Engelsche Fauteuils - Haardbankjes Fa. J. W. VAN ACHTERBERGH, Westsingel 12-13. Telefoon 238. SODALITAS MEDICORUM Mr. Dr. W. F. van Leeuwen Woningbureau PATRIA, Utr.weg 128, Tel. 1412 HUMORHOEKJE arbeidende maatschappij niet doorklinkt Beslissingen, die worden genomen op de adviezen van Raadslieden, cjio even ver van hc-t volle practiseho leven afstaan, als de maan van de aaide. Welnu, al is deze minister thans hier niet aanwezig, ongetwijfeld zal hem door de or ganen van de verbreiding verslag worden gedaan van hetgeen hier hedenmiddag is voorgevallen en hoeveion er zijn geweest Iien glimp van wat bet volk verlangt, hoopt en verwacht zal hein worden vöopgcspiè» geld in de woorden van degenen, die hem verslag zullen doen. Daarna was liet woord aan nu*. J. H. van Doorne, lid van het dag. bestuur der A.V.R.O. Mr. J. H. van Doorne aan hot woord. Daar was eens een A.V.R.O.-zon, die de geheeïe week placht te schijnen door de ramen van onze huiskamers en wij koes terden ons in hare stralen, die ook ouden van dagen, zieken en zwakken verkwik king en vertroosting bracht en warmte in een vaak zoo kil bestaan. Geen moeder behoefde voor hare dochters, geen oudera behoefden voor hunne kinderen de luiken te sluiten voor dat zonnetje, want zij vasten het, die stralen waren stralen zuiver als goud. En ziet, daar kwam een Regeering, zich gedekt wetend door politieke bescher ming én geen klachten van ouden ot' beden van zieken konden in staat zijn hem te beletten zijn snood plan te volvoeren: dat A.V.R.O.-zonnetje voor de halve week te verduisteren. En daarvoor gaf zij in de plaats stralen van een andere zon. Maar wij passen voor dat surrogaat, want die zon, die over den rechtschen zender door do ramen straalt is er geen die stralen geelt van zuiver goud welke onverdeelde verkwikking en ver strooiing brengen, doch die zon werpt oen gekleurd licht door onze ruiten dat pijn doet aan de pogen. En wij doen do luiken daarvoor dicht en de derde zon, die in onze 3 amen schijnt, is er ook geen die straalt in majestueuzen glans van gouden stra len, want het is een rood water-zonnetje, dat weinig warmte geeft en slecht weer voorspélt. En ook daarvoor doen wij de luiken dicht. Maar met dat al missen wij onze eigen, onze A.V.R.O.-zon, en wij kun nen dat niet anders aanvoelen als een af nemen van iets, dat ons dierbaar was, als een inbreuk op onze vrijheid om te genie ten van wat wijzelf wenschen t9 genieten. Neen, luistervinken, het is niet meer waai* dat „Wij leven vrij wij leven blij", want die vrijheid is afhankelijk geworden van politieke machthebbers cn partijdienaren. Het zendtijdbesluit is een mskienning ge weest van den wil van een groot deel van ons volk, dat in de A.V.R.O. zijn zoozeer versplinterde en versnipperde eenheid had teruggevonden. Hier was weer eens een terrein, waarop honderdduizenden zich buiten hun politiek of godsdienstig hokje vrij konden voelen, en elkaar de hand kon den reiken. En dat mocht niet. Dat kwam - niet te pas in den kraam van de politieke marskramers, dat was een wanklank op de markt van den politieken koehandel, want ons land is immers een land van negotie en religie, maar ook als het zoo tc pas komt, van negotie in religie. En ziet, ondanks dien storm van verzet -tegen de moedwillige en kwaadwillige verscheuring van dien eenheidsband zijn daar nog bla den, die thans beweren, dat dat maar praat jes zijn van den volkswil. Dan had, zoo zeggen zij dat volk, dat maar bij de ver kiezingen moeten laten blijken. Maar zij, die zoo spreken weten zeer wel, dat men de beslissing heeft weten te rekken en te ver schuiven tot na de verkiezingen, omdat men het niet aandurfde vóór de verkiezin gen een voor de A.V.R.O. nadeelige beslis sing te vellen. Maar nu deze achter den