spinebsfoororsch dagblad HET ONBEREIKBARE Dinsdag 12 November 1929 28e Jaargang No. 115 BINNENLAND VERWARRING VAN RECHTEN EN WENiCHtN DE MARINE EN DE DRAADLOOZE Een gedenkdag NV. COMPAGNIE LYONNA1SE EXPOSITIE Bontmantels, Middag- en Avondjaponnen OPENING DER KLINIEK VOOR MISVORMDEN IN HOLLAND STOND EEiS HUIS Het staat er nog FEUILLETON. -DE EEMLAMDEU", Een weg om loyaal uit te maken waar de grenzen zijn Vernieuwing geen uitbreiding der verdragen De Haageche Courant schrijft: De Belgische bladen hebben zich met een zekere vreugde geworpen op een uitlating van minister Beelaerts in zijn memorie van antwoord op het afdeelingsverslag der Tweede Kamer: dat de Nederlandsche mi nister van Butenlandsche Zaken het recht van België op de herziening van de tracta- ten van 1839 erkent. Waarom men zich hierover in België blij zou moeten maken, is ons niet recht duidelijk. Steeds immers, sedert de door haar aanvaarde resolutie, door de mi nisters van buitenlandsche zaen der grooto mogendheden 17 Juni 1919 te Parijs aange nomen. heeft de Nederlandsche Regeering zich tot die herziening ten volle bereid ver klaard en daarvan voortdurend, niet slechts door woorden, maar ook door daden getuigd. En op dit standpunt staat de Re geering nog steeds, en met de meest moge lijke welwillendheid tegenover de belangen van België, doch zonder het spreekt toch wel vanzelf de belangen van het eigen land uit 't oog te verliezen. Nog minder duidelijk is het, hoe de „6oir" uit 's ministers woorden kan aflei den. dat onze Regeering nu 't recht mist, om don Belgischen eisch van een direct ka naal tusschcn de Antwerpsche havens en den Moerdijk af te wijzen Uit de indertijd gepubliceerde stukken is toch het Neder landsche standpunt wel duidelijk gebleken. Waaraan mon hier te lande moet medewer ken en dit ook gaarne wil doen is een herziening van het verdrag in verband met de sedert 1839 op meer dan één punt be- lanprijk gewijzigde omstandigheden, doch binnen de perken, in genoemd verdrag ge steld. Op vernieuwing, moderni seering, van de oude overeenkomst kan België redht doen gelden, niet op uitbrei ding. Wèl het is uitdrukkelijk van Neder landsche zijde geconstateerd is de Ne derlandsche regeering bereid om buiten de grenzen van het verdrag op verschillende punten een tegemoetkomende houding aan te nemen tegenover gerechtvaardigde ver langens van België, mits aan Belgische zij de van een gelijke houding blijkt tegenover ons. Aan welwillendheid ontbreekt het daarbij Jaan Nederlandsohen kant zeer ze ker niet. Maar men moet niet verwarren: de rechten, welke voor België voortvloeien uit het verdrag van 1839 en welke voor her ziening vatbaar zijn binnen de in dat ver drag gestelde perken: en de wenschen, welke België koestert doch die buiten deze perken vallen. Gaat in deze wenschen België zóó ver, dat onze regeering van in williging een ernstige benadeeling van Ne derlandsche belangen vreest, dan kan zij niet anders doen dan vriendelijk doch be slist weigeren. Dit nu is met bedoeld ka naal het geval. Mocht men, ook officieel, in België de verwarring van rechten en wenschen vol houden en inderdaad voor een herziening van het verdrag blijven vasthouden aan het van Nederlandschen kant zoo brslist afgewezen kanaal, dan zou men tot in den treure tegenover elkander kunnen blijven staan. Dit zou voor de goede verstandhou ding tusschcn beide nabuurlanden heel jammer zijn. Maar gelukkig is er een weg om loyaal uit te maken, w&èr hier de grenzen van de rechten van België en die van Nederland liggen: een juridische vraag van volken rechtelijken aard. die vrij van allen politie- ken invloed dient te woeden beantwoord. Dien weg heeft minister Beelaerts bij her haling aangewezen en hij wijst hem ook n u weer aan; het Parmenente Hof van Inter nationale Justitie, inderdaad het aangewe zen orgaan om in dezen te beslissen als partijen het niet eens kunr.en worden. Zon der den ongunstigen schijn te wekken, dat het van de omstandigheden wM profiteeren om te trachten van ons land méér af te dwingen dan rechtens geoorloofd is, kan o.i. België niet weigeren, dezen weg in te slaan. 