Hoe wij Holland in Amerika brengen F. A. LOMANS PHILIPS LAMPEN Een belang dat men onbelangrijk acht Ais wij eens niet benepen waren? DE LUSTRUMFEESTEN TE LEIDEN Prijzen voor fraaie straat versieringen Havik 41 Tel. 292 Het lichtfeest te den Haag HUMORHOEKJE i_ wswitnfl J Waarom op propaganda=materiaal boerencosluums en klompen moeten prijken Do Amerikanen zijn voor Holland altoos welkome gasten. Eon Amerikaan is royaal op reis. Maakt het zIcq gaarne makkelijk en omringt zich bij voorkeur met zekere weelde. Een Amerikaan heeft daarvoor het geld. Geen wonder du«. dat Holland bij voorkeur in het land der Amerikanen re clame maakt voor het bezoek aan Holland. Dat doet Holland in alle landen, van waar uit het toensmo zich gaarne naar Neder land richt, maar in Amerika voert men die reclame vermoedelijk het meest intensief, omdat men er daar de beste resultaten mco bereikt. Voor die reclame bestaat een aparte com missie. heet: de Nederlandsche commis sie voor verkeerspropaganda in Amerika. Zij werkt nauw samen met de Algem. Ne derlandsche Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer cn niet minder nauw samen met de Nederlanösch-Amerjkuansche Kamer van Koophandel. Deze commissio heeft gisteren in Amster dam een tentoonstelling gehouden van haar werk. In het Carlton-hotel exposeerdo zij alles, waarmede zij in Amerika reclame maakt \oor Nederland, om het publiek- eens to laten zien, met welke materialen zij daar de aandacht trekt voor Nederlands schoon in stad en land, en op welke wljzo zij het Amorikaanache volk ervan poogt te overtuigen, welke genoegens kunnen wor den beleefd van een reis naar Nederland. Wij schrijven doze regelen n i e t, om onze lezers op te wekken deze expositie in het CarltoD-hotoi (e gaan bekijkon. Want als dit nummer onzer courant gelezen wordt, is die tentoonstelling in Amsterdam alweer voorbij. Zij hoeft maar één dag geduurd, "s Middags geopend, 's Avonds alweer ge sloten. Zij diende ter opluistering van de feestelijkheid die de Nederlondsch-Amerl- haansche Kamer voor Koophandel gisteren vierde. Toch had de Commissie voor de Nedcr- 'andscho verkeerspropaganda in Amerika, de redactie van het Utrechtsch Dagblad gisteren naar Amsterdam gonoodigd, voor deelname aan een conlcrentie, waarin de zaak dier Nederlandsche propaganda zoa worden besprokon. Die conferentio was tien malen bolangnjker dan do expositie, omdat in het gesproken woord eerst duidelijk aan den dag trad. welk ccn buitengewoon groot belang met die Nederlandsche reclame in .Amerika wordt gediend. Het was C. R. T. baron Krayenhoff, de voorzitter der com missie, dio ons in deze conferentie medodeo- lingcn deed. die waard zijn onder de alge- rnecne aandacht van het Nederlandsche pu bliek tc worden gebjacht. Die Ncdcrlandschö cnmmissio doet in 'Amerika, ronduit gezegd, wondoren. Won deren omdat zij het is met haar als met zooveel andere organisaties véél werk moet doen met een kapitaaltje, voor het noemen waarvan men zich eigenlijk hard behoort te schamen. Gij weet hot: voor vreemdelingenverkeer heeft men in het al gemeen nie: veel over. Men ziet graag dui- zendo vreemdelingen op bezoek komen, liefst tienduizenden, vocral vreemdelingen die véél gold verteren maar als het er op aan komt wat bij tc dragen, om die vreemdelïngentrek naar ons toe te halen, dan spelen wij den arme en den onverschil lige en den niet gointoresseerdo en doen wij niets, of belachelijk weinig. Hoeveel leden telt de Uirechtsche Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer?? Welnu, dio Nederlandsche Commissie voor vcrkeersreclame in Amerika zit er al nèt zóó voor. Men verwacht van haar, dat zij half Amerika naar Holland op de boot zal zetten, vooral veel richards, die een gulden durven uit te geven maar men laat dio commissie tobben met een