Wolvlokmatrassen De Faam - Langestraat 5 HET ONBEREIKBARE Donderdag 28 November 1929 AMËBSFOOKTSCH DAGBLAD 28e Jaargang No. 129 ..DE EEMï ANDER' SCHOBER DREIGT MET AFTREDEN NIEUWE COMBlNATlE-JASPAR WAARSCHIJNLIJK FEUILLETON. HET VERGAAN VAN DE MOLESEY Acht opvarenden verongelukt CLEMENCEAU HULDE GEBRACHT Zijn pal staan voor 't vaderland BEKENTENIS VA59 EEN MISDADIGER. Dertig inbraken op zi)n geweten. craten en do Tsjechische nationaal-socia- listcn. evenals de Duitsche sociaal-democra ten. Dr. Bcnesj zou minister van buiten- landsche zaken blijven. CLEMEN CE AU ALS JOURNALIST Hij heeft geleefd met de pen in de hand Georges Clemenceau heeft geleefd met de pèn in de hand en hij was slechts twintig jaar oud en student in do medicijnen te Parijs, toen hij, zoo schrijft de N. R. Ct., voor het eerst deelnam aan de discussie in het openbaar. Hij deed dat in het door hem gestichte blad, dat hij Travail had gedoopt en dat bestemd was om door de studenten van het Quartier-Latin te worden gelezen. Lang heeft dit blad, waarvan ook Emile Zola medewerker was, niet geleefd. Zooveel werd trouwens van zulk een jeugdblad niet gevfaagd. In de redactie van de Travail was Clemenceau, de hoofdredacteur, na tuurlijk het enfant terrible Zijn aanvallen op de regeering van het keizerrijk waren verschrikkelijk en bezorgden kippenvel aan den directeur van het orgaan, die op zijn zes-en-twintigsto jaar de oudste was van allen, dio er aan medewerkten. Men kon toch de kopij van den hoofdredacteur niet weigeren. Toen de overige redactie-leden met veel moeite Clemenceau er toe hadden gebracht de politiek te laten rusten en over letterkundigo onderwerpen te schrijven, maakte de jonge heethoofd het niet veel beter door allerlei litteraire grootheden van den dag op onmeedoogende manier faire te nemen. De Travail, dio op 22 December 1861 voor het eerst was verschenen, beleefde al spoe dig den dag, dat zij met een rouwrand zou uitkomen. Haar verschijning was toch altijd al onzeker geweest, daar zij afhankelijk was van den toestand van de beurs van haar redacteuren. Het blad bestond toch hoofd zakelijk van de bijdragen van deze felle jon- gens-met-idealen en op de manchot van de Travail stond dan ook gedrukt' „Le Travail par ait quand il peut." Op Zondag 2 Maart 1862 verscheen do Travail in eon rouwrand, voor het laatst, en in het blad werd mede gedeeld: „Drie onzer medewerkers, de hee- ren Carré, Clemenceau en Taulo, zijn Maan dag aangehouden. Wij kunnen geen enkele opmerking naar aanleiding van dit feit maken, wij wenschcn het te constateeren. Onze lezers zullen er niet over verwonderd zijn, dat dit nummer onvolledig is. Er is force majeure." Het journalistieke werk door Clemenceau in zijn lange leven verricht is waarlijk for midabel. Louis Lumet, die met Gustave Gef- froy heeft meegewerkt aan diens boek over Clemenceau, heeft het aantal dagbladarti kelen geteld door dezen geboren schrijver geschreven. Volledig is zijn opgave niet, want hij heeft slechts de artikelen kunnen tellen, welke in de bladen zijn verschenen, waaraan Clemenceau geregeld meewerkte. Zoo telde hij in de Justice van 15 Februari 1880 tot 21 October 1897: 688 artikelen: in het Journal van 20 Juli 1895 tot 29 Januari 1897: 79 artikelen; in de Echo do Paris van 10 Maart tot 22 September 1897: 1G artike len; in de Aurore (lc reeks) van 20 October 1897 tot 16 December 1899: 691 artikelen; in de