heb mij stellig voorgenomen liet nim mer te betreden zonder strikte noodzaak, omdat ik vrees, dat die geheimzinnigheid dan met een slag zou zijn gebroken en dat zou toch jammer zijn. Bo\endien neem ik thans allo verhalen \an ronde gemoedelijkheid, die ik hoor over Leidcns tweede spoorwegstation gaarne aan en het Haarlemmermeer treintje heel daardoor voor mijn persoon een eigenaar dige populariteit verkregen. Ik wil U ei wel eenigo dingen van medcdeelcn, onder voorbehoud evenwel, dat go er niets van gelooft, rial, ge er louter om glimlacht en dat ge er toch een kern van waarheid in ontdekt. Zoo heb ik me laten verhalen, dat op een zekeren dag do anderhalve reiziger plotse ling werd opgeschrikt, door een lievig gc- i inkel op de rails en daar dc mogelijkheid r.iet uitgesloten was, dat iemand zijn si garettenkoker of zijn portemonnaie had laten vallen stopte dc machinist de roeko looze vaart van een vurigen boemel om W onderzoeken, waar dat gerinkel wol van daan mocht komen. Het bleek, nadat Je conducteur op zijn gemak was uitgestapt dat een der ornamenten aan het treintje, dio men betitelt met den weidschcn naam van buffer, los was geraakt bn..afgeval*en Dc conducteur stapte resoluut op hot vooir werp, dat 'n honderdtal meters vorder op dc rails lag too en tilde het, in zijn han den spuwende, op de schouders. De ma chinist en de stoker hingen uit het aar dige locomotief je dit tafereel gade te slaan Het was een warme dog en dc conducteur zwoegde ouder liet zware voorwerp. Toen kwam do machinist op een idee. Hij trok een handel over en zei tegen zijn maat: „Toe Jaap, wc zullen hem eer. eiudjü te gemoet rijden". En zoo geschiedde Verder liet ik mij vertellen, dat zoo af en toe eens wordt gestopt om een hek to sluiten zoodat er geen koeien op de rails kunnen komen. Men moet dit goed beschou wen. liet is niet alleen uit een oogpunt van dierenbescherming, maar veronderstel, dat liet trointje tegen een koe opbotste welke funeste gevolgen zou dit niet voor het lo- eon-otiefje en deszelfs annhang kunnen hebben. Voor do koe zijn we niet zoo bang. Dat is een groot beest. Een reizigster, die nog at eens van het station Heerensingel (Leiden) gebruik maakt, vertelde ons, dat zc nooit bang be hoeft te zijn, dat ze te laat zal komen. De conducteur had zelf deze vrees van haar weggenomen „Wc wachten wel even zei hij. Dc reizigster is gelukkig nogal stipt, maar zoo zou het toch kunnen gebeu ren, dat de machinist den chef op zekeren dag toevoegde: „Eventjes wachten, de juf frouw moet nog komen Het mooiste echter zal ik U ten slotte mededeelen. Ge hebt in ons blad kunnen lezen, dat onlangs van het treintje een wagen is ont spoord en omgeslagen. Langen tijd heeft, men gezocht naar dc oorzaak ervan maar aanvankelijk niets kunnen vinden. Ik heb mij echter laten vertellen, dat de oorzaak thans gevonden is. De bewuste wagen was een postwagen en het is gebleken dat dc meereizende postbeambte te veel aan den eenen kant van den wagen heeft gezeten. Het is althans een verklaring. Ik vraag U in gemoede: is alles wat ik U vertelde geen oase van gemoedelijkheid in de woestijn van agitatie, waarin wij leven? INDISCH BEZOEK AAN ROTTERDAM. Ario Djadiningrat in de haven. De heer R. A. Ario Achmed Djajadinin- grat, lid van het College van Gedelegeerden van den Indischen Volksraad, die in ons land vertoeft met do opdracht het midden- standsvraagsluk in Nederland te besludee- ren, heeft gisteren een bezoek gebracht aan Rotterdam. Hij heeft des morgens een boottocht gemaakt door de havens, waarbij hij vergezeld werd door den wethouder van Onderwijs namens het gemeentebestuur en verschillende vooraanstaande personen uit Rotterdam's Middenstand. Daarna heeft het gezelschap zich met. het College van Dagelijksch Bestuur van Rotterdam aan een lunch ten stadhuize vereenigd. De bur gemeester heeft hierbij een korte toespraak gehouden. Des morgens had de gast, vergezeld van eenigo leden van het gezelschap, een vlieg tocht boven Rotterdam gemaakt. Hij toon de zich zeer opgetogen. PRINS HENDRIK TE HARLINGEN. Op weg naar de Zuiderzee