AMEEÏSFOÖÏÏTSCH DA6BÏAD PAARDENSPORT OP „HOUTRUST" -de eemlander: Zaterdag 23 Augustus 1930 29e Jaargang No. 47 SPORT Moeskops verliest van Michard FEUILLETON De Louteringkuur Grasbaanraces op Birkhoven Amateurs, onafhankelijken en profs aan de start Voortzetting van het concours Een deelneemster gevallen Oud-Hollandsche en moderne Kapstokken WIELRENNEN Beslissing in hei sprintkampioen schap van Noord-.Holland De 100 K. M. slayerswedstrijd 'Amsterdam, 22 Aug. Eindelijk na vele weken van regen en pech een prach tige avond, een blauwe hemel en bijna geen wind. En daarbij een programma van de beste soort, een ouverture 0111 zoo te zeg gen van de wereldkampioenschappen, die volgende week te Brussel plaats zullen vinden. Ongeveer 15.000 toeschouwers woonden de wedstrijden bij. Het programma begint met de beslissing van den wedstrijd om het sprintkampioeu- scliap van Noord-Holland in drie ritten over 1 K.M. Eerste rit: 1 Ilomma; 2 Bouquet; 3 Van Egmond; 4 Engelmoer. Tweede rit: Nadat door bandenpech twee maal moet worden overgereden, wordt de uitslag: 1 Van Egmond; 2 Ilomma; 3 Bouquet; 4 Engclmoer. MOESKOPS De laatste rit geeft een mooie sprint, waarbij de renners bij elkaar blijven. Met twee wiellengten verschil gaat 'Van Eg mond het eerst over de streep. De uitslag: 1 Van Egmond; 2 Homma 3 Bouquet; -1 Engclmoer. Totaal klassement: 1 Van Egmond, 5 punten. 2. Homma 5 punten. 3. Bouquet 7 punten. 4. Engelmoer 12 punten. De wedstrijd over 6 K.M. voor amateurs wordt gereden in twee ritten; de drie eerst aankomenden van den eersten rit zijn 1 Kalb; 2 Tewes; 3 Van Egmond. Van den tweeden rit: 1 Thiel; 2 Dieter- man; 3 Looyen. De tien acrstaankomenden van eiken rit komen tenslotte uit in de beslissing. De beslissing wordt ven-eden in een rit over 10 K.M., waarbij eenige deelnemers am en dan een vergeefsche poging doen om yit te loopen. Na een raaien eindspurt tusschen Visser en Looven gaat de laatste het aerst door de finish, doch hij hinderde Visser bij het passeeren, waardoor deze tot winnaar wordt verklaard. Einduitslag: 1 Visser; 2 Looyen; 3 Be rends; 4 Thiel. Een dwaling, die ons handelend en flink maakt, is beter voor ons dan een verlam mende waarheid. H. Bahr. door CISSY VAN MARXVELDT. 22 ,,'Ja," zei zc dan kalm. „Mijn man is reus achtig sterk. Dat hij over een sneeuwberg tillen kan. Bewonderenswaardig gewoon weg." Er viel even een stilte. Die Huib verbrak. ,.'k Ga naar boven me opknappen. Ga je meo Mary?" „Bewaar je wat thee voor ons, Puck?" .vroeg Mary. „Daar zijn nog reserve-slooten in de keu ken," zei zo. „En wij zijn nog pas aan ons eerste kopje bezig." Frank ging ook mee naar boven. Hij nam de jongens en Dolly mee. Iluib wuifde naar haar over de hallustrado. Hij dreigde haar met zijn vinger. Maar ze haalde haar schou ders op. Mary zond haar een kushand. Ze hoorde Reinier van Amperen zeggen: y.Dat je nu weer bent thuisgebleven. Suus. Zöo zul je je nooit amuseeren." En haar zachte antwoord: „Ik houd niet Ivan eoo'n groote club. Dat weet je toch im mers wel." Dan komt de sprintwedstrijd tusschen de beide cracks Moeskops en Michard. Iu twee ritten elk over 1 K.M. wordt deze match verreden, zoo noodig met een beslissingen t. Na een balanceerpartij neemt bij den eer sten rit Michard den kop. Voor de laatste bocht schiet Moeskops naar voren en gaat met een fraaien langen sprint met bijna twee wiellengten verschil het eerst over de eindstreep. De uitslag: 1 Moeskops. Laatste 200 M. 12% sec. 2 Michard. 