AHERSFOOKTSCH DAGBLAD BALANS-OPRUIMING De nieuwe brug bij Katerveer A. H. v. NIEUWKERK DE FAAM Donderdag 16 Januari 1930 -DE EEMlANDEft* 28e Jaargang Ko. 168 FABRIEKSBRAND OLDENZAAL TE Aanzienlijke schade EERSTE KAMER DE TOESTAND OP CURACAO Onze Vlokkenmatrassen en Matrasstellen FEUILLETON. HET ONBEREIKBARE EEN MACHTIG BOUW- WERK Het nieuwe Zwolsche carillon Zwolle, 15 Jan. Vanmiddag 12 uur heeft de minister van waterstaat, mr. P. J- Reymer, de nieuwe brug over den IJ6sel bij het Katerveer geopend. In 1906 begon in de siad Zwolle een co mité, dat de voorbereidingen der brug over het Katerveer als zijn taak stelde, en nu zijn nog 5 leden van dat comité in leven. Onder voorzitterschap van den heer H. S. Gratama Bz. werkten verder mee de hee- ren-C. Haack, L. Krook, J. Wissink en J Zij 1st ra. Gisteren heeft de pers een bezoek ge bracht aan de nieuwe brug, waar de laat ste hand aan het werk werd gelegd, in jachtende haast, om heden gereed te zijn voor de opening. Daar was aanwezig de hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat J. P. Walland, die eenige technische gegevens verschafte aangaande den bouw van het machtige werk. De brug maakt een mach tigen indruk aldus een verslag in de Msb. zooals ze daar ligt, hoog boven de uitgestrekte uiterwaarden, met haar enor me spanning en haar ten hemel strevende lijnen. Dp. hoofdlijnen van de indeeling der brug, waardoor deze brug de grootste overspan- haar verhouding op de rivier en de uiter waardenden werden vastgesteld door den Rijkswaterstaat. De projectie van de twee bogen die als parabolen de spanning vor men werd overgelaten aan den aannemer. De projectie werd uitgewerkt door de fir ma T. Kloos en Zoncn's werkplaatsen te Kinderdijk, die ook de hoofdliggers maakte. De pletterij Enthoven maakte de hangers, de wind- en trek-verbanden, terwijl het ge heel werd gemonteerd door Bijkens aan nemersbedrijf in Haarlem. De toegangswegen werden, wat de aar den baan betreft, aangelegd door de firma J. F. Schaufinger te Bussum, wat de ver harding aangaat door Jaartsvolds wegen bouw te Silvolde. De verharding op de brug werd verzorgd door de maatschappij Wegenbouw te Utrecht. Het brugdek is een blokjesdek uit Bor neo, het onderdek van Parcera Locus uit de Surinaamsche hout-industrie. De nieuwe brug, die 170 M. boven het pontveer gelegen is cn 840 M. beneden de spoorbdug heeft haar hoogste punt mid den boven de riyier, 12 M. boven N.A.P. over een afstand van 60 M. Dan daalt ze af naar de landhoofden met een helling van \V> M. op de 100 M. De toegangswegen dalen af met een helling van 1 op de 50 M. Aan den Gelderschcn kant is de bandijk naar Hatlum- aan de eene zijde naar Salk aan de andere zijde in verbinding gebracht met den oprit De lengte van de brug, gemeten van landhoofd tot landhoofd bedraagt 412 M., de ijzeren overspanning is 13S M. lang, ning bereikt. Kuilenburg alleen uitgezon derd. Bij de constructie is rekening gebouden met den gestelden eisch dat dc onderrand van de brug 10 M. boven den gewonen zo- merstand moest blijven in verband met de scheepvaart. De spanning bestaat uit twee bogen, die op een afstand van 5.75 M. evenwijdig loo- pön. Gemeten van het hoogste punt tot den rijvloer is de hoogte 23 M. zoodat de brug op dat punt 36 M. boven het water gele gen is. Het gewidht der brug bedraagt 1900 ton. De totale kosten werden in 1914 geraamd naar voor-oorlogschc prijzen dus op 1,200.000; het werk kostte thans 1,558.000. Met den bouw der brug werd begonnen den 7e Febr. 1927; ir. J. P. Walland, die de hoofdleiding had cn ir. H. A. Schijfsma, die met het dagelijksch toezicht was belast, voltooiden het werk op den 14en Jan. 1930. In verband met het heugelijk feit van de openstelling'der nieuwe brug, di« een enor me verbetering beteekent voor de