WAAROM DE BELGEN IN MONTEVIDEO FAALDEN V erkiezingsargumenten, die „inslaan" De reeks der kloppartijen wordt steeds grooter HET SPOOK DER BRITSCHE WERKLOOSHEID Zullen de uitkeeringen worden verlaagd? Doodelijke ongelukken in de bergen Verschillende slachtoffers te betreuren Geheimzinnige aanslag op lemberg Alle telefoon- en telegraaf draden doorgesneden Beroepsspelers als „amateur Slechte velden maar goede revolvers 5!ERpOJR5Tl 189T KM MTM Oberstein, 17 Augustus. Op een gis teravond gehouden socialistische verkie zingsvergadering hebben bloedige onlusten plaat6 gehad. Toen een nationaal-socialislischc spreker na afloop van zijn spreektijd weigerde het sprekergestoclte te verlaten om een com munist aan het woord te laten, stormden plotseling twintig tot vijf en twintig natio- naal-socialisten op de tribune. Zij sloegen den leider der vergadering tegen den grond. Deze liep ernstige verwondingen op. Slechts met moeite kon de politie verdere onlusten verhinderen. Berlijn, 16 Augustus. In het Noorden van Berlijn heeft gisteravond een gevecht plaats gehad tusschen zeven nationaal-so- cialisten en 12 communisten, waarbij boks ijzers cn gummi-knuppels werden gebruikt. Een der communisten begoot drie van zijn tegenstanders met sterke zuren, waardoor deze ernstige brandwonden opliepen en ge neeskundig moesten worden behandeld. De communisten kozen later het hazenpad Londen, 17 Augustus (V.D.) Maandag zal te Londen een confercntio plaats heb ben van leden van het kabinet met Lloyd George en twee andere liberale leiders, waarin de door de toeneming der werk loosheid ontstane noodtoestand onder oogen zal worden gezien. De regeering ziet zich, door de toeneming van het aantal der werkloozen tot meer dan twee millioen. eerder dan verwacht werd. voor bet. dilem- na gesteld of door helastingverhooging nie- wc middelen te vinden ter besnijding der werkloozen verzekering, dan wel een alge- mecne verlaging der -werkloozenuitkeenn gen, ten einde de uitgaven te verminderen. In politieke kringen verluidt, dat een ver laging van de werkloozenuitkeering, met shillings per week, ernstig wórdt overwo gen. Hot werklóozenfonds bedraagt thans reeds meer dan 60 millioen pond sterling. DE TURKSCH-PERZISCHE BE SPREKINGEN. GGsdo vooruitzichten: Londen, 18 Aug. (V.D.). Het Perzische ministerie van buitenlandscho zaken publi ceert thans een verklaring, waarin het be richt van den opmarsch der Turksche troe pen op Perzisch grondgebied officieel wordt tegengesproken, evenals de ontvangst van een nieuwe Turkscho nota. De regeering van Kocrdistan zou verklaard hebben, dat de Koerden, die in het Ararat-gebied waren doorgedrongen, tot eenige oppositioneel© groepen behoorden. De regeering van Kocr distan zou al het mogelijke in het werk heb ben gesteld, om den opstandigen Koerden het overschrijden der grenzen tc beletten. Men gelooft, dat door deze verklaringen dc vooruitzichten op een gunstig resultaat der Turksch-Perzische onderhandelingen ve 1 grooter zijn geworden. LINDBERGH BEZOEKT HOOVER. New York, 18 Aug. (V.D.). De Amcri- kaansche vlieger kolonel Lindbergh heeft het week-end met zijn vrouw, de dochter van den voormaligen Amerik. ambassa deur in Mexico Dwight Morrow, doorge bracht als gast van president Hoover op diens buitenverblijf te Orange, waar dc Oce aanvlieger Zaterdagmiddag per auto arri veerde. Lindbergh en Iloover hebben een langdurige bespreking gehad over de ont wikkelingsmogelijkheden der Amerikaan- eche Luchtvaart. COMMUNISTISCH RIJKSDAGAFGE VAARDIGDE GEARRESTEERD Keulen, 17 Aug. (V.D.) Dc communisti sche rijksdagafgevaardigde Hans Kollwitz, die het laatste jaar te Keulen woonachtig was, is Zaterdagavond tijdens een verkie zingsvergadering te Keulen-Mühlheim op grond van een uit Berlijn gekomen bevel gearresteerd en in het Keulschc huis van bewaring opgesloten. DE MACEDONISCHE REVOLUTIO NAIREN Engelsclie stappen. Londen. 