OVOMALTINE Zaterdag 9 November 1929 AMERSFOOETSCH DAGKLAD 28e Jaargang No. 113 ..DE EEMLANDER' BUITENLANDSCH OVERZICHT BUITEINILANIS) INDIE ONDERWERP VAN DISCUSSIES Stemming blijft achterwege èN.V. COMPAGNIE LYONNAISE EXPOSITIE Bontmantels, Middag- en Avondjaponnen IÉ! A. v. d. WEG, Langestraat 23 - Tel. 217 STUDENTENRELLETJES TE WEENEN DE KNOEIERIJEN TE BERLIJN Böss gaat heen DE UITBARSTING IN GUATEMALA Honderden dooden FEUILLETON. HET ONBEREIKBARE Tardien stelt zich met de zijnen aan het parlement voor. Een belangrijk pro gramma. Tardieu, de nieuwe Fransche eerste mi nister, die, nadat de crisis te Parijs twee en een halve week had geduurd, erin slaag de een ministerie samen te stellen, dat zich nog al rechts oriënteert, zoodat radicalen en socialisten alles zullen doen om het ten val te brengen, heeft zich gisteren voor het eerst aan het parlement voorgesteld. Bij deze gelegenheid is de regeeringsver- klaring voorgelezen, waaruit o.a. blijkt, dat vooral op binnenlandsch politiek gebied een actie zal worden gevoerd, waarvan de strek king is de welvaart der Franschen te doen toenemen. Het vijf-jaars-programma, dat ten uitvoer zal worden gelegd en waarmee een bedrag zal zijn gemoeid van meer dan een milliard gouden franken, voorziet zoo wel in de bevordering van landbouw en nij verheid als in de behartiging van handel, volksgezondheid en andere sociale en ze delijke aangelegenbeden. M. a. w.: de eco nomische wederopbouw zal krachtig ter hand worden genomen en bovendien wor den de Franschen blij gemaakt met 't voor uitzicht, dat .zij in den vervolge minder be lasting behoeven to betalen. Dergelijke beloften zijn natuurlijk wel ge schikt om zich populair te maken. Ook de buitenlandsche politiek wordt in de regeeringsverklaring aangeroerd en uit hetgeen de persbureaus dienaangaande mel den, kan opgemaakt worden, dat ook de re- gcering-Tardieu van zins is een toenade ringspolitiek te voeren, hetgeen trouwens afgeleid zou kunnen worden uit het feit, dat Briand ook van het nieuwe kabinet deel uitmaakt. Vandaar, dat Frankrijk het vol gende jaar ook van de partij zal zijn, wan neer te Londen, dank zij het Engelsch-Ame- rikaansche initiatief, over de ontwapening ter zee op een conferentie zal worden be raadslaagd. Frankrijk zal echter niet, zooals links dat gaarne zag, hals over kop uit het bezette gebied zich terugtrekken. Om rechts en het centrum tevreden te stel len, heeft Tardieu dan ook laten uitkomen, dat van de verdere vervroegde ontruiming niets zal komen, zoolang aan de hoofdvoor waarde, de volkomen aanvaarding door Duitschland van het plan-Young, niet is voldaan. Men kan dus van Tardieu en de zijnen geen grootsch gebaar verwachten tc dezen opzichte. Volgens sommige Franschen gaat Tardieu echter nu reeds veel te ver; dit blijkt duide lijk uit de beschouwingen van Franklin Bouillon, die do aanvaarding van 't plan- Young voorstelde als een Fransche neder laag en er heel slecht over te spreken was, dat het Rijnland zal worden ontruimd, omdat Frankrijk al zijn garanties z.i. heeft opge geven en nu alleen nog maar heeft te ma ken met Duitschlands „goeden wil". Tegen over dezen „goeden wil" stond Franklin Bouillon nog al kritisch. Hij geloofde er gewoonweg niet aan. In dit verband bracht hij in herinnering, dat vier millioen stem gerechtigde Duitschers zich tegen 't plan- Young hebben verklaard (hij verzuimde ech ter mee te doelen, dat dezen maar een tien- do deel vormen van het totaal) en Franklin Bouillon betoogde voorts, dat de rijkswger in 't Rijnland den oorlog voorbereidt. Hij wees op den aanleg van nieuwe spoorwe gen, waardoor Duitschland in staat wordt gesteld honderd twintig treinen voor troe penvervoer naar de Fransche grens te la ten loopen. Volgens Franklin Bouillon is