WEER EEN AANRANDING IN BLIJ DORP? Een gefantaseerd verhaal i PEARCE DUFFS CUSTARD „Dat ben ik' NIJMEGEN 700 JAAR STAD DE LOONREGELING IN DE MIJNEN EEN SIMULANT? SPORT K VOOR ONZE Fa, M. R. N. 00SIERVEEN OM DEN P. H. BEKER De ..held" zit wegens ver cluistering in arrest Rotterdam, 12 Aug. Op een dag van de vorige week, zoo weet de Nieuwe Rot- lerd. Courant te melden, heeft des morgens om halfelf een man, die op het terrein van Blijdorp alhier achter oen boschje lag, een meisje van li jaar, dat er aan het spelen was, aangerand. Een hulpbesteller van de posterijen liep cp den Overschieschen Weg, hoorde hulp geroep en ging er op af. Hij diende den aanrander een zoodanig pak rammel toe, dat er voor dezen van op den loop gaan geen sprake meer was. Toen hij een motor agent langs zag komen, floot hij dezen, die den onverlaat meenam naar een politie bureau. Daar maakte hij den besteller eerst voor een leugenaar uit, maar bekende ten slotte. Het meisje moest naar een ziekenhuis worden gebracht. Het was de wensch harcr ouders, dat er aan deze treurige gebeurtenis geen rucht baarheid zou worden gegeven, en de po litie heeft aan de pers dan ook geen enkele medederiing daaromtrent gedaan. Met eerbiediging voor zoover mogelijk, van dit begrijpelijke verlangen, laten wij alle nadere bijzonderheden achterwege, maar wij mecncn toch, dat in dezen va- cantietijd een waarschuwing aan de ouders geboden is. Er zal nog wel eens gelegenheid zijn, den naam te noemen van dezen kordaten hulp besteller (de vader van het meisje heeft hcra beloond), die door zijn flink gedrag mogelijk nog erger heeft voorkomen, en er voor gezorgd heeft dat wij althans geen herhaling behoeven te beleven van de vo rige Blijdorpzaak, die zooveel opschudding heeft veroorzaakt en zooveel vergccfsche moeite om den dader te vinden. Er ls niets van waar. Bovenstaand gerucht, want meer dan een los „gerucht"' is het niet, was ons Zaterdagmorgen ook tér oore gekomen, zoo meldt het dagblad van Rottercl. Het schijnt met groote hardnekkigheid door de stad te hebben gecirculeerd. Een nauwkeurigo. in formatie bij de bevoegde instanties. een eerste eisch wanneer men meent in te moe ten gaan tegen z.g. dringende.verzoeken van familie etc. had ons evenwel spoedig overtuigd, dat er van dit gerucht niets, maar dan ook niets waar is. Er is geen ar restant, er is niets bekend van een meisje, dat in het Ziekenhuis is opgenomen, niets bekend van een heldhaftigen postbestcMer, en niets van wenschen van ouders betref fende publicatie in de krant Het komt wel eens een enkelen keer voor dat vrouwen of meisjes in de buurt van dat terrein lastig gevallen worden, of... mcenen te worden lastig gevallen, maar van een ernstige ge beurtenis als hierboven wordt meegedeeld is noch aan den Ziekendicnst. noch aan de Paauwesteeg, het Hoofdbureau of het bu reau Galerij iets bekend. Het heeft ons, toen ons dit Zaterdag overtuigend bleek, juister gebleken dit geruchtmakende, looze alarm niet in de krant te vermelden, en wanneer wij dit, na een hernieuwd on derzoek gisteravond na de publicatie ga- daan, alsnog doen, dan is het alleen om het uit de beste bron categorisch tegen te spre ken! Vooral ook om noodeloozo onrust in de zen vacantietijd tegen te gaan! De oorsprong van hot gerucht Wij hebben gistermorgen den oorsprong van 't gerucht over een