STADSNIEUWS Oe Fa. M. R. N. Oosieiveen plaats van de afgebrande landbouwschuur, een practisch, geheel brandvrij opgetrokken hoofdgebouw der boerderij weer opge» bouwd, zoodat van de voormalige schuur, in de werkelijke beieekenis van het woord, mag worden gezegd, dat zij uit haar assche in schooner en practischer gedaante is her rezen. Dit hoofdgebouw zal Woensdag 11 Decem ber plechtig worden geopend, bij welke ge legenheid het woord zal worden gevoerd door de burgemeesters van Ede en Barne- veld en door den heer S. L. Veenstra, in specteur der Reclasseering en chef der 3e afdeeling D, van het Departement van Justitie. BESMET VEE. Men zij voorzichtig, Woudenberg. Door eenig3 landbou wers alhier werden ter veemarkt eenige beesten gekocht, welke naderhand bleken onder do leden te hebben een ziekte aan de spenen. Een 5 a 6 personen, die deze dieren molken hebben infectie gekregen en zich onder dokters handen moeten stel len. Eén zelfs ligt in het ziekenhuis. De landbouwers worden in hun en anderer belang aangeraden goed toe te zien bij hel koopen \an vee op de markt! Mr. J. SLINGENBERG. y De begrafonis te Baarn. Baar n. Op de Nieuwe Algemeene Begraafplaats in deze gemeente had gis termiddag om half drie de teraardebe stelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen Mr. Jan Slingenberg, in leven ice-president van de Arrondissements- Rochtbank te Amsterdam en wonende in de gemeente Baarn Van de Rechtbank in het Arrondissement Amsterdam waren aanwezig Mr. P. Coninck Westenberg, voorzitter, Mr. L. Spanjaard, griffier, Mr. Th. L. van Berckel, Rechter en Mr. J. Versteeg, Substituut-Officier. Verder woonden deze plechtigheid o.a. bij de hee- i en A. B. van Tienhoven, H. E. Beuker, Dr. F. Vriesendorp, S. C. Klatte. Jhr. A. G. van Lennep, J. J. C. do Ivnokke van der Meu- len, Dr. A. J. A. Thomas en Ds. A. P. van de Water, allen ingezetenen dezer gemeen te. De baar werd gedekt door een schat van 'bloemen. Zoo waren o.a. bloemstukken aan wezig van de Ai-rondissements-Rechtbank ie Amsterdam, van den Reclasseeringsraad en van het Studentengenootschap „Het Schaker. Het eerst werd het woord gevoerd door den President van de Rechtbank tc Am sterdam, Mr. P. Coninck Westenberg, die een woord van afscheid sprak tot.den te vroeg ontslapen Mr. Jan Slingenberg. Spre ker gaf zijn diepe deernis to kennen over dezen grooten slag, welke zoowel het gezin van den overledene als de Rechtbank heeft getroffen. De overledene, zoo zeide spre ker, is bij zijn leven niet bewust geweest van den ernst van den toestand, waarin hij verkeerde op zijn ziekbed. Korten tijd voor zijn verscheiden stelde hij zich nog de vraag, wanneer hij zijn tijdelijk onder broken werk weer zou kunnen hervatten. Mr. Slingenberg koesterde liefde voor zijn arnbt en hield zich daarnaast nog bezig met verschillends studies op het gebied van strafrecht. Zijn vroege dood is helaas oor zaak geweest, dat de wetenschap niet. alle vruchten van deze studies heeft kunnen plukken. Het was een rnan van weinig woel den met een stil gesloten karakter echter iemand, die beschikte over een groote werkkracht en die de hem opgelegde taak met de grootste nauwgezetheid en toewij ding vervulde. Ieder, die hem nader leerde kennen, waardeerde hem. Spreker eindigde met de