17 Aug (V.D.) De Britsch© gc- zan: tc Sofia, Waterlow, is opnieuw bij den Bulgaarschen minister van buitenland- sche zaken ontvangen, waar hij verzocht heeft om effectieve maatregelen der Bul- gaarsche regeering tegen het Macedonische revolutionaire comité. In aansluiting hierop is de gezant door konig Boris in audiëntie ontvangen. Ook tegenover den koning ver klaarde de Britsche gezant, dat Groot-Brit- tannië van de Bulgaarsche regeering ver wacht, dat zij maatregelen zal nemen tegen dc revolutionaire beweging van het Mace- ^onisch comité. EEN MODEL-INBREKERSBENDE GEKNIPT. Weimar, 18 Aug. (V. D.) Te Zelia- Meblis is een aantal verdachte personen gearresteerd. Het onderzoek lioeft aan het iiclit gebracht, dat het hier leden betreft van een goed georganiseerde en met auto mobielen, motorfietsen en gewone rijwie len uitgeruste inbrekersbendo. Later wer den nog 15 andere verdachten gearresteerd. Verscheidene tot dusverro onopgehelderd gebleven inbraken konden liun ten laste worden gelegd. Parijs, 18 Aug. (V.D.) Uit Grenoble wordt gemeld, dat twee Duitsche juristen, die den Mont Blanc hadden beklommen, op den terugweg door een lawine werden overvallen. Eén der beide Duitschers werd naderhand dood onder de sneeuwmassa vandaan gehaald, terwijl de ander ernstig verwond naar een ziekenhuis werd overge bracht. Weenen, 18 Aug. (V.D.) In Vorarlbcrg is een tourist uit Steglitz, die een rotswand wilde beklimmen, naar beneden gestort cn omgekomen. Eenige dagen geleden is een troep touristen van een Alpenclub vertrok ken naar de Greinerhütte, doch daar niet aangekomen. Een hulpexpeditie is uitge zonden, aangezien men vreest, dat het ge zelschap een ongeluk is overkomen Een expeditie, die drie dagen geleden is vertrok ken, om een Engelschman. die niet terug is gekomen, op te sporen, moest onverrichter zake terugkeeren. GRANATEN IN DE STRATEN VAN PARIJS. Parijs, 8 Aug. (V.D.). In een portiek in de Rue Cadet te Parijs vond een voorbijgan ger een 77 millimeter-granaat Een zelfde ontdekking deed gistermiddag een voorbij ganger op de Boulevard Pereiro, waar een geladen granaat van 75 m.m gevonden werd. Door het stedelijk laboratorium wer den de gevaarlijke voorwerpen onschadelijk gemaakt. De politie stelt een onderzoek in. Warschau, IS A u g. (V. In den afgeloopen nacht bleek op geheimzinnige wijze de stad Lemberg geheel van de bui tenwereld geïsoleerd te zijn. Kort na mid dernacht kreeg men langs geen enkele tele graaf- of telefoon-lijn meer gehoor van Lemberg. Te Warschau, Berlijn en Boeka rest deed men herhaaldelijk op de telefoon- en telegraafkantoren vergecfsche moeite om antwoord van Lemberg te krijgen. Ook te Lemberg zelf bemerkte men spoedig, dat de stad geheel van de buitenwereld was afge sneden. Bij onderzoek bleken alle naar bui ten leidende telegraaf- en telefoon-lijnen doorgesneden te zijn. Ook de draden, die de signalen voor de spoorwegen regelden, ble ken doorgesneden te zijn. Men vermoedt, dat men hier met een aanslag te doen