zOÓ allerbeschcidcnst budge\ dat zij nu cn dan huiverig is, om de reken'ng van eenig door haar ondernomen werk tegemoet te zien.. Eigenlijk zou men willen, dat dio commis sio het maar zélf betaaldol En ook nu weer zit zij stad en land af te hengelen, om 4.100 dollar bij elkaar te brengen, die zij tékort komt op haar begrooting, dio zij beknibbeld en beknabbeld heeft, om het toch maar zoo zuinigjes mogelijk to doen. Holland schijnt te denken, dat die Ameri kanen van zélf wol komen, on dat er niets behoeft te worden gedaan, om ze naar Ne derland te trekken. Maar hét klelno ver- stand, dat aldus benepen do wereld berede neer:, vanuit een kloin hoekskc, rekeni er niet mee, dat alle andere landen het on mogelijke mogelijk maken, om in Amerika de attentie voor zich op to eischen. Italië voert een geweldige verkeers-propagandn, Zwitserland idem, Frankrijk verzint van alles om do mcnschon naar zich toe te ha len. Engeland "heeft er ontelbaro pondon voor over maar Iloliand telt een paar dubbeltjes uit on zegt: ze zullon tóch wel in Nederland belanden. Laten wij wat noemen. De Nederlandsche commissie zond on langs 100,000 reclame-boekjes voor Holland naar Amerika. Uit New-York kawni de mededeeling: „Wat moeten we met 100,000 boekjes begin nen? Die zijn in één dig uitgegeven. Zoo lang ge me: begint met een zending van op z n minst 300,000 boekjes, kunt ge het wel laten, want gc bereikt eenvoudig niets. De commissie had al met de alleruiterste financicele offers 100,000 boekjes bij elkaar gebracht cn kreeg als antwoord op haar inspanning de invite, om er minstens vijf maai zoo veel te sturen. Andere landen stuurden wel tienmaal zooveel. Do Nederlandsche commissie durfde fei telijk met een begrooting van 14,000 dollar niet goed voor den dag te komen, wel we tende, dat men van zoo u bedrag in Holland de stu'pen zou krijgen. Duitschland, het arme Duitschland, dat drommels goed beseft wat de waarde is en do beteekenis voor bet land van een bloeiend vreemdelingenverkeer, stond een eerste crediet voor do propaganda in Ame rika toe van ƒ601000. Een eerste crediet, om er mee te beginnen er zou nog over méér kunnon worden beschikt Enge land en Frankrijk bezitten in New-York voor hun verkeerspropaganda schitterende hureaux ziot men daartegenover de lokaliteit, waarmee Holland zich behelpen moet een lokaliteit, die men met schrik en beven voor 5 jaar heeft mooten huren, om dat men werkelijk nlot wist hoe daarvoor het geld bijeen to moeten scharrelen, dan kan mon zich niet ontworstelen aan den in druk. dat de Hollander* in Amerika zich hebben te behelpen als een stelletje arme jongens. Wanneer de Nederlandsche Spoor wegen, op aandringen xen baron Krayen- hoff zich niet garant hadden willen stellen voor de huurbetaling gedurendo dio vijf jaren, dan had de Nedehandsche commis sie haar bureaux in New-York niet eens kunnen aanhouden! Zóó moet men in Amerika werken, om Holland aan z'n vréemielinvenbezoek te helpen! Als een lichtende p ek tegenover die financieel© misère staat de frappante sa menwerking die de commissie overal on dervindt: samenwerking met de Nederland sche Spoorwegen te Utrecht; samenwerking met Vreemdelingenverkeer in Den Haag; samenwerking met de Nederl. Amerikaan- sche Kamer voor Koophandel; samenwer king met iedereen, die do commissie op de een of andsre manier kan helpen. Als Ne derland financieel zooveel medewerking toonde als mon steun ondervindt van col leges die voor het werk in Amerika gevoe len, dan zou de Nederlaudscho commissie zooveel te aangenamer haar moeilijke werk kunnen volbrengen. Mooilijk werk en oortdurend ieder kwartje moeten uitzui nigen omdat men anders spaak loopt en dus elk oniernomcn duizendmaal overwe gen op do vraag, of het wel kan en dan al les zoo karig mogelijk in elkaar zetten