BAD I A.V.R.0,-PROTEST IN DE MARKTHAL STADSNIEUWS FONGERS 1 ARTIKELEN RAMSELAAR I BADMUTSEN BADSCHOENEN BADCOSTUMES BADDOEKEN SPORT Een motie aan den minister Telegram aan de Koningin De drooglegging van de Zuiderzee Restaurant Princess WATERPOLO NEPTUNUS I—KWAKERS I 6—3. Voor de competitie van de U.P.Z.B. werd Donderdagavond in de zweminrichting' da ontmoeting Neptunus I—Kwakers I i Laren) gespeeld, onder leiding van den heer Bar- telsiuan. Neptunus speelde met -aen Invaller doelverdcdiger. In een vlot geepeelden wed strijd wist het Neptünue zevental verdiend te winnen met G3. Stand met rust 41. Direct na den ingooi neemt Neptunus de leiding. De Kwakers halen den bal, deze belandt bij Neptunus even wordt de bal heen en weer g?speeld waarna een ver schot van Bakker doel treft. Geleidelijk wordt de stand opgevoerd tot 4—1. Na de rust zijn d> partijen wat meer aan elkaar gewaagd en weten beide zeventallen nog 2 maal het doel te vinden. Het Neptunus zevental was als volgt sa mengesteld. H. ten Hoedt J. Iiendriksen A. Smsitink G. v. Duinen 0. J. v. d. Linden K. A Leeuwen A. \y. Bakker. Volgende week speelt Neptunus tegen de Pinguïns Buseum wederom in de zwemin richting. NEPTUNUS I—A. Z. en P. C. I. Op verzoek van Neptunus worden de voor as. Zondag \astgestelde wedstrijden van A. Z. P. C. I en II tegen het eerste en twee de zevental van Neptunus reeds Zaterdag avond in Zaandam gespeeld. Ook ditmaal r ;llen de A. Z. en P. C.'ers, ondanks de wij ziging welke in het zevental ls aangebracht, een nederlaag te slikken krijgen, daar de Zaandammers tot de Sterkste ploegen van deze afdeeling behooren. A. Z. en P. C. spéélt in de volgende formatie: C. v. Ommeren Jr, Th. v. Haselen, J. H. van Goor, G. W. v. Ommeren, C. A. F. Bartelsman, J. H. Kleber, L. van Dommelen. Neptunus IIA. Z. en P. C. II. In 'deze ontmoeting is de mogelijkheid niet uilgesloten dat de Grocn-witten een behoorlijk resultaat zullen behalenm.a.w. een gelijk spel. Evenals het eerste is Nep tunus II dit jaar een sterke tegenstander, zoodat wanneer A. Z. cn P. C. een gelijk spel zou boeken zij alleszins tevreden kun nen zijn. In ieder geval kan er best één winstpunt dc Czaar Peter stad meegeno men worden. De opstelling van het tweede team luidt: P. Badings. A. Klasser, Fliek, S. v. Raalte, W. G .uk. W. Houtzager, A. v. Duin. S. B. BOAS. Bedankt als lid van den raad. Naar wij vernemen heeft de heer S. B. Boas, lid van den Gemeenteraad (V. B.) be dankt voor het raadslidmaatschap. Het Centraal stembureau heeft met ingang van heden in zijn plaats benoemd verklaard de heer II. Baan. POSTDUIVENVEREENIGING LUCHTPOST" ,DE De uitslag van dc wedvlucht gshouden vanuit Roosendaal, afstand 80 K.M. op Zon dag j.l. is als volgt. In concours waren 151 duiven. Het weder was gunstig. De wind was Oost. Dc duiven waren les le 7.50 uur Aangewezen duif 10 ct. J. Maaesen, met 510. 2 Aangewezen duif 25 ct. G. Koppen met no. 6. Aankomst oer6tc duif 9 u. 23 min. 35 6cc. Aankomst laatste duif 9 u. 46 min. 57 sec. De prijzen werden behaald als volgt: G. Koppen 1G13—IS—22—30. J. Maossen 2—20—29 \V. Gerth 3-4—5-16. N. II. Egink 7-20-32 J. Koolmees. 8. T. Voorenkamp 9. D Hofland 10-11—33. N". v. d. Berg 12. H. van Eïden li. B. v. Platcringen 15—23. A. Meskes 17. I. Tuithof 19. De Bot 21. H. J. Hol 24. W. v. d. Riet 20-28— 31. .1. Noorman 273i. T. Reken 32 'H. Pieters 36. M. v. d. Kuilen 37—38. STADSNIEUWS. Mr. van Doorne en de heer Noest critiseeren het besluit en de houding der andere om- roepvereenigingen Gisteravond had in de Markthal d<o pro- testvergadering plaats welke het A.V.R O.