Woningbureau PATRIA, Utr.weg 128, Tel. 1412 Is het eene skelet werkelijk dat van Andrée? Groote brand te Londen De ernstigste die dit jaar plaats vond HOE SAN DOMINGO WERD GETEISTERD Cuba loopt nog steeds gevaar bezocht te worden Vruchteloos onderhoud met Gandhi De besprekingen thans afgebroken De incidenten aan den klaagmuur Spoedige oplossing der geschillen verwacht DE RADIO-CENTRALE CONTRACTEERT NIEUW CREDIET VOOR DEN TOREN Bouw arbeiderswoningen Te hour aangeboden door keurige HUIZEN m. tuinen van f 10.— tot f 55.p. m. gelegen St. Anfridus- straat, St. Radbcudstraat, Vermeerstraat, Bankastraat Amstelstraat, van Ma mix laan. Gerezen twijfel door deskundigen ook reeds weerlegd Men meldde Woensdagavond uit Stock holm aan de N.R.C: Volgens de avondbladen is er te Tromsö twijfel gerezen aan dc juistheid van de iden tificatie van een der skeletten. Een der des kundigen moet namelijk medegedeeld heb ben, dat het skelet van Andrée geïdentifi ceerd kon worden, doordat zich in dc jas een geborduurde letter A bevond. Deze jas lag volgens hot communiqué der deskundi gen over het bovenlichaam uitgespreid. Men herinnert er nu aan, dat het bij vorige pool expedities meer dan eens is voorgekomen, dat iemand dc bovenkleeren van een gestor ven kameraad nam om er zich zelf mee te beschutten tegen de koude. Zou dat in dit geval ook geschied zijn, dan zou het ske let, dat tot nu toe voor dat van Andrée is aangezien, in feite het skelet van Frarrkel zijn. Bovendien behoeft het tusschen dc kleeren gevonden dagboek niet van Andrée te zijn. De deskundigen hebben alleen ver klaard. dat een goed leesbaar, volgeschre ven dagi">ek gevonden is, maar zij lieten zich er nog niet over uit, of het schrift in dit dagl>oek dat van Andrée of dat van een der anderen is. Daartegenover willen wij er even op wij zen, dat de professoren Hedren en Lithhcrg in hun telegram aan de Zweedsche regeering meldden: «.Andrée en Strindbcrg geïdentifi ceerd", terwijl zij dit toch niet zoo pertinent verklaard zouden hebben, als er nog ecnige onzekerheid bestond. Vermoedelijk hebben de deskundigen ook wel andere kenmerken ge vonden, terwijl zij het om de een of andere reden beter achtten die niet in het commu niqué te vermelden. Londen, 4 September (V.D.). Door een geweldigen brand is in de city een magazijn, waarin o.a. koloniale waren, specerijen en andere goederen lagen opgestapeld, ver woest. Ofschoon 2ó pompen geweldige boe veelheden water in het vuur wierpen, breid de het vuur zich met ongekende snelheid uit, zoodat na eenige uren het dak reeds in stortte en het.geheele gebouw in een puin hoop veranderde. Deze brand was de groot ste. welke dit jaar te Londen voorkwam. Het vuur deelde zich ook nog mede aan belen dende perceelen en was hedenavond laai nog niet geheel gebluscht, Londen, 5 Sept (V. D.) Eerst laat ïd den nacht gelukte bet den grooten brand in de opslagplaats van koloniale waren, enz. moester te worden. Hot vuur was naar e-n tweede magazijn overgeslagen, dat even eons totaal verwoest werd. De bewoners der aangrenzende buizen moesten hun wonin gen verlaten. De totale schade wordt op 1 ruilltoen pond sterling geraamd. Het vuur heeft eenigen tijd ook de in de nabijgelegen gasfabriek bedreigd, doch met groote moeite gelukte het den brand verder te localiseereu. Gedurende den nacht heeft de brandweer met 70 stralen het vuur bestreden. HOF VAN INTERNATIONALE JUSTITIE. Kellogg aanvaardt do benoeming. Now York, 5 Sept. (V.D.) De vroegere Amerikaanschc staatssecretaris van buiten- la.ndsche zak'en, Kellogg, heeft zich bereid verklaard, zijn verkiezing in het perma nente hof voor internationale justitie te aanvaarden. FRANSCHE MANOEUVRES IN JT LOTHARINGEN. Parijs, 4 Sept. Aau