men zou er nu cn dan óe boel bij willen neergooion en zeggen, loop naar do pomp met jullie krenterige beschouwingen; maar om dan dat geheele vreemdelingenbezoek uit Amerika er aan te wagon, om het nooit weer terug te kunnen winnen, dat doet de commissie aan weer voortgaan, al wordt de fine flour van hot werk er wel eens door ontnomen. In deze conferontie kwam een merkwaar dig punt aan de orde: moeten wij in Ame rika altoos Holland blijven uitbeelden met boeren-pofbroek cn klompen, en is er nu nooit eens wat anders te bedenken om Ne derland voor den Amerikaan aantrekkelijk te maken? Kunnen die klompen niet eens v/eg en kan dat Marker-costuum niet eens weg en is er niet wat beters voor in de plaats te geven in onze icclame-middelen? Ziedaar de vraag, die lu deze bespreking werd opgeworpen. En Baron Krayenhoff heeft op die vraag uitvoerig geantwoord. Men heeft hot g e- probcerd om het zonder Marken en zonder klompen en zonder pofbroeken tc doen. Men heeft in het reclame-materiaal, dat aangaande Holland naar Amerika ging, al die aangevochten décors achter wege gelaten on er voor in do plaats gesteld afbeeldingen van onze bloeiende bloembol len-velden en photo's uit het Rijks-Museum en afbeeldingen van natuurschoon cn fraaie bouwwerken maar Amerika verkoos al dat moois niet te slikken. Als men met dat materiaal den Amerikaan gevoelig moet maken voor de reis naar Holland, schei er dan mee uit, want hij réageert er eenvou dig niet op. En in Amerika zegt men dan ook: houdt dat reclarae-matoriaal maar in Holland, in Amerika doen wij er niets mee. De Amerikaan wil costuums zien, kleederdrachten, den Walcherschen boer cn de Friosche boerin en de kaasmarkt van Alkmaar en de huisjes op Marken; als gij dat étaleert in de Amerikaansche steden, komt do Amerikaan naar Holland. Wat moeton wij nu doen? Hem de klee derdrachten onthouden en 'm photogravu res uit het Amsterdarasche Rijks-museum vóórleggen, met het resultaat dat do Ame rikaan niet komt? Of zullen wij hem Friesland, Zeeland, Marken enz. laten zien, waarmoe wij zelf nu niot zoo bijster inge nomen zijn als voortdurende propaganda middelen, en do Amerikanon daardoor bij getalen op onzen bodem begroeten? Wij doen toch immers het laatste, want het is ons ora hun bezoek aan Holland te doen, niet waar? Gelukkig hebben wij nu óók de Zuiderzee-film, die reusachtig trekt cn dc Amerikanen' bezielt met groote bewonde ring voor het machtige ingenieurswerk, dat de aandacht heeft gaande gemaakt van dc geheele wereld I Om nog even op die boerenklocding en klompen terug tc komenmen had dan naar Amerika afbeeldingon gezonden van onze bloembollen-velden. Weet gij, wat men in Amerika met die photo's deed? Men plakte or z I f boeren op. midden in die bloeiende tulpen en hyacinthen, boeron uit een willekeurige provincie; een photo uit Holland zonder boeren was geen photo cn als reclame-middel voor den Amerikaan niets waard!! voor beschikbaar. En ze wint daarmee ook een reusachtig vreemdelingenbezoek van over den Océaan. Vergelijk daarmee nu eens wat Holland op dat gebied presteert. Een blos van schaamte gaat over onze wangen. Het kost geld, en als het geld kost, dan moet men er in Holland nog eens over slapen. Men krijgt daar de voordeelen lie ver voor niemendal of voor een schijntje! Ondanks al het zielige gepeuter met dub beltjes, is de Commissie er toe over gegaan om harentwege weer eens iemand naar Amerika te zenden, om door persoonlijk contact, te trachten nieuwe relaties voor vreemdelingenbezoek van uit Amerika te scheppen. De Commissie zit waarlijk niet stil; zij zint op allo mogelijko manieren om Holland in het middelpunt der Amerikaan sche belangstelling te houden, zij bedenkt van alles, stuurt wat ze maar te zenden hoeft, niet enkel het papieren materiaal, maar ook de