- comlté te dezer stede had uitgeschreven om een protest te doen hooren tegen de wijze waarop minister Reymer den zend tijd heeft verdeeld. Tot deze bijeenkomst hadden alleen de luistervinken van de A. V.R.O. toegang, die tezamen de markthal zoo goed als geheel vulden. Langs de wan den en voor het podium, waarop een mu ziekgezelschap uitstekende muziek ten ge- hoore bracht, waren doeken gespannen, waarop allerlei opschriften prijkten. Wij noemen hiervan: „Hoeveel tyrannic kunt gij slikkon?"; „Wij willen A.V.R.O. in de huiskamer, de volle week": „Rechten ver trapt, vriendschap versterkt"; „Waterstaat dempt Zuiderzee, maar geen opstand tegen zedelijke roof aan A.V.R.O."; „Sectarisme drijft A.V.R.O. buiten de grenzen"; „Voor Nederlanders is geen plaats in Nederland"; enz. De heer P. -Kortland, voorzitter van het A V.R.O.-comité wees er in zijn openings woord op, dat door het zendtijd besluit hel A.V.R O.-gebouw aan het wankelen is ge bracht. Voort9 herinnerde hij aan een in consequentie van Mr. Duys, die eerst heeft gezegd „Stik in cultuur en verdwijn" ter wijl de V.A.R.A., waar hij nauw aan ver want is, kwam met de mededeeling, dat de V.A.R.A. cultureele verheffing wilde. Spre ker nam het de tegenstanders kwalijk dat zij leedvermaak hadden in den achteruit gang van een ander De heer Kortland deel de mede. dat de musici leden zijn van de stafmuziek van 5 R. I., die geheel belang loos hun medewerking verleenen. (langdu rig applaus). Rede van Mr. van Doorne. Mr. van Doorn e, lid van het II. B. der A.V.R.O., wees er in den aanvang van zijn betoog op dat ons land „beroerd' wordt geregeerd. Hij bracht onder de aan dacht der luisteraars, dat de A.V.R.O. al léén stond tegenover drie politieke tegen standers. In de Kamer hebben wij bij dc interpellatie Boon de politiek van de slecht ste zijde gezien. Spreker wilde bij de ka merleden onderscheiden de eigen, eerlijke overtuiging en de poiitieke mentaliteit, daarbjj wijzende op uitlatingen van de liee- ren Slotemaker de Bruine, Vlieger, Van Dijk e. a„ die sympathiek hebben gespro ken, doch toen het erop aankwam hun h ju- ding vóór den minister hebben bepaald. De minister heeft bij de verdeeling een norm uitgevonden Welke hij gevonden heeft in de geestesstroomingen. Deze stroomin gen demonstreeren zich In den bloei en groei dier vereeniging. De bloei blijkt ech ter niet uit het aantal leden, doch uit do balans! Over den bloei heeft de minister wijselijk niet verder gesproken, doch wèl over den groei. Deze blijkt uit het aantal leden. Wat hij onder leden bedoelt, zegt hij niet. Toen hij zijn beleid verdedigde, be9ft hij over officieele opgaven der ledentallen gesproken, doch zij waren ongecontroleerd, dusniet officieel. Voor een zoo belang rijke zaak was een onderzoek, blijkbaar niet noodig' De minister zegt, dat hij volkomen recht gedaan heeft door iedere geestesstrooming recht te doen. Spreker neemt vervolgens het-program ma van „de zender met den Bijbel" onder de loupe, waarbij hij opmerkte, dat dit zéér algemeen is. De A.V.R.O. raag zulks niet doen! (applaus). Ook de dreigementen der andere omroepvereenigingen werden naar voren gebracht, terwijl voorts werd gestipuleerd, dat bij voorbaat heeft vastge staan dat de A.V.R.O. moest hangen. Er is slechts naar de stem van 3 leden van den radioraad geluisterd! Met politiek ge weld moest het A.V.R.O. licht worden ge doofd, doch daarvoor is een vuur in dc plaats gekomen, een vuur van verontwaar diging, dat het laatste greintje respect vodr deze regeering zal verasschen! (applaus.) De minister beneemt 3]/t dag van het A.V. R.O.