dc groote Fransche manoeuvres in Lotharingen, die den afge- loopen nacht begonnen zijn, zullen ettelijke vliegtuigen deefnetnen. Het voornaamste doel van deze manoeuvres is de oefening iD een bewegingsoorlog, die gedurende den wereldoorlog in onbruik geraakt is. Hier door is het ook te verklaren, dat de cava lerie, die in den wereldoorlog overbodig werd geacht, een belangrijke plaats inneemt bij de oefeningen. Behalve een cavaleriedi visie nemen 6000 automobielen en cvenvee: met paarden bespannen wagens aan de oefeningen deel. Men heelt ook een proef genomen met motorrijwiel-soldaten. Elke motc_ zal voorzien zijn van een machinege weer. DE BALLONTOCHT VAN PROF. PICCARD Vrijdag te Aug»burg verwacht. De riirectour van het natuurkundig labo ratorium van de BrusaeleclK universiteit, prof Piccard niet van Belgische mAar van Zwitserscha nationaliteit die het plan heeft om met een voor dit doel spe ciaal gebouwden ballon tot 16.000 meter hoogte te stijgen, ten einde wetenschappe lijke waarnemingen te doen. is. ,paar de correspondent der N.R.Ct. te Brussel meldt, naar Augsburg, In Beieren, vertrokken. De speciale, luchtdichte ronde schuit in alu minium, met al de instrumenten, welke voor de waarnemingen noodzakelijk zijn, warden per vrachtauto naar Augsburg ge voerd, waar alles Vrijdag wordt verwacht. Prof. Piccard vergezelt in zijn private auto de kostbare zending. Voor 2Un vertrek heeft prof. Piceard te kennen gegeven, dat de locht In den loop van do volgende week zou gebeuren, indien er een heldere dag komt met windstilte. Het blijkt echter, dat moeilijkheden zijn gerezen in Duitschland in verband met de onderneming. Indien deze moeilijkheden niet worden bijgelegd, dan zou de opstij ging plaats hebben in Zwitserland of in Frankrijk. MISDADIGER S8ENSE OPGESPOORD. A k o n, 5 Sept, (V. D.) De politie te Aken is oen wijdvertakte mlsdadigcrsbende op het spoor gekomen, die haar misdrijven uit oefende in Aken. Miinster, Osnabrflck, Beydt en Hamburg. Tot nu toe zijn zeven loden van de bende gearresteerd, terwijl twee mis dadigers, wier namen bekend zijn, nog gc- I zocht worden. Voor zoover bekend, heeft deze bende 70 misdrijven op haar geweten. Bovendien zijn 210 misdrijven in onderzoek, waarvan da leden der bende eveneens ver dacht worden. Omtrent de ramp, die San Domingo heeft geteisterd, wordt nog bericht Het geheel e leger werd op de boen geroe pen, om reddingswerk te verrichten. Brug gen zijn verwoest en de straten onbegaan baar. Sommige wijken der hoofdstad zijn :n een ruïne veranderd. Ook de gobouwen van het blad La Opinion werden verwoest. Havanna, I September. In strijd met de aanvankelijk gekoesterde verwachtingen, dat Cuba door den wervelstorm niet zou worden getroffen, werd door weerkundigen iaat in den nacht gevreesd, dat zoowel de Bahama-cilanden als Cuba bedreigd worden. Do orkaan beweegt zich weliswaar slechts met een snelheid van zestien mijlen per uur, maar het centrum draait met con snelheid van meer dan honderd mijlen. zoodat men rekening moet houden met ernstige schade en ook met verlies van menach en levens. Bij do snelheid en richting van thans zou de cycloon pas binnen vier en 2cventig uur de Bahama-eilandeu bereiken. Ernstige omvang van de ramp. New York, 5 Sept. (V. D.) Volgens de laatste uit Santo Domingo ontvangen' tele grammen bedraagt het aarital bij de tor nado gewonde personen meer dan 1000. Van het gebouw der «Amerikaansche ambassade is het dak weggeslagen. Sterke afdeelingen militairen zijn naar de geteisterde stad gezonden om assistentie te verleenen bij het reddings- en ontruimingswerk. Het verkeer met de stad is geheel verbroken. Ook het spoorwegverkeer naar den staat moest worden gestaakt, daar verscheiden