'Tweede rit: Bij den tweeden rit balanceeren de ren ners zoo lang, dat Moeskops omvalt en den kop moet nemen. Zeer voorzichtig gaan de beide renners de tweede ronde in, voor de laatste bocht begint Moeskops het spur ten, gevolgd door Michard, die op da laat ste 100 Meter naast Moeskops komt te liggen en met een banddikte verschil het eerst de finish passeert. De uitslag: 1 Michard laatsta 200 Meter 12% sec.; 2 Moeskops. Hierna wordt gepauzeerd. Na de pauze wordt de beslissende rit ge reden tusschen Moeskops en Michard. Moeskops neamt den kop, de beide ren ners rijden opnieuw zeer voorzichtig. Op dc helft van de laatste rondo zet Michard den spurt in en gaat met een wlellengte voorsprong het eerst ovar de eindstreep. De uitslag: 1 Michard laatste 200 Meter 12% sec.; 2 Moeskops. Einduitslag: 1 Michard; 2 Moeskops. Hierna wordt aangevangen met het num mer 100 K.M. stayers. De uitslag luidt: 1. Krewer 1 uur 17 min. 54% sec.; 2. Paillard op 150 M.; 2. Schle- baum op 200 M.; Sawall op 4 ronden; 5. Grassin op 5 ronden; 6. Blekemolcn op li ronden; 7. Linart heeft ongegeven. Een varieerend programma dat de toets der critiek glansrijk kan doorstaan Nog voor dat het voetbalseizoen offi cieel een aanvang zal nemen, houdt de wielerclub „Do Pedaalridders" morgen op het Sportterrein Birkhoven haar laatste; wedstrijden op de grasbaan in dit seizoen met een programma dat dc toets der cri tiek glansrijk kan doorstaan. Ondanks dat verschillende goede renners naar do wereldkampioenschappen tc Brussel zijn cn op dc baan te Blerik eveneens wedstrij den plaats vinden heeft het bestuur toch do liand weten te leggen op renners die in den rennerswereld een z ekere repu tatie genieten. Gezien het succes dat zij do vorige maal had om naast de amateurs en nieuwelingen ook onafhankelijken te laten starten heeft men besloten hiermede door to gaan, zelfs beroepsrijders o.a. de stayer v. d .Wulp (Amsterdam) cn Anspacli (Half weg) zijn geongageerd, 0111 deze wedstrij den voor onafhankelijken en beroepsnj- ders veel meer waarde voor het publiek dan het gehecle programma te vullen met dc andero catesrorién van renners. Niet dat wij de wedstrijden van de amateurs cn nieuwelingen achter stellen bij de eerste groep immers hier schuilen dikwijls zeer goede rennners onder doch de aan hangers van dc wielersport zijn helaas verwend cn willen alleen hun penningen offeren indien er werkelijk wat. goeds te zien wordt gegeven. En dat is dan ook nu het geval. Niet minder dan 12 onafhanke lijken cn beroepsrijders zijn aangezocht om Zijn ongeduldige woorden: „Je moet maar eens loeren je daartegen te verzetten." Trix dacht: „Zoo ie overal wrijving. Over al. Wat zal dat voor een K ere te temming gevenEn ze keek even tersluiks naar meneer van Rcee, die zijn stugge, afwijzen de masker weer -droeg. Was dat de man, die haar nog geen uur geleden verteld had, dat hij eens het zwarte schaap woe ge noemd? Ze zuchtte. Het' was haar, of zo aan het begin van een moeilijke tocht stond, die ze onvermijdelijk ten einde moest bren gen. En haar hart wae