MHBFOMTOT DAGBLAD VIERING VAN DEN KONINGINNEDAG D00DEMANS ROTS. Maandag 2 September 1929 -DE EEMLANDER- 28e Jaargang No. 54 ESN „KIJKFEEST" IN HET AMSTERD. STADION Aubade te Apeldoorn DE OPLICHTING VAN f 145.000.- ERNSTIG MOTOR ONGELUK Een doode en een gewonde Ook het vermogen van zijn moeder opgemaakt NIEUW KLOKKENSPEL TE ENSCHEDE Plechtige overdracht N. V. COMPAGNIE LYONNAISEi&k Nieuwe Najaarsjaponnen en -Hoeden. Voordselige restanten Zomerjaponnen en -Mantels. FEUILLETON. Een prettige avond in de residentie Te Amsterdam. Het hoogtepunt der Koninginnedag-vie ring in de hoofdstad was wel het groote kijkfeest, dat de Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak in het Stadion had georganiseerd. De groote sportarena, een maal het bolwerk van de Olympische Spe len, was geopend om de duizenden te ont vangen, die gekomen waren om te genieten van een uitgebreid en zeer gevarieerd pro gram. Te ruim twee uur was het Stadion vrijwel tot aan de nok toe gevuld. Niet winder dan drie muziekgezelschappen, waaronder dat van de Amsterdamsche po litie, onder leiding van den heer Hub. Rij- gersberg, verzorgden het muzikale gedeelte van het programma op uitnemende wijze. Zij, die vroeg gekomen waren, maakten het interessante schouwspel mede van de op stijging van den luchtballon „Quo Vadis", die tegen tweeën zijn commandant, den heer Léon Gheude uit Brussel, in hooger sferen voerde. „Amstel's Gymnastiek Vereeniging" gaf hierna onder leiding van den heer A. C. Gisolf een turndemonstratio te aanschou wen, waarbij vooral het springnuramer .veel applaus oogstte. In een tripletwedstrijd, welke in drie rit ten van 1000 meter met puntentelling ver reden werd tusschen vier drietallen, be haalde de blauwe triplet, bestaande uit Bustraan, Van der Heyden en Hoevens, de overwinning. De oranje-menschen moesten door een gebrek aan hun machine den strijd opgeven. Grappig was voorts een hindernisloop door een aantal jonge alhleten, terwijl ook het dansen door een groot aantal meisjes .onder leiding van den minstreel Geert Dils, met muzikale begeleiding van het Amster- damsch Politie Muziekgezelschap, een suc ces bleek, evenals het vlagzwaaien door de dames en meisjes van „Amstel's Gymnas tiek Vereeniging", onder leiding van mevr. Polak. Bij den wielerwedstrijd voor amateurs, verreden over 6000 meter, met drie klasse menten, kwam het tot een valpartij, welke gelukkig geen ernstige gevolgen had. H. Engelmoer kwam als winnaar uit het strijd perk. Na de pauze trad een specialiteitengezel schap op met een keurig verzorgd pro gramma, terwijl de welgeslaagde middag besloten werd met het houden van een spannenden wedstrijd met motorgangma- king over 15 Kilometer tusschen Schle- baum, Blekemolen en Van der Wulp. Schlebaum bleek de snelste te zijn. In de stad werden in de middaguren in de parken en op de voornaamste pleinen, alsmede in verschillende kerken concerten gegeven. Veel aandacht was er voor do Carillonbespeling door den heer J. Vincent op het Koninklijk Paleis. Groote belang stelling was er ook aan de Amstéloevers in verband met zwemdemonstraties door do Amsterdamsche Vrijwillige Brigade tot Red ding van Drenkelingen. De enorme drukte, welke er des middags in het centrum der stad, met name Dam rak en Kalverstraat heerschte, nam tegen den avond nog toe. Ofschoon na half negen duizenden naar den rand der stad trokken, teneinde het traditioneels vuurwerk bij te wonen, dat dit jaar voor de eerste maal op de Ceintuurspoorbaan bij den Zuidelij ken Wandelweg werd afgestoken, was de invloed hiervan in de binnenstad gelijk aan het scheppen van een emmer water uit de zee. Talloozen hebben ook bij hun moei zame rondwandeling door de eivolle straten een bezoek gebracht aan de feestverlich ting in het Leidscheboschje en ook geno ten van het fantastische schouwspel, dat de verlichte fontein op het