bruggen vernield zijn. Het vliegveld is to taal onbruikbaar geworden. Do tornado trekt na Santo Domingo geteisterd te heb ben, met eenigzins minder sneldheid in N W richting. Zeer waarschijnlijk zal het Zui delijk gedeelte van Florida door den or kaan worden bereikt. New York, 5 S e p 1 (V. D.) Volgens dc laatste telegrammen bedraagt het aantal bij den tornado in Santo Domingo omgeko men personen ongeveer 950. Het aantal ge wonden is tot meer dan 1200 gestegen. Op het Britsche eiland Dominica werden 35 personen gedood. De tornado had een snel heid van 160 tot 200 mijlen per uur. De kathedraal, waar het stoffelijk overschot van Columbus luet. "heeft slechts weinig schade geleden. De bevolking van San Do mingo dakloos, New-York, 5 Sept. (H N.) Een Ameri- kaansch vlieger, die per vliegtuig een ver kenningstocht boven San Domingo heeft uitgevoerd, meldt per radio, dat to Santo Domingo ongeveer van de huizen geheel verwoest zijn, terwijl dc overige zoo zwaar beschadigd zijn, dat zij niet meer bewoond kunnen worden. De geheele bevolking van de stad is dakloos. Aangezien ook de elec- triciteitsfabriek door den storm is ver- i woest, zit dc stad zonder licht, waardoor het opruimingswerk zeer belemmerd wordt. Ook is er gebrek aan water, daar de fabriek der waterleiding eveneens bescha digd is. De staat van beleg is over de stad afgekondigd, aangezien in enkele wijken plunderingen zijn voorgekomen, terwijl het, ook onder de bevolking tot hevigen strijd is gekomen, om onderdak ta verkrijgen in de weinige nog beschikbare ruimte. De vlieger bericht verder, dat dc Europeesche bevolking van de stad ongedeerd is geble ven. Verschillende gezantschapsgebouwen zijn echter ernstig beschadigd. De mahatma geeft den onder: handelaars een weigerend antwoord Bombay, 4 Sept. Dc hoop, dat tusschen de Engelsche regeering en de Indische na tionalisten overeenstemming zal worden be reikt, wordt hoe langer hoe geringer. Volgens berichten uit Britsche bron is Mo- tilal Neb roe verantwoordelijk voor het spaakloopen der onderhandelingen Hij houdt hardnekkig vast aan den eisch, dat alle Indische gevangenen begenadigd moo- ten worden. Do verwachte mislukking der besprekin gen heeft bij de Europeesche en Indische za kenlieden groote teleurstelling gewekt. Poona, 4 Sept. De onderhandelingen over den vrede zijn heden besloten tusschen Saproe én JayaJsar eenerzijds en de gevan gen genomen leiders van het congres aan den anderen kant. Het definitieve antwoord van Gandhi, dat van negatieven aard is, wordt thans opge steld in overleg met de andere leiders der nationalisten en zal morgen overhandigd worden aan Saproe en Jayakar. Bombay, 4 September. De vredesonder- handelingen mat Gandhi zijn afgebroken. Opstandige landbouwers. Poona, 4 September. Landbouwers uit Islampocr (district Sataraj legden den kaat sten tijd wantrouwen aan den dag tegenóver dé regeering en alfó%estuursambtenaren. De regeenngsauforheiten zijn van oordeel, dat de bewoners van plan zijn hot gezag zeli in handen te nemen en besloten terstond maatregelen te nemen, om do orde te hand- haven Drie tot vierduizend personen zijn bij deze beweging betrokken. Er zijn reeds mili taire versterkingen naar Islampocr gezon den, waar waarschijnlijk rèods morgen zal worden opgetreden. J&lampoer ligt Aan de westelijke grens van den staat Kbolapoer on de bewoners van Kholapoer zijn, van alle soorten wapens voorzien, gevlucht naar de heuvelen, waar heen zich thans ook de bewoners van Is- lampoer hebben begeven. HET GESCHIL IN DE ROER- NIJVERHEID. Handhaving der loonregeling tot 3t December. Essen, i September. (H N.) Dc com missie van arbitrage voor den Roermijn- bouw heeft vandaag bij scheidsrechterlijke uitspraak beslist, dat