verbin ding met het Noorden, zal het comité voor de overbrugging van den IJssel hedenmor gen aan de stad Zwolle een klokkenspel aanbieden in den toren der O.L. Vrouwe- kerk. Zwolle bezat eens een carillon, dat ge goten werd door Burgerhuis en een ge wicht had van 33.000 pond Bij een brand in 1619 werd het grooten- deels vernield en het oude metaal werd in 1694 verkocht aan Peter Vermaten. In het nieuwe carillon dat gegoten werd door John Taylor en Co. Loughborough, zijn nog twee oude klokken opgenomen. De eene C. is gegoten door Claas Noor den én Jan Albert van Grave in 1714 draagt als randschrift: „De commissie tot over brugging van de IJssel nabij het Katerveer aan de gemeente Zwolle' Het klokkenspel, waarvan ik deel uitmaak klonk voor het eerst over Zwolle op den dag der openstel ling der brug". Deze klok. die het respec tabel gewicht heeft van 2400 K.G. heeft een diameter van 155 c.M. Om deze klok tot een getemperde groote terts te krijgen moest deze C klok iets la ger worden gestemd. Ze werd daartoe opge zonden naar de firma Taylor en Co., die ze aan de binnenzijde iets uitdraaide, waar door tevens een der boventonen werd ver beterd. Dc andere oude klok „Geert van Wou", heeft voor het nieuwe carillon als uitgangs punt gedient. Ze is ongewijzigd in het klok kenspel opgenomen als E. Hieraan werden toegevoegd 87 .nieuwe klokken met een gezamenlijk gewicht van ongeveer 4S00 K.G. en een variecrende mid dellijn van 11519 c.M. Vier der zwaarste klokken, c— f.—g— n, zijn in een zwaar-geconstrueerden ijzeren luidstoel opgehangen. Door electrische luidinrichtingen, die door hefboomschakc- laars aan den voet van den toren worden bediend, worden de klokken in beweging gebracht. Bovendien zijn alle klokken verbonden aan een modorn carillonklavier, waardoor een nauwkeurige aanslag en gemakkelijke brspeelbaarheid is mogelijk gemaakt. De installatie is ontworpen en uitge voerd door de N.V. v.h. J. H. Addicks en Zn. te Amsterdam onder toezicht van den Nederl. Klokken- en Orgelraad te Deventer. Het opschrift op de kleinste klok luidt: „ook ik klink, tot verheugenis dat de IJsselbrug er eind lijk is." Zwolle, 15 Jan. Hedenmorgen tien uur had op het Stadhuis te Zwolle op officieele wijze de aanbieding plaats van het caril lon in de stadstoren aan den Burgemees ter van Zwolle, Mr. Dr. I. A. van Roycn, door de Zwolsche burgerij. Deze aanbieding door den voorzitter der Ysselbrugcommis- sie, den heer H. S. Gratama, ging verge zeld van een korte speech cn de overhan diging der oorkonde. Te 'twaalf uur had de officieele opening van de nieuwe Ysselbrug plaats. De be langstelling van de zijde van het publiek was zeer groot, terwijl in de stad druk werd gevlagd. Onder de aanwezigen wer den opgemerkt dc heer Ir. J. A. Rmgers, directeur-hoofduitvoerder van de Maat schappij tot Uitvoering van Zuiderzeewer ken te Wieringen, Ir. E. J. Kempers, hoofd ingenieur van de Provinciale Waterstaat in Gelderland uit Arnhem, Dr. W. Water man, directeur van de Verkoopafdeeling der N.V. Philips Gloeilampen Fabrieken te Eindhoven, de heer A. J. Broeksmit, hoofd van de afdeeling Technische Bedrij ven van de Philips Gloeilampenfabrieken, Ir. Rooseboom, inspecteur van den Rijks- Waterstaat te Den Haag, mr. dr. J. W. Schneider, lid van Gedeputeerde Staten van Overijssel te Hengelo, Jos. E. Vogt, lid van Gediputeerde Staten van Overijs sel te Zwolle, mr. dr. te Winkel, uit En- sohedé, eveneens lid van Gedeputeerde Staten van Overijssel; N. Bode, wethouder van Zwolle, jhr. J. G. Schorer, burgemees ter van Heerde, P. Dorhout Mees, voorma lig lid der Ysselbrug-commissie, dr. mr. M. Schoengen. rijksarchivaris te Zwolle, jhr. mr. dr. W. N. J. Snouck Hurgronje, grif fier van de Provinciale Staten van Gelder land. Het eerst werd het woord gevoerd door