AHEKSFOORTSCH DAGBIAJD GEEN REDEN TOT MOEDELOOSHEID! Zaterdag 31 Januari 1931 „DE EEMLANDER" ?rö Jaargang No. 181 DERDE BLAD N. VAN HARPEN t De verassching op Westerveld Z'N VROUW MET VITRIOOL GEGOOID POLITIE NAAR CURACAO MOORDAANSLAG GRONINGEN TE DE MINISTER OVER SURINAME BOTSING TUSSCHEN TWEE TRAMTREINEN Oud'hoof dredacieur van de Amsterdamsche Courant. Men seinde ons hedenmiddag uit Drie huizen: Op Westerveld vond vanmiddag de ver assching plaats van het stoffelijk overschot vail den heer N. van Harpen, oud-hoofd redacteur van de vroegere bekende Am sterdamsche Courant, het blad, dat onder den bijnaam van Het Geeltje, indertijd in Amsterdam een zoo vooraanstaande positie onder de dagbladen van de hoofdstad heoft ingenomen en aan \v;olks redactie, vooral in de jaren 18901900, een groot aantal later zeer bekend geworden journalisten, in den aanvang hunner carrière zijn ver- (bonden geweest. Er was voor deze plechtigheid groote be langstelling, voornamelijk uit Amsterdam en het Gooi; de laatste jaren zijns levens eleel de heer van Harpen op zijn landhuis „De nieuwe viï'a Mauve", te Laren, waar omtrent hij had bepaald, dat deze villa nè. zijn dood zou toevallen aan den Neder- landschon Journalisten Kring, om to die nen als huis voor ru6t-behoevende, of her stellende dagblad-schrijvers, wier zenuw- inspannend werk Van Harpen uit eigen er varing en ondervinding zoo goed bekend was. In dit landhuis dreef hij na zijn jour nalistenloopbaan lo Amsterdam een kunst handel, die hem in nauwe aanraking met de Larensche schilders bracht. Van de aanwpzigen, die van hun deel neming dezen middag blijk gaven, noemen wij met name: de heeren: D. Kouwenaar, redacteur van de Nieuwe Rotterd. Courant te Amsterdam, F. Oldewelt uit Laren en H. H. van Cal car, hoofdredacteur van de Gooi- en Eemlander te Hilversum, deze drie als leden van het bestuur der stich ting „Rusthuis voor Journalisten"; den heer Schotting, redacteur van het Handels blad, als vertegenwoordiger van den Ne- derl. Journalistenkring; den heer Henri Po lak uit Laren, liJ van de Eerste Kamer, bestuurslid van het fonds tot exploitatie van het Rusthuis voor Journalist;/!*, de heeren D. Manassen, directeur-hoofdredac teur van de Nijmeegsche Courant en A. C. Rochat, redacteur van het Utrechtsoh Dag blad, als oud redacteuren van dc Amster damsche Courant; de heeren Co Breman, L. van der Tonge, VV. Knip en David Sohül- Tnan, allen wonende te Laren, als vertegen woordigers van de Vcrecniging \an Beel dende Kunstenaars te Laren-Blaricum; den heer Keesing, voorzitter van den Raad van Arbeid te Utrecht; de heeren Frits van Raalte uit Amsterdam, A. J Bakker uit Laren, en P. A. Boer uit Laren, als vrien den; den heer J. A. F. Thiemc, uit Wijk bij Duurstede, als vertegenwoordiger wan de Stichting tot behoud van molen3 in Ne- dorland, Jacob Ruysdael. Een aantal bloemstukken werd vooruit gedragen, toen de stoet zich vanuit het ontvang-gebouw op weg begaf naar den crematorium-koepel; op de kist lag alleen een tuil witte seringen van de naaste fa milie. Een schat van bloemen werd rond om do Katafalk gespreid; daar waren kran sen bij van den Nederlandschon Journalis ten-Kring, van het Rusthuis voor Journa listen en ook een bloemcn-groet van Jan Maandag uit Amsterdam, een van dc oud ste kunstvrienden van Van Harpen. De heer D. Kouwenaar uit Amsterdam heeft den ontslapene herdacht als de stich ter van het Journalisten-Rusthuis te La ren: „Bij do baar van dezen doode past on zerzijds een woord van hulde en dank na mens de journalisten, voor wie dit. huis zal bestemd zijn. Van Harpen beeft het laatste «deel zijns levens willen besluiten met een edelmoedige daad, door zijn mooie buiten verblijf „de nieuwe villa Mauve" na zijn flood te schenken ten bohoeve van zijn col lega's, die in rust versterking hunner krachten zouden begeeren te zoeken. Door deze schenking heeft van Harpen bewezen, Shoe zeer