stadsnieuws Winkelbeurs BINNENLAND F. H. LOÜV3ANS PHILIPS LAMPEN PEN OMTREK VERVEN OF ST00MEN De Adelaar OUD-MINISTER WASZINK „SORGH VLIET'' AAN HET RIJ a 'I EN GESCHENKE Een nationale bestemming Onze sorteering Winterjassen is in dit seizoen ENORM vanaf f 9.50-f 60. Havik 41 Telefoon 292 KWEEKERIJ „HQRSE-WEIDE" Kruiskamp 1016 Amersfoort. Benoemd tot burgemeester van Roermond Bij Kon. Besluit is benoemd tot burge meester van Roermond Mr. M. A. M. Was zink. oud-minister van Onderwijs. Air. M. A. M. Waszink (R.K.), is geboren 18 Mei 18S1 te Maas tricht. Hii studeerde te Amsterdam en werd in 1911 be noemd tot hoofd commies ter gemeen tesecretarie te Maas tricht. Hij studeerde verder en promo- voerde in 1912 tot doctor in de rechts- •vetenschapencn. 1 April 1913 werd hij benoemd tot burge meester der gemeen te Heerlen, welk ambt hij bekleed heeft totdat hij on- 'der het Ministerie-de Geer geroepen werd tot Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen. WASZINK. Voor de slichting van een representatief gebouw 's Gravenhago, 11 Nov. In de Staats courant van hedenavond zal het volgende worden opgenomen: De heer Cornelis Goekoop, philosophisch student te Groningen; mej. Johanna Goe koop, te 's Gravenhage, en de hoer Adriaan Goekoop, juridisch student, te Groningen, gedreven door het verlangen, den wensch te verwezenlijken van hun vader, wijlen mr. A. E. I-I. Goekoop, om aan het binnen "s Gravenhage gelegen landgoed „Sorghvliet" ■waaraan zoovele nationale herinneringen verbonden zijn en hetwelk in zoo nauwe betrekking heeft gestaan tot het Huis van Oranje, een nationale bestemming te ver zekeren,hebben aan de rogeering meege deeld, dat zij. ter nagedachtenis aan hun vader, bedoeld landgoed, groot 26:16.18 H.A aan den Staat ten geschenke aanbieden voor de stichting van een gebouw van ïepresentatieven aard, op voorwaarde a. dat van het terrein groot 26 16.18 H.A. geen deel wordt afgenomen noch benut voor eenig ander doel dan de verwezenlijking jvan hooger bedoelde bestemming; b. dal hot z.g. Catshuis bewaard blijve en 5n verband met deze bestemming wordt ge bruikt; c. dat, wanneer binnen tien jaar tijds met 'den bouw van een representatief gebouw geen begin mocht gemaakt zijn, het land goed integraal aan de schenkers terugkomt zonder dat de Staa,t recht heeft tot vorde ring van kosten, welke ook, d. dat het landgoed, indien en zoolang niet met- den bouw is begonnen, door den Staat in clen tegenwoordigen toestand worde onderhouden, zonder dat daarvan .voor andere doeleinden dan die van de re geering gebruik gemaakt kan worden. DR. S. VERBUNT BENOEMD TOT HOOGLEERAAR. Aan de Medische Hooge- school te Batavia. Naar de Tel. verneemt is dr. S. Verbunt, 'die gedurende een vijftal jaren assistent is geweest van wijlen prof. dr. J. W. van der Valk te Groningen, en die thans in Indie vertoeft, benoemd tot hoogleeraar Ran do Medische Hoogeschool to Batavia* AMSTERDAM'S RIJNVERBINDING. Een spreekbeuft van Ir. Mussert. Het bestuur van den kring Amsterdam 'der Algem. R.K Werkgevers Vereeniging heeft het denkbeeld opgevat om in een vergadering die gehouden zal worden op Maandagavond 25 November a.s., het onder werp ie bespreken van de Scheepvoartver- hindhig Amsterdam—Boven