de toestand aan de Poolsche grens net eender. Aan Fransche zijde heeft men daarente gen, naar Franklin Bouillon verklaarde, niets gedaan. De korte strekking van zijn betoog was dan ook, dat van Rijnlandont ruiming geen sprake mag zijn, voordat Frankrijk de maatregelen heeft genomen, noodig voor de beveiliging zijner grenzen. Ook ultsocialistlschen en communistischen hoek kwam scherpe kritiek op het nieuwe bewind. De discussies zullen althans van daag worden voorgezet en men mag be nieuwd zijn hoe de stemming zal uitvallen, die na het sluiten van het debat onvermij delijk is. De bezwaren van Baldwin en Lloyd George in 't La: gerhuis weerlegd Londen, 7 Nov. In het Lagerhuis is he den eon debat over Indië gevoerd, met na me over de proclamatie van den onderko ning op 1 Nov. inzake den dominion-status voor Indië. Baldwin zeide, dat niemand droomt van een zich zelf regcerend Indiè met een ondei geschikt 6tatuut. WIJ wenschen niet, dat Indië zich met een ondergeschikt 6tatuut zal tevreden stellen, omdat dit zou beteeke ncn, dat onze arbeid in Indió schipbreuk geledon heeft. Lloyd George zelde, dat de verklaring van lord Irwin den indruk had gemaakt van een politieke omzwenking, die veel verder ging dan de vorige beloften. Hij vroeg de regecring dringend toe te zeggen, dat zij niets dergelijks overweegt. Wedgwood Benn, de staatssecretaris voor Indië, zeide: De proclamalie van den on derkoning van 1 Nov. i9 een herhaling en een toelichting geweest van de verbintenis sen der vorige Britsche regecringen, die steeds het voornaamst geloofsartikel heb ben uitgemaakt van dc Britsche politiek ten opzichte van Indië. Er is echter een po ging gedaan, opdat het Indische volk zich rekenschap zou kunnen geven van do po sitie, die het inneemt in dc gemeenschap van Britsche naties cn het d© verzekering te geven van en eventueele gelijkheid. Benn voegde er aan toe, dat in de voor genomen conferentie do verschillende par tijen van Britsch-Indie en de Indische Sta ten zullen vertegenwoordigd zijn. Simon verzocht het parlement de com missie onder zijn voorzitterschap haar taak te laten voltooien zonder gestoord te wor den door parlementair getwist en haar ver slag te laten indienen, dat waarschijnlijk gereed zal zijn tegen het begin van 1930. Macdonald verdedigde de houding der re geering en de opportuniteit der verklaring van den onderkoning, die dc commissie van Simon niet zal schaden en een welda- digen invloed zal uitoefenen op de openba re meening in Indië. Het debat eindigde zonder stemming. DE KLOPPARTIJEN IN DUITSCHLAND, Nieuwe botsingen tusschen communisten cn politie. Hamburg, 8 Nov. (V.D.). In de plaats van het verboden revolutie-feest hadden de communisten Donderdag een protestde- UTRE UTRECHTSCHHWEG 10 - TEL. 179 - AMERSFOORT Per heele bus f 2.60 Per halve bus f 1.40 Per kwart bus f 0.80 monstratie aan do graven van de gevallen revolutionairen te Ohledorf bijeengeroepen Terwijl deze demonstratie rustig verliep, kwam het in den nacht op verschillende plaatsen van de binnenstad tot communisti sche ordeverstoringen. De politie moest eeni- ge optochten uiteendrijven, waarbij van do gummistok gebruik gemaakt werd. Een ernstige botsing had plaats op de groote Neumarkt. Ongeveer vijfhonderd communisten vielen de politie aaa De po liticbeambten werden met steenen, stukken bout en stukken asphalt bekogeld Uit de vensters van de omliggende huizen werden voorwerpen naar do politio geslingerd. On der gejoel en gefluit en het geroep „Slaat do bloedhonden dood!" drong do menigte op. Tenslotte moest van do vuurwapenen ge bruik gemaakt worden, waarop de aanval lers op de vlucht sloegen. Drie personon konden worden gearresteerd. Verscheidene politiebeambten werden door steenworpen gewond. Het is niet bekend