4M-ERSF00KI5CH DAGBLAD De Verdwenen Delera Woensdag 3 December 1930 ..DE EEMLANDER 2Se Jaargang Mo. 133 EEN ONTSLAG PROCEDURE TWEEDE BLAD BINNENLAND JUWELIER HET KIND EN DE NATUUR DE PREDIKANTS- TRACTEMENTEN N.V. COMPAGNIE LYONNABSE FEUILLETON i Tel. 852. Langesiraat 43. De Zeevaartschool te Vlissin* gen gedaagde redeneerde vrees. Ik had zoo iets in mijn leven wel meer bijgewoond en ik was er zeker van, dat geen man, die in fatsoen lijke zaken is betrokken, van zoo n onberede neerde vrees blijk zal geven. Thans had hij zich verstopt een ander woord had ik er niet voor en de eenigc persoon, die ik had ontmoet op zoek naar hem, was iemand die recht en wet aan zijn zijde had en die in ieder geval een honorabele posi tie bekleedde. Delora's gedrag was meer dat van iemand, die aan de hand der ge rechtigheid ^tracht te ontkomen, dan van een vertrouwensman van zijn regeering. Terwijl ik zoo in gedachten verdiept voortwandeldc, ging ik tc veel in Noorde lijke richting en kwam terecht in een straat, welke mij verder van Shaftesbury zou brengen. Ik stond op het punt een zij straat in te slaan, die mij op den goeden weg zou terugbrengen, toen mijn aandacht werd getrokken door een groote auto, welke stond voor een klein restaurant, door een buitenlander gedreven, gelijk men er zoo veel in die buurt vindt. Ik stol altijd veel belang in auto's, maar deze trok in het bij zonder mijn aandacht, omdat zij zoo bijzon der afstak bij de omgeving. liet was een der mooiste autos, die ik ooit had gezien, een Daimler van zestig tot tachtig paarde- krachten. met een bijzonder weelderig in terieur. De paneelen waren zonder eenigc versiering en de chauffeur, die roerloos achter zijn stuur zat, droeg een donker livrei, was blijkbaar ook een vreemdeling. Ik vertraagde mijn schreden, ten einde een blik te werpen op den firmanaam van den achterband, en terwijl ik er langs drentel de, zag ik hoe de deur van het kleine restaurant openging en een groote portier naar buiten snelde. Hij maakte het portier Daarop is gevolgd de brief van den mi nister van 30 Jan. 1920, waarin deze zijn bezwaren liet vervallen. Na dien tijd heeft getuige niets meer van de zaak gehoord, totdat de heer Teerling zich in Juli 1020 aan het examen onderwierp voor de akte i. Het examen viel ongunstig uit en getuige, die voorzitter was van do examencommis sie, hoeft den lieer Teerling tijdens het exa men geadviseerd zich terug te trekken. De commissie bad n.J. kennis gekregen van een artikel „stabiliteit van den heer Teer ling in het bind „De Zee'. Zij was van meening, dat de heer Teerling zelf niet be grepen kon hebben, wat hij had geschre ven en in verband daarmede heeft de com missie den heer Teerling geëxamineerd in de lagere wiskunde. Do resultaten hier van waren echter zoodanig, dat het geen zin had om het examen verder voort te zet ten, aangezien bleek dat de basis wiskun de ontbrak. Getuige hoeft toen aan den heer Teer ling medegedeeld, dat wanneer deze nog niet vast was aangesteld, hij zich daarte gen zou verzetten. Wal de conferentie op het departement betreft, deze is uitgegaan van den minister, maar gei meent op verzoek van een Ka merlid Daar is de zaak uitvoerig besproken en get. had daarbij de overtuiging, dat de lieer Teerling geen vaste aanstelling had. Als getuige werd o.a. nog gehoord de heer Vi::...r, directeur van de Zeevaart school, die o.m. verklaarde nimmer zijn te vredenheid over den lieer Teerling te heb ben uitgesproken en dat mededeelingt-n dienaangaande in den brief aan den mi nister tegen zijn uitdrukkelijken wil zijn gedaan. I)e president bepaalde de eventuecle con tra-enquête op 2G Januari te 11 uur. JACHT OP EEN DRONKEN CHAUF FEUR TE HAARLEM. Meisje bij aanrijding ernstig gewond. Haarlem, 2 Dec. Gisteravond heeft —aldus de Telegraaf een beschonken autobestuurder zich in deSpaarncstad op ernstige