Frederiksplein bood. Te 's-Gravenhage. De groote parade, die Zaterdagochtend op het Malieveld ter gelegenheid van den ver jaardag van de Koningin door do troepen van het garnizoen is gehouden, was voor vele duizenden het glansnummer van het programma der feestelijkheden. Zij werd ge inspectcerd door den gouverneur der Resi dentie, generaal Insinger, en stond onder commando van den kolonel jhr. van Hol the, commandant van de Ie lnfanterie-bri gade (grenadiers en jagers). Namens het gemeentebestuur woonde wethouder Quant het militaire schouwspel bij; voorts waren de marine-attaché van het gezantschap der Vereenigde Staten en de militairo attaché van do Fransche legatie op het gereserveerde gedeelte aanwezig. Verscheidene generaals en andere hoogc militairen bevonden zich temidden van de niet-ingedecldo officieren. Ter rechterzijde waren de vcreenigingon van oud-militairen en ©enige deputaties van oranjeverenigin gen opgesteld; met hun vaandels waren te genwoordig de Eerste Nederl. bond van oud-onderofficieren, de Kon vereeniging Oranjebond, do Nederl. vereeniging van oud-militairen en zee- en landmacht uit tropische gewesten Het Vaderland getrouw en de Kon. Ned. bond van oud-onderoffi cieren. Precies om elf uur deed de Kon. militaire kapel het Wilhelmus weerklinken, mee de parade eindigde. Zeer druk was het Zaterdagavond in de residentie in verband met den verjaardag van H.M. de Koningin. Reeds vroeg in den avond trokken drommen menschen naar de binnenstad, om, alvorens zich naar het vuurwerk op het Malieveld te begeven, eerst den gebruikelijken rondgang te maken langs de departementen van algemeen be stuur, en eenigo andere openbare gebou wen, waar weder de electrische feestver lichting was ontstoken. Bijzondere aandacht trok Zaterdagavond echter de feeërieke verlichting rond den Hofvijver en op het Lange Voorhout, waar de boomen k giorno met oranje-ballons wa ren versierd en welke verlichting het ge meentebestuur daar in verband met het heuglijk slot der Haagsche Herstel-Confe rentie had doen aanbrengen. Verder was er veel belangstelling voor-de muziekuitvoeringen, welke op verschillen de plaatsen der stad werden gegeven. Tegen negen uur begaven zich echter vele duizenden personen naar het Malie veld, waar om half tien een groot vuur werk werd ontstoken, hetwelk o.m. werd bijgewoond door den wethouder Quant. Den wachtenden werd dc tijd gekort door radiomuziek welke door geluidversterkers over het veld werd gezonden. Na afloop van het vuurwerk bleef het in de binnenstad nog langen tijd zeer clruk, waarvan vooral de café's profiteerden. Te Apeldoorn. Uit Apeldoorn wordt nog gemeld: Zaterdag tien uur kwamen de 5000 school kinderen voor het paleis aan. Het publiek had zich in dichte drommen voor de groote grasvelden opgesteld. Toen de koningin alsmede do koningin moeder de prinses en de prins voor het hek verschenen, stegen luide hoera's uit de menschen-massa's op. De koninklijke familie begaf zich lot óór den linkervleugel van het paleis. Jui chende en zingende trokken nu dc kinde ren voorbij en de koningin werd het knik kon en wuiven niet moede. Twee weeskin deren Marie Schermberg en Corry Klaysen boden Hare Majesteit een bloemenmand aan. Ongeveer een half uur nam het voor bijtrekken van den stoet in beslag. Tegen half elf stelden de met oranje vlaggetjes getooide kinderen zich op voor do aubade. Onder leiding van den heer A. v. d. Werken werden enkele Vadcrlandsche liederen gezongen. Haro Majesteit toonde zich zeer ingeno men met dezo hulde, welke nog gevolgd werd door een zanguitvoering van dc afd. Apeldoorn van de Ned. ver. voor volkszang; deze uitvoering slaagde schitterend en maakte een massalen indruk. De feestelijk heden werden 's middags voortgezet met kinderspelen, 's avonds met zanguitvoerin en. Te Rotterdam Zooals ieder jaar is de verjaardag van de koningin te