rug zijn en het goed vertrouwen var. den kiezer is be schaamd geworden, nu zet men een hoo- gen borst op en roept' honend en met leed vermaak: dat is je eigen schuld. Welnu hoorders, gij kunt dan deze les ter hrte nemen. En gelijk de Griek Chilo in het bekende dramatische werk Quo Vadis, na onder pijniging en geeseling bezworen te hebben, dat hij zou vergeten wat hij ge zien en gehoord had, doch buitengekomen zijn vuist schudde en met een stem heesch van woede en pijn uitriep Ik zal niet ver geten! Zoo roepen ook wij vandaag uit en bekrachtigen, dat met een plechtige be lofte aan ons zelf cn aan al onze mede strijders en medelijders. „Wij zullen niet vergeten". En indien het onrecht niet volledig wordt hersteld \oor dien tijd, dan zal over drie jaar bij de verkiezingen door het land van Noord tot Zuid Oost en West klinken: Wij hebben niet vergeten! en wij zijn U cn Uw politiek geknoei en gekuip moe, moe en meer dan moe Ten slotte sprak de heer W. Vogt, direc teur dec A.V.R.O. Vogt op het spreekgestoelte. De heer W. Vogt, directeur van het om roepbedrijf der A.V.R.O., ving zijn rede al dus aan: Waarde Millionairs en Kapitalisten rnct tonnen, tienduizenden en op zijn minst duizenden kapitaal! Zóó moet ik u wel aanspreken nu maan denlang onder vele andere qu&Iificaties ook gedoodverfd zijn, als de Omroep der ka pitalisten. groot-werkgevers eu der reac tionaire bezittende klassen. Wanneer die qualificatie van „Kapitalisten Omroep" Juist is, dan moeten wij hier bijeen zijn els een vergadering van millionairs. op zijn minst j.tonnairs". En bij het vele wat ons op dezen dag eiheïigt, komt dan de blijd schap van de ontdekking, dat wij allen tezamen vormen een schatrijke familie. Of die rijkdom in onze familie wel gevonden wordt in bezit aan goud of goederen, wa'aj ik nochtans te betwijfelen. Ik twijfel er niet aan of grooto rijkdom men hebben zich met onze familie als eigenaresse opgestapeld. Maar ik heb geen zekerheid, ja, ik geloof er zelfs geen oogenblik aan, dat die rijkdommen in hoofdzaak bestaan uit. goud of gouderen, al zijn wij (gelukkig voor de kracht, die van onze Omroepvereeniging in deze benarde omroeptijden moet uitgaan), niet van aardsch slijk gespeend. Onder de vele verwijten, die ons gedaan worden is er eeu, die ons afschildert al een zaak met klanten. En men is dan wel zoo vriendelijk om toe tc geven, dat deze A.V.R.O.-zaak is: een góed-beklante zaak. Er is loop in den winkel. Wij wonen op een goeden stand. En geen oogenblik van den dag wordt liet gerinkel van de deurbel niet gehoord. Met de vergelijking \an de A.V.R.O. met een goedbeklante zaak beoogt men dan te laten uitkomen, dat de A.V.R.O. niet om roept, omdat zij tot dat omroepen gedreven wórdt door de intense spanning van de veer van een nobel beginsel, zooals de an dere Omroep.vci eenigingen beweren gedre ven te worden, maar dat zij den Omroep exploiteert als een bedrijf, een bedrijf, dat zich bezighoudt met het verbreiden lan, radio-telefouischcn-weg van bcgeerens- waardige zaken op het gebied van Cultuur. Kunst, Wetenschap, Religie op een wijze, zooals in do vrije maatschappij elders, bier, boter of lange turven worden gedistribu eerd. Zooals zooveel van die verwijten, is ook dit volkomen ongegrond; en hoewel ik voor do aantooning van die ongegrondheid, in mijn oogen, tal van indrukwekkende argu menten zou kunnen aanvoeren, wil ik vol staan met het noemen van één argument Ik zou zoo zeggen, dat wanneer do A. V. R. O., als Radio-Omroep-zaakje in staat was om zijn klanten (wat wil zeggen per sonen. die voor geld waren koopen, die zij voor den geest begeèrèn te ontvangen) op verzoek van den baas van het zaakje, bij tienduizenden tegelijk tezamen tc laten ko men op een groot open terrein in den Haag, dan