'e Gravenhage, 9 November. Heden is het juist een kwarteeuw geleden dat h=t eerste met draadloze telegrafie uitgo ruste Nederlandsche oorlogschip, Hr. Ms. pantserschip Hertog Hendrik, onder bevel van den kapitein ter zee A. H. Hoekwater, naar Ncderlandsch-Indië trok. Aan boord bevond zich een radio-instal latie, geleverd door de Maatschappij Tele funken; de luitenant ter zee 2e klasse Van Itcrson en de adelborst te klasse Holtzap pel, waren met de leiding der proefnemin gen met dit eerste Marina-scheepsstation belast. Op den avond van den 9en November 1904, van het Engelsche Kanaal, waar zwaar stormweer het schip heftig deed te keer gaan en de teere ontvangtoestellen herhaaldelijk onklaar maakte, werd de draadlooze verbinding tusschcn een Neder landsch schip en een Nederlandsch station aan den wal, beide onder beheer van onze Marine, officieel geopend door een aanbie dingstelegram van hulde van den common dant van Hr. Ms. Hertog Hendrik aan H. M. de-Koningin, welk telegram via een aan de stengen van Hr. Ms. Wassenaar te Am sterdam opgehangen antenne, uit het Loo werd beantwoord. De origineela papierstrook waarop dit eerste officieele telegram werd opgenomen, berust in het Historisch Scheepvaart- Museum te Amsterdam In de Amsterdamsche bladen was be kend gemaakt dat den familieleden van opvarenden van Hr. Ms. Hertog Hendrik gelegenheid word gegeven kosteloos tele grammen aan hun naar Nederlandsche- ïndiö vertrekkenden nabestaanden te ver zenden: den geheelen avond stroomden de telegrammen door de werfpoort aan de Gruote Kattenburgerstraat binnen, en wel dra werden tallooze groeten en goede wen schen door den aether naar Hr. Ms. Hertog Hendrik verzonden. De draadlooze telegra fie had, hoewel slechts in beperkten kring, haar intrede gedaan in het Nederlandsche volksleven. Nog geen maand later, op St. Nicolaas- dag 1904, onderteekende de minister van Marine vice-admiraal Ellis, een besluit, waarbij de kapitein-luitenant ter zee Hoven benoemd werd tot chef van den Dienst der Draadlooze Telegrafie bij de Marine. De oudste draadlooze dienst in Neder land werd hiermede in het leven geroepen Naar wij vernemen zal den 9en December a.s. op het Marine-Etablissement te Am sterdam dit feit worden herdacht. UTflECHTSCHIWEG 10 - TEL. 179 - AMERSFOORT Het levenswerk van dr. Murk Jansen te Leiden Perspectieven van de ortbopaedie Leiden, 11 Nov. In tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten heeft heden middag de officieele opening plaats gehad van de kliniek voor misvormden, welke aan de Meczenstraat te Leiden door dc Neder landsche Vereeniging voor Misvormden is opgericht en den naam zal dragen van „Anna-kllfolek" naar raej. Anna Groll, de verdienstelijke penningmeesteres der ver- eeniging, die gedurende een groot aantal jaren zeer veel voor de vereeniging heeft gedaan. De voorzitter, tevens directeur der kli niek. dr. Murk Jansen, heette, alvorens het woord te geven aan den Minister van Ar beid. Nijverheid en Handel, mr. T. J. Ver schuur. dio dc officieele openingsrede zou houden, dc aanwezigen welkom, in het bij zonder den minister, in wiens aanwezig heid hij het bewijs zag van de belangstel ling der regeering. Na verder de andere autoriteiten te heb ben welkom geheeten. betoogde spreker dat het lot der lichamelijk gebrekkigen in don loop der eeuwen een der donkerste blad zijden in de geschiedenis der beschaving vormt. Voor 2000 jaren werden de mis vormden gedood; vijf eeuwen geleden wer den zij nog verstooten; voor honderd