Wl JNHAN^L J. A. SCHOTERMAN Z n. Gewas 1924 St. Emilion f 1.40 f 56- UTR.STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 WArERSrAAT EN DE BUITEN- LANJSCHi POLITIEK. DE ZENDER TE HUIZEN N.V. COMPAGNIE LYONNAISE EXPOSITIE Bontmantels, Middag- en Avondjaponnen GOUVERNEUR FRLUTIER FEUILLETON. HET ONBEREIKBARE Uitwisselen van oktrooien Onze Wolvlok Matrassen en Matrasstellen zijn beter dan anderen 0e Faam - Langestraat 5 BIJZONDER AAN3EVDLEN per flesch per anker De politiek van de laatste mag niet door de eerste verstoord vordert Ongewenschte bemoeienis Het Ha n de le blad schrijft: De brief van prof. Van Eysinga bevat tus- 6Chen de regels der opmerkingen en mede- deelingen die op de Rijnvaart-commissie en de verbetering der tusschenwateren betrek king hebben, nauw verholen kritiek op het beleid van ons departement van Water staat. Niet zonder wrevel verwijt de hoog leeraar den Waterstaat dat er getreuzeld is: bij de verhooging van de spoorbruggen bij Dordrecht en Vlake, bij de verbreeding van he1 Zuid-Bevelandsch kanaal; bij de wer ken in het Hellegat, on bij het herstel -Ier groote sluis bij Hanöweert Daartegenover stelt prof. Van Eysinga het bedrijf der Zui derzeewerken, waaruit blijkt ..dat er vlug kan gewerkt worden, als men maar wil." De brief van prof Van Eysinga werd op 9 October geschreven. En in de Mem »r.e van Antwoord van 6 November betreffende hoofdstuk III der rijksbegrooting verzék ;rt de minister van Buitcnlandsche Zaken. Ut ..ook in het verleden zijn ambtgenoot van Waterstaat hem zijn medewerking nooit heeft onthouden'. De daarop volgende zin is iets minder positief. De minister „nr/jn te mogen rekenen op uitvoering met na kwamen spoecl" van de noodzakelijks wer ken. Maar dat ,.raeendrt" '-ij ook toen Wa terstaat in 1027 beloften omtrent liet kanaal dooi het Bosscherveld had gedaan niet hield. Wij hebben eenige dagen gefed i gezet. dat er op dit moment, nu onze r^gee ring België langs den indirerlen weg vti de Memorie van Antwoord opnieuw heeft doen weten, dat zij bereid is om over ?cn „tusschen-oplossing' te praten (waarbij al vermeldt de Memorie dit niet het wer kelijke plan Konijnenburg een kans zou krij gen), o.i. geen reden bestaat om België ver beteringen te beloven van een waterweg die misschien spoedig in aanmerking zal ko- mon om als verbindingsweg tusschen Ant werpen en den Rijn te worden afgeschaft en door een betere vervangen .Ook Waterstaat kan aldus hebben geredeneerd. Maar goed beschouwd behoort Water staat zich niet op eigen gelegenheid met buitenlandsche politiek te bemoeien. Wan neer de politiek van minister Beelaerts die van onze regeering is en op een gegeven moment verbeteringen in het oude vaarwa ter noodig oordeelt, dan mag deze politiek ■niet door de traagheid of stille tegenwer king van Waterstaat worden verstoord. Voor die zekerheid behoorde het overleg in den ministerraad te dienen. Wij zijn in dit geval van meening, dat de verbeteringswerken inderdaad nog eenig uitstel kunnen velen, pn de houding van Waterstaat strookt dus hier toevallig met onze oogmerken. Maar hetgeen wij om politieke redenen aanbevelen, moet niet op grond der argu menten van een politiseerenden Water staat geschieden liet buitenlandsch be leid moet bij den minister van Buitenland sche Zaken berusten. Het had de minister van Buitenlandsche Zaken moeten zijn, die aan Waterstaat adviseerdo: halve kracht, of stop. Niet omgekeerd moe6t de minis ter van Buitenlandsche Zaken worden ge dwarsboomd door Waterstaat In zijn poging om de goede betrekkingen met België te re gelen. De rechtsche groepen vragen uitbreiding Plaatselijke zenders verlangd Do Nederlandsche Christelijke Radiover- eeniging en de Katholieke Radio-Omroep hebben gezamenlijk tot den minister van Waterstaat een verzoekschrift gericht, waar