of communisten gewond werden. Sluiting der universiteit overwogen Ween en, 7 Nov. Hedenochtend tegen 12 uur deed een talrijke groep Dultsr.h- Völkische studenten een aanval op de ona- tomiezaal, waar enkele Joodsche en so ciaal-democratische studenten mishandeld werden. De Völklschen trokken daarna door alle gangen van de universiteit onder het geschreeuw van „Joden er uit" en alle pro fessoren moesten hun colleges staken. De rector probeerde vruchteloos bemiddelend op to treden, waarop hij het gebouw door de pedellen met behulp van de politie liet ontruimen. Op straat werden de vechtpar tijen voortgezet, waarbij meer dan 20 stu denten verwondingen opliepen, totdat de politie de Ringstras6e afzette cn beide par tijen wist (e scheiden De rector heeft te gen twee uur een algemeene vergadering van professoren bijeengeroepen met do be doeling tot definitieve sluiting van de uni versiteit over te gaan. We en en, 7 Nov. In den middag werd aan de universiteit een proclamatie aan geplakt van den rector, beteekenende, dat or een onderzoek is ingesteld in verband met dc ernstige rustverstoringen in het anatomische instituut en de universiteit. De rector keurt de gebeurtenissen van he den scherp af en waarschuwt de studen ten voor verdere ongeregeldheden, daar anders de universiteit gesloten zou moeten worden. Voor den toegang tot de univer siteit is de legitimatie-dwang voorgeschre ven. CHINA EN DE MOGENDHEDEN. De afschaffing der exterri toriale rechten. Londen, S Nov. (V. D.) De regeering te Nanking heeft bekend gemaakt, dat zij haar besluit, de-exterritorale rechten met ingan? van 1 J<*puari 1930 op te heffen, niet zal wijzigen. De bureaux der commissarissen voor buitenlandsche aangelegenheden zijn reeds afgeschaft. De speciale commissarissen voor buiten landsche kwesties in de groote steden van China worden tegen het einde van het jaar afgeschaft. B e r 1 ij n, 7 Nov. (V.D.) Bij het begin der gemeenteraadszitting deelde burgemeester Scholz mede, dat de president van do pro vincie Brandenburg en Berlijn besloten hoeft, na zijn persoonlijk verhoor van op perburgemeester Böss, overeenkomstig diens voorstel het formeele disciplinairo onderzoek, met l>et doel hem uit zijn ambt te ontzetten, te openen, waarbij bij tegelij kertijd zijn verzoek om vier weken verlof heeft ingewilligd. Vervolgens deelde burgemeester Scholz namens het gemeentebestuur mede, dat men na de opening van het disciplinaire onder zoek afziet zich verder mot deze zaak te bemoeien, maar de verdere behandeling aan den bevoegden rechter wil overlaten. B e r 1 ij n, 7 Nov. (V.D.) Naar het Berli ner Tagcblatt verneemt, heeft burgemeester Böss verklaard, dat hij met hot oog op den tegenwoordigen toestand het niet mogelijk achtte zijn ambt weder op te nemen, Berlijn. 7 Nov. (V.D.) Onder bijzondere voorzorgsmaatregelen vond hedenmorgen op do derde verdieping van het gerechtsge bouw Berlijn-Mitte de eerste vergadering van schuldeischers ln de zes faillissements aanvragen tegen de gebroeders Sklarek plaats. De rechter van instructie had da •verschijning van de gebroeders Sklarek niet toegestaan. De zaak neemt steeds groo teren omvang aan. B e r 1 U n, 8 Nov. (V D.) De commissaris der criminecle poliiie Seifert, die van den aanvang af het onderzoek in de Sklarek- zaak geleid heeft, is er den laatston tijd in geslaagd vast te stellen, dat de drie ge broeders Sklarek ook nog kostbare geschen ken hebben gegeven aan personen, die tot nu toe in do zaak nog niet genoemd zijn. Zoo kon thans worden vastgesteld, dat in een groote en bekende zaak aan do Lelp- ziger Strasse door Max Sklarek kunstvoor werpen, verlichtingsartikelen enz. in groote hoeveelheden zijn gekocht. Twee zendin gen zijn o.a. gegaan naar don directeur van de Bcrltjnsche