Rotterdam in alle vroegte ingeluid met koraalmuziek op den toren van de St. Laurenstoren. Na cariUonbespe- ling volgde een aubade voor het stadhuis, welke feitelijk de feestelijkheden opent. Be halve de vele zangers en zangeressen wa ren er talrijke belangstellenden, die kwa men luisteren naar de toespraken van dm burgemeester en van mr. A. van der Hoe ven, \cnzitter van het comité ter beharti ging va :i nationale belangen, en naar het conccionder leiding van mevrouw Grim bergHuvser. Door middel van loudspea kers werd het gesprokene en het gezongene verspreid. In de versierde straten en op feestterrei nen zijn 's morgens kinderspelen gehouden, waarna 's middags velen het schouwspel van den jaarlijkschcn feestrit hebben ge noten, wanneer zij niet onder leiding van mevrouw Grimberg volksliederen hebben gezongen in het beursgebouw of getuigen zijn geweest van den zwemwedstrijd in de Schic. Bovendien waren er kerkconcerten, waarheen do muziekliefhebbers ook des avonds zijn gegaan. In den laten avond zijn vuurwerken af gestoken op Woudenstijn waar den ge- heelen dag sportfeesten zijn gehouden op het terrein tusschen den Stationssingel en den Walenburgerweg en op het Tuin dorp. Uit tal van plaatsen in de Nederlandsche provinciën komen nog berichten omtrent een opgewekte viering van den Koninginne dag. Een portier voor 400. gedupeerd Zaterdag had op de &rens van Zwolle en Zwollerkerspel in de Wipstrikker-allée 'n ernstig ongeluk plaats. Terwijl mevr. E. met haar dochtertje van 6 jaar terzijde van den weg stond in een der gevaarlijke boch ten van de laan, kwam met razende vaart de motorrijder M., uit Zwollerkerspel aan gereden. M. kon de bocht niet nemen en kwam met geweld tegen den muur van een daar staande schuur. De moeder en het meisje raakten zoo ernstig bekneld tus schen den motor en de schuur, dat het dochtertje bijna op slag dood was. De moe der werd met een gebroken arm en eenige kwetsuren naar het Sophie-ziekcnhuis ver voerd. De politie doet onderzoek. Nader verneemt Het Volk nog, dat de voortvluchtige 38-jarige advocaat mr. v. M in het hotel waar hij woonde verblijf hield met zijn moeder, een bejaarde financieel welgestelde dame, wier zaken hij ook ge heel behandelde. Ook haar bezit schijnt mr. v. M. voor het allergrootste deel te hebben opgemaakt Do (hotelrekening had hij bovendien laten oploopen tot een bedrag van ongeveer 1300. Mevr. v. M., die door het gebeurde uiter aard diep geschokt is, heeft van de zijde der hoteldirectie de meest coulante behan deling ondervonden. Men heeft haar, aan gezien zij zulks verlangde, ongemoeid naar familie laten vertrekken, na haar eerst nog to hebben aangeboden althans voorloopig in het hotel te blijven wonen. Men is met (haar overeengekomen, dat, als zij orde op haar zaken heeft gesteld, eventueel ook de hotelrekening geheel of gedeeltelijk vereffend kan worden. Intusschen is nog gebleken, dat mr. v. M., kort voor dat hij het hotel voor goed ver liet, van een der portiers nog 400 heeft geleend. Ook van leden zijner familie zou hij in de laatste maanden min of rneer groote bedragen hebben geleend. Vrij kort geleden hoeft mr. v. M. oen twee-persoons auto gekocht, n.l. een blauw gelakte Chandler cabriolet, gemerkt G. 24724. Deze auto is dezer dagen wel in Den Ilaag ge signaleerd, maar door do politie nog niet opgespoord. Op het schilderij, dat zich in den genoem den Kunsthandel bevindt, heeft do politie beslag gelegd. Het Volk verneemt voorts, dat velen uit het doen en laten van mr. v. M. den in druk hadden gekregen, dat hij zeer wel gesteld was. In het hotel, waar hij woondo, had het de aandacht getrokken, dat hij zel den of nooit op zijn kantoor was, praktisch geen advocatenpraktijk uitoefende, wel echter veel uit ging. J. VAN OS f. Bekend ingezetene van Nijmegen. Zaterdag is te Nijmegen plotseling overle den in den ouderdom