DE DEUMAATSCHAPPIJ 60 JAAR Blikjes Preskop, Fa. R, van den Burg, Pianohandel van 1887 EEN RECEPTIE VAN DE DIRECTIE Prof. Dr. G. JELGERSMA G. P. ITTMAMM VOOrt ONZE Fa, M. R. N.0QS1ERVEEN iets fijns, 25 cent. BECHSTEIN PIANO'S MANNBORG ORGELS TELEFUNKEN RADIO HIS MASTERS VOICE GRAMOFOONS EN PLATEN LUIT. PAHUD EERSTE Tweedaagscho afstandsrit De einduitslag van den tweedaagschen af- standsrit, gisteren en heden gehouden tus schen Deventer en Enschede, welke rit ge organiseerd was door do Koninklijke Mili- 1,0IT- PAEÜD. taire Sportvereeniging luidt: 1 Luitenant C- F. H. Pahud do Mortagnes op „Henk" rijkspaard. 2 Ritmeester W. van Wester rouen van Meetoren op „Sacha", 3 Luite nant A. M. Mazel op „Cibaulette". 4 Luite nant A. H. Weyns op „The Kid". EEN OVERDEKTE ZEMINRICHTING. De enquête. Men schrijft ons, dat de enquête, die gehou den wordt onder de leden van de A'foortsche Zweminrichting inzake een overdekte zweminrichting, goed vordert. Tot dusverre hebben, behoudens een enkele uitzonde- rins allen verklaard dat ze geregeld ge bruik zouden maken van een overdekte in richting. Ook buiten cle leden der zwem inrichting zou de belangstelling voor deze enquêto zeer groot zijn. N.V. BISCUITFABRIEK MEURSING. Pensioenfonds voor het oudere personeel. Naar wij vernemen, heeft wijlen de heer W. H. Meursing, in leven directeur-eige naar van de Biscuitfabriek aan het Smal- lepad, bij testamentaire beschikking, den grondslag gelegd voor een pensioenfonds ten bate van het oudere personeel. Het be drijf wordt voorts op dcnzelfden voet voort gezet onder algcraecne Icding van den heer J. S. Stuurop, directeur der Vennootschap. ONZE WINKELS. De heer Zeedijk eigenaar van den schoon •winkel in de Arnhemschestraat heeft zijn winkol geheel gemoderniseerd. Al aan stonds trekt de aandacht de ruime etalage kast, afgewerkt met eikenhout en glas in lood. Achter den winkel bevindt zich een flinke paskamer, terwijl daar ook het kan toor is ondergebracht. De verbouwing ge schiedde door den aannemer J. Blom; het schilderwerk verzorgde de fa. P. van Veen terwijl elcctrisch licht geinstalleerd werd door de fa. v. d. Biezcnbos. AANBESTEDINGSNIEUWS Gunning. Het verbouwen en uitbreiden van de Fru*t Groentcnveiling onder directie van net Jouwkundig Bureau Joh. M. Blom Is opgedragen aan Th. F. van Keulen Soes- lerweg 96 JUBILEUM. Gisteren was het 1234 jaar geleden dat mej. Cornelia Baar als dienstbode in bc- trkking kwam bij de familie nir. dr. M Tydeman alhier. Behalve de vele bloemen en geschenken, die zij mocht ontvangen werd de jubilaresse namens het hoofdbestuur van de Ned. Ver. van Huisvrouwen do zil veren medaillo uitgereikt. EEN ZEER BIJZONDERE KLANT ïu een der Amersfoortschc Winkelzaken Gistermidog stopte voor den winkel van dftn heer Stoové in dc Utrechtschestraat een lu\e auto, waarin een jonge (lame was gezeten. Het autoportier werd geopond, de jonge dame stapte uit, kwam den winkel binnen en wachtte, totdat zij aan de beurt was om geholpen te worden. Zij vvenschte eon paar doozon bonbons te koopen cn liet zich er eenigo voorleggen. Spoedig was haar kous gemaakt. De doozen werden in gepakt en het verschuldigde bedrag werd voldaan. Men zal, dit lezende, zichzelf af vragen, waarom van deze doodgewone, da- gelijksche gebeurtenis melding gemaakt moet worden in de krant. Op zich zelf zeer juist, dat zou ook in het geheel niet noo- dig zijn, maar De heer Stooveó wilde de auto begeleiden om haar daar het pak je aan te reiken. Dit aanbod werd van de hand gewezen, 't Was niet noodig. Hot kleino pakje kon de dame