Stadsbank Zetzel en aan d'ons zoon te Neumünstcr. Korten tijd voor de ineenstorting heeft Max Sklarek nog voor 4000 Mark bronswerk gekocht en met zijn particuliere auto laten wegbrengen. De politie stelt thans een onderzoek in, waar heen deze geschenken gegaan zijn. Door de crimineele politio is bij het na kijken der boeken der bontfirraa Golicke, waar do geboeders Sklarek geschenken voor bun vrienden kochten, geconstateerd, dat daarin ook de naam voorkomt van den tegenwoordigen directeur van de Berliner Verkehrsgesellschaft, het gemeenteraadslid Brolat. Laatstgenoemde zal zeer waarschijn lijk binnenkort door de politie gehoord wor den. Brolat goeft hieromtrent de volgende verklaring: De gebroeders Sklarek hebben mevrouw Brolat ongeveer tegen Kerstmis 1928 de bontfirma Golicke aanbevolen. Mevrouw Brolat bestelde daar toen een bontmantel van 2000 Mark. Het viel Brolat toen op, dat do firma hem geen rekening stuurde en tot zijn verwondering moest bij toen ver nemen, dat het bedrag reeds door de ge broeders Sklarek was betaald. Hij heeit daarop dc gebroeders Sklarek, naar hij ver klaart, ernstige verwijten hierover gemaakt cn hun meermalen gevraagd bet bedrag te rug to nemen. Tenslotte heeft hij in Maart 1929 na een heftige woordenwisseling hier omtrent in do Kommandantenstrasso éet* der gebroeders Sklarek het bedrag in den zak gestopt Toen heeft hij ook verklaard, dat hij eiken verderen omgang met de Skla- reks wenschte te verbreken. Brolat ver klaart tot zijn leedwezen nooit een kwitan tie van do gebroeders Sklarek voor deze 2000 Mark te hebben ontvangen. Tusschen de gloeiende lava ingesloten Londen, 8 Nov. (V. D.) Uit New York worden thans nadere bijzonderheden ge- meldt omtrent de schade, die de uitbarsting van de Santa Maria in Quatemala beeft aangericht De materieele 6chade in de on middellijke omgeving van den vulkaan wordt op (wee honderd duizend pond ster ling geraamd Ongeveer 25.000 personen zouden door do uitbarsting getroffen zijn. Hoewel het juiste aantal slachtoffers nog niet bekend is, kan worden aangenomen, dat het aantal dooden en gewonden zeker zeshonderd zal bedragen. Talrijke slachtoffers. New YorW. 8 Nov. (V.D.) Naar de As sociated Press uit Guatemala meldt, wordt het aantal slachtoffers van de uitbarsting van do Santa Maria officieel op 400 ge raamd. Een vlieger heeft boven het gebied in de omgeving van de vulkaan gevlogen en rap porteert dat hij van betrekkelijk geringe hoogte vele mannen, vrouwen en kinde ren kon zien. die door de gloeiende lava- stroomen geheel zijn ingesloten Het juiste aantal slachtoffers van de uitbarsting zal eerst na geruimen tijd kunnen worden vastgesteld. Men vreest evenwel, dat het buitenge woon hoog zal zijn. DE AANSLAG TE AGRAM. De dader ontdekt. Weenen, 8 Nov. (V.D.) Naar de bladon uit Agram melden, is de politie door een aanwijzing op het spoor gekomen van den moordenaar van den directeur van de Yugo Stampa, Toni Schlegel. De aanwijzing werd verkregen van de verloofde van den chauffeur Baoitsj, die hiermede aanspraak kaD maaer -p de door de politie uitgeloofde belooning. Uit de aan wijzing blijkt, dat de Kroatischo nationa listen Schlegel ter dood veroordeeld hedden. Met het uitvoeren van het vonnis werden eenige Kroatische chauffeurs belast Aan voerder van deze mannen was de chauffeur Pospisil. In den bewustcn nacht heeft een zekere Makotz, die de auto bestuurde, waarin Schlegel zich bevond, zijn kameraden een afgesproken teeken gegeven. Toen de auto voor de woning van Schlegel aankwam, heeft BabitsJ het doodelijk schot op Schle gel gelost. ONTVLUCHTING VAN GEVANGENEN. Boekarest, 7 November. Heden zijn uit de centrale gevangenis alhier 20 straf- gevangenen ontvlucht, nadat zij do dienst doende bewakers hadden geboeid en in cel len opgesloten. Onder do vluchtelingen be vinden zich twee van de bcruchtsto bende leiders die het Noordelijk deel van do Boe- kowina geterroriseerd hebben. Vier van de vluchtelingen zijn weer ingerekend. Een boozc tong is het eenige scherpe werktuig, dat door voortdurend gebruik nog scherper wordt. IRVING. (BEYOND) door JOHN GALSWORTHY voor Nederland bewerkt door £VV J. KUYLMAN. 