-genoegen in dc huiskamer der luister vinken; wij zeggen hierop: „dat willen we niet, dat nemen we niet!' (applaus). Men vraagt zich thans af. nu een petitionne ment met 500.000 handteekeningen naar de prullemand is verwezen, wat er nog gaai gebeuren in Nederland. Mr. van Doorne wees er voorts op, dat de rede van don heer Vogt werd afgebroken omdat hij over zend tijd sprak, terwijl het demonstratief con gres van de V.A.R.A., waar dc naam van de Koningin werd gesmaad, kalm kon door gaan. Spreker herinnerde er voorts aan dat de H D. Ode A.N.R.O. en de A.V.R.O. stee-Ja onder druk hebben geleefd, terwijl hij ver volgens erop wees, dat Mr. v. d. Deure den naam van God beeft misbruikt. De heer Vogt heeft L. de Visser, toen deze vroeg om te mogen spreken tegen dc protesten tegen de geloofsvervolgingen in Rusland geant woord, dat de algemeenheid der A.V.R.O daar eindigt, waar de godsverloochening begint, en hem de deur gewezen! Speciaal de houding van Mr. v. d Deure werd aan een zeer critische beschouwing ondérwor- pen. Met nadruk wees Mr. v. Doorne op de bekende regelen „Wij dulden geen dwinge landij, waar vrijheid eeuwen stond", (lang durig applaus). Tijdens de pauze werd gecollecteerd ter tegemoetkoming in 'de kosten voor de tC dezer stede gevoerde actie. De collecte heeft bijna 200— opgebracht. De Voorzitter van het comité deelde voorts mede, dat op 30 Juni telegrammen van protest zullen worden verzonden naai den minister van Waterstaat en een tele gram om steun aan H. M. de Koningin. De vergadering ging daar onder luid applaus mee accoord. Op 6 September zullen ook Amersfoortsche luistervinken aan de pro testdemon6tratie in den Haag deelnemen. Nadat de muziek no,g eenlge forschè num mers, waaronder een xylophoon-solo, had ten beste gegeven, kwam het hoofdbe stuurslid De heer Noest aan het woord. De heer Noest bracht o.m. naar voren dat 't zendtijd besluit een storm van verontwaar diging heeft gewekt bij ieder die eenig ge voel voor recht en billijkheid heeft. Hij wees erop, dat men meer belangstelling had moeten toonen voor de werking van de staatsmachine. Het had spreker getroffon, dat de andere oraroepvereeplgingen bekend maken dat er geen onrecht was geschied. Dit trof ieder die merkte dat de eene chris ten God dankt, terwijl de andere christen diezelfde God om steun wil smeeken. Hij had nog nooit een revolutlonnair getinte partij zooveel bedankjes tot de regeering hooren uiten als thans. Dat de V.A.R.A. ovemeel zendtijd heeft gekregen als de K. R. O. en N. C. R. V. kan spreker billijken, doch dat dit van het algemeene af moest, dat noemde de heer Noest een misdaad. Spreker vroeg zich af wat de N.C.R.V. als consequente vereeniging met die zee van zendtijd moet doen. Zij dient zich als christelijk aan en moet dus ook christelijke programma's geven! Obk deze spreker onderwierp de alge meene programma's der andere omroepver eenigingen aan een beschouwing en sprak hierbij van huichelarij, bedrog en kruide nierspolitiek. om vervolgens dc uitingen dezer vereenigingen met betrekking tot de A.V.R.O. te becritiseeren. Hij bracht met nadruk naar voren, (lat de V.A.R.A. nu komt met de kapitalistische concerten uit het Kurhaus. Spreker heeft respect voor volbloed socialisten, maar voor „water-en- melk-menschen" kén men geen respect hebben, (applaus). Met nadruk stipuleerde de heer Noest dat de splijtzwam van hoogerhand .tusschcn het volk wordt gestokon; dit zou hij haast land verraad willen noemen. Wanneer men aan 't hoofd van een instelling staat moet mori zijn eigen meening laten varen, men moet dan het landsbelang, het nationale belang in het oog houden. Wij zijn echter niet ge worden de Chineezen van Eiiropa, maar dc Papoea s. De fout is dat men zich wèl voel de Orthodox-Protestant of Katholiek, maar géén Nederlander! De heer Noest noemde de luistervinken degenen die rechtloos zijn geworden in ons laud, degenen, die niet door de regeering ontvangen worden. Tenslotte wekte spreker allen op om op 6 September deel te nemen aan de protest demonstratie in den Haag. Wij zullen niet strijden tot het bittere einde, maar tot de zegen die ons wacht, want het recht ie aan onze zijde! (langdurig applaus). Een motie. De volgende motie zal telegrafisch ter kennis van den minister van Waterstaat worden gebracht: De vergadering van A.V.R.O.