zwaar. Maar 's avonds 11a den eten de kin deren naar bed, de koffers aangekomen en uitgepakt, cn Trix in een van haar meest geliefde jurken steeg haar stemming weer. Zc had bij de dame6 Mandei-sloot zit ten praten. Zoo'n rust als die gaven. Nu zakte ze neer in het hoekje van de van Ampercnö. Huib las natuurlijk zijn krant. Mary, frisch en rozig, werkte aan een avond tasciije. Waarom kon zc niet zoo evenwich tig zijn als Mary was? Waarom moest zij altijd overal in wroeten en elke mug tot een olifant opblazen? Ze wou nu maar, dat de Koningin van Sheba in de salon Jacque lientje aan de ölippen van haar jurk vast hield. Maar nee, daar stond zc al in de deuropening. „Zullen we nu vanavond dansen?" „Ik niet hoor!" zei Huib. „Dank je stich telijk. 'k Heb vandaag tachtig Kilometer ge- loopen." Reinier sprong op: „Ik ben van tie partij, juffrouw LanderaSan." „U bent een 6chat," zei Jacquelientje. „Wie doet er meer mee? U toch ook meneer Rey- land? Hè meneer Bron, wees lief en zorgt u voor de muziek, ja?" Meneer Bron, die te rijden w.o. naast de reeds genoemden, do bekende renner Jan Maas (Steenber gen), die meerdere malen ons land buiten de grenzen heeft ve: tegenwoordige^ voorts de Amsterdammers Pijn ((3o om het kam pioenschap van Nederland) Klopper, Dom peling, v. d. Hengel, Adan, de renners Ooms on Koene uit Halfweg, J. Veon (Eind hoven), 2o om het kampioenschap van Ne derland) en onze stadgenoot A. v. d. Star re. Deze renners komen uit in een sprint cn koppel-wedstrijd over 100 ronden mei 5 klassementen. Do formatie van dc koppels is M. v. d. Wulp—H. Pijn; J. Anspach— W. Ooms; A. v. d. Starre— J. Maas; H. AdanJ. Veen; N. v. Hengel—Dompeling; P. Koene—H. Kopperk Een 6-tal koppels dat ongetwijfeld aan elkaar gewaagd is, zoodat dit zeer waar schijnlijk een der mooiste en spannendste nummers zal worden. De amateurs, 10 renners, w.o. zijn J. v. d. Starre, H. Veld man, H v. Wijk en H. Thiel, rijden een Omniumrace, welke gesplitst is in een Jachtrace, en een 30 ronden race, terwijl do nieuwelingen het programma vullen door een afval wedstrijd te rijden. In het kort hebben wij hier weer gegeven de ver schillende nummers en rennen. Indien deze wedstrijden slagen, ook wat betreft het bezoek, dan bestaan er plannen om het volgend seizoen do wedstrijden nog op hooger peil to brengen. Meer willen wij nog niei verklappen, maar als dit pro gramma nog niet trekt Dc wedstrijden worden opgeluisterd door muziek. Het programma luidt: 1 Series Sprint Profs en Onafhankelij ken. 2 Series Achtervolging Amateurs. 3 Demi finaio Sprint Profs en Onafli. 4 Finale achtervolging Amateurs. 5 Finale Profs en Onafhankelijken. 6 Series Afvalrace Nieuwelingen. PAUZE 7 Finale Afvalwedstrijd Nieuwelingen. 8 30 ronden race Amateurs. Onafhankelijken. Lawntennis. TILDEN'S WERELDRANGLIJST. Timmer op de zesde plaats! In een Engelsch blad vinden we, overge nomen uit American Lawntennis, de lijst van de eerste tien spelers der wereld, naar het oordeel van W. T. Tilden Zij is als volgt: 1. Jcan Borotra (Frankrijk;. 2. Henri Cocbet (Frankrijk). 3. Wilraer Allison CU. S. A.). 4. John Doeg (U. S. A.). 5. George Lott (U. S. A:). G. H e n k Timmer (Hólland).- 7. Baron H. L. de Mopurgo (Italië). S. G. Lyttleton Rogers (Ierland). 9. Harry Hopman (Australië). 