raededceling, dat de nabestaanden vau den overledene overtuigd konden zijn, dat diens vroege dood door de Arrondisscments-Rcchtbank ten zeerste betreurd wordt en dat deze Rechtbank diepe deelneming heeft in het leed van de familie. Hierna sprak de heer Dr. W. C. C. ten Veldhuijs, arts te Leeuwarden, een oud- academisch studievriend van den gestor vene. Dr. ten Veldhuijs sprak met volle w aai deering over het werk van Mr. Jan Slingenberg, die opging in zijn werk en zijn gezin en die voor zijn vrienden steeds ware vriendschap heeft betoond. Dr. F. C. van Geer, Raadsheer bij liet Gerechtshof to Amsterdam, vriend van den overledene, wees er op, hoe Mr. Slingen berg in den particulieren omgang steeds oen sfeer van gezelligheid wist te scheppen gekruid met ruimen humor. Diep ontroerd bracht ten slotte Mr. M. Slingenberg, wethouder te Haarlem, als broeder van den overledene namens de familie dank voor de te dezer plaatse be« toonde belangstelling. OFFICIEELE KENNISGEVING Winkelsluiting. B. en W. van Amersfoort maken bekend, dat op werkdagen van 17 tot en met 24 De cember a.s. de winkels geopend mogen blij ven tot 9.30 namiddags. Amersfoort, 4 December 1929. B. en W. voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, K. KAAN JZN. v. RANDWIJCK. FILMDEMONSTRATIE DER FA. VAN NELLE. Uitgesteld. De filmd9monstiaiie der firrna van Xel- le, die op 11 en 12 dezer in de Gemeentelijke Markthal zoh plaats hebben moet eenigen tijd worden uitgesteld. Van de zijde dei- Gemeente zijn technische bezwaren gerezen, waaraan in den korten tijd voor den oor spronkelijke vastgestelden datum niet kon worden legemoet gekomen. DE KANAALVERBINDING AMSTERDAM-BOVEN-RUN Is het besluit van den Amster-- clamsclien gemeenteraad doen delijk voor het Gelder: s:hc-- Vallei: plan Een papiereo overwinning Zooals men in ons nummer van gisteren heeft kunnen lezen, is in de jongste zitting van den Amsterdamschen Gemeenteraad wederom langdurig gedebatteerd over de kanaalverbinding van Amsterdam met de Bovcn-Rijn. lloewcl de Raad zich in zijn vergaderingen van 3 en 4 April van dit jaar had uitgesproken voor het Geldersche-Val lei plan meenden verschillende leden, dat thans moest \v orden teruggekomen op dit besluit, omdat, zoo werd gezegd, dit besluit was genomen met het rnes op den keel. Het sociaal-democratische raadslid Broekman drong aan op een nieuwe votum van den Raad en vond daarin steun van de heeren Ketelaar (V.D.), Rutgers (Lib.), Romme (R.K.) Wijnkoop (C.P.H.), Baas (A.R.) en mej. Cats (C.H.). Er werd een motie ingediend, waarin B. en W. worden uitgenoodigd onverwijld de regeerihg te verzoeken, een wetsontwerp in te dienen tot het doen tot stand komen \an een verbinding van Amsterdam met den Rijn over Wijk-bij-Duurstede. Na re- en dupliek werd deze motie met 30 tegen 8 stemmen aangenomen. Met welke uitspraak de Raad zich dus verklaarde vóór de verbin ding over Wijk-bij-Duursledc en tegen het Geldersche-Vallei-kanaal. Beieekent het aannemen van deze motio vóór Wijk-bij-Duurstede nu den dood voor het Geldersche Valleiplan? Velen zullen on getwijfeld na het lezen van de laatste be slissing van den Amsterdamschen raad met het meest denkbare pessimisme gezegd heb ben, dat het Geldersche-Vallci Kanaal nu wel als „dood en begraven" kan worden be