heel goed zelf even meenemen, 't Was maar con klein eindje cn de auto stond voor do deur. De heer Stoové opende dc winkeldeur, de jon- gedamo verdween in dc auto, de auto reed weg. Juist kon men achter op den wagon naast het nummerbord, een Koninklijken kroon waarnemen. De dame, die de doozon bonbons had gekpcht was niemand ander3 dan H.K.H. Prinses Juliana. BEZOEK AAN SPAANDER'S OPTISCHE SLIJPERIJ. Een 25-tal studenten nit Utrecht bezoekten gisteren de S.O.S. Gistermiddag hebben een 25-tal studen ten uit Utrecht benevens nog eenige andere genoodigden een bezoek gebracht aan de N.V. „S.O.S.', Spaander's Optische Slijpc rij, hier ter stede Het gezelschap bestond uit de heeren prof. Ornstein, 'hoogleeraar aan de Rijks Universiteit te Utrecht, prof. O. U. Vonmlller uit Australië, drs. G. Dreosti uit Transvaal, dr. A. Elliott uit En geland, mej. J. G. Eymers, secretaresse van de Utrechlsche Studentcnvereeniging „S2" en 25 loden dier verecniging. Nadat de zenoodigden de fabriek, waar de werkzaamheden tijdelijk werden stopge zet. waron binnengetreden, hield de direc teur der N.V.. de heer J.'Spaander, eon korte toespraak. Dc heer Spaander heet prof. Ornstein en de aanwezigen welkom en spreekt de vreemdo bezoekers in hun eigen taal toe. Hij heet den Transvaler welkom üls stam genoot, don heer Elliott als de drager van een naam die zeer bekend is in de toege paste wetenschap der optiek en prof. Von miller uit Australië geeft hij een dubbel welkom omdat spreker eenige jaren in dienst was bij het gouvernement te Mel bourne, wat bij hem zeer aangename her inneringen had achter gelaten. 1-Iij wijst er op, dat de dakspanten en onderleggers nog een herinnering aan zijn verblijf in Austra lië zijn daar deze op Australische wijze zijn ontwerpen. Daarna behandelt spreker 1e verschil lende vlakken als torisohe, spherische, cy- lindrische en dubbelvlakken die in het len zenbedrijf worden gemaakt cn geeft dan aan de hand van allerlei gereedschappen, die uitgestald liggen op een tafel, een in zicht op den loop van het fabricagepro ces, als glaspersen, kitten, slijpen cn polijs ten. Spreker besluit met het schetsen der moeilijkheden en roept in herinnering dat Oscar Wilde eens zeide: „Art is at once surface and symbol". „Waar dit handwerk al blak en symbool is", besluit hij er uit, dat dit vak „kunst" moet zijn. Daarna had een bezichtiging plaats van de kitterij, de slijperij, de amaril-vervaar- diging en ten slotte werd de machine werk plaats bezichtigd waar alle machines en gereedschappen voor deze fabriek zelf wor den vervaardigd volgons eigen moderne ontwerpen. Tenslotte bood mevrouw dr. Spaander— Duyvis dc aanwezigen thee aan. Bij het heengaan werd alle aanwezigen een boekje over lenzen van dc hand van den heer Spaander aangeboden, waarbij de voorzit ter der vereeniging „S 2" zich met enkele woorden van dank richtte tot den heer Spaander voor het vele interessante en we tenswaardige dat bij deze excursie te zien cn te hooren was geweest, FRUIT- EN GROENTENVEILING. Prijsaoteering Veiling 1 No vember '29. Druiven 3037 ct., tomaten 1013 ct., witte druiven 4445 ct., per pond; zoete appels I 5S ct,, goudreinet I 7—15 ct., bel lefleur I 6—12 ct., sterappel I 1319 ct., Rrescnt V. England I 8—12 ct., Gron. Kroon I 711 ct,, bcurreé Glairgeau 15—36 ct., handperen I 1220 ct., stoofperen I 510 ct., spinazie 1525 ct., uien 57 ct., snij- boonen 50 —62 ct., spruiten 20—28 ct., bie ten 35 ct., sp. boonen 5560 ct., alles per K.G.; bloemkool 2325 ct., roode kool 59 ct., groene kool 7il ct., witte kool 1314 ct., savoye kool 712 ct., chin, kool S9 ct., per stuk; prei 1518 ct. per 10 bos; wortels 712 ct., per bos; andijvie 2026 ct., krop sla 10—11 ct., per 10 stuks. BURGERLIJKEN STAND. Geboren: Theodora Antje cl. v. Anto- nius van den Berg en Ybeltjo van den Berg GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers boven de 18 jaar. 1 Banket- en broodbakker, 6 Bankwer kers fijn, 1 Behanger-stoffeerder. 