Rijn. Het be stuur heeft den heer ir. A. Musseri bereid gevonden om zijn plan van de verbinding rnet de boven Rijn in die vergadering nader uiteen te zotten en toe te lichten terwijl daarna gelegenheid zal worden gegeven orn met den inleider van gedachten te wiselen. UITZENDING UIT INDIË. Ter gelegenheid van den viedesdag. Hedenmiddag heeft, gelijk wij de vorige "week hebben aangekondigd, een uitzending plaats gehad ter gelegenheid van den vre desdag, door den Indischen zonder P. L E en wel ten behoeve van de vredesfederatio. De uitzending ving aan te 12 uur Amster- damscho tijd, en was toen al op de kop telefoon goed te volgen. Naarmate het later werd, werd de ontvangst hoe langer hoe beter, en na 1 uur kon men het in Ban doeng gesproken woord, en de muziek, ge heel en al op den luidspreker volgen De atmosferische omstandigheden waren blijk baar zeer gunstig. Wij hebben P. L. F., wel .eens belangrijk slechter ontvangen. Er was ook betrekkelijk weinig fading, tenminste niet zoo, dat de ontvangst geheel verdween. Do rede van den regent van Bandoeng kwam uitstekend over. Velen, die deze uit zending konden beluisteren, zullen genoten hebben van zijn krachtige, waardige woord, waarin hij in den breede betoogde, dat wij den vrede moeten liefhebben, niet alleen, omdat wij den oorlog verafschuwen, doch allereerst om den vrede zelf. Ook de muziek kwam goed door. De golflengte waarop gewerkt werd, was 15.93 M. BRUTALE DIEFSTAL VAN EEN BONTMANTEL. Geraffineerde misdadigsters. Arasterdam. 10 Nov. Naar wij verne men, heeft dezer dagen in een modemaga zijn aan het Leidscheplein te Amsterdam op klaarlichten dag een zeer brutale dief stal plaats gehad. Eenigc dames, die een bontmantel kwa men koopen, lieten zich verschillende kost bare mantels voorleggen, welke echter aanvankelijk geen van alle naar haar smaak schenen te zijn. Na heel wat moeite slaagde de ijverige verkoopster er ten slotte in een mantel van ruim driedui zend gulden te verkoopen. Zij verwijderde zich even om enkele bij zonderheden omtrent den verkoop met den chef te bespreken. Toen de verkoop ster even later weer op haar afdeeling terug kwam, waren echter tot haar groo- te verbazing de „dames" met den kostba ren bontmantel verdwenen. Tot op heden heeft men van deze geraffi neerde vrouwelijke oplichtsters niets meer vernomen. VAN UW WIPJTERKLEEDING Eerste Amersfoortsche Stoompersinrichting „Q U I CK" STATIONSSTRAAT 16 TEL 344 ELECTR. TECHN. BUREAU UTR. STRAAT 15 TEL. 483 Nieuwste stoffen en modellen LANGESTRAAF 40 TELEFOON 224 GEMEENTERAAD TE UTRECHT. Alvorens Maandagmiddag de behande ling der gemeentebegrooting werd voortge zet, werd in handen van B. en W. om prae- advies gesteld een adres van de oudercom- missie aan de öchool Nicolaasdwarsetraal. verzoekende aan deze school weer zes in- plaats van vier leerkrachten te stellen Aan cle behandeling der begrooting werd ver volgens toegevoegd oen adres van Het Groene Kruis, wederom een jaarlijksche subsidie verzoekend van 500 Daarna werd voortgegaan met de behan deling van het hoofdstuk „Gemeentewer ken" van de gemeentebegrooting. De heer Ploeg (S. D. A. P.) diende daarbij een voor stel in om een gemeentelijk bouwbedrijf te stichten. De heer J. C. de Haas (S. D. A. P.) be