Donderdag 5 December 1929 TWEEDE BLAD BINNENLAND HET VERBOD DER PROPAGANDAZEGELS DE PHILIPS-LICENTIES Procedure in verband met proclamaties -DL EEMIANDEA* MEUYV GEBOUW VOOR DEN K.R.O. Een nieuwe mijlpaal EEN PRINCIPIEELE UITSPRAAK DE RAMP VAN DE VIMEIRA Uitspraak van den Scheepvaartraad 28e Jaargang No. 135 GELDELIJK VOORDEEL BOVEN GOEDEN NAAM Ze zijn verboden u-egens over: eenkomst met de rijks: zegels Een rectificatie vao den D.-G. De aanschrijving van den Directeur Ge neraal aan de directeuren, over brieven enz voorzien van een zegel, liet opschrift dra gend: „Geen man en geen cent voor het inilitairisme. Weiger dienst" dan wel „Geen man cn geen cent voor het inilitairis me. Christ avant tout", is door den Direc teur-Generaal met de volgende aanschrij ving gerectificeerd: „In circulaire P 225 is tengevolge van een onjuist overnemen van den tekst op het stencil een ergerlijke onjuistheid ontstaan: in den eersten regel van lid 2 moet name lijk in plaats van „propaganda" worden ge lezen „propagandazegcls". Hoewel door de in genoemd lid 2 opge nomen verwijzing naar art. 14, 6, le lid van liet Postbesluit 1923 blijkt, dat stukken, waarop de bewuste zegels zijn gehecht, niet mogen worden verzonden, omdat die zegels zooals die bepaling vermeldt ecnigc overeenkomst vertoonen met de van Rijks wege uitgegeven postzegels, heeft de voren bedoelde typefout blijkens courantenberich ten in sommige gevallen aanleiding gege ven tot misverstand en, wat begrijpelijk is, een indruk gevestigd, als zouden stukken, waarop bedoelde zegels zijn gehecht ,niet mogen worden verzonden met het oog op de op die zegels voorkomende propaganda Directeuren, die inlichtingen in laatstbe doelde zin mochten hebben verstrekt, gelie ven de betrokken belanghebbenden nader in te lichten omtrent de juiste reden van de niet-verzending van bedoelde stukken." (Msb.) Nog geen overeenstemming met alle radiohandelaren 's-G ravenliage, 4 Dec. Het comité an actie inzake Philips-licenties deelt het vol- gonde mede: Aangezien het comité van actie inzake Philips-licenties, in tegenstelling met een uit Eindhoven verspreid bericht, meent, dat er nog geen enkele overeenstemming is be reikt tusschen den radiohandel cn Philips, zoolang niet een algemeen© vergadering van den Bond van Radiohandelaren zich over evcntueele voorstellen heeft uitgespro ken, hebben twintig bonds-, tevens comité- leden, zich lot het bestuur van dien bond gewend met een verzoek, overeenkomstig de statuten een vergadering uit te schrijven, waaraan het bestuur binnen een maand zal moeten voldoen. Daar bovendien Philips ondanks gedane loezeggingen, geen actie te zullen voeren tijdens de onderhandelingen met het bonds- bestuur, de firma Ridderhof en Van Dijk tc Zeist dezer dagen deed aanschrijven, dat zij gedagvaard zal worden wegens inbreuk op patenten, had het comité van actie een proclamatie uitgevaardigd, en op verschil lende plaatsen in het land doen ophangen Ondanks vele pogingen van de zijde van Philips, om de publicatie van deze proc. i matie tegen te houden, en ir. ".midatièpogin gen tegen Rcmaco, de pachtsler van vele plakplaatsen, zijn op tal van plaatsen in den lande deze proclamaties aangeplakt. Philips heeft thans de onderteekenaars daarvan, de heeren De Bruyn, Spoelstra en Tasscron, in kort geding voor den Haag- schcn president der rechtbank gedagvaard wegens onrechtmatige daad en aangedane schade. Het geding zal Donderdagmorgen om elf uur worden behandeld. STAATSCOURANT. Op verzoek eervol ontslagen met 1 Jan. 1930 J. Pilaar als notaris te Goes. Op verzoek eervol ontslagen met dank, met ingang van respectievelijk 1 Febr. 1930 en 1 April 1930 de inspecteurs der P.T.T. te Groningen C. VV. G. van der Voor Maar schalk, en do directeur van het postkan toor te Rotterdam G. M. Busmann; toegekend de zilveren eere-medaille der Oranje-Nassau-orde aan S. Boekbinder, fa- briekschef bij de firma I. de Groen en Zn. te Rotterdam. HET VIERDE RETOURVLIEGTUIG IN MEDAN. 