BINNENLAND HET ONBEREIKBARE Donderdag 3 October 1929 AHËRSFOOKTSCH DAGÈHLAD ..DE EEMLAISDER* 28e Jaargang No. 8t TWEEDE BLAP. 40 JAAR JOURNALIST Het jubileum van den heer Vesters FEUILLETON. PRINSES JULIANA MINISTER REYMER DILIGENT GOEDERENTREIN ONTSPOORD Vijf wagons uit de rails DE IEPENZIEKTE De rot van den iepen- spintkever Ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubi leum als journalist heeft de heer J. 13. Ves ters gisteren in het gebouw van den N.V. Teuling's Kon. Drukkerijen een druk be zochte receptie gehouden. Talrijke bloem stukken waren den jubilaris toegezonden, o.a. door den Ned. Journalistenkring, de n.K. Journalistenverecniging, de Kath. Il lustratie, het R.K. Werkliedenverbond, enz. Wethouder Van Meerwijk, vergezeld van den gemeentesecretaris mr. v. d. Marck, kwam de gelukwenschcn van het gemeente bestuur aanbieden, de heer F. Nivard, die van de R.K. raadsfracties. De heer Water borg voerde het woord voor de R.K. Bond van P. T. T.-personeel St. Petrus, de heer F. v. Dun voor de R.K. Kiesverecniging te Vught, de heer .Tos Meijring voor de R. K. Middenstandsorganisatie. Verder versche nen er de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant en de griffier der Staten, de Eerste Kamerleden mr. W. v. Lanschot en jhr. mr. v. Sasse van IJssëlt, de burgemees- teer van Vught en deputaties van de R.K. Vrouwenbond, R.K. Kiesvereeniging en Rijkskieskring- en Statenkieskring-org.ini- saties, de R.K. Lycea. R.K. Bond voor groote gezinnen, Bijzonderen raad der St Vincen- fiusvereeniging, R.K. Ondcvofficiersvereeni- ging en verscheidene dagblad-directeuren en vele collega's. Uit naam van de R.K. Ver- eeniging van directeuren van dagbladen sprak de heer H. Ku ij pers, directeur van de Maasbode, vriendelijke woorden; hij bood daarna een schilderetuk aan. Voor de R.K. Journaüstènverceniging, waarvan het voltallige bestuur Ier receptie aanwezig was, sprak de heer Stecnhoff, voor de Prov. Noordbr. en 's-Hertogcnbosche Courant, mr. J. van Roosmalen; de heer J. Pastoor voeg de daar eenige woorden aan toe. om ver volgens de gelukwenschen* over te brengen van den Ned. Journalistenkring, welks voor zitter de heer D. Hans, verhinderd was. op de receptie te verschijnen. Namens den Kring sprak de heer Pastoer den jubilaris waardeerende woorden toe, waarna de heer Vesters, die alle sprekers op de hem eigen hartelijke wijze dankte, zijn spijt uit drukte thans niet zijn collega Hans, wiens volkomen objectieve, gulle openhartige ma nier om de dingen te zeggen hij waardeert, te kunnen ontmoeten, doch, nu hij niet ko men kon, gaarne diens wenschen aan vaardt, die door geen beteren plaatsvervan ger konden worden overgebracht. Na de receptie werd de heer Vesters nog 5n besloten kring gehuldigd door het R.K. Werkliedenverbond in Nederland. (N.R.Ct.). HET LORENTZ-MONUMENT TE ARNHEM. 'Arnhem, 1 Oct. Het Nationaal Lorentz- comité bericht ons het navolgende: Toen in den aanvang van dit jaar de gel den, die het Comité voor de verwezenlijking zijner plannen noodig had. nagenoeg bijeen waren, heeft het Comité zich gewend tot de Nederlandsche Vereeniging voor Am- Lachte- en Nijverheidskunst, met het ver zoek van advies te willen dienen omtrent don weg die zou moeten worden ingeslagen en gevolgd, om tot de stichting van een mo numentaal gedenkteeken te Arnhem, lot huldiging van Lorentz' nagedachtenis, te komen. Nadat het College van Advies van ge melde vereeniging, in samenwerking met de Commissie van Voorlichting van den Bond \an Nederlandsche Architecten een uitvoe rig schriftelijk advies omtrent deze materie Goede boeken zijn als goede wijn, zij wor den beter door den ouderdom. (BEYOND) door JOHN GALSWORTHY voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. 