Luchtvaart Omtrek DE EUROPEESCriE COMMISSIE HET MUZIEKAUTEURS- RECHT BLOEMBOLLENDIEFSTAL EEN INTERNATIONALE OPLICHTER Hjj kon bankbiljetten verdubbelen! De politieke verklaringen maken diepen indruk Nog geen beslissing inzake Sovjet-Rusland Genève, 16 Jan. (V.D.) De groote poli tieke verklaringen in de openingszitting van de Europeesche Commissie heeft niet nage laten in alle betrokken kringen diepen in druk te maken. Volgens de oorspronkelijke Plannen zouden de kwestie der toetreding van Sovjet-Rusland en Turkije, de samen stelling van het Presidium en de behande ling van de Deenscho voorstellen in deze rilting niet aan de orde komen. Als gevolg van bemoeiingen van Duitsche en Italiaan- sche zijde is echter reeds den eersten dag aan de werkzaamheden van de commissie een andere richting gegeven, zoodat de kwestie van Rusland en Turkije officieel aan de orde komen. De belangrijke politie ke verklaringen van den Italiaaanschen Mi nister van Buitenlandscbe Zaken worden overal met belangstelling besproken. De os tentatief in het ïtaliaansch gehouden rede wordt aldus uitgelegd, dat de Italiaansche regeering vastbesloten is haar invloed en positie te Genève verder te consolideeren, inzonderheid binnen het kader van de Europeesche Commissie. De aandacht wordt voorts gevestigd op de overeenstemming tusschen de rede van den Duitschen Rijks minister van Buitenlandscho Zaken en die vaD zijn ltaliaanschen ambtgenoot. Zoo heeft de ltaliaanschen minister van Buitenlandsche Zaken tevens, in tegenstel ling met het standpunt van de Fransche regeering, de tenuitvoerlegging van de ver plichtingen inzake vermindering der bewa pening de eenig mogelijke oplossing voor het vraagstuk van de Europeesche Unie ge noemd. VRAAGT UWE^H0^/ WINKELIER or NV HUL5KO teTizoo AMERSFOORT ZITTING DER FRANSCHE KAMER. E en incident Parijs, 16 Januari. (V.D.) De Fransche Kamer heeft hedenmiddag eenige voorstel len behandeld, welke in hoofdzaak betrek king hebben op de economische politiek der regeering. Er had een incident plaats toen de mi nister van landbouw zijn voornemen aan kondigde de graanprijzen tot 175 franken te verhoogen. De onderstaatssecretaris Meyer protes teerde tegen dit voornemen en verliet de zaal. In de wandelgangen der Kamer verklaar de hij, dat hij zal aftreden, indien de mi nister zijn voornemen zal uitvoeren. Hij zal in den volgenden ministerraad de aangelegenheid ter sprake brengen. De minister voor landbouw zou zijn me- 'dedeeling op eigen initiatief hebben ge daan, zonder den ministerraad in deze aan gelegenheid te hebben gekend. EEN OUDE GESCHIEDENIS OPGEHELDERD. Berlijn, 16 Jan. (V.D.) De politieke af- 'deeling van het hoofdbureau van politie is er in geslaagd een daad op te helderen, die Indertijd veel opzien heeft gehaard. Op 3 Januari werd een lS-jang meisje, zwaar ge wond door een schot in een der beencn, in de keuken van het huis harer ouders aan getroffen Het meisjes, zoowel als een in huis aanwezige nationaal-socialist hadden eensluidend verklaard, dat een onbekend gebleven inan door de geopende keukendeur een schot had gelost, dat waarschijnlijk voor den man bestemd was. Een langdurig onderzoek heeft echter uitgewezen, dat de man zelf het schot had gelost. Hij had hel meisje den revolver laten zien en op het zelfde oogenblik was het wapen onverwacht efgegaan. De man heeft bekend. VERDUISTERING DOOR SPAARBANK