tweede reeks, van 2 Juni 1903 tot 11 Maart 1906: 952 artikelen; in de Francais van 8 Juli 1901 tot 30 Juli 1902: 51 artikelen; in de Dépêche de Toulouse, van 2 April 1894 tot 13 Maart 1906: 746 artikelen; in de Homme libre van 5 Mei 1913 tot 30 Septem ber 1915: 506 artikelen; in de Homme enchainé. Van 1 October 1914 tot 15 Septem ber 1917: 1070 artikelen. Het journalistieke werk van Clemenceau zou, volgens Lumet, meer dan honderd octavo deelcn vormen van 350 pagina's. Geen idee hebt U er van hoeveel wij reeds plaatsten, tot groote tevredenheid onzer clientèle VRAAGT INLICHTINGEN Met zijn tragen glimlach antwoordde Summerhay: „Er zijn meer dingen tusschen hemel en aarde, Horatio", en keerde hem den rug toe. Toen zijn vriend verdwenen was, her vatte hij zijn wandeling naar Bury Street. Hij liep langs zijn sciioi-nemwnkel, waar hij al eenigen tijd lang van plan was ge weest twee paar te bestellen, en ging er voorbij, denkend, „waar zou zij (haar spul len wel koopen". Haar gestalte kwam hem plotseling weder zeer levendig voor den geest, zooals zij daar in haar hoekje ach terover leunde, of bij het rijtuig stond, met haar hand in de zijne. Het "bloed steeg hem naar de wangen. Zij had naar bloemen ge roken! I-Iij bleef voor een spiegelruit staan, vol verwarring, en mompelde plotseling hardop: „Verduiveld nog toe. Ik geloof 't vast!" Een oude heer die voorbij kwam, wendde zich zoo plotseling om, dat hij zijn hals verrekte. Doch Summerhay bleef craar staan, en zag heelemaal het weerkaatste beeld van zijn somber gezicht en zijn sigaar, die uit gegaan was, tusschen zijn lippen niet. Ver volgens schudde hij krachtig het hoofd en liep door. Hij liep sneller, aan niets den kend, zooals soms gedurende korten tijd het geval is, na een zelfopenbaring die te snel gekomen is om het eigen evenwicht te herstellen of zelfs om geheel te bevatten. En toen hij begon te denken, was het ge prikkeld cn over allerlei zaken. De verdeeldheid bij de libe ralen duurt voort Katholieke Vlaamsche democraten oowrikbaar De correspondent der N. R. C. te Brussel meldt d.cl. 26 Nov.: Den heelcn dag was het in de Wetstraat en de parlementsgebouwen zeer druk in verband rnet de kabinetscrisis. De voorzit ters van Kamer cn Senaat waren even voor het middaguur door den koning ten paleize ontvangen, wicn zij officieel de mededeeling van hun verkiezing brachten. De koning verzocht beiden presidenten Woensdag nog maals ten paleize te komen, ten einde over den toestand te beraadslagen. De Kamervergadering van Dinsdag duur de niet langer dan 20 minuten. De vergade ringen van den Senaat werd na 10 minuten reeds opgeheven. De Kamervoorzitter, ba ron Tibbaut, bracht in het Fransch hulde aan de nagedachtenis van Clemenceau en deed vervolgens voorlezing van den brief van Jaspar, het ontslag mededeelcnd van het kabinet. Geen enkel minister was aan-| wezig. De communist Jacquemotte zeide: Dit ontslag heeft de beteekenis van een ma noeuvre, waarop van de banken der rech terzijde door velen „leve Jaspar" werd ge roepen. De socialist Louis Piérard riep van zijn kant „debcut les morts", wat bij de so cialisten met ironisch gelach werd begroet. Onmiddellijk daarop werd de vergadering sine die verdaagd. In den Senaat bracht president Magnette hulde aan Clemenceau. De brief van het. ontslag der regeering gaf geen aanleiding tot interrupties of inciden ten. In den loop van den middag kwant