47 Zij bleef geruimen tijd op die bank zit ten, voordat zij zich herinnerde, dat zij om drie uur bij monsieur Harmost moest zijn voor muziekles. Het was allang over tweeën; en zij ging op weg dwars over het grasveld. De zomerdag was vol van het gezoem van vliegen en bijen, het kirren var. duiven, van het zachte ritselen en ruischen van bladeren, en van den geur van linaenloesem onder een lucht zoo blauw met weinig witte wolkjes, die langzaam en kalm voortdreven. Waarom zou zij onge lukkig zijn? En een van die gevlekte wa ter-jachthonden, met breeden kop en krul haar en die altijd uit zijn op een pretje, besnuffelde haar japon, en liep al maar orr> haar heen in de hoop. dat zij haar pa rasol in het water zou gooien, opdat hU die er uit zou kunnen halen, daar dit, naar zijn meening. de eenige reden was, waar om iets in de hand gedragen werd. Zij vond monsieur Harmo6t onrustig op jtn neer loopen in zijn kamer, welker ge opende vensters het vertrek niet konden vrijmaken van de lucht van latakia. „Aha," zeide hij, „ik dacht dat je niet kwam! Je ziet bleek; ben je niet goed? Komt 't misschien van de warmte? Of" hij keek haar strak aan „heeft iemand je pijn gedaan, vriendinnetje?" Gyp schud- do het hoofd. „Ach ja," ging hij geprikkeld verder, „je vertelt mij niets; je vertelt nie mand iets! Je sluit je lieve gezichtje als een bloem bij nacht. Op jouw leeftijd, kind, behoort men iemand ln z'n vertrouwen te nemen; een stil verdriet is voor muziek als een oostenwind voor de maag. Leg je masker voor ditmaal eens af." Hij kwam dicht, bij haar staan. „Vertel me eens wat je hindert Ik had het je al zoo lang willen vragen. Kom! We zijn maar eens jong; Ik zou je zoo graag gelukkig zien." Maar Gyp stond daar maar voor zich te kijken. Zou het haar verlichten als ze haar hart eens voor hem uitstortte? Zou 't? Zijn bruine oogen keken haar vragend aan als dio van een ouden hond. Ze wilde iemand, die zoo goed was, niet kwetsen. En toch was het haar onmoelijk! Monsieur Harmost ging plotseling voor de piano zitten. Terwijl hij zijn handen op de toetsen liet rusten, keek hij haar aan, en zelde: „Ik ben verliefd op je, weet je. Oude man nen kunnen erg verliefd zijn, maar ze we ten wel, dat het toch niets uithaalt; dat maakt dat ze nog uit te staan zijn. Maar toch voelen we graag dat we nuttig zijn voor de jeugd en de schoonheid; het geeft ons een beetje warmte. Kom; vertel me je verdriet eens!" Hij wachtte een oogenblik, en zeide toen geprikkeld: ..Enfin, laten wc dan maar aan het werk gaan!" Het was zijn «ewoonte bij haar te gaan zitten aan het hoekje van de piano, maar vandaag bleef hij staan, alsof hij van plan was ditmaal eens extra streng te zijn. Of het kwam van overspannen zenuwen, dan dat zij heelemaal niet geluncht had, hoe dan ook, Gyp speelde beter dan ooit. De polo naise van Chopin in A-mol, dat lied van opstand, dat altijd zoo onbereikbaar had geleken, kwam er uit alsof haar vingers door een ander in beweging werden ge bracht Toen zij klaar was, boog monsieur Harmost zich naar haar toe, hief een van haar handen op, en bracht zijn lippen er aan. Zij voelde het kriebelen van zijn stop pelbaardje, en hief haar gelaat op met een zware zucht van voldoening. Een stem ach ter haar zeide spottend: „Bravo!" Bij de deur stond Fiorsen. „Gelukgewenscht, madame! Ik heb er al lang naar verlangd je eens onder de inspi ratie