don heer F. Baucke uit Arnhem, hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswater staat van Gelderland en Overijssel, waar na de minister van Waterstaat, mr. Rey mer een rede uitsprak. Na de opening vereenigden zich allen aan een maaltijd aangeboden door de Ys- selbrug-commiesie. Van één tot twee uur werd een carillon concert gegeven dat draadloos werd uitge zonden. Oldenzaal, 15 Jan. Iledcnavon' ongeveer zeven uur brak door tot nu toe ".nbekende oorzaak brand uit in de pak kamer van de matrasdekenfabriek van de firma S. I. Zwarts, welke gelegen is in de Parellelstraat nabij het station te 01 denzaal. Eenige spoorwegbeambten ontdek ten den brand en waarschuwden de brand weer, die spoedig ter plaatse verscheen De vlammen hadden ondertusschen gretig voedsel gevonden in Je in de pakkamer aanwezige goederen, welke ter verzending gereed stonden. Het privékantoor, dat te gen de pakkamer aangebouwd is, werd ook door het vuur aangetast en het bleek 6poedig, dat dit niet meer te behouden was. De 01denzaal6chc brandweer had ile Enschedesche brandweer gewaarschuwd om eventueel assistentie te verleenen, doen toen do laatste ter plaatse verscheen, be hoefden de motorspuitcn geen water meer te geven, daar met een drietal 6tralen op de waterleiding men er in geslaagd was den brand te beperken tot het privékan toor en de pakkamer. Deze brandden to taal uit, vele bescheiden uit het archief gingen verloren. Een machine, die nog gebruik moest worden genomen ging even eens in de vlammen op. De schade is aan zienlijk, zij wordt door verzekering gedekt. De burgemeester van Oldenzaal, de heer De Vos de Waal, was op het terrein van den brand aanwezig. De politie hield de talrijke nieuwsgierigen op een behoorlij ken afstand. MEUBELEN TEL. 543 TAPIJTEN BEEKENSTEINSCHELAAN BEEKSTRAAT UIT DE STAATSCOURANT. Met ingang van 15 Januari op verzoek eervol ontslagen uit den militairen dimsi de officier van gezondheid der 2de klasse Dr. H. J. Nijhuis van liet personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht. Benoemd tot ridder in de Oranje Nassau Orde J. H. de Wilde té Gouda. Bekrachtigd is liij Ken. besluit liet besluit van den raad van Amsterdam inhoudende de benoeming van dr. J. van Dam tot ge woon hooglceraar in het Gothisch aan dé gemeentelijke universiteit te Amsterdam. Benoemd als leeraar aan de R.H.B.S. te Utrecht J. A. Koch te Amsterdam. Op verzoek eervol ontslagen mej. J. Los- gers als tijdelijk leerares aan de R.H.B.S. te Warfum. Benoemd als leeraar aan de R.H.B.S. te Amersfoort J. J. Brückwilder, thans tijde lijk leeraar aan die school. Bij beschikking van den minister voor onderwijs, kunsten en wetenschappen is voor 1930 benoemd aam de Rijksuniversiteit te Leiden tot hoofdassistent bij de genees kunde W. J. BruinsSlot; bij de heelkunde C. J. van Hou weningenGraftdijk; bij de verloskunde H. v. d. Hoeve; hij do oog heelkunde C. F. M. Pieck; bij. de neus-, keel- en oorheelkunde Dr. C. J. A. van Iter- son; bij de psychiatric Dr. E. A. D. E. Carp; bij de kindergeneeskunde W. A. M. Weijers; bij de pathologie en anatomie R. E. J. ten Seldam; bij de physiologie Dr. S. Hooger- werf; bij de pharmacologie J. Booy; bij de natuurkunde J. Voogd; bij de botanizmej. M. Fr. E. Nicolai; bij de anorganische che mie J. P. Werre; bij de sterrekunde C.San ders. De leden der Eerste Kamer zijn ter verga dcring bijeengeroepen op Woensdag 22 Jan a.s.. des avonds to 8J4 uur. De voorzitter is voornemens aan de orde- te stellen in eene op Donderdag 23 Januari des voormiddags te 11 uur te houden open bare vergadering de volgende wetsontwer pen: Onteigening van eigendommen, erfdienst baarheden of andere zakelijke rechten, noo- dig voor uitbreiding van het veemarktter rein te Gouda; goedkeuring van de onderhandsche over dracht