DIRECTEUREN. Bremen, 15 Jan. (V.D.) Te garnsdorf tusschen Bremen en Osnabrück heeft men bij de Spaar- en Deposito-Bank groote ver duisteringen ontdekt, gepleegd door de bei de directeuren, welke verduisteringen mil- üoenen mark bedragen. Reeds eenigen tijd geleden, toen het onderzoek nog hangende was, beging een der directeuren zelfmoord. Thans blijkt het resultaat van het onder zoek nog verrassender dan men oorspron kelijk gedacht had. De overlevende direc teur is naar het huis van bewaring over gebracht, GROOTE BRAND IN EEN SUIKER RAFFINADERIJ. H a 11 e, 16 Jan. (V.D.) Een fabrieksge bouw van de groote suikerraffinaderij te Halle is in den afgeloopen nacht geheel door brand verwoest. Toen de brandweer arri veerde, stond de groote opslagplaats van suiker bij het hoofdfabrieksgebouw in viam- men. Het blusschingswerk was zeer moeilijk, omdat do brandweer den vuurhaard niet kon bereiken. De brandweer was bijna met haar voltallig materiaal aanwezig. Het op ruimlngswerk zal nog wel den geheelen dag duren. De oorzaak van den brand is onbe^ kend. ONDERHOUD TUSSCHEN SCHOBER EN CURTIUS TE GENEVE. Genève, 16 Jan. (V. D.) De Oostenrijk eche minister van buitenlandsche zaken, dr. Schober, heeft hedenmorgen kort voor het begin van de zitting der Europeesche com missie een bezoek gebracht bij zijn Duit schen collega dr. Curtius, teneinde verschil lende kwesties van voor Duitschland en Oostenrijk gemeenschappelijk belang te be spreken. DE POSTVLUCHTEN De P. H. A. E. Z. te Bangkok. Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat de P. H. A. E. Z. om 6.20 uur uit Akyab is vertrokken en to 9.20 uur te Rangoon is geland. Vandaar vertrok het om 9.25 uur en landde om 13.25 uur te Bangkok. Alles is wel aan boord, morgen wordt de reis voortgezet, HET RETOURVLIEGTUIG TE CAIRO. Het 7e retourpostvliegtuig vertrok Vrij dagochtend om 6.30 uur uit Bagdad en landde om 11.37 in Gasa. Het vertrok van daar weder om 12.20 en arriveerde om 14.20 in Cairo. Alles is wel aan boord. VLIEGONGEVAL. Mage lang, 16 Jan. '31. (Aneta). Een vliegtuig, bestuurd door den le Luitenant der Infanterie gedetacheerd bij de Lucht- vaartafdeeling J. M. J. Wegner is bij een landing op het vliegveld verongelukt. Het toestel werd ernstig beschadigd. De be stuurder bleef ongedeerd. ELLY BEINHORN TE RABAT. Rabat, 16 Jan. (V. D.) De Duitsche vliegster Elly Beinhorn, die gistermorgen uit Sevilla is vertrokken, is in den namid dag te Rabat geland. Hiermede heeft zij Afrika bereikt en zij zal thans langs de Westkust naar Portugeesch Guinea vlie gen, om zich daar bij de wetenschappelijke expeditie aan te sluiten. Het traject is on geveer 4000 K.M. lang. WEER EEN POOLSCH MILITAIR VLIEGTUIG OVER DE DUITSCHE GRENS. Gleiwitz, 16 Jan. (V.D.) De Oberschlc- sische Volksstimme meldt, dat gistorraiddag opnieuw een Poolsch militair vliegtuig bo ven Duitsch gebied heeft gevlogen. Het kwam uit de richting Kreuzburg, vloog over Palsdorf en verdween dan in de rich ting van Kostellitz. Nummer en merkteeken van het vliegtuig zijn genoteerd. Het vloog naar schatting ongeveer 400 meter hoog. COMMUNISTISCHE PROPAGANDA IN BATAVIA. Batavia, 16 Jan. Aneta verneemt, dat een hernieuwde poging is gedaan om com- imiu-isiiscbe propaganda te maken in de benedenstad en Tandjong-Priok, alwaar en kele tegen het gezag opruiende pamfletten waren aangeplakt en roode doeken worden gevonden. Een Chineesch schepeling