hij zich nog altoos verbonden voelde aan zijn oude vak, het dagblad-bedrijf, ver bonden óók aan het lot der journalisten, wier wel en wel hem nog immer ter harte ging. Om het eerste geld voor dc exploita tie van dit rusthuis bijeen te orengen, Fohreef Van Harpen zijn boek: „Mensclien, die ik gekend heb". Door dit alles zal zijn naam nog lang genoemd blijven onder de journalisten van Nederland, in wier nud den hij zelf eenmaal een zoo belangrijke plaats heeft ingenomen." De heer D. Manassen. «It Nijmegen, oud-leerling uit de journalistenschool van de Amsferdamsche Courant, wilde )LJV den overleden oud-leermccster een plicM der dankbaarheid volbrengen: ..Ate ik WW spreek van groote erkentelijkheid jefens Van Harpen, dan doe ik dat óok °P Koek van mijn hier aanwezigen colls.a. Rochat uit Utrecht. Wij zijn hier heiden als oud-redacteuren der vermaarde Am sterdameche Courant En bij het. onzer beide namen denk ik in dit blik aan onzen overleden kameraa suisse, die tegelijk met ons tot de staf van de Amsterdamsche behoorde en in ndens geest het zeker zou zijn, als ik ook uid l men naam hier aan dien tijd ,lon_ Was het geen onschatbaar voorrecht aan de Amsterdamsche Courant te worden be noemd, om onder van Harpen het beroep nader te leeren, breeder en dieper! Wat aan deze krant werd meegenomen, is voor een lange rij van dagblad-schrijvers hun gan- scho leven door verheugend bezit gInleven. Onze opbruischende jeugd werd door hem niet getemperd, maar in rustige banen ge leld, gesmeed voor den toekomenden tijd, waarin arbeid zou worden gevergd van klare bezinning en oordeel dat gerijpt was. Aangeraakt door de vonk van Van Har- pen's genie, is een jonge generatio met groeiende liefde voor het. mooie vak dc we reld ingegaan, om in die wereld te ploete ren om den arbeid, zónder te vragen naar materieele resultaten van dien arbeid. Dat was het idieale in Van Harpen en daarmee heeft hij ons, zijn discipelen, bezield met een idéalisme voor het beroep, dat ons ten zegen is geworden. Hem thans nog eenmaal dankende, ook hiervoor, dat hij in la tere jaren al degenen die eens de zijnen waren, is blijven volgen met onverflauwde interesse voor hun leven, nemen wij af scheid van zijn stof, onder verzekering dat wij dragers zullen blijven van zijn idea len, met een onvcnvelkbare herinnering aan den tijd onzer eerste vorming, die per fect is geweest, omdat zij gestuurd werd door Van Harpen, wicn wij nu de rust gunnen na een arbeid waarin hij nooit rust heeft gezocht. De heer J. van Harpen betuigde als oud ste neef de erkentelijkheid der familie voor de baar betoonde belangstelling. Toen de kist zakte, klonk van het orgel „Wenn ich cinmal eoll scheiden" van Bach. terug herinnerde om Van Harpen te dan- ken voor wat hij zijn heeft. Hoeveel jonge veulens ophe p der journalistiek zijn door J.'an Han»on me geleid in hun eerete werk aan de krant- 8 jaar gevangenisstraf tegen den dader geëischt Amsterdam, 30 Jan. Voor de Vierde Kamer der Rechtbank had zich heden dc 34-jarige banketbakker, later circusknecht H. J. van W. te verantwoorden wegens zwa re mishandeling Verdachte had 27 Augus tus j.l. zijn vrouw met vitriool gegooid. Zij werd zeer ernstig aan het gelaat gewond, ook kreeg zij brandwonden aan horst, bee- ncn en armen. Tenlasto was gelegd opzette lijke zware mishandeling met voorbedach ten rade, subs, zonder voorbedachten rade. De vrouw heeft zes maanden in het zieken huis gelegen en was eerat nu in staat haar getuigenverklaringen of te leggen. De deskundige dr. Beins verklaarde, dat de vrouw zwaar lichamelijk letsel was toe gebracht, met blijvende lidteekens en kans op infectie. De vrouw, als hoofdgetuige, hing een zeer somber beeld op van haar huise- lijken toestand. De man zou haar herhaalde lijk hebben bedreigd. De laatste ruzie, ten gevolge waarvan de man haar met vitriool wierp, was ccn gevolg van jalouzie. Hij had haar veertien dagen