15 Winston's gelaat drukte niets dan koude verachting uit. Deze vent bleek hein voor iemand te houden, die geld liet meewegen, waar het. zijn dochter betrof, en dit belee- digde hem diep. l'iorsen ging voort: „U moogt ine niet lijden, dat is duidelijk Dat zag ik direct al. IJ is een Engelsch gentleman'' hij sprak dit laatste woord met een soort ironie uit „ik besta voor ii niet. En toch, in mijn wereld ben ik wél iemand. Ik ben geen avonturier. Sta mij toe, dat ik naar de hand van uw dochter ding?" Hij hief de handen, die den hoed nog .steeds vasthielden, op. Onwillekeurig na men zij een smeekende houding aan. Een oogenblik lang besefte V inston, dat hij leed. Doch die zwakheid verdween on middellijk weder, en hij zeide stijf: „Ik dank u, meneer, dat u het eerst bij mij zijt. gekomen. U zijt in mijn huis, en ik w;l niet onhoffelijk zijn. maar ik zou u dankbaar zijn als u wildet heengaan, en er Xi van verzekerd houden, dat ik mij zoo had ingediend, heeft het Comité, in over eenstemming met dat advies besloten, aan een viertal Nederlandsche kunstenaars, en wel aan twee beeldhouwers en twee archi tecten, in den vorm van een zgn. meervou dige opdracht op te dragen, een ontwerp voor een dergelijk gedenkteeken te ver vaardigen. Die opdracht, waarvoor met medewerking van de Permanente Prijsvraagcommissio een program werd samengesteld, is aan vaard door de navolgende kunstenaars: John Radecker, beeldhouwer te Amster dam; L. O. Wenckebach, beeldhouwer te Noordwijkerhout; IJ. Th. Wijdeveld, archi tect te Amsterdam: J. P. L. Hendriks, ar chitect te Rotterdam, welke hceren op zich genomen hebben vóór 1 November a s. een ontwerp voor een Lorentz-monument bij het Comité in te leyëren. Wat de plaats betreft, waar het monu ment te Arnhem zal worden opgericht, kan worden medegedeeld, dat daarvoor in over leg met B. en W. der gemeente Arnhem en met. de betrokken kunstenaars, ernstig in aanmerking komt een terrein, gelegen op den hoek van den Zijpendaalschen weg cn den Sonsbeekweg. waar het fraaie geboom te van Sonsbeek een schitterenden achter grond voor het te stichten monument zal opleveren. Een Lorentz borstbeeld te Haarlem. Prof. Ode te Delft, die van de gemeente Haarlem opdracht had gekregen een borst beeld te maken van prof. Lorentz, is met zijn werk thans gereed gekomen. De por tretbuste, ongeveer anderhalf maal levens groot. is in brons gegoten. Het beeld zal nog dit jaar op het Lorentz- plein te Haarlem worden geplaatst. Een voortreffelijk tentamen in de geschiedenis der letteren Naar wij vernemen heeft Prinses Juliana gisteren aan de Lcidsche Universiteit een voortreffelijk tentamen afgelegd in de ge schiedenis der Nederlandsche letteren se dert 1S80. UIT DE STAATSCOURANT. Toegekend de gouden eere medaille in de Oranje Nassau-orde aan J. v. d. Plank, procuratiehouder bij H. Gerritsen te Amers foort tijdelijk benoemd als lccraar aan de R. 11. J3. scholen te Almaar. Den Helder en Hoorn M. J. Roggeveen te Hilversum benoemd tot leer aar aan de H. B. scho len to Middel harnis en Oud Beierland J. B. Rosen boem tc Groningen. Op verzoek eervol ontslagen met 1 Oct. met dankbetuiging, D. van der Hurk als Directeur der Registratie en Domeinen te Amsterdam. Bij beschikking van de minister van fi nanciën is de inspecteur der dir. belastin gen J. C. N'ieuwenhuizcn, toegevoegd aan de Inspectie Drachten, verplaatst naar Ycn- lo eri toegevoegd aan het hoofd der Inspec tie aldaar. DE RAADSLEDEN DER S.D.A.P. TE ALKMAAR. Alkmaar. 1 Oct. Van de in aanmerking komende candidaten op de lijst der S.D.A.P. voor den gemeenteraad hebben de volgende vier hun benoeming als raadslid aangeno men. Mevrouw Helleman-Hardebol, en de heeren C. Hoogeboom, W. J. Bulens en H. van Drunen. Daar zij, die bedankten, niet hebben verzocht, hun naam onder aan de lijst te plaatsen, is de lijst der S.D A.P. nu uitgeput. ENCEPHALITS NA INENTING. Meisje te Delft overleden. Delft, 2 Oct. 