moet er toch noodzakelijkerwijs nog een andere band bestaan tussclien dien Omroep en die kianten. dan de zeer eenvoudige en meestal van ieder nobel sen timent gespeende, tussclien: leverancier en gebruiker. Ik kan mij moeilijk vooistellen, dat een grooto brouwerij er in zal slagen om alle café- en hotelhouders van het land tezamen te brengen in den Ilaag met niets anders in het vooruitzicht dan een rede van den Pre sident-commissaris en den Directeur van het brouwerij-bedrijf en dan nog wel een rede, waar geen enkele verbetering van het bier voor de toekomst wordt aangekondigd, geen enkel contract wordt openbaar ge maakt, dat. gesloten i=> met den directeur van het Meteorologisch Instituut te De Bilt tot het creêeren van temperaturen boven de 85 gr. Fahrenheit. En evenmin, dat er een belangrijke korting te wachten is op de prijzen van het tot. dusver geleverde hier. Het donken zelfs aan een mogelijkheid als deze, doet ons in een lach schieten. Zoudt gij hier alleen dan zijn als klanten van een Omroepvereeniging, een Omroep vereeniging, die helaas namens de Regee ring den deurwaarder thuis gekregen heeft met de mededeeling, dat zij haai* bedrijf voor de helft van dn week moet uitleveren aan een gegadigde, die, wellicht aangelokt door het succes, ook eens beproeven wil ol hij niet een dergelijk bedrijf volgens de zelfde beproefde lijnen tot grooten bloei kan brengen. Er worden in dezen tijd van het jaar zeer veel tentoonstellingen en congressen gehouden. Men lieelt b.v. al eén tentoon stelling van de „Stervende Zuiderzee". Met een variant op het aloude: „Zij, die sterven gaan, groeten U dat de gladiatoren aan Caesar toeriepen, zou men tegenwoordig kunnen zeggen: ..Dat wat sterven gaal, stelt men ten toon". Welnu, toevallig be hoort ook deze tentoonstelling van de „Stervende Zuiderzee" tot een terrein, dat door de ambtsplicht van den Minister van Waterstaat wordt bestreken. Ik zou een nieuwe tip kunner. geven voor een tentoon stelling van ïc-ts dat dreigt te sterven bin nen dien zelfden ambtscirkel. huiskamers hebben verlaten om uitmg te geven aan hun gevoel van afkeuring ovci hetgeen door de Overheid uit dio huiska mers is weggehaald. Er steekt geeu schande in om te erkennen, dat nieuwer en ruimer inzicht is verworven na do uitvaardiging van een ongelukkige beslissing. Deze be slissing maakt het niet onvermijdelijk, dat men, om meer bevrediging te schenken, ge heel op zijn schreden terugkeert. Er is ondanks veel tegenstrijdigs ook nog genoeg wat samengaat. Maar datgene wat samengaat wordt bedolven onder den druk van onrecht en ontoelaatbaarheid. Neemt dezen druk weg en gij houdt over het bin dend element. Een aanvullend rapport constateert verzaking van de belangen der obligediehouders door de trustee Misleidende bestanddeelcn in de prospectie Oud:vice=president van den Raad van Slate Oud-burgemeester van Amsterdam Graven h a g e, li Sept. In den ouder dom van 70 jaar is heden in den vroegen ochtend overleden de óud-\ ice-president van den Raad van State inr. dr. W. F. van Leeuwen. Door dit verscheiden heeft ons land een groot verlies geleden, want do heer Van Leeuwen was oen van -ik-, persoonlijkhe den, die in de door hem beklecdc ambten uitblinken door diepgaande kennis. De thans ontslapene, die te Soerabaya in I860 werd geboren, kwam reeds op zeer jeugdigen leeftijd met zijn ouders te Am sterdam wonen. Door zelfstudie eu privaat lessen wist hij zien dermate te ontwikke len, dat hij met goed gevolg het toelatings examen deed lot cle Arnslërd&msche uni versiteit. alwaar hij in 1883 „cum laude" in de rechten promoveerde, waarna hij zich in de hoofdstad als advocaat vestigde. Tot 1593 oefende mr. Van Leeuwen de advocatuur uit, want in genoemd jaar werd bij gekozen tot lid