AH EDSFOOKTS CH DAGBLAD 28e Jaargang No. 163 Inventaris-Opruiming Vrijdag 10 Januari 1930 ..DE EEMLANDER' SPOOKGESCHIEDENIS IN GOUDA l KWAJONGENS AAN 'T WERK? Geheimzinnig bellen N.V. COMPAGNIE LYONNAISE, Enorm verlaagde prijzen. Maison de Jager Zn. Botersprits. - Theekoekjes. REORGANISATIE NED. HERVi KERK EEN LEENING VAN ROTTERDAM ONEERLIJKE LOODS- ARBEIDERS Verduisteringen over vele jaren Zachte Wolvlokmatrassen FEUILLETON. HET ONBEREIKBARE De stad in een roes van opwinding Gouda, 8 Jan. Gouda heeft een spook Deze griezelige mare houdt de geuecle stad bezig cn heeft de ingezetenen in oen roes van opwinding gebracht. Overal praat men over het spook en de meest fantastische verhalen doen do ronde, zoo lezen wij in de Telegraaf. Het spook moet *s avonds huizen in een perceel aan de Nieuwe Haven, dat zich in de schamele verlichting der smalle «straatjes, ter weerszijden van de donkere gracht maar al te zeer voor het mysterie leent. Sinds een paar weken wordt daar de bel op geheim zinnige wijze beroerd, als de bewoners tus schen 8 en 11 uur rond de tafel zitten ge schaard. Bij verrassing werd getracht den dader to grijpen, maar er w as geen dader te zien en toch werd er gebeld. Met Nieuwjaarsdag ging het belletje elf maal over. zonder dat cr een oorzaak was %e vinden. De politie werd er bijgehaald, een onder zoek ingesteld, maar geen oplossing van hef raadselachtig gebeuren gevonden. De wildste geruchten worden nu verhaald, politieagenten moeten op het dak en in turfschuiten met hun neus op de bel geze ten hebben, zij zagen niets en toch belde bet. 't. Heette daarop, dat de bel uit de deur was gehaald cn binnen op tafel geleed, met .verwezen blik en van schrik vertrokken gelaat staarde men naar elkaar en naar het tooverding, aller harten sprongen op, want weer belde het. 't Schijnt zelfs van den vroegen morgen tot den laten avond tc klingelen. Eerst kwamen 's avonds een paar dappe ren kükon, gereed om op het eerste moment te vluchten. Toen kwamen er tientallen, daarop honderden en t is nu al zoover ge komen. dat een gang naar de beheksto Nieuwe Haven als een soort pelgrimstocht wordt beschouwd, 't Ziet er s avonds zwart van de menschen, die griezelen willen. De bewoners hebben geen leven meer, als er niet gebeld wordt, wordt er wel op de ramen geklopt. Jan en alleman speelt voor spook, de zenuwachtige stemming verergert steeds. En steeds belt 't maar opnieuw. Geweldige drukte; de buurt ontruimd. Dinsdagavond was het zelfs zoo druk, dat dé menschen dicht opeengepakt voor het tooverhuis stonden. Op een heelen afstand verwijderd stonden nog de adspirant-gricze- laars op plaats te wachten cn het gedrang was zoo hevig, dat er in een winkel een groote ruit werd ingedrukt. Opgeschoten jeugd wilde er 'n pretje van maken en 't werd zoo erg, dat de politie er aan te pas kwam. de heele buurt ontruimde en de straat afzette. Nog fantastischer verhalen werden toen grif voor waar aangenomen en een beetje aangedikt weer verder ver teld. Iedereen maakt iedereen Jol cn de rust is totaal verdwenen. „Hoort daar. belt het weer", werd geroepen en warempel toen hoorden ze het allemaal, 't Was aïieen jam mer, dat het niet belde. Als net zoo nog een poosje doorgaat, dan bellen alle ge luidvoortbrengers in de heele stad. Maar intusschen is het spook een ware nacht- mcrrio geworden, eiken avond wast de be langstelling onrustbarend en bijzondere maatregelen moeten zelfs al genomen wor den. De bewoners ondergaan een ware kwel ling. De vrouw des huizes heeft het zelfs al zoo op haar zenuwen gekregen, dat zij te bed ligt. Voor het betooverde perceel staat 's avonds cn 's nachts al een vaste politie post, zoover strekt de bewakingsdienst zich uit. Jongens loopen in het donker tusschen de volksmassa met groote bellen te zwaaien en jagen den vreesachtigcn den schrik op het lijf. Voor de huisgenooien wordt het mysterie een obsessie. ,,'t Is verschrikkelijk