'Alhier is een zes-jarig meisje, dat lijdende was aan encephalits na inenting, overleden. goed ik kan tegen uw wensch zal verzet ten." De bijna kinderlijke teleurstelling en pijn op Fiorsen's gelaat gingen snel over in een woeste, gluiperige, spottende uitdrukking en daarna in eene van wanhoop. „Majoor Winston, u heeft zelf liefgehad; u moet haar moeder toch hebben liefgehad. Ik lijd!" Winston, die zich naar het vuur gekeerd had. draaide zich weder om. „Ik oefen geen invloed uit op de genegen heid mijner dochter, meneer; zij zal doen zooals zij verkiest. Ik verklaar enkel, dat het tegen mijn wenschen zal zijn als zij u trouwt. Ik geloof trouwens, dat u niet ge heel gewacht hebt op mijn verlof. Ik was niet heelemaal blind, toen u in Wiesbaden voortdurend in haar nabijheid bleef, mijn heer Fiorsen." Fiorsen antwoordde met een pijnlijken glimlach: „Een ongelukkige doet wat hij kan. Mag ik haar spreken? Laat mij haar maar even spreken." Zou het iets geven als hij weigerde? Zou- der dat hij er iets van afwist, had zij den vent toch al meermalen gesproken en had haar gevoelens voor hem geheim ge houden, welke ze dan ook waren. En hij zeide: „Ik zal haar laten roepen. Ondertu&schen wilt u misschien wel iets gebruiken?" Fiorsen schudde het hoofd, en er volgde een bijzonder onbehaaglijk half uur. Met zijn bemodderde jachtkostuum aan, ver droeg Winston dit beter dan zijn bezoeker. Na getracht te hebben de kalmte van zijn gastheer na te bootsen, gaf dit natuurkind dergelijke pogingen op met een veelbetee- kenend gebaar, liep onrustig hier heen, en Besprekingen met het gemeente bestuur van Amsterdam Amsterdam 2 Oct. Het Hbld. ver neemt dat minister Rcijmer binnenkort zal confereeren met eenige leden van bet dagejijksch gemeentebestuur en hoofdamb tenaren van de gemeentelijke technische Diensten over verschillende onderwerpen, raken do voor een groot deel, alhoewel niet uitsluitend het belang der hoofd stad. Daaronder valt de zaak van de kring- spoor om Amsterdam, waarvan het plan met dertien geprojecteerde doorgangen onder de Ringbaan, verplaatsing van het W.P.-station en het aanleggen van den grooton verkeersweg naar het Oosten, de goedkeuring van „Waterstaat", van den Raad van Toezicht p, en do directie v n de Nederlandsche Spoorwegen heeft ver worven. Zooals wij reeds hebben medege deeld heeft de regeering zich bereid ver klaard, voor een belangrijk bedrag in de kosten bij te dragen. Desniettegenstaande blijven de dan voor Amsterdam resteeren- de lasten zóó hoog. dat die bezwaarlijk zijn te dragen. Ook betreft hel een landsbelang. Deze financieel^ aangelegenheid zal met den minister worden besproken; wordt overeenstemming bereikt dan komt. uiter lijk binnen tien jaren, het gehcele project tot stand. Een ander onderwerp waarvoor eindelijk een oplossing moet worden gevonden, is dat aangaande de schutsluis in het Nieuwe Meer. Aanvankelijk was eindelijk overeen stemming verkregen over het bouwen van een vaste brug waaraan de schutsluis zou zijn verbonden Mhoewel in dc kringen der belanghebbenden langen tijd werd vastge houden aan het denkbeeld om een beweeg bare br.ug te doen bouwen, de gemeente verzette er zich tegen omdat dit haar een half millioen méér zou kosten, die de re geering niet wcnschto te dr&gen. De toe gezegde staalsbijdrago was op die meerdert* kosten niet berekend. Nu zijn den laatsten tijd weer bezwaren opgeworpen tegen de brug-sluisoplossing. o.a., zijn wij goed in gelicht, van den Provincialen Waterstaat van Zuid-Holland Ook deze zaak zal met den minister wor den besproken. Dan het vraagstuk der\erbeterde verbin ding met den Bovcn-Rijn. Nog altijd wacht „Waterstaat", op advies van den Raad van State, op het door minister Van der Yegte toegezegde rapport inzake het plah-Mussert: het sluislóoze pand Utrecht- Wijk bij Duurstede. Het is echter nog