door ruiling van militairen grond tc Norg aan mr. E. Pelinck te Assen; afschaffing van de verdedigingsbclasting II en van dc opcenten op den suikeraccijns; heffing van opcenten op de inkomstenbelas ting ten behoeve van het Lceningfonds 1914 en wijziging van het tarief dier belasting cn van het tarief van invoerrechten. PROF. DR. G. HOLST. Inaugureele rede te Leidon. Leiden, 15 Januari. Dr. G. Holst te Aalst, directeur van het natuurkundig la boratorium van Philips' Fabrieken te Eindhoven, benoemd tot hoogleeraar in de natuurkunde aan de Leidsche universiteit, zal zijn ambt aanvaarden met het uitspre ken eencr rede op Woensdag 5 Februari des namiddags te 2 uur in ihet groot-audi torium der universiteit. NA DEN MOORD TE VOORBURG. Begrafenis van het slachtoffer. Voorburg, 15 Jan. Onder zeer groote belangstelling heeft hedenmorgen op de R. K. begraafplaats aan het Oosteinde de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van C. J. van der Drift, die alhier j.l. Vrijdagavond aan den West- vlietweg het slachtoffer van een sluipmoord is geworden. Vooraf is in de R. K. kork van O. L Vr. Hemelvaart aan de Laan van Nieuw Oost einde, van welke kerk Van der Drift hulp koster was, een lijkdienst gehouden. Nadat de dienst was geëindigd, werd het lijk naar de begraafplaats vervoerd. De stoet ging \an de Laan van Nieuw Oost- Indié door de Heerenstraat en Oosteinde, langs welke straten vele belangstellenden stonden geschaard. Ook op het kerkhof was een enorme belangstelling. Onder de aan wezigen merkten we o.m. op den burge meester jhr. C. W. Stern, den burgemeester van Leidschendam, den heer W. Keyzer, den heer P. J. M. Kcmper, gemeente-secre taris van Voorburg den heer D. Bakker, oud-burgemeester en voorzitter van de plaatselijke T.b.c. vereeniging. Nadat de plechtige ceremoniën door pas toor Van Mierloo waren verricht, strooi den de familieleden bloemen in het graf, waarna een broeder met enkele woorden voor de groote belangstelling heeft be dankt. Nog steeds ongerustheid? Omtrent het vervroegde vertrek van Hr. Ms. „Van Galen" verneemt het Hbld. in be voegde kringen het volgende. Sedert geruimen tijd reeds ontvingen de autoriteiten, zoowel hier te lande als op Curasao, berichten van bepaalden aard. waaraan echter niet overal die waarde werd gehecht, als degenen die deze berich ten de wereld instuurden wenschten. Toch hebben dio berichten, die kennelijk cr op wijzen dat zij steeds uit dezelfde bron af komstig zijn en dio bovendien bedoelden de regeering te waarschuwen voor do on gerustheid welke er nog steeds op Curasao zou heerschen, bij verscheidene autoritei ten een gewillig oor gevonden. Hoewel men op het Departement van Koloniën weinig geloofswaardig vond in bovenbedoelde be richten heeft de Regcering toch gemeend maatregelen te moeten nemen. Zooals men weet, bevindt Hr. Ms. „Her tog Hendrik" zich op het oogenblik in de Curacaoschc wateren met een totale be manning van 300 koppen. Bovendien be vinden zich op het eiland zelf 135 man politietroepcn alsmede 90 mariniers. Ca- ragao is dus thans allerminst onbewaakt. Nu was reeds besloten om de „Van Galen" naar West-Indió te zenden en de datum van vertrek was vastgesteld op 22 Januari a.s. Op grond evenwel van nieuwe berich ten, bij verschillendo autoriteiten binnen gekomen, heeft de Regeering het noodig geoordeeld de „Van Galen" vroeger te laten vertrekken. Het oorlogsschip vertrekt nu 18 Januari a.s. van Den Helder. Aan boord zullen zich 25 onderofficieren en man schappen inschepen, hetgeen evenwel geen andere bedoeling heeft dan het op goed- koope wijze overbrengen van manschap pen, die anders per particuliere gelegenheid naar Wost-Indië hadden mooten gaan. Intusschen kregen wij den indruk, dat het vervroegde vertrek van de „Van Ga len" niet met volstrekte goedkeuring van het Departement geschiedL Daar blijkt men er van overtuigd te zijn. dat de toestand te Curasao thans geen reden tot ongerustheid geeft en dat, ook al mocht er iets gebeu ren, er op het oogenblik voldoende troepen aanwezig zijn om de orde te handhaven en de veiligheid der bewoners te verzekeren. MINISTER TERPSTRA. Van verlof terug. 