meneer", zcide ons een dappere dochter, die nu haar moeder moet verplegen, „heel Gouda schijnt aan spoken te gelooven en 't is niet te beschrij ven hoe 'n last of we er van hebben. Zeker, er is gebeld, al een kleine vier weken lang, en we weten niet hoe 't gebeurt, al geloof ik stellig, dat het kwajongens zijn. Na Maandagavond hebben we niets meer ge hoord, wat te begrijpen is, nu er zod gewel dig veel volk komt cn de dader dus onmid dellijk gegrepen moet worden. En al die verhalen zijn reusachtig overdreven, er is geen touw aan vast. te knoopen. Nu trek ken zelfs de schooljongens voortdurend aan de bel, 't is bijna niet om uit te houden." De bclledeurtjc spelendo kwajongens, die het ernstigst worden verdacht voor spook te spelen, maar natuurlijk nergens te vin den zijn, loopen nu vanzelfsprekend heime lijk te gnuiven, dat hun grap zoo'n gewel dig succes heeft en in staat is heel Gouda op stelten te zetten. Jedereon wil het spook zien en hooren, t eind van dc historie is niet te bekennen. Intusschen waast het geheimzinnige spook nog steeds door Gouda en beroert do bol van het huiske op de Nieuwe Haven. DE GEVOLGEN VAN EEN FUIFJE. Veroorzaken van dood door schuld. Arasterdam, 9 Jan. Een 21-jarlge ischrooker uit Amsterdam had duchtig Koninginnedag gevierd. Tegen middernacht achtte hij het tijd de feestelijkheden te be- indigen. Hij stapte in een auto, die niet aan hem toebehoorde, om tot besluit van den dag een tochtje te maken. De richting Haar lem werd ingeslagen. Doch op den Haarlem merweg had een ongeluk plaats. Do visch- rooker kwam hier in botsing met een aan de rechterzijde van den weg staande auto, waarvan de achterlichten brandden! Nood- 'ottigerwijze stond de eigenaar van de auto links naast zijn wagen, hij had juist een nieuwen band omgelegd. De man. een hotel houder uit 7andvoort, werd tusschen de bei de auto's bekneld, tegen den grond geslin gerd en meegesleurd door de aanrijdende auto. De hotelhouder werd hierdoor zwaar gewond en overleed kort na het gebeurde De auto's werden ernstig beschadigd. De min of meer beschonken Koninginne •Jasvlerder stapte uit zijn gehavend vehikel en liep weg. Hij wandelde een stuk verder en viel ten 'i een grashooo neer, waar Morpheus zich over hem ontfermde. Het ontwaken was echter minder prettig, een agent schud de hem wakker UTRECHTSCHÏWEG 10 - TEL. 179 - AMERSFOORT Do vischrooker, die vroeger chauffeur was, had zich heden voor de vijfde kamer van de rechtbank te verantwoorden wegens het veroorzaken van dood door schuld. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat de achterlichten var de auto hadden gebrand Hat was oen heldere nacht geweest, zoodat Jo aanrijder ook zonder de lichten de stil staande auto had moeten zien. De vrouw- van den overledene, die zich in de auto had bevonden, had nog tot haar man geroepen: „pas op, spring opzij." De heer Schotting, inspecteur bij de ver keerspolitie to Amsterdam, was als getuige deskundige gedagvaard. Deze achtte het on geluk aan de schuld van verd. te wijten Uit •Je getuigenverklaringen kwam niet duide lijk vast te staan, waar de hotelhouder pre cies stonod, toen het ongeluk plaats had. De officier van justitie, mr. Van Dulle- rnan, achtte het tenlaste gelegde bewezen en wilde hier het maximum, n.l. negen maan den gevangenisstraf eischen, en ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van een auto voor den tijd van één jaar. De verdediger, mr. Benno J". Stokvis, acht te het bewijs van het veroorzaken van dood door schuld niot bewezen. Pi. vroeg voor zijn cliënt vrijspraak, subs, een geldboete, subs een voorwaardelijke veroordeeling. De rechtbank zal 23 Jan. uitspraak doen SOIREE TEN HOVE Na politiek: muziek s-Gra venhage, 9 Jan. Hedenavond hebben H M. de Koningin en Z. K. IJ. de Prins der Nederlanden, in tegenwoordig heid ook van II. M. de Konjngin-Moeder en H. K. H. Prinses .iuliana ten paleizc Noordeinde eene muzikale