werd gearresteerd. De Memorie van Antwoord verschenen De bescherming van cultuur- belangi en AUTO-ONGELUK TE BOSKOOP. Een doode. Gisteren heeft te Boskoop een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De 47-jarige bloemenhandelaar M. Bos aldaar, zou met zijn zoon per luxe auto naar dc Aalsmcer- sdhe veiling gaan. Even buiten Boskoop, op den Goudschen Rijweg, moest hij voor een melkwagen uitwijken; de auto is toen ge slipt, tegen een boom terecht gekomen en vervolgens in een diepe smalle öloot geval len. Hij lag daarin met de wielen omhoog. Onmiddellijk toegesnelde hulp slaagde er in, de beide inzittenden uit hun netelige positie te verlossen. De heer Bos bleek ech ter inwendig gekneusd te zijn, en na en kele uren is hij aan de bekomen verwon dingen overleden. Zijn zoon kwam met en kele lichte verwondingen vrij. De overledene laat een vrouw en zes min derjarige kinderen achter. (Meb.). WOERDENSCHE BANK. Woerden. Naar wij vernemen zal aan do as. Aandeelhoudersvergadering worden voorgesteld het dividend over 1930 te be palen op 7 EEN GEVAARLIJKE VONDST. Dynamietpatxoon verwondt een jongen. Bodegraven. Een knecht van den brandstoffenhandelaar G. te Bodegraven vond bij het sorteeren van kolen een dyna mietpatroon. Niet wetende wat het was, gooide hij het gevaarlijke voorwerp terzijde, waar het eenige uren later gevonden werd door een jeugdigen woonwagenbewoner, die het in zijn zak stak. 's Avonds in den woon wagen van zijn ouders wilde hij zijn vondst wat nader bekijken, doch ongelukkigerwijze kwam hij daarbij te dicht bij de brandende kachel, met het gevolg, dat de patroon ont plofte. De explosie was zoo hevig, dat van alle kanten omwonenden kwamen toege sneld. Den jongen werden drie vingers ten deele afgerukt, terwijl hij voorts ernstige verwondingen aan beide beenen opliep. Even bij GLASTRA'S vischhandel Utrecht schestr. 40, een paar warme garnalen- croquetten gekocht, heerlijk gesmuld. Verd. legde een volledige bekentenis af. Door de combinatie van boekhouder eener Mijnbouw Maatschappij knoeide hij in de boeken van beide instellingen. Toen ten laatste een tekort aan kasgeld werd ge constateerd, en een onderzoek in de boeken was ingesteld, kwam de fraude aan het licht. Daarbij bleek ook. dat verd. op on rechtmatige wijze 5000 bij den Post Chè- que en Girodienst had geïnd. Voorts had verd. zich zelf een salarisverhooging van 100 toegekend. Het verduisterde geld werd door hem met eenige kennissen in dancings daar ter stede verbrast Het O.M. waargenomen door mr. Polman, wees op oen rapport uitgebracht door de Aon i Af ^er tot Zedelijke verbetering, dat zich bij an cie ilernorie van Antwoord inzake de stukken bevond. De officier van Justi- iQio°n *ot uijziging der auteurswet tic weeS op de vaagheid van de verklarin- a. niet liet oog op bemiddeling inzake gen van vercj en meende, dat deze onder muz ekautcunsrocht wordt het volgende de misdadigers moet worden gerekend. De Ve\- v - [conclusies van het rapport geven spr. aan- a,-i oorloopig Verslag van meer leiding een onvoorwaardelijke straf te re- gesc n van gevoelen blijkt, dan de bescnou- quireeren en hij vraagt veroordeeling tot wmgen m de Kamer ter gelegenheid van een jaar en drie maanden gevangenisstraf e begrooting voor 1930 konden doen vtr- met aftrek der preventieve hechtenis, wachten, is er aanleiding iets dieper op de Mr. Mens Fiers Smeding, verdachtes