AMERSFOOKTSCH DAGBIAD WAAROM MEN CURTIUS WAHTROUWDE DE TOONEELCRISIS TE AMSTERDAM Luchtvaart Donderdag 12 Februari 1931 -DE EEMLANDER" 29e Jaargang No. 191 HET DEBAT OVER BUITEN- LAND TEN EINDE MIJNONTPLOFFING IN MANDSJOERIJE DE ONTWAPENING TER ZEE ANTI-SEMIETISME IN RUSLAND AMERIKA'S WERKLOOZEN BETOOGEN TRAGISCH VOORVAL AAN DE POOLSCHE GRENS DE INCIDENTEN TE DIXMUIDE FOKKER S XII TE LE BOURGET Groote belangstelling van autoriteiten EEN VOORDRACHT VAN B. EN W. ,,De Volkenbond is slechts een Volkenbond van kapitalisten" De schuld aan den oorlog Berlijn, 11 Febr. (I-I.N.) De rijksdag heeft vandaag de beraadslagingen over de buitenlandsche politiek ten einde gebracht. De moties van wantrouwen, door de com munisten en de landsvolkspartij tegen Dr. Curtius ingediend, werden met 255 tegen 87 stemmen en 29 onthoudingen verworpen. Voor de moties stemden de communisten, de landvolkspartij en de cliristelijk-socialen, terwijl de economische partij en de volks- nationalen zich onthielden. De conservatie- jven namen aan de stemming geen deel. De zitting, die om drie uur begon duurde ruim zes uur. De afgevaardigde Doebrich van de landvolkspartij protesteerde tegen de ver klaring, gisteren door zijn partijgenoot Dr. Wendhausen afgelegd, die zooals gemeld gisteren met drie andere leden der partij de zaal had verlaten evenals de nationaal-so cialisten en de Duitsch nationalcn. Doebrich verklaarde ook uit naam van de overige 17 leden van zijn fractie, dat zijn partij wel oppositie tegen de regeering voert, doch een zakelijke oppositie. De meerderheid der fractie heeft de wijziging van het reglement van orde goedgekeurd. Een dergelijke wijzi ging fs vroeger door de Duitsch nationalcn zelf verlangd en in Thüringen met toestem ming van de nationaal-socialisten tot stand gekomen. De beraadslagingen werden daar op voortgezet. De nationaal-socialisten, de Duitsch-natio- nalen en de vier leden van de landvolks- 3)artij waren niet verschenen; De communis tische afgevaardigde Stöcker lichte de motie van wantrouwen van zijn partij tegen Dr. Curtius toe. De Volkenbond is slechts een volkenbond van kapitalisten. De Europec- sche politiek is in de eerste plaats tegen Rusland gericht. Voor de Economische par tij verklaarde de afgevaardigde Mollath, dat ook zijn partij zich tot de nationale opposi tie rekent, doch het beter acht van de tri bune van den rijksdag voor de Duitsche vrij heid te strijden in plaats van de vlucht te nemen. De motie van wantrouwen der landvolkspartij werd toegelicht door den af gevaardigde Hepp, die zich tegen het slui ten van een handelsverdrag met Polen ver klaarde. De landvolkspartij behoort tot de nationale oppositie, doch wil zich niet door de nationaal-socialisten haar politieke rich ting laten voorschrijven. Uit naam van den christelijk-socialen volksdienst verklaarde de afgevaardigde Zimpfendoerfer, dat de rc- geering voor het begin der definitieve ont wapeningsconferentie een krachtige actie moet voeren voor internationale inlichtingen ten opzichte van de rechtvaardigheid van Duitschlands aanspraken. Of Polen in het vraagstuk der minderheden de door den raad van den Volkenbond verlangde maat regelen zal nemen is twijfelachtig. Voor do Beiersche volkspartij verklaarde graaf von Quad, dat een uittreden van Ouitschland uit den Volkenbond op dit oogenblik verkeerd zou zijn, aangezien daar «loor de eerste poging van den Volkenbond om zijn plicht in het vraagstuk der minder heden te doen, in den kiem verstrikt zou worden. De Beiersche volkspartij heeft ver trouwen in de rijksregeering en den rijks kanselier, dat voortdurend daaraan gewerkt zal worden om een verlichting van de fi- nancieele lasten der schadevergoeding te verkrijgen. De afgevaardigde Reinhold van de Duitsche staatspartij verklaarde