werken. Gistermiddag ie ongeveer 3 uur arri veerden te Ilarlingcn in de haven een vijf- lal jachten, aan boord bevond zich Prins Hendrik. Dc jachten meerden aan de Noor- derpier Aan de haven was zeer veel be langstelling. Om vijf uur vertrokken de jachten, die van Ameland waren gekomen, naar dc Zuiderzeewerken bij hot Kornwer- derzand. Z. K. II.die bij het vertrek aan dek was, wuifde de juichende toeschouwers vriendelijk toe. STAKING BIJ DE GLASFABRIEK TE LEERDAM. Oorzaak een loonquaestie. Gistermiddag is een deel der werklieden aan de glasfabriek „Leerdam'voorheen Jeekcl Mijnscn en Co.. in staking gegaan. Dc oorzaak van het neerleggen van het werk is een loonquaestie. HET AFSCHEID VAN DEN AMERIKAANSCHEN GEZANT. Audiontle op Het Loo. Dc Koningin heeft gistoravond ton IV: ure op Harer Majesteit's paleis Het Loo in afscheidsgehoor ontvangen den Amcrikaan- schcn gezant bij Haar Hof, den heer Ri chard M. Tobin. Na afloop dezer audientio nam de heer Tobin deel aan den disch der Koningin. Hij bleef ten Palcize overnachten. Koninklijke onderscheiding. II. M. dc Koningin heeft den heer Tobin bij diens aftreden als gezant der Vereenig de Stalen van Amerika bij I-Iaar ITof liet grootkruis der orde van Oranjc-Nassau verleend. DE KANALISATIE VAN DE MAAS. De openstelling reeds in Oc tober Naar de Limb. Koerier vernoemt, zijn de werkzaamheden tot bevaarbaarmaking van de Maas zoover gevorderd, dat behou dens onvoorziene omstandigheden de open stelling van de vaart beneden Maasbracht reeds tegen begin October kan worden te- gemoetgezien De rivier zal dan over haar geheele verdere lengte bevaarbaar zijn. Aan den aanleg van het Julianakanaal tusschen Maastricht en Maasbracht wordt geregeld voortgewerkt DE EXPLOSIE TE NIJMEGEN. Oorzaak nog niet vastgesteld. Toestand der gewonden voor uitgaande. Men meldt uit Nijmegen aan de Tel. d.d. 27 Aug.: De toestand van de gistefcn bij do ont ploffing in de Splcnclorfabrieken gewonde arbeiders was hedenmorgen vooruitgaande, ook die van het ernstig gewonde meisje Kurzman uil Beuuingen Het parket uit Arnhem heeft, zooals gemeld, een onder zoek ingesteld op de plaats van de ramp. Hierbij was ook ir. C L. Philips, directeur van het gemeentelijk gas- en waterleiding bedrijf, als deskundige aanwezig. Men is er echter nog steeds niet. in kunnen slagen de oorzaak van de gasontploffing op te spo ren. DE REMONSTRANTSCHE KERK TE GOUDA. Herdenking van het 300-jarig bestaan. Op 15 September zal de Remonstrantsche kerk in de Keizerstraat te Gouda 300 jaar bestaan. Dit feil zal op feestelijke wijze worden herdacht, 's Ochtends zal een godsdienstoefening worden gehouden on der leiding van den Remonstrantschen predikant te Gouda, ds. B. Cramer, 's Mid dags wordt in de Groote of St. Janskerk een orgelbespeling gehouden. Het bestuur der kerk houdt daarna receptie en des avond een samenkomst in de Remonstrant sche kerk, waarin dr. P. D. Tjalsma van Leiden zal voorgaan. IR; J. C. C. GRASE t Belangrijk persoon in de Ncderlandsche luchtvaart So es ter berg. Op 38-jarigen leeftijd is gisteren te Amsterdam overleden ir. J. C. G. Grasé, een in luchtvaartkringen zeer beken de figuur. Ir. Grasé, zoon van den welbekenden leeraar in het Engelsch aan de le H. B. S. te Amsterdam, studeerde te Delft voor werktuigkundig ingenieur en behaalde in 1919 zijn diploma als zoodanig met lof, een onderscheiding, die slechts zelden ver leend wordt. Zijn belangstelling voor de wetenschappelijke zijde van dc techniek, gepaard aan een sportieve aanleg en een groot interesse voor de aviatiek, vormde de juiste basis voor de eerste functie, die hij na zijn studietijd aanvaardde, n.l. inge nieur bij den Rijksstudiedienst, voor de Luchtvaart. Op 9 September 1918 trad hij daar in functie en (oen deze organisatie in den aanvang van 1919 geheel georganiseerd was en de wenschelijkheid bleek, dat zij zou beschikken over een ingenieur-vlieger, was ir. Grasó daarvoor do aangewezen man. Hij werd daarom gedetacheerd bij de Luchlvaartafdeeling te Soesterberg ten einde tot vlieger te worden opgeleid. Zijn brevet kreeg hij op 27 Februari 1920 on