voor het gebeurde ver laten en trof haar in het circus met een anderen man aan. Ook was cr ruzie geweest om haar kind, waarvan verd. niet de vader was. De vrouw, die als prostituée liaar brood verdiende, was acht jaar getrouwd en had nooit ec-n cent van den man ontvangen, hij leefde integendeel op haar kosten. Yerd.'s broer, als getuige A décharge ge hoord zeide, dot de vrouw haar man her- haalde'ijk had bedreigd en hem eens een brandend spirituslicht naar het hoofd had geworpen. Gedurende het verhoor van dezen ge tuige k décharge kon de mishandelde vrouw- haar woede niet bedwingen, zij riep tegen get. dat ook hij weken op haar kosten had geleefd Op bevel van den president moest zij de rechtzaal verlaten. Get. achtte het huwelijk van zijn broer met deze vrouw noodlottig voor verd. De Officier van Justitie, mr. van Dulle- men, achtte de zware mishandeling met voorbedachten rade bowezen. Verd. had dc vloeistof vooraf gekocht en zijn kleoren in een koffertje aan het station afgegeven. Verd. was jaloursch, wat spr. zeer eigen aardig noemde. Herhaaldelijk had verd. de vrouw bedreigd, hij is een laaghartig mensch en een zware straf achtte spr. hier gewenscht. Spr. eischic wegens zware mishandeling met voo-bedachten rade een gevangenisstraf van acht jaar. (Beweging op dc tribune). De verdediger mr. Isidoor J. Maarsen had medelijden met de vrouw, doch evenzeer met verd. Uitvoerig schetste pl. het ongelukkige leven van verd., die uit een zeer behoorlijk milieu stamt. Verd. heeft wel degelijk zeer behoorlijk verdiend, doch hij was overspan nen. PI. achtte hier geen voorbedachten ra de aanwezig. Pl besloot zijn pleidooi door met klem aan te dringen op clementie, te meer daar verd. reeds 7 maanden in voor- loopige hechtenis heeft doorgebracht, subs, vroeg pl. een gecombineerde voorwaarde lijke en onvoorwaardelijke straf. Uitspraak 13 Februari. VERDWIJNENDE MOLENS. De Thorenschc molen In gevaar. Naar wij vernemen, koestert de eigenaar van den bekenden Thorenschen molen, staande aan den Rijksdijk te Persingen bij Nijmegen, het voornemen dit bouwwerf, dat zoo goed bij de omgeving past, af te breken. De verlenging van het electrisch net, dat hem in staat stelt zijn bedrijf te moderniseeren, heeft dit plan doen rijpen. I)e molen dateert van 1500 en trekt vooral in den zomertijd druk bezoek. Hier is wel licht voer de vcrecniging „De Hollandsche Molen" nuttig werk te verrichten, indien althans spoedig wordt ingegrepen. (Hbld.) Uitgeleide gedaan door de Amsterdamsche collega's Amsterdam, SO jan. Met hst s.s. „Crijnssen" van dc K.N.S.M. is heden weder om een detachement van twaalf militairen naar Curacao vertrokken, maar bevendien bevonden zich aan boord een achttal recher cheurs cn politieagenten, meerendccls gere- cruteerd uit het Amsterdamsche Politie corps, die op Curacao dienst zullen doen bij dc Centrale Recherche-, Vreemdelingen- en Inlicht;ngendienst. Begrijpelijkerwijs heeft het Amsterdam sche Politiecorps dit vertrek niet ongemerkt voorbij willen laten gaan. Viel ook het scheiden van de collega's zwaar, daartegen over stend toch weer, dat de benoeming op Curacao voor de vertrekkenden een onder scheiding beteekent, want slechts weinigen van do vele sollicitanten kwamen voor de functies in West-Iodië in aanmerking. Het was dan ook aan dc Levant kade drukl;jr dan gewoonlijk. Het politic-muziekcorps kwam de scheidende collega's uitgeleide doen cn lang voor het vertrek van de boot schalden de fanfares tegen schip en loodsen op en leidden de aandacht af van bedrukte moeders en verwanten, die het afscheidsuur nader en nader zagen komen Commissaris Tinholt was persoonlijk af scheid komen nemen van de mannen, ilic zoolang onder zijn leiding en met hem sa men hadden gewerkt. Names den hoofdcom missaris bracht hoofdinspecteur Mouwen de beste wenschen voor het nieuw werk over. Met vrouwen en kinderen op het dok ston den de vertrekkende