heeft. Van de daders heeft men geen spoor gevon den. maar inmiddels heeft de politic 21 leden der Ockrainschc organisatie gearres teerd, die verdacht worden medeplichtig aan den beraamden aanslag te zijn. HOOG WATER VAN DEN DONAU. Ween en, 18 Aug. (V.D.). De hevige ie- genval van den laatsten tijd is oorzaak, dat het water van den Donau op vele plaatsen sterk gestegen is cn gisteren huiten zijn oevers is getreden. Men rekent erop, dat dc waterstand nog verder zal stijgen. VERBETERING VAN WEGEN IN ZUID-SLAVïE. Belgrado, 18 Aug. (H.N.). De regeering van Zuid-Slavic heeft besloten tot een be langrijke verbetering van het wegennet des lands. Hiertoe zullen 35 nieuwe groote straatwegeu worden aangelegd. Voorts zul len de weg van Belgrado naar Agram en nog een groot9 weg ten behoeve van het autoverkeer geasfalteerd worden. SYRIËR VERWONDT' VIER PERSONEN MET MESSTEKEN. Parijs, 18 ug. (V.D.). Gisternacht zog een surveilleerend rijwielagent te Havre in den tuin van het stadhuis een man loopen, hoe wel het hek gesloten bleek to zijn. Toen de agent op zijn sommatie geen antwoord kreeg klom hij over het hek en naderde den man, die plotseling een mes trok en hem daar mede in dc zij stak en zijn hand verwondde. Op het hulpgeroep van den agent naderden twee andere agenten en twee voorbijgangers die eveneens over het hek klommen. De man zwaaide met 'het mes en bracht één der agenten een steek in de borst toe. Eén der toegeschoten burgers werd gewond aan de knie. Toen de man zich weer op den rijwiel agent wilde werpen, trok deze zijn revolver en gewond zonk de zwerver in elkaar. De vijf gewonden werden naar het ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat geen der verwon dingen gevaarlijk was, behalve de kogelwon- de, die de onbekende had opgcloopen. He denmorgen is dc man overleden. Het bleek een Syriër tc zijn, die 13 Augustus te Havre arriveerde Een huis of een auto voor een t-- doelpunt Een van de Sportkroniek-medewerkers in België schrijft: Het Belgische elftal, dat aan de wereld kampioenschappen te Montevideo heeft deelgenomen, is Vrijdagavond in België teruggekeerd, na een afwezigheid van twee maanden en zonder in Zuid-Amerika op eenig succes te mogen bogen. Wij hadden de gelegenheid om onmiddel lijk na zijn thuiskomst te Antwerpen, al waar hij een belangrijk magazijn van sport artikelen exploiteert, met Pierre Braine, den sympathieken en ook in ons land zeer be kenden aanvoerder van het Belgische elf tal, te spreken cn diens indrukken te vra gen. Aangaande de lange vecrtiendaagsche reis had hij niet veel bijzonders te vertellen,1 dan dat de beste verstandhouding tusschen de Belgische spelers onderling geen oogenblik werd verstoord en dat ook met de op het zelfde schip varende Rocmcenscne en Fran- scho spelers en begeleiders de beste betrek kingen werden onderhouden. „Het eenige, waar wij van te lijden hadden." zoo zeide ons Braine, „dat was van de stijfheid der spie ren. Ondanks regelmatige oefening aan boord, is het toch dat niet cn ik kan u verzekeren, dat wij bij aankomst te Monte video blij waren ons weer vrij en ruim te kunnen bewegen en vooral om weer achter ons balletje tc kunnen aanhollen. Dat is toch maar je ware voor een echten voetbal ler, van hoe groot nut lichamelijke opvoe ding verder ook moge wezen.'