wijze misdragen. Tc ongeveer acht uur kwam een burger op het politicbureau meded.eelen, dat hij in het Kenaupark door ccn auto was aangereden waarvin de be stuurder klaarblijkelijk dronken was. Ge lukkig had de aanrijding geen ernstige ge volgen. De aangeredene had gezien, dat de autobestuurder zich naar een café in de Llr- salastraat begaf Onmiddellijk ging de mo- torbrigade van de politie derwaarts. Juist toen zij deze straat inreed, zag de chauffeur de politie, sprong in zijn auto, gaf vol gas en reed in verboden lichting weg. Een wil de jacht volgde nu. Hoewel de politie tee- lccns gaf, wilde de man niet stoppen. Met zeer groote snellu?id rèed hij-tioor de smalle straten en een ongeluk bleef dan ook niet uit. Op het drukke "kruispunt Yerwulft— Oude Gracht botste hij >n volle vaart tegen een wielrijder aan. Dczé'werd tegen den grond geslingerd, evenals de 18-jarige Ma lie R., die achter op het rijwiel stond. De fietser werd zeer licht gewond. Erger was liet meisje er aan toe. Zij bleef bewusteloos liggen en is door den Ongevallendienst per auto naar haar woning vervoerd. Haar toe stand baart zorg Gisteravond was zij nog iliet bij bewustzijn gekomen De autobe stuurder was door deze aanrijding blijkbaar geschrokken. De politie had ten minste daar na niet veel moeite hem te arresteeren. Het bleek de 44-jarige Haarlemsche chauffeur v. d. B. te zijn. Hij verkeerde in beschon ken toestand. Ter ontnuchtering is hij in het politiebureau ingesloten. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt, terwijl de auto in beslag is genomen. HOOG WATER Stremming verkeer. Zalt-Bommel. Half uur dienst met pont, gesleept door stoomboot; des nachts naar behoefte. R ij ks vv eg Grav e's-H er t o g e n- b o sch. Verkeersregeling getroffen voor voetgangers en fietsers. van de auto open en bleef er in positie naast staan. Twee heeren verschenen uit het restaurant» en gingen het trottoir over. Ik draaide mij bedaard om, ten einde hen na te kijken niets meer dan nieuwsgie righeid misschien, rnaar een nieuvvsgiarig- heid, die mij nimmer heeft berouwd. De eerste heer die instapte, een lange, forsch gebouwd» man, droeg het kleurige costuurn en de zwart zijden muls van een aanzienlijke Chinees. Hem volgde.. Delora! Ik herkende hem onmiddellijk, hoewel hij een zwarte das om zijn hals had gedaan, die den onderkant van zijn gezicht bedekte, terwijl zijn hooge hoed bijna op zijn neus zal. Ik zag hoe hij zenuwachtig links en rechts een blik door de straat wierp, waar op hij snel den portier voorbijging en in de donkere auto stapte met een haast, alsof hij zich eerst in het halfduister van het voertuig veilig gevoelde. Ik bleef een kort oogenblik op het trottoir staan, zonder rnij te verroeren. Dat was jammer, want toen ik een oogenblik later op de auto toesnelde, zette deze zich reeds in beweging. Ik tikte tegen de portierruit en riep: „Mijnheer De lora, ik moet u noodzakelijk spreken!" Maar de auto reed door. Ik probeerde het portier te openen, doch de kruk werd van binnen vastgehouden met een kracht, waartegen ik niet was opgewassen. Ik blikte in het breede, uitdrukkinglooze gelaat van den Chinees, die voorovergebogen, dc ge stalte van den man dien ik wilde spreken, geheel voor mij verborg. „Wacht even", riep ik, „ik moet den heer Delora spreken, ik heb een boodschap voor hem!" De auto reed evenwel snel verder. Ik trachtte op de treeplank te stappen, maar een eerste poging mislukte. Daarop werd SchooU\verk:tuinen en boomplantdagen Ter gelegenheid van haar V2lA-jarig be staan heeft do Centrale Verecniging voor School- en Werktuinen en Boomplantdagen in Nederland (secretariaat Olympmplcin 71, Amsterdam-Zuid) een jubilcumuitgaafjc het licht doen zien, waarin Minister Terpstra een prijzend woord schrijft en o.a. vaststelt, dat de verecniging niet alleen de gezondheid der kinderen heeft