van je meester te zien!" Gyp's hart begon heftig te kloppen. Mon sieur Harmost had zich niet verroerd. Een vage grijns trok langzaam om zijn lippen, doch zijn oogen keken verschrokken. Fiorsen kuste den rug van zijn eigen hand. „Aan dezen onden Pantalon heb je je hart gegeven! Ho, wat een minnaar!" Gyp zag den ouden man sidderen; zij sprong op er. riep: „Bruut die je bent!" Fiorsen kwam snel naar hen toe, en strek te de armen naar monsieur Harmost uit, als wilde hij hem bij de keel grijpen. De oude man richtte zich op. „Monsieur", zeide hij, „u is ongetwijfeld dronken." Gyp stelde zich vlug tusschen beiden, en naderde Fiorsen tot zij diens uitgestrekte handen kon voelen. Was hij krankzinnig geworden? Zou hij haar smoren? Doch zij wendde haar oogen geen oogenblik van de zijne, en eindelijk begonnen de zijne af te dwalen; hij liet de handen omlaag zakken, en, met iets als gekreun trok hij zich terug naar de deur. Monsieur Ilarmost's stem zeide achter haar: „Geef mij vóór u gaat, een uitleg van deze malligheid!" Fiorsen draaide zich snel om, schudde zijn vuist, en ging heen terwijl hij in zich- zelven mompelde. Zij hoorden de voordeur dichtslaan. Gyp wendde zich abrupt naar het venstor, en in haar opwinding merkte zij daar buiten allerlei onbeduidende din gen op, zooals men meer doet in oogenblik- ken van blinde woede. De zomer was zelfs tot op die achterplaats doorgedrongen. De bladeren van den sumachboom glansden; een zwarte kat met een blauw lintje om den hals koesterde zich in den zonneschijn. De stem van een aardbeienventer kwam naargeestig uit een zijstraat. Zij was er zich \an bewust van dat monsieur Harmost heel stil stond, met een hand tegen zijn mond gedrukt, en zij voelde rich vol medelijden en woede. Die vriendelijke, onschadelijke oude man dat hij die moest beleedigeri! Hierin culmineerden alle wandaden van Gusfav! Dit zou zij hem nooit vergeven! Want hij had ook haar zwaarder beleedigd dan trots of meegaandheid konden verdra gen. Zij wendde zich om, en, terwijl zij naar den ouden man toeijlde, legde zij beide haar handen in de zijde. „Het spijt me zoo vreeselijk dat dit ge beurd is. Dag, beste, beste monsieur Har most; ik kom Vrijdag weer!" En voor hij haar kon tegenhouden, was zij weg. Zij wiorp zich midden in het verkeer, doch juist toen zij het trottoir aan den over kant bereikte, voelde zij zich aan den mouw trekken, en zag Fiorsen vlak achter zich. Zij schudde hem af en liep snel verder. Zou hij een scène op straat maken? Wederom vatte hij haar bij den arm. Zij bleef plotse ling staan, keerde zich naar hem om, en zeide op ijskouden toon: „Maak me alsjeblieft geene scène op straat, en loop me alsjeblieft niet zoo ach terna. Als je me wilt spreken, kun je dat doen thuis." Toen wendde zij zich zeer bedaard om, en liep verder. Doch op eenigo passen afstand volgde hij haar nog steeds. Zij versnelde haar pas niet, en den eersten den besten taxichauffeur, die voorbij ging, gaf zij een teeken, en na hem als adres Bury Street te hebben opgegeven, stapte zij in met het ver zoek vlug door te rijden. Zij zag Fiorsen toeijlen, doch te laat om haar tegen te hou den. Hij stak zijn hand omhoog, en bleef staan, met doodsbleek gelaat onder zijn breed-geranden hoed. Zij was veel te boos en te zeer in de war om zich er 'ets van aan te trekken. Va.iaf het oogenblik dat zij zich bij mon sieur Harmost uaar het venster wendde, had zij besloten naar haai vader te gaan. Zij wilde niet naar Fiorsen terug, en de eenige gedachte die haar vervulde, was. hoe zij Betty en haar kind zou bereiken, bijna vier uur! Vader was bijna zeker op zijn so ciëteit En terwijl zij buiten de taxi leunde, zeide zij: „Neen, Hyde Park Corner, alsje blieft," (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 9