'Aneta—Vaz Dias meldt d.d. 4 Dec.: Bij de K.L.M. is bericht ingekomen dat het vier de postvliegtuig op de retourvlucht te 5 uur uit Bandoeng is vertrokken te 5.45 uur in Batavia is aangekomen, van daar te 0.30 uur is vertrokken, 9.15 te Palem- bang arriveerde, vandaar te 10.10 uur ver trok om te 15.55 uur in Medan te arrivee- ren. Alles is wel aan boord. Morgen wordt verder gevlogen. - VERDUISTERINGEN TE EMMEN. De burgemeester buiten schuld. Ten einde verkeerde voorstelling van za ken tc voorkomen, verzoekt men aan het Ilbld mede te deelcn, dat de interpellant Portegies, sprekend in de raadsvergadering le Emmcn over te tekorten bij de arbeidsbe middeling aldaar, onder den vroegeren di recteur, met nadruk den voorzitter van den raad, dank zij wiens optreden deze zaak werd onderzocht, buiten het schuldvraag stuk stelde. Immers, zeide interpellant, da teert de toestand sinds 1921, althans van een periode waarover de voorzitter van den raad niet aansprakelijk kan worden ge steld, terwijl het naar zijn rneening boven dien de vraag zou zijn geweest, of aan dezen misstand zonder den tegenwoordrgen bur gemeestér een einde zou zijn gekomen. In dezelfde raadsvergadering afscheid ne mend als raadslid, wcnschte de heer Porte gies, onder de bekwame leiding van dezen burgemeester, Emnlcn een goede toekomst. Mr. MENNO RIJKE 70 JAAR Tal van gelukte enschen ontvangen 's-Gravenhage, 4 Dec. Mr. Mermo Rijke, Haagsch kantonrechter, vierde he den onder talrijke bewijzen van belangstel ling zijn TOsten verjaardag Talloos waren de schriftelijke gelukwcnschen, die in den loop van den dag aan zijn woning aan de Laan van Meerdervoort bezorgd werden. Ook vele bloemstukken sierden de woning van den 70-jarige. Onder de laatste was er één van de ambtenaren ter griffie van liet kantongerecht. De hooge ambtenaren bij dat gerecht zonden een zilveren souve nir met inscriptie. Verder waren er e.m. bloemstukken van den Nat. Bond tegen Re volutie, van de Nationale Unie, in welke vereenigingen rar. Rijke een bestuursfunc tie vervult, en van de Vereeniging van Notarissen. Hedenmiddag hield de jubilaris een drukbezochte receptie. HET LORENTZMONUMENT TE HAARLEM. Nog eenige bijzonderheden omtrent do onthullingsplech tigheid. Haarlem, 3 Dec. Omtrent de onthul ling van het Lorentzmonument, welke he denmiddag alhier hoeft plaats gehad, kan nog nader gemeld worden, dat deze be halve door de reeds genoemde autoriteiten, ook werd bijgewoond door leden van Ge- dep. Staten, den griffier dier Staten Mr. Veiling Meinesz, verscheidene leden van den gemeenteraad van Haarlem, het Be stuur van de Hollandsclie Maatschappij van Wetenschappen, directeuren der Tijier- stichting en het dagelijksch bestuur der Nederlandsche Maatschappij voor Nijver heid en Handel, prof. dr. N. van Wijk, rec- tor-rnagnificus der Leidsche Universiteit, prof. dr. A. D, Fokker, curator van liet Physisch laboratorium der Tijler-stichting, Dr. J. Th. de Visser, oud-Minister van het onderwijs en voorzitter van het Nationaal Lorentz-Coniité, Mr. J. A. G. Baron de Vos van Stcenwijk, secretaris-penningmeester van genoemd comité en Mej. Dr. E. C. van Dorp, secretaresse van de Nederlandsche Commissie \oor internationale samenwer king benevens vele andere autoriteiten en belangstellendendcn. Voorts werden kransleggingen verricht aan den voet van het monument, o.a. na mens den Leidschen Senaat en Zang en Vriendschap. Na afloop der plechtigheid begaf men zich naar het gebouw der Hol landsclie Maatschappij van Wetenschap pen, alwaar aan den burgemeester werd overgedragen een door Prof. Odé vervaar digde buste van Prof. Lorentz, welke in tegenstelling met de op het plein geplaat ste, inzonderheid het vriendelijke en in nemende in het uiterlijk van Prof. Lorentz uitbeeldt. Op 'initiatief van den