10. E. F. Moon (Australië). Niet geklasseerd wegens gebrek aan ge gevens: J. van Rijn (U. S. A.) en C. Boussus (Frankrijk). We komen hier morgen nader op terug. Waterpolo. A. Z. en P. C. I—H. V. G. B. I. De laatste competitiewedstrijd. Zooals wij reeds gemeld hebben, speelt A. Z. cn P. C. I morgen haar laatste 11 wed strijd voor de competitie tegen H.V.G.B. I (Haarlem). Indien de groen-witten hel ge luk mogen hebben te winnen dan eindi gen zij met een punt verschil boven dc Haarlemmers, die dan de laatste plaats be zetten. Laten wij hopen dat onze stadge- nooten er in slagen om te zegevieren want om degradatie-wedstrijden te moeten spe len is voorwaar geen genoegen. Opgepast dus A. Z. en P. C.-ers! Het tweede team speelt tegen G.Z.C. II voor de promoticcompetitic en zal deze ontmoeting wel verliezen. tamelijk indolent scheen, hief zich uit zijn stoel. „Goed, ik zal lief zijn,' zei hij. „Wordt het een Patertje langs de kant?" vroeg Trix. Jacquelientje hief haar wenkbrauwen. „Neen, hoezoo?" „Nee, ik dacht het. Frank, ik dans ook," zei ze. „En ik dacht, dat u niet dansen kön," zei Jacquelientje. „O ja?" zei Trix onnoozel. „U hebt het toch zelf gezegd?" „O Ja?" vroeg Trix weer. „Wat krijgen wo meneer Bron?" „Moonnight in Hawaii. Die goed? Ik heb geen grein verstand van muziek." „Jo zalig," zei Jacquelientje. „Dat is een zalige Boston." „Vooruit dan maar met de zaligheid." „When the moon shines in Hawaii „My heart i6 sad. Trix danste met Frank. Ze had weinig gesproken aan tafel. Er was een afwezige blik in haar oogen. Hij dacht. „Zoo'n paar onnoozele woorden van dat jonge kind. en ze is zichzelf weer niet.. E11 ik kan me toch niet overal van terughouden. Bovendien wat bet eekent het? We waren jong cn vroo- lijk vanmiddag allemaal." Hij keek naar Jacquelientje. Nee, maar die danste uitstekend, 'n Leuk, spontaan type. Hij moest toch nog eens met Trix praten. Maar wat gaf het? Trix zou fel en onberedeneerd zijn. En hij zou zich weer boos moeten maken. Hij danste gedachte loos. „Je dan6t alleen met je becnen," waar schuwde Trix. „Je danst heelemaal niet met je zièl. „Kleine rakker," dacht hij. De Cebr. v. d. Haar ie Zeist winnen de zilveren medaille van H. M- de Koningin: Moeder 'sGra veiihage, 22 Aug Begunstigd door prachtig zonnig weer is vandaag op Hontrust het Concours-hippique voortge zet. Ook vandaag trok het hippisch feest grooto belangstelling. De tribunes waren goed bezet met dameö en heeren, onder wie vele officieren. Op verschillende punten van het uitge strekte terrein waren muziekkorpsen, wel ke het concours met muziek opvroolijktcn. Nadat in de ochtenduren de voorkeuring had plaats gehad voor het concours voor het bestgaande rijpaard, ving ten twee uur het concours-éénspannen (in Nederland ge boren) aan. Dit wedstrijd-nummer was gesplitst in twee klassen: A. Voor paarden, afstammende van een backney-heng6t. B. Voor paarden afstammende van oen niet hackney-hengst. Voor het beste paard van A en B was beschikbaar gesteld een groote zilveren me daille, aangeboden door H. M. de Koningin. De uitslagen luiden: Klasse A. Ie prijs mevr. Gh. J. Deutsz \en Schaiok te Amsterdam, met „Seducer". 2e prijs Gebr. v. d. Haar te Zeist, met „Correspondentie". 