niet bekend welk standpunt de nieuw e minister van Waterstaat inneemt; of hij het bij den Raad van State aanhangige wetsontwerp inzake de Geldersche vallei handhaaft, dan wel aan het tracé Amsterdam—Wijk bij Duurstede de voorkeur geeft. Daarover zul len ter particuliere audiëntie, naar men ons mededeelt, eveneens de gemeentelijke voel horens worden uitgestoken. MIDDENSTANDSRAAD. Ter gelegenheid van het tweede lustrum van den Middenstandsraad hood de voorzit ter, mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen, te zijnen huize den leden van dien raad een maaltijd aan. BRUG AANGEVAREN. Rotterdam, 1 Oct. Hedenmorgen om streeks negen uur is de sleepboot Irmin gard, kapitein J. K. die de Spoorweghaven uit kwam varen, tegen de Spoorweghaven brug gevaren. De aanvaring is veroorzaakt door het feit dat de kapitein die de brug gesloten zag een sein per telegraaf naar den machi nist gaf om te stoppen. Maar dat. bevel is dan weer daar heen, liep met zware schre den de kamer op cn neer, ging naar het venster, schoof de gordijnen op zij en staar de het duister in; kwam terug alsof hij van plan was Winston te confronteeren; en dan, ontmoedigd door die beweginglooss gesfalte bij het vuur, wierp hij zich in een leunstoel, met het gezicht naar den wand gekeerd. Winston was van nature niet wreed, doch genoot van het lijden van de zen kerel, die Gyp's geluk in gevaar bracht. In gevaar bratht? Maar het was toch on denkbaar. dat zij hem zoo aannemen! En toch, als zij dat. niet wilde, waarom had zij hem er dan niets van gezegd? En ook hij leed. Toen kwam zij. Hij had verwacht, dat zij bltek en zenuwachtig zou zijn: doch Gyp gaf nooit toe, dat zij iets verkeerds had go- daan, voordat het haar vergeven was. Haar glimlachend gezicht had iets waarschuwend •geslotens. Zij ging naar Fiorsen toe, en ter wijl zij hem de hand toestak, zeide zij kalm: „Ik vind hel heel aardig van u. dat u eens komt!" Winston had het bittere gevoel, dat hij hij er geheel buiten stond. Welnu, hij zou ronduit zijn meening zeggen; er was reeds te veel achter hem om gehandeld. „Meneer Fiorsen heeft ons de eer aange daan den wensch uit Ie drukken je te trou wen. Ik heb hem gezegd dat je dergelijke dingen zelf te beslissen hebt. Als je hem aanneemt, is het natuurlijk tegen mijn wen schen." Terwijl hij sprak, steeg het. bloed haar naar de wangen: zij keek noch hem, noch Fiorsen aan. Winston merkte het rijzen en dalen van de kant op haar borst op. Zij glimlachte en haalde heel even. de sohou- verkeerd begrepen en de machinist heeft full speed vooruit gestoomd, zoodat de boeg spriet over het brugdek schoof en de brug aan de onderzijde schade kreeg door den boeg van de sleepboot die tegen de balken liep. De sleepboot is ernstig beschadigd, de brug is er beter afgekomen, daar slechts en kele bouten en klinknagels schade kregen. Er liep gelukkig niemand op de brug, zoo dat er geen persoonlijke ongelukken zijn gebeurd. Spoorwegongeval nabij den Cruqoiusweg Amsterdam, 2 Oct. Hedenmorgen te half vijf is nabij do Cruquiesweg op de spoorbrug over de Nieuwe Vaart die paral lel loopt met, het loozinfcskanaal, door tot nog toe onbekende oorzaak een goederen trein ontspoord. Een vijftal wagons werden uit de rails geslingerd, en van eenigo wer den de onderstellen min of meer ernstig beschadigd, terwijl één der ontspoorde wagons kantelde en tegen een der ijzeren zijkanten van de brug terecht kwam, die den schok gelukkig doorstond. Persoonlijko ongelukken kwamen niet voor. Het opruimingswerk werd met man en macht aangepakt zoodat ongeveer om 8 uur het verkeer zij het met vertraging weer voortgang kon vinden HET HUIS TEN BOSCH. 