Burge meester zal dit beeld in het gebouw der Holland.sche Maatschappij van Weten schappen een plaats krijgen. DE KLOPJACHT TE DEVENTER. Een vermeende inbreker. Deventer, Dec. Naar nader is geble ken, heeft de Duitscher, op wien Maandag nacht de Deventer politie zulk een wilde klopjacht heeft gehouden, waarbij de revol verkogels kwistig in het rond vlogen, wel licht niets anders op zijn geweten, clan dat hij zich niet als vreemdeling heeft aange meld met zijn pas. Doordat de man zoo als een haas op den loop is gegaan wat bij zoo'n geweldige schietpartij geen won der was rende de politie achter hem aan. in de meening met een inbreker te doen te hebben. Men verdacht hem van poging tot in braak in een winkel, waarvan een ruit was ingedrukt. Het is evenwel uitgekomen, dat de Duitscher daaraan part noch deel had Hij beweert, in den oorlog zijn herinne ringsvermogen te hebben verloren en ziek te zijn. De politie zal hein tlians als onge- wenschte vreemdeling uit het land gelei den en meent, dat zij met de achtervolging en het grijpen van den Duitscher dezen heeft verhinderd een misdrijf te plegen De Duitseher werd van het schieten en de ach tervolging haast dol van angst en stond telkens, al werd hem dat niet gevraagd, met de handen omhoog. Hij kon haast niet meer loopen van oververmoeidheid. 1 nwijdingsplcchtigheid door Mgr. Acngencnt Amsterdam, 4 December. De Ka tholieke Radio Omroep, die gedurende de laatste twee-en-half jaar gevestigd was aan den IIeerengracht 46, welk perceel langza merhand te klein werd om het zich snel ontwikkelend omroepbedrijf te huisvesten, is thans verplaats naar een grooter en rui mer gebouw aan den Heerengracht 118, waar zoowel de kantoren als de studio's zijn ondergebracht. Onder groote belangstelling had heden middag in de groote studio de plechtige in wijding plaats van dit nieuwe gebouw, die werd verricht door Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem. Aan deze inwijding is geen uiterlijk cachet van feestelijkheid gegeven in verband met het overlijden van den Aartsbisschop, aan wie de K. R. O. slechts ecnige uren voor diens dood het verzoek had gericht om deze plechtigheid te verrichten. Onder de talrijke genoodigden merkten wij o.a. op prof. R. Welschen O.P., prof. H. Bont, A. C. de Bruyn, voorzitter van den R.K. Werkmansbond, C. Galesloot, secreta ris van de R. K. Journalistenvereeniging, Rector Termicha van Scheltinga, secretaris van Sobriètas, pastoor Willenburg uit Bloe- mendaal cn de heeren lierman de Man, li terair verzorger van het boekcnhalfuurtjc, Jules Moes, muzikaal leider der K.R.O., L. R. Badings als vertegenwoordiger van de Nederlandsche seintoestellenfabriek. Nadat Mgr. Aengenent had plaats geno men en het K. R. O.-trio de K.R.O.-marsch had ten gehoorc gebracht, narn de voor zitter van den K.R.O., de Zeer Eerw. Heer L. II. Perquin het woord, die don bisschop hulde en dank bracht voor hetgeen hij heeft gedaan om het werk van den K.R.O. groot cn sterk te maken. Na alle kinder ziekten te hebbea doorgemaakt is de K.R. O., thans opgegroeid tot een volwassen or ganisatie. Met vreugde wijst spr. er op, dat men thans overal in Katholieke kringen begrijpt, dat de radio een roeping heeft te vervullen en van even groot belang voor het Katholieke volk is als de school. Na den rede van den voorzitter ging Z. D. H. Mgr. Aengenent over tot de introni- satic van het gebouw. Toen deze plechtig heid was verricht trad de lieer G. Kamp- schér, vice-voorzit ter der IC. R. O., naar voren, die zich aansloot bij de woorden van den voorzitter en allen dank bracht voor het vele werk, dat zij in het belang van den Katholieken Radio Omroep hadden ver richt. Vervolgens sprak de heer P. Speet, secre taris van de K.R.O., die een overzicht gaf van de ontwikkeling van de katholieke ra- dioomroep in Nederland cn in liet buiten land. llij wees op de groote beleekenis