aanranding in Blij dorp kunnen opsporen. Dit geeft een niet onvermakelijk Cachet aan de hecle geschie denis. Want de „held" van dit verhaal is 'ji oplichter en heeft reeds verscheidene jaren in do gevangenis doorgebracht. En dezer dagen is hij opnieuw gearresteerd en hij zit op het oogenblik opgesloten in het politiebureau aan den Oppert. Ook daar heeft hij het roemruchte verhaal gedaan. De man is de 29-jarigo postbeambte J. H. v. H. die al cenige malen is veroordeeld we gens oplichtingen en verduisteringen. In totaal heeft hij al eenigc jaren gevangenis straf achter den rug, allemaal voor oplich tingen die hij pleegde door gebruik te ma ken van zijn uniform. Nu zit hij gevangen wegens oplichting van een harmonica cn verduistering van een fiets ten nadeele van A. P. in de Breedestraat De inspecteur van politie die deze zaken in onderzoek had informeerde eens naar hem op het postkantoor en hcorde toen dat de man wel een vrij ongunstig verleden had, maar dat men hem toch ook waar deerde, daar hij een heldendaad had be gaan. Dienzelfdcn avond ontdekte die in specteur het verhaal in o'e krant. Hij be greep onmiddellijk waar dat vandaan kwam cn liet den arrestant komen. Hij wees hem erop dat het verkeerd is oplichtingen te plegen omdat een eerlijk mensch loch ook wel aan den kost kan komen. En tegelij kertijd liet hij hem uit de krant zien hoe een postbeambte zich de waardeering van ieder had verworven door zijn kranige hou ding. Dat ben ik! ...naar dat ben ik!" was do repliek vajp den man. En hij vertelde opnieuw het ge- heele verhaal. Hij had hulp hooren roepen toen hij op den Schieweg liep was e»»n boschje ingegaan en had daar den onver laat op heeterdaad betrapt. Hij had den raan bewusteloos geslagen, had toen een motor-agent gehaald die den bewusteioozen man meegenomen had naar Overschie. Hij was ook daarheen gegaan, maar onderweg was de motor-agent teruggekomen met de mededccling dat hij naar Rotterdam ging. Ook daar heen was hij op weg gegaan, maar op het politiebureau was hij niet gcweesL Iiij vond beter zich zelf maar stil op den achtergrond te houden. Van de familie van het meisje had hij nooit iets gehoord, cn aangifte had hij ook niet gedaan. Desal niettemin heeft hij zich niet ontzien om het geheele verhaal door Rotterdam te brengen en er zich zelfs bij zijn chef op te beroemen. Maar er is van de geheele ge schiedenis niets waar, evenmin als van ve le andere verhalen waarmee hij oplichtin gen heeft gepleegd. Hij heeft het zelfs nog volgehouden in zijn opsluiting aan den Oppert. Maar men weet op 't oogenbhk beter; er is geen woord van waar. En de „held" schijnt psychopa- tische afwijkingen te vertooncn. Het programma der .[j feestelijkheden Onze enorme Suikerrcclame was slechts een begin. Onderstaand maken wij dc toegezegde eerste verrassing bekend: Bij inlevering van 15 pond aan IIuls- ko's Koffie- cn Theebons geven wij gra tis tot uiterlijk 31 Oct. 1920: TEN EERSTE: Dc door 1' verlangde premie, volgens ons geïllustreerd pre mieboekje of indien U vorder wensciit te sparen een waardebon van dezelfde waarde. TEN TWEEDE: Zooals indertijd reeds werd gemeld zal het op 31 Augustus a.s. 700 jaar geleden zijn dat Nijmegen in het bezit kwam van stedelijke rechten. Dit gedenkwaardige feit zal op luisterrijke wijze worden herdacht. Van 24 tot en met 31 Augustus