* Wij wilden nu ook gaarne van Braine weten, waaraan hij het volkomen falen van de Belgen toeschreef. En toen kwam de \urige Belg los. „Waaraan wij ons falen te danken hebben, wel natuurlijk aan het feit, dat wij zuivere, onvervalschte amateurs zijn. Dat in ons land de amateursbegrippen worden hoog gehouden en toegepast in dei) strengstcn zin volgens de bepalingen van de F.I.F.A. Met onze tegenstanders was het heel anders gesteld. Pc ploeg der Vereenig- do Staten, waarvan wij vrij onverwacht met 31 verloren, bevatte uitsluitend beroeps spelers, voor deze gelegenheid genaturali seerd. Er waren zeven Schotten, een En gelschman, twee Ieren en 6 n, zegge één onvervalschte Amerikaan in het elftal. Hoe de federaties, welke zulke ploegen als ama teurs-elftallen uitzenden, het aanleggen, is ons een raadsel, evenmin als wij begrijpen hoe het mogelijk is, dat er tusschen dc lan den, alle aangesloten bij de F. I. F. A., zulk een verschil in amateursbegrippen mogelijk is. liet is onnoodig hier verder uit te wij den over de redenen, waarom amateurs het tegen „profs" zelden of nooit halen kunnen, maar een feit is. dat. ons Belgisch elftal waarschijnlijk wel de eenige pure ploeg zal zijn geweest, welke aan dit tournooi heeft deelgenomen. En dat is volgens mij de re den, waarom wij het niet halen konden en nooit zullen kunnen halen, zoolang zulke ongelijke toestanden mogelijk blijven On noodig te zeggen, dat bij de meeste Zuid- Amenkaansche landen de toestand dezelfde is als bij de V. S. Sommige Argentijnsche en Oeroekweesche spelers ontvingen fabelach tige sommen cn geschenken voor het maken van doelpunten. Een huis. een auto of der gelijke cadeautjes behooren lang niet tot de uitzonderingen. Ik moet verder ook zeggen, dat er niet gauw een elftal gevonden zal worden, dat daar ginds zal kunnen winnen De terrei nen zijn lang niet, wat wij hier in de groote stadions gewoon zijn cn het Nationale Sta dion te Montevideo haalt op dat punt lang niet bij. dat van Amsterdam, dat. een dei- beste velden is, waar ik op speelde. Te Mon tevideo was het veld zacht en zwaar, het geen niet te verwonderen valt, als men weet, dat het gelegen is boven een bron cn dus op een grond, waar voortdurend wer king in zit. En dan het publiek, dat van een onge kende geestdrift en echt op zijn Ameri- kaansch is. Ga maar eens winnen, als men weet, dat het afschieten van revolvers als iets heel gewoons wordt beschouwd. Om maar eens den eindstrijd tusschen Uruguay en Argentinië te noemen: aan den ingang zijn 1600 revolvers aan Argentijnen door po litiemannen afgenomen. M. i. zal in die Zuid-Amerikaanche Staten onder deze om standigheden nooit eenige ernstigo kans op winnen bestaan voor eenig Europeesch land, ook niet voor Italic, Spanje of Mid den-Europa. Van de Europecsche landen heeft Joego slavië nog den besten indruk gemaakt. Dat land is waarlijk met reuzenschreden op voetbalgebicd vooruit gegaan en het is lang niet zeker dat Hollandsche of Belgische ploegen zelfs, op zijn sterkst een ernstige kans op winnen daartegen zouden hebben. Het ware dan ook wel eens interessant de Joego-Slaven tegen onze landen te zien uit komen. Frankrijk heeft veel geluk gehad, vooral in den wedstrijd tegen Argentinië. Deze werd op een klein veld gespeeld en alles zat den Franschen mede. Had de „chance" zoowel aan de andere zijde ge zeten, dan was hot een hooge score voor de Argentijnen geworden. Dezen waren voorts niet op zoo'n klein veld gewoon, want er werd niet in het Stadion gespeeld. Wat de scheidsrechters betreft, staken onze landgenooten verre boven de anderen