levende propagandisten; en ze verborgt tegelijkertijd het aangezicht In de handen, als zo zich bedenkt wat dat alle maal moet kosten en waar het geld ervoor vandaan zal moeten worden gepompt. Want men laat de Commissie genoegelijk in dc geldelijke ellende zitten, omdat maar zéér onkelen, onderstreept: zéér enkelen, werkelijk inzien, welk een ontzaglijk groot finantiecl belang er betrokken is bij een florissant vreemdelingenbezoek, speciaal vanuit Amerika. Een enkel voorbeeld. Het heeft geen be trekking op Amerika, maar op Sweden. Eenigen tijd geleden kwamen twee Zweed- 9chc reizigers in Utrecht, voor een verblijf van enkele uren. Ze werden door Vreemde lingenverkeer te Utrecht rondgeleid en ver trokken weer. Zooals er zoovele vreemde lingen gaan en komen. Maar dat korte be zoekje van enkele uren heoft tot gevolg gehad, dat voor de volgende week de komst aangekondigd van een gezelschap Zweedscho reizigers in Utrecht, welk be zoek eenige dagen zal duron. Uit dit be zoek zal zich vermoedelijk wel weer oen ander bezoek ontpoppen maar men ziet uit dit enkelo gegeven toch al weer, tot welke verrassende resultaten een goed ge organiseerd vreemdelingenverkeer kan lei den! Als de racnschen dat maar eens wil den begrijpen. Filmen zijn voor de Amerikaansche pro paganda uitnemend. Ge moet eens zien, wat Duitschland er voor over heeft, om prach tige filmen te laten maken en daarmee de Amerikanen naar de Duitsche steden te trekken. Duitschland heeft daar kapitaal Een enkel woord over do -tentoonstel ling. Hot was een expositie van alles, wat de Commissie naar Amorika zendt, om daar de menschen warm te maken voor Holland en een bezoek daaraan. Brochures, photo'6. reclame-bil jetten, poppen in kleederdrach- tem, noem maar op wat ge wilt. De wan den van do zaal in het Carlton-hotel wa ren behangen met honderden platen en photogravures, en tafels vol 6tonden geèta- leerd met al het drukwerk, dat naar Ame- rka gaat om daar gelezen te worden, druk werk in allerlei kleuren, fraai geïllus treerd. Utrecht was op deze expositie vertegen woordigd door een aantal kleurige billetten, met onzen Utrechtschon Dbm als aandacht trekkend middelpunt. In Amerika hebben deze billetten véél 6ucces. Ze worden graag overal geplaatst Aan een pers-diner dat in het Carlton- hotel volgde, kwam o.m. aan het adres van baron Krayenhoff een telegram in van den Utrechtsohen Burgemeester, Dr. Fockema Andreae, die Baron Krayenhoff alles goed6 toewensohto in dieii6 moeilijken arbeid om Holland te propageeren in Amerika. Namens de aanzittende journalisten sprak de oudste hunner, Dr. Rademaker uit 'sGra- venhage. oveneens vriendelijke woorden tot Baron Krayenhoff. onder opmerking, dat het wel zonderling, ie, dat onze regeering nog altoos half-lauw staat tegenover het grooto vreemdelingenverkeersbelang, dat voor ons een landsbelang i6. Des te méér- dero waardesring gloeit er voor een tnan als Baron Krayenhoff, die onvermoeid voort gaat, tegen alle lauwheid en laksheid in, om de Nederlandsche belangen in den vreemde te hehartigan, Holland tot heil! De tentoonstelling van éénen dag is al weer voorbij. Maar blijven doet en voort gaat het mooie werk van deze Noderland6che Com missie voor Verkeersbelangen in Amorika, wter arbeid ook op deze plaats een harte lijk woord van warme appréciatie worde toegebracht, ln het vertrouwen, dat Neder land dieper zal gaan beseffen wat zij aan deze Commissie schuldig is. Het gaat niet om dank. De Commissie werkt daarvoor niet. Schuldig is men haar: méér steun. Daarop heeft zij recht. Waarom haar die steun dan onthouden? UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd lot ridder in de Oranje-Nassau ordo W. A. Vroegop, directeur der vereeni ging lot Christelijke Liefdadigheid te Wa genborgen en D. Troost, administrateur