schouwd en dat voor Amersfoort alle kans is verkeken voor de kanaal-verbinding dooi de Geldersche Vallei. Wij moeten het eerlijk bekennen, zoo pessimistisch zijn we heele- maal niet gestemd. Wel heeft het besluit van Amsterdam's vroede vaderen ons min of meer vreerad aangedaan, maar geenszins heeft dit besluit bij ons de overtuiging ge bracht. dat hierdoor het Geldersche Vallei kanaal ten doode is opgeschreven. Evenmin als de beslissing ten gunste van het Vallei plan in den Amsterdamschen Raad van 4 April j.l. genomen, one deed „victorie-kraai en" omdat het Vallei kanaal daardoor de overwinning zou behalen. Want wat toch is het geval. Toen de Raad 'begin April van dit jaar het voorstel van B. en W. van Amsterdam om zich uit te spreken vóór een verbinding van Amsterdam met den Rijn middels een ka naal door de Geldersche Vallei met 21 te gen 20 stemmen aannam dus met slechts één stem meerderheid was het nieuwe plan-Mu6sert niet onderzocht. Het Vallei plan is toen aanvaard, omdat men bevreesd was, dat er anders van de geheele verbin ding niets zou komen. En hoewel wij uit den aard dor zaak voorstanders zijn van het Vallei-plan niet alleen uit een oogpunt van plaatselijk belang maar ook voor hetl algemeen belang kon de beslissing van 4 April j.l. oys daarom niet enthousiast maken. I En thans, nu de Raad van Amsterdam plotseling van meening is veranderd, zonde/ dat er practisch ook maar eenige wijziging in den toestand is gekomen, hechten wij ook aan deze uitspraak bijzonder weinjfg waarde. Want ook dit besluit is gevallen, zonder dat een volledig onderzoek van het plan-Mussert heeft plaats gehad. We kun non deze beslissing dan ook niet anders zien lan als een absoluut papieren overwinning, die in geen enkel opzicht eenig effect zal sorteeren. Wij zijn er van overtuigd dat de Minister van Waterstaat bij het indienen van een wetsvoorstel zich geheel zal laten leiden door het algemeen belang en dat hij zich van motie's, adressen, e.d. wel heel weinig zal aantrekken. Ook 's Ministers ad viseur, de nieuwe directeur-generaal van Waterstaat, Ir. Ringers zal ongetwijfeld in dien geest zijn advies uitbrengen. En wan neer dat inderdaad geschiedt wij hebben geen enkele reden om hieraan te twijfelen dari ziet het er voor het Geldersche Val leikanaal werkelijk niet zoo hopeloos uit als men nu oogenschijnlijk wel zou meenen. Een vertrouwen in de toekomst is bij de beslissing zeer zeker een belangrijke factor. De toenemende Rijnvaart heeft op don dunr een afzonderlijk, groot kanaal noodig, een eisch waaraan het Geldersche Vallei-plan zonder eenig voorbehoud voldoet. Dat zal ongetwijfeld èn de directeur-generaal van Waterstaat in zijn advies èn de Minister in zijn wets-voorstel onder oogen hebben te zien. DE ELECTRICITEITSTENTOONSTELLING Waarschijnlijk kan de Markt hal niet beschikbaar gesteld worden. Dezer dagen deelden wij mede, dat de clectriciteitstentoonstelling, die de Provin- siale Utrcclitsche Electriciteits Maatschap pij deze maand in de gemeentelijke markt hal zou houden, is uitgesteld tot half Ja nuari, omdat de Vrijdag niet bij de tentoon- stellingsdagen kon worden gevoegd, op wel ken dag de P.U.E.M. speciaal prijs stelde in verband met de demonstraties der land bouwwerktuigen voor den boerenstand. Van bevoegde