de Katholieke rechterzijde bijeen onder voor zitterschap van den minister van staat Van- devyvere. Een motie van vertrouwen in Jaspar cn de andere Katholieke ministers werd eenstemmig aangenomen. Ok de socialisten hielden een vergadering, welke Woensdag door een bijeenkomst van den sociftlistischcn partijraad zal gevolgd worden. Besloten werd van de huidige cri sis gebruik te maken om over het lieele land een manifest te verspreiden, waarin de onmacht wordt geconstateerd om de beloften aan de kiezers te verwezenlijken, terwijl ook nadruk zal worden gelegd op de eensgezindheid, welke onder de socialisten bestaat om het talenvraagstuk en het fis cale probleem cn de kwestie der sociale verzekeringen op te lossen. De Katholieke Vlaamsche democraten blijken van hun kant geenszins geneigd te zijn van de hou ding, welke, zij lot dusver aannamen, ook maar in het minst af te wijken. De leider van de Katholieke partij Van- ijevyvere verklaarde ons, dat Jaspar niet anders kon handelen dan hij deed cn geen andere combinatie dan het kabinet van li beralen en katholieken mogelijk is, zonder tot nieuwe verkiezingen over te gaan. Mi nister van staat Segers, een ander Katho liek, doch geenszins Vlaamschgezind leider, bleek optimistisch te zijn cn te verwachten, dat het partijcongres der liberalen Zondag aanstaande de verwezenlijking van de ver- nederlandsching der Gcntsche universiteit mogelijk zal maken. Men acht een nieuwe combinatie-Jaspar tot heden nog het meest waarschijnlijk, maar men blijkt toch aan te sturen op een algemeen talenstatuut, dat alle fragmen- taire oplossingen overbodig zou,maken. In liberale kringen blijven de mecningcn ver deeld en verwacht men, dat het congres Zondag tot een vinnig debat aanleiding zal geven, omtrent den uitslag waarvan niets met zekerheid kan worden voorspeld. De vreugde in onze woning is niet vol maakt, zoo die geen weerklank vindt in het hart der Moeder. NOTO SOEROTO. (BEYON'S) door JOHN GALSWORTHY voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. C'2 Hij had een van die constituties, die men bij advocaten meer ontmoet mis schien gekweekt door ozon in de recht zalen die iets dergelijks kunnen volhou den, zonder er kwade gevolgen van te on dervinden. Inderdaad werkte hij het he6t in zulke lange perioden van krachtige con centratie. Met werkelijke kunde en liefde voor zijn beroep was deze jonge man zeer zeker op weg om naam te maken, hoewel niemand in de tusschenpoozen van minder energie, méér den indruk gaf van kalm voortdrijven op de golven van het oogen- blik. Alles saamgenomen, was hij vrijwel een paradox. Hij gaf er de voorkeur aan in dat huisje in Chelsea, dat oei stukje tuin bezat, te wonen, boven wonen ih den Temple of St. James', omdat hij dikwijls de een zaamheid verkoos. En toch Was hij een uit stekende metgezel, die vele/vrienden had, die yoor hem die eenigszins wantrouwende genegenheid voelden, wel ie geïnspireerd wordt door degenen, die cjn neiging vcr- toonen tot werken cn spelen/gezelligheid en Uit Kopenhagen wordt d.d. 26 Nov. aan de Tel. bericht: Een zekere Axel Jensen heeft heden aan de Deensche politie hekend, dat hij acht jaar geleden heeft deelgenomen aan den bcruchten aanslag op de bank van Morgan Bros te New-York, waarbij van dynamiet gebruik werd gemaakt, met het gevolg, dat 42 personen gedood en honderden gewond werden. Jensen verklaarde voorts zijn mede plichtige, een