soirée aange boden aan de leden der delegaties ter Haag- sche conferentie 1929/1930, waarvan ver schillende door hunne echtgenooten verge zeld waren. Ook waren uitgenoodied enkele Nederlandsche autoriteiten en leden van het Mof met hunne echtgenooten Een programma werd uitgevoerd doordr. Peter van Anrooy, dirigent van het Resi dentie-orkest. met het Ilaagscho strijk kwartet (bestaande uit de hreren Sam Swaap, A. Poth, J. Dcvert en C. v. Ister- dael) en den baritonzanger den heer Thom Denijs. Voor den aanvang van het concert wer den de gasten door de leden van het Vorste lijk Huis verwelkomd. HET ROTTERDAMSCHE SPOOKHUIS. Rotterdam, 9 Jan. Gisteravond zijn honderden menschen naar den Schiedam- schen dijk gekomen, om te pogen iets van het 6pook to zien te krijgen, dat zich dair zou vertoonen. Tenslotte is de belangstel ling zoo groot geworden, dat het tramver keer gestremd werd en de politie moest In grijpen. Dit heeft tot relletjes geleid en gedurende eenige uren heeft men de opdringende men schen met sabel en gummistok uit elkander moeten drijven. Dit was natuurlijk weer een gereede aanleiding om de politie te pla gen, zooals de Rotterdamsche straatjeugd gemiddeld eenmaal per jaar pleegt to doen. Er is direct kras opgetreden en om een uur of tien was de orde hersteld. Men vreest echter, dat het plezier nog niet van het pretje af is en dat de drukte op straat nog wel eenige dagen zal aanhouden. Het spook heeft zich gisteren echter niet ver toond, er was veel te veel politie in de buurt Langestraat 56 Telef. 115 Voor de Zaterdagen gaarne vroegtijdige bestellingen met het oog op de werktijdregeling. Het ontwerp verworpen De algemecne synode der Ned. Herv. kerk heeft het reorganisatie-ontwerp verworpen met 10 tegen 9 stommen. Groot 5 millioen tegen een rente van 4procent Van de Twentsche Bank, in combinatie met een viertal andere bankinstellingen, hebben B. en W. van Rotterdam een ver trouwelijk overlegde aanbieding ontvan gen waardoor de plaatsing wordt verze kerd van een VA percentsleening ten be drage van 25,000,000. Tevens wordt daar door de mogelijkheid geopend, tot conver sie in een 4>4 percents leening over tc gaan van de 5J4 percents leening 1925, groot per rosto 14,010,000. Met de commissie voor de financiën van oordeel, dat het aanbeveling verdient van deze gelegenheid tot consolidatie van vlottende schuld en tot qonversie van de hierboven genoemde lecning gebruik te maken en dat de voorwaarden van het verkregen aanbod aannemelijk zijn, stel len B. en W, onder opmerking, dat de voorzitter voornemens is deze zaak in de heden te houden vergadering in behande ling te brengen, voor. om te besluiten tot uitgifte van een 4H percents-leening, groot 20,000,000, teneinde uit do opbrengst daarvan mede af te lossen de nog uit slaande en nog niet uitgelote obligation der meergenoemde jleening van 1925. Aan het desbetreffende ontwerpbesluit ontleenen wij nog het volgende: De leening i6 verdeeld in obligatiën van 1000. Ter keuze van den geldschieter kunnen deze obligatiën bij do uitgifte worden gesplitst in stukken van 500 of van 100. Bij elke obligatie wordt ge voegd een 6lel halfjaarlijksche coupons, betaalbaar 1 Juni en 1 December van ieder jaar. De leening wordt uitgegeven in haar geheel of bij gedeelten, bij openbare in schrijving of ondershands, naarmate B. cn W. dit noodig zullen oordeelen, en tegen den door hen te bepalen koers. De aflossing op deze leening zal aan vangen op 1 December 1930 cn zal volgens een aan het ontwerp-besluit toegevoegd aflossingsplan plaats vinden. De geheele lecning zal in 1989 zijn afgelost.