toogde dat de samenvoeging van den houw- en woningdienst met gemeentewer ken haar doel heeft ccoiist. De heeren van Someren (A. R.) en Brcderó (R. K.) uitten hun waardeering over den dienst van ge meentewerken, waarbij de laatstgenoemde aanneming van het voorstel-Ploeg met na druk ontried. De heer Frijda (V. B.) die een verdere verfraaiing van het Vreeburg o a. door asfalteering bepleitte, bracht ook hul de aan het beleid van gemeentewerken, waarbij dfe heer Nahuizen (C.H.) zich aan sloot. Wethouder Smulders (R. K.) verrast door de hulde allerzijds, beantwoordde de spre kers en adviseerde eveneens het voorstel- Ploeg niet te aanvaarden. De heer Ploeg verzocht daarop verzending van zijn voor stel naar B. on W. om praeacivics. De voor zitter had hiertegen geen bezwaar, doch toen er stemmen uit den raad opgingen voor onmiddellijke behandeling, bracht dc voorzitter zijn voorstel om verzending naar B. en W. om praeadvies in stemming. Het word aanvaard met 22 tegen 11 stemmen. Het voorstel-Ploeg zal dus later andermaal worden behandeld. Tenslotte deelde wethouder Smulders mede, dat de toezeggingen van flora en fauna voor het Park van Kol door do bur gerij ruim 4000 aan waarde vertegen woordigen. De vergadering werd daarop geschorst tot 's avonds PROF. DR. T. CANNEGIETER. t Ond-hoogleeraar in de theo- gie aan de rijksuniversiteit van Utrecht. Prof. Tj. Cannegieter, oud-lioogleeraar vanwege de Ned. Herv. Kerk aan de Utrechtsche Universiteit is gister op 83- jarigen leeftijd overleden. Prof. T. Cannegieter werd den 28ston Febr. 1816 geboren te Schingen, bij Frane- ker. Zijn vader, die predikant was, gaf hem op voorbeeldige wijze les m de klas sieke talon, zoodat hij. na een jaar op de Latijiische school te Winschoten onderwijs ontvangen te hebben, in 1S61 als student naar Groningen kon trekken. Reeds in zijn studententijd vestigde hij dc aandacht op zich door de beantwoording van een prijs vraag over de „Christologie in den 11e- hreeér brief", waarmee hij een gouden be kroning behaalde. Op deze verhandeling is hij later gepromoveerd. Te Niehove ving hij zijn pastoralen arbeid aan, waarna hij achtereenvolgens te Hoogezand en te Tzuin het predikambt bekleedde. In 1S78 werd hij benoemd tot kerkelijk hoogleeraar Ie Utrecht. Toentertijd deed deze benoeming nog al stof opwaaien. Bij zijn ambtsaan vaarding werd hij door de studenten, die geen evangelisch hoogleeraar later werd hij vrijzinnig begeerdon, met gefluit en gesis begroet. Doch het slot was: een krach tig applaus. fn 1916 noopte de door de wet gestelde leeftijdsgrens hem zijn ambt neer te leg gen. Verschillende werken zagen van zijn hand het licht. Wij noemen; „De nuttis- heidsleer van prof. Van der Wyck en John St. Mill", „De zedelijkheid, haar wezen, grondslagen en doel", „Wijsbegeerte van den godsdienst". „Godsdicn&t en zieleloven". Verschillende bijdragen verschenen boven dien in tijdschriften. PRIMA ADVOCAAT BOERENMEISJES, BOERENJONGENS, VOORBURGH, MASSA's SCHILLETJE alsmede de bekende „OUDE KLARE" merk „Ouwe Duijs" f 3.25 per Liter. Verkrijgbaar i. d. Slijterij in Gedistiileord Prof. Cannegieter heeft steeds op de bres gestaan voor het Vrijz. Protestantisme. Aan kerkrecht en dogmatiek hechtte hij slechts een