Italiaan, later vermoord te heb ben. Hij heeft aan eerstgenoemde misdaad slechts 300 dollar „verdiend". Verder be kende Jensen dertig inbraken gepleegd te hebben, hetgeen bij onderzoek waar bleek te zijn. Ook beweerde hij nog te Kopenha gen een moord te hebben gepleegd, doch dit bleek onjuist. Jensen, die dertig jaar oud is, hecf^ als soldaat in het Amerikaan- 6dhe expeditiecorps deelgenomen aan den oorlog, waarbij hij gasvergiftiging kreeg. Later maakte hij deel uit wan een misdadi- gersbende te Ncw-York, welke tal van ju- weclendiefstallen pleegde. KELLOGG DOCTOR HONORIS CAUSA. Londen, 26 Nov. (V.D.) De universiteit van Oxford verleende heden aan Frank Kellogg, oud-minister van buitenlandsche zaken der Vercenigde Staten, het docto raat h. c. Het schip met ontzettende kracht op de rotsen geworpen Londen, 26 Nov. Millioenen luisteraars hoorden gisteravond, dat door het draad loos station Londen aan alle schepen, die zich nabij Wooltack Point mochten bevin den verzocht werd, zoo mogelijk draad- loozc of optische seinen te geven aan de Molësey, die gestrand was cn door de gol ven werd stuk geslagen. Deze oproep had echter geen succes Het was de reddingboot van het dorpje Angle hij IIilford Haven, die de schipbreukelingen redde. Te acht ur 's avonds werd de boot te walcf* gelaten. Nadat de bemanning heel den nacht, een ontzttenden strijd le gen de golven had gevoerd, werd het schip tegen het aanbreken van den dag bereikt, waarna de overlevenden van boord wer den gehaald. Eén hunner had een been ge broken. De bootsman van de Molesey, Ludgate, verklaarde dat de 6torm opstak, toen het schip zich bij de kust van Pembrokeshire bevond. Plotseling scheen er iels defect te geraken aan do stuurinrichting. Toen het schip met vrceselijke kracht op de rotsen werd gesmakt, werden twee der redding booten losgerukt. Nergens was een schuil plaats te Vinden. De golven sloegen met zooveel gewold tegen 't schip, dat de brug werd -weggeslagen. Drie leden der beman ning sprongen overboord om te pogen zwemmend de kust te bereiken, doch zij waren niet tegen de branding opgewassen en men heeft hen niet meer teruggezien. Kort daarna werden de marconist cn een der stuurlieden overboord gespoeld. Toen de reddingboot van Angle naderde, ver keerde de Molesey al in zinkende toestand. Het bleek, dat zeven leden der bemanning cn de echtgcnoote van den ecrstc-officier om het leven waren gekomen. Tot do geredden behooren twee versteke lingen. Zij kwamen uit hun schuilplaats te voorschijn, toen het schip op de rotsen was geloopen. eenzaamheid bij buien. Bijna alle vrouwen voelden zich tot hem aangetrokken. Doch hoewel hij zijn vleugels een paar maal wat gezengd had, was hij over het gehcei ge nomen vrij van hart gebleven. Het rnoet er kend worden, dat hij min of meer een spe ler was, het soort van speler, die zich er diep inwerkt, en er dan door een flinken, gelukkigen ruk weder uit geraakt, totdat hij er op zekeren dag in blijft. Zijn vader, die diplomaat was geweest, was reeds vijftien jaar dood, zijn moeder was zeer bekend in de half-intellectueclc kringen der upper- tcn. Hij had geen broers, twee zusters, en zelf fortuin. Dit was Bryan Summerhay op zijn zesentwintigste; hij moest zijn ver standskies nog krijgen, zijn diepten waren nog ongepeild. Toen hij dien morgen op weg ging naar den Temple, had hij nog steeds een gevoel van buitengewone lichtheid in zijn