's-Gravenhage, 2 Oct. liet Koninklijk paleis Huis Ten Bosch zal van morgen af tot nader bericht voor bezichtiging zijn open gesteld. UIT EEN VALLENDE PAAL GESLINGERD. Timmerman te Lonneker aan inwendige kneuzingen over leden. Ensc h e d 1 Oct. De 25-jarige timmer man v. d. P. zou dezer dagen een takel in een paal bevestigen bij een in aanbouw zijnd gedeelte van een textielfabriek te Lon neker. Toen hij op een hoogte van tien meter in den paal zat, geraakte deze los cn viel om. De timmerman werd uit den paal geslingerd en viel op een hoop hout. Aanvankelijk scheen het. dat het ongeluk goed was afgeloopcn, doch den volgenden dag Ï6 de man ten gevolge van inwendige kneuzingen in liet ziekenhuis overleden. (Tel.). BOTSING OP EEN BEWAAKTEN OVERWEG. Een wagen totaal vernield, voerman en paard ongedeerd. Groningen, 2 Oct. Nadat gisteravond (e 20.15 uur de trein uit Leeuwarden den bewaakten overweg aan de Paterswold- schen weg te Groningen was gepasseerd, zijn blijkbaar de slagboomcn ontijdig ge- ooend. waardoor een uit Z. richting komen de met een paard bespannen wagen met stroo tegen cent. rangeerenden wagon is ge botst. De wagen werd totaal vernietigd. Voerman en paard bleven ongedeerd, maar bij het vrijmaken van den versperden over weg en het verwijderen van den wagen ontspoorde dc wagon, waardoor de ver binding van Groningen naar het N ver sperd werd, hetgeen natuurlijk tot trein- vertraging leidde. KON. PALEIS NOORDEINDE. 's-Gravenhagc 2 Oct. Het Koninklijk paleis aan het Noordeinde zal van Vrijdag a.s. tot nader bericht voor dc publieke be zichtiging gesloten zijn. ders op. En plotseling tot in zijn hart ge roerd, ging hij met. afgemeten tred naar de deur. Het was duidelijk dat zij zijn leiding niet wenschte. Als haar liefde voor hem niet grooter was dan voor dezen man! Maar daar bereikte zijn wrok dan ook zijn grens. Hij wist (dat gewonde gevoelens hem niet konden helpen; en dat hij het zonder haar niet kon stellen. Als was zij met den groot- sten schelm ter wereld getrouwd geweest, dan zou hij nog aan haar zijde hebben ge staan, en verlangd hebben naar haar bij zijn en liefde. Zij was een te kostbaar bezit in het heden maar ook in het verleden vertegenwoordigde zij zooveel. Met een ge wond hart ging hij aan lafel. Toen hij weder beneden kwam, was Fior scn weg. Hij zou voor niets ter wereld ge vraagd hebben wat de vent gezegd, of wat zij geantwoord had. Kloven lusschcn frot- sche menscheri worden niet. zoo gemakke lijk overbrugd. En toen zij bij hem kwam om hem goedennacht te wenschen, was hun beider gezicht als met was overtogen. Gedurende de dagen die volgden, gaf zij geen enkel teeken, en sprak geen onkel woord dat hem ertoe had kunnen leiden tc denken, dat zij tegen zijn wenschen dacht te handelen. Zij maakte met geen enkel woord melding van Fiorsen. Doch Winston wist zeer goed dat zij kniesde, en iets te gen hem had En dit kon hij niet verdra gen. Dus zeide hij op zekeren avond na het middagmaal, kalm: „Zeg me eens roncfuit, Gyp, geef je wer kelijk om dien vent?" Zij antwoordde even kalm: „Tot op zekere hoogte ja.*' „Is je dat genoeg?" „Ik weet 't niet, vadertje.*' Haar lippen hadden gebeefd; en JVinr 'Aangetaste en gedoode boomen moeten onmiddellijk worden gerooid. In een in de maand Juli van dit jaar ge publiceerd bericht heeft ondergeteckendo het advies gegeven, duidelijk door iepen-*, ziekto aangetaste, zoomede reeds door do ziekte gedoodo boomen tc rooien, teneinde het besmettingsgevaar voor de overblijvende to verminderen. In do resultaten van een zoo juist uitge voerd onderzoek vindt ik aanleiding, dit ad vies te herhalen en het ccnigszins uit to breiden. Uit een door Dr. Betrem (laboratorium voor Entomologie) in samenwerking met Mej. Spierenburg (Plantenziektenkundigo Dienst) en met den heer J. J. Fransscn (student aan de Landbouwhoogeschool) in gesteld onderzoek, waarvan de resultaten binnenkort gepubliceerd zullen worden, ia gebleken, dat iepenspintkevers zoowol in wendig (in het darmkanaal) als uitwendig, dragers