-De aflos sing heeft plaats pari. De gemeente be houdt zich voor de voor 1930 voorgeschre ven aflossing geheel of gedeeltelijk te be werkstelligen door middel van het in por tefeuille houden van een daarmee over eenstemmend aantal obligatiën. De ge meente heeft liet recht om, met afwijking van het vermelde omtrent het aflossen en het uitloten der obligatiën, te allen tijde tot vervroegde aflossing, hetzij van de ge heele leening, hetzij een gedeelte daarvan, over te gaan. Bij vervroegde aflossing van een gedeel te der lecning worden de af te lossen obli gatiën op door B en W. vast te stellen wijze bij loting aangewezen; de verplichte aflossingen in volgende jaren kunnen als dan evenredig verminderd worden. DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Amsterdam, 9 Jan. Een 22-jarig lo9 spoorwegarbeider is op de spoorbaan voo» het eerste perron van het Centraal Station bij het papierprikken door een trein aan gereden cn bekwam daardoor een bloeden de dijbeen wond. Hij is per auto van den G.G. en G.D. naar het Binnengasthuis eü vandaar naar zijn woning vervoerd. Rotterdam, 9 Jan. Gedurende gerui- men tijd was het bij de Rotterdamsche Tramwegmaatschippij bekend, dat er tel kens goederen verdwenen. Het mocht ech ter niet gelukken de daders te pakken. Ten slotte is verleden jaar uitgekomen, dat een drietal loodsarbeiders te Rotterdam de schuldigen waren. Op vrij geraffineerde wijze hebben zij jaren lang goederen, die met de 'tram verzonden moesten worden, zich toegeëigend. Zij pasten wel op dat zij de pakken, die in de lood6 waren, niet aan raakten. maar als de goederen eenmaal In de wagens waren geladen, maakten zij de pakken open en namen eruit wat van hun gading was. Zilveren vorken en lepels, bont kragen, tafelkleedjes, japonnen, schroeven, gereedschappen, ondergoed, kortom van al les wat met de tram vervoerd pleegt te worden en gemakkelijk m,ee te nemen was, werd ingepikt De pakken werden daarna weer netjes dichtgemaakt. Do daders moesten zich nu voor de Rot terdamsche rechtbank verantwoorden. Het waren de 26-jarige G. B. S.. dc 32-jarige J. H. en de 28-jarige H. T.. allen uit Rotter dam en thans gedétineerd. Hun zaken wer den gevoegd, zoodat het drietal tegelijk voor de rechters verscheen. Alle drie bekenden zij en S. deed daarbij een nogal dramatisch verhaal over de aanleiding van deze dief stallen. Toen hij bij de R T M. kwam. ver diende hij 21. hij trouwde en kreeg een rijksdaalder opslag. Maar dat trouwen en het kindje dat al spoedig kwam was de oorzaak dat het gezin in de schuld kwam. De iraindirectie leende hem 400. maar het gevolg daarvan was dat het loon practisch minder werd, daar hij wekelijks afbetalen moest. Toen er geklaagd werd over de dief stallen, heeft S. gezegd dat er betere con trole moest komen, maar de directie was van mecning dat men beter wat schadever goeding aan de klagers kon geven, dan een aparte controleur aan te stollen. Ook de twee andere verdachten noemden als motief voor de verduisteringen het lage loon Verschillende benadeelden werden als ge tuigen gehoord. Interessanter waren de ver klaringen van den heer Cramer, inspecteur bij de R. T. M Hij vertelde dat de drie verdachten het eenige vaste loodsperso- neel vormden. Maar het lukte niet hen to betrappen, toen men hen verdacht, en on dervraagd. ontkenden zij ten stelligste iets met de diefstallen uitstaande te hebben. Totdat men tenslotte tot fouilleering over ging en huiszoekingen bij hen deed. Toen bleek dat de verdenking van den inspec teur- juist was. Over de loonon hebben, zoo zei hij, de verdachten nooit geklaagd. Zij verdienden alles bij elkaar ongeveer 25 in de week. maar hadden bovendien vrije kleeding. vrije geneeskundige behan deling en medicijnen en des winters vrij kolen. Het O. M„ waargenomen door mr. E. D. H. Schutter, achtte de feiten bewezen. Over alle verdachten zijn door het Leger des Hoils gunstige reclasseeringsrapporten uit gebracht Geen van drieën is nog veroor deeld geweest. De feiten zijn echter te ern stig, vooral omdat zij gedurende zoo langen tijd gepleegd zijn. Hij eischte daarom we gens diefstal tegen ieder van hen twee jaar gevangenisstraf. 