bevorderd, door het een werk, dat zij gaarne doen, in do open lucht te laten verrichten, maar zij heeft hun ook kennis van en liefde tot hoornen en bloemen bijgebracht, welke hun stellig ook in hun verder leven een blijvende vreugde zullen verschaffen. Oud-Minister Kan komt tot de volgende uitspraak „Terug naar de natuur" is een aanmaning die consequenties insluit, voor welke monig- ccn terugdeinst. Maar in den mond van een boomkweekdag-promotor is zij dc meest on schuldige, doch tevens heilzaamste opwek king, die zich laat denken". De eerc-voorzittcr der verecniging, jhr. G. E. van Tets van Goidscltalxoord, prijst te recht den lieer K. Dilling, die het initiatief nam tot het propageeren van schoolvvorktui- nen en boomplantdagen en gewaagt van den „cultureclcn arbeid", die door de verecni ging is verricht. De lieer E. D. van Dissel, directeur van het Staatsboschbeheer, spreekt van den gun- stigen invloed van het schoolwoiktulnenwo- zen, waardoor een breede schaar van kinde ren in aanraking wordt gebracht met het mooie, wondere leven der natuur. Verder wordt in het geschriftje het stre ven der verecniging geprezen door den bur gemeester van 's-IIei togcnbosch (E. J. van LnnschoO, den wethouder voor het onder wijs te Amsterdam, (Ed. Polak), den voor zitter der Verecniging tot Behoud van Na tuurmonumenten in Nederland (Mr. P. G. van Tienhoven), den mede-oprichter K. Dil ling en den voorzitter J. R. Koning. VEREENIGING VAN INDISCHE VERLOFGANGERS Algemeciie vergadering te 's Graveiihagc. Zaterdagmiddag hield in de Oranje-So ciëteit te 's Gravenhage dc Verecniging van Indische Vei lofgangers een zeer druk bezochte algemeene vergadering ter be spreking der plannen van de Indische Re- gcering tot vermindering der verlofssala rissen. De kwestie werd ingeleid door den heer L. van Brakel, vertegenwoordiger in Hol land van het V. V. L. in Indië, aangezien dc heer J. Kuster, door zijn plotseling ver trek naar Indië zijn aangekondigde voor dracht niet kon houden. Dc voorzitter der Verecniging van Indi sche Verlofgangers, de heer mr. F. A. Jans sen van Rooy, legde eveneens den nadruk op het nauwe verband, hetwelk bestaat tusschcn verlofssalaris, acliviteitstracte- ment en pensioen. De heer van Geuns, secretaris-penning meester der verecniging, die reeds ruim tien jaar dagelijks met tal van verlofgan gers omgaat, verklaarde, dat de verlofgan ger van de vermindering der levenskosten hoegenaamd niets merkt. Ten slotte werd met algemeene stemmen een motie aangenomen, die ter konnis van de regeering zou worden gebracht en waarin de vergadering over het voornemen van de Indische Regoering om do verlofs salarissen over de gchcelc linie met 25 per maand te verminderen, hare teleur stelling uitspreekt, over dit vooral voor de lager bezoldigde ambtenaren, onbillijk voorstelVerder wordt de meening uitge sproken, dat eerst dan tot vermindering in eenigen vorm van ambtenaarssalarissen mag' worden overgegaan, wanneer op an dere redelijke wijze geen noodzakelijke be zuiniging is te verkrijgen. het raampje plotseling neergelaten en cle Chinees stak zijn hand er uit en diende mij zulk een klap op mijn wang toe, dat ik den portierkruk moest loslaten en terug- tuimelde. waarhij ik slechts met inspan ning van al mijn krachten er in slaagde mij staande te houden. Voor ik er over kon denken de vervolging voort te zetien, was de auto midden op de straat gekomen en verloor zich tusschen het rijverkeer aan mijn blikken. Ik keerde naar het restaurant terug. Het leek op honderd andere van zijn sQort, stof fig. vies ruikend, herinnerend aan de ach terbuurten van een vreemde stad. Een kpllner in een vlekkerigen zwarten rok veegde de kruimels weg van een ledige tafel en noodigde mij uit daaraan plaats to nemen Ik bestelde een cognacje en stopte hem een halve kroon in de hand. „Mag ik eens vragen, waren ongeveer vijf