zijde worden wij erop ge wezen, dat dit uitstel zeer waarschijnlijk wel tot afstel zal moeten leiden. Want in Januari is de eierliandel wel zoo belang rijk, dat de markthal niet beschikbaar kan worden gesteld. Ook al zou de Raad in* gunstigen zin beslissen ten opzichte van het markthal-verhuren op Vrijdagen, dan toch zou in Januari de eierliandel zulks niet toestaa-" Telafoon 77 heeft, de alleen verkoop van onze heerlijke the9 Melange's volgens o.s. Pfikrniirant °- T- (Qntbütthee nJo rrljOlUUïalIl N. T. (Namidt.) -1.90 E. F. (China Congo) -2.10 Java Assam thee f 1.80 ENAK 5EKALI TH EU Imperial f2.50 Fijne Ceylon - 2.10 Ceylon Pecco - 1.90 Britsch-Ind. Pecco - 1.80 Java Grove thee -1.70 Java Gebr. thee -1.60 Aanbevelend HOLLAIMDSCHE THEE VERBRUIK VEREENIGING GARNIZOEN. Kapitein P. J. H. de Roos, van het 5e reg. Infanterie is gedetacheerd bij de intendance onder de bevelen van den hoofdintendant te 's Gr avenhage. SPORT IN BEELD. De huldiging van ritmeester Labouchere. De K.N.J.V. Sport in Beeld van deze weck brengt o.a. een 'geheele pagina, gewijd aan de huldi ging van ritmeester Labouehère, ter gele genheid van diens 25-jarig hippisch jubi leum en aan de alipjacht achter de hon den, die de K.N.J.V. vorige week in de om geving van Hoogland heeft gehouden. Voorts nog een foto van de aanbieding van den corpsbeker aan het 5de Regiment Veld-artillerie. Deze beker werd door ge noemd regiment gewonnen in den strijd der bereden corpsen van het leger in de wedstrijden der Koninklijke Militaire Sportvereeniging. WAARSCHUWING. Vau politiewegc, De Commissaris van Politie te Amers foort geeft eon ieder in ernstige overwe ging. alvorens in handelsrelaties te treden met of te leveren aan W. II. Baarens, Punlenburgerlaan No. 29 alhier, thans han delende onder den firmanaam Martin Klos, zich eerst om inlichtingen te vervoegen aan zijn bureau^. Ook in Augustus 1925- werd reeds voor Baarens voornoemd gewaarschuwd. POLITIENIEUWS. Wederom werden meerdere waarschu wingen uitgedeeld aan overtreders van de verkecrsvoorschriften. Een persoon, die na vastgestelden tijd een onverlicht rijwiel bereed, werd bekeurd. Iemand hield links, inplaats van rechts op den weg en zag zich derhalve geverbali seerd. Bij de politie is een valsche gulden ge deponeerd. Er wordt een onderzoek inge steld. PERSONALIA. De Heer T. Peper, Directeur der Gemeen telijke Handelsscholen alhier, heeft met in gang van 1 Januari a.s. bedankt als Voor zitter van den Bond van Directeuren van Handelsscholen en als Redacteur van het Tijdschrift voor Handelsonderwijs. Tot lid van den senaat van het Utrechtsch Studentencorps is o.m. benoemd onze oud- stadgenoot, de heer P. J. Liefrinck. AUTO OMGESLAGEN. Op hel Spui. Gistermorgen omstreeks halt' acht is op het Spui een auto omgeslagen. Er deden ziclr geen persoonlijke ongelukken voor. Met vereende krachten is do wagen weer in normale houding teruggebracht. KANTONGERECHT Te Hoogland zou iemand gejaagd hebben op grond, waarvoor hij geen vergunning bezat Een auto-ongeluk te Soesterberg; de invloed van sterken drank Uitspraak aanrijding te Bunschoten. De kantonrechter, mr. V a n S o n, deed gisteren in openbare zitting uitspraak in de zaak tegen een autohandelaar uit Bun schoten, die „omstreeks 8 Augustus" al daar