AM ERSFOQEfS CM DAGB1AD DE KANG-HE VAAS. Zaterdag 11 April 1931 „DE EEMLANDER' 29e Jaargang No. 239 TWEEDE BLAD DE UITNOODIGING DER DUITSCHERS BURGEMEESTER CERMAK BEGINT ZIJN TAAK DE INTERNATIONALE DER MIJNWERKERS BRAND AAN BOORD VAN EEN VRACHTSCHIP DE INTERNATIONALE SCHULDEN SCHOOLSTAKING IN BRUNSWIJK VERF ZELF UW HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN A. v. d. WEG LANGESTRAAT 23 TEL. 217 De zaak jaagt nog steeds stof op. Parijs, 10 April. (V.D.) Terwijl de ge heel© Fransche pers zich bevredigd toont over het feit, dat het bezoek der Duitsche ministers aan Chequers toch is uitgesteld tot na de zitting Van den Volkenbondsraad te Genèv», noemt de socialistische Popu laire de aanvallen der Fransche nationalis ten grotesk en belachelijk. Al verklaart men van Engelsche zijde ook, dat het uitstel Is geschiad in volledige overeenstemming met de rijksregeering, toch kan men dan de Duitsche pers het recht niet ontzeggen de schuld te schuiven op Frankrijk, dat in de bijeenkomst een bedreiging voor de Fransch-Engelsche betrekkingen ziet. Het is te betreuren, dat de Fransche regeering cn met haar de groote pers dit standpunt heeft ondersteund. Op de agenda van de komende raadszitting te Genève stonden zulke be langrijke kwesties, dat men het had moetm toejuichen, wanneer vooraanstaande staats mannen wilden probeeren door persoonlijk contact de moeilijkheden te verminderen. Henderson, die zich verontrustte over Jen achteruitgang in de Fransch-Duitscho be trekkingen, wilde zich er niet mee tevreden 6tellen den Franschen minister van buiten- landsche zaken alleen te spreken, doch heeft ook de andere partijen willen hooren. Wan neer de Fransche nationalisten zich hierte gen verzetten, dan geschiedt dat slechts om den Volkenbond te verhinderen een oplos sing voor de genoemde politieke vraagstuk ken te vinden en om de voorbereiding van de komende ontwapeningsconferentie te boycotten. In tegenstelling hiermee staat een artikel in de Excelsior, die de schuld voor de hui dige ontstemming geheel op Duitschland schuift. Volgens het blad was er niet zoo zeer tusschen Parijs en Londen als we! tusschen Berlijn en Londen verschil van meening omtrent het tijdstip van het be zoek op Chequers, aangezien de rijksrege ring zich over de beteekenis van het En gelsche gebaar te groote illusies had ge schapen. Of Frankrijk bij de bespreking zou ■worden uitgenoodigd of niet, was tamelijk onverschillig, want het was niet aan te ne men, dat een Engelsche regecring de zware verantwoordelijkheid op zich zou laden do harhaaldelijk gebleken vriendschap met Frankrijk op te offeren aan de Duitsche eischen. De beste oplossing acht de Excel sior tegelijk met de Duitsche ministers ook de andere ministers der vlootmogendheden •uit te noodigen, om bij deze gelegenheid de definitieve totstandkoming der vlootover- eenkomst „veilig te stellen". LONGWORTH OVERLEDEN. N e w-Y o r k, 9 April. (H.N.) Longworth, voorzitter van het huis van afgevaardigden, is in den ouderdom van G1 jaar gestorven. Hij behoorde tot de republikeinsche partij en gold als voorstander van een stjrke Amerikaansche vloot. Hij was gehuwd met een dochter van president Roosevelt. DE OPSTAND IN VENEZUELA. Londen, 10 April (H.N.) Volgens een mededeeling van de Venezolaansche regee ring ie van een eigenlijken opstand geen sprake. De plaatsen, waar onlusten uitge broken zijn, liggen vu'* verwijderd van het centrum van het land. De regeering ver wacht, dat de onlusten spoedig onderdrukt zullen zijn. HET BONDSORGAAN VAN DE STAHLHELM VERBODEN. Berlijn, 10 April. (V.D.) Wagens een artikel in het bondsorgaan van de Stahl- helm, „Buitenlandsehe politiek en Prui sisch Volksbegehren", in het Paaschnum- mer van het Stahlhelra-orgaan van 5 April j.l., heeft de Berlijnscho politie-president Grsszinski het blad op grond van de nood verordening voor drie maanden verboden. Volgens de motiveering van het verbod be vat het artikel, dat van de hand van den bondsvoorzitter majoor Wagner is, belee- digend3 uitlatingen en wordt de Pruisi sche regeering erin beschimpt. Bovendien worden buitenlandsehe regeeringen