..de eemlander' binnenland hoe de conferentie bewaakt is een ernstige les alrauine verboden voor overleg met onderwijzers Donderdag 23 Januari 1930 AM EPSFOQETSÖH DAGBLAD 28e Jaargang No. 174 TEGEN VERONTREINIGING VAN WEGEN Zachte Wolvlokmatrassen riF FAAM langestraat 5 FEUILLETON. EEN ZOMERZOTHEID Booze geruchten, maar geen feiten De Haagsche politic heeft actief deelge nomen aan de conferentie. Ni-'t alleen op het station en voor de hotels en op het Binnenhof, ook in het gebouw der Tweede Kamer waren wachtposten uitgezet om a oor de veiligheid der buitenlandsche gas ten te waken. Het begon al bij de aankomst der hoe ren op de stations. Daar waren behalve de geuniformde ordebewakers, verscheidene inspecteurs en rechercheurs in burger tus schen het publiek, om ongunstige typen te verwijderen en verder in 't algemeen een oogje in het zeil te houden. Ook voor de hotcl6 6tonden dag en nacht rechercheurs, om den gaanden en komenden man te ..be kijken". zooalö dat in vakterm heet. zoo lezen wij in het Vaderland. s Nachts heeft vender \oor het raam van een der Eneelsehe Ministers een agent van de hondenbrigade gesurveilleerd, omdat deze Minister juist voor zijn vertrek een dreigbrief had ontvangen. Verscheidene geruchten deden de ronde over propagandistische aanslagen, die op de conferentie zelve zouden worden ge pleegd. Van een der Balkanstaten kwam een bericht binnen, dat. twe? befaamde on ruststokers vertrokken waren, waarschijn lijk naar den Haag. De bewaking der Conferentie zelve was breed opgezet. Het publiek zag alleen d» agenten te voet en te paard, die er deels voor het verkeer, deels voor het tegen houden van mogslijke demonstraties ston den Maar de 6tillc bewaking begon ook reeds op de stations. Daar stonden recher cheurs. die de menschen weer „bekeken". Wannejr zij reizigers zagen, met wie na dere kennismaking om de een of andere reden gewenscht leek, werd om legitima tie en connecties gevraagd, waarna dan verdere inlichtingen konden worden inge wonnen. Dat men clan wel eens oen nerveus za kenman voor een verdacht man hield, spreekt van zelf. De/.s controle cischte dan ook veel tact. Verder was de controle op de hotels ver scherpt. De lijst der gasten werd geregeld gecontroleerd en de namen werden nage slagen in het bekende register. Op het Binnenhof en in het Kamergebouw bleef de bewaking door rechercheurs on der leiding van twee inspecteurs dag on nacht gehandhaafd, orn te voorkomen, dat kwaadwilligen zich in de gebouwen ver borgen. Enkele gedelegeerden hadden om politie bewaking op hun auto's gevraagd. Iialië en Frankrijk hadden em hoofdinspecteur en een sous-commissair meegebracht. Maar noch de Haagsche. noch de bui tenlandsche politiemannen hebben behoe ven in te grijpen. Gelukkig maar! DE ZIGEUNERS AAN ONZE BRABANT- SCKE GRENZEN. Waarom wil men ze allen □aar het Noorden loozen? Men meldt aan de Tijd van de Bra- bantsch-Belgische grens d.d. 20 dezer: Naar \eniomen wordt zijn de bekende zigeuner-kolonies, waarmede België gedu rende reeds enkele jaren zit opgescheept, thans weder verzameld in enkele kampe menten in de dicüto nabijheid der Neder- landsöhe grens, n.l. in'de streek van Turn hout en Oostelijk daarvan. Deze concen tratie is een nieuwe schakel in den kelen der befaamde zigeuner-avonturen. Nadat speciaal verleden winter beproefd was deze nomaden „in groot verband" op Ne- derlandsch gebied af te schuiven, eene methode* die op de voorbeeldige activiteit onzer grenswacht is gestrand, gooide men het in het laatste najaar over een anderen boeg. De zigeuners werden in talrijke zeer kleine groepen, soms van niet meer dan één wagen gesplitst. Deze kleine „afdeelin- gen zouden het zóó eens, op talrijke pun ten der grens, hebben te probccren. Het resultaat was, al evenzeer nul komma nul. Alle goede dingen bestaan in driecn en dus is het achtbare convooi weer tezamen ge bracht en geconcentreerd. In afwachting van nadere instructies. Intusschen blijft onze toegangspoort ste vig bewaakt, waarbij in hoofdzaak de po- litictrocpcn ononderbroken dag- en nacht diensten (drie-ploegcn6telsel) vervullen. Hier aan de grens wordt de vraag gesteld, waarom men in België toch niet eens pro beert de zigeuners over de Franscho grens te voeren. De Belgen hebben dit cadeautje immers toch ook van Marianne ontvangen! VAN „TELEGRAAF"' NAAR „MAASBODE". Eenigen tijd geleien meldden wij, dat een der beide hoofdredacteuren van „de Tele graaf'. de heer Verbiest, plotseling zijn ont slag genomen had. Thans hooren wij bij geruchten, dat de heer Verbiest naar de katholieke „Maas bode zou overgaan, zoo bericht het Volk In elk geval is zeker, dat de chef van de f.nancieele afdeeling van „de Telegraaf", de heer Bruggeman, in dezelfdo functie aan „De Maasbode" verbonden is. Of de katholieke pers het katholieke ele ment uit de „Telegraaf "-redactie zou weg pompen, ten einde bij de eigen uitbreiding tc beter de concurrentie met dat blad te kunnen voeren? TURFSTROOISELFABRIEK TOT DEN GROND AFGEBRAND. Circa hondord arbeiders werkloos. Ernmon, 21 Jan. Heden brak in de machinekamer van de turfstrooiselfabriek van den heer A. Veldman to Nieuwe Schoonderbeekerveld brand uit. Het vuur. dat in den grooten brandbaren voorraad gretig voedsel vond, greep snel om zich heen, zoodat men vrijwel machteloos tegen over de vlamenzee stond. De fabriek brand de tot den grond toe af. Ongeveer honderd arbeiders zijn daardoor tijdelijk werkloos geworden. Verzekering dekt de schade. (Tel.). DE OVERVARING VAN DE „DANKBAARHEID." Het lJjk van don schipper ge borgen. Urk, 22 Jan. Hedenmiddag te omstreeks vier uur is alhier binnengebracht het lijk van schipper C. Post van het tjalkschip „Dankbaarheid". dat op 5 K.M. afstand van de haven van Lemmer op 15 Januari j.l. door tot nog toe onbekend gebleven oorzaak is overvaren door het motorschip „Klimak", kapitein De Jonge uit Oude Pekela. KONINKLIJK BEZOEK AAN DORDRECHT. De Koningin zal ter gelegenheid van de plechtige ingebruikneming der zeehaven- outillage te Dordrecht in September a.s. een bezoek aan deze gemeente brengen. NAP DE LA MAR. Een ernstige wending. Nap do la Mar is in de Boerhaave-kliniek te Amsterdam opgenomen, waar gistermid dag een medisch consult zou plaats hebben. Door de blijkbaar ernstige wending in de ziekte van haar vader, kon Ficntje de la Mar gisteravond niet optreden. De voorstel ling %an Pygmalion, die het Rotterdamsch Hofslad-Tooneel gisteravond in den Grooten schouwburg tc Rotterdam zou geven, ging niet door. De oorzaak van hel auto-on= geluk van Mr. Post. Haodbaviog der veiordeoiogeo noodig De Wegen-Commissie A.N.W.B.—K.N.A.C. schrij'ft: Het allerdroe\ igst ongeluk, dat op Twee den Kerstdag gebeurde op den weg van Woudenberg naar Maarsbergen, nabij de buitenplaats „Anderstein", en waarbij drie menschen een vorschrikkehjken dood von den. houdt een leering in, daar het een aan wijzing geeft, lioo in de toekomst dergelij ke ongelukken kunnen worden voorkomen l"it nadere inlichtingen is wel gebleken, dat het ongeluk veroorzaakt moet zijn door gladheid van den met modder bedekten weg. Ongeveer 200 Meter ten noorden van bet landgoed „Anders ein"' was kort te voren en stuk weiland z.g „afgezand" en de af gegraven grond, een mengsel van zand en zwarte aard, dat een uitermate vetto sub stantio vormt, was dagelijks