1 Boek binder. 3 Dagmeisjes, C Dienstboden, 5 Elec tricians, 10 Fabrieksmeisjes, 1 Hulp in de Huishouding, 1 kruideniersbediende, 3 Meubelmakers, 1 Rijwielhersteller ha. fwas i Leidsters fabriek, 10 Huischilders, 1 Smid. 1 Strijkster fijn., 2 Wevers, 1 Isoleerder 1 Auto-monteur. 2 Rijwielmonteurs halfwas, 2 Kistenplakkers, 2 Colporteurs. Leerl.- vernleegster, 3 Mach-stiksters. Benoden de 18 jaar. 1 Leerl.-beh.-stoffeerder, 1 Lcerl. timmer man, 2 Aank. timmerlieden, 2 Leerl. Meu belmakers, 2 -Leerl. Bankwerkers fijn, 4 Loerl. rijwielherstellers, 1 Aank. of leerl. oroodbakker, 1 Magazijnjongen, 2 Perronjon gens, 1 Leerl. kellner, 1 Loopjongen, 8 Fa brieksarbeiders, 6 Dagmeisjes, 10 Fabriek meisjes, 3 Aank.-kantoorbedienden. AANBIEDINGEN VAN WERKZOEKENDEN 1 Boven de 18 jaar. 2 banket- cn broodbakkers, 5 bankwer kers, 1 boekbinder, 1 Boekdrukker, 2 brood bakkers, 4 Chauffeurs, 5 fabriekarbeiders, 28 grondwerkers, 1 hulp in de huishouding R kantoorbedienden mann. 2 kantoorbe dienden vrouw., 4 kantoorwerksters, 2 kellncrs, 4 kleermakers, 1 kok, 10 letter zetters, 1 loodgieter, 1 loopknecht, 89 losse nrboiders 3 machinale houtbewerkers, 3 machine bankwerkers, 3 magazijnknechts, 15 metselaars, 1 meubelmaker, 1 monteur c.v., 4 naaisters, 16 opperlieden, 2 rijwiel herstellers, 12 huisschilders 3 schoenmakers 3 sigarenmakers, 1 smid, 4 slagers, 1 sto ker, 6 stukadoors, 27 timmerlieden. 2 tuin lieden, 1 veldarbeider 2 voerlieden, 8 werk vrouwen, 2 wevers 1 winkeljuffrouw, 1 opz leekonaar, 1 granietschuurder, 1 corvcër 1 rijwieltakkor, 1 papiersnijder, 1 pakhuis knecht, 1 venter, 2 expeditieknechts 1 koet sier, 1 motorschippcr, 1 wagenwasscher, 1 incasseerder, 1 portier, 1 2de meisje. Benoden de 18 Jaar 1 leerl. lood- en zinkw., 1 aank. schilder. 1 leerl. bankwerker, 1 leerl. auto-monteur, 1 leerl. rijwielhersteller. Rede van Burgemeester de Vlagt Koninklijke onderscheidingen Araster da m, 1 Nov. Ondanks het feit, dat de Directie der heden zestig jaar be staande Deli Maatschappij in verband met de huidige tijdsomstandigheden voorne mens was het diamanten feest zonder feestelijk vertoon to herdenken, en daarom verzocht had, geen bloemen of geschenken to zenden, bleek het, dat de Amsterdam- sche handelswereld dit belangwekkende feit niet ongemerkt voorhij \yenschte to ln- ten gaan. Zeer vele vooraanstaande figuren maakten van do hedenmorgen in hot go- bouw der Deli Maatschapnll aan de Heeren gracht geboden geladenheid, om directie en commissarissen te feliciteeren. een druk ge bruik De bezoekers werden ontvangen door den directeur do heer Herbert Cremor, den president-commissaris ihr. II. Loudon, den gedelegeerd commissaris E. Enthoven en de commissarissen jhr. H W. Roell en P. W. •lansen. Onder de bezoekers zagen wij o. a. de heeren Hofstede de Groot en van Hengel, directeuren van de Amstnrdnmscho Bank; prof. Moor en prof. De Biissv, den oud-mi nister Westerveld, den heer Schadee, pre sident-commissaris van de Of li Spoorweg Mij.; den heer Zeilinga. oud-directeur van de Jnvnsche Bank; den heer-Vattier Kraane van Blauwhoedenveem; den.heer Stroobach van de Ncd. Tnd. Esromptohankdc heeren