de bestaande loon regeling tot 31 December gehandhaafd zal blijven. Dc regeling kan eerst einde No vember worden opgezegd met oen termijn van een maand Heeft geen opzegging piaats, dan wordt de regeling telkens voor drie maanden verlengd, telkens weer met eon opzeggingstermijn van een maand. De bo.nd van mijneigenaars heeft deze uit spraak reeds verworpen. Stockholm, 5 Sept. (V. D.) Dc con flicten tusschen Joden en Arabieren in Pa- lestina betreffende den Klaagmuur te Je ruzalem zijn korten tijd geleden onderzocht door een internationale commissie onder leiding van Eliel Loefgren, een vooraan staand Zweedsch rechtsgeleerde en vroeger minister van buitenlandscbe zaken. Mr. Loefgren is dezer dagen te Stockholm te ruggekeerd en heeft eenige belangwekkende inlichtingen over zijn bezoek aan Palestina verstrekt. Het rapport, dat de definitieve aanbevelingen zal bevatten voor de op lossing der conflicten, wordt, naar rnr. Loef gren mededeelde, in October verwacht. Hij verklaarde verder, dat uit het ver hoor van vertegenwoordigers van beide par tijen is gebleken, dat er goede vooruitzich ten voor een verzoening zijn. ofschoon de agitatie van de extremisten nog niet tot bet verleden behoort In ieder geval is het voor de Joden mogelijk geweest tc Jeruzalem eer» godsdienstig feest te houden, zonder dat het tot incidenten is gekomen. Mr. Loefgren sprak de boop uit, dat overeenstemming zal worden bereikt voor einde September, wan neer de gestelde termijn voor het bereiken van overeenstemming afloopt Achter de godsdienstigo geschillen over den Klaagmuur staan, verklaarde mr. Loef gren, economische en politieke kwesties tus schen Jóden en Arabieren. Laatstgenoemden wantrouwen de immigratie der Joden, «die gemakkelijker financieelen steun uit het buitenland ontvangen dan de Arabieren en daardoor hun economische overmacht in Palestina, kunnen vestigen. RELLETJES TE MADRID. Seven gewoodco. Londen, 3» Sept. (V. D.) Uit Bombay wordt gemeld, dat to Madrid heden relletjes hebben plaats gehad. Kwaadwilligen heb ben de politie aangevallen, die, van de vuurwapenen gebruik makende, zeven per- jsonen verwondde. Vier ton voor den bouw van een gymnasium ven leend Opupbaro vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Vrijdag 5 Sept. des avonds 7 uur. Voorzitter dc burgemeester. Afwezig wethouder Vols Hcijn, wegens on gesteldheid. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering goedgekeurd zooals ze ter visie hebben gelegen. 1. Installatie van den heer Y. Baan. De heer Baan legt in handen van den Voorzitter de vereischto êeden af, waarna deze hem gelukwenscht met zijn benoeming In verband mot V.V.V. en met de letters Y. B. is de heer Baan in onze gemeente geen onbekende en de voorzitter hoopt, dot de heer Baan nog veel in hot belang onzer ge meente zal kunnen doen. Ingekomen zijn o.a. de volgende stukken en mededeelmgen. Procesverbaal van de opneming van kas en boeken van den Gèmeente-ontvanger door den Verificateur der gemeentc-finan- cién. Kennisgeving Bericht van Burgemeester en Wethouders van Amersfoort d.d. I Augustus 1930, waar bij wordt medegedeeld, dat aan den tijdc- lijken technische» klerk by dc gemeente bedrijven oen aanvangsjaarwedde is toege kend van f 1550.