minuten geleden een Chinees en een andere heer hier?" De bediende legde de halve kroon weer op tafel en zijn manier van doen onderging een totale verandering, terwijl hij onver schillig antwoordde: „Dat is best mogelijk, mijnheer, rnaar we hebben het bijzonder druk gehad. Ik hob niemand opgemerkt." Ik verzocht den directeur der inrichting bij mij te komen, een bleek mannetje met zwarten snor, die op een afstand had toe gekeken. Glimlachend en buigend kwam hij naar rnij toe. Ditmaal was ik evenwel zoo verstandig niet op den man af iets te vra gen. (Wordt vervolgd). Conclusie van het O.M. bij den Iioogen Raad. 's-Gravcnhage, 2 Dcc. Dc advocaat- generaal bij het Ilaagsche gerechtshof, mr Brants, heeft conclusie genomen in de be kende procedure inzake de predikants-trak tementen. Zooals men zich herinneren zal, gaat het hier over* de weigering van eenige honder den kerkvoogdijen om zich te onderwerpen aan dc regeling der synode, waarbij bepaald is, dat de gemeenten verplicht zijn hij te dragen in het predikantenfonds. De onderlinge vordering namens dc kerk voogdijen is tegen do synode aanhangig ge maakt door de Ned. Herv. Gem. tc Ouddorp, welke zelf volgens bedoelde regeling f S50 heeft betaald en dit bedrag terugvordert. Na uitvoerige pleidooien in 1927 door mr. J. van Kuyk en jhr. mr. W. M. dc Bra uw hoeft de ITaagsche rechtbank bij haar von nis dc vordering der gemeente Ouddorp ont zegd. De advocaat-generaal mr. Brants heeft thans geconcludeerd tot bekrachtiging van het vonnis der rechtbank. liet gerechtshof zal over 4 weken arrest wijzen. MET VIERDUIZEND GULDEN UITGESTUURD. Niet teruggekeerd. Een zeventien-jarige loopjongen van een reisbureau tc Arnhem werd Maandagmid dag uitgezonden met een bedrag van vier duizend gulden. Hij zou dit geld op een bank dcponceren. De jongen heeft zich ech ter noch bij de bank noch bij zijn baas la ten zien. Inmiddels zijn met hem de vier duizend gulden verdwenen. EEN OUDE WINKELDIEVEGGE. De zeven kruisjes gepasseerd. Rotterdam, 1 December. Men heeft een 71-jarige weduwe betrapt bij het stelen van kleine voorwerpen in de Bijenkorf. Er zijn in deze drukke dagen natuurlijk altijd mori- schcn, die pogen kleine voorwerpen weg te halen in een zoo druk bedrijf als de Bij enkorf, maar een zoo oude vvinkeldicvegge is nog nooit door de controleurs betrapt. In baar woning werden nog verschillende goe deren gevonden, die zij daar had wegge haald. Prof. Dr. H. T. DE GRAAF. De begrafenis van prof. De Graaf zal plaats hebben Vrijdagmiddag te 1 uur op de begrafplaats der Ned. Herv. Gemeente „Het Groene Kerkje" te Ocgstgeest. De hoogleerarcn Kristensen en Knappert hebben heden op hun colleges hun overle den ambtgenoot herdacht. Naar aanleiding van het verlies, dat de theologische faculteit te Leiden door het GOUDEN TROUW- EN VERLOVENGSRSNGEN. IKODERNE MODELLED. Oud-minister de Visser a!s getuige overlijden van prof. De Graaf heeft geleden, zullen de hoogleeraren dezer faculttcit Don derdag 4 Dcc., das middags te Us uur een herdenkingssamenkomst houden in de ge wclfkamer van het Academiegebouw, waar toe ook de theologische studenten zijn uit- genoodigd. Van de gebouwen der verschillende Lcid- srhe studenten-corporaties is de vlag half stok geheschcn; de corporaties hebben de corpsrouw aangenomen. I11 verband hiermee zal het 23e lustrum van het Prov. Zecuwsch Genootschap uit het Leidsch Studentencorps Non sordent in Undis, dat morgen feestelijk zou worden ge vierd, niet doorgaan. Mot het oog op de begrafenis zal dc- Lcidsche Universiteit Vrijdag den geheclen dag gesloten zijn. EET DRAMA TE RIJSEERGEN. De toestand van de slachtoffers. Naar wij vernemen, is de toestand van mej. II., die bij het drama te Rijnbergen ernstig werd verwond, en in hot SI. Igna- tiusziekenhuis te Breda wordt verpiccgd, levensgevaarlijk. Door operatief ingrijpen hebben de