1 persoons vanaf f 15.50. Ook deze matrassen kunnen wij garandeeren. EIGEN FABRIKAAT. flF FAAM LANGESTRAAT 5 UL THHItl bij de Varkenemarkt Daden van moed en liefde bewijzen de waarde des menschen. LAVATER. (BEYOND) dou»* JOHN GALSWORTHY voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. 95 Betty! Gvp sloot de oogen. 't Koude zweet brak haar uit Droomde ze'? Fluisterend zei Gvp hield haar vingers stil on zag hom aan „Ik heb je altijd gezegd, dat je volkomen vrij was Ik hel- hei maanden lang zi-ïn aank'uVuni Muar .r komt een oogenbL*. dat Je trots de cverlrii.'i® heeft dat is il- les. Je moil me geen leugens vertelien!'' „Ik ben niet gewend te liegen." Maar hij ging nog niet. liet ellendige gevoel van ge vangen te zijn in een net waar hij niet door kon een net dat hij, zelfs kwaad en al, wel vagelijk voelde zelf gespannen tc heb ben, door die vervloekte intimiteit, die hij vergeefs voor haar verborgen had gchou den, dat omsloot hem met elke minuut vas ter! Kon hij haar niet overtuigen van do waarheid, dat zij het alleen was, die hij echt lief had? En hij zei: ..Gyp ik zweer je, dat er niets was dan éénc kus, en dio was niet Lr ging eer. siddering door haar heen van 't hoofd tot de voeten, en zij riep: „O, ga toch weg!" Hij ging naar haar toe, legde zijn han den op haar schouders en zei „Ik zweer je, dat ik jou alleen lief heb. Waarom geloof je mij niet" Je móét me ge looven. Zoo slecht kun je niet zijn, mij niet to gelooven.. Het is allemaal te gek! Denk aan ons leven, aan onze liefde, aan alles.' Haar gelaat stond strak, hij liet haar los. cn zei zachtjes- „Och, het is ontzettend, die trots van je. „Ja, het is alles wat ik heb. En gelukkig voor jou dat het zoo is. Je kunt riaar haar gaan, als je wilt." „Naar haar gaan! liet is te mal ik zou niet kunnen. Als je het verlangt, zal ik haar nooit weer zien.'" Zij keerde zich naar den spiegel. „Och weineen! Wat zou het helpen?" Voor een wien het leven altijd verwond heeft, alt niets zoo zwaai als wanneer zijp beste, diepste gevoelens niot geloofd wor den. Op dit moment geloofde Summerhny volkomen in wat hij zeidc. Het meisje be duidde niets voor hem! Als zij hem achter na liep, kon hij 't toch niet helpen? En hij kon Gvp maar niet overtuigen. IIoo oni zettend' Echt afschuwelijk! En hoc on redo lijk cn onrechtvaardig van haar' En waar om? Wat had hij gedaan, dat zc hem maar niet gelooven wou, en hem als zoo'n mis punt zag? Kon hij het helpen dat het meis )c hem kuste? Dat ze erg op hem was? Dat hij nu eenmaal een man was? Onrede lijk, onrechtvaardig, liefdeloos! En met een woedenden blik ging hij weg. Hij ging naar zijn studeerkamer, gooide zich op den divan, zijn gezicht naar den muur Hij lag geen vijf minuten, of ziin boosheid kwam hem kinderachtig voor en vervaagde tot een doodclIjken, aangrijpen den angst. Hij besefte dat hij met heel wat meer te doen had, dan met een klein voor- Val, met haar natuur, haar fierheid en ongeloof ja, en met de diepte en alver- vullondheid van haar liefde. Terwijl zij niets begeerde nevens hem, wilde en nam hij zooveel meer. Hij voelde dit maar vaag, als iets waar hij niet doorheen kon, tegelijk met een ondragelijk verlangen, zijn hoofd neer te leggen, en eiken hinderpaal weg- gerruimd to zien. Wat ging cr nu gebeu ren Hoe. lang kon deze toestand dureD Hij stond op, en liep met de handen ineen, achter zijn rug, en zijn hoofd naar achte ren gebogen, de kamer op cn neer, cn van tijd tot tijd schudde hij zijn hoofd om het, als het ware, van dezen dwang te bevrijden En dan Diana. Hij had gezegd dat hij haar niet terug zou zien. Maar was dat moge lijk Na dien kus, na dien laasten blik op haar Iloc dan Wat moest hij d*in zeggen of doen? Hoe kon hij alles ineens verbreken? En' als hij aan Gyps gezicht dan weer dacht, sidderde hij. Och. wat was alles ellendig Er zou, er moest iets op tn vinden zijn! Want nooit zijn menschen zoo dwaas aan te nemen dat het noodlot hen te pakken heeft, wanneer ze voor hc.j eerst in des