—. Kennisgeving. Bericht van Burgemeester en Wethouders van Amersfoort d.d. 20 Augustus 1930, waar bij wordt overgelegd een juiste tcekening van den exploitatie-opzet van do terreinen, gelegen tusschen den Lcusdcr- cn den Wocs- tijgerweg. Kennisgeving Verzoek van Burgemeester en Wethou ders van Amersfoort d.d. 8 Augustus 1930. om dispensatie te verleenen van het bepaal de in artikel 6b van het Werkliedenregle ment ten aanzien van den timmerman van het Woningbedrijf P. J. van den Bos. Aldus besloten. Verzoek van vertegenwoordigers van dc V.A.R.A., K.R.O. en de Nod. Christelijke Ra dio omroepverceniging alhier d.d. 22 Augus tus 1930 om het voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende het aanbrengen van alarmeer!nrichtingëh aan ie hóuden en hun op te dragon een onderzoek in te stel len naar de werking cn verkregen resulta ten van de gemeentelijke Radio-Centrale te 's-Hertogenbosch en te Arnhem. Te behandelen bij punt 3 van de agenda. D Voorzitter deelt mede, dat in ver band hiermede hij voorstelt de discussie over punt 3 te heropenen. De heer Stadig heeft vernomen, da.t het adres is verzonden zonder voqrkennis der verecoigingen. Het adres der radio-ceniralo is vorig keer afgehandeld en deze zaak komt als mosterd na den maalüjd, daar de ge meentelijke radio reeds door den Raad is afgewezen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. nog op hetzelfde standpunt staan. De beer Stadig blijft er bij, dat herope ning moet worden afgewezen. De heer R e k k wljat erop, dat dc be sprekingen in den Raad de aandacht heeft getrokken van de belangstellenden. Wan neer het adres der Radio centrale wordt aangenomen zitten we er voor 10 jaar aan vast. De heer v. L o n k h u y z e n wil een oplos sing geven door de concessie voor 5 jaar geven. Dc Voorzitter. U heropent nu al de discussies. Do heer v. Lankhuyzen. Dan ben ik tegen heropening der discussie. In stemming gebracht wordt het voorstel stel tot heropening der discussies verwor pen met 9 teg^n 13 stemmen. Verzoek van de Woningbouwvereeniging „Goed Wonen" om Burgemeester en Wet houders uit te noodigen ten spoedigste de resultaten mede te deelen van het ingestelde of nog in te stellen onderzoek naar de wo ningbehoefte en eventueel medewerking te verleenen voor den bouw van een nieuw complex arbeiderswoningen. Rapport van Burgemeester en Wethou ders d.d. 2 September 1930 van het onder zoek naar het aantal krotwoningen en de woningbehoefte te Amersfoort. De Voorzitter deelt mede, dat weldra een voorstel van B. en W. is te wachten toi houw van 60 woningen in het Leusderkwar tier. Verzoek van het bestuur van do afdee ling Amersfoort van den Christelijken Boe ren- en Tuindersbond om een subsidie van f 100 te mogen ontvangen. T6 behandelen bij de begrooting 1931. Verzoek van den beer T. Beverloo, hoofd van het Centraal 7c en 8e leerjaar, hem ziekteverlof te verleenen tot 1 October 1930 Burgemeester en Wethouders stellen voor het verlof te verleenen. Aldus besloten. Besluit van Gedeputeerde Staten van Uirecht, d.d. 26 Augustus 1930. 3e afdcelinc waarbij wordt goedgekeurd de begrooting 1928. Kennisgeving. Verzoek van J. Jogchem d.d. 3 September 1930 om ontheffing van het bepaalde in de Verordening, houdende eischen. waaraan een lokaliteit m«>et voldoen om in aanmer king te komen voor een vergunning of voor een verlof, in dier voege, dat her hem zal zijn toegestaan, in het perceel Westsingel meer dan één uitgang te hebben. Burgemeester en Wethouders stellen voor I ontheffing tc vcrleener- Ter wille van de veiligheid moeten er drie uitgangen zijn. Aldus wordt besloten. Schrijven van Burgemeester ou Wethou der» van Amersfoort d.d. 30 Augustus 1930, waarbij wordt aangeboden de bogrootjng 1031. Te verzenden naar de ffdeelinsen. AUrmeerinrichting Radip-Cen? trail. 2. Herstemming ovcr bet voorstol van B. en W. tot het aangaan van een overeen komst met de N.V. Ame^foortsche Radio- Centrale voor het inrlck cp van een ajar- raeorinrichting ten diens an de brand weer en de politie. Het voorstel wordt aangenomen met 12 tegen 10 stemmen. Voor dc hecrcn: Baan, vaal Beurden, van Galen Lost. Graaff, Hehenkarpp, Hofkamp, Kraan, van Lonkhuyzen. Ruitenberg, Sta dig, ven Tellingen en Thien. Het adre6 van V.A.R.A., K.R.O. en N.C. R.V. wordt voor kennisgeving aangenomen. Samenstelling afdeelingen. 