van den Arnster- damschen gemeenteraad. Zoozeer had het toen 35-jarige raadslid reeds de aandacht op zich weten te vesti- en, dat hij nog m datzelfde jaar, cn dit wel in de moeilijke' periode van de ont wikkeling van verschillende groote ge meente-bedrijven, gekozen werd tot wet houder van Financiën. Zes jaren later zag mr. Van Leeuwen zich benoemd tot burgemeester van Am sterdam als opvolger van mr. Vening Mei- nesz. Gedurende négen iareiï heeft de thans ontslapene met krachtige hand het burge meesterschap van tie .hoofdstad des lands' waargenomen en zijn heengaan in 1910 werd dan ook algemeen betreurd. Het ambt van burgemeester verwisselde mr. Van Leeuwen met dat van Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land. In die hoedanigheid zetelde hij tot December 1915. toch hom de hooge onder scheiding te beurt viel van (c wórden be noemd tot vice-president van den Raad van State. Als zoodanig heeft hij Prinses Juliana, toen zij den 18-jarigen leeftijd be- eikt had, geïnstalleerd als lid van den Raad van State. Tot 192$ heeft de thans ontslapene dit hooge ambt bekleed. Gezondheidsredenen noopten hem tot heengaan, want hoewel hij toen was hersteld van een ziekte, werd toch nog voor algeheel herstel een langdu rig verlof noodzakelijk geacht. En aange zien de lieer Van Leeuwen oordeelde, dat zulks niet vereenigbaar was in 's lands be- j lang met het blijven waarnemen van liet vice-presidontschap van den Raad van State, besloot hij in die dagen tot het he-1 men van ontslag. Van 19021910 heeft mr. Van Leeuwen zitting gehad in de Eerste Kamer der, Sta- ten-Goneraal, en het was in onzen Senaat dat hij het meermalen opnam vóór de waardigheid van het burgemeestersambt. I Zijn verdiensten jegens den lande wer den indertijd beloond door zijn benoemin- en tot commandeur in de orde van den Xederlandschen Leeuw, in de orde van Oranje-Nassau en in de Huisorde van Oranje, terwijl hern ook eenrge hooge bui- tenlandsche onderscheidingen ten deel zijn i gevallen. Gedurende vele jaren maakte mr. Van üGu v c h a g e, 5 Sept. Een deel der Commissie inzake de Sodalitas Medicorum- l affaire, bestaande uit de heeren v. Beyma, j prof. L.E. J. Brouwer en mr. J. P. G. van I Velzen, heeft thans nog oen aanvullend rapport uitgebracht. j in haar rapport d.d. 19 Juli 1930, heeft de Commissie als basis voor haar conclusie twee punten aangevoerd: a. de misleidende bestanddeelen van do prospectussen der Sodalitas-leening; b. de plaats gevonden verzaking van de belangen der obligatiehouders door dc trustee. Op beide punten kan volgens ge noemde commissieleden het rapport door sindsden vastgestelde nieuwe feiten worden aangevuld en wel de volgende: amisleidende bestanddeelen van de prospectussen. Bij het passeeren der koopacte tussehen de Sodalitas cn de gebr. Ratz was niet al leen cle heer Leenes aanwezig, zooals reeds in liet rapport van 19 Juli is medegedeeld, doch hij heeft ook in de voorbereiding de zer transactie (schatting, boekeacontrule, enz.) en in de redactie van de koopacte een werkzaam aandeel gehad. Dc mededeeling in hel prospectus, dat de ten behoeve van obllgatièhouders de ver panden bezittingen vroeger door Hongaar- sclie banken met 1.000.000 belast waren geweest, is ten eenerMialc onjuist geble ken. In het prospectus wordt de S^dalita6 al» een uit arisen of med. doctoren bwett-ande corporatie (zooals ook de volledige rteart aanduidt) voorgesteld. Gebleken is echter, dat geen enkel lid der Sodalitas arts of med. doctor was voor de overgroots meerderheid waren trouwens cle leden jongelieden van nauwe lijks twintigjarigen ieftijd. b. Verzaking van de belangen der obliga tiehouders door de trustee. In het voorjaar van 1928 is door den heer Leencs als trustee van obligatichouders met