uit Christophe heeft één en Langcnus drie wedstrijden geleid, waaronder dc finale. Het komt mij voor dat in nagenoeg alle wedstrijden de arbiters te veel onder den in vloed der toeschouwers waren en dat voor al Uruguay hier in het bijzonder vun pro fiteerde, want ik zeg het nogmaals: het publiek is bier een zeer groote factor. Uit sluiting van spelers kwam in het geheel niet voor en als er eens een paar een rob bertje aan 't boksen waren geweest, zagen de referees maar kalm toe. totdat het ge daan was en dan ging men weer gewoon verder en men zou zeggen dat dit de vech tenden had opgelucht. Moest bij ons zooiets gebeuren, dan zouden de vijandige spelers voortgaan elkaar te zoeken, maar daar was dit slechts zelden het geval en na een alge- meenc onderlinge vechtpartij was het niets ongewoons den wedstrijd verder normaal te zien verloopcn. Over onze eigen spelers kan ik slechts één ding zeggen en dat is dat op geen enkel oogenblik ook zelfs maar een middelmatige clubvorm werd vertoond met uitzondering misschien van keeper Badjou, die er wel eenige ballen uithield, zonder zich evenwel ook boven het normale to verheffen. De le digheid, het goede leven te midden van re cepties, uitstapjes, diners, enz. en vooral het uit het gewone dagelijksche doen cn laten weggerukt zijn, beschouwen wij als oorzaak waardoor wij niet speelden, zooals wij het in ons land gewoon zijn. Het zal thans zaak zijn rnet het oog op de komende belangrijke internationale ontmoetingen tegen Neder land, Tsjecho-Slowakije en Zweden om ge ducht in training te gaan. want sommigen van ons zijn werkelijk tc zwaar geworden om de noodige souplesse van voorheen te bezitten. Ik zelf, en ik heb nog het minste in gewicht gewonnen, ben drie kilo's zwaar der geworden. Maar ik werk er dat wel weer gauw af, want ik ga morgen al aan den slag en speel raet mijn eigen elftal, Beerschot, te Cappellen een match tegen Willem II uit Tilburg Verder vragen mij werkzaamheden, welke natuurlijk door zoo'n langdurige af wezigheid onvermijdelijk ten achter zijn ge raakt, al mijn activiteit. Voorts zou ik mij ook weer gaarne aan het schermen wijden en daarvoor in training gaan, teneinde den komenden winter, behalve in voelbalwed strijden, ook in schermlournooien uil tc ko men. Voor het schermen heb ik altijd een groote voorliefde gehad en onder de kun dige voorlichting van mijn vader, die schermleeraar is, hoop ik ook daar weer zooals voorheen iets tc kunnen prestoeren. Mag ilc u nog even zeggen dat deze Zuid- Amerikaansche reis voor ons Belgen, al hebben wij dan ook geen sportieve succes sen tc boeken, toch dit groote voordeel heeft "gehad, dat wij ons in Uruguay de sympa thie der bevolking verworven hebben. Geen enkele der spelers, ondanks gemengdheid van maatschappelijken rang. is ook maar een oogenblik van het rechte pad afgewe ken cn de bladen te Montevideo geraken niet uitgepraat in sympathie-betuigingen voor de Belgen, die zij als goede verliezers kwalificecren en hoe ook hun voetbalmacht (of onmacht) moge zijn, gaarne weer zullen ontmoeten. Argentinië hoopt, en naar het schijnt met reden, in 1934 de tweede wereld kampioenschappen te mogen inrichten." HET VOORZITTERSCHAP VAN DEN K. N. V. B. Ook dr. M. H. de Boer condidaat? Amslei da rn, 1 7 A u g. Naar „liet Volk" van welingelichte zijde verneemt, wordt dr. M. II. de Boer, wethouder van Utrecht, ge noemd als een der candidatcn voor het voorzitterschap van den Koninklijken