dier vereeniging aldaar; toegekend de zilveren cere-medaille in de Oranje-Nassau orde aan J. Ossebaar en J. Swert beiden wonende Ic Oosthuizon en in dienst bij do Koninklijke fabriek van Eys- sens verduurzaamde Kaas to Alkmaar. Toegekend de zilveren eeremedaille der Oranje-Nassau orde aan mej. T. Blceker, huishoudster van de familio A. P. van Doesburgh te Den Haag; idem de bronzen eereraedaille aan mej. D. Ronner. in dienst van de familie van Beusckom tc Horsten. Bij beschikking van den directeur-gene raal der P.T.T. is met ingang van 1 Sep tember a.s. benoemd tot directeur ie Raamedonkveer de referendaris 2e klasse der P.T.T. J. Poel te Haarlem (postkan toor); met Ingang van 1 Augustus eersfko- mende als directeur van het P.T.T.-kantoor te Ravenstein de adjunct-referendaris der P.T.T. J. Klein te Amsterdam (telegraaf- en telefoonkantoor); bij beschikking van den minister van fi nanciën is de ontvanger der registratie H. R. Overbeek verplaatst van het kantoor te Slochteren naar het kantoor te Alfen aan den Rijn. Geen maskerade, zooals men die van vroeger kende Leiden, 23 Juni. De eerste dag van do lustrumfeesten, welke gewijd was aan het inhalen der reünisten, behoort tot het ver leden. Het feest heelt tot laat in den nacht geduurd cn er hecrschte ongekende vreugde in het sociëteitsgebouw en in het feestge bouw. Over de drukto in de stad hebben wij ook al een on ander medegedeeld. Inderdaad was het er druk; ook vele vreemdelingen waren in de versierde sleutelstad gekomen! doch het grootste conlingcnt zal vermoede lijk komen op den dag van den optocht, n.l, Woensdag a.s. Wij schrijven opzettelijk „optocht", om dat do directie van de Blauwe tram, of schoon haar streven om er toe mede to wer. ken, zoovee! mogelijk vieemdelingen naar Leiden te lokken, bicrin wel wat ver is ge gaan door bij haar reclames in de tram- rijtuigen te spreken van „maskerade". Zij, dio Woensdag echter naar Leiden komen, door deze^ reclame in der waan gebracht, dat er dien dag maskerade zou zijn, zou den echter bedrogen uitkomen. Van een maskerade, zooals wij di? uit de lustra van vóór den oorlog kennen, is geen sprake. Men zal alleen een optocht te zien krijgen van do dee'nemers, maunelijkc en vrouwe lijke, aan het wagcnfeestspel, met de noo- Iige paarden en eenige vehikels. Niettemin behoeft dit niemand af te schrikken, naar de Sleutelstad tc komen, omdat cok het zien van öezen optocht on getwijfeld een reis naar Leiden waard is. De versierde straten, hoewel de aanklee ding niet haalt bij den tijd van vóór den oorlog, zien er, medo door het bijna huis aan huis uitsteken der vlaggen, frisch cn fleurig uit. De lustrumcommissie, die fraaie prijzen hal uitgeloofd voor de mooiste straatversiering, heeft, o.i. zeer terecht, den eersten prijs toegekend san de bewoners van het Noordeinde, dep tweeden aan dio van den Stalionweg. Wanneer deze regelen onder de oogen der lezers en lezeressen komen, is de twee de dag van de lustrumfeesten reeds aange broken. EEN RECORD. Do K. L. M. meldt: Het nieuwe lS-per6oons vliegtuig P. H. A. G. A. van het type Fokkar IX, vloog Maandag a.ls dienstmachinc van dc K.L.M. in recordtijd van Amsterdam naar Kopen hagen. Het vertrok om 1S.57 uur van Schiphol en landde 2 uur en 43 min. later, om 16.10 uur (Amst Zomertijd) op Kostrup, het vlieg veld van Kopenhagen. Met gunstigen wind werd oem gemiddelde snelheid van bijna 290 K M per uur bereikt. Dc passagiers waren opgetogen over de schitterende en voorspoedige vlucht. DE MOORD IN DE FABER VAN REIMSDIJKSTRAAT. Verwijzing naar een ander gerechtshof. 