do Bohunickybank ondrhandeld over de uitvoering door genoemde bank van een verkavelingsplan van het. onderpand. Aan genomen, dat dit verkavelingsplan op zich zelf met liet belang van obligatiehouders trookte, en de heer Leenes dus in zoo ven e als trustee tot het voeren dezer ou derhandelingen gerechtigd en verplicht was zoo handelde hij zeer zeker tegen het be lang van obligatiehouders, door als condi tie voor zijn medewerking een provisie van 13-pet der le bèhalen winst voor .zich per soonlijk te Verlangen. Deze door niets ge motiveerde eisch was voor het aartsbis schoppelijk ordinariaat aanleiding aan het plan zijn goedkeuring te onthouden. Daar mede stuitte de saneering van het Elisa- bethsbad, die wellicht de uitvoering van dit plan ten bate van obligatiehouders had kunnen brengen, af op het eigenbelang van den heer Leenes. In September 192$ is door den heer Lee nes als Trustee der obligatiehouders met de Bohunickybank overhandeld over een door hem te geven toestemming tot aan koop van alle bouwterreinen van het on derpand. Niet alleen was hij tot deze on derhandelingen niet gerechtigd, daar de trustacte hem integendeel verplichtte om ..toe te zien, dat de onderpanden niet wor den vervreemd", maar bovendien liet hij zich wederom voor zijn medewerking eeu persoonlijke provisie beloven, bedragende minimaal 2 pet. van den eventueelen ver koopsprijs, een percentage dat zóu stijgen, 1 als de verkoopprijs (ten nadeele van obll gatiehouders) zou worden gedrukt. Ten slotte is op lie: oogenblik aan obli gatiehouders van liongöarschc zijdt een aanbod gedaan, dal naar het oordeel der commissie en ook van den heer Leenes zelf voor obligatiehouders een redelijke en tix de gegeven omstandigheden zoo voordcelig mogelijke oplossing brengt. Om aan dc tot standkoming dezer transactie ak- irust«« mede te werken, stelt de, keer Leenes ech ter als voorwaarde, dat de Hongaarsche Uooper naast zijn transactie met obligatie houders, bovendien belangrijke betalingen zal doen aan dc beide tegenpartijen der obligatiehouders. n.l. de enlittente (Burgers Cos Bank) en de dekitrico Mc N.V. Eli- sabethsbad, dw.z. de lieer Leenes zelf), dit ter zake van vorderingen, die deze beido tegenpartijen, die dezelfde belangengroep repr&enteeren. op elkander hebben, die echter obligatiehouders niet aangaan. liet is dus op hel oogenblik dc trustee, die togen dc belangen van obligatiehouders ten eigen bate ageert, en indien obligatie- houders van hun recht, om do trustee to ontslaan geen gobiuik maken, zullen zij zelf de verantwoordelijkheid dragen, indien do hun door deze trustee reeds toegebrach te nadeelen nog belangrijk vergróót en on herstelbaar worden. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. D. fs benoemd lót ge ne rahl-iha jo or bij hot wapen der artillerie van bet leger in Ned.-Iudie uo kolonel, inspecteur van genoemd wapen 11. Schuursmo. Is aan ir. I. P. do Vooys op zijn verzoek eervol ontslag verleend .ils buitengewoon hoogleeraar aan de Rijkshoógeschool te Delft is tijdelijk benoemd tot 1 eeraar aan de R. II. B. S. to Zwolle W. J. Meyer, to Zwolle. Zijn **u> de il. IT. B. S. ir Amersfoort wede'/om tljdeBjk benoemd lot 1 eeraar W. J. van Leo cn lot lecrares mcj. M. A« Langenhorst. Bij K. B. zijn beroemd to-' kaii.'onrechter- plaatsvervangei iu het kantoor Gouda, mr. C. Jonker. Bij beschikking art d.