Ne- derlandschen Voetbalbond, waarvoor ook de tweede voorzitter, dc heer J. Moorman, ge noemd wordt. Wij hebben ons fe dezer zake tot den heer Do Boer gewend, die ons machtigde mede te dcelen, dat bovenstaand bericht van allen grond ontbloot is. BEHENDIGHEIDSWEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE. Van de Haarlemsche Ariclclub. De Haarlemfiche Ariel Motorclub heeft Zondag j.l. een behendigheidswedstrijd ge organiseerd, waaraan meer dan 130 motor rijders op verschillende merken hebben deelgenomen. Nooit te voren werd een der gelijk aantal deelnemers geboekt, maar ook nooit to voren werd den rijders zulk een uitgebreid en aantrekkelijk programma ge boden. Niet alleen werd het oude menu maar thans in aantrekkelijker vorm aangeboden, zooals het rijden over een wipbrug, rijden met een presenteerblad waarop een flesch etc., maar als extra nummer werd h?eraan een „lange pijpen wedstrijd" toegevoegd, welke zoowel bij rijdere als publick groote vroolijkhcid opwekte. Het hoofdnummer was echter do slede- wedstrijd. waarbij twee sleden voortgetrok ken werden door motoren. Deze wedstrijd werd uitermate spannend, vooral toen op het eind de winnaars in de series elkaar bckanipten en groote snelheden werden be haald. Alhoewel in het begin valpartijen niet van de lucht waren, werd dit al naar men meer oefening kreeg beter en beter. Wij verwachten dan ook, dat in de toekomst dergelijke wedstrijden steeds op het pro gramma van behendigheidswedstrijden zul len worden ingelascht. De motorpolitie van Heemstede hcefi zich gedurende den geheelcn wedstrijd met. tact en bekwaamheid van haar taak genweten, zoodat het geheele verloop van den wed strijd, vooral met haar hulp, uitmuntend geregeld wa6. De volledige uitslag zal zoo spoedig mo gelijk bekend gemaakt worden. UTRECKT5CHE UIEG TELtU235 Chineesche Kottinqen en verstelbare Ringen. Leer- en Vilt Corsuges. GEMEENTERAAD VAN BARNEVELD. Vaststelling van een aantel x nieuwe straatnamen. Jan de Jager geëerd. Barnevcld, 18 Aug. Heden vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitter schap van den hoer J. Westrik, burgemees ter. Afwezig, zonder kennisgeving, de heer Schaarcnburg. van Kootwijk. Voor kennisgeving werden aangenomen een paar staten, betreffende ondersteuning van bchoeftigen: het rapport over de boek houding der gasfabriek, en het verslag, aan gaande den toestand der gemeente. De heer Zandbergen zeide in het verslag wel gelezen tc li ebben van eenige geldban ken te Barneveld, doch niet van een bank te Voorthuizen, hoewel laatstgenoemd dorp zich toch in een bloeiende coöperatieve iandbouwbank mag verheugen. De Voorzitter stemde toe, dat het niet noemen dier bank een verzuim was. Op haar verzoek werd tegen 16 Sept. eer vol ontslag verleend aan raej. A. Slote- graaf. te Stroe, als onderwijzeres aan de openbaro lagere school aldaar. B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken op een verzoek van de Centrale Vereeniging ter behartiging der Maatschap pelijke Belangen van Zenuw- en Zielsziek ten, om toetreding als lid tegen een con tributie van 50 per jaar. Aldus werd besloten. Voor kennisgeving werd aangenomen een schrijven van de Nederlandsche Vereeni ging tot. bescherming van dieren te 's-Gra- venhage, betreffende brandgevaar in stal len. De Voorzitter wees er op, dat onze Bouw verordening daarin reeds voldocndo voor ziet. Nog is ingekomen een verzoek van de Afdeeling Voorthuizen der