in gewezen wordt op het feit, dat de pro gramma's van den Iluizer-zender in sommi ge veraf gelegen declen van het land en ook in sommige groote steden in de laat ste door electrische storingen niet met voldoende energie en helderheid worden ontvangen, waarom genoemde organisaties na ingewonnen technisch advies de bedoe ling hebben opgevat, haar programma's in die steden en streken door middel van een plaatselijke zender, werkende volgens het „Gleichwcllensysteem" tegelijkertijd uit te zenden. Voor de plaatsing van een dcrgelijkcn zen der komen in aanmerking het Zuiden van Limburg, Vlissingen, Buitenpost (voor Fries land en Groningen), Halfweg (voor Haarlem en Amsterdam) en het Westland (voor Rot terdam, Schiedam, Delft en de residentie). Adressanten hebben aan den minister ge vraagd, zoo spoedig mogelijk toestemming voor den bouw dezer plaatselijke zenders te willen vcrlcenen cn tevens te bepalen, op welke „Glcichwcllcn" de omroep zal geschie den. Het voornemen bestaat in een aan te vra gen audiëntio dit verzoek nog verder toe te lichten en de noodzakelijkheid daarvan te bepleiten. GASVERGIFTIGING. Doodolijk geval te Zwolle. Zwolle. 9 Nov. Gistermorgen werd hel echtpaar Hardon bedwelmd door gas in zijn woning gevonden. Het bleek dat er een groo te hoeveelheid gas was ontsnapt, doordat een lekke gasslang niet voldoende de gas- toevoer afsloot. De man is in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. INBRAAK TE ROTTERDAM. Rotterdam, 9 Nov. Gisteravond tus schen IV: en 10k' uur is ingebroken in pand 73A aan de Henegouwenlaan te Rotterdam bewoond door me\r. Benediotus on de fara. Bol. Meegenomen is een aantal sieraden, de meeste bezet met brillanten en diamanten, een ijzeren geldkistje met papieren en 600. De waarde van het gestolcne is aanzienlijk. UTRECHTSCHEWEG 10 - TEL. 179 - AMERSFOORT H. M. DE KONINGIN-MOEDER. In de residentie terug. '8 G r a v e n h a g e. D Nov. H. M. de Ko ningin-Moeder is hedenmiddag per Staats spoor te 12.55 van het Loo, waar zij, na te rugkeer van haar buitenlandsche reis, nog eenigen tijd vertoefde, te 's Gravenhage te- teruggekeerd. De burgemeester, mr. J. A. N. Patijn, en de gouverneur der residentie luite nant-generaal Insinger, begroetten H. M. op het perron. In de koninklijke wachtkamer onderhield de Koningin-Moeder zich nog oenige oogcnblikken met deze autorité'-n. In open auto's reed H. M., begeleid door haar gevolg, naar het Paleis aan het Lange Voorhout. MOTORKOTTER GEZONKEN NABIJ HELGOLAND. IJ m u i d e u, 9 Nov. Nabij Helgoland is do IJmuider stoomtrawler „Derika II IJM. 124" in aanvaring geweest met do Duitsche mo- torkotter „Hoffnung O.B. 91". Laatstgenoemd vaartuig zonk bijna on middellijk na de aanvaring. De vier opva renden konden nog juist bijtijds door de be manning van de IJmuider stoomtrawler worden gered. Zij zijn naar IJmuiden mee genomen alwaar do „Derika" hedenmorgen arriveerde. De schipbreukelingen zijn in het Zeemanshuis te IJmuiden ondorgebracht De „Derika" heeft, geen schade opgeloopcn. POKKENBESTRIJDING. Credletoanvrage bij den Rotterdamschen raad. Bij don gemeenteraad van Rotterdam is van burgemeester on wethouders ingeko men de aanvrage voor crcdiet van ƒ30.000 voor kosten ter voorkoming en bestrijding van variola (major en minor). DE RIJNVAART EN BELGIE. Nota actie van de Nationale Unie. Naar wij vernemen zal de raad van be stuur der Nationale Unie dezer dagen een nota aan de leden van de beide Kamers der Staten-Generaal doen toekomen, onder meer betreffende de mededeelingen, vervat in het schrijven van prof. van Eysinga, aan den minister van Buitenlandsche Za ken in zake de verbetering van den toe stand der Schelde en Rijn verbindende tus- schenwateren. P GAUTIER. f De oud-burgemeester van Streefkerk, Bles- kensgraaf en Hofwegen, de heer P. Gau- tier, is te den Haag in den ouderdom van 66 jaar overleden. De heer Gautier was ridder in de orde van 0ranjc-Na6sau. Dc teraardebestelling zal plaats hebben heden op Oud Eik en Duinen. Vertrek van het sterfhuis te halftwee. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Op den Huizeiweg. B u s s u m, 10 November Zaterdagavond omstreeks 11 uur vond een autobotsing plaats tusschen een wagen, die op den Hui- zerweg reed uit de richting Gooische Boer en een auto, die plotseling den Huizerweg opkwam, rijdende van de Anton Mauve laan. Dc botsing was hevig, de wagens kwamen tegen elkaar op te staan en wer den zwaar beschadigd. De chauffeurs dei- wagens kwamen met de schrik vrij, terwijl do inzittenden eenige lichte verwondingen opliepen. Dr. Schouten was spoedig aanwe zig cn verbond de gekwetsten. De politie stelt een onderzoek in, voor zoo ver thans reeds vaststaat, zou de auto, komende van den Gooischen Boer, de andere den voor rang hebben moeten laten. Dr. J. HERDERSCHEE, t Te Amsterdam is overleden, in den ouder dom van 79 jaar, dr. J. Herderschee, eme ritus-predikant der Ned. Herv. Kerk. De vroegere standplaatsen van den thans overledene waren: Schellinkhout. Rnesum, Oostvoorne. Borculo, Franeker, Tiel, Deven ter, Oss en Den Bosch. De cremate is bepaald op Woensdag na aankomst van trein 11.16 te Westerveld. Zijo ootslag aanslaande Naar het Correspondentie-Bureau thans verneemt, is binnen zeer korten tijd te ver wachten het Kon. Besluit, waarbij aan Ir. Fruytier op zijn verzoek eervol ontslag wordt verleend uit het ambt van gouverneur van Curasao. STAGNATIE IN HET KOLENVERVOER Het tekort aan spoorwegmaterieel behoort weer tot hef verleden Niet alle wapenen zijn eerlijk. H. J. SCHIMMEI.. (BEYOND) door JOHN GALSWORTHY voor Nedorland bewerkt door J. KUYLMAN. 4* Na een jongen toegeroepen te hebben „Majoor Winston vlug wat!" kwam de portier, die haar kende, speciaal voor haar uit zijn hokje, cn bood haar oen zetel er de „Times" aan. Gyp zat er mode op haar knie, en nam haar omgeving op, zonder er bij te denken o*>n mager oad heertje, uie zich in een hoekje zeer gewichtig voelde, een wit-ge kuite bediende die met een theeblad voor bijkwam, een aantal hoeden aan den kap stok; de groen-saaié kast, met haar rijen oy lint gelijkend papier, waarvoor drie le den stonden. Een hiervan, een lange gezette, goedhartig uitziende man, met een pinco iiez op en een wit vest aan, merkte haar op, nam zijn strooien hoed af, en zette zich zoo, dat hij zonder onbeleefd te zijn, haar toch goed kon opnemen, cn, zonder naar hem te kijken, wist Gyp dat zij hem beviel. Zij zag haar vader kalm dat groepje voor btlgaan, en begeerig om uit dit mannenhet ligdom weg te komen, ging zij hem tot bo ven aan de lage stoep tegemoet, en zeide: „Ik zou u graag willen &preken, vader." Hij keek haai snel aan, nam zijn hoed van den standaard, en volgde haar naar de deur. In de cab legde hij zijn hand op de hare, er zeide: „Wou je nu praten, kind?" Maar het eenige dat zij er uit kon bren gen, was: „Ik zou graag bij u terugkomen. Ik kan daar niet blijven, 't Is 't is ik kan 't niet lunger volhouden." Zijn hand hield de hare stevig vast, alsof hij haar de moeite wilde besparen om ver der te gaan. Gyp ging verder: .Ik moet baby hebben; ik ben doodsbe nauwd da* /lij zal probeeren om haar bij zich te heiden, om mij terug te krijgen.' „Is hij thuis?" „Ik weet het niet. Ik heb hem nog niet gezegd, dat ik van hem weg ga." Winston keek op zijn horloge en vroeg- „Gaat 't kind ooit nog zoo laat uit?" „Ja, na de thee. Dan is 't koeler." „Dan zal ik met deze cab doorgaan. Blijf jij dan hier om de kamer voor haar klaar te maken. Nu niet tobben, en ga niet uit voor ik terugkom." En Gyp dacht: „Hoe prachtig van hem dat hij geen enkele vraag gedaan heeft." De cab hield stil