'sGravenhage, 15 Jan. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen mr. J. Terpstra, is van verlof teruggekeerd en heeft heden zijn werkzaamheden ten Departemcnte hervat. zijn beter als anderen. Wij maken ze zelf. LANGESTRAAT 5. (BEYOND) do*.* JOHN GALSWORTHY voor Nederland bewerkt door J. KUYLMAN. 100 Toen zeide zij, met zachte stem: „Er valt niets te zeggen; ik wilde u alleen even zien. Hoe is 't met haar?" „Zij IJlt." Een mlnut stonden zij heelemaal stil, toen fluisterde zij: „Mijn arme jongen! Heeft u hem gezien zijn voorhoofd?" Haar lippen beefden. „Ik w-il hem mee naar huis nemen." En de tra nen liepen langzaam, achter haar voile, langs haar bleeke wangen. Arme vrouw! Arme vrouw! Zij had zich naar 't raam gekeerd, met den zakdoek on der de voile bezig, en keek uit naar 't kleine strookje grasveld, waar de duisternis al viel, en Winston zag ook uit naar dat sombere daglicht. Eindelijk zei hij: „Ik zal u al zijn dingen zenden be halve wat er bij mocht zijn van troost voor mijn arm meisje." Zij wendde zich plots om: „Dat is dus 't end van alles! Majoor Winston, steekt er soms iets achter wa ren ze echt gelukkig?" Winston keek ha3r strak aan en ant woordde: „O, tè gelukkig!" Zonder blikken of blozen keek hij in die betraande oogeu die hem aanstaarden; toen keerde zij zich met 'n zwaren zucht weder om, en haar gelaat met den zakdoek afve gende, trok zij de voile neer. Het was niet waar dat wist hij door wat Gyp in koorts gesproken had maar hij zou zorgen dat niemand, zelfs Sum- merhay's moeder niet, er ook maai iets van hooren zou. „Ik weet niet of mijn kind er boven op komt, of wat zij daarna zal doen. Als 't noodlot slaat, is 't maar al te raak. En voor u! Goeden dag." Lady Summerhay drukte zijn uitgestoken hand. „Vaarwel", zeide zij met verstikte stem. „Ik wensch u 't beste." Toen keerde zij zich haastig om, en vertrok. En Winston ging weer naar boven de wacht houden. In de dagen die volgden, toen Gj'p, in vergetelheid van alles tus- schen leven en dood lag, verliet Winston ternauwernood haar kamer, die lage kamer met begroeide vensters, waaruit de rivier te zien. was, beschenen door de bleeke Novem berzon, of zwart onder de sterren. Hij kon ér almaar naar kijken, geboeid, zooals meri soms naar de rustelooze zee tuurt. Hij had haar als door 'n wonder gered van die kronkelende rivier. Hij had geen verpleegster willen hebben. Tante Rosamund en juffrouw Markey wa ren handig in ziekte, en hij kon niet velen dat een vreemde zou hooren w at zij in haar Ijlen sprak. Zijn deel aan de verpleging was, daar maar stil te zitten, cn haar ge heimen zooveel hij kon voor anderen te verbergen. En elke minuut dat hij weg was van zijn poet, rekende hij verlies. Hij bleef uren aaneen haar maar aanzien. Geen an der dan hij kon zoo goed den draad naar 't gewone bekende aanknoopen, waardoor koortslijders, onbewust, eenigszins den weg vinden in de duistere doolhoven waarin zij dwalen. En hij dacht aan haar zooals ze vroeger was gezond en gelukkig zon der dat hij 't wist de methode volgend van die mentale cn andere mannen der weten schap, die voor hem kwakzalvers waren. Het verbaasde hem zoovelen als er lieten vragen, zelfs menschen die hij als vijanden beschouwde, gaven kaartjes af, of zonden bedienden, zoodat hij wel moest aannemen dat menschen van stand hun menschelijke goedheid reserveeren voor hen die op den rand van 't graf zijn. Maar de burgerlui