zullen tal van feestelijkheden worden gehouden. De geheele stad zal schitterend worden ver sierd, terwijl des avonds feestverlichtingen zullen branden, o.a. aan het Keizer Karei- plein, de Groote Markt met de beroemde kerkboog, de St. Stevenskerk. enz. Van 16 lot 21 Augustus wordt voorts een kunst tentoonstelling gehouden, onder patronaat der gemeento van schilderijen, aquarellen, j teekeningen, grafische kunst en beeldhouw werk van vooraanstaande niet-Nijmeegsche i Nederlandsche kunstenaars cn daarnaast een bijzonder tentoonstelling van uitslui-j tend Nijmeegsche kunstenaars. Op Zondag 24 Augustus worden de feesten geopend met een voetbalwedstrijd, maar de eigenlijke viering neemt eerst des Maan dags een aanvang. Het programma vermeldt o.m.: Maandag 25 Augustus: 6 uur v.m Reveil le, door twee muziekcorpsen (Nijm. Vrij willigers' rps en Koloniale Reserve) in ver-j schillende richtingen der stad. Reveille door I een muziekcorps op pleinen in het Wil- lemswegkwartler. voorafgegaan door trom- 1 petters te paard. 10.30 tot 11 uur voorm. "luiden der klokken. 11.15 plechtige bijeen- j komst van den gemeenteraad in «ie bene- denvoorzaal van 't concertgebouw De Ver-! eeniging. Openingswoord van den voorzit-i ter, den burgemeester. Historisch overzicht j te geven door den gemeente-archivaris, drs. M. P. M. Daniels, 1 uur nam. opwekkend feestwoord, uit te spreken door den voor- i zitter der wijk- en kinderfeesten, den heer M. Pa yens, door de microfoon der Nijm. radio centrale. 3 uur Jeugdoptoclit „Kin- derjool", artistiek leider architect W. Bij-j laard. 5 uur Opening van een Pasar Malam j te houden op het marktterrein aan de L. i Burchtstraat tot en met 30 Augustas. 7 uur. Avondconcert op het Valkhof. 9 uur. Tap-j toe van Valkhof naar Bijleveldsingel door alle muziekkorpsen. 9.30 uur. Massale tap- toe op den Bijleveldsingel. 26 Augustus: 8 uur nam. Concert op dc Groote Markt. 830 uur. Uitvoering van het j mannenkoor met medewerking van de St. i Canisius Harmonie. 27 Augustus: 10 uur voorm. Gedenken der armen. 2 uur nam. Coneours-hippique j op het Quick-terrein. 8 uur nam. Tooneel- voorstelling in den Stadsschouwburg door het Nijmeegsch Schouwtooneel. Opvoering: het Oud-Hollandsche kluchtspel „Krclis j Louwen". Concert op het Volkhof door de Kon. Zangvereen. Nijmeegs Mannenkoor. 28 Augustus. 7.30 nam. Orgelconcert in de Groote kerk. met medewerking van solis- j ten. 8 uur nam. Tooneelvoorstelling in den Stadsschouwburg als op 27 Aug 8.30 uur j nam. Concert op het Valkhof, aangeboden door het mannenkoor Orpheus te Druten. i 29 Augustus. 8.30 uur nam. Concert, door' een groot gemengd koor, op het terrein aan den Bijleveldsingel met medewerking van de versterkte Arnhemschc Orkestvereeni- ging. 30 Augustus. 2 uur nam. Zanghulde op het terrein aan den Bijleveldsingel. 3.30 uur bloemencorso voor versierde personen auto's motorfietsen, rijwielen, reclame- en bestel-auto's, bespannon voertuigen c.a wagens; afzonderlijke groepen Aan dit cor so is verbonden een reclameoptocht 7—3 uur concert in verschillende wijken. 