zich voor het sluiten van een Duitsch-Poolsch han delsrerdrag. Hij betuigde zijn instemming met de woorden van Dr. Curtius, waarin deze den leugen van Dciitscblands schuld aan den oorlog van zich wees. De schuld voor den oorlog kan niet door een dictaat worden vastgesteld. Evenmin kan een een j zijdige verklaring van Duitscliland, dat het onschuldig is, historische waarheid schep pen. Dit is de taak van een historisch on derzoek, waarvan Duitscliland den uitslag rustig tegemoet kan zien. Voor de volks- nationale rijksvereeniging verklaarde de af gevaardigde Abel, dat zijn partij vroeger bet yittreden van Duitschland uit den Vol kenbond heeft verlangd. Thans zou het uit treden van Duitschland niet verstandig zijn, aangezien Duitschland daardoor de open bare meening van de gebeeje wereld tegen zich In het harnas zou jagen- nu de Volken bond tegen de Poolschc politiek van terreur is opgetreden. De tweede sociaal-democrati sche spreker, Dr. Breitscheid, wees er op, dat de Europeesche samenwerking moet be ginnen met een goede verstandhouding met Frankrijk. Goede betrekkingen tot Frank rijk en Italië zijn noodig. Het zou echter be denkelijk zijn dat Duitschlands pogingen voor een herziening vereenzelvigd worden met die van Italië. Niemand kan hopen, dat Duitschland buiten den Volkenbond meer zal verkrijgen dan daar binnen. Voor de conservatieven verlangde graaf Westarp, dat terstond een principieele wij ziging zal worden gebracht in de lasten voor de schadevergoeding. Hij verzette zich te gen het aangaan van nieuwe buitenlandsche credieten. In bet ontwapeningsvraagstuk moet het Duitsche standpunt krachtiger naar voren worden gebracht. De moreele veroordeeling van de Poolsche geweldpoli- liek door den raad van den Volkenbond is $vei een vooruitgang, doch het werkelijke^ nut daarvan is te betwijfelen. Daarna volg den de stemmingen, die den reeds gemelden uitslag hadden. De conclusie over de kwestie van do schuld aan den oorlog. Berlijn, 11 Februari (V.D.). In den Rijks dag hebben de afgevaardigden Dauch (D.V. P.) en Perlitzius (Centrum) de volgende conclusio ingediend betreffende de kwestie van de schuld aan den ooriog: De Duitsche Rijksdag vestigt opnieuw de aandacht deu* internationale openbare mea ning op de ernstige benadeeling der vredes- gedachte en het verkrijgen van overeen stemming door het in liet verdrag van Ver sailles vervatte oordc 1 ten aanzien van de schuld aan den oorlog. Duitschland heeft onder dwang het verdrag onderteekend, zonder daarmede evenwel te erkennen, dat het Duitsche volk den oorlog heeft veroor zaakt. Het in artikel 231 uitgesproken een zijdige oordeel kan slechts het vertrouwen onder de volkeren, hetwelk voor een waar- achtigen vrede vereischt wordt, permanent benadeelen. Het is daarom dringend nood zakelijk, dat dc gebeuvtenisen welke tot de wereldoorlog leidden, naar waarheid wor den onderzocht Uit dien hoofde eischt Duitschland de intrekking van'het eenzij- rige besluit, zooals het in artikel 231 is ge formuleerd, en de vorming van een inter nationale commissie van onpartijdige des kundigen, die slechts ccn objectieve uit spraak over do gebeurtenissen, die tot het uitbraken van den oorlog hebben geleld, kan geven. De Rijksdag verzoekt de Rijksregee ring alle in dit verband mogelijke stappen te doen teneinde dezen eiseh in te willigen Reeds vier en dertig dooden geborgen Londen, 11 Februari. (V.D.) Volgens berichten uit Peking, heeft in de Fushun- mijnen in Mandsjoerije, een ernstige ont ploffing plaats gohad, ten gevolge waar van het grootste deel van de uit 3000 mijn werkers bestaande personeel, werd ingeslo ten. Hoewel direct met de reddingswerkzaam heden werd aangevangen, wordt niettemin gevreesd, dat vele arbeiders om het leven zijn gekomen. Tot nu toe kon slechts een