beperkte waarde. Doch aan do wijs- begeerte van den godsdienst had hij zijn hart verpand. I Ds. v. MONTFRANS. I Bar nevoid. Ds. G. van Montfrans, predikant bij dc Ned. Herv. Gemeente al hier, heeft bedankt voor het beroep naar Giesscndam—N'edër-Hardinxveen. OUD-KATHOLIEKE KERK. Toediening diakenwijding. Men schrijft ons Zondag 10'November den dag waarop in het O. K. Seminarie alhier, steeds het pa troonsfeest met luister wordt gevoerd, werd door Z. D. II. Mgr. .1. II Berend9, den on langs gekozen en 'gewijden bisschop van Deventer, cle diakenwijding toegediend aan den eerw. heer J. A. J. v. Zanlon, subdiaken aan het aartsbisdom Utrecht. Nadat de II. dienst, waarin Z. D. H. werd bijgestaan door prof. C. Wijkcr, president v. h. seminarie, als diaken en door prof. A. Rinkel, pastoor der O. K. gemeente alhier als subdiaken, tot de daartoe bepaalde plaats gevorderd was, werd cle wijding toe gediend. Daarna richtte de bisschop zich tot den nieuw gewijde en de aanwezige gemeente beide, daarbij uitgaande van ps. 99 vers 2 Dient den Heer met vreugde. De bisschop wees in zijn rede erop, hoe het diakonaat met een oudtijds grooten en uitgebreiden werkkring, langzamerhand tot geringe werkzaamheid was ingekrompen, zoodat mot het oog daarop de vraag kon opkomen, of de diakenwijding nog wel zin heeft. Toch moet deze vraag bevestigend beant woord worden, zoo niet om de werkzaam heid zelf, dan toch om de dieper liggende gedachte, dat hij, die do gemeente later als pastoor moet dienen, eerst geleerd moei hebben in het stille en verborgene een dienstknecht Gods te zijn. Die dienstbaar heid des harten aan God moet de basis zijn, waarop dc werkzaamheid in cle wereld steunt en waardoor zo gevoed wordt. Voor deze innerlijke meditatie biedt juist het diakonaat in onze tegenwoordige omstan digheden, waarbij nog weinig van onzo krachten wordt veflangd, de juiste en beste voorbereiding voor heigeen ons later wacht Het optimisme van het psalmenwoord vindt eveneens zijn grond in deze afhanke lijkheid van God. Immers wie zich afhan kelijk weet van' God, is afhankelijk van zich zelf en de mcnschen. Afhankelijkheid aan zich zelf vooral en van zijn medemen- schen maakt het dienen tot last. Zoolang echter cle afhankelijkheid van God gehand haafd blijft, is dienen een lust, want niet wij leven, maar Christus leeft in ons. In dit licht gezien, is dit psalmenwoord tevens een woord voor olk gemeentelid zelf. daar de mensch tot dienstverrichting geroe pen is. Een dienstbaarheid, die in den evan- gelischen geest van dit psalmenwoord haar hoogste uiting vindt. Hierna werd do II. Dienst voortgezet, waarbij de 25e mis van prof. A. Rinkel op goede wijze werd vortolkt. Toepasselijke lie deren spraken tot het hart van wijdeling en gemeente. In den namiddag hield Z.D. Hoogwaardig heid zelf de vóspers, daarbij geassisteerd door clen nieuwgewijden diaken en den wel eenv. heer M. A. Zwart als subdiaken. Als cercraoniaris fungeerde zoowel 's mor gens als 1s middags cle heer Ph. Bakker, theologant, van het seminarie alhier. KAMPIOENSRIT K. N. M. V. Goede resultaten van een tweetal stadgenooten. In den kampioensrit der Koninklijko Ne~ derlandsche Motorwielrijders Vereeniging, het evenement, dat telke jars het besluit