van 65 jaar, dc heer .Tohan van Os, bestuurslid van den Ned. Middenstandsbond, oud lid van den Nij- meegschen Gemeenteraad on lid van de Kamer van Koophandel en penningmeester van de Nijmeegsohe Handelsvereeniging. DROEVIG ONGEVAL. Gedoken in to ondiep water. Zaterdag was de 18-jarige zoon van Ds. Meyering te Katwijk aan Zee aan het dui ken in liet uitwatcringskanaal. Dit kanaal is vrij ondiep; de jongeman is bij dit dui ken met het hoofd op den bodem gestooten. Eenige minuten later is hij bewusteloos aan wal getrokken. Eenige ontboden genees- hceren constateerden dat zijn ruggegraad was gebroken. Hij is in bedenkelijken toe stand naar het Diaconessenhuis te Leiden overgebracht waar hij Zondagmorgen aan de gevolgen is overleden. AUTOBUS OMLAAG GESTORT. Drie zwaar gewonden. Te Brielle is een autobus uit Bleskens- graaf, waarin een gezelschap zat, dat uit 19 personen bestond, bij het uitwijken \cor een vrachtwagen van den zeer steilen dijk geslagen. De bus sloeg enkele malen over den kop, waarbij verschillende pprsonen verwondingen bekwamen. Drie inzittenden, die zwaar gewond waren, werden naar Rotterdam vervoerd, teneinde aldaar in het ziekenhuis te worden opgenomen. HET 50-JARIC PRIESTERSCHAP VAN KARDINAAL VAN ROSSUM. Een pauselijk schrijven. De katholieke bladen bevatten een pau selijk schrijven aan kardinaal Van Rossum, waarin do paus zijn verheugenis er over uit, „dat de kardinaal de hemelsche gunst smaakt wclko te smaken aan de meeste leden van den clerus niet gegeven wordt den vijftigsten verjaardag van zijn pries terschap te bereiken." De paus spreekt opnieuw zijn erketoUjk- heid uit voor het werk van den kardinaal en voegt bij de door en door verdiendo ge- lukwenschen, welke hem van medebroe ders, landgenooten en vrienden mogen be reiken", de zijne. De paus spreekt de hoop uit, „dat de kardinaal nog lang, met de voorzichtigheid die dezen kenmerkt en met zijne ondervinding, der kerke en den apos- tolischen stoel van diensto moge zijn." Het schrijven eindigt met den wensch: „Dat u inmiddels de frissche ongedeerd heid, vergezeld van een uitstorting van goddelijke gunsten, vcrleeno en behoude, de apostolische zegen, dien wij u, onzen geliefden zoon, als getuige onzer vaderlijke toegenegenheid uitterharte mededeelen." Een geschenk van de familie van Heek Vrijdagavond vond in de Nederduitsch Hervormde kork te Enschede de overdracht plaats van het door mevrouw E. van Heek— Bur Ewing, mevr. E. A. Jordan—Van Heek cn do heeren A. II. van Heck, G. J. van Heek Jr. en J. H. van Heek, aan de ge meente Enschede geschonken klokkenspel. Het kerkgebouw was geheel gevuld toen als eerste spreker de heer J. H. van Heek het woord nam. De spreker verklaardo na dank te heb ben gebracht aan allen, die hebben mede gewerkt aan het tot stand komen van dit klokkenspel dat men vooral dient te lot ton op de cultureele en minder op de mate- ieele beteekenis van dit geschenk. Wij le ven hier in een industriestreek en buiten onze grenzen zien wij zoo vaak de cultu- reole zijde van het leven in industrie-ge bied in het gedrang komen. Hier in Twente tracht men daarentegen de cultuur op te voeren en dit klokkenspel bedoelt een steentje te zijn als bijdrage in dit werk. Met den wensch, dat de klokken reeksen van jaren boven Enschede en omgeving zouden mogen luiden, droeg spreker het klokkenspel over. Daarna sprak dc burgemeester van En schede, Edo Bergsma, die uiting gaf aan zijn vreugde over dit fraaie geschenk en het met dankbaarhoid namens het gemeen tebestuur aanvaardde. Dr. Caspari, voorzit ter van do Nederlandsche Klokkenspel Ver eeniging, roemde den nieuwen beiaard, die uit tweo-en-veertig klokken bestaat, als de allerschoonste in Noord- en Zuid-Neder land. Na afloop van dc overdracht gaf de bei aardier van Mechelen, G. Nees, een beiaard concert Een zeer talrijke menigte had zich op het Marktplein verzameld en volgde aandachtig het concert, dat klonk uit den door schijnwerpers verlichten toren. UTRECHTSCHiWEG 10 - TEL. 179 - AMERSFOORT f?