gereden van die plcek naar het emplacement van den spoorweg, bij welk vervoer de weg geheel mot een dikke laag modder werd overdekt. Een bewoner daar uit de buurt, dio hier meermalen per rijwiel passeert, schrijft, dat hij uit voorzorg steeds voor dat gladde stuk weg afstapte, daar hij telkens wiel rijders, die voor hem uitreeden. zag slipper» en vallen' Ook bestuurders van motorrij tuigen hebben in die dagen de gladheid van den weg ondervonden en gleden her haaldelijk dwars ovjer de rijbaan, zood.it het meer geluk dan wijsheid is, dat er niet meer ongelukken zijn gebeurd Ecnige dagen voor Kerstmis was de af graving geëindigd en werd begonnen met het schoonmaken van den weg. maar voor dat men daarmede gereed was, heeft het een paar dagen vrij sterk gevroren, zoodat de modder hard werd. Bij het invallen van den dooi echter, op den Eersten Kerstdag, ontstond ecu voor het verkeer ze<y gevaar lijke toestand, doordat het gesloten wegdek nu opnieuw niet een volte modderlaag werd bedekt Nadat liet ongeluk gebeurd was, is cl© weg terdege schoongemaakt, maar een week daarna werd op dicnzelfdcn weg tus- schon Woudenberg en Maarsbergen, waar aan verscheidene boerderijen liggen, mest gereden en werd het wegdek andermaal verontreinigd. Uit hot medegedeelde kan blijken, hoe zeer *t noodig is, dat streng de hand wordt gehouden aan de wettelijke voorschriften, die het op den weg laten vallen en laten liggen van modder nadrukkelijk verbieden. Art 9 van het Rijkswegen-reglement zegt daaromtrent: 1. Het is verboden op den Rijksweg tc plaatsen, te werpen, uit te gieten of te la ten afvallen of afvloeien voorwerpen of stoffen welke aanleiding kunnen geven tot verontreiniging, benadceling of beschadi ging van den weg, of waardoor aan de ge bruikers van den weg schade, hinder of letsel kan worden toegebracht. 2. Het is aan dengenc, door wiens toe doen een of meer voorwerpen als in het vorig lid bedoeld, op don Rijksweg geraakt, verboden dezo daarop te laten." Art. 13a zegt bovendien: „Het is verbo den over een Rijksweg te rijden met een voertuig, indien daarvan de wielen niet van klei en modder zijn ontdaan. In de provinciale verordeningen op het onderhoud en het gebruik der wegen in de provincie komen dergelijke bepalingen voor en die van de provincie Utrecht, welke van toepassing is voor den weg Woudenberg— Maarsbergen, bevalt in de art. 51 en 52 een ongeveer gelijkluidende bepaling als die in het Rijkswegen-reglement. Het drukker wordende verkeer maakt het meer nog dan vroeger noodig, dat do duidelijke voor schriften stipt worden opgevolgd en voor al geldt dit voor moderne wegen met ge stoten wegdek. Een zeer streng toezicht van Rijks- en gemeentepolitie en van dc daar\oor aan gewezen ambtenaren cn beambten van den Rijks Waterstaat ware wel gewenscht, in 't belang van de veiligheid van het ver keer. Herkeuring aangevraagd Maandag is de kunstfilm Alraune, uit een oogpunt van spel een van de beste Duit- sclie films, met Paul Wegener cn Brigitte Helm in do hoofdrollen, door de centrale commissie voor de filmkeuring voo*- de ver tooning in Nederland verboden. Naar wij vernemen is de film overal cl ders goedgekeurd en was zij ditmaal aan de keuringscommissie aangeboden in den vorm. zooals zij door do strengste keuring van Europa, de Italiaansche, was goedgc keurd. Naar wij verder vernomen is herkeuring alreeds aangevraagd. (N.R.Ct.) AANVARING OP HET Y. Amsterdam, 22 Jan. Op het Y nabij het dok „Hendrikheeft hedenmiddag om streeks vier uur een aanvaring plaats gehad tusschen het vrachtsoomschip van de K. N. S. M. „Merope" en het klipperschip „Dc Vier Gebroeders". De „Vier Gebroeders" bekwam aanmerke lijke schade aan het voorschip, terwijl de „Merope" in het geheel geen averij opliep. Persoonlijke ongevallen hebben niet plaats gehad. HOFBERICHTEN. 