jaren nog verwaarloosd. Eerst de laatste halvo eeuw heeft in het lot der misvormden een grooten ommekeer gebracht. De anti- en aseptische wondbehandeling opende wegen, waardoor tal van af wij kin gen, die tevoren ongeneeslijk schenen, voor de behandeling toegankelijk werden ge maakt. Weinig jar°n later kwam de Rönt- genbehandeling nieuw licht werpen op tal van duistere ziektebeelden en het beender stelsel. De techniek zorgde voor fijne en vernuftige hulpmiddelen en zoo werd de opheffing van een groot aantal lichamelijK gebrekkigen uit een toestand van maat schappelijke minderwaardigheid tot vol waardigheid mogelijk gemaakt. Spr. gaf vervolgens een overzicht van de vorderingen, die deze wetenschap en hare beoefening de laatste jaren hebben ge maakt en naast de wetenschap heeft de naastenliefde het hare gedaan. Na uiteengezet te hebben, wat hierdoor op dit terrein reeds tot stand is gekomen en wat ook de regeering reeds op dit gebied heeft gedaan, zette spreker uiteen, dat met dat al de zorg voor lichamelijk gebrekkigen in ons land toch nog achter staat bij lie in de naburige landen. In verband hiermede betoogde spreker, dat het niet te ontkennen valt, dat de regeering door wettelijke rega ling het programma der zorg voor mis vormden zou kunnen doen uitvoeren met een grondigheid, die voor particuliere on dernemingen nauwelijks te bereiken is. Daar tegenover staat, dat wettelijke dwang een deel van de blijdschap wegneemt die het vrijwillig streven naar anderer ge luk in onszelven wekt. Deze kliniek i6 bestemd voor uitsluitend lichamelij'k gebrekkigen, zoowol als voor aandoeningen van beenderen, spieren en gewrichten op (e nemen en haar doel is, door de uitsluitende bestudeering dier aan doeningen de methoden der behandeling zoo mogelijk tot een hooger peil op te voe ren. de middelen ter voorkoming dier aan doeningen op te sporen °n de kennis van een en ander over Nederland te verbreiden door een staf van werkers en werksters te kweeken, die later ook buiten de kliniek hun kennis zullen aanwenden tot nut van ons volk. Rede van minister Verschuur. Na de rede van dr. Murk Jansen nam de Minister van Arbeid, Nijverheid en Han del, mr. T. J. Verschuur, het woord. Voor u. aldus zeide spreker tot dr. Murk Jansen, is. het heden de dag der dagen, nu gij uw ideaal verwezenlijkt ziet. Ook voor de Vereeniging voor Misvormden is dit een gewichtige dag en niet het minst voor haar ijverige 6ecrctaresse-penningmeesteresse, mej. A. E. Groll. die tal van Jpren hare onschatbare diensten heeft verleend. Doch ook voor de regeering is deze dag er een van bijzondere beteekenis in veler lei opzicht. Ten eerste voor de wetenschap der orthopaedic, een jonge wetenschap, wel ke echter in de laatste jaren een groote vlucht heeft genomen. In deze ontwikke ling heeft dr. Murk Jansen een belangrijk aandeel gehad. Zijn reputatie is er een van internationale beteekenis en daarmede is de wetenschappelijke beteekenis van dr. Murk Jansen en van de inrichting zij ner kliniek ten deele geteekend. Op geen enkel terrein blijkt meer, dat de Slaat slechts aanvullend behoeft op te tre den. dan hier. Uit hetgeen hier door par ticulieren is tot stand gebracht blijkt, dat er een rijkdom wordt geschapen, dien de Staat niet leveren kan. Een koude post op de begrooting en enkele kille guldens geven niet die ethische beteekenis, welke het par ticulier initiatief geven kan. De minister uitte vervolgens den wensch. dat het werk van dr. Murk Janseri en van zijn kliniek aan de volksgezondheid ten ggoede mocht komen. Als gij, aldus de minister, straks uw eerste schrede gaat zetten op wat gij thans tot stand hebt gebracht, dan zal dit zijn inder toekenning van de versierselen van ie orde van den Nederlandschen Leeuw. De Reggering toch heeft haar waardeering voor uw werk willen