gering aantal mijnwerkers worden geborgen. Naar uit Moekdcn wordt gemeld, zijn uit do mijnschacht te Fushun in Mandsjoerije, tot nu toe 34 lijken geborgen. De berichten, volgens welke duizenden arbeiders levend zijn ingesloten, zijn offi cieel nog niet bevestigd. Nieuwe poging om haar te verwerkelijken. Londen, 11 Febr. (V.D.) In een brief aan do pers verweert de eerste lord dei admiraliteit, Alexander, zich tegen den aan val van do New Chronicle op zijn onlangs geuite verklaring, dat Engeland niet te snel kan ontwapenen, wanneer niet do andere Europeesche landen dcnzelfden wil toonen. Lord Alexander wijst erop, dat zijn uitla ting volkomen overeen stemt met de ver klaring van den minister van buitenland sche zaken Henderson, die van meening was, dat slechts door collectieve overeen komsten do levensbelangen der wereld be schermd kunnen worden. Hij had reeds vaker verklaard, dat Engeland zijn goeden wil bewezen had. Engeland is bereid nog verder to ontwapenen, doch dan moeten allereerst de andere mogendheden hun be reidheid toonen, om tot beperking cn ver mindering der bewapening over te gaan, zooals Japan en Engeland dat gedaan heb ben. Tenslotte wijst lord Alexander op de pogingen, die Engeland heeft gedaan om ook Italië en Frankrijk tot ontwapening te bewegen en op de plannen tot schrapping van groote aantallen schepen. Londen, 11 Febr. (V.D.) Omtrent de in opdracht van het Foreign Office onderno men reis van Craigie naar Parijs, waar hij met de Franschc r.?gcering de besprekingen voert over de kwestie van de bewapening ter zee, weet de Morning Post te melden, dat deze bespreking een laatste wanhopige poging van Engeland is, om Frankrijk te bewegen tot het aanvaarden van het Brit- sche standpunt ten aanzien van de ontwa pening ter zee. Wanneer de Franschcn zou den blijven voortgaan met dc uitvoering en do vergrooting van het Fransche scheeps- bouwprogram, zou dit een dirccten terug slag op het Londensche vlootverdrag heb ben cn zou Engeland op grond van de in dit verdrag opgenomen voorbchoudsclau- sule gedwongen worden eveneens tot ver grooting zijner bewapening over te gaan. hoofdzakelijk door uit Oost-Europa afkom stige personen opgericht. Enkelo maanden geleden is zij failliet verklaard. De commis sie heeft thans in ruim 30 gevallen bedrog vastgesteld, waarbij de meeste leden van den raad van beheer betrokken zijn. Do be schuldigden moeten thans vandaag op het politiebureau verschijnen, waar vingeraf drukken van hen zullen worden gemaakt. Ook is gebleken, dat talrijke documenten, in het geheel 1000 mappen, kort voor het faillissement ten huize van één der leden van den raad van beheer verbrand zijn. Ergerlijke gevallen van mishan deling EEN KRANKZINNIG SCHEEPSKAPITEIN. New York, 11 Febr. (II.N.) Dc beman ning van het gisteren te Baltimore aange komen Noorsdie stoomschip Hivaried rap porteerde, dat de kapitein tijdens de reis krankzinnig is geworden en do bemanning bedreigde. Dc tweede officier werd door beril in den bomt ernstig gewond, terwijl de eerste officier licht gewond werd. Ten slotte gelukte liet, hem te overweldigen cn in de Ijzers te sluiten. New York, 11 Febr. (II.N.) Gisteren werden in verschillende groote steden der Vcrecnigdo Staten bctoogingen van work- loozeii gehouden. In enkele steden moest de politio ingrijpen en werden bij de botsingen met de politie verscheidene personen licht gewond. Te San Francisco trachtten de werkloozen het stadhuis te bestormen, wat door de politie belet werd. Tc Boston werd een vergadering van werkloozen door de politie uiteengejaagd. Ilicr werden 12 com munisten gearresteerd. Te Washington wil de een deputatie van werkloozen den voor zitter van het Huis van Afgevaardigden een adres overhandigen. Deze weigerde echter het adres in ontvangst te