'sGravenbagt. 22 Jan. H M de Ko ningin, Z.K.H. de Prins, de Grootherlogin van Oldenburg en H.K.H. Prinses Juliana, gebruikten hedenavond den maaltijd hij H. M. de Koningin-Moeder, ten paleize Voorhout. Prinses Victoria van Bentheim, die eenige dagen de gast is gewee6t van de Konmgin-Mosder, is naar Duitschland te ruggekeerd. ZWARE MISHANDELING. Arnhem, 21 Jan. Hedenmorgen stond voor dc rechtbank tc Arnhem terecht do 38-jarige arbeider Teunisscn uit Nijmegen, die op 19 November van het vorige jaar den 72-jarigen van Varsseveld, die bij hem inwoonde met een steel zoodanig op het hoofd sloeg, dat deze kort daarna over leed. Hij werd vervolgd en stond hedenmor gen wegens zware mishandeling den dood tengevolge hebbend, terecht. Uit het getui genverhoor bleek, dat verdachte zijn slacht offer liefderijk in zijn huis had opgenomen en hem trouw verzorgde. Deze was echter buitengewoon twistziek en opvliegend van aard. Op den bewustcn avond had hij zich zeer onheusch tegen Tcunissen gedragen Het is tot een woordenwisseling gekomen, waarna de oude man een stoel greep cn daarmede Teunissen bedreigde. Tcunissen, doorgaans kalm van aard, kon zich waar schijnlijk niet meer beheerschen en greep eveneens een stoel cn sloeg de oude man daarmede dood. De substituut-officier van justitie mr I.azonder eischte wegens zware mishande ling den dood tengevolge hebbende twee jaren gevangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. '50.000 leerkrachten uitgesloten Audievtie bij de re;eer'og s-G ravenhage, 2 2 Jan. Namens de Unie \an Chr. Onderwijzers en Onderwijze ressen in Nederland wordt het volgende me degedeeld. Op 10 en 17 Januari werden dc heeren Bon en Jungcurt namens de Onderwijscentrale in audiëntie ontvangen, respectievelijk door de ministers van justitie en van binnenland- sche zaken ter bespreking van het georga niseerd overleg tusschen de regcering en de onderwijzers, welke kwestie vroeger reeds met mmisler Terpstra was besproken. Uiteengezet werd, dat tengevolge van net ingrijpen van «Jen voorzi'ter der cen trale commissie in de rochten en bevoegd heden door Minister De Visser in 1925 aan de bizondere commissie voor de onderwij zers verleend, er th^ns tusschen den betrok ken minister en de onderwijzers geen over leg van heteckenis meer kan plaats hebben. Practisch zijn 30,000 onderwijzers thans van het overleg uitgesloten. Er werd aan herinnerd, dat vijf onder wijzersorganisaties, zoowel van openbare als van R.-K. cn Prot. bizondere onderwijzers, die vroeger bij een ambtenarencentrale wa ren aangesloten, zich daarvan weer hadden afgescheiden, zoodat alleen de Bond van Nederl. Onderwijzers via het A C.O.P., con tact met de regeering heeft. De delegatie noemde dit een onhoudba- ren toestand, die maar niet eenvoudig be stendigd kon worden met het argument, dat categorale bonden met in het tegenwoordige systeem van centraal overleg passen. Dit systeem eischt dringend herziening, die trouwens al in 1927 is toegezegd, maar nog nooit ter hand genomen Het Ls in hooge mate onredelijk tegenover een groote groep als de onderwijzers, dat betrekkelijk kleine cmbtenarencentrales wel tot het overleg zijn toegelaten en 30,000 mannen en vrouwen zijn buitengesloten Evenmin kan het door den beugel, dat van de 90,000 ambtenaren in bet centraal overleg vertegenwoordigd, er '.0,000 zijn, die noch rechtstreeks, noch zijde- l-.ngs in rijksdienst zijn en dat deze mede beslissen ook over salarissen cn wat verder tot de rcchtspositio van de