doktoren twee kogels uit haar lichaam kunnen verwijderen. De toestand van haar broer, die, zooals men weet, eveneens werd getroffen, is re delijk wel. BARON VAN HUGENPOTH HERDACHT. In den Raad van State. In de vergadering van den Raad van State heeft rnr dr. 1'. A. C. Graaf van Lyn- den van Sandenburg, vice-president van dien Raad, mr. dr. G. F. M. baron van II u- genpoth tot Aerdt herdacht, die Zaterdag j.l. op bijna 70-jarigen leeftijd hier ter ste de is overleden. De vice-president wees er daarbij op dat de overledene, die sinds 1917 111 den Raad zitting heeft gehad, zijn betrekking met groote toewijding en bekwaamheid heeft vervuld en dat zijn kundige adviezen in. justitieelc en fin.ancie.ele. aangelegenheden door don Raad steeds op hoogen prijs wer den gesteld. Ook in de afdéeling voor de geschillen van bestuur, waarvan de overledene -eerst als lid-plaatsvervanger en daarna als 1d deed heeft uitgemaakt, werden zijn werk zaamheden als zoodanig zeer gewaardeerd. DR. J. TH. DE VISSER. Zijn 50-j*arice Evangeliebe diening. Naar aanleiding van verschillende aan vragen en mededcelingon in dc bladen met betrekking tot het feit, dat dr. .1. Th. de Vis ser 5 December voor 50 jaren de Evangelie bediening aanvaardde, \crzoekt dr. De Vis ser ons, mede te declori dat hij dezen dag onopgemerkt wcnscht le doen voorbijgaand, omdat hij niet zijn vollen tijd van 50 jaren als evangeliedienaar heeft uitgediend. UTRECHTSCHEWEG 10 TEL. 17S AMERSFOORT Voor het Haagsche Gerechtshof is Maan dag een nader getuigenverhoor gehouden in de procedure tüsschen den heer M. Teer ling te Vlissingen en de Zeevaartschool al daar. Zoo a Is men zich herinnert, heeft de heer Teerling een vordering ingesteld tegen het bestuur van de Do Ruyterschool Ic Vlis singen op grond, dat hem door genoemd bestuur onrechtmatig ontslag is gegeven als leeraar aan genoemde instelling, welke vordering door de rechtbank te Middelburg werd ontzegd. Als eerste getuige werd in deze enquête gehoord de oud-minister van onderwijs, dr. J. Th. de Visser Deze verklaarde, dat cle benoemingen der leeraren geschiedde door het bestuur onder goedkeuring van don mi nister. Uf er ecri voordracht van het be stuur der Zeevaartschool is gekomen, om den heer Teerling vast aan te stellen als leeraar, kan gel. zich uit den aard der zaak niet meer herinneren lil dit verband herinnerde de president er aan, dat op 10 Nov. 1919 door het be stuur een brief is geschreven, waarin dat bestuur de goedkeuring \an den minister verzocht, om met ingang van 1 Sept. 1019 de tijdelijke leeraren Zwaa! en Teerling vast aan te stellen, in welk schrijven er voorts op werd gewezen, dat beide leeraren l-ot tevredenheid van den directeur aan de Zeevaartschool werkzaam waren ge weest. Als antwoord hierop heeft de mi nister toen bij schrijven van 2 Dec. 1919 geantwoord, dat hij na overweging van dit verzoek voorshands bezwaar had tegen dc vaste aanstelling van béide leeraren, om dat zij geen wettelijke bevoegdheid had den. De raadsman van den heer Teerling, mr. Kuipers, voegde hieraan toe, dat later dit ministerieele bezwaar is vervallen en dal de minister bij schrijven van 30 Jan. 1020 heeft bericht, dat hij zijn goedkeuring hechtte aan de vaste aanstelling van de heeren Teerling en Zwaai. Getuige, dr. de Visser, verklaarde voorts, zich wei te herinneren, dat door hem op 17 Aug 1920 en conferentie is gehouden op het departement, waarbij tegenwoordig wa ren dc inspecteur van het Nijverheidson derwijs, de voorzitter van de zeevaart school. de directeur tlicr .