ledema ten, 'en hij zag nog altijd dat gelaat de volmaakte regelmaat er van, de warme bleekheid, cn de donkere, glimlachende «ogen, die een beetje ver van elkaar ston den, de mooie, kleine ooren, cn den val van het zwart-bruine haar over het lage voor hoofd. Of was het iets veel minder bepaalds dat hij zag een emanatie van uitdruk king, een schijn, een aangeboren gratie, iets dat tot hem sprak, en hem trof? Wat het dan ook was, het wilde hem niet met rust laten, en hij wenschte dit ook niet. Want dit lag juist in zijn karakter; als hij een paard zag dat. hem beviel, zette hij steeds als het. liep, al zijn geld er op; als hij onder de bekoring van een opera kwam, ging hij er telkens wéér heen; trof een gedicht hem, dan leerde hij het bijna van buiten.- En ter wijl hij langs de rivier liep, zijn gewone wandeling had hij vreemde en ongewone Er zijn moeilijkheden inzake de grondwetsherziening gerezen „Het clericalisme gaat op buit uit'' We enen, 27 Nov. (V. D) Het Neuc Wiener Tageblatt, het orgaan van den Landbund, publiceert heden het bericht, dat bondskanselier Schobcr in den loop van Dinsdag heeft gedreigd af to treden. Het blad meldt, dat in het kamp der meer derheidspartijen over de besluiten, die Zon dag in do sociaal-democratische rijkscon ferentie gevallen zijn, groootc ontevreden heid hecrschte, zoodat Schober daarin aan leiding zag beide partijen er niet in twijfel over te laten, dat het ophoopen van nieu we moeilijkheden hem tenslotte zouden noodzaken den zoo hoopvol begonnen ar beid der grondwetsherziening to staken en die in andere handen to leggen. Deze be sliste houding van den kanselier heeft grooten* indruk gewekt cn reeds des mid dags was in verscheidene belangrijke kwes ties een merkbare toenadering tot Schobcr te bemerken. Hiertegenover wijst do Arbeiterzeitung er op, dat de constitutionecle strijd Dinsdag nog niet dichter bij een oplossing is ge komen. De moeilijkheden zouden er zijn, omdat sommige menschcn bij de grond- i wetshervorming eigen voordeel zochten. In het bijzonder gaat het clericalisme zegt het blad nog op den laatsten dag op buit uit. De overige punten van geschil betreffen de constitutioneele positie van Weenen cn de vraag in hoeverre aan don bondspresident een „noodverordenings- recht" moet worden toegekend. De ojv Dins dag vastgestelde vergadering van de sub commissie voor de grondwetshervorming, die zou plaats vinden na de plenaire zit ting van den Nationalcn Raad. werd op nieuw afgezegd, nadat deze zitting was be ëindigd. Do bondskanselier zal hedenmor gen de meerderheidspartijen over de jong ste mecningsverschillen inlichten, die go- rezen zijn tusschen hem en den sociaal- democratischcn afgevaardigde dr. Danne- berg. ONTPLOFFING IN EEN AARDAPPEL MEELFABRIEK. Rostock, 27 Nov. (V.D.) In den nacht van Dinsdag op Woensdag, omstreeks half vijf, had in de aardappelmeelfabriek- Spaan een ernstige ontploffing plaats in een der vier in werking zijnde droogappa- raten. Iweo arbeiders, die zich in de nabij heid daarvan bevonden, liepen door den plotseling ontsnappenden sloom ernstige brandwonden aan lichaam en voeten op, zoohat overbrenging naar het academisch ziekenhuis noodzakelijk was. Door den croote luchtdruk werden verscheidene ven sters en deuren vernield, terwijl het droog- toestel. waarin de ontploffing plaats greep, geheel werd stukgeslagen. De oorzaak van het. ongeval 6taaf tot dusver nog