onderwijzers be hoort. Er werd op aangedrongen om óf de onder wijzers een evenredige vertegenwoordiging ic het centraal overleg te geven, óf aan de tegenwoordige bizondere commissie gelijke rechten te verleenen als do centrale com missie thans voor de ambtenaren heeft. De minister van binnehlandscho zaken \roeg een schriftelijk résumé van de naar voren gebrachte vvenschcn en zegde, even als zijn ambtgonoct van justitie, nadere overweging toe. S. D. A. P. Het Paaschcongres Het gewone jaarlijksche congres van de S. D. A. P. wordt, blijkens bericht in hel Volk, Zaterdag. Zondag. Maandag 19, 20 en 21 April in de groote zaal van De Harmonie te Groningen gehouden. 1 persoons vanaf f 15.50. Ook deze matrassen kunnen wij garandeeren. EIGEN FABRIKAAT Jn riltI bij de Varkensmarkt Niemand leert door de ervaring van an deren. door CISSY VAN MARXVELDT. „Dag tante,zei Pit. „Dag jongens. Ik «om van het station. Op een fieta van de stationschef. Van zijn vrouw, geloof ik. Die heb ik geleend. Dag doddekop." Ze woeld-5 door Dots pruik. In een oogwenk verdween tante Mies op hooge beenen in het niet. „We hadden je toch met de auto kunnen halen, schat.zei Lenie's moïder. „Waarom Lang zoo leuk niet. 't Was een zalige fietstocht. Zoo Ella, wat ben jij koninklijk geworden", zei Pit. Ze stond daar jong en uitdagend en ze lichtte jolig haar vilten hoed van het korte, stralend- bionde haai. Zo schudde haar hoofd „Ik en zoo gaar als boter. Ik heb een halve dag in de trein gezeten. Ga je even mee naar boven, Dot Dan ga ik me opknap pen. „Ik ind. dat ie best van te voren had kunnen schrijven Erika baste de stem van meneer Ma rees, die in de kamer ziin krant zat te lezen. „Hoe prozaisch. oompje riep Pit. Ze liep even naar binnen, sloeg plagend zijn krant weg. „Bent U niet dolblij me zoo onver dacht te zien Kom, ga je nog meo Dot." •;Ja". zei Dot. Ze stak haar arm door die van Pit. „Lcnie riep Pit, plens je een massa water bij de thee Ik sterf van dorst." Dan slingerde ze Dofs armen heen en weer. „Vin je 't hier niet zalig, ouwe jongen?" „Ja, wel nu jij hier bent zei Dot op een toon, die ze van Lenie weeïg zou hebben gevonden. „Aboe, schudde Pit en race'te met Dot de trappen naar boven. A HOOFDSTUK II. Pit zat in het bad en zong en plaste. Dot zat op een stoel voor de badkamerdeur cn hield de wacht. Want Pit had het slot van de badkamer op een raadselachtige manier geforceerd, en vreesde nu diverse invallen. „So from London to Alaska. Here is what we want to ask ya. How do you diedeldoedeldaddeldoedel- doczong Pit „Zit je er nog Dot? „Natuurlijkzei Dot. „Ik snap alleen niet, dat je bang bent, dat er iemand zal binnen komen, als je zoo n keet schopt." „Ze kunnen toch best denken, dat ik hier in de vensterbank mijn levensvreugd zit uit te krijten", riep Pit terug. „So from London tot Alaska, tralalalalala oh stik", zei Pit. „Wat is er?" „Zeep in mijn oog, trala lala lala ask ya. How do you dicdeldoedeldaddelknocdcl- ja-doe Dó-ót „Ycs?" „Wat doe je?" „Ik zit met mijn teenen te spelen", grom de Dot. „Leuk," zei Pit. „Ik zeep mijn armen in.... So from London to Alaska." „Pitgilde Dot, „ken je geen ander liedje? „Massa's. Maar dit zit letterlijk in mijn téte vastgeroest. Ik heb het 'de laatste drie dagen aldoor moeten zingen voor kleine John. Die was er dol op." „Ik heb eens twee weken achter elkaar van je hela hola gejammerd." „Om te brullen zegSo from Lon don to AlaskaZie je wel Dot? Geef me gauw een andere deun aan de hand." Dot wist op dat moment ook geen ander liedje dan het door Pit mishandelde How do you do." „Komt er nog wat van 0 Anders begin ik weer van voren af aan!" dreigde Pil, „Ik weet niets niéts", kermde Dot. Pit lachte. „Zeg Dot, je doet me denken aan onze Guus, toen die nog student was. Die was 'es een keer naar den Haag geweest met een paar lui en bij een vriend blijven -lapen. 