voor het. huis in Bury Street. Zij vatte zijn hand, legde deze tegen haar wang en stapte uil. Hij zeide kalm: „Wil je de honden óók hebben?" „Ja-o ja! Hij geeft er toch niet om." „Goed. Nadat ik terugkom, is er nog wel tijd om het een en ander voor je te koopen voor vannacht. Ik 2al vandaag niet de min ste risico loopon. Laat juffrouw Markey je thee geven." Gyp zag de cab weder vlug wegrijden, en zag hem met de band wuiven; en toen met een diepen zucht, half van bezorgdheid, half van verlichting, belde zij aan. HOOFDuTUK XVII. Toen de cab weder in St. James Street uitkwam, gaf Winston bevel: „Zoo vlug als je kunt!" Als je hard reed, kon je beter denken! Een weinig rood had zich ver mengd met het bruin zijner wangen; zijn oogen, onder de half dichtgeknepen oog leden, straalden een feller licht uit; zijn lippen waren vast gesloten; hij zag eruit zooals hij deed, wanneer er een vos uit het struikgewas tevoorschijn schoot. Gyp kon geen kwaad doen, of zoo zij dit al kon, zou hij zich toch als iets dat vanzelf sprak, aan haar zijde scharen. Maar hij wilde geen kans loopen dat de uitvoering van zijn plan misluktehij zou geen frontaanval doen. Zoo noodig was daar later nog wel tijd voor. Hij had sterker zenuwen dan de meestcn, en dat soort van onverzettelijke vastbeslotenheid en vindingrijkheid, die ve le Engelschen van zijn klasse geducht maakt in kleinere dingen. Hij liet de cab aan de deur staan, belde, en vroeg, met een ze ker pleizier in zijn krijgslist, naar Gyp. „Zij is nog niet thuis, meneer. Meneer Fiorscn is wel thuis „Aha! En het kleintje?" „Ook thuis, meneer." „Dan kom ik even binnen oin eens naai haar te zien. In den tuin?' „Jawel, meneer." „Zijn de honden daar ook?" „Ja, meneer. En wilt u ook thee. me neer?" „Neen. dank je wel." Hoe zou hij wegko- mon zonder praatjes te veroorzaken, en toch het denkbeeld vermijden, dat hij sa menspande met Gyp? En hij voegde er bij „Tenzij mevrouw Fiorsen thuiskomst.' Toen hij den tuin inging, zag hij dat Fior sen hem vanuit het eetkamerraam stond Heerlen 9 Nov. Nader verneemt de cor respondent van de Tel. dat het tekort aan wagonruimte zijn oorzaak vindt in het na- jaarvervoer van beetwortelen. Ook de ver traging ontstaan door de feestdagen Aller heiligen en Allerzielen, heeft mede tot de ontstane mocilijkhedn geleid. De verwach ting is gewettigd, dat binnen enkele dagen een belangrijke verbetering zal intreden. De heer Van Manen, directeur der Neder landsche spoorwegen, gaf intusschen aan het blad de bevoegdheid mede te dcelen dat het tekort aan spoorwegmaterieel Maandag a.s. weer tot het verleden zal behooren. Ten slotte meldt de correspondent van het blad te Heerlen nog het volgende: Tijdens een onderhoud, dat wij hedenavond hadden met den heer J. Mous, chef van dc sociale afdeeling der Staatsmijnon, bleek ons, dat de directie der Staatsmijnen het oordeel is toegedaan dat de Nederlandsche Spoorwegen, wat het goederenvervoer be treft, niet op alle eventualiteiten zijn bere kend. De feestdagen Allerheiligen cn Allor- zielen, aldus de heer Mous, liggen alweer achter ons, zoodat mag worden verwacht, dat stagnatie ten gevolge daarvan zich niet meer zou behoeven doen gevoelen. Ook dc mededeelingen van de zijde der directie van de Nederlandsche spoorwegen, dat do na- jaarscampagnc haar invloed heeft doen gel den, kan bezwaarlijk als geldig motief wor den geaccepteerd, daar dit elk jaar herhaald wordt en daarmede dus rekening kan wor den gehouden. Inmiddels ondervinden alle mijnbedrijven in Z.