van het wedstrijdseizoen beteekent, hebben in de klasse B. (motoren van 250—350 c.c) onze stadgenooten do heeren D. Eijsink (Eijsink) en N. Bovee (H. D.) respectieve lijk do 2e en Sc plaats weten te veroveren. DE „HOLFU", Nog vijf filmavonden in dit seizoen. Belanghebbenden kunnen wij mededee- len, dat, nu de groep Amersfoort van de Hollandsche Film-Universiteit gesticht is, er nog een vijftal filmavonden voor de aan geslotenen zullen volgen. De gastvoorstel- ling van vorigen Vrijdag was buiten hel abonnement om. BELEEDIGING. Een veroordeeling. Dc politie rechter te Utrecht veroordeelde gisteren een huisvrouw van hier, die haar buurvrouw minder vriendelijke woorden had toegeroepen, tot een boete van f 5.— subs. 2 dagen hechtenis. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende liet postkantoor Amers foort en zijne bijkantoren. Maand October 1929. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes inge legd f 38534.59 en terugbetaald f 52.155.33. Derhalve minder ingelegd dan terugbe taald 13.620,74. Hot aantal nieuw uitgegevon spaarbank boekjes bedroeg 50. Door tusschenkomst dezer kantoren word ter Directie op staatsschuldboelcjcs afge schreven f 3750. Derhalve minder in- dan afgeschreven 3750.—. NED. HERV. GEM. TE AMERSFOORT. Bloeiend kerkelijk levon. Een nieuw kerkgebouw. Men schrijft aan het Hbld. I£r is gedurende de laatste tien jaren te Amersfoort in de Ned. Hervormde Gemeen te een opbloeiend kerkelijk leven merk baar. Was het vroeger vooral de partijstrijd die den groei van het kerkelijk en van het geestelijk leven benadeelde, deze strijd is geluwd sedert de verschillende orthodoxe kiesvereenigingen tot een compromis zijn gekomen, en dc vrijzinnigen zich meer in hunne Vereeniging voor Vrijzinnigen hebben geconcentreerd, ja, zelfs in deze dagen Zijn overgegaan tot het beroepen van een eigen predikant. Deze kerkelijke vrede, of wapen stilstand. gepaard met do invoering van een •hoofde lij ken omslag, welke laatste: zuive rend heeft gewerkt, en velen, die alleen in naam tot de gemeente behoorden, doch in derdaad niet meeleefden, deed uittreden, heeft tengevolge gehad, dat de offervaar digheid der belangstellenden ten zeerste is toegenomen, zoodat uitnemend werk kon worden verricht. De prachtige Sint-Joriskerk werd voor een deel gerestaureerd (een werk, dat nog steeds de aandacht van Kerkvoogden blijft vragen). De gasverlichting werd door elec- trischc verlichting vervangen. Een vierde predikanlsplaats, geheel voor rekening der gemeente, werd gesticht. In het Leusder kwartier werd, zes jaar geleden, een nieuwe kerk gebouwd met 800 zitplaatsen, een ge bouw, dat er wezen mag, en lederen Zondag door een belangstellende schare van kerk gangers wordt gevuld. De diaconessen-ar beid is vijf jaar geleden begonnen, en hij werkt thans reeds rnet zes vaste zusters. Deze arbeid verheugt zich in de sympathie der ganschc gemeente. Thans verrijst in het Soeaterkwartier een nieuwe kerk, welke 19 December zal worden geopend. In dit stadsgedeelte, waar vroeger nagenoeg geen kerkelijk leven viel te be speuren, is thans een kerkgebouw beslist noodig, temeer daar do uitbouw der bur gerlijke gemeente zich vooral aan deze zijde vertoont. Deze kerk zal „Emma-Kerk" ge