9Vt uur vuurwerk aan dc Waal Voorts behelst de gids do feestprogram ma's (muzïok, kinderfeesten, dansen enz.) van verschillende kwartieren dor gemeen- te: St, Anna, Brakkenstein, Hees. Neer- j bosch, Hatert, Kazernekwartier. Krayen- hofflaan, Oost- en Wost-Nijmegen. Toorop- kwartier. Water- of Industrickwartier. Wil- lemswegkwartier enz De feesten worden op Zondag 31 Augus tus beëindigd met een internationalen zwemwedstrijd. Geheel extra een fijne doos Bonbons fabrikaat Bensdorp of Ringers - of een prachtig Tapijt- kleedje. Gebruik dus HULSKO'S KOFFIE EN THEE en spaart uwe bons. (In te leveren voor 31 Oct. 1930.) Vraagt Uwen winkelier HULSKO'S KOFFIE EN THEE. mond aan Zee steekwonden bekwamen in rug, hals, arm, schouder en hoofd. De po litie was spoedig ter plaatse en bracht de gewonden naar dr. Fischer, om verbonden te worden. Br. was er ernstig aan toe en verloor veel bloed Op. den Egmonder straatweg werd de dader achterhaald en gearresteerd. Het bebloede mes werd nog op hem bevon den en in beslag genomen. Hij werd in het arrestantenlokaal ondergebracht en wordt heden naar Alkmaar vervoerd. De kermis werd een uur vroeger gesloten. Do dader was juist teruggekeerd uit 'n sanatorium en werd Zondag te Egmond aan Zee reeds weer verbaliseerd wegens dronkenschap. Hij wilde alleen met „Herr Baron" aangesproken u 'orden 's-Gravenhage, 13 Aug. Het Gerechts hof behandelde heden het hoogcr beroep van H. A. P. B., afkomstig uit Hamburg, die wegens diefstal van kleeren ten huize van den heer v. d. W. op het Mathenesserplein te Rotterdam door de Rotterdamsche recht bank is veroordeeld tot 2 jaar gevangenis straf. Verdachte, die voor de rechtbank en bij de politie heeft opgegeven B. te heeten, zei- de nu, dat hij in 't geheel zoo niet heette. Hij was n.l. zoo zcide hij Baron Von Korff en vertoefde in opdracht van een vreemde mogendheid in Nederland. De procureur-generaal, jhr. mr. v. d. Brandeler, wees erop, dat verdachte vroe ger voor de rechtbank een ander verweer voerde en als zijn naam B. opgaf, hotgcen klopte want die naam komt overeen met dien, welke op zijn paspoort staat en de handteekening cp het paspoort is gelijk aan die op de acto van appèl. Voorts wij zen vingerafdrukken uit, dat men hier met clcn schuldige te doen heeft. In verband hier mede vroeg spr. bevestiging van het vonnis der rechtbank. Als verdediger trad op mr. Iierzberger, die erop wees, dat uit alle stukken blijkt, dat men hier met B. te doen heeft. De ver dachte gaf echter pleiter in het Huis van Bewaring alleen antwoord als hij aange sproken werd met „Herr Baron". Pleiter \roeg een onderzoek naar verdachte s geestvermogens, subsidiair plaatsing in d bijzondere gevangenis tot het uitzitten van zijn straf. Do proc. gen. vindt, dit onderzoek onnoo- dig, omdat verdachte's geestvermogens in Rotterdam door een deskundige onder zocht zijn en hij niet krankzinnig verklaard Geleidelijke terugbrenging van de loonen tot het contrac- tueele niveau Heerlen, 12 Aug. In de hedenmiddag gehouden vergadering van de Contactcom missie voor het mijnbedrijf werd van de zijde der mijndirectics de volgende mede- deeling gedaan: In de vorige vergadering is reeds te ken non gegeven, dat bij den ieg^nwoordigon gang van zaken in de mijnindustrie de sinds 1 October 1929 toegepaste verhooging der loonen niet langer kan worden ge handhaafd. doch dat deze nog over de maand Juli zou doorloopon. Hoewel de ver hooging dus van 1 Augustus af als geëin digd kan worden besohouwd, achten de di recties zich, nu vóór 1 Augustus geen be spreking over de loonregeling heeft plaats gehad, aan