-Limburg zonder uitzon dering nadeel van deze vertraging. Reeds eerder heeft zich een dergelijke stagnatie voorgedaan, het laatst tijdens de jongste vorstperiode in den afgeloopen winter. Even als toen dreigt ook thans de noodzakelijk heid dc productie gedeeltelijk stop te zetten. Donderdag was er een tekort aan wagons van 50 terwijl Vrijdag oo% van de benoo- digde wagons nog ontbrak. Voor het mijn bedrijf werkt een dergelijke groote stagnatie in het transport funest, hetgeen een ieder duidelijk zal zijn, wanneer men bedenkt, hoe groot de dagelijksche productie is. SPLENDOR EN PHILIPS Reeds is een gewijzigde houding van Splendor merkbaar Amsterdam, 9 Nov. Het Volk meldt: De geruchten omtrent een aanstaande fusie tusschen de „Splendor'-lampenfabrieken te Nijmegen en Philips vinden, naar ons ge bleken is, niet slechts hun oorsprong in met spekulatieve oogmerken verspreide berich ten. In den loop van de vorige week n.l. heeft een aantal heeron der Philips-direktie een bezoek gebracht aan Nijmegen cn daar met de „Splendor"-direkte gekonfereerd over de mogelijkheid van een verminderde konkur- rentie tusschen beide fabrieken, als gelei delijke overgang naar een volkomen sa mensmelting. Als eerste maatregel tot vermindering» dezer konkurrentie is, naar wij vernemen, overeengekomen, dat de beide fabrieken de wederzijdscho oktrooien op met gas gevul* de sterkstroomlampen zullen uitwisselen. De oktrooien op de rad» i-ontvanglampen komen later aan de beurt. De samenwerking tusschen de beide fa* brieken, die op deze konferentie tot 6tand is gekomen, valt o.a. ook waar te nemen in de gewijzigde houding der „Splendor"-fa- brieken tegenover de Komltees van Aktie tegen de Philips-licenties. Tot dusver steunde „Splendor" deze aktie, n.l. door plaatsing van -groote advertenties in het orgaan dezer komitecs. Sinds de konferen tie tusschen „Splendor' en Philips is de plaatsing dezer advertenties gestaakt. „BELGIE ZAL NIETS MEER AFSTAAN.* De Brusselsche correspondent van de Maasbode meldt: Dc Indépendance beige" van Vrijdag, de spreekbuis van minister Hijmans, geeft thans ook commentaar op de bekende ver- k aringen van minister Beelaerts van Blok,-» land. Het blad zegt o.m., met gonoegon te con-» stateeren, dat minister Beelaerts het Euro- peesche karakter heeft ontdekt, dat het Hollandsch-Belgisch geschil zou kunnen krijgen indien het niet door de twee geïn teresseerde regeeringen werd opgelost. Doch om tot een bevredigende oplossing te komen, zou men in Holland moeten gaan begrijpen, dat de Belgische revondicaties het minimum zijn van wat de geest en de termen der traktaten van 1839, juridisch verklaard, België toestaan op te eischon. Doch in dit opzicht houden de Hollanders juist de oogen gesloten en houden zij zich aan bun verklaring van 7 Mei 1.1., waarin het bouwen van het Antwerpen-Moerdljk- kanaal, of van gelijk welken anderen wa terweg om tusschen Antwerpen en don Rijn een moderne verbinding aan te leg gen, wordt geweigerd. Men kan bet zich in België nog maar steeds niet verklaren, waarom de Hollan ders voortgaan België het bouwen van een slecht kanaal te blijven aanbieden, waar zij in staat zijn er een goed te geven. Men wil in Nederland de draagkracht van de resolutie der mogendheden (Parijs Juni 1919) minimaliseeren met te zeggen, dat het recht van België op revisie in zekere con crete en definitieve voorwaarden, betwist baar is. Men kan daar uit concludeeren, dat mi nister Beelaerts zich wil gaan verschuilen in een internationale proceduur. Het blad zegt dan, dat de kwestie in dit geval niet voor bet internationale gerechts- hof moet komen, doch dat zij zal moeten geïnternationaliseerd worden en dat zij don het regime zal omvatten van de Schelde» vertakkingen, de Maas en den Rijn bene vens van de gemoderniseerde verbinding Antwerpen-Rijn. Het blad geeft de Belgische regeering den raad, actief te blijven inzake bet aanleggen van bet Antwerpon-Luikkanaal en dat zij verder attent zal moeten blijven op de kwestie der Maaswateren, om deze niet op ondoordachte wijze voor de Hollandscha waterpolitiek te laten