De Vries en Rupert van de Deli-Batavin Mij.; de heer Adriaans van do Oceaan Stoomvaart Mij.: dc heeren van Hengel en Koning van de Mij ..Nederland"; de heer Brand van de Kon. Pakketvaart; mr. G. Vis sering, president, de heer Delpvat. secreta ris en de hécron Westerman, ITolstijn cn De Beaufort, directeuren van de Nederland- sche Bank; de heeren Bnhnchakker en La- bohn, van de Rotterdamsehe Brmkvereeni- ging en Biercns de Haan en Abbing van de Ned. Handel Mij., alsmede vele andere di recteuren van financieel*» en cultuuronder- neminge.n en alle bekende figuren uit de tabakswereld en uit makelo a rsk ringen. Namens het gemeentebestuur bracht de burgemeester de heer W. de Vlugt de geluk- wcnschen over, terwijl hij. mede in op dracht van dc regeering, directie cn com missarissen toesprak. Rede burgemeester l?e Vlugt. Het zal bij de directie en heeren commis sarissen der Deli Maatschappij wel geen verwondering verwekken aldus burge meester de Vlugt dat in de rij van vrien den cn bekenden, die op dezen dag van hunne belangstelling blijk geven, nok plaa.'s genomen wordt door het hoofd van het be stuur der gemeente, waar de zetel van de Maatschappij gevestigd is, Immers bestaat sinds eeuwen her de tra ditie, dat er in den kring van het gemeen tebestuur van Amsterdam groote belang stelling wordt gevonden ook voor do in stellingen- op het gebied van den handel, de nijverheid en de industrie, die hier ter stede zijn gevestigd Deze belangstelling uit zich ook hierin, dat ook het gemeentebe stuur deelt in de ervaringen dier instellin gen en belangstelling aan den dag legt, ook in voor- en tegenspoed. Dat onder de han delsondernemingen de Deli Maatschappij een vooraanstaande plaats inneemt, behoe't nauwelijks te worden gezegd. De betcckenis die de Deli Maatschappij voor Inrlië en meer speciaal voor Sumatra heeft, behoef ik nauwelijks in het licht te stellen: immers is dat op zoo voortreffelijke wijze geschied in de inleiding van het dezer dagen- ver schenen jubileumboek, dat elk woord daar aan toe te voegen zou beteekenen afbreuk doen aan hetgeen daarin met zooveel juist heid is gezegd. Daarnaast moge ik de aan dacht erop vestigen dat floor den zetel van de Deli Maatschappij te Amsterdam ie ta- baksmarkt in onze stad niet alleen is ont staan, maar tot groote ontwikkeling is ge komen en dat mede hierdoor de welvaart In ons vaderland en in de stad op uitne mende wijze is bevorderd. Het is mij opgevallen, dat in cle inleiding van het jubileumboek duidelijk een toon van zorg kan worden beluisterd met be trekking tot hetgeen in dc eerstkomende jaren op economisch terrein wellicht in In- dié staat te gebeuren, liet deed mij genoe gen, dat daaraan werd toegevoegd, dat ook de directie van do Deli Maatschappij zich niet wenscht geplaatst te zien in den con servatieven hoek. Zij wenschen te zijn man nen van hun tijd en begrijpen, dat het ccn onmogelijke taak is om den stroom van het maatschappelijk leven terug te dringen tot zijn oorsprong Wat geen 'onmogelijke, taak is en wat een man van zijn tijd begrijnt, is dc noodzakelijkheid invloed uit te oefenen op den loop van dien stroom cn hen te leiden in veilige bedding. Spreker deelde ten slotte mede, dat de minister van koloniën hem gemachtigd had hier mede te deelen, dat op voorstel der. regeering bij koninklijk besluit van 22 de zer No. 27 benoemd zijn tot ridder in do Or de van don Nederlandschen Leeuw de heo ren Herbert Cremer, directeur en E. S. Ent hoven, gedelegeerd commissaris van de N.V Deli Maatschappij. De directeur der Deli-Maatschappij, de