®? Vroomheid is geen doel, maar middel, om door de zuiverste gemoedsrust te gera ken tot de hoogste beschaving. GOETHE. Naar bet Engelscb van A. T. QUILLER-COUCH. 64 „Neen. ik zal geen genade voor je heb ben," antwoordde hij kalm, „want ik heb er een eed op gedaan, dat ik je geslacht geen genade zou verleunen en jij bent de laatste van je geslacht. Maar luister, opdat je een oogenblikje voor je dood je die flauwe vrien delijkheid tegenover een geslacht mocht laten varen en vernemen wat die rijkdom beduidt en welk soort lui jullie Treno- weth's bent. Lummel! De schat die verbor gen ligt bij de Doodemans Rots is bewaard met den vlosk van gedoode mannen on be zoedeld met hun vloed een rijkdom ver worven door snoode zeeraovers goud, waarvoor menige arme ziel de zee inge duwd werd en zijn dood vond in de diepe wateren. Het zijn schatten, geroofd van menig schip, afgehaald van menig verrot tend lijk door dien snooden hond, je groot vader Amos Trenoweth. Had je dat wel ge dacht? Ik zal er je nog meer van vertel len. Er zal menige ziel wezen die roept om wraak op jouw geslacht, maar jou dood, Jasper Trenoweth, zal een bijzondere vreug de wezen voor één enkele. Je dacht wel dst je grootvader misdaden op zijn geweten had, maar jo vermoedde niet dat de gemeen ste misdaad die hij beging wa3 de moord op zijn besten vriend. Luister dan. Ik zal kort zijn, maar ik kan mij zelf de vreugde niet ontzeggen je dit nog te laten weten voordat je sterft. Je moet dan weten dat, toen je grootvader een rijk man was door behulp van zijn vriend, later met zijn hulp, hij het geheim van den Grooten Ro bijn was te weten gekomen, iets waar hij jaren lang naar gesmacht had; en op het oogenblik van zijn zegepraal keerde hij het blaadje om en sloeg zijn vriend dood, ten einde den Robijn voor zich zelf alleen te houden. Die dwaas, je vader, hield een dagboek dat je zonder twijfel gelezen en herlezen hebt. Heeft hij je daarin verteld hoe ik hem eens betrapte op de Adamspiek, met zijn gesp in de hand tegenover eon afschuwe lijken grafsteen? Die steen was een akelige bespotting van het gezicht van dien vriend. Daar, op diezelfde plek, waar ik je vader ontmoette, heeft zijn vader, Amos Tre noweth, m ij n vader, Ralph Colliver, dood geslagen. Aha! Eindelijk begint er licht te dagen in je onnoozel brein. Jawel; terwijl hij be weerde den ouden priester, die den Robijn in zijn bezit had, te willen beschermen, doorstak hij mijn vader met hetzelfde me3 dat ge gevonden hebt in je vaders hart. hij doorstak hem in tegenwoordigheid van zijn vrouw op dat kleine plekje gras aan de hel ling van den berg en toen mijn wanhopige moeder riep om wraak, overhandigde hij haar het nog rookende mes om zich zelf te doorsteken. Maar zij bewaarde dat mes Heb je opgemerkt wat er op het lemmet staat? Dat mes had een goed geheugen mijnheer Jasper Trenoweth. Maar laat mij voortgaan. Alsof die mis daad niet gemeen genoeg was, noodzaakte hij den ouden priester, die heel mooi kon beeldhouwen, dat leelijke, verwrongen, ge- meene gezicht to houwen van zijn dooden vriend, uit een kolossalen steen die daar lag. En toen de oude man dat gedaan had, vermoordde hij hem eveneens ter wille van den Robijn eri gooide hun beiden lijken in den kuil. Dat deed Amos Trenoweth. Ben je trotsch op je grootvader? Ik heb mijn vader nooit gezien. Ik werd drie maanden, nadat dit alles gebeurde, geboren en mijn moeder verteldo het mij toon ik tien jaar oud was. Je grootvader was een dwaas, Jasper Trenoweth, om haar te minachten want ze was toen jong cn ze kon wachten. En ze was mooi. Amos Trenoweth was zelf ver liefd op haar geweest. En wat is zc nu Spreek, want je hebt haar gezien". Terwijl hij dit zei scheen