politiemmnen opge wekt achterblijvende verwanten cn vrien den toe te wuiven cn zij dankten hun col lega's van het muziekcorps met een „Leve het Amsterdamsche Politiccorps''. Toen gilden de sirene's, loeide de stoom fluit, dc laatste brug werd opgeheschcn en de kabels losgemaakt. Onder de tonen van het „Wilhelmus" zette de „Crijnssen" van de wal af en koerste het IJ op, in do rich ting van het Noordzee-kanaah nagewuifd door dc achtcrblijvcndcn. Onder hen bevond zich inspecteur Gemmckc, die van dc ver trekkenden echter slechts voor korten tijd afscheid had genomen. Op 13 Februari a.s. vertrek; ook hij naar Curacao om daar zijn nieuwe functie van chef der Cenlralo Re cherche-, Vreemdelingen- en Inlichtingen dienst te aanvaarden. UIT DE STAATSCOURANT. Voornaamste Kon. besluiten enz., uit de Staatscourant van hedenavond. Benoemd iot lid van het college van re genten over de gevangenis to 's-Gravcnhage Jhr. Mr. W C. Quarles van Ufford. oud-vice- president van dc rechtbank te Amsterdam, wonende tc 's-Gravenhage. Toegekend de bronzen eeremedaille Oran- je-Nassau orde aan II. Mol land- en tuin- bouwarbeilcr in dienst van K. Valk to Iieur (gcm. Veenhuizenk Benoemd met ingang van 16 Febr. '31 tot burgemeester van Lonnekcr J. C. Mans- sen met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Beilen; de inspecteur van de directe belastingen etc. A. Mertens. toegevoegd aan het hoofd van de inspectie Baarn, is verplaatst naar Zierikzce en aangewezen als hoofd van do inspectie der directe belastingen enz. al daar; de adjunct-inspectrice van den arbeid mej. C. G. M. M. van Son, werkzaam ge steld in het 2e district der arbeidsinspectie met standplaats Breda. Vrouw door haar man met een zakmes gestoken De dader aangehouden Groningen, 30 Jan. Hedenmiddag omstreeks half één, heeft de vijf-en-vljftig- j a rig o gepensionnccrd oud-Indisch militair P. v. d. Tuuk, wonende in de Albertstraat te Groningen, zijn vrouw, de veertig-jarige E. Koerts, van wie hij gescheiden leeft, met een zakmes een aantal steken toegebracht. De man vervoegde zich op het genoemde tijdstip aan het perceel IJooger der A., 2S A., waar zijn vrouw als werkvrouw dien de. Een woordenwisseling tusschen beide rnenschen ontstond, waarna do man een groot zakmes trok en daarmede de vrouw met zooveel kracht een steek in den rug toebracht, dat liet mes doorsloeg. Hiermedo nog niet tevreden, bracht liij haar nog verschillende verwondingen toe. Een knecht van een kolcnhandelaor, die op het hulpgeroep toesnelde, sloeg den woesteling met zijn klomp op het hoofd, en wist hem in bedwang te houden, totdat dc politie hem kon arresteeren. Dc vrouw is naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. Haar toestand is hoogst ernstig. NEDERLANDSCH-DUITSCHE TARIEFKWESTIES. Een bespreking te 's-Gravenhage. 's-G r a v e n li a g e. 30 Jan. Naar wij ver nemen zullen a.s. Woensdag, 4 Februari, besprekingen plaats vinden over tariefsver laging door Duitschland tusschen Neder land cn Puitsche gedelegeerden. Krachtige middelen om de ontwikkeling ie bevorderen Stijgende beteekenis van den rijstbouw In de memorie van antwoord inzake het wetsontwerp tot x aststelling van do Suri- naamsche begrooting voor het dienstjaar 1931 schaart de minister van Koloniën zich aan de zijde van die leden, die van oordcel waren dat het ongunstig aspect van deze begrooting geenszins tot moedeloosheid mag stemmen. Met deze, verscheidene, leden acht hij het zeer natuurlijk, dat een economisch zwak land als Suriname in sterko mate de gevolgen ondervindt van de algemeene malaise. De minister wenscht de leden, die de mogelijkheid van een 'vervreemding van Suriname in beschouwing hebben genomen op dezen weg niet te volgen en bepaalt er zich toe, met instemming te constateeren, dat dit denkbeeld door vele andere leden zonder voorbehoud is afgewezen. Tegen krachtige middelen van Regee- ringswege om de economische