-luistervin- ken te Amersfoort bijeen, op Donderdag 26 Juni 1930 in de gemeentelijke markthal van oordeel dat het ministerieële besluit inza ke de verdeeling van den zendtijd groote schade toebrengen zal aan de nationale cultureele ontwikkeling van ons volk en het berooft van de levensvreugde, welke de A..VRO. verschaft, protesteeren tegen Uwe beslissing inzake de verkorting van den zendtijd voor de A.V.R.O. en verzoeken Uwe Excellentie in overleg met het A.V.R. O.-bestuur die maatregelen te nemen wel ke er toe leiden, dat aan dc A.V.R.O. wordt toegekend, het recht van uitzending van een algemeen programma gedurende de ge- heelc week op eigen zender. Telegram aan H. M. de Koningin. Besloten werd aan H. M. de Koningin een telegram van den volgenden inhoud te zenden: De A.V.R.O.-leden te Amersfoort bijeen in een vergadering naar aanleiding van het ministerieele besluit inzake de zendtijdver- deeling, betuigt Uwe Majesteit hun eerbie dige aanhankelijkheid en trouw, verzoeken Uwe Majesteit oerbiedig in het nationaal belang, het geschonden recht van de A. V. R. O.-leden te herstellen door le bevorderen, dat de A.V.R.O. op eigen zender de geheele week kan uitzenden. De beer Kortland deelde tenslotte mede, dat er symptomen zijn, die erop wijzen, dat het Koninklijk Huis onrecht voelt ten op zichte van de A.V.R.O. Nadat het Wilhelmus was gezongen ging de vergadering uiteen. DE AUTOTOOBT VOOR OUDEN VAN DAGEN Een en andor over de opstelling en den te volgen weg. Hoewel wij over den autotocht voor Ouden van dagen op morgen reeds uitvoe rige mededelingen hebben gedaan over de opstelling mon zie ons blad van Woens dag j.l. willen wij thans nog even de rou te bekend maken. Deze ie als volgt: Langeetraat, Kamperbiirncnpoort, rechts Zuidsingel, Varkensraarkt, Utrecht6cheetr., Snouckaertlaan. Stationsweg, Barohraan Wuytierslaan, Vlasakkers; Soest, Soeötdljk, Défilé Palels, Praamgracht, Prins Hendrik oord, Den Dolder, Huis ter Heida, Gerofa- briek, Zeist, Driebergen, Doorn, links bltu- mcweg naar Amersfoort; Rust hotel „Waterloo" op de Leusderhci- d-a. Muz/iek. Daarna door de Treek, Amhemscheweg, Hertekop, Doodeweg, Laan 1914, Dnam Foc- kemalaan, Marchmun Wuytiersluan, Sta tionsweg, Snouckaertlaan, Utrecht6chestr., Varkensmarkt. De vier colonnes begeven zich daarna naar de gestichten. Men wordt verzocht: Van te voren de particuliere oudjes af te halen en bij ongunstig weer de open auto's te sluitei^ Uwe auto te verai-jren met 'n paar vlaggen, welke gratis verkrijgbaar zijn ten huiza van Mevrouw C. B. Tydeman-Falck, Prinses Ma- riclaan 1. Afstand te houden van 3, uiterlijk 2 auto lengten. Tëeken van halthouden tijdig door te ge ven. De reserve zitplaatsen vooral niet voor een ander doel te bmuttcn. Op de ter beschikking gestelde auto's wordt onvoorwaardelijk gerekend; verhin dering op het laatste moment te melden aan Mevrouw C. B. Tydeman-Falck, Prinses Marislnan 1. Telefoon No. 316. K. VAN KOOPHANDEL. Dat een gemeente 'gastoestellen verkoopt wordt onjuist geacht 5 (Vervolg van ons vorig nummer) INVOERRECHTEN OP WOLLEN GARENS De K. v. K. Leiden acht het gewenscht, dat door