dienen. Mot minister Beelaerts zijn de Belgen be reid om in goede verstandhouding met Ne derland te leven, overtuigd, dat een Inter pretatie der belangen van beide landen, van Nederland en België een blok zouden maken waartegen de geburen, welke ook, togen op zouden zien om er zich aan to wagen. Welke nu in de toekomst ooit de houding van België ten opzichte van Nederland zal zijn, kan toch verklaard worden dat dezo nooit zoo intrafnsigeant, zoo terughoudend zal zijn als deze van Nederland ten opzich te van België. Dit beteekent evenwel niet, dat België nog iets zal afstaan, nu het gekomen is aan de uiterste grens van zijn rechten". Prijzen vanaf f 15.50. gade te slaan, cn hij besloot niet te laten merken, dat hij dit gezien had. Het kind lag onder de boomen achterin den tuin en do honden kwamen vandaar aanrennen met een drift die aanhield, tot zij hem roken. Winston ging bedaard naar den kinderwa gen toe, cn na Betty gegroet te hebben, sloeg hij zijn kleinkind eenigen tijd gade. Zij lag onder een tule zonneschennpie, dat haar tegen de vliegen beveiligde, en was wakker. Haar ernstige, groote, bruine oogen, die reeds op die van Gyp geleken, keken hem met een zekere plechtigheid aan. Na een paar maal met de tong te heb ben geklakt, zooals men dit gewoonlijk te gen kinderen doet, ging hij met het gezicht naar het huis toegekeerd staan. Zoodoende zat Betty met den rug er naar toe. Hij zeide kalm: „Ik kom met een boodschap van me vrouw, Betty. Houd je kalm; kijk r»iot om, maar luister eens naar me. Zij is in Bury Street en blijft daar. Zij wil hebben, dat jij en het kind en de honden naar haar toeko men.' De dikke schommel zette groote oogen op en haar mond ging open van verbazing. Winston legde zijn hand op den kinderwa gen. „Kalm nu! Ga net als gewoonlijk met den wagen uit. Het is nu net zoowat je tijd. en wacht me dan op don draai naar Re gent's Park. Dnn kom ik in mijn cab na en neem jullie allemaal daar op. Nu niet ze nuwachtig zijn; neem niets mee, doe alles precies zooals je het anders zoudt doen. Be. grepen?" Het ligt niet in den aard van dikke vrou wen aan wie kinderen zijn toevertrouwd orn zulk eon bevel te ontvangen zonder iets tegen te zeggen Haar kleur en het rijzen ën dalen van dien op een golf gelijkenden boezem deed Winsten cr snel bijvoegen: „Houdt je nu bedaard, Betty. Gyp heeft je noodig. Ik zal je alles in het rijtuig wel vertellen." Met nog lichtelijk hijgende borst kon do arme vrouw slechts stamelen: „Jawel, meneer. Arm ding! En hoe moet het nou met 'r nachtgoed? En dat van Mies Gyp?" Zich nog steeds bewust van die gestalte aan het venster, maakte Winston eenige grimassen met zijn vingers naar het kind en zeide: „O, laat dat maar. Maak je zoodra je me aan het raam van het salon ziet, klaar en ga heen. Oogen recht voor je uit, Betty; niet omkijken, ik zoJ je aftocht wel dekken! Laat Gyp niet in den steek nu. Kalm zijn!" Met een zucht, dien men in Kensington had kunnen hooren, mompelde Betty: „Heel goed, meneer; och heer, och on begon de banden van haar muts to stre ken. Met eenige bevestigende knikjes, ajs of hij meerdere wijze raadgevingen omtrent het kind in ontvangst had genomen, groette Winston, en ging weder In de richting van het huis. Hij keek zorgvuldig nu eens hier dan daar heen, alsof hij naar de bloemen keek. doch merkte toch op, dat Fiorsen zich van het venster verwijderd had. Hij be dacht snel, dat de kerel terug zou komen om te zien of hij verdwenen was, en hij ging achter een rozenstruik staan, vanwaar hij, zoodra Fiorsen weder verscheen, een teeken van herkenning kon geven. Zoo waar, daar was h(J alweer en terwijl Win- ston kalm de hand aan don hoed bracht, ging hij door de tuindeuren van het salon naar binnen. (Wordt vervolgd^ j

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6