ontroerden hem dagelijks door hun echt medegevoel voor haar, die hen gewonnen had door zachtheid en beminnelijkheid. Eens kreeg hij 'n brief opgezonden uit Bury Street. Majoor Winston, „Ik heb 'n advertentie in de courant gelezen over den dood van de arme Mr. Summerhay. Och, het doet me zoo'n verdriet voor haar. Zij was zoo goed voor mij; ik ben er heel erg naar over. Als u meent dat zij zou willen weten hoe we allemaal met haar begaan zijn, wilt u het haar wel zeggen? Ik vind het zoo wreed. Uwe toegenegene, Daphne Wing." Dus ze wisten Summerhay's naam dat had hij niet gedacht. Hij antwoordde niet, want hij wist niets te zeggen. Gedurende die laatste koortsdagen was 't moeilijkst te dragen dat gejaagde fluisteren en mompelen onsamenhangende zinnen, die weinig zeiden, en zoo veel beteekenden. Soms hield hij zijn ooren dicht om maar niet te luisteren naar die lange gemoeds- overspanning, waarin hij nu en dan een kijk kreeg! Van 'n bepaalde tragedie scheen haar afdwalende geest zich niet bewust te zijn. Almaar prevelde zij over haar diepe liefde, en over den angst de zijne te verlie zen, en dan plots 'n fluister-lach, griezelig en onlevcnd als 'n weerschijn van volmaakt geluk. Die lach was 't zwaarste te dragen, en bracht altijd weer de tranen in zijn oogen. Maar langzamerhand trok hij 'n schralen troost uit deze overtuiging, dat Summerhay's droeve dood een einde had gemaakt aan een toestand, die nog tragi scher had kunnen afloopen. Op een nacht, zittende in een diepen stoel naast haar bed zag hij, uit een sluimering ontwakend een paar oogen op hem gericht. Zij waren an ders; ze keken, het waren haar eigen oogen weer. Haar lippen bewogen. „Vadertje!" „Ja, lieveling." „Ik herinner mij alles liij die paar woorden leunde Winston voorover en drukte zijn lippen op haar hand, die op het dek lag. „Waar is hij begraven?" „Te Widrington." „Ja." „Het was meer een zucht dan een woord, en toen Winston het hoofd oprichtte zag hij dat ze haar oogen weer sloot. Nu de koorts weg was, viel de witte doorschijnendheid van haar wangen en voorhoofd tegen de donkere oogharen en het. haar des te meer op. Was het een levend gezicht, of was het dc schoonheid van den dood? Hij bukte. Zij ademde cn sliep. HOOFDSTUK XII. Op nieuwjaarsdag, bijna twee maanden na Summerhay's dood, had de terugreis naar Mildenham plaats met kleine tempo's. Mildenham, donker en met denzelfden geur, vol van het verleden, voordat de liefde ont stond. Voor kleine Gyp, die nu over de vijf jaar was, en die al wat van het leven ging begrijpen, was dit nog het prettigste tehuis. In het observeeren van hoe die nu langza merhand de ziel van die plek werd, zooal» zij zelve als kind was geweest, vond Gyp van tijd tot tijd wat rust. Ze was nog niet veel bij krachten, meer een schaduw nog als men haar onverwachts aankeek, had ze het droevigste gezicht denkbaar. Ze zorgde er maar voor, niet overvallen te worden. Ach! haar glimlach was voor Winston nog droever. Hij zag er geen licht in. dien winter en het voorjaar. Ze deed haar uiterste best, en men kon alleen maar toezien en afwachten Vooral niet verhaasten. Misschien kon de tijd wat helen. En hij bemoeide zicb maar met kleine Gyp, zoodar. die twee zoo goed als onafscneidelijk wei-en. De lente kwam en ging. Lichamelijk ster ker werd Gyp wel, maar sinds ze terug wa ren in Mildenham was ze nog nooit buiten den tuin gekomen, nooit had ze over Red House of over Summerhay gesproken. Winston had gehoopt, dat de warmte en de zonneschijn wat licht in haar geest zou den brengen, maar dat scheen van niet Het was niet dat ze haar smart aankweekte, veeleer trachtte ze te vergeten en te ver bloemen. Maar haar hart was gebroken, dat was het. Daar hielp niets aan. (Slot volgt)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 3