3. Trekken van de afdeelingen van den Raad. Do eerste afdeeling zal bestaan uit de ki den: de Mois, Noor droop, Noordewier, Graaff, v. Tellingen, Hehenkamp, Hofkimp, van Lonkhuyzen. Kraan en Verhey. Voorzitter: Wethouder Ruitenberg. Plaatsverv. voorzitter: wethouder Velé Hcijn. De tweede o Meeling zal bestaan uit do leden: van Nieuwcnbuyzcn. Overeem, van Galen Last, van Beurden, Fremouw, Polder, Spiekerma.nn, Stadig, Baan en Rekké» Voorzitter: Wethouder Thicn. Commissies too bijstand. 4. Vervulling van vacatures In eenigo commissies van bijstand. Commissie van wetgeving. Leden: Mr. L. Sta lig, A. J. Spiekermenn, H. Fremouw en H. van Galen Last. Plaatsverv. leden: C. W. C. G. Hehen kamp en IJ. Baan. Commissie van bijstand voor de Gem. bedrijven. Leden: B. Noordewier, S. Kraan, G. J, Noordman, J II. van Lonkhuyzen. Plaatöverv. leden: D. J. Rekké en G. v. Tellingen. Commissie van bijstand voor da financiën. Leden: B. Noord e wier, Mr. L. Stadig, A. F. van Beurden en IJ. Baan. Plaatsverv. leden: N. v. Nieuwenhuyson en G, W. C. Hehenkamp. Commissie van bijstand van den Rem. Reinigings- en ontsmet- ÜngsdiensL Leden: G. W. C. G. Hehenkamp. N. van Nieuwenhuyeon, J. W. Polder en Anfc. Hof- ka mp. Plaatsverv; leden: J. Overeem en G. van Tellingen Commissie van bijstand voor bet onderwijs. Leden: Mr. L. Stadig, B. Noordewicr, Ir, B. A. Verheij en H. v. Galen Last Plaatsverv. leden: A. F. van Beurden en IJ. Baan. 5. Benoeming van een lid van het bestuur der Nutsepnarbank. Benoemd wordt de heer J. G. Klöassen. 6. Advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van G. A. L. Spelberg, waar bij hij eervol ontslag vraagt uit do betrek king van hoofd der school voor U. L. O. Aangenomen. 7. Voorstel van B en W. odj esperanto op te nemen als facultatief leervak in hei pro gramma van onderwijs der Handelsschool Dc heer Spiekermann verwondert het, dat niet het advice is gevraagd van de commissie van Toezicht op het Handels onderwijs. Met het oog verder op de koe ten en daar het niet zeker, is dat het Rijk de 65 pet. subsidie zal geven, vraagt hll het voorstel aan te houden. Wethouder Thien vindt, er geen be zwaar tegen het voorstel aan te houden, daar in het eind van Sept. toch weer ver gaderd moet worden. Het voorstel wordt aangehouden. Benoemingen Gymnasium. 8. Voorstel van curatoren van het gym nasium tot verlenging van de tijdelijke aan stelling van A. J. Meilink als Teeraar in do aardrijkskunde aan het gymnasium. Aangenomen. 31. Benoeming van een tijdelijke loerares in de wiskunde aan het Gymnasium, we gens splitsing van klassen. Benoemd wordt mej. dr. Ja. Mant te De venter. 32. Benoeming van een tijdelijk leerareé in de oude talen aan het Gymnasium, we gens splitsing van klassen. Benoemd wordt mej. dra N. Schepp te Scheveningen. 33. Benoeming van een tydelijk leeraar in het Hebreeuwsch aan het Gymnasium in verband met een aan Dr. F. C. Unger ver leend verlof. In verband met het eervol ontslag aan Os. Tj. K leistra wordt tot 1 ear aar He breeuwsch benoemd Dr F. C. Unger. In verband met het aan Dr. F. C. Unger verleend verlof, wordt tot tydelijk leeraar benoemd Ds. Tj. Kieletra. 34. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de oude talen aan het Gymnasium, in ver band met een aan Dr F. C. Unger verleend verlof. Benoemd wordt: Dr. E Bessem, oud-rec tor van het Christ. Gymnasium te Utrecht 9. Voorstel van B. on W. tot ingebruik- eeving van 3 lokalen van het gebouw J. van Oldenbarneveltlaan aan het bestuur der Amersfoortsche Schoolvereeniging. Aangenomen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 2