ontwikkeling van Suriname te bevorderen zal de Minis ter niet opzien, indien de beoogde voorzie ningen op gezonden grondslag berusten en economisch aanvaardbaar blijken. Het valt niet te ontkennen, dat zekere onevenredigheid bestaat tusschen den om vang van het bestuursapparaat en de eco nomische draagkracht van Suriname. Of echter de organisatie van het bestuur, zoo als die zich in den loop der tijden heeft ontwikkeld, inderdaad te breed is opgezet, is een vraag, welke de Minister, rekening houdend eenerzijds met do eischen van don tijd, anderzijds met de uitgestrektheid van het gebied, waarop een verspreide nog veel leiding behoevende bevolking is ge vestigd. niet aanstonds bevestigend zou mogen beantwoorden. Op versobering blijft intusschcn bij voortduring" het streven ge richt. Een hernieuwde proefneming met kolo nisatie van Hollandsche landbouwers wordt door den gouverneur in deze tijden bodenkelijk geacht. Voor do toekomst ware zij z.i. alleen verantwoord indien voor ex port geschikte gewassen zijn aan te wijzen, waarvan de teelt voldoende loonend is. Mot het oog op een en ander acht dc Minis ter het tijdstip nog niet gekomen om ten aanzien van verlcening van steun van over heidswege aan kolonisatie-maatschappijen, welke vestiging van Nederlandschc emi granten in Suriname beoogen, ccnigcrloi toezegging tc doen. De stijgende beteekenis voor Suriname van den rijstbouw moge hieruit blijken, dat terwijl de productie aan padi in 1910 slechts 2000 ton bedroeg, de opbrengst in de Jaren 1926 t.m. '29 was opgeloopen tot resp. 16745, 14869, 17476 en 23557 ton. In de laatsto jaren hebben ook de kleine landbouwers zich in toenemende mate toe gelegd op den aanplant van Liberia-koffie. Het ligt in het voornemen van den land voogd om op de ontwerpbegrooting voor 1932 een post te brengen ter bestrijding van de kosten van dctachcering in Suriname van een Indisch tuinbouwkundig ambte naar, die meer in het bijzonder tot taak zal hebben, der verbouwers van citrus-fruit voorlichting ten aanzien van dc cultuur en den afzet van den oogst te verstrekken. Met betrekking tot de ten vorige jare gedane vraag, of mislukkingen bij cultures in Suriname wellicht zouden moeten wor den toegeschreven aan cene tc groote vruchtbaarheid van den bodem, waardoor ziektekiemen en parasieten zich welig kun nen ontwikkelen, heeft dc gouverneur den Minister bericht, dat zijns inziens deze om standigheid buiten beschouwing kan blij ven en dat veeleer kan worden gezegd, dat bijzonder vruchtbare grond, te zamen met een gunstig klimaat, zooals in Suriname worden aangetroffen, het gewas krachtiger maken in den strijd tegen beschadigingen door ziekten en plagen. Naar het oordeel van den Minister ver zetten de huidige financieele omstandighe den zich ertegen, in te gaan op het denk beeld, om van Overheidswege een zich over geheel Suriname uitstrekkend algemeen meen onderzoek te doen instellen naar de aanwezigheid van mineralen, voor zoover althans door deskundigen niet a priori aan een dergelijk onderzoek alle kans op vruchtbare uitkomsten wordt ontzegd. Het zelfde geldt ten aanzien van do instelling van een mijnbouwkundigen dienst waarop sommige leden hebben aangedrongen. Tegen een bestuurder een week hechtenis ges ëischt Amsterdam, 30 Jan. Op 1 Novem ber j.l. to omstreeks 2 uur had in de nabij heid van het St. Janskerkhof, tusschen La ren en Hilversum een botsing plaats tus schen twee tramtreinen. De beide voorbalcons werden ernstig be schadigd, terwijl eenige passagiers op do voorbalcons snijwonden opliepen. Dc 28-jarige wagenbestuurder J. J. K. had zich als gevolg van deze botsing te verant woorden voor de Rechtbank wegens schuld- misdrijf. Verdachto zou, volgens de dag vaarding hoogst roekeloos cn onvoorzichtig hebben gereden, zoodat een trambotsing ontstond waardoor eenige passagiers wer den venvond. Als verdediger trad op Mr. IT. B. J. Was- lander. Getuige J. Buitenhuis, timmerman uit Piemen, stond op het voorbalcon van de tram, die to 1.45 uur uit Laren naar Hilver sum vertrekt. Bij 't Sint Janskerkhof kwam om den hoek een tram uit de andere richting. De tram uit Laren was vlak bij den wissel, ook de tram, bestuurd door verdachte was vlak bij den wissol. De botsing had plaats op den wissel. Getuige had den wagenbo- stuurdor gewaarschuwd, die juist op dat moment sterk remde. Pres.: „U hebt alles wel goed gezien Bent u niet geschrokken? Get.