spoedig reeds bleek toen zijn buitengewone aanleg als vlieger. De heer Fokker had spoedig do kwalitei ten van ir. Grasé er kend en stelde hem in de gelegenheid verschillende zijner nieuwe types te vliegen. Uit die sa menwerking ont stond spoedig een vastere vorm van samenwerking en zoo kwam op 1 Juli 1923 het oogenblik waarop ir. Grasó af scheid nam van den R. S. L. om in func- l<e te treden bij de Nederl. Vliegtuigen fabriek met den ti tel van Chef van dc Wetenschappelijke Afdeellng cn de bedoeling om alle. nieuwe vliegtuigtypes in te vliegen, te bestudeeren c.q. te verbeteren. Sedert dien is ir. Grasó voor de N.V. Nederlandsche Vliegtuigen- fabriek werkzaam geweest. Over geheel Europa en daarbuiten was ir. Grasé be kend. In 1924 behaalde hij reeds zeer be langrijke successen voor do fabriek op een militair Concours te Madrid, de beste pres tatie to geven door zich in de stervlucht naar Gothenburg tweede te plaatsen. In 1925 sloeg hij vier wereldrecords met last voor snelheid, met den Fokkerjager D. XIII en spoedig daarna overtrof hij het bestaande wereldrecord voor hoogto met 1000 K.G. last met een F VII. In cle laatste jaren vormde de toen nog niet. onderkende kwaal, waaraan hij ten slotte overleden is, dikwijls een bezwaar voor hem. zonder clat hij zich daardoor liet weerhoudden zijn taak te volvoeren. De Nederlandsche Luchtvaart verliest in Ir. Grasé een figuur van erkende bekwaam heid. Ede. Gistermorgen omstreeks 12 uur reed de heer v. d. S uit Arnhem met zijn Buick-auto waarin tevens waren gezeten zijn vrouw en zijn ouders (de laatstgenoem den uit Zaandam), doordat hij den draai niet kon krijgen (hij reed volgens getuigen ongeveer 90 K.M.) met geweld tegen één der boomen, juist op den gevaarlijken draai waar de weg zich splitst naar Barneveld— Veen en daal. De heer v. d S. Sr bleek het zwaarst gewond te zijn. terwijl de anderen in min dere male gekwetst werden. Allen werden per ziekenauto naar het Diaconesscnhuis te Arnhem vervoerd. Dr. Hoekstra verleen de de eerste hulp. Daar de auto totaal omgeslagen was en deze midden op den weg stond, veroorzaak te een cn ander een verkeersstoring, zoo dat in oen minimum van lijd een file van auto's op clen Amsterdamschen straatweg stond. Zoowel van militaire als van pad- vinderszijdc werd hulp cn bijstand ver leend De auto, welke geducht in elkaar zat, is per kraanwagen naar dc garage van de firma Klijnsma gesleept. EXAMENS FRANSCH L. O. Geëxamineerd 20 kandidaten. Geslaagd de dames A. Sjerp, Rotterdam: J. M. Sprenger, Delft; A. Vegter, Appingedam; J. F. Wape- naar. Vlaardingen; J. M. A. Greefkcns. Ven- ray cn de heeren A. Brand, Dordrecht; A. de Bruin, Amsterdam: L. H. Busman, Am sterdam; A. C Dam, Bodegraven; A. J. H. Disseluden, Amsterdam; J. H. Drewes, Am sterdam; J. H. Eggcrraont, s-Gravenhage; P. Franken, Amsterdam; H. Boers, Bergum; cn J. 1-1. Breukelaar, Ruurlo. SPORT IN BEELD. Het nummer van deze weck. Het nummer van deze week is in hoofd zaak aan de Atheliek en de Zwemsport ge wijd. liet nummer opent rnet een foto van de geweldige praestatie van de ook tc dezer slede welbekende tnej. C. Leibbrand, die over liet meer van Genöve zwom. Men ziet op de Illustratie de aankomst te Genèvo. Ook van de wedstrijden te Utrecht zijn prachtige kicken opgenomen, o.a. een aar dige kiek van Marie Vierdag die op de 100 M. vrijen slag Marie Braun en Maric Baron wist tc kloppen. JEUGDHERBERG EN JEUGDGEBOUW. Voorzorgsmaatregel. Met ingang van 1 September worden in de jeugdherberg aan den Berkenweg geen personen inecr toegelaten, die niet na 1 Juni zijn ingeënt tegen Alaslrim. VERDUISTERING. Van geld. Door cle politic alhier is tegen een per soon proces-verbaal opgemaakt terzake ver duistering van eenig geld ten nadeelc van een inwoner van Amsterdam. ORDEVERSTORING. Bij de muziek in het plantsoen. Door de politie is een jongeman naar het bureau gebracht die gisteravond tijdens de muziek in het plantsoen zich niet behoorlijk wist te gedragen en de orde verstoorde. Een waarschuwing voor anderen! Ir. GRASé

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3