niet vast. EEN CONCENTRATIEKABINET TE PRAAG. Praag, 27 Nov. (V.D.) Dc Tsjechische agrariërs, wicn Udrzal Dinsdag een plan van een concentratiekabinet met medewer king der Duitsche sociaal-democraten cn uitsluiting van de Duitsche Christelijk-so cialen en de Slowakische Volkspartij voor legde, hebben volgens een officieel bericht het voorstel van Udrzal aangenomen. Hel nieuwe concentratie-kabinet, dat thans r.a onderhandelingen, die vier weken geduurd hebben, tot stand komt, omvat de Tsjechi sche en Duitsche agrariërs, de Tsjechische clericalcn. de Tsjechische nationaal-demo- gewaarwordingen. nu eens vertccderd, dan weder strijdlustig. En hij gevoelde zich ge lukkig. Hij was tamelijk laat, en ging recht door naar de rechtszaal. Met zijn toga aan en zijn pruik op, was dat iets hetwelk aan den tijd van Koning George deed denken, erg opvallend. Een paar schoonheidsmouches, een ruimen, geplooiden fluweelcn mantel, een degen en een snuifdoos, met die grijze pruik of iets dat er mode gelijk stond, en men zou een volmaakt specimen van een achttiende-eeuwschen gentleman gehad hebben, zij het dan ook van de minder sterk drinkende soort dcnzelfden krach- tigen, lichten bouw, breedte van gezicht, bruine bleekheid, vastberaden, doch niet 9aamgeknepen lippen, dezelfde lichte bru taliteit en het air van wat-kan-'t-mij- schelen, en opborrelende vitaliteit. Het was bijna jammer, dat hij zoo laat geboren was. Behalve dan dat hij een paar maal een gezicht teekendc op zijn vloeipapier en het weer doorstreepte, bleef hij over het algemeen zijn aandacht wijden aan „Zijn Edelgestrenge", en de zaken van dien dag, leidde zonder haperen het verhoor van twee getuigen, cn het kruisverhoor van een derde; lunchte zeer vriendschappelijk met den advocaat der tegenpartij, want geen van beiden hadden zij nog den leeftijd be reikt, die een advocaat in staat stelt zijn viiand zijn „vriend" te noemen, en hem toch met groote bitterheid te behandelen. Hoewel Summerhay steeds de plaagzucht zijner vrienden opwekte, waardoor hii zich echter nooit uit (het veld liet slaan, oefende hij toch, hetzij in het hof, in zijn sociëteit of op het jachtveld, een remmenden invloed uit op het grovere soort van „goede mop pen", Er zijn mannen - die overigens DE POOLSCHE STAAT BENADEELD. Uitgebreide smokkelhandel ont dekt. Warscha u. 27 Nov. (H.N.) De Poolsohe politie is een uitgebreiden smokkelhandel in bont op het spoor gekomen, waardoor de Poolsche staat voor vele millioen bena deeld is. De bontwaren werden over de grens naar Litauen gesmokkeld. Aan het hoofd van de bende stonden enkele bont- handelaars uit Wilna, benevens de vroe gere onderdirecteur van het kantoor der belastingen te Wilna. Ook verscheidene Poolsche douane-ambtenaren moeten bij de zaak betrokken zijn. De Poolsche regeering heeft in een nacht 76 huiszoekingen ver richt, waarbij tal van personen gearresteerd zijn. P a r ij s, 26 Nov. In den senaat heeft. Dou- mer Clemenceau verheerlijkt. Tardieu bracht hulde aan de beslissende rol van Clemenceau in de tragische uren van den oorlog cn in den strijd, dien hij te Versailles gevoerd heeft voor een vrede, dien hij recht vaardig en duurzaam wenschte, voor het herstel van de verwoestingen en waarbor gen voor de toekomst, voor zijn land meer tot stand brengend dan wie ook gedaan zou hebben. De senaat juiste de sprekers staan de toe en besloot tot aanplakking van beide