„Alles was al gebeurd, vóór ik daar voor den tijd had." liet eerste moment, dat hij den aanko menden wagen zag, zag hij de wielen stil staan en doorglijden. Hierop volgde een uitvocrigo discussie over do lengte van den wissel. De bal cons botsten zijdelings en schoven in elkaar. Dc heer Capel had een rapport uitge bracht, waarin hij de zijdclingscho botsing constateerde en een beschrijving gaf van de gevolgen der botsing. Get. C. Sikking, was bestuurder van do andere tram. Het was dien dag regenachtig weer, bij de vorige halte had hij reeds do zandstrooier moeten gebruiken. Toen get. met zijn wagen den wissel naderde, moest hij op dc wisseltongen letten. Hij reed zeer langzaam. Plotseling op 1 Meter van den wissel, zag hij de andero tram aankomen. Deze was nog op eenige tientallen meters afstand van de andero zijde van den wissel. Getuige had onmiddellijk sterk geremd, zijn wagen was bijna tot stilstand gekomen, toen do tram, door verdachto bestuurd, met kracht tegen hem op botste, aan het einde van den wissel, die ongeveer 20 Meter lang is. Get. kreeg snijwonden, evenals verschillen de andore personen, die bij hem op hot voorbalcon stonden. Getuige verklaarde op een vraag van mr. Waslander, dat hij het niet waarschijnlijk achtte, dat de zankbak- ken van verdachte's wagen niet in orde waren. De bestuurders moeten hier zeil' voor zorgen. Getuige F. M. Augustijn, directeur van de Gooische Tramwegmaatschappij verklaarde dat de wagenbestuurders wisten, dat zij el kaar op dit punt moesten kruisen. Dit is een vast kruispunt, aangegeven op de gra fieken, die dc directie aan de bestuurders uitgeeft. De Officier van Justitie achtte de ten- laste gelegdo feiten bewezen. Verdachte is bij vergissing doorgereden. Hij beroept zich. op doorglijden, doch dit achtte spreker niet aannemelijk Verdachte is reeds door zijn ontslag door de directie gestraft. Spreker wilde hiermede rekening houden en eisch- te een gevangenisstraf van zeven dagen. Dc verdediger, mr. II. B. J. Waslander, meende, dat verdachte niet onvoorzichtig is geweest, dit is nergens door bewezen. De kleine fouten, die hij maakte kunnen niet een veroordeeling ten gevolge hebben. Pl. achtte het ton laste gelegde schuldmisdrijf niet bewezen cn vroeg vrijspraak subs, cle mentie daar verdachte door het ontslag reeds voldoende is gestraft. DE POSTVLUCHTEN. Tnsschenlanding op do grens van Palestina. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat volgens een telegram van de agenten te Cairo van do Imperial Airways het achtste retourvliegtuig, de P.H-A.F.O, eerste be stuurder Tepas, tweede bestuurder Van On langs en de werktuigkundige Buitenhuis, door slechte weersomstandigheden is ge dwongen op de grens van Palestina bij Amman te dalen. De P.H.A.G.R. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dafc de P.H.A.G.R om 6.35 uur uit Bangkok is vertrokken en om 14.01 uur in Medan is geland. Alles wel aan boord. Morgen wordt de reis voortgezet. DE KONINKLIJKE FAMILIE. H. M. de Koningin en H. K. H. de Prinses stellen zich voor op Maandag a.s. voor eenige dagen naar het Loo te vertrekken. HET KAMERLID WESTERDIJK. Opgenomen voor een operatie. Groningen, 30 Jan. Het Eer'ste Ka merlid de heer J. Bs. Westerdijk is opge nomen in het R.-K. Ziekenhuis te Gronin gen voor het ondergaan van een operatie. Zijn toestand was hedenmorgen redelijk.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 9