ver zaak in te gaan. Dit is ook eenvoudiger ge- dediger, wees op diens gunstig verleden en worden nu zich steeds duidelijker afteekent Zjjn gedrag in militairen dienst en pleitte de toestand, welke zal intreden, indien de clementie, wetgever zich dc aangelegenheid niet tij- Uitspraak 29 Jan. as. dig aantrekt Alsdan is namelijk te ver wachten, dat het bemiddelingsbureau, het- i welk zijn bestaan te danken hcoft aan de samenwerking van de Noderlandsche orga nisaties van componisten en muziekuitge vers verdwijnt, zoodat als eenig bureau overblijft een buitenlandsch. d.w.zdat de toestemming van een buitenlandsoh bureau noodig zal zijn voor de uitvoering van mu ziekwerken hier te rlandc, aJgemeoner ge zegd: het muziekleven hier te lande zal zijn onderworpen aan een buitenlandsche instelling Dat hierbij cultureole belangen zijn betrokken, behoeft wel geen betoog, evenmin als dat de wetgever deze tfliltuur- belangen, ook de Nederlandsche. behoort te beschermen. Hier speurt men duidelijk het algemeen belang, dat bij dit ontwerp be trokken is; men behoeft hierbij waarlijk Ten nadeete van een tuinder te Roelof arendsveen Hooge straffen geëucht Amsterdam, 16 Jan. Voor het Ge rechtshof te Amsterdam stonden heden te recht de 31-jarige G. O. en de 22-jarige B. J. T., tuinbouwarbeiders, beiden wonende tc Alkemadc, thans gedetineerd in het Huis niet te veronderstellen, dat het buiten- van Bewaring te Amsterdam, verdacht van landsch bureau, als eenig bureau van zijn diefstal in vereeniging van een partij nar- positie misbruik zou maken. De afhanke- cissenbollen, merk „King Alfred" ten na- lijkheid waarin het Nederlandsche muziek- döcle van den tuinder petrus Akerboom te leven zou komen te verkeeren. rechtvaar- Roelofarcndsvcen. digt op zich zelf reeds deze wetsoverdraent De Rechtbank te Haarlem veroordeelde Doch ook al zou dit niet het toekomst- °P 30 October 1930 G.O. tot een jaar ge- beeld wezen, al zouden beide bureau s c.cn vangenisstraf en B. J. T. tot. 8 maanden, arbeidsveld in Nederland kunnen behou- Poide onder aftrek van den in voorarrest den, dan nog ware dit een ongewen^chte doorgebrachten tijd Tegen dit vonnis wa- toestand. Want het optredon van elk mu- ren zoowel da Officier als de verdachten in ziekbureau, dat niet noodzakelijk is, doet hooger beroep gekomen, het muziekleven en daarmede den cultu- Als eerste getuige werd thans gehoord reelcn belangen schade. Het verhoogt de de benadeelde tuinder P. Akerboom. Deze kosten onnoodig. Het verhoogt tevens de ?etuige verklaard dat hij op zijn land een kans, dat bij de vraag, of een bepaald werk zal worden uitgevoerd, bij overwegingen, welke van cultureel standpunt bezien geen gewicht in de schaal zouden mogen leggen, den doorslag geven. Ook hier is de eiscli van het algemeen belang onmiskenbaar. Hiervoren werd over culturèele belangen groote partij narcissenbollen „King Alfred" had liggen en dat hij in den ochtend van 22 Augustus 1930 bemerkte, dat deze partij met ongeveer 1000 K.G. was verminderd. Deze verklaring werd bevestigd door zijn buurman, den getuige P. J. Heemskerk, die bovendien mededeelde, dat hij de beide ver dachten op 21 Augustus 1930 's middags in in liet bijzonder gesproken. Hieruit worde een bootjo rondom het land van Akerboom niet geconcludeerd, dat het ontwerp natio- ^ad z,en varen. nalistisch zou zijn in den slechten zin. De Achtereenvolgens