van de Nederlandsche organisatie, die de lei ding in handen heeft van het te Keulen op gerichte Internationaal Katholiek Radiobu reau. Nadat ten slotte nog het woord was gevoerd door den chef de bureau der K.R. O., den lieer Kramer, verhief de bisschop zich van zijn zetel tot het uitspreken van een korte rede. Mgr. Aengenent begon met te wijzen op het verblijdend verschijnsel, van den op bloei \an het Katholieke beschavingsleven in Nederland. Op het gebied van de pers cn het filmwezen is een groote vooruitgang te cohstateercn. Zoo ook ten opzichte van de radio-omroep. Heden aldus spr. hebben wij ccn nieuwen mijlpaal bereikt van het Katholieke beschavingsleven van ons vaderland. Een goed-gcoutillccrd Katho liek radio-bedrijf is noodzakelijk, niet al leen voor Katholieke kringen, maar ook voor hen. die niet tot deze behooren Spre ker heeft de K. R. O. zien opgroeien van klein kind lot forsche jongeling en hoopt de omroep weldra te aanschouwen als rijpe men. Hij brengt hulde aan het zoo ijverig bestuur, dat in het Katholieke volk. a.h w heeft ingestampt het bewustzijn en het be sef, dat het op elk gebied van het open baar leven, ook op dat der radio, krachtig naar voren moet komen. Voor het bijbren gen van dit besef is spr. allen, die hieraan l ebben medegewerkt, ton zeerste dankbaar. Spr. eindigt inet den wcnsch, dat de enge len des lichts in het gebouw mogen neder dalen clie den arbeid van hen, die er wer ken, zullen sterken cn verlichten Nadat verschillende personen aan den bisschop waren voorgesteld, liad een korte receptie plaats, die door vroolijke muziek van het K. R. O.-trio werd opgeluisterd. De tolgaarder te Muiden vrijgesproken Amsterdam, 3 Dec. De Vijfde Ivame.i der Rechtbank alhier heeft hedenmiddag uitspraak gedaan in een strafzaak, Welke alleen nog maar juridisch belang heeft, in de zaak n.l. van den ex-tolgaarder F. C. Kauderer, bekende figuur in de dagen van den door de automobilisten gevoerden strijd tegen den Muider tolboom. Op 11 September vari het vorig jaar had mr. dr. G. J. Goedhart uit Bussum, toan hij met zijn auto voor den tolboom ver schenen was, geweigerd het tolgeld te be talen, als gevolg waarvan de heer Kaule- rer hem den doorgang had versperd. Op grond van overtreding van artikel 427 Wetb. van Strafrecht, sub. 6, had hierna de heer Goedhart een gerechtelijke vervol ging van den tolgaarder en daarmede ecu principieele uitspraak uitgelokt. Bij dit sub-artikel wordt n.l. ieder met een ,ge:d- boete van ten hoogste 25.— gestraft, die zonder verlof van het bevoegd gezag eeni- gen openbaren land- of waterweg verspert of het verkeer daarop belemmert. De Kantonrechter te Hilversum ontsloeg verd. van rechtsvervolging, van welk van nis het O.M., dat vrijspraak had gevorderd, in cassatie ging, waarna de Hooge Raad de zaak naar de Rechtbank te Amsterdam verwees. Het O.M. had tot vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter cn tot vrij spraak van den verdachte geconcludeerd Zooals gemeld, deed deze hcdcnmidJag uitspraak. De Rechtbank vernietigde het vonnis en sprak verd. van het hem ten laste gelegde vrij, conform den eisch van het O.M. Regeling van overheidswege dringend noodig Amsterdam, 4 Dcc. De Raad voor de Scheepvaart deed heden uitspraak in zake dén brand aan boord van het Engol- schc tankstoomscliip „Vimcira" in de ha ven van Rotterdam, waarbij tien personen om het levan zijn gekomen. De Raad is van oordeel, dal deze ramp is veroorzaakt door het in brand geraken van de over boord geworpen of gepompte gaso line. De Raad acht het in brand geraken dezer gasoline op een zoo druk bevaren water als de Nieuwe Maas zeer verklaar baar. Het belang van dit onderzoek con centreerde zich daarom in de vraag, niet hoe de gasoline in brand is geraakt, maar hoe de gasoline in de rivier is gekomen cn of de handelingen, welke dit gevolg he- ben gehad, gerechtvaardigd waren. De