een verhooging tot 31 Augustus a.s. gebonden. Met 1 September neemt de verhooging als contractueele verplichting oen einde en wordt derhalve de vóór 1 October 1929 geldende loonovereenkomst wederom onge wijzigd van kracht. Dit wil intus6chen niet zeggen, dat de arbeidsloonen met 1 Sep tember over de geheele lijn met 5 ver minderd zullen worden. De verschillende ondernemingen zullen in verband met den toestand van haar bedrijf hebben na te gaan, in hoeverre zij de loonen nog eenigen tijd kunnen houden op een hooger peil, dan waartoe dc loonovereenkomst ver plicht. In elk geval ligt het in de bedoe- Hing, om een terugbrenging van de loonen tot liet contractueele niveau slechts gelei delijk te doen plaats hebben. Naar aanleiding van deze medcdeeling ontspon zich een gedachtenwisseling, waar bij de vertegenwoordigers der vakvereeni gingen te kennen gaven geenszins over tuigd te zijn van de noodzakelijkheid de bedoeldo tijdelijke verhooging t9 doen ver vallen. Zij achtten den tijd daartoe niet ge komen en wezen er op, dat uitvoering van de voornemens der directies moet leiden tot een verschillende toepassing van de loonregeling door de onderscheiden onder nemingen. Naar hun meening is de toe stand der mijnindustrie zoodanig, dat de tegenwoordige loonen voor een langeren tijd kunnen worden bestendigd. Zij ver klaarden ten slotte do mededeeling der di recties aan hun hoofdbesturen te zullen overbrengen. Van de commissie voor herziening van een groepsindeeling der arbeiders werd de samenstelling geregeld. Overeengekomen werd, dat de commissie in de eerste helft van September met haar werkzaamheden zal beginnen. Besproken werd verder een door den Ned. Mijnwerkcrsbond ingediende klacht over niet naleving van de C.A.O. door één der ondernemingen. Aan de vertegenwoor digers van de betrokkèn bond werd ver zocht de gevallen op te geven, waarop de klacht berust. Genoemde vertegenwoordi gers verklaarden zich hiertoe bereid, on der voorbehoud, dat de betrokken arbei ders daartegen geen bezwaar hebben. Na ontvangst, van de benoodigde gegevens zal de commissie zich in een volgende verga dering nader met deze zaak bezighouden. ERNSTICE VECHTPARTIJ TE EGMOND AAN DEN HOEF. Op de kermis te Egmoud aan den Hoef ontstond Dinsdagavond, ongeveer half 10, een ernstige vechtpartij waarbij verschil lende personen in meerdere of mindere mate steekwonden bekwamen De oorzaak is, dat men m een danstent bij het dansen tegen elkaar opgebotst was Zekere C. G. uit Egmond aan Zee. die dron ken was, was hierover zoo verbolgen, dar hij met een mes zwaaiend de zaal verliet, onder bedreiging iemand dood te zullen steken. Buiten ontstond een ernstige vecht partij, zoo meldt het Vad.. waarbij Br. te Egmond aan den Hoef en S. én Z. van Eg- GESCHENK VAN DE PEILIPS- FABRIEKEN AAN DEN' JAPANSCHEN PRINS. Gistermorgen verleende prins Takamat.su en echtgenoote, in bijzijn van de hecrcn Takeo Jamacata en Iwakikhf Ishikawa, le den van de hofhouding, audiëntie aan den heer H Maarschalk, directeur van Philips Nippon Radio Ltd., en dr. ing. N. A. Hal- bertsma, procuratiehouder van do Philips- fabrickcn te Eindhoven. Hierbij werd den vorstelijken gasten oen tweet-al Philips ontvangtoestellen met luidsprekers aange boden, bCvStemd voor ontvangst van de plaatselijke stations te Tokio cn voor het ontvangen van buitenlandfi'che stations. De prins cn zijn echtgenoote betuigden hun ingenomenheid met dit geschenk, dat voor hen een blijvende herinnering aan hun bezoek aan Nederland zal zijn. DE COMMISSIE LOVINK. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Braat betreffende het tijdstip van verschijning van het rapport dor commls- sie-Lovink. ingesteld iri verband met den crisistoestand in den landbouw, heef», de minister van Binnen!Zaken cn Landbouw geantwoord dat dc-ze commissie tot dus verre het onlangs aangenomen, kort heidshalve ..Suikerwetje" geheatcn ont werp van wet getuigt hiervan de ge woonte heeit gevolgd, haar mededeelingen incidenteel aan de regeering te richten. Onder deze omstandigheden is „een rap port" niet te wachten, zoodat de gestelde vraag te dien aanzien niet kan worden be antwoord. Zwemmen. DE 1 K.M. ZWEMWEDSTRIJD VAN NEPTUNUS. Ditmaal in de Luntersche beek. Naar men ons mededeelt zal in verband met de gevaren welke aan iliet zwemmen in dc Barneveldsche beek zijn vertoonden, dit jaar dc nationale 1 K.M.-zwemwedstrijd van Ne-ptunu6 op Zaterdag a.s. worden ge houden in de Lunterecho beok en wel op het gedeelte tueschcn de zweminrichting van den heer Pezio tot «achter Randen broek. De deelnemers zullen te drie uur 's mid dags vanaf het station met muziek door de stad marcheeren. Motorsport. EEN TERREINRIT DER A.M.C. Op 7 September a.s. Naar wij vernomen zal de Amersfoort- eche motorclub op 7 September as. een terreinrit organiseeren, waaraan het kam pioenschap der provincie Utrecht is ver bonden. Voor dit doel heeft men van den minister van defensie de beschikking ge kregen over de Leusder heide. Het bestuur der organieeerende vereeniging zal een 600 tal reglementen voor deze rit aan de be kende motorrijders in den lande toezenden, zoodat verwachtkan worden, dat men op Zondag 7 September een epannenden wed strijd te zien zal krijgen. CHRISTELIJKE GYMNASTIEK VEREENI- GING WILHELMTNA. Onderlinge zwemwed strijden. Naar wij vernemen houdt onze Amcrs- foortsche Gymnastiek Vereeniging Wilhel- mina Vrijdag as. onderlinge zwemwedstrij den in dc zweminrichting van den heer Pesic. Het programma bevab naast boisl- cn rugzwemmen ook een wedstrijd in gekieed zwemmen, waaraan cenige fraaie prijzen zijn verbonden, welk»* na afloop der wed strijden zullen worden uitgereikt. Het muzikale gedeelte zal verzorgd wor den door het Tamboers- en Pijpercorps on der leiding V3n den dirocteui. den heer P. de Vries. In 't geheel een goed verzorgd programma, dat een tocht naar dc zwem inrichting ten volle waard is. De aanvang is bepaold op half acht. KOFFIETAFEL: Gekookte kalfslever MIDDAGTAFEL; Gehakt (half runder. holt \arkens). Jonge bieten Boek wei tegort met karnemelk. LANGESTRAAT 42 - TEL. 77 50 cent per pak. ZEER VOORDEELIG. ATHLET1EK Zondag a.s. in het Cemeem telijk Sportpark te Hilversum Nog nooit zooveel belangstelling De wedstrijden om den „Prins Hendrik beker", waarvan de organisatie dit jaar ia opgedragen aan den Utrechtschen Provin cialen ALhletiek Bond, zullen dit jaar plaats vindon in het Gera. Sportpark (halte Soest- dijkerstraatweg) te Hilversum en wel op a.s. Zondag 17 Augustus des middags om twee uur. Nog nimmer is er 2ooveel belangstelling voor deze wedstrijden geweest als dit jaar. In 1918 schonk Z.K.H. Prins Hendrik een beker welke de naam ontving van P. H. Beker, winnares was dat jaar de Haag- scbe Athletiek vereeniging, .Vlug Lenig, welke vereeniging in 1919 eveneens bezit ster werd. In 1920 was de Amsterdamsche Voetbalvereeniging „Blauw-Wit" do geluk kige. Daarna volgde een glorietijd van Vlug en Lenig welke, in 1921. 