-ii minister van On derwijs, Kunsten on Wetenschappen zijn benoemd buiten bezwaar van 's Rijks schat kist lot gedelegeerden van de Nederland sche regeering bii liet 7de Internationaal Congres voor do Geschiedenis der Genees kunde, dat van 22—27 September io Rome zal worden gehouden dr. -T. G. do Lint, te 's Grayenhage, cn tot plaatsvervangend ge delegeerde dr. F. C. Unger, te Amersfoort. PIJPLEIDING VAN EEN LOCOMOTIEF GESPRONGEN. Eén persoon ernstig gewond. Zaterdagmiddag omstreeks één qur sprong de pijpleiding van een locomotief, by. dc werkzaamheden aan den de la Reyweg te 's-Gravenhage. De drie-en-twintigjaiige; \V. Z., wonende aan do Biltkovenscholaan. be kwam ernstige brandwonden aan zijn beide oogen en gelaat. De man is door don. Ge neeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. OUDE VROUW VERBRAND. Tc Groningen- In de Tuinstraat alhier waar een 79-jari- gen man en een S3 jarige oude vrouw woon achtig zijn raakten hedenmorgen toen de vrouw een op den grond staand gasloégtel wilde aansteken de kleeren van de vrouw' in brand. Toen voorbijgangers, die vlgmrpen zagen, het huis binnendrongen, vonden zij het half verkoolde lijk van dc ongelukkige. De oude man. die nog te bed lag toen liet ongeluk gebeurde, kreeg geen letsel. Do brandweer had den kleinen binnenbrand spoedig gebluscht. Te buur aangeboden door keurige HUIZEN m. tuinen van f 40.— tot f 55— p. m. celegen .St. Anfridus- straat, St, Rad'boudstraat, Vermeerstraat, Bankastraat. Amstolstraat, van Marnixlaan. Leeuwen deel uit van den Raad van Com- imiésarissen van de Nederlandsoh-Indische Spoorweg-Maat schappij, van welken Raad Hjkhefd, de stervende plicht tot waardee ring van schcone zaken, die uit het Volk zijn gewonnen, zonder hulp, ja, ik moet zelfs zeggen, ondanks tegenwerking van de regeering. En op deze tentoonstelling van dat stervende Recht, zou men dan ook on der glazen stolpjes kunnen uitstallen de ar gumenten, die de verschillende vereenigin- gen hebben aangevoerd vóór 15 Mei, tot staving cn fundeering van haar mecningen. Het zendtijdbesluit van 15 Mei heelt ons in vele opzichten teleurstelling en ont goocheling gebracht. Maar het heeft ons ook ontstolen een onvermoede bron van ge negenheid, trouw, beheerschte strijdvaar digheid, vastberadenheid. Het heeft ons een blik gegund op den omvang van den A.V. R.O.-aanhang. En deze aanhang, waarvan wij vermoedden, dat hij niet gering zou zijn, heeft door zijn grootte, ons evenzeer verbijsterd als verheugd. Ziet. al deze Luis tervinken tezamen hier op het terrein van Hou trust. Zij vormen slechts een klein deel van onzen aanhang. Heel Den Haag heeft dezen dag de blauw witte colonnes door zijn straten zien trek ken. Heel Den Maag heeft den Indruk kun nen -ontvangen, dat hier hedenmiddag niet bijeen geweest, zijn een troep onverantwoor delijke revolutionnairen, maar duizenden rustige Nederlandsche burgers, dio hun hij den laatsten tijd voorzitter was. Ook is hij o.a. president-commissaris geweest van de Twentsche Bank. De teraardebestelling zal plaats hebben aanstaande Dinsdag op de begraafplaats Westerveld nabij Velzen, na aankomst al daar van -den trein van 11.uur 46 min. HET CONFLICT BIJ DE H.LJK. Vragen van den heer Vos aan den minister van Waterstaat. Het tweede kamerlid de heer Vos heeft aan den minister van Waterstaat de vol gende vragen gericht: Is hot juist, dat de Directie der Konink lijk Nederlandsche Luchtvaartmaatschappij voor Nederland en koloniën (K.L.M.) niet is ingegaan op het voorstel van den rijksbe- middetaar, alvorens ruggespraak te houden met haar Raad van Beheer, waardoor op lossing van hot conflict en daardoor herstel van den dienst ettelijke dagen is vertraagd. 2oo ja, is dan de Minister bereid mede deeling te doen of een dergelijke opvatting kan worden geduld, waar het hier betreft een door den Staat gesubsidieerde onder neming, - - r Advocaat: „Is liet u duidelijk, dat mijn client 20 K M, fvan u verwijderd was omstreeks het tijdstip waarop u 1 beweert, door hem aangereden te zijn?" Slachtoffer van een snelheids-maniak: „Ik wij het graag gelooven." (Humorist).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 6