Raad heeft met groote vei hazing vemimen hoe onvoorzichtig hier is gehandeld. Nie mand scheen zich bewust te zijn van het groote gevaar van het o\erboord werpen van emmers roest en gasolineresten en het overboord pompen van water, waarop een laag olie dreef. Daar het schip niet gemeerd was overeenkomstig artikel 1 \an de verordening op het gebruik der havens en wateren te Rotterdam kan geen geld boete worden opgelegd, welke de Rnari trouwens van minder belang acht Het storten of overboord doen vloeien van gasoline in de Nieuwe Maas is zulk ten gevaarlijke handeling, dat deze zonder eenig voorbehoud moet worden afgekeurd. De Raad betwijfelt of de tanks op zee reeds waren ovcrgcloopcn om de gasoline kwijt te worden. De Raad acht flict niet onmo gelijk dat een paar ton gasoline buiten boord is geraakt. Voorts staat vast dat de tanks niet gesloten zijn gebleven. Uit bet onderzoek, vermeld in de uit spraak, volgt dat hier door personen van de Rotterdamsche Droogdok-Maatschappij met medewerking van een of meer der lei dende personen van de bemanning van liet schip een uiterst gevaarlijke daad is ver richt, welke zeer gemakkelijk tot een ramp, als thans heeft plaats gehad, kon leiden, daar immers daartoe slechts noo dig was het in brand geraken van de in de rivier gestorte gasoline, op het oogen- blik dat de vloeistof nog in de nabijheid van het schip was, iets wal zeer zekor on der de gegeven omstandigheden niet als iets onverwachts kon gelden. Echter, ook indien de verbinding van de op het water drijvende gasoline met het schip ware ver broken geweest, dan nog zou de aanwezig heid van zulk een groote hoeveelheid gasoline op dc Nieuwe Maas gevaar heb ben opgeleverd, een gevaar dat echter nog grooter ware geweest, wanneer er niet eb- stroom gelijk thans maar vloedstroom had geloopcn. Wat hier is gebeurd, het laten over vloeien van de ballast tanks, kan niet an ders worden genoemd dan een onverant woordelijke en hoogst gevaarlijke daad, ge tuigende van een ondoordachtheid, welke lichtzinnig, ja roekeloos moet worden ge noemd. Dit alles neemt echter niet weg, dat een regeling van overheidswege hier drin gend noodig is, niet alleen omdat derge lijke gevaarlijke handelingen verboden moeten worden, maar vooral omdat een scherp toezicht, gepaard met verstrekken de dwangmaatregelen, paal cn perk moet stellen aan dergelijke lichtzinnige laden als hier hebben plaats ge-ha 1. Het is den Raad onbegrijpelijk waarom met het ver halen van het schip niet is gewacht, tot dat uit het onderzoek was gebleken dat het, schip gasvrij was. De Raad bespreekt in dit. «verband het certificaat inzake de gasvrijheid. In derge lijke gevallen moet een bindende regeling gelden. De Raad sluit zich aan bij de deelneming met de nabestaanden van de slachtoffers. DE ROTTERDAMSCHE BRANDSTICHTER. In hooger beroep. Rotterdam, 4 December. De Rotter damsche boekdrukker W. F. K. die wegens een reeks van brandstichtingen die hem den bijnaam van den „Rotterdamschen brandstichter" bezorgden, door de recht bank tot vier jaar gevangenisstraf werd veroordeeld is van dit vonnis in hooger be roep gegaan. Dc zaak der Don au-IIypothcek- bank in liquidatie Goudclausule niet erkend Wij vernemen, dat, in aansluiting met de vorige publicatie t.d.v., de Zuid-Slavische Hooge Raad weder een der volledig gedek te en door een goudclausule beschermde vorderingen der Donuu Hypotheekbank in papierkroncn heeft toegekend Nadat in Mei j.l. voor de derde rnaal hetzelfde vonnis werd uilgesproken, heeft de directie der Donau Hypotheekbank naar zij ons mededeelt nog een uiterste poging in het werk gesteld om tot een rechtvaardige rechtspraak to komen. liet gelukte haar, door persoonlijk contact, zelfs de hoogste Zuid-Slavische autoritei ten lot het inzicht te brengen, dat werke lijk een gerechterlijke dwaling heeft plaats gevonden. Eén dezer autoriteiten zegde zelfs