belanghebbende Kamers gezamen lijk stappen worden genomen bij den Mi nister tegen de Dultsche verhooging van Invoerrechten o.a. op wollen garens. Die Kamers zouden dan zijn Leiden. Tilburg en die voor de Geld. vallei. De Laidache Ka mer biedt daartoe een ontwerp aan. Voorgesteld wordt het adres mede te on derteekenen, met welk voorstel de leden dor Kamer accoord gingen. DE DROOGLEGGING DER ZUIDERZEE Een aantal visschers te Harderwijk ver zoekt de Kamer, zich in hun belang te wen den tot do Regeorlng, om da verdere droog legging der Zuldcrzoe, met name den af bouw der afsluitdijk, te doen stopzetten. Ook van de nevonbedrijvon was een soort gelijk verzoek binnengakomen. De Voorzitter vestigtj.er de aandacht op. dat men als Kamer voorzichtig moet zijn in het doen van ccn uitspraak, opdat men de adviezen der Kamer al6 waardevol zal blijven beschouwen. Spreker acht het beter een ernfetig onderzoek in te 6tellcn al vorens tot een uitspraak wordt overgegaan De heer Ruiters onderschreef volko men het betoog van den voorzitter, temeer waar het hier een zoo uiterst belangrijke kwestie betreft. Spreker wees erop, dat, zoo dra do afsluitdijk gereed is. dc Zuiderzee opgehouden heeft te bestaan. Indien met het werk wordt doorgegaan, is het volgend jaar gereed. Wat heeft men dan? Er i6 dan geen zee meer, maar er is ook nog geen land. Dit beteekent -een groote schade, waar het geheele Nederiandsche volk voor beta len moet. HIJ stipuleerde, dat de visschers wel wat laat met dit verzoek zijn gekomen, doch dit schreef spreker too aan ccn min der Juiste voorstelling van zaken door de Ned. Regeering. Het is een zaak van groot belang indien zoo spoedig mogelijk een ern stig onderzoek wordt ingesteld opdat da re- gcering binnen den kortst mogelijken tijd van advies kan worden gediend De Voorzitter achtte het dan ook be ter dat de verkeerecommissla zoo 6nel mo gelijk zal overgaan tot bestudeering van do- ze zaak. De heer v. Lonkhüyzen aahtte het wel doenlijk, dat da commissie naar één on derdeel ziet n.l. of het mogelijk is één gat ln de dijk open tc laten, opdat do broodwin ning der visschers voorloopig nog niet zal verdwijnen. Do verkeerscommissia zal de zaak in on derzoek nemen. VERKOOP VAN GASTOESTELLEN DOOR EEN GASFABRIEK Praeadvieè van 'de afd. Kleinbedrijf be treffende dc vraag van de gasfabriek te Ede, welke regeling der Kamer het meest gewenscht aaht t.a.v. den verkoop van gas- toestellen door de fabriek cn de installa teurs. Da afd. Kleinbedrijf acht in het alge meen het niet jui6t, Jndicn een gemeonte gastoestellen verkoopt. Natuurlijk moet de gem. gasfabriek er op uit zijn, haar pro duct (het gas) kwijt te raken. Daartoe is noodig bekendheid met mogelijkheden van gasverbruik en kermis van bestaande gas toestellen, maar ook behoorlijke Installatie en qualiteit der gekoohte artikelen. Daartoo moet de gasfobriak als regel zioh bepalen tot het tentoonstellen, wat er op dat terrein is, dÜ6 tot een „toonkamer". Daarin moeten FRUITSCHALEN EN FRUITTESTEN IN GLAS- EN AARDEWERK. le étage Menu a f 2r voet bondag a.s Zalmcchelp T omatensoep Kalfsfricandeau i Aardappelen Tuinboontn Puddilkg. Tel. 310. staan alleen de practisahe bruikbaar geble ken artikelen. Nu is er een bijkomende moeilijkheid, dat er onder de Installateurs zijn, die hun vak niet good verstaan of slor dig behandelen, dan krijgen de afnemers last met hun toestellen cn worden meestal afkeerig van het gebruik van gas, dus tot schade van de gasfabriek. Het kan daar om noodzaak worden, als uitzonderingstoe stand, dat de gasfabriek zioh mengt in den verkoop. Doch dan zoo correct en beperkt mogelijk. Bijv. een regeling, waarbij een