nemen, omdat bet beleedigendc uitdrukkingen be vatte. KNOEIERIJEN BIJ EEN BANKINSTELLING. New York, 11 Febr. (H. N.) Dc com missie, welke een onderzoek instelt naar de knoeierijen, welke bij de' Bank der Ver- eenigdc Staten hebben plaats gehad, heeft thans een rapport uitgebracht. Dc bank, welke een misleidenden naam heeft, droeg in het geheel geen officieel karakter en was De laatste dagen bevatten, volgens de Tel., de 6ovjet-bladen verschillende berich ten over anti-semietische excessen op Rus sische fabrieken, waarbij het vooral in dt steden Astrakan en Kizel tot ernstige uit spattingen is gekomen. In een fabriek in eerstgenoemde plaats drong tijdens het schaftuur ccn groep arbeiders het lokaai binnen en na de deur op slot te hebben gedaan, wierpen zij zich onder den kreet weg met de nationalo minderheden, op cenige daar aanwezige Joodsche arbeiders Dezen werden mishandeld en zelfs met messen bewerkt,-zoodat sommigen ernstig gewond werden. Te Kizel vond de overval op een mijnon derneming plaats, waar jeugdige Joodsche arbeiders, die vakondernebt aldaar bij woonden, door andere jong.» arbeiders wer den aangevallen en zeer ernstige verwon dingen opliepen. Deze pogrom-achtigc ex cessen hadden plaats onder do oogen van verschillende leden der communistische en vakvöreönigingsorganisatie?, zonder dat een hand werd uitgestoken om aan het schandelijke gedoe een eindo te maken. Ge noemde organisaties trachtten nadien de zaak in den doofpot te stoppen, doch toen bij een politie-onderzoek het ernstig karak ter van den overval was gebleken, werden er disciplinaire straffen uitgesproken. Dez;- bestonden in het schorsen van twee perso nen in hun partijfuncties, het ontslaan van ccn der arbeiders, terwijl nog twee andere vakbondleiders een berisping in ontvangst moesten nemen, daar zij geen maatregelen hadden getroffen om aan do mishandelin gen een einde te maken. Van een gerech telijke vervolging wordt in dc desbetref fende berichten echter geen gewag gemaakt Danzig, 11 Febr. (V.D.) Gistermiddag werd aan dc Poolsche grens bij Koli^bken een autobus met passagiers aan de gebrui kelijke grenscontróle onderworpen. Eén der ambtenaren van den Poolsclien belasting dienst verzocht een zekeren advocaat Jo- hann Werner uit Dirschau, die zich in de bus bevond, uit te willen stappen, omdat hij meende, dat Werner ervan verdacht werd veertigduizend zloty te hebben ver duisterd. Terwijl dc ambtenaar om nadere informatie aan het tclefonccren was, haalde Werner, die inmiddels uit de autobus was gestapt, een revolver voor den dag en schoot zich in het liart, zoodat liij onmiddellijk dood was. Een aantal Vlamingen gestraft De Brusselsche correspondent der Maasfs bode meldt: Dinsdag heeft de corrcctioneole rechtbank van Veurno vonni6 geveld in dc eerste «aak, betrekking hebbende op de incidenten, wei* ke zich 24 Augustus 1930 op de grooïd markt te Dixmuide voordeden, tijdens da onthulling van liet Yzer-monument. Van de vijf beschuldigden werden er drns gestraft. Frans Schellekens werd veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf en frs 162 boete, wegens het vernielen van de Belgische vlag, dio aan liet arrondisse- mentscoramissariaat uithing. Emiel Marc- chal lioordo zich één maand gevangenis straf toekennen wegens opstandigheid, plus dagen en frs. 162 boete wegens belcedi- gingen; Alfons Jacobs kreeg 14 dagen ge* vangenisstraf, wegens opstandigheid, plus 8 dagen eu frs. 162 boete wegens bcleedi- gingen. Onmiddellijke in-liechtenis-ncming werd bevolen. De twee andcro beschuldigden Albert Roelandt en Camiel Demilt, gedaagd we gens medeplichtigheid in het vernielen dec vlag, werden vrijgesproken. De Belgische officieren die mot hun vliegtuig boven de pelgrims dc incidenten uitgelokt hebben, zijn nog steeds niet