3e prijs Jac. Rijks, Nijmegen, met „Hock- wold Leader". Klasse B. Ie prijs Gebr. v. d. Haar te Zeist. 2e prijs P. C. C. v. d. Touw te '6 Graven- bage. met „Drilkia". 3e prijs D. Geldermaai te Oldenzaal, met „Tunney". Eervolle vermeldingen: mr. A. Slob te Hoofddorp, met „Queen Bess"; P. C. C. v. d. Touw. Den Haag, met .Roland" en H. F. 'Bultman, Heemstede, met „Mei- groet". De groote zilveren medaille van IJ. M. de Koningin werd toegekend aan Gebr. v. J. Haar te Zeist. Gedurende het proefrijden op het terrein had hedenmiddag een ongeluk plaats. Bij het nemen van een hindernis kwam één der deelneemsters, mej. Bemelmane, te val len. Zij kwam vóór haar paard terecht en bekwam van het dier een trap. Mej. Be- melmans, die vermoedelijk een 6leuteïbeen- fracture bekomen bad, werd door den am bulancedienst naar het Roode Kruis Zie kenhuis vervoerd. Ten 3 uur kwam Z.K.Ii. de Prins op het concoursterrein, om een deel van de wed strijden bij te wonen. Bij den ingang van de Hofloge werd de koninklijke bezoeker, die vergezeld was van zijn adjudant, luit.- kolonel jhr Laman Trip, ontvangen door eenige bestuursleden van de Vereeniging tot bevordering der paardenfokkerij :n Ne derland, terwijl de muzi2k het Wilhelmus ten gehoore bracht. Het springconcours. Het springconcours met hindernissen, in drie afdeelingen voor dames, ving hierop aan Ilii haalde zijn schouders op. „Ach, jij ver beeldt je maar wat," zei hij. „Ik constateer feiten," zei zc. Hij kneep even haar handje. Ze zag er goed uit. Die jurk stond buitengewoon. Da delijk lichtten baar oogen op. „Frank." zei ze opeens. „Als je 't morgen in je hoofd krijgt om naar Lapland te wan delen, ga ik ook mee hoor." „Zöo mag ik het. hooren," prees hij. „Dans ik nü met mijn ziel?" ..Met hart cn ziel, jongen." Jacquelientje gleed langs hen. Ilaar kin rustte op Reinier's schouder. Suus zat te kijken als een verdwaalde, angstige vogel „Ze danst uitstekend," prees Frank. „Gratievol." Trix* oogen werden donker van nijd op eens. Ze schopte een kussen, dat haar in den weg lag, opzij. „Het lór!" zei ze, heftig en onmeedoogend. HOOFDSTUK VI. Trix zat ineengevouwen op de canapé in de salo.11 Ze zat er heel alleen, en ze hield een potlood tegen haar lippen gedrukt. Huib, tikkend met een krant tegen zijn becnen, kwam binnen. ..Zoo. zit Jij hier?" „Nee stil," zei Trix. ,,'t Ie me daar een lawaai in de hal!. Beestachtig. Ik kan nog niet eens rustig om twaalf uur mijn morgenblad lezen." „Stil," zei Trix. „Wat voer je uit?" „Och,- stil toch," zei ze weer. Huib ging bij de haard zitten, vouwde zijn krant open. las. Trix schreef weer met een nieuwe aanloop. Uit de ha'.l klonk .Tacquelicntjes opgewonden stem. Trix schreef verwoeder. Er waren voor dit wedstrijdnummer 27 inschrijvingen. Da prijzen werden al6 volgt behaald: le prijs mej E. Jurgens te Hamburg, met „Korsika". 2e prijs mej. J. Keunen te Eindhoven, mat „Gitanno". 3e prijs mej. E. Jurgens. te Hamburg, met „Charbin". ie prijs J. W. van Rees te Wassenaar, met. „Iris". 5a prijs R. Ilcnzen te Eindhoven, met „Sonny-Boy". 60 prijs D. H. Pasman, Den Haag, mot „Norton". 