op dusdanige wijze met een auto ge reden had, dat hij in aanrijding gekomen was rnet de auto, eigendom van cn bestuurd door den burgemeester van Bunschoten, welke juist op dat moment de garage ver liet. Vorige week liad de ambtenaar van het Openbaar Ministerie, mr. Z ij 1 s t r a, een straf voor verdachte geéischt van f 15 boe te subs. 10 dagen hechtenis. De uitspraak was thans f 3 subs. 2 dagen Het jagen op daartoe verboden grond. Een inwoner van Hoogland stond terecht als verdacht van het strafbare feit, dat hij op 19 October, des namiddags omstreeks vier uur, te Hoogland of Bunschoten, al thans binnen het kanton Amersfoort, ge jaagd zou hebben op een stuk grond, waar voor hij geen vergunning bezat. De verdachte zegt zich uilsluitend te heb ben bevonden op grond, waarop hij wel ge rechtigd was te lagen. De bedoelde strook land, ter breedte van ongeveer 20 meter, was gelegen temidden van terreinen, waar voor hij jachfrecbfc had vorkrgen. Als getuigen a charge worden twee jachtopzieners uit Nijkerk gehooid, die zich ieder afzonderlijk verdekt hadden opge steld en de overtreding pertinent hadden geconstateerd. Omtrent de ligging van de bedoelde terreinen zijn de beide getuigen het echter niet eens. Zij verklaren nog, dat de verdachte, toen hij zich ontdekt zag, over de Wetering was gespronken, welke een breedte van 3.30 Meter heeft. Daarna worden nog een vijftal getuigen a décharge gehoord, die echter omtrent de overtreding zelve geen pertinente verkla ringen kunnen afleggen. De ambtenaar van het O. M. acht het ten laste gelegde, dat verdachte gejaagd heeft op verboden grond te Hoogland, wet tig en overtuigend bewegen, alhoewel een andere tenlastelegging niot vast is komen te staan. Als eisch wordt daarom gesteld een boete van ƒ25 sub9. 10 dagen hechte nis, met uitlevering van het geweer. De verdediger, mr. L. S t a.d i g, vraagt zich af of er wel vertrouwen tc stellen valt in het proces-verbaal van verbalisanten. Een van hen moest er toch door den kan tonrechter op gewezen worden, aldus spre ker, dat hij een onjuiste voorstelling gaf van de terreinligging, welke hij dan ook later herroepen heeft. Bovendien is het proces-verbaal niet opgemaakt op den dag van het voorval, waardoor verdrongen, al thans minder objectieve voorstellingen in het leven kunnen geroepen zijn. Uit de getuigen-verklaringen is gebleken, dat het tijdsbestek te kort geweest is om ook nog een bezoek te brengen aan het ver boden terrein; veel langeren tijd toch zou noodig geweest zijn om het omstandige verhaal uit tc voeren, dat door een dei- jachtopzieners hier is opgedischt., Er is daarom geen reden meer geloof te hechten aan de verklaringen van getuigen dan aan die van verdachte. Tegen de ver klaringen van den verbalisant is nog aan te voeren, dat het toch wel als een onmoge lijkheid kan worden beschouwd, dat ierfiand zonder hulpmiddelen, over een water ter breedte van 3.30 M. springt. Alleen positieve gegevens zouden tot een ^roordeeling mogen leiden. Waar deze hier niet verstrekt zijn, eischt mr. Stadig vrijspraak voor den verdachte. De uitspraak wordt bepaald op Woens dag 11 December a.s. Het opgeven van een val- schen naam. Op 31 October j.l. had iemand, die lo Scherpcnzeel wegens eenig misdrijf door de politie werd geverbaliseerd, een