redevoeringen. Ten tecken van rouw werd de zitting geschorst. P a r ij s, 26 Nov. Bij do opening der zitting van de Academie van Geneeskunst bracht de voorzitter hulde aan de nagedachtenis van Clemenceau, die lid der Academie was Lima, 26 Nov. De senaat en de kamer brachten hulde aan Clemenceau. De afge vaardigden verhieven zich van hun zetels na een rede van den voorzitter, die zijn deelneming betuigde aan Pierre Clemen ceau, kleinzoon van den staatsman, die te genwoordig te Lima verblijft. ARSENICUMVERGIFTIGING. Een gewaagd experiment. Bremen, 26 Nov. (V.D.) Dinsdagmorgen vond ccn boschwachtcr op een bank in het Wallerpark een doode en een stervende aan. die te groote hoeveelheden heroïne tot zich hadden genomen. Het betrof twee ongeveer 20-jarige jongelui, van wie één drogist was. Deze had uit den inventaris van zijn dro gisterij ccn fleschjc heroïne weggenomen, zonder dat hij daartoe bevoegd was. Hij was op dc gedachte gekomen de narcotische werking, zooals die hem uit romans bekend was, van dit arsenicurnvergift na te gaan. Hij vertelde zijn kameraad van zijn plan en overreedde dezen mee te genieten. De ster vende trachtte nog met moeite dc heroïne- geschicdenis tc vertellen. Zijn toestand is hopeloos. BRAND IN EEN ARBEIDERSTEHUIS. Tientalen zwaar gewonden. New York, 26 Nov. (V.D.) Dinsdagmor gen brak in een gebouw in Long Island brand uit. In het gebouw waren eenige hon derden arbeiders van den „underground" gehuisvest Door dc zich snel uitbreidende vuurzee brak onder deze arbeiders een pa niek uit. De eenige uitgang was niet vol doende om de arbeiders snel genoeg te kun nen laten vluchten, zoodat in de chaos tientallen arbeiders zwaar werden gewond. Het aantal dooden is nog niet bekend. geenszins opvallen dooi" hun bijzonder ze- digen aanleg, die een dergelijken in vloed uitoefenen. Zij zijn doorgaans wat de Franschcn „spirituel" noemen, en (heb ben meestal diepgaande liefdes-affaires, die zij strikt geheim houden. Toen hij eindelijk op zijn kamers die eigenaardige lucht van kleeren en perka ment, en kwaad gehumeurdheid, die op wet aankleeft, had afgewasschen, zijn geheelcn krullekop had ondergedompeld, cn zich krachtig had afgewreven, ging hij alleen op weg, het Embankment af, met zijn hoed achterover, en een sigaar in den mond. Het was bijna zeven uur. Juist op dezen tijd was hij gisteren in den trein gestapt, juist op dezen tijd had hij zich gisteren omge wend, en dat gelaat gezien, dat hem sinds dien niet weer had verlaten. De koorts komt op bepaalde uren terug, cn zoo steeg ook weder het verlangen in hem om haar weer te zien, en werd tot een obsessie, om dat het onmogelijk was het te bevredigen. Om zeven uur kon men toch niet ergens aan komen. Zijn sociëteit leek hem vervelend totdat hij bedacht dat hij haar kon berei ken via Bury Street. Doch bij Charing Cross legde iemand een hand op zijn schou der, en de 6tem van een zijner kennissen zeide: „Haïlo, Bryan!" Vreemd toch dat het hem nooit te voren getroffen had, hoe hol deze kennis was met zijn gepraat over politiek, en ren nen, over dezen of genen ozel alle onder werpen, die anders van het grootste ge wicht waren! En terwijl hij plotseling bleef 6taan, teemde hij: „Kijk eens hier, ouwe jongen, ga jij nu maar door; ik zie je zoo dadelijk wel op de soos". „Nou? En wat is er nou aan de handï" (Wordt vervolgd.) 2

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 9