werden toen als gotui- strekking van het wetsontwerp is, te ko- Sen gehoord Th. P. do K. cn P. J. de J. men tot cenzelfdcn toestand als feitelijk in 1 Deze getuigen verklaarden, dat de ver- de meeste andere landen bestaat, n.l. het dachter. daags voor den diefstal bij hen wa- voorhanden zijn van één nationaal bureau ren gekomen met het voorstel hen 1000 K.G, in elk land, dat in dat land tevens de be- bollen „King Alfred" te leveren. Zij hebben langen van andere bureaux behartigt, cn daartoe 's nachts op het land van laatst- anderzijd6 in het buitenland zijn vertegen- (genoemde manden en zakken gereed gezet woordiging toevertrouwen aan de daar be- eD vonden deze den volgenden ochtend met staande bureaux. Dat deze vorm van sa- j bollen gevuld. Getuigen hadden later de menwerking ook internationaal gezien de verdachten verschillende geldbedragen ter meest wenschelijke is, blijkt uit de uit- band gesteld. spraken van meer dan één internationaal Getuige Hoogenboom, expediteur, had een congres. partij bollen later vervoerd van het land Inderdaad laat het voorstel veel aan de van P. J. do J. naar N. Heemskerk te Hil- regeering over; daardoor wordt aan de re- l^gora, in wiens schuur de partij door de geering het vertrouwen geschonken, naar politie in beslag werd genomen, bevind van zaken te handelen. Beide verdachten bleven bij hun ontken- Alles bijeengenomen is het het beste, dat tónis. de wetgever zich ertoe bepaalt, de gele- De Procureur-Generaal mr. Baron Harinx- genheid te openen te komen tot de beste j ma thoe Slooten, achtte het ten laste ge- oplossing. legde bewezen. De algemocne maatregel van bestuur zal I Hij wees er daarbij op, dat bollen van be voorwaarden kunnen stellen, b.v. dat er t.rekkelijk groote waarde op de velden lig- zekerheid moet wezen. dat. door liet bureau gen, dat bewaking daarvan niet moge- niet auteurs worden achtergesteld op grond lijk is. Daarom moeten dergelijke misdrij- van hun nationaliteit. Doch de algemeene ven ernstig worden gestraft. maatregel zal vooral dienen ter regeling van het toezicht. Hoever het toezicht zich moet uitstrekken is een kwestie van uit- Dat de wet dit beginsel is toegedaan, blijkt o.a. hieruit, dat voor diefstal van vee uit de weide een hooger strafmaximum is be werking. De gedachten van den minister paald. van justitie gaan in de richting \an eGn Spr. requireerde bevestiging van het von- instantie welke mogelijke klachten c-ver nis van de Haarlemsche Rechtbank. het beleid van het bureau zal hebben te onderzoeken. Mr. J. J. van der Velde, verdediger van B. J. T., die wegens ziekte van den raads- Wie de moeilijkheden kwalificoert als een man van G. O. ter zitting ook de verdediging gewonen concurrentiestrijd tusschen twee van laatstgenoemde op zich genomen had, ondernemingen, miskent de idecele zijde wees erop, dat de ten laste gelegde feiten dezer aangelegenheid. Mon diende de be- door de getuigenverklaringen geenszins be doeling, welke voorzit bij het ontwerp niet wezen waren. Ook de identiteit van de in als een ingrijpen in den concurrentiestrijd, beslag genomen bollen staat niet vast. In- doch als het org.aniseeren van samenwer- dien men echter zou moeten aannemen, dat king op het terrein van het ihuzlckautcurs- j de verdachten bij deze zaak betrokken wa recht met zijn ideëèle waarden. Iren, ontbreekt iedere aanwijzing voor het De datura van 1 Januari 1930 wordt