uitdrukken en het heeft H .M. de Koningin behaagt U tot ridder in deze orde te benoemen. De Minister verklaare hierna de kliniek voor geopend. Vervolgens heeft namens de Ned. Maat schappij tot Bevordering der Geneeskunst, prof. Nijhoff. dr. Murk Jansen met de ope ning zijner kliniek geluk gewenscht. Hierna heeft prof. dr. J. A. J. Barge, voorzitter der medische faculteit van de Leidsche universiteit, dr. Murk Jansen na mens deze toegesproken. DE KINDERVERLAMMING. Sluiting te Roermond van de bewaarscholen. In overleg met den schoolarts, den heer L. Stijns en den heer J. G. Brantjens, in specteur der volksgezondheid te Nijmegen hebben B. en W. van Roermond besloten om, in verband met het optreden der kin derverlamming. alle bewaarscholen voor een maand te sluiten. Te Beek en Donk (niet te Roermond, zooals in een vorig nummer abusievelijk werd vermeld) zijn drie gevallen van kin derverlamming geconstateerd. GEEN ALASTRIM. Het geneeskundig onderzoek heeft uitge wezen, dat het 6-jarig dochtertje van P. te Alphen aan den Rijn, niet lijdende was aan alastrim. INTERNATIONAAL OPLICHTER TE AMSTERDAM IN BEWARING GESTELD. De man van het halve millioen. Te Amsterdam is in het huis van bewa ring opgesloten, na uitlevering door de Franscho justitie, de oplichter Lupeski, die tezamen met een zekeren Dupont luim een half jaar geleden een bankinstelling in de hoofdstad voor een bedrag van ca. een half millioen gulden heeft opgelicht door middel van een valsche chèque Dupont. die als do hoofddader wordt beschouwd zit in een Frnnsche gevangenis opgesloten Vermoed wordt, dat men Lupeski. na hem hier te hebben gehoord, zal uitleveren aan een der drie landen. Zwitserland. België en Duitschland, waar men hem eveneens voor oplichting zoekt. AMERSFOORTSCHE FILM IN AMICITIA. Dat vind ik leuk: een film zoowaar Van onze eigen Stad We hebben zoo een buitenkans In lange niet gehad. En weet U wat het mooiste is Dat is de moog'lijkheid, Ons zelf te zien op 't witte doek. Dat was een aardigheid 1 Ga dus naar „Amicitia" En kijk of U zich ziet. En zijt ge manco op het doek Is het zoo erg nog niet- Want moog lijk leert die film U dan Iets wat ge nog niet wist. En wordt U daardoor voor de Stad Volbloed-propagandist Dees' rolprent gansch de wereld doorl W fj door 't geschrift en woord, Met 't zelfde doel: bekendheid aan Ons mooie Amersfoort! GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden). In 't Verloren Hoeksken van Hot Laatste Nieuws, het Brusselsche blad, schrijft Ran-, nah het volgende sympathieke stukje: Vijftien jaar is het nu geleden. In radeloozen angst keerden een millioen landgenooten zich naar Nederland. Boven de dijken zagen zij do molens en de torens, die wenkten: Komt Geen uit het millioen, was hij ook als de Bijbelschc Job zoo ellendig en zoo arm, of hij kreeg hulp en hand en haard, en troost; zoo hartelijk en zoo open, zoo algemeen en zoo onverdroten, dat door geen ander volk ooit een mooiere bladzijde is geschreven in •1e vergulde historie der gastvrijheid. In Holland stond een huis. Het staat er nog. Geen uit het millioen, is hij ook nu ge ankerd in het kloekste eigen beton, of hij zal in dezen lijd aan dat huis terugdenken. De weg was donker. De regen sloeg schuin. De ziel was zwaar Het hart was leeg. Van kop tot teen, het deed alles pijn. (n den einder ronkte 't kanon. In Holland stond een huis. Weet ge 't nog? De kamer was zoo warm. Het licht was zoo klaar. Er waren stoelen Er waren Riek je en Tien, Hein en Jan, Betsy en tante Da, en de afgemeten heer en de uitgestreken mevrouw des huizes: van allen zoudt go eerst de welkome gast zijn. dan de vriend, ten slotte de onmisbare broerier. Van veel, waar ge nu met ecnig heimwee aan terugdenkt en dat zeer schoon en zeer goed is, en dat ge ook als een blinkend be zit voor de eigen mcnschen droomt, hadt ge toen de handen vol tot over den rand. Kom. In Holland staat een huis. Een an- ler huis te ontzent staat. Hoe er ook last en list tusschen ginder en hier zijn opgerezen de twee huizen begroeten elkander, en onze molens en onzo torens, de torens en de molens ginder. Vijftien jaar is het geleden. Ginder en hier wordt nu weer eens ge- lacht met onverstoorbare genegenheid en net onverwoestbare dankbaarheid aan den tragischcn tijd, waarop we elkander ont lekten. Uw deur gaat open. Daar slaan de heer .