hoer Herbert Cremer, dankte den burge meester voor hetgeen hij in zulke mooie woorden cn op zoo duidelijke wijze hoeft ge zegd. Hij zou wenschen, dat die woorden on te dippe beteekenis daarvan op de Oostkust van Sumatra bij het personeel en daarbui ten aan allo Dellanen zoo spoedig mogelijk bekend werd. Daar toch heerscht een geest die mon zou moeten noemen een geest van zekere depressie Duidelijk is dat gebleken door den in Deli geuiton wensch aan de herdenking geen groote feesten te verbin den. Men voelde zich na alle kritiek, die in don laatsten tijd in kranten en Volksraad op Delische toestanden geuit is cn die men natuurlijk aldaar absoluut niet billijkt noch zakelijk vond, niet tot feestvieren geneigd Wèl wordt dezo dag in de geledingen van c!e maatschappij in Deli herdacht cn wel doordat op de verschillende ondernemingen maaltijden worden gehouden, onder leiding -Ier administrateurs, van onze assistenten met hunne dames. De hoofdadministrateur geeft een maaltijd aan hoofdambtenaren en eenige genoodigden en de secretaris aan kantoorpersoneel en daarmede gelijkgestel len; waardiglijk en opgeruimd wordt dus onder de Europeanen het 60-jarig feest der Deli Maatschappij geheel intern herdacht Op elke onderneming is heden een vrije 'lag en onze inlandsche werklieden vieren wel feest door oen zgn. „slamntan". Kritiek kunnen wij verdragen en wij moeten van zelfsprekend ieder het recht geven om zijne inzichten in zaken tegenover de onzen te stellen; maar dat de regeering door hare erkenning van de verdiensten der opperste Ic'ders de Deli-Mij. op dit moment eert, ik ben ervan overtuigd, dat het geheels perso neel dor Maatschappij en geheel Deli dal ten zeerste zal waardeeren en hen evenals ons een ruggesteun zal zijn in moeilijke tij den, die wellicht komen. Ik dank den bur geraecster nogmaals voor 't geen hij te on zen opzichte heeft gezegd, eindigde de heer Cremer zijn antwoord, terwijl ik hem ver zoek, ook namens den hoer Enthoven, onzen diepgevoelden dank aan de regeering over te brengen. Een hulde bij zijn 70en verjaardag Leiden, 1 November, Prof. Dr G. Jel- rersma, hoogleeraar in de psychiatrie te .eiden is heden morgen bij den aan- .ang van zijn colla tes in intiemen cring namens den laf van het weten schappelijk perso- ïeel van de psy- 'hlatrisch neurolo gische klinieken loor Dr. E. A. D. E Harp geluk ge* wenscht, ter gele genheid van zijn ze* venstigsten verjaar- iag. Dr. Carp stelde n een korte rede in aet licht de grootn wetenschappelijke verdionstcn van Prof. Jelgersma, alsmede zijn voortreffelijke eigenschappen als docent. Hij deed deze woorden vergezeld gaan van de aanbieding van een stoffelijk huldeblijk, bestaando uit een kostbaar boekenrek, betrekking 'heb bende op de kunst. Prof. Jelgersma dankte zeer getroffen voor de hem gebrachte hulde. Vanmiddag heeft prof. Jelgersma te zijnen huize recep tie gehouden, welke druk werd bezocht. Vleeschhouwerij en Varkeneslagerij Hof no. 11 Amersfoort - Tel no. 43 Oudst- en vertrouwdst adres HUISVROUWEN KOFFIETAFEL. Champignonsoep. MIDDAGTAFEL. Vleeschcroquetjes. Kalfsbiefstuk. Slagroom met vruchten LANGESTRAAT 42 - TEL. 77 BIJNA EEN RAMP Een aardbevim in Roemenie brengt materieele schade en kost tevens een menschenleven Boedapest, 1 Nov. (H. N.) Omtrent de aardbeving, die vanmorgen kort na ne gen uur vooral te Boekarest hevig werd ge voeld, wordt nog gemeld, dat de sterkte niet nauwkeurig bepaald kon worden, omdat do selsmografischo Instrumonton onklaar wa ren geraakt De sterkte wordt echter door tien leider van het