-chook cle hoer Teerling en een ambtenaar van het depar tement. In deze cuhfëi'cntie heeft getuige voorgesteld, den heer Teerling nog een proeftijd te geven \]\it zes maanden, om ics Te geven 'in zeemanschap, doch de heer Teerling vvenschtë'hierop niet in le gaan. Volgende get. was dc heer M. T. van Al phen dc Veer, inspecteur van het Nijver heidsonderwijs. Leze vcrkla rde, dat voor de inwerking treding der Xijverheidsonderwijswet voor de zeevaartkunde do akte i bestond, doch dat er voor de zeemanschap geen akte werd vereischt. Eind 1919 is de heer Teerling bij getuige gekomen om zijn belangen te bepleiten, aangezien bij de invoering der N.O.-vvet voor hét vak zeemanschap wél een akte was vastgesteld. De heer Teerling voelde zich daardoor bedreigd in zijn po sitie en get. heeft hem toen een brief mee gegeven aan het bestuur van de zeevaart school, dat getuige er geen bezwaar tégen zou hebben om den heer Teerling met in gang van 1 September 1919 vast aan tc stellen als leeraar in zeemanschap. Dit schrijven heeft tot gevolg gehad, dat het bestuur besloten heeft den heer Teer ling vast aan te stellen en daarvoor dc goedkeuring van den minister te vragen. Dc minister maakte echter bezwaar te gen vaste aanstel'!in'-', omdat de heer Teer ling geen akte had, doch getuige heeft deze opvatting van den minister bestreden, om dat voor het vak zeemanschap geen akte werd vereischt. Door E PHILLIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. G KELLER. „Lukt het niet, dan lukt het niet, maar in ieder geval heb ik niet stil gezeten. Ik rnoet vanavond terug naar mijn broeder, omdat ik beloofd heb hem gezelschap te houden. Over een paar dagen neem ik mijn kamers hier weer en dan zal ik probeeren te weten te komen, wat of dat geheimzinnig gedoe van je oom te beduiden heeft. Je zult het misschien erg onbehoorlijk vinden, dat ik mij in andermans zaken meng, maar je zult later bemerken, dat ik dit om jou- wentvvil doe. De tegenwoordige toestand is werkelijk onhoudbaar!" „Blijf je dan vannacht niet in het hotel?" „Neen, maar ik zal je het dadelijk doen weten, wanneer ik torug ben." „Maar nu heb ik nog één verzoek aan je, kapitein; ik ben echter bang, dat je het niet zult inwilligen." „En dat is?" „Krijg geen ongenoegen meer met Louis, als het in je macht ligt." Haar verzoek bracht een lach op mijn lippen. Ongenoegen met Louis! 't Mocht wat! Wat zou ik daarvoor moeten doen? Maar intusschen gevoelde ik mij geërgerd door dit verzoek, omdat daaruit bleek, dat zij hem beschouwde als een man, dien men ïnoest ontzien. „Louis is een kwaadaardig ventje", ant woordde ik, „maar voorzoover het. aan rnij ligt, zal ik met hem geen ongenoegen krij gen. Ik heb evenwel verplichtingen aan hem, anders had ik reeds lang met hem af gerekend Ik keek naar de pendule en sprong op Het was al veel later dan ik had gedacht. Zij reikte mij een beetje bedroefd dc hand. „Ik vind het geen prettige gedachte te weten, dat jij hier atyecn bent," verklaarde ik. „Kan ik je niet overhalen om een dienstmeisje le nemen?" Zij schudde het hoofd, zeggende: „Oom zou het niet goed vinden. Hij be weert, dat het dienstpersoneel altijd don neus in je zaken steekt. Nu. wel te rusten, kapitein! Wel bedankt voor den prettigen avond. Ondanks alles heb ik het gevoel, dat het toch een begin is geweest van mijn vacantie." Ik drukte haar hartelijk beide handen, terwijl ik verzekerde: „Als de vacantie werkelijk begint, zal ik toch beproeven haar wat vroolijker te maken." Ik weigerde het aanbod van een chauf feur van 'n taxi, om mij naar mijn be stemming te brengen, en besloot naar hol hotel van mijn broeder te wandelen. Ik had zooveel le overdenken, dat ik gevoelde dat een wandeling mij goed zou doen. In het jonge meisje stelde ik ten volle vertrou wen. Maar die Delora! Hoe meer ik de jongste gebeurtenissen overdacht.' hoe minder ik hem vertrouwde. Op het Ch*i..ng Cross Station bijvoorbeeld had hij blijk ge geven van een ontzetting, die niet strookte met het karakter van een man. die enkel een moeilijke taak op zich heeft genomen. Zijn agitatie sproot voort uit vrees, onbe

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1930 | | pagina 5