winkelier zijn klant kan meenemen naar de toonkamer der gasfabriek en daar uit voorraad verkoopen. waarbij dan de winke lier de volle provisie van den verkoop ont vangt. Ook kan de gasfabriek verkoopen aan wie rechtsstreeke daarheen gaat maar dan stort zij een vast te stellen deel <$er provisie in de kas der gezamenlijke Instal lateurs; einde des Jaars is die kas dan te vcrdeelen over alle installateurs naar ver houding van wat elk aan totaal omzet dat jaar had. De afd. Kleinbedrijf acht het te overwe gen, aan de gasfabriek te Ede aan te bie den, eventueel gewenscht, door een com missie uit onze Kamer de zaak le Ede be middelend te regelen. Wat hier over Ede gezegd is, acht de afd. Kleinbedrijf in het algemeen ook toepasse lijk voor Amersfoort. Dat de gasfabriek de controle krijgt over aldus geleverde aan leg is billijk. De heer van Lonkhüyzen wees er op. dat men vaak gastoestellen afschaft omdat zij zoo slecht voldoen; dikwijls vindt dat zijn oorzaak in den slechten aanleg. In dien de gasfabriek nu toezicht heeft pp den aanleg, zal het gebruik van gastoestellen eerder toenemen dan verminderen, zoodat het gasverbruik óók zal toenemen, hetgeen natuurlijk de bedoeling is van de gasfa briek. Spreker achtte het momenteel dee to noodzakelijker om deze kwestie ernstig on der het oog te zien, vooral nu de P.U.E.M. reclame gaat maken voor het gebruik van electriciteit. Benoemd werd een commissie bestaande uit de hceren Kramer, Hardeman en de se cretaris, Mr. Scheurer. Hierna ging de Ka mer over in comité generaal. (n'tdrukke ver. keer veilig op HET EIND-EXAMEN GYMNASIUM IN DEN GEMEENTERAAD. Het blijkt ons, dat het gesprokene door wethouder Thlen, in antwoord op de klacht van Mr. Stadig over het slechte resultaat van het elnd-cxamcn Gymnasium, in de raadsvergadering van Dinsdagavond in ons verslag onvolledig is weergegeven. We laten daarom hier in zijn geheel volgen hetgeen wethouder Thicn zeidc. Hij sprak n.l. als volgt: „Mijn gymnasiale studiën der laatste da gen, terrein en bouw van deze onderwijs inrichting betreffende, brachten me ertoe eens na te gaan. wat er op ons stedelijk gymnasium werd bereikt. Ik kwam tot de bevinding, dat in 1927 van 15 candidaten 'er 10 slaagden: in 1928 van 16 15; in 1929 van 13 10 cn in 1930 van 25 14 met één herexamen. De laatste uitslag heeft natuur lijk ook de aandacht van B. en W. getrok ken. Namens het college wil lk gaarne tpe- zeggen, dat in samenwerking met het cura- torium zal worden getracht te achterhalen, welke oorzaken tot een dergelijk resultaat hebben geleid en in hoever hier van een locaal, dan wel van een algemeen verschijn sel kan worden gesproken.' GUNNING De finma Dekkers, bierbottelarij alfyier heeft het bouwen van een pakhuis met bo venwoning gegund aasi den aannemer J. Blom alhier. CHR. GYMNASTIEK-VEREENIGING „WILHELMINA" Medisch-adviseur. Na het vertrek van Dr, Boswijk heeft Dr. van Nieuwenhuljsen zich bereid verklaard, op te treden al6 Modiach-adviseur van do Chr. GymnastLek-V-sreen-iging „Wilhelmi- na". HET NIEUWE GYMNASIUM. Zoonis reeds gemeld, zal het nieuwe Gym nasium worden gebouwd aan de Barch- man Wuytierslaan. In ons foto-bord hebben wij vanaf heden een opname geplaatst, waarop de raaguelte. welke de stadsarchi tect, Ir. van der Tak, heeft vervaardigd voor den bouw van het nieuwe Gymnieium. DE ZWEMtCHOOL. De temperatuur in de zweminrichting be droeg hedenmorgen 68 graden. Diploma's. Het diploma werd behaald door Tini Zoet hout, Greetje v. d. Donker, Meta de Vries, Karei Bcute, Jac. M. van Gent en Willy, Te'une. Het N.O.C. diploma werd verworven door mej. L. Weevers.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 2