noemd worden. Een daartoe strekkend ver zoek van heeren kerkvoogden heeft de Ko ningin-Moeder dezer dagen gaarne ingewil ligd. Een obligatie-lecning van ƒ30.000 voor deze kerk werd onmiddellijk volteekend. Uit do gemeente kwamen belangrijke gif ten in. Iemand schonk een luidklok, een vereeniging bood een zilveren doopvont aan, een andere vereeniging dc meubilec- ring der consistorie etc. Ten behoeve van het orgel in dc Emma-kerk zal, 26—29 Nov., een bazar worden gehouden in cle grootc zaal van „Amicitia". Een comité van 32 da mes, onder leiding van mevr. Den Hollan der, stelt zich voor, evenals indertijd voor dc nieuwe kerk in het Leusderkwartier, het orgel aldus aan de Kerkvoogdij te kun nen aanbieden. Amersfoort lelt thans 36.000 inwoners, waarvan ruim 16.000 tot de Ned. Herv. Kerk bchooren. De tijd is stellig niet meer ver, dat weder aan uitbreiding van het aantal predikanten zal moeten worden gedacht, daar de werk zaamheden van ieder der vier predikanten zich aldoor vermeerderen. Doch het mag, bij de vele klachten over verslapping van het kerkelijk leven elders, zeker met dank baarheid vermeld worden, dat in een groei- iende stad als Amersfoort het kerkelijk en godsdienstig leven ook gelijken tred houdt met de toeneming der bevolking. Ook buiten de Ned. Herv. Gemeente is dit merkbaar. Op den Berg verrijst reeds het Gesticht der N'ed. Herv. Kerk voor goes- teskranken „Zon en Schild". Voorts is er een stichting tot oprichting van een Chr. Protestantsch ziekenhuis, een Vereeniging tot stichting van een Chr. Lyceum, terwijl er, naast de School der Hervormde Gemeen te, de Gabrie-Mehonschool, acht dicht be volkte scholen van de Vereeniging voor Chr. Nat. Onderwijs bestaan, en weldra een ne gende zal worden geopend. Ofschoon dit al les volstrekt niet zeggen wil, dat te Amers- Denkt U deze week eens aan het adres..« voor Uw Rozen, Heesters, Vruchtboomen enz. Waar kunt U onze stand vinden?? foort op kerkelijk gebied niets te wenschert overblijft, en allee in de beste orde is, aar; toch geconstateerd worden, dat daar in ao laatste tien jaren zeer veel ten goede is ver anderd. „AMERSF. DAMVEREENIGING." De eerste competitiewedstrijd met waarschijnlijk 7—13 vor« loren. Zooals wij reeds eerder in ons blad meld den, ving gisteravond voor de „Araersf. Damvereeniging" do competitie le klasso U.P.D.B. aan. Reeds dadelijk stond een zware strijd op het programma, want de kampioen van het afgeloopen seizoen, Ons Genoegen I uit Utrecht, kwam op bezoek. Zwaarder nog werd deze kamp door de omstandigheid, dat A.D.V met twee inval lers (voor de heeren Horsmeier en Von Rupprecht) moest uitkomen tegen een vol- ledigen Stichtschen ploeg. Wanneer wij echter deze onfortuinlijke omstandigheden in aanmerking nomen, dan mag de 7—13 nederlaag niet al te zwaar worden aangeschreven; wij zijn dan ook overtuigd, dat onze stadgenooten zich in de komende ontmoetingen van dezen eersten tegenslag zullen weten te herstel len. De persoonlijke resultaten in dezen kamp luiden aldus: A.D.V. I O.G. I. 1. E. Kroes 02 E. v. Roes. 2. A. P. Belj 0-2 A. Wiertz. 3. Ph. Rintel 11 A. G. de Zwart. 4. J. v. d. Velden 0—2 D. de Zwar. 5. A. v. d. Starre afgebr. A. Pee terse. 