-•n mevrouw uit "t Hollandsch huis, niet langer afgemeten, noch uitgestreken, en tante Da, en al dc anderen. Welkom!... Ten minste zoo stel ik mij dat graag voor, nu het al vijftion jaar is geleden. Niemand is werkelijk vrij, dan wanneer geen ander hem kan dwingen iets te doen, wat hij zelf verkeerd acht. POLSTOI. (BEYOND) Öoor JOHN GALSWORTHY voor Nederland bewerkt door 'J. KUYLMAN. mjli 43 Hij ging vlug door naar de hal, luisterde een oogenblik en opende vervolgens de eet kamerdeur. Fiorsen liep op en neer, bleek en rusteloos. Hij bleef stilstaan en staarde Winston met bleek gelaat aan. Deze laat ste zeide „Hoe gaat het met je? Is Gyp niet thuis?" „Neen." Iets in dit „neen" wekte een vage wroeging in Winston. Door Gyp ver laten te worden! Toen verhardde zijn hart zich weder. De vent was een mispunt, dat stond vast, dat had altijd bij hem vast gestaan. „Baby ziet er goed uit," zeide bij. Fiorsen wendde zich om en begon weder op en neer te loopen. „Waar is Gyp? Ik wil dat ze thuis komt Ik heb haar noodig." Winston haalde zijn horloge voor den dag. ,,'t Is nog niet laat." En plotseling voeldr hij grooten weerzin tegen de rol dien hij speelde. Om het kind in zijn macht te krij gen; en Gyp in veiligheid te brengen, alles goed en wel! Maar dit voorwenden, dat hij er niets van afwist, stuitte h,em tegen de borst. Hij wendde zich om en ging heen Het bracht alles in gevaar, maar hij kon er niets aan doen. Hij kon hier niet blijven en voortgaan met huichelen. Zou Betty al uit de voeten zijn? Hij ging naar het salon terug. Daar waren ze ze gingen juist langs het huis heen. Over een minuut of vijf zouden ze bij den draai zijn. Hij bleef voor bet venster staan wachten. Als die vent maar niet binnenkwam! Door den tus- schenmuur kon hij hem nog steeds de eet kamer hooren op en neer loopen. Wat duur de een minuut toch lang! Er waren er reeds drie verloopen, toen hij de eetkamerdeur hoorde openen en Fiorsen de vestibule door naar de voordeur hoorde gaan. Wat zou hij in den zin hebben zooals hij daar blee* staan alsof hij luisterde? En plotseing hoor de hij hem zuchten. Het was een geluid zooals hémzelvcn menigmaal was ontsnapt, als hij in vroeger dagen stond te wachten, luisterend naar schreden. Had deze kere! dan werkelijk lief? Bijna even hevig als hij zelf had liefgehad? En met een plotselin? felleren afkeer van dit spionneeren, ging hij verder cn zeide. „Ik kan niet langer wachten. Ik moet weg." Fiorsen schrok. Blijkbaar had hij-zich al leen gewaand, en Winston dacht: „Waarachtig, hij ziet er slecht uit!" „Adieu!" zeide hij, doch de woorden. ..Doe mijn groeten aan Gyp," bestierven hem op de lippen. „Adieu!" zeide Fiorsen hem na. En Win ston ging het bureautje door, zich bewust van die hopelooze gestalte die daar nog bij de halfopen deur stond. Betty was nergens te zien; zij moest dus den draai al bereikt hebben. Zijn zending was geslaagd, doch hij voelde hierover geen bijzondere voldoe ning. Om den hoek vond hij zijn convooi, en nadat de kinderwagen boven op de cab was eeheschen, gingen zij met spoed verder. Hij had gezegd dat hij een en ander in de cab wel zou meededen, doch de eenige opmer king die hij maakte, was: „Jullie gaat morgen allemaal naar Mil denham." En Betty die hem vanaf hun eerste ont moeting, zoo vele