7e prijs I Roderwald, Den Haag, mot „Radja". Eervolle vermeldingen bekwamen: Mevr. Stufkensvan Dalfsen, Scbevpninjm, met „Oei"; R. J. J. Iliemstra, Den Haag, met „Dumcannon"; Deimstaller, Den Haag met „Atlantic"; mej. E. Jurgens, Hamburg, met „Otazell" cn C. F. Gaerthe, Den Haag, met „Clorontje". In bet concours voor eenspannen werd de eerste prijs, een groote zilveren medaille, aangeboden door H. M. dc Koningin-Moe der, behaald door dc Gebr. v. d. Haar te Zeist met Hockwold Robert, dc tweede prijs door de Gebr. v. cl. Haar met Hadda Phi- lippina, dc derde prijs door Dro Drory de Perez met Cap. Hawaian Ministro en den vierden prijs door II. F. Bultman met Bingley Victor. I11 het concours voor hel bestgaaud rij paard. waarvoor hedenochtend reeds do voorkeuring had plaats gehad, werd do eerste prijs, een zilveren medaille van H. M. de Koningin behaald door luitenant C. F. Pahud de Mortagnes uit. Amersfoort met Marcroix, tweede prijs door mevr. D. van Hoboken met Hassan, do derde door A. Schellens uit Eindhoven met Apollo, de vierde prijs door mej. J. Kuenen uit Eind hoven met Miss Hel yet t. Eervolle vermeldingen kregen D. Gelder man uit Oldenzaal met Colorado en den heer Ernst van dc bereden politie to Den Haag met Prince of Wales. Om vier uur had een aardige demonstra tie plaats van de Haagsche bereden poli tie onder leiding van den heer Ernst. Vervolgens werd begonnen met het con cours voor tandems. De eerste prijs werd behaald door A. v. cl. Koppel, uit Zeist, dc tweede door K. F. •Brietman uit Heemstede, de derde door Th. Kohier te Den Haag en de vierde door Jac. Rijks, Nijmegen. De heer P. C. C. v. d. Touw te Den Haag kreeg een eervolle ver melding. Springen met hindernissen. De tweede concoursdag werd besloten met een groot springconcours met hinder nissen. Op het parcours waren 18 hinder nissen opgesteld. Vier en dertig deelnemers waren voor dit concours ingeschreven. De eerste prijs werd behaald door H. L'. M. van Scha ik uit Wassenaar met Mascot te, do tweede door ritmeester G. P. do Kruijff, Den Haag, met Prete, de derde door ritmeester M. Brevet, Den Haag, met Biniou, de vierde door ritmeester C. M. Labouchère to Amersfoort met Frangin, dc vijfdo door mej. J. Kuenen te Eindhoven met Gitanne, do zesde door luitenant von Salviati uit Hamburg met Else, de zevende door kapitein J. M. de Kruijff uit Amers foort met Abaisse, de achtste door Duin stallen te Den Haag met Atlantic. Eervolle vermeldingen verkregen rit meester G. P. de Kruijff, Den Haag, met Tommy, de lieer II. Gcschcr. Den Haag, met Bodega en mej. E. Jurgens uit Ham burg met Charbin. Dan: „Huib." „Ja stil," zei Huib; „Wil je zien, wat ik gewrocht heb?" „Stil," zei Huib. „'t Is best de moeite waard." „Och, stil toch," zei Huib. Hij lachte, 6tond op. Trix maakte ruimte naast zich op de canapée. Ze toonde hern het papier. „Ken je deze vrouw?" „Ha, ha, Madame Landerman. Op een troon. Met Pa aan haar voeten. Die nietige rnenschjes zijn wij zeker." „Ja. Hoe vind jc het?' Huib kneep een oog dicht. „Knap. Bijzonder knap. Alleen..;^ „Ja?" ,,'n Boet je Trix-achtig, dunkt me." „Overdreven, bedoel je." „Lichtelijk. Maar knap is Trix trok een gezicht. „Zal ik je voorle zen, wat ik erbij gedicht heb ,.'k Ben één en al aandacht." (Wordt vervolgd) VROOM DREESMANN Langestraat. Een zeep groot assortiment in met en zonder spiegel, tegen zeer lage prijzen, f 6.50, f 4.90, f 3.50, f 2.90.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 5