val- schen naam opgegeven. De verdachte verklaarde, desgevraagd, dit gedaan te hebben tegenover zijn fami lie, waarvoor hij liet niet aangenaam vond. De eischt luidde 25 of 10 dagen, de uit spraak 720 of 3 dagen. Een eutobestuurder, die in staat van dronkenschap verkeerde te Soesterberg. Een jongeman zou op 9 November te Soesierberg met een auto gereden hebben, terwijl hij onder invloed van sterken drank was, waardoor de auto tegen een boom was gereden. Dev erdachte zegt, dat de aanrijding een oudere oorzaak heeft gedaan; geen last had hij echter van het gebruik van drank ge had. De verbalisant, die als getuige a charge wordt gehoord, geeft een uitvoerig verhaal van d etoedracht. Hierbij kwam vast te staan, dat de bestuurder eerst, al van Zeist naar Utrecht was gereden, daarna naar onze stad, om vervolgens weer terug te lcec- ren naar Zeist. Op deze route waren meer dere café's „aangedaan". Verder dan Soesterberg is men op de te rugreis naar gekomen in verband met dc botsing tegen den boom. In de auto waren cok gezeten een meisje en een vriend, wel ke laatste ook wel hel een en ander had gebruikt. Als getuige wordt gehooid een genees heer uit Soesterberg, die de eerste hulp had verleend na het ongval. Hij deelt mede, dat do verdachte naar drank rook en bij dc be handeling wedeispannig was geweest. Er worden dan nog eenige getuigen ge hoord, waaronder het bewuste meisje, dat zegL dat de aanrijding zijn oorzaak vond in het feit, dat verdachte den arm om den hals van hot meisje had geslagen, toen raakte hij zijn stuur kwijt cn ontstond de botsing. De ambtenaar van het O. M. noemt het een betreurenswaardig gebeuren; het is we derom een geval, waarbij een chauffeur van een auto onbekwaam voor zijn laak is te achten tengevolge van het gebruik van alcoholhoudende dranken. Een weg, die toch al genoeg ongelukken veroorzaakt, mag z. i. zeer zeker niet nog meer gevaar lijk worden door chauffeurs zooals deze er één is. Misschien is hij niet direct dooi den drank tegen den boom gegaan, doch dan is dit afkeurenswaardige gebruik toch zeker wel als indirecte oorzaak aan te voe- ren. Hij zal dan ook een strenge straf eischen luidende: S dagen hechtenis, met ontzeg ging van de bevoegdheid tot het besturen van een motorrijtuig gedurende t jaar. In zijn uitspraak handhaaft de kanton rechter deze ontzegging, doch brengt dc straf, in verband met het gunstige verle den van den verdachte, terug op f 50 boete sub?. 10 dagen hechtenis AGENDA, D a g o lij k s: Kunstzaal „Sierkunst". UlrechUcheacg h. Steven van der Hagcnlaan. Cinema Royal. Langestraat. Museum Flehite. Westslngei. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos.- Ver. Regenlesselaan (Zaterdags vau 1.30— 2.30 uur). Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal cn Bibliotheek), Muurhulzen 9. R. K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Vredesbibliotheek, Arab. weg 50. Princess-room Zondag, tuiddag- cn avond concert. Hotel Monopole. Zondagmiddag- cn avond concert. Danszaal Klaasscn Zondags Dancing. G Dec. Amicitia. SI. Nicolaasfoest 7 Dec. Dansschool Klassen. St. Nicolaas bal. 10 Dec. Amicitia. Holfu-fihuavond. 11 Dec. Amicitia. 3do Abounementstoonecl voorstelling (Nieuw Nerlcrl. Tooneel). 12 Dec. Rem. Kerk Gemcentcavond. 