in mededaderschap, art. 2 alsnog vervangen door dien van de Op grond van een en ander concludeerde indiening van het ontwerp (6 Maart 1930). mr. van der Velde tot vrijspraak van de Mede in verband daarmee wordt in plaats verdachten, subsidiair, voor het geval het van 1 Juli 1930 gesteld 1 Januari 1931. Uit Hof de verdachten niettemin schuldig mocht het artikel volgl. dat overeenkomsten, aan- achten, tot het opleggen van een lichte straf gegaan voor 6 Maart 1930. haar rechts- hij voorkeur dan een voorwaardelijke, waar kracht houden. Als nieuw 3e lid van art. 2 voor zeer zeker B. J. T„ die nimmer tevo- wordt echter nog de bepaling voorgesteld, ren is veroordeeld, in aanmerking zou ko- dat uitdrukkelijk of stilzwijgende verlen- men. ging van den duur eener overeenkomst Het Hof bepaalde de uitspraak op 29 Ja- wordt aangemerkt als het sluiten eener nuari a.s. nieuwe overeenkomst. Zoodanige verlen- ging toch valt niet onder afwikkeling der overeenkomst. De memorie gaat vergezeld van een nota van wijzigingen, welke hiervoor reeds zijn toegelicht. OPERETTE VERBODEN TE ROTTERDAM. Rotterdam, 16 Januari. Sedert Zater dag liep in het Casino te Rotterdam een ope rette: „Prins Knokkelbeen" van Emiel Hul- lebroeck. Het Casinogezelschap voerde deze operette op. Heden heeft echter de heer Hul- lebroeck zich tot de directie van dit thea ter gewend met de mededeeling dat hij ver bood, dat men zijn operette verder zou spe len. Hij grondde dit verbod op het feit, dat niet alleen een derde van de oorspronke- Voor do Haagsche rechtbank heeft te- lijke operette-muziek en -tekst was ge recht gestaan een 35-jarig boekhouder te schrapt, maar dat ook m de overblijvende 's-Gravenhage, wegens verduistering van gedeelten zooveel was geschrapt, dat de ope- een bedrag ven 14.000. ten nadeele van rette volkomen bedorven was. Hij achtte dit de N.V Maatschappij tot ontginning van in strijd met de auteursrechten. Hij be- Steenkolen velden aldaar* 4houdt zich dienaangaando alle rechten voor., VERDUISTERING IN DIENSTBETREKKING. Hel geld In dancings ver brast Bizonderheden omtrent dc arrestatie te 's^Gravem hage. 's-Gravenhage, 16 Jan. Omtrent d- arrestatie, op verzoek van de Amsterdam sche Centrale van falsificatièn, van een internationalen oplichter, die beweerd had, bankbiljetten te kunnen verdubbelen welke aanhouding in Den Haag is geschied vernemen wij de volgende bijzonder heden; De aangehoudene is de 31-jarige Rus D. G., van beroep koopman, woonde de laat ste 14 dagen in een perceel aan het Hof- wijckplein hier ter stede en daarvóór io Duitschland. De Amsterdarasche politie had dezen Rus gezocht wegens oplichting van 10.000 in verband met het feit, dat hij verschillende menschen tc Amsterdam had voorgespie geld. in staat te zijn, bankbiljetten van 1000 enz. te vervaardigen met behulp van chemische preparaten en een pers. Zoo had hij aldaar in het bijzijn van enkele perso nen tien echte bankbiljetten van duizend gulden geprepareerd, welke daarna gedu rende 24 uren in de pers zouden moeten blijven zitten om to kunnen worden ver< dubbeld op zoodanige wijze, dat de afdruk ken niet van de echte zouden zijn te onder scheiden en dat aan de echte ook geenerlel beschadiging zou worden aangebracht Na die 24 uur was dan de behandeling gereed. Toen echter den volgenden dag de perso nen, die hun bankbiljetten van duizend gulden voor dit doel aan de