ik weer voor mijn oogen te zien dat gele gezicht, die akelige, ziellooze oogen cn ik hoorde nog haar lach toen zij naar omlaag keek uit haar loge naar mijn stervende geliefde. „Ach Schoonheid is vergankelijk. Die schoonheid verdween voorgoed op dien dag toen Amos Trenoweth haar in het gezicht spuwde en haar bespotte toen zij zich vast klamde aan het doode lichaam van haar man. Ja, schoonheid is vergankelijk, maar wraak kan wachtenvannacht is die wraak gekomen vannacht zullen- de gees- sten van duizenden dooden zich verheugen en wijzen op uw lijk, wanneer het door de golven heen en weer wordt geslingerd. Van nacht maar laat mij de rest met een paar woorden vertellen, want het wordt tijd. Hoe ik opgevoed werd, hoe mijn krank zinnige moeder want zij is krankzinnig behalve op één punt mij liet opleiden tot het zeemansbedrijf, hoe ik daarmee op hield en klerk werd op een notariskantoor, bij dat alles behoef ik niet te blijven stil staan. Maar nooit heeft de dorst naar wraak mij met rust gelaten, en was dat niet het geval geweest, mijn moeder zou er mij wel aan hebben herinnerd. Wij vestigden ons te Plymouth cn ik kwam bij den notaris die ook de notaris gewoest was van je grootvader. Daar hoor de ik wel iets van de zaken van Amos Tre noweth, maar toch niet veel want van den rijkdom dien hij verworven had ten koste van zooveel bloed, kon ik niets ont dekken en toch wist ik dat hij rijkdom men bezat waar je van zou duizelen als je er maar aan dacht. Want alles wat ik kon ontdekken was dat hij een landbouwer was, die zijn best moest doen om er te komen. Eens op een dag was ik de wan hoop hem te vinden al bijna nabij, toen een lange, stevige oude man het kantoor binnentrad hij vroeg naar mijn chef en noemde zijn naam, Amos Trenoweth. O hoe verlangde ik hem dood te slaan toen hij daar tegenover mij stond. En hoe wei nig vermoedde hij dat de klerk, waar hij hoegenaamd geen notitie van nam, één maal zijn nakomelingen van de aarde zou wegvagen cn de schatten erven waarvoor hij zijn ziel had verkochtden Grooten Robijn van Ceylon Mijn stem beefde van haat toen ik hem aankondigde en in de binnenkamer liet. Toen deed ik de deur dicht en luisterde. Hij was niet op zijn gemak omtrent zijn testament die dwaas en wist niet dat al zijn bezittingen noodwendig geërfd werden door zijn zoon. Ik lachte inwendig om zijn domheid, maar ik had genoeg ge hoord genoeg om jaren lang te kunnen wachten en Ezechiel Trenoweth eindelijk na zijn dood te kunnen opsporen. Omstreeks dien tijd word ik verliefd. Hierin zoowel als in alles mijn geheele levon door, was ik ongelukkig, alles liep mij altijd tegen rnaar ook hierin, zooals in alle andere gevallen, heb ik door geduld töch mijn zin gekregen. Lucy Luttrell was verliefd op een anderen man, Railton ge naamd John Railton. Hij was ook een dwaas jullie bent allemaal onwijs maar zij trouwde met hem en kreeg een dochter. Ik wou wel eens weten of je kunt raden wie die dochter was". Hij zweeg even en keek mij aan, kwaad aardig als een duivel. „Hond riep ik uit, „het was Janet Rail ton Clairo Railton en jij vermoordde haar vader zooals je zegt dat Amos Tre- nowet jou vader doodde". „Juist zoo", antwoordde hij koelbloedig. „Juist zoo. O, de kunsten die ik aanwendde om dien man tot drinken te krijgen en daarna tot misdaden. Nu nog zou ik er uren om kunnen lachen Ach, weet je, er zat geen greintje bedrog in dien kerel, toen ik hem in handen kreeg en toch heb ik hem zoover gekregen, dat hij eindelijk je vader vermoord heeft Hij probeerde het als eens in Bombay, maar bracht het er treurig afmaar op den kluiverboom van dc „Belle Fortune" ging het beter. Ik leen de hem het mes ik zou het zelf wel ge daan hebben, maar Railton stond er dich ter hij en daarboven is het altijd beter ge tuige te zijn", fWurdt v#rvo1g(J4

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 9