ge- vonnisd. Schitter end-geslaagde demonstratie Het Nederlandsch Tooneel in den Stadsschouwburg Een commissie voor artistieke geschillen Amsterdam, 11 Febr. In het gemeen teblad is hedenavond een voordracht ver schenen om te komen tot een oplossing van de tooneelcrisis Allereerst wordt in deze voordracht her innerd aan de besluiten van den Gemeente raad in 1930 betreffende de bespeling van den Stadsschouwburg door de Koninklijke Vereeniging „Het Nederlendsch Tooneel" en het Amslerdamsch Tooneel. Nu een van dc gezelschappen der combinatie, die ten slotte tot vasten bespeler van den Stads schouwburg was aangewezen, zijn exploita tie staakte, meenden B. en W., zoo ver.oigt de voordracht, dat het oogenblik gekomen was, een poging te doen om het vroegere denkbeeld, vorming van één goed loo.neel- gezelschap op financieel deugdelijke basis, te verwezenlijken. De onderhandelingen tusschen de Konink- 'ijke Vereeniging Het Nederlandsch Too neel en het Arasterdamsch Tooneel hebben geleld tot een voorste) van de zijde der Ko ninklijke .Vereeniging, bevattende de voor waarden, waarop zij bereid zou zijn dc ar- tisten van het Amsterdamsch Tooncci met ingang van 1 Februari over te nemen. Deze voorwaarden komen hierop neer Alle leden van het gezelschap van het Amsterdamsch Tooneel, met uitzondering van Eduard Verkade, zijn op 1 Februari 1931 overgegaan naar de Koninklijke Ver eeniging voor de komende zes moan den, op een verlaagde salar'sbasis (f 120.-- per maand plus 50 van het maandsalaris bo ven de f 120.—). De Koninklijke Vereeniging zal in het loopende seizoen te Amsterdam behalve den Stadsschouwburg, den Hol landschcn Schouwburg en het Rika Hopper. Theater bespelen. Voor de volgende twee seizoenen, 1331/32 en 1932/33, zal één gezelschap worden ge vormd, bestaande uit ongeveer 55 looneel- spelers. Dit gezelschap zal in den Stads schouwburg en den llollandschen Schouw burg optreden. Bij het sluiten van nieuwe contracten voor de komende seizoenen zal door de salarisverlaging op gelijke basis voor de leden van dc Koninklijke Vereeni ging cn van het vroegere Amsterdamsch Tooneel een bezuiniging moeten worden verkregen. Met ingang van 1 August is a.s. zullen dus do artisten, die deel uitmaakten van het vroegere Amsterdamsch Tooneei en die, welke van den aanvang af bij de Ko ninklijke Vereeniging waren geëngageerd, op gelijken voet gesalarieerd worden. De Konink'ijke Vereeniging zal worden aangewezen tot vaste bespeclster van den Stadsschouwburg en zal in de seizoenen 1931/32 en 1932/33 tevens den Hollandschen Schouwburg bespelen Het restant subsidie van bet Amster damsch Tooneel over bet seizoen 1930'31 zsn aan de Koninklijke Vereeniging worden uit betaald; voor de seizoenen 1931/32 on 1932/ 33 zal het subsidie van dc Koninklijke Ver eeniging gehandhaafd blijven od f 155.000 (welk bedrag voor de combinatie was uit getrokken), met dien verstande, dat aan de Koninklijke Vereeniging in 1930/31 voor haar exploitatie tot 1 Augustus 1931 een voorschot groot f 50.000 op de subsidies voor de seizoenen 1931/32 on 1932/33 zal worden toegekend. Over de positie van de artisten van het Amsterdamsch Tooneel in het verbar d der Koninklijke Vereeniging is overeenstem ming verkregen op den volgenden grond slag: Tot 1 Augustus 1931 zal over geschillen van artistieken aard in hoogste Instantie worden beslist door den wethouder voor dc Kunstzaken. Er zal worden ingesteld een commissie, bestaande uit 3 personen, aan te wijzen door dc Koninklijke Vereeniging, en 3, door het Amsterdamsch Tooneel, onder voorzitterschap van den Wethouder voor de Kunstzaken Deze commissie 'zal een plan uitwerken voor ae organisatie van het gezelschap der Koninklijke Vereeniging, in gaande 1 Augustus 1931, welk plan zal wor den voorgelegd aan commissarissen