aardbevingsinstituut op 7 A 8 gr. geraamd. Bij een sterkte van 9 gr. zou de aardbeving een ramp zijn geworden. In vele huizen on scholen on ook in do openbare gebouwen veroorzaakte de aard beving een paniek. In het ministerie van financiën en dat van landbouw ontstonden diepe scheuren, evenals in vele huizon. Van het dak van de katholieke kathedraal zijn twee stecnen figuren naar beneden geko men, waardoor oen 50 jarige vrouw gedood werd. Verdere doodelijke ongelukkon wor sen niet gemeld. Ook In andore steden van Roemenië is de aardbeving waargenomen Prof. Jelgersma. BRUTALE BANKOVERVAL. B re si au, 1 Nov. (H.N.) Gisteravond drongen in een gemeente bij Koningsber gen in Bruisen twee met revolvers on dol ken gemaskerde mannen het gebouw van de spaarbank binnen on roofden de kas, waarin zich 7,000 Mk bevond. Terwijl de eene roover de brandkast plunderde, hield de andere de twee dienstdoende ambtena ren met zijn revolver in bedwang. De mo vers, die onbekend bleven, slaagden er in in de duisternis te ontkomen. GROOTE BRAND TE CHALONS SUR MARNE. Een hoofdbureau van politie vernletgd. Parijs, 1 Nov. (V.D.) In het hoofdbureau van politie te Chdlons sur Marne is van nacht brand uitgebroken; 300 soldaton en '200 studenten namen deel aan het blus- •^chingswerk van de brandweer, maar zij konden niet verhinderen, dat een deel van het gebouw werd vernletgd. Behalve groote materieele schade viel ook het verlies van vele gewichtige stukken te betreuren. VERDUISTERINGEN OP GROOTE SCHAAL. Berlijn, 1 Nov. (H.N.) Te Liegnitz zijn bij een kantoor der belastingen op groote schaal verduisteringen ontdekt, die overeen bedrag van 12.000 mark loopen In verband hiermede is do belastingambtenaar Either in hechtenis genomen Een instructie legen hem is geopend Eitner wordt verdacht rnet een reeds veroordeelden deurwaarder een bedrag van 6J00 mark te hebben verduis terd, welke bedragen hij in de boeken heeft geboekt, als zijndo in de kas gestort. Ver der heeft hij voor nog 6000 mark kwitanties afgegeven, die echter in de boeken niet ver antwoord zijn. Ten slotte moet hy nog van huisvrouwen en kleine zakenlieden belang- ryke bedragen hebben weten af te trogge len. in de stad loopen geruchten, volgens welke de stad in het geheel voor 18000 mark benadeeld is. AGENTEN TE AGRAM VERMOORD. W e e n e n 1 Nov. (H.N Naar de bladen uit Belgrado vernemen, behóoren de twee chauffeurs, die de agenten hebben neerge schoten, tot een terroristische organisatie, welke onder leiding van aanhangers der vroegere Frankpartij staat. In verband hier mede zijn do fractieleiders van deze partij Bubak, Reberski en do bankdirecteur Frus- titsj voorloopig in hechtenis genomen. D® actie der politie is reeds tien dagen geleden begonnen met de arrestatie van dr. Wladi- rnir Macek, een der leiders der Kroatische» boerenpartij. Vervolgens zijn nog tien per* sonen gearresteerd. In aansluiting daarop zijn nog huiszoekingen verricht, waarbij materiaal is gevonden, dat licht op vroe gere moordaanslagen heeft geworpen. BESCHULDIGD VAN HOOGVERRAAD. Praag. 1 Nov. (V.D.) In de afgeloopen dagen hebben In Slowakije verschillende arrestaties plaats gehad van personen, die verdacht werden van spionnage. Thans is een strafvervolging wegens hoogverraad en spionnage ten gunste van Hongarije inge steld tegen den leider der Christeiyk-sociale partij, die bij de verkiezingen van Zon-- da-g j.l. tot lid van het parlement is her kozen. Het gerecht zal het parlement zijl» uitlevering verlaDgen. - - -

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 11