6. J. C. D. Smeitink afgebr. L. W. Berg veld. 7. E. v. d. Wart 0—2 J. B. Wind. 8. G. J. Stappershoef 0—2 J. Holtman. 9. C. V. Berkenbos 11 J. Brand. 10. II. v. Hiiüksloot afgebr. A. Kooiman. De arbitrair te beslissen partijen aan do borden 5 en 6 zullen zeer waarschijnlijk door positie-voordeel voor Amersfoort ge wonnen worden verklaard, terwijl bord 10 wel remise zal geven. In dat geval wordt het dus ran 13overwinning voor de Dom-menaihcn. Hot. verdere programma van competitie wedstrijden is voor de A.D.V. als volgt, vastgesteld; 21 Nov. O.K.K. I (Baarn)A.D.V. I. ?1 Nov. U.D G. II (Utrecht)—A.D.V. I. 9 Dec. A.D.V. I-^Soest. G Jan. A.D.V. I-O.K.K. I 22 Jan. O.G. I-A.D.V. I 3 Febr. A.D.V. I—U.D.G Iï. 11 Febr. Soest IA.D.V. LUCHTPOST NAAR INDIë. Eenige bijzonderheden. De directeur van het Postkantoor alhier vestigt er de aandacht op, dat de eerstvol gende luchtpost naar Nederland-Oost-Indiö vertrekt van Amsterdam op 14 Novcmbc a.s. Laatste buslichting aan het postkantoor alhier uiterlijk 21.15 van den vorigen avond (13 November a.s). Het luchtrecht (boven (het gewone port to voldoen door middel van luchtpostzegels) bedraagt; voor briefkaarten en postwissels 40 cent.; voor andere 6hikken t/m 10 gram 40 cent; voor andere stukken boven 10 t/m. 20 gram 75 cent en verder 75 cent per 20 gram. Lucht postzegels ter waarde van 0.40, f 0.75, 1.50, 4.50 en 50 zijn aan het pefstkantoor alhier verkrijgbaar Adres te voorzien van duidelijke aanwij zing of etiket: „Per luchtpost'. NOVEMBER-STORM. Brr...., wat een weer! Zoo tegen een uur of vijf begon het gister middag, Overdag was het weer nog vrij goed geweest. De hemel was meerendeels blauw, ofschoon de verraderlijke lichte stre pen, die op wind duiden, niet ontbraken. In den namiddag werd het echter erger. De wijzer van den barometer begon angst wekkend naar links te buigen, zonk dieper mi dieper, verliet de afdeeling „verander lijk" om een bezoek te brengen aan „veel regen en wind". De gastheer bleek thuis te zijn, hetgeen juist door de mcnschen, die buiten waren, aan den lijve word onder vonden. De regen viel bij stroomen; de wind huilde alsof hij uiting wilde geven aan ziin gevoelens omtrent de triestheid van den in middels ingevallen avond. De laatste goud-gele bladeren der boo- men werden van de boomtakken afgerukt cn dwarrelden neer op de straten. Intusschen werd de wind meer krachtig en het praedicaat „stormachtig" kreeg zijn goed recht. Het was een weertje om thuis te blijven; zoo gezellig bij den warmen ka chel met een pijpje enfin in het be kende beeld van de genoeglijke huiselijk heid. Al te erg is het gelukkig met den storm niet geworden. Het bleef bij het afwaaien van bladeren, hoeden, boomtakken en wat dakpannen. Dat was het stadsbeeld van hedenochtend, na don storm. Maar wat on zee is gebeurd, dat laat'zich hier niet bekijkon. Die arme schippers ztillcn angstige oogenblikken heb ben meegemaakt! MISHANDELING. Het kan verboeren, Eenige stakers hebben bij de politie aan« gifte gedaan, dat zij door een werkwillige mishandeld zijn. Dit afkeurenswaardige feit, waarbij echter onderwerp cn leidend voorwerp meestal in omgekeerde volgorde gewend worden, betreft de schildersstaking aan don Soesterweg. it ,r f f

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2