der Koninklijke Vereeniging en aan Burgo meester en Wethouders. Het komt B. en W. voor, dat de bovenge schetste regeling ook door de Gemeente kan worden aanvaard, wij' zij voor het heden een oplossing biedt en voor een naaste toe komst redelijke perspectieven opent. Door het overnemen van alle artisten van het Amsterdamsch Tooneel door de Koninklijke Vereeniging tot 1 Augustus a.6. wordt voor komen, dat midden in het seizoen een groo te groep tooneelspelers werkloos wordt. Bo vendien schept de ontworpen regeling de mogelijkheid met ingang van i Augustus as. te komen tot de verwezenlijking van het denkbeeld van B. en W.: de vorming vaü één 6terk, niet te groot gezelschap, bestaan de uit de beste tooneelkracbten te Amster dam. De correspondent der Maasbode tc Parijs» 6eint d.d. 10 dezer: De K. L. M. en de Fokkerfabrieken heb ben hedenmiddag in de groote Fransche vlieghaven Le Bourget de Fokker 3-motoïï S XII gedemonstreerd ter gelegenheid van de indienststeHing van dit prachtige vliegt tuig, dat ook te Londen reeds bij zijn pre-< sentatie zooveel lof heeft verworven vaS de luchtvaarttechnische klingen. Ook te Lc Bourget was *de belangstelling buitengewoon groot. Niet alleen bevonden zich op het vliegveld en namen aan du proefvluchten deel een zeer groot aantal Fransche specialisten, onder wie kolonel Tonnet, chef van de vliegschool voor re* serveofficieren en do vertegenwoordigers van de militaire attrché's van dc Vereenig* de Staten, Italië en Chili en in liet bijzon.r der een talrijke Chineesche luchtvaart-teen-^ nische delegatie. De demonstratie had plaats onder leiding van den heer Morh, vertegenwoordiger van de K. L. M. en Smits van dc Fokkerfabrie ken. Van Ilollandsche officieele zijde werd be wijs van belangstelling-gegeven door onzen consul-generaal, den heer Droogieever For- tuyn. -De verrichtingen met liet nieuwe vliegtuig werden ook gevolgd door do ver tegenwoordigers van dc verschillende lucht vaartvcreenigingen en door bekende Fraii* sche vliegers, die uitgenoodigd waren, teu- slotte door vertegenwoordigers van do MSo- ciétó Commericale Aéronciutique", die de licentie beeft verkregen voor den aanbouw; van Fokkermachines in Frankrijk. Het vliegtuig heeft tot vijfmaal toe proef vluchten moetc-n ondernemen, niettegen staande dat eiken keer minstens een zes tiental passagiers kon wurden meegeno men. Het nieuwe vliegtpig, dat, zooals men weet, bestemd is voor de HollandIndië vluchten en dat 15 Maart zijn eerste groote reis maakt, heeft op de aanwezige technic! een zeer diepen indruk gemaakt. Zij put ten zich uit in lof over de merkwaardige stabiliteit, de gemakkelijkheid van opstij ging, die ondanks de zeer zware lading tel kens binnen de 100 M. plaats had en bet zich rustig op den grond plaatsen. Deze demonstratie is voor de Fokkerfai brieken een groot succes geweest. DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIÊ. Belde vliegtuigen te Bagdad. 2 minuten na elkaar!! 's-Gfavcnhagc. 11 Febr. Het negende re tour vliegtuig, de P.H.A.E.Z., i6 Woensdag morgen te 6.15 uur uit Djask vertrokken en te 10.35 uur te Bushir geland. Ora 11.25 uur vertrok het toestel uit Bushir eu land de te 15.28 uur te Bagdad. Twee minuten later, tc 15.30 uur arri* veerde het elfde postvliegtuig, de P H.A.F.K., eveneens op het vliegveld to Bagdad. Het toestel was te 5.15 uur uit Cairo vertrok* ken en te 11.25 uur te Gaza geland, van waar het weer te 11.55 was opgestegen. Aan boord van beide vliegtuigen i6 alles wel. Morgen zullen zij de reis voortzetten. Bij de K.L.M. is bericht ontvangen, da.6 de P.H.A.F.T. Woensdagmorgen te 8 uur uit Boedapest is vertrokken en te 15.55 uur te Athene is aangekomen. Aan boord is al les wel. Morgen wordt de reis voortgezet.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 9