Geldersch-Over- ijselsche Maatschappij van Landbouw om een subsidie van 50, ter voorziening in de kosten van een cursus in pluimvee- cn vee voederkennis. De Voorzitter herinnerde er aan. dat deze cursus reeds heeft plaats gehad en wel van 1 Nov 1929 tot 1 Febr 1930, op grond waar van B en W. voorstellen op het verzoek afwijzend te beschikken. Aldus werd besloten. Daarop kwam aan de orde: de vaststel ling van een lijst van straatnamen in de dorpen Barneveld en Voorthuizen. Aan de bestaande straatnamen hebben B. en W. eenige nieuwe namen van nog ongedoopte wegen to'egevoegd. Onder andero stellen zij voor aan een weg te Voorthuizen den naam te geven van de Jagerstraat. ter herinne ring aan wijlen den gemeenteveldwachter de Jager. De heer van Loon wees cr echter op, dat deze politieman steeds genoemd werd Jan de Jager en daarom vond hij het wensche- lijk cfezen weg ook Tan de Jagerstraat te noemen. B. en W. konden zich hiermede wel ver eenigen en ook de Raad had tegen deze aanvuling geen bezwaar, zoodat hiertoe werd besloten. De heer Zandbergen sprak de wensche- lijkhcid uit om aan de verzameling huizen bij de halte Tcrschuur ook officieel den naam van Terschuur te geven. Thans wordt bedoeld plaatsje in den volksmond wel zóó gehecten, doch officieel behoort het gedeeltelijk bi.i de buurtschap Zwartebroek en voor een ander deel bij Kallenbroek. Spr. zou het jammer vinden, dat deze historische naam niet werd gehandhaafd. De Voorzitter zeide, dezo zaak met B. en W. te zullen overwegen. Daarop werden de gemeenterekening en de rekening der gemeentegasfabriek, beide over 1929, den Raad aangeboden. Van den gewonen dienst hebben do ont vangsten der gemeente bedragen 416.282.33 en de uitgaven 374.424.66, zoodat deze dienst een voordeelig saldo heeft opgeleverd van 41857.67/4. terwijl voor den kapitaal- dienst is ontvanger» 216.783.69J4 en uit gegeven f 273 030.40J4. Het nadeelig saldo van dezen dienst bedraagt dus 56246.71. Voorts bedraagt, het winstcijfer der ge- meenteasfabriek 2169.66. Bij de rondvraag werd er nogal geklaagd over den Abnormaal hoogen waterstand, waarvan de bewoners van verschillende dce len dezer gemeente te lijden hebben gehad. De Voorzitter antwoordde, dat dit aan den buitengewonen regenval te wijten is. zoodat de gemeente daar niets aan doen kon. De heer Geurts meende echter, dat de schouw dei- beken ook niet heelemaal in orde is. Deze schouw heeft thans door de raadsleden plaats en nu nemen de meeste, raadsleden zeer zeker dezo taak serieus op, doch enkelen schikken het er maar zoo'n beetje mede. waarvan de gevolgen niet uitblijven. Daarom wilde spreker een zoogenaamde schouwcommissic benoemen, bestaande uit drie ijverige raadsleden, van wie men verwachten kan. dat alle afwate ringen nauwkeurig zullen worden nage gaan. B W. zullen deze zaak overwegen. De Voorzitter zeide, gehoord te hebben, dat er fantastische cijfers worden genoemd, betreffende de uitgaven, die de officiëele ontvangst der Canadeezen op 14 dezer zou den hebben veroorzaakt. Het babbelend pu bliek sprak van 1500, ja zelfs van 3000, terwijl dc werkelijke onkosten nauwelijks 100 hebben bedragen, waarvoor deze ge meente een prachtige reclame heeft ge maakt, die niet gemakkelijk hoog genoeg kan worden geschat. Spreker achtte het noodig van dezo plaats bedoelde onzinnig© praatjes tegen te spreken Daarop sloot de Voorzitter de vergade- li n e.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 2