kunnen zijn van levende doelen van Graphium Ulmi, de zwam, dio als de ver wekker der iepcnzickle (zij het dan wellicht onder bepaalde omstandigheden) beschouwd kan worden. Verder is door hen waargeno men, dat op plaatsen, waar de kevers ver blijven, (in do poppenwieg cn in'de omp- ving daarvan) do bovengenoemde zwam in den Graphium vorm zeer overvloedig kan voorkomen. liet exacte bewijs, dat de iepenspintkevef als overbrenger van do iepenziekte kan op treden, zal zeer moeilijk geleverd kunnen worden, maar do hierboven vermelde waar nemingen, zoomede andere omstandigheden als tijdstip, wijze en menigvuldigheid van van infectie maken liet ongetwijfeld nood zakelijk, dat ernstig rekening gehouden wordt met dc mogelijkheid, dat hij een niet tc verwaarloozen bron van infectie vormt. Volgens dc algemeene opvatting zou de iepenspintkever steeds secundair optreden, d.w.z. slechts boomen, die reeds in kwijnen den toestand vcrkccren, aantasten. De vrc- terij aan jonge takken en do toppen der boomen moet echter beslist als een primaire aantasting beschouwd worden. Daardoor krijgt het feit, dat c^e kevers met levende deelen van de zwam Ga a- p h i u m-U 1 ra i bezet kunnen zijn, een bij zondere beteckcnis. Ik meen hierin aanleiding te vinden, om het advies te geven op plaatsen, waar de iepenziekte reeds voorkomt, zeer nauwkeu rig op de aanwezigheid van iepenspintke vers acht te slaan, cn boomen, die duide lijk teekenen van aantasting vertoonen, to rooien. Dit advies wordt thans reeds gege ven, omdat men nu de aanwezigheid van de (herfstgeneratie) kevers in den stam kan vaststellen aan de soms grooto hoeveelhe den bruin „boormeel", dat men aan den voet van aangetaste boomen, onmiddellijk tegen den stam aan, kan vinden. De eerste aantasting der kevers heeft ech ter in dc dikkere takken plaats. In het bijzonder zal men zijn aandacht moeten wijden aan plaatson, waar iepc- boomen in groepen of rijen slaan, omdat daar dc kans op het optreden van spint kevers, speciaal in kwijnende boomen ep dus ook de kans op verbreeding der ziek tg hel grootst is. Men houde er rekening mede, dai ge rooide iepen, in het bijzonder met bet o«g op hot hierboven bedoelde gevaar, ont schorst moeten worden of onder water be waard, omdat ook in geveld hout de spint- kevers nog tot volledige ontwikkeling kun nen komen. Nu gebleken is, dat dc Graphium aan de binnenzijde van do schors zeer over vloedig kan fructificceren, moet ook dd schors vernietigd worden. De Inspecteur, hoofd van den Plantcnziektenkundigen Dienst, N. VAN POETEREN. slon's hart werd vertecderd, zooals altijd wanneer hij zag dat zij bewogen was. Hij stak zijn hand uit, bedekte een der hare, en zeide: „Ik zal je geluk nooit in den weg staan, Gyp. Maar geluk moet het zijn. Is het wer kelijk mogelijk dat het dat is? Ik geloof het niet. Je weet wat er daar van hem ge zegd werd „Ja." Hij had niet gedacht dat zij liet wist, en zijn moed begaf hem. „Dat was nu niet zoo bijzonder gunstig, weet je. En behoort hij ook maar in ecnig opzicht tot onze wereld?" Gyp keek op. „Denkt u dat ik lot „onze wereld" behoor, vader?" Winston wendde zich af. Zij volgde "hem, en stak haar hand door onder zijn arm. „Ik wilde u niet kwetsen. Maar 't is tocK waar, niet? Ik hoor niet thuis onder men- schen van de uitgaande kringen. Zij zouden mij niet onder zich dulden, als ze wisten wat u mij verteld hebt. Vanaf dat oogen blik heb ik aldoor het gevoel gehad, dat ik niet tot hen behoor. Ik sta dichter bij hem. Muziek is mij dierbaarder dan wat dan ook!" Winston vatte haar hand krampachtig heet. Een gevoel van een naderendo neder laag, eri van gemis greep hem aan. „Als het niet je geluk eens verkeerd ging, Gyp. dan zou me dat vreeselijk aanpakken." „Maar waarom zou ik niet gelukkig zijn, vader?" ÏWordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5