's-Gravenhage, 23 Juni. De Hooge Raad heeft heden arrest gewezen in de zaak den 43-jarigcn marktkoopman M. B., die door het Haagsche gerechtshof wegens doodslag op zijn vrouw, gepleegd in den avond van 30 Mei van het vorige jaar, in zijn woning aan de Faber van Riemsdijk- straat te 's Gravenhage, is veroordeeld tot jaar gevangenisstraf. De Hooge Raad heeft het arrest van het Hof vernietigd en de zaak ter berechting en afdoening verwezen naar het gerechtshof te 's-IIertogenbosch, op grond van de over weging, dat, uit het proces-verbaal van de terechtzitting van het Hof niet blijkt, dat de geiuige-deskundige Oly en de getuige dr. Buisman Ebbinge, arts beiden te 's Graven hage, de door de wet geëischte belofte heb ben afgelegd. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad had e- oneens tot vernietiging en ver wijbing geconcludeerd. i ELECTR. TECHN. BUREAU UTR. STRAAT 15 TEL. 483 PRIMA ADVOCAAT BOERENMEISJES, BOERENJONGENS, VOORBURGH, MASSA's SCHILLETJE, alsmede de bekende „OUDE KLARE" merk „Oowo Dnijs" f 325 per Liter, i Verkrijgbaar L d. Slijterij in Gedistilleerd Het aantal inschrijvingen thans reeds 70 Een beroep op groote instellingen Het uitvoerend comitó voor het liomtcest te 's Gravenhage Jieeft de vorige week ver gaderd en o.m. de volgende besluiten ge nomen: De lichtstoet zal worden gehouden op 30 Augustus en 1 September -en het ligt in de bedoeling een gondelvaart te organi6eeren. Credieten zijn toegestaan voor een wagen: Hulde aan de Koningin, en voor een wa gen, welke zal medevoeren de vlaggen van Rijk, provincies, van Oost- en West-Indië, en verder voor verlichting van de torens van de Grooto Kerk en van de Schevening- sche kerk aan de Keizerstraat. Het aantal inschrijvingen voor den licht stoet is thans tot 70 gestegen, waaronder 20 van verecnigingen. Uit tekeningen en kostenramingen, welke ter vergadering aanwezig waren, bleek, dat zonder hooge kosten ook voor luxe-auto's een goede versiering en verlichting kunnen wol-den aangebracht. Voor verlichting van bijzondere en open bare gebouwen zijn eenige voorloopige plan nen het comité bekend geworden. Eenige aanbiedingen aan hot comité om kosteloos bepaalde gebouwen te doen belichten, zijn in overweging. Het comité zal zich thans richten tot groote instellingen en zaken, mei het ver zoek rechtstreekeche medewerking te vcr- leenen, indien haar gebouw zich door lig ging en architectuur voor verlichting leent cn indien zulks ni-at het geval is, om, irt overleg met het comité, een bijzondere plek Sn de stad of een bijzonder openbaar ge bouw te doen verlichten, of door een bij drage het comité in staat te stellen, voor rekening van het comitó een verlichting aan te ljrcngen. INTERNATIONAAL MIJNBOUW- KUNDIG CONGRES TE LUIK. Benoeming van regeeringsver- tegenwoordigers. Door de Ministers van Waterstaat en van Onderwijs. Kunsten en We tanschappen zijn benoemd tot gedelegeerden van de Neder landsche Regeering bij het Internationaal mljnbouwkundig congres, dat van 22 tot 28 Juni 1930 te Luik zal worden gehouden: C. Blankevoort, hoofdingenieur der mijnen te Maastricht; prof. dr. H. A. Brouwer, hooglecraar in de alg>meeno en practische geologie te Am sterdam; prof ir. M. H. Caron, hoogleeraar in de metallurgie, te Delft; prof. ir. F. K. Th. van Iterson, directeur van de Staatsmijnen in Limburg, te Heer len; dr. W. J. Jongmans, directeur van het Geologisch Bureau voor het Nederlandsche Mijngebied, te Heerlen; id. D. J. Klink, directeur-generaal der Oranje-Nassau Mijnen, te Heerlen; dr. P. Tesch. directeur van '6 Rijks Geolo- gi6chen Dtenst, to Haarlem; en i6 als hoofd der delegatie aangewezen prof. dr. II. A. Brouwer, voornoomd. Ontstamde verloofdeJldorgen kun Je niet komen om dat Je naar een lezing ln de postzegelverzamelaarsclub gaat gisteravond moest Je naar een bijeenkomst van de vereeniging tegen de doodstraf verdraaid nog toe Eg bert, Je trekt er altUd maar op alt om te fuiven", 4 (London Opinion))

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 5