jaren geleden, gevreesd had, keek van ter zijde naar zijn profiel, zonder verdere vragen te durven doen. Voor zij thuis waren, stapte Winston aan een postkantoor af, en zond dit telegram: „Gyp en kind bij mij, brief volgt. Win ston." Dit ontlastte een geweten, waarop de ge stalte van dien man in de deuropening zwaar drukte: bovendien was het ook wel noodig, want Fiorsen mocht anders eens naar de politie gaan. De rest moest maar wachten tot hij met Gyp gesproken had. Er was nog veel te doen, en het was laat vóór zij gingen dineeren, en eerst toen Markey was heengegaan, konden zij samen praten. Dicht bij de openslaande tuindeuren waar Markey twee hydrangeas had geplaatst op zijn eièen verantwoording gekocht, ten teeken van onuitgesproken voldoening opende Gyp het gesprek. Zij hield niets ach ter, en vertelde het geheele treurige fiasco van hun huwelijk. Toen zij aan Daphne Wing en haar ontdekking in de muziekka mer kwam, kon zij de gloeiende punt van haar vaders sigaar heftig zien beven. Deze beleediging zijn aangebedene aangedaan leek Winston zoo ondenkbaar, dat hij een oogenblik haar verhaal onderbrak door op te staan en de kamer op en neer te loopen. In haar eigen huisin haar eigen huis, zoo waarachtig! En daarna was zij ge woon met hem doorgegaan! Hij kwam naar zijn stoel terug, en onderbrak haar niet we der, doch zijn zwijgen beangstigde haar bijna. Toen zij aan de voorvallen van dien dag kwam, aarzelde zij. Moest zij hem ook ver tellen van Roseck was dit wel verslaii dig. of noodzakelijk? Haar groote openhar tigheid, die alles of niets gaf, en deel van haar aard was, behield de overhand, en zij ging verder, en behalve dan het zenuwach tige heen en weer bewegen van zijn schoen, gaf Winston geen enkel teeken van ergernis meer. Toen zij geëindigd had, stond hij op en doofde zorgvuldig zijn stompje sigaar tegen de vensterbank, en toen, terwijl hij haar gadesloeg zooals zij daar als uitgeput achterover in haar stoel leunde, zeide hij „Bij God!" en wendde zijn gelaat af naar het venster. Op dat uur, voor de schouwburgen uitgin gen, lag er een loome rust over de Londen- sche straten: in deze rustige straat werd het stadsgerucht enkel gebroken door het ruzieën van een dronken vrouwspersoon tegen haar man, terwijl zij samen naar hui» zwaaiden, on de tonen van de viool van een straatmuzikant, die trachtte zijn schade in te halen na een slechten dag. Het geluid ergerde Winston eenigermate. naar het hem herinnerde aan die twee ver vloekte vreemdelingen, door wie zij zoo bt- handeld was. O, als hij ze eens voor de punt van eon degen had om ze dergelijke din gen eens voor goed af te leeren! Hij hoorde haar zeggen: „Vader, ik zou zijn schuld graag betalen. Dan zou alles zijn zooals het was, voor ik hem trouwde." IliJ liet een ongeduldig geluid hooren. Hi) voelde er niets voor om vurige kolen op iemands hoofd te stapelen. „En ik wil mij er ook van vergewissen dat het meisje goed bezorgd is, totdat zij door haar moeilijken tijd heen is. Misschien zou ik daar wat van het geld van dat an dere geld voor kunnen gebruiken, als het mijne allemaal is vastgezet?" Het was louter woede, en geen misprij zing van haar impuls, die hem deed aarze len: geld cn wraak konden bij hem nooit samengaan. Gyp ging verder: „Ik wil het gevoel hebben dat ik nooit met nem getrouwd geweest ben. Misschien wa ren zijn schulden daar allemaal een deel van wie zal T't zeggen? Toe, laat me dat doen!" Winston keek haar aan. Wat leek zij op haar, toen zij dat „toe" zei. Wat leek zij toch sprekend op haar zooals zij daar achter in dien ouden stoel weggedoken zat, en met haar gezicht in de schaduw. Een soort van geestesvervoering kwam over hem. Hij had haar teruggekregen hij had haar weder terug. _ZL ÏWordt vervolgd.J

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5