12 en 13 Dec. Amicitia. Concert Amersf. Mannenkoor en Orkest-Vereeuiging „Amers foort" 12 Dec. Oud-Ivath. Keik. Voordracht Prof A. Rinkel. Kwart over 8. 13 Dec. Rem. Kerk. N.P.3. Lezing Ds. \V Mackenzie. 14, 15 en 1G Dec. Amicitia. Bioscoop. 15 Dec. Joodsche Ver. „Nut en Genoegen" Spreker: Dr. I. H. J. Vos, Amsterdam. 17 Dec. Amicitia. Ver. v. Huisvrouwen Voordracht mevr. Baart de la Faille. 18 Dec. Amicitia, Kuaslkring-concert Rosé-Kwartet. 18 Dec. Ebcn Haezer, Ned. Chr. Reisver- eeniging, Lichtbeeldenavond 19 Dcc. Amicitia. Demonstratiefilm v. Nellc 19 Dec. Opening Ned. Herv. Kerk in dc Soeslerwijk. 19 Dec. Rem. Wijdingsavond. Koorzang 20 Dec. Rem. Kerk Gemeenteavond. 21, 22, 23, 24, 25 cn 26 Dcc. Amicitia Gioscoop. 27 Dec. Amicitia. Nuls-kindermiddag. 2S Dec. Amicitia. Concert Harm. Huygcn cn Gevcke. 3 Jan. Amicitia- Holfu-filmavond. i, 5 en 6 Jan Amicitia. Bioscoop. 4 Jan. Do Valk. Soc. Eensgezindheid. 6 Jan. Hotel-Natlonal. Groningerclub. 5 Jan. Geref. Kerk H.V. Winterlezing. 9 Jan. Rem. Kerk. N. B., de heer en mevr. Flolhuis van Dommelen. 10 Jan. Amicitia. Kunstkring-concert Lot to Leonard. 11 Jan. De Valk. Friescho Club. 11 en 12 Jan. Amersf. Opera Veroeniging „De klokken van Corneville". 15 Jan. Amicitia. Operette „Do Boemel- baron". 17 Jan. Amicitia Tooneel „Kmder-lrage die." 18, 19 on 20 Jan. Amicitia. Bioscoop. 22 Jan. Amicitia. Nulsavond. 22 Jan. Amicitia. Mij tot Hut van *t Alge meen. Lezing Prof Dr. J. W. Hudig. 24 Jan. Amicitia Uitvoering T.B.C-Ver. 29 en 30 Jan. Amicitia. Gymn. Ver. Ex celsior. 31 Jan. Amicitia. Holfu-iilmavond. 1 Febr. De Valk. Zwemver. „Neplunus." 5 en 6 Febr. Amicitia. Gymn. Ver. Jalin. 1, 2 on S Febr. Amicitia. Bioscoop. 8 Febr. Amicitia. Soirée Gymnasiastea 8 Febr. De Valk. Ned. Reisver. Balraas- quó. 12 Febr. Geref. kerk H. V. Winterlezing IS Febr. Rem. Kerk. N. P. B. Tony de Ridder. 14 Febr. Amicitia. MIJ. tot Nut van 't 'Al gemeen. Lezing A. Brijs. 15, 16 en 17 Febr. Amicitia. Bioscoop. 15 Febr. Do Valk. Soc. Eensgezindheid. Bal-masquó. 13 Febr. Amicitia. Kunstkring-Concert. Emii Telraanyl. IS, 19 en 20 Febr. de Valk. Sportbazar. 22 Febr. Amicitia. Soirée. Handelsschool. 25 Febr. Amicitia. Holfu-filmavond. I Maart- do Valk. Groningerclub. 5 Maart. Geref. Kerk II. V. Winterlezing. 12 Maart. Amicitia. Mij. tot Nut van 't Al gemeen. Lezing Prof. Dr. A. II. do Hartog, 14 Maart. Rem. Kerk. N. P. B Ds. Ban ning. 14 Maart. Amicitia. Holfu-filmavond 15 Maart. De Valk Friescho-Club. 22 Maart Amicitia. H. B. S.-Soirée. f» April Amicitia. Soiree H.BS. 5, 6 en 7 April. Amicitia. Kunst na Arbeid. 3 Mei. De Valk. Soc. Eensgezindheid. UTRECHT. Stadsschouwburg. 8 Dec. N. V. Het Schouwtooncel. „Elias weet het beter". 8 uur. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: Pieter de Hulster cn Ettje \an Wijk. FRUIT- EN GROENTEN VEILING. Prijsnoteering Veiling Dec. 1929. Drui ven 4349, lof 1217 cent per pond. Bellefleur 8—14, goudreinet U—12, éterap- pel 16—20. zoete appel 69. hanrlperen 16— 20, stooiperen i—7, spruit 15—20, schoise- neeren 10—12 cent per K.G. Prei 10—15, andijvie 20—32 cent per 10 stuks. Roode kool 513, gele kool 4J12, groene kool 4—8, boerenkool 1—2 knolselderij 8—10 cent per stuk. Wortelen 11—10 ceril per ho?.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3