1922 en 1923 dezren beker wist te winnen en daardoor delini- tief in het bezit van dezen beker kwam. Onmiddellijk schonk Z.K.H. een nieuwen beker. Er begon toen een triomftocht van de H.A.V „Haarlem", welke niet alleen in 1924, 1925 en 1926 den beker won en dus deze eveneens in onbetwist eigendom kreeg, maar ook de, opnieuw geschonken P. H. Beker in de jaren 1927, 1923 en 1929 wist te winnen. De beker, waarom nu gestreden wordt, is dus de 4e beker welke Prins Hendrik be schikbaar heeft gesteld. Wanneer wij schrijven dat er nog nimmer zooveel be langstelling voor deze wedstrijden heeft bestaan is dit geen frase, niet minder dan een twaalftal van de beste athletiekvèree- nigingen uit den lande hebben ingeschre ven, wij noemen hier: A.A.C., A.V. 1923 en- Blauw-Wit, allen te Amsterdam, Feijen- oord en Pro Patria uit Rotterdam, H.A.V. „Haarlem" uit Haarlem, Vlug en Lenig en de Trekvogel uit 's-Gravenhage, Philips Sportvereeniging uit Eindhoven, Excelsior uit Amersfoort, Gooische Athletiekvereeni- ing uit Hilversum en, als een slot dat pakt, onze bekende stadgenooten „Hellas". Een ieder die ook maar even in do Neder- land6che Sportwereld thuis i6 kan hieruit concludeeren, dat d9 beste atbleten hebben ingeschreven. Daar niet alleen de Prins Hendrikbeker maar nog een zevental an dere prijzen beschikbaar zijn, onder anders een beker aangeboden door het gemeente bestuur van Hilversum, staat een scherpe 6trijd te wachten. Z.K.H. Prins Hendrik zal dit jaar, voor het eerst deze wedstrijden met zijn tegenwoordigheid vereeren,-terwijl Z.K.H. heeft toegezegd de prijzen te willen uitreiken. Een en ander zal zeker de be langstelling voor deze. toch al zoo belang-- Ijke wedstrijden, zeer verhoogen. Het toch al fraaie sportpark met zijn, inderdaad schitterende, grasmat is gedurende de laat ste weken in een toestand van perfectie gebracht en wel onder persoonlijk toezicht van den directeur van het Sportpark, den heer C. M. Dekker. Een eero-comité; waarin tal van autoriteiten uit het Gooi hebben zitting genomen, staat onder voor zitterschap van den WelEd Achib. Heer den burgemeester van Hilversum, den oud-mi-- nister van defensie Lamboov. De technische leiding berust in handen van de hoeren E. II. Huizinga cn D. J. Wit, resp. voorzitter en secretaris van de tech. comm. van den U.P.A.B. Er zijn maatregelen genomen om het publick onmiddellijk op de hoogte te stellen met den 6tand van zaken, terwijl een, hiervoor cxpressolijk vervaardigd, sco- ringbord den stand voor den P. H. beker duidelijk zal aangeven. Wij hopen nog na der terug Ie komen op deze belangrijke wedslrijdcn cn zullen dan de moest voor aanstaande deelnemers kunnen noemen Reeds nu kunnen wij berichten dat voor de 4 X 400 Meter estafette 11 ploegen hebben ingeschreven zoodat in series zal moeten worden goloopen en niet minder dan ^es ronde banen zijn uitgezet, een unicum in ons land en wat alleen dan mogelijk is wanneer men over ecu dergelijk terrein beschikt als het I-Iilversumsche sportpark.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 2