levens woud, vage, duistere gestalten tusschen do hoornen aanschouwen, met bleeke wangen cn zwarte oogen, en dat al les zich plots als vreemde work el ij khe id voordoet. HOODSTUK IX Gj p bleef op haar kamer, en zooals een vrouw dan doet als ze heel ellendig is, scharrelde ze met kleinigheden, als lintjes rijgen in haar ondergoed, en ringen oppoet sen. En de duivel die in haar gevaren was, dezen morgen bij 't ontwaken, slonk weg, toen hij z'n werk gedaan had, en liet de oude onbestemde ellende na. Zij had haar geliefde gekwetst met woorden en blikken, had genot in dat kwetsen, en was nu innig droevig. Wat hielp het welke voldoening had ze? Moe kon ze met wraakzuchtige spel- deprikken de diepe wond heelen, den kan ker uit haar leven verdrijven? Hoe kon zij ooit zichzelf genezen door hem, dien zij zoo lief had. leed te doen? Als hij nu terug kwam en ook maar even toegaf, zou zij zich in zijn armen werpen. Maar de uren gingen voorbij, en hij kwam niet, en zij ging diep ellendig als zij was, niet naar beneden. Het werd donker, maar zij sloot de gordij nen niet; t gezicht van dien mannbelichton winderigen tuin, en de dwarrelende blade ren, leidde wat af. Kleine Gyp kwam binnen cn babbelde wat. Er was 'n boom omgewaaid, cn zij was er op geklommen; zo hadden twee manden met eikels geplukt, en de varkens waren zoo gulzig geweest; en Betty had haar na moe ten loopen, omdat ze wegwaaide. En Bryan was in zijn studeerkamer; maar zoo bezet dat hij- haar maar één kus gaf. Toen ze weg was, opende Gyp het venster, Toodat do wind haar vlak in 't gezicht woei. Als dat smartelijk gevoel maai van haar weggevaagd werd. dat alles voorbij was, al zou hij dan uil medelijden doen. alsof hij haar liefhad. Een vertrouwen zoo diep aan het wankelen gebracht, in een natuur als de hare, zoo vol twijfel en wan trouwen, kon nooit hersteld worden. Eer, fiere natuur voor wie liefde alles en alles was, kon zich nooit tevreden stellen met een halve liefde. Ze was eenmaal van jongsif te fier, en te jaloersch van aard, en toch geschapen voor oneindlgde liefde. Zij die bevreesd was geweest voor liefde, die er tegen gevochten had, totdat zij er door me- degcsleurd werd; die sedert alleen voor haar liefde geleefd had, die alles gaf. en aJloa eischte zij wist nu zeker cn voorgoed, dat zc net alles hebben kon Hij had gezegd dat 't „niets" was! Niets! Dat hij maanden lang, minstens 'n enkelen keer aan een andere vrouw gedacht bad. Ze geloofde hem, dat er niet meer dan een kus was geweest maar was dat dan niets, dat het tot dien kus gekomen was? Dal meisje, dat nichtje, had alles vóór; de we reld, familie-invloeden, een veilig bestaan; ja, en dan nog niet to vergeten 't ver lang en van den man naar jeugd, on 't nog niet ontwaakt zijn. Dit meisje kon hij trouwen' Die gedachte vervolgde haar. Een oogenblikkelijke kleine uit spatting, de wilde natuur van den man eigen, dat kon zij vergeven on \ergete» zeker' Maar dit vrceselijke gevoel, dat dit meisje, zijn nichtje, hem aanhaalde, eD tot zich trok van haar weg 't was afschu welijk! Hoe kon ze, zonder zich te blamee- ren, hem van haar afhouden, geheel voor zich? Ze hoorde hem naar zijn kleedkamer gaan, en terwijl hij daar nog was, sloop zij naar beneden, 't Leven moest doorcraan. de diénst- boiler vooral niets merken. Ze ging naar .de piano, en speelde, met dien dolk in t hart, In de flauwe hoop, dat do muziek .-en wor der zou doen. Hij kwam binnen eu stond stil bij het vuur. Aan tafel werd zooveel gesproken als noodig was tegenover de dienstboden want er is niets zoo onfijn als 't te kijk geven dat men lijdt maar het was bijna ondragelijk, cn zoodra het afge< loopen was, ging hij terug naar zijn eigen kamer, en zij naar do piano. Daar zat "zij maar, klaar om te gaan spelen als er Iemand mocht binnenkomen; mot de tranen over haar handen vloeiend, die op haar schoot lagen. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 3