zijn persoonlijken steun toe, daar hij terdege inzag, dat hier de naam als reentstaat cn •laardoor do crcdiclwuardigheid van Zuid- Slaviö op het spel stond. Zeer teleurstellend was dan ook de di rectie op liet bericht, dat trots dit alles, in dc geestesgesteldheid van den Zuid-Slavi- öclien lloogen Raad niets veranderd was en deze Raad nog steeds meer waarde blijkt, te hechten aan het geldelijk voordeel zijner landgenooten dan aan rechtvaardig heid en in verband daarmede aan don goeden internationalen naam van zijn va derland. De directie is 'gaarne weder bereid na dere bijzonderheden over deze Balkan rechtspraak in Zuid-SJavië aan belangheb benden in handels- en financicelc kringen te verstrekken. Van het verloop der resteerende tien vorderingen, waarvoor de directie zegl na tuurlijk actief te zullen blijven, zal t.z.t. nader bericht worden ontvangen. ONGELUKKEN TE ROTTERDAM. Rotterdam, December. Heden heb ben er ïr.r.t de Rotterdamsche stoomtram, die over ren gedeelte van den Linker Maas oever dwars door de bebouwde kom rijdt, twee ernstige ongelukken plaats gehad. Des morgéns is een elfjarige jongen A. v. Kleef die met ecnige jongens aan net spelen was, in de hitte van het spel te dicht bij de rails gekomen waardoor hij een duw van de juist voorbijrijdende locomotief kreeg. ITij werd tegen de straat geslingerd en is in hoogst ernstigen toestand naar het zie kenhuis Coolsingel vervoerd. In den loop van den middag wee> de voerman van een vrachtwagen met kozij nen, R. Kranendonk uit Barendrecht, voor een auto uit. Daardoor staken de kozijnen te ver over de rails en werden door de tram geraakt. K. werd au den bok gewor pen, en daarna nog eens overreden door zijn eigen wagen, waarvan het paard op hol sloeg. Hij is met zeer zware inwendige kneuzingen opgenomen in het ziekenhuis Coolsingel. ALASTRIM. Nieuwe gevallen tc Rotterdam. Rotter da m, 4 December. Dc Rotter damsche G. G. en G, D deelt mee: „Op Maandag 2 December j I. is weer een ge val van variola minor aangegeven. De pa tiënt, een 3G-jarige rnan. is hier ter stede w-oouachtig. Hij is in het ziekenhuis opge nomen. Gebleken is dat hij zich in de alastrimperiode niet heeft laten revacci neeren." In een pand aan den Kleiweg te Hille gersberg doet zich een nieuw geval van alastrini voor bij een eenjarig kind. Du moeder heeft evenwel geweigerd het kind naar een barak te laten vervoeren. In ver band daarmede heeft de politie volgens de nieuwe wet op de besmettelijke ziekten een vaste politiepost voor dc deur ge plaatst. Van dezen maatregel is de familie in hooger beroep gekomen bij de Kroon. Telegrafisch is de bemiddeling van den minister aangevraagd. Daarop was heden middag nog geen antwoord gekomen. EERSTE KAKER. 's-G ravenhag c, 4 l)cc. De Eerste Ka nier komt op Dinsdag 10 dezer, des avonds te half negen, in vergadering bijeen, waar mededeeling van het besluit dei centrale afdceling zal worden gedaan. Den volgenden dag om 11 uur worden in openbare vergadering een aantal wetsont werpen behandeld, waaronder het wetsont werp tot regeling van den rechtstoestand van ambtenaren. Donderdag 12 dezer om 11 uur vergade ren de afdeelingen. ALASTRIM TE ROTTERDAM. V/eer twee nieuwe gevallen. Rotterdam, 4 Dec. De G.G. en G.D. heeft weer twee nieuwe gevallen van alas trini geconstateerd, de derde en de vierde al in een paar dagen tijd. Het schijnt dat er ergens in het Noorden der stad een nieuwe haard van besmetting zit, want deze beiden gevallen zitten ook weer in die buurt. De alastrim is geconstateerd bij een bewoonster van de Schiebroekschelaan en bij een 4-jarig kind uit dc Iïildegardis- straat. De noodigc maatregelen zijn geno men. De twee patiënten zijn in het zieken huis opgenomen. Voor zoover men heeft kunnen nagaan moeten de natiënten de be- smetting te Rotterdam hebben opgedaan. BIXnenland

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5