's Morgens versliep hij zich natuur lijk en kwam pas 's middags op 't lab. De professor zei, voor hij zich kon excusecren of wat ook „En waar komt U vandaan, meneer Wendelaar?" En Guus zeg, was hcelemaal niet voorbereid. Luister je Dot „Ja, ga door." „Guus zei„Ik kom uit den Haag, pro fessor." „Zoo. En hadt U niet kunnen zorgen op tijd aanwezig te zijn „Ja, dat wel professor maar ziet U, mijn meisje is gevaarlijk ziek." ..Ah zoo," zei de professor, en keek mee warig, „ik wist niet, dat-e-U geëngageerd was, meneer Wendelaar." ,,'t Is ook nog niet officieel", zuchtte Guus. Nu, dat was waar, gelukkig." „En wat mankeert Uw meisje?" vroeg de belangstellende profGauw Dot, noem een gevaarlijke ziekte." „Hemel ja, ik weet nietKinkhoest, zei i Dot. Pit proestte. „Je bent bijna zoo erg als Guus. Die kon heelemaal niets bedenken. Hij snoot zijn neus maar eens, en kroop weg achter zijn zakdoek, alsof hij aange daan was. Eindelijk zei hij gesmoord: „Blin dedarmontsteking professor." En die prof was zoon schat zeg, die bood hem direct aan, of hij den volgenden dag niet weer naar den Haag wilde „En is die prof er nog achter gekomen vroeg Dot. „Natuurlijkzei Pit onverschillig. „Guus heeft het hem verteld." „En wat zei hij toen?" „Ja, zoover ging het verhaal nooit grin nikte Pit. Het was even stil Dot wipte met haar stoel tegen de badkamerdeur. Pit ploeter de en plaste. Dan begon het geneurie weer en even later schoot Pits stem opnieuw hoog en jubelend los ..So from London te Alaska trala lala lala ask ya. How do you diedel „Wat is dat hier voor een herrie?" Over de dikke looper was meneer Marees onhoor baar dichterbij gekomen. „Wie is in de badkamer?" „Alleen maar Pit. Die zingt een beetje." Dot voelde zich een schoolkind, betrapt op een onvergeeflijke zonde door een strenge leerares „Erica!" riep meneer Marees cn bonsde op dc deur. ,.U mag heelemaal niet aan die deur ko men", gilde Pit. „Dot, waar zit je Het slot is kapoet." „Hoe komt dat kapot?" baste de stem. „Nu moet U niet zoo onvriendelijk zijn in den vroegen morgen. Dat heb ik per onge luk kapoet gedraaid, oompjo." „Maar allemachtig, hoe kan dat?" „Ja, dat weet ik ook niet. Mijn sterke handen, denk ik.. Maar ik geloof wel, dat het maklijk te inaken is." „Ja, daar zul jij wel verstand van heb ben. En ik wou, dat jo niet zoo schreeuw de, Erica." „Schreeuwen? Ik zong!" zei Pit. „So from London to Alaska „Erica, tante Mary slaapt nog. Zou je daar rekening mee kunnen houden?" „O natuurlijk. Ik zal stil zijn. Onmiddel lijk. Oom Jules! Luister eens!' „Ja, wat is er nu nog?" „Ik heb de helft van Uw badzout ge bruikl. Erg?" „Nee, heelemaal niet. Als je je mond maar houdt. 't Wordt een mooio dag vandaagzei meneer Marees tegen Dot. Die bloosde, cn keek door het groote, gekleurde venster naar buiten. „Heerlijkzei ze. Meneer Marees draaide zich om, beende weg. Stilte. „Dot, wat doe je?" „Ik sta in den tuin te kijken." „En ik droog me afHow do you Vreeselijk. Daar zou ik alweer beginnen. Bij Guus en Edith kon je brullen in de bad kamer tot je blauw zag. Daar ben ik ver wend natuurlijk." „Daarom heb je mij maar aan mijn lot overgelaten", zei Dot. „Och, kwibus, ik zal voor jou straks ook zingen, hoor. Ik ben nu in een wip klaar. Mijn eene bedslofje drijft zeg. Brr, lam ge voel." Gehuld in de meest grillige van alle Ja- pansche kimono s, kwam Pit te voorschijn. Rozig en frisch. L (Wordt vervolgd.}

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 5