verdubbelings pers van den Rus hadden toevertrouwd, terugkwamen, bleken in de pers slechts blanco blaadjes papier te zitten op de plaat sen waar de Rus (in hun bijzijn!) de bank biljetten had gedeponeerd, terwijl ook de Rus zelf geheel was verdwenen. Intusschen is gebleken, dat de man zich' ook in Den Haag met twee heeren in ver binding had gesteld om geld los to krijgen voor het vervaardigen van valsche bank- biljotton. De Haagsche politie kreeg lucht van het geen de Rus hier in zijn schild voerde doch laatstgenoemde, vermoedelijk gewaar schuwd zijnde, vertrok in allerijl naar Rot terdam, waar zijn adres niet bekend was. Een dezer dagen evenwel bevond zich een van de met het onderzoek mede belaste Haagsche rechercheurs op het kantoor van een der bedoelde beide heeren in de resi dentie, toen de telefoon ging. De recher cheur kreeg het vermoeden, dat zich aan de andere zijde van de telefoon de gezochte Rus bevond, een vermoeden, dat al spoedig juist bleek te zijn. De rechercheur zag kans, het tèlefoon- gesprek even te doen onderbreken zonder dat de Rus begreep met welke bedoeling. Op het aandringen van den rechercheur maakte de Hagenaar, die gezegd bad, even overleg te moeten plegen, na hervatting van het telefoongesprek met den Rus de af spraak, dat deze denzelfden avond te half acht in een der restaurants hier ter stede present zou zijn om de financieel© mani pulatie nader tot haar oplossing te brengen, Inderdaad verscheen de Rus op het tele fonisch afgesproken uur in dat restaurant, waar, zonder dat deze er eenig vermoeden van had, ook de rechercheur aanwezig was, n.l. zittend aan een tafeltje in de omgeving van de plaats, waar de beide heeren met den Rus hun afspraak hadden. Toen dc conferentie blijkbaar naar ge noegen van den Rus was afgeloopen en deze zich naar den kapstok begaf om zijn jas aan te trekken, trad de rechercheur op hem toe om hem naar een goreedstaanden auto tc geleiden, waarin dc Rus gratis een rit naar het hoofdbureau van politie mocht maken. Na kort verhoor heeft de Rus bekend, zich aan oplichting van 10.000 op de boven geschetste wijze te hebben schuldig ge bakt. Of hij bovendien inderdaad 'n val sche munter is, zal nog moeten worden na gegaan. Woensdag j.l. is de aangehoudene, die in elk geval gebleken is een internationaal oplichter te zijn, naar Amsterdam overge bracht om aldaar nader te worden ver hoord omtrent het voornaamste van zajn misdrijf dat zich te Amsterdam heeft af gespeeld. OPRICHTING VAN EEN LANDELIJKE RIJVEREENIGING TE BARNEVELD. De heer W. baron ran Na geil wordt tot eeralid benoemd. Barnevold, 16 Jan. In een goed be zochte vergadering is gisteravond besloten een Landelijke Rijvereeniging op te rich ten, waartoe aanstonds 18 personen, onder wie drie dames, als lid toetraden. Tevens werd besloten aan de vereeniging don naam te geven van „De Schaffelaar", uit erkente lijkheid tegenover de adellijke bewoners van het landgoed alhier, dat dien naam draagt. Tevens werd onze oud-burgemeester, de heer W. baron van Nagell, bewoner van ge noemd landgoed, en die een prachtig oefen terrein gratis beschikbaar heeft gesteld tot ecre-voorzitter benoemd. Het bestuur bestaat uit zeven leden, na melijk de heeren J. Westrik, voorzitterG. D. Bos, secretaris; W. C. van Versendaal, G. v. d Top, J. van Manen. E, C* van Beek cn C. van Dijkhuizen,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 10