erin beleedigd. Aangezien het orgaan te Berlijn verschijnt cn hst verbod berust op een rijkswet, geldt het verbod ook voor het go- heele rijk buiten Berlijn. Honderden ambtenaren ontslagen Chicago, 10 April. (V.D.) Gistermiddag te vier uur is de nieuw gekozen burgemees ter van Chicago, Anton Cermak, in functie getreden. Hij aanvaardde zijn ambt met. het presidecren van den gemeenteraad, die in een buitengewone vergadering bijeen kwam. In zijn intreerede verklaarde hij, dat hij Chicago een beter beheer wilde geven dan het in lang jaren had gehad. Reeds een paar uur van tevoren had hij den politieken bezem gehanteerd en twec-en-twintig hon derd ambtenaren, die onder het bewind van zijn voorganger, burgemeester Thompson, waren aangesteld, van de salarislijsten van het raadhuis geschrapt. Er zullen er nog ongeveer achthonderd volgen, waarmee de gemeenteadministratie zal zijn ontlast van drieduizend personen, die volgens Cermak geen enkele werkzaamheid in het belang der gemeente verrichtten en slechts als vriendjes van Thompson op de lijsten van het gemeentepuersoncel waren geplaatst om maandelijks een salaris te kunnen ont vangen, waarvoor zij niets hoefden te doen Van iedereen, die zich als bezoldigde in ge meentedienst. bij d,e kas van het stadhuis aanmeldt, zal in de komende maand onder zocht moeten worden, welke functie hij heeft en welke werkzaamheden hij in dienst der gemeente verricht. Zij, die slechts op de rol zullen blijken te staan als politieke vriend jes van wie dan ook, zullen onherroepelijk geschrapt worden. AMERIKAANSCHE MATROZEN CONTRA CHINEESCHE SOLDATEN. Sjanghai, 10 April. (V.D.) Amerikaan sche marinesoldaten, aan boord van de rivierstoomer Iping, hebben op de Jangtse schoten gewisseld met een afdeeling Chinee sche soldaten, vermoedelijk deel uitmakende van het nationalistische leger. Na een kort, doch hevig vuurgevecht, waarbij aan den kant der Amerikanen geen dooden vielen, werd het Chineesche vuur door de Arneri- kaansche kanonnen tot zwijgen gebracht. DE ERFENIS VAN NELLIE MELBA Melbourne, 10 April. (V.D.) De nala tenschap van de onlangs overleden wereld beroemde zangeres Nellie Melba blijkt onge veer een raillioen dollar te zijn. welk bedrag met de bezittingen geërfd worden door baar zoon en haar overige familie. BARONES ROTHSCHILD OVERLEDEN. Parijs, 10 April (V.D.) Te Parijs is op 91-jarLgen leeftijd overleden de Barones de Rothschild, weduwe van James Rothschild, die te Parijs talrijke liefdadige instellingen heeft gesticht en verschillende stichtingen in verschillende deelen van Frankrijk heeft opgericht. Belangrijke kwesties aan de orde Bijeenkomst te Brussel Brussel, J0 April. (V.D.) Gisteren en vandaag heeft te Brussel de Mijnwerkers- internationale onder voorzitterschap van Joseph Dejardin vergaderd. Aanwezig wa ren: voor Belgic De Lattre en Lombard; voor Frankrijk Quentin en Bard; voor Duitschland Limbertz, Berger en Schmidt; voor Engeland Cook en Edward; voor Po len Stanczyk en voor Nederland Van der Bilt. Cook, die voor het eerst na zijn operatie voor een vergadering van de internationale verschenen was, werd buitengewoon har telijk verwelkomd. In de vergadering hebben verscheidene afgevaardigden verslag uitgebracht over: lo. den toestand van de mijnindustrie in hun land en over de loongeschillcn, die er hangende zijn; 2o. de toeneming van de werkloosheid en van de kolenvoorraden. Na langdurige besprekingen over den in ternationalen toestand werd de volgende motie aangenomen: „De Mijnwerkers Internationale 6telt vast, dat overal loonsverlaging toegepast is of dreigt te worden. Desondanks worden de levensvoorwaarden voor de mijnwerkers met der. dag slechter. geeft nogmaals uiting aan haar eisch, dat de arbeidstijd in de mijnen verkort worde; oordeelt intusschen, dat nog andere maat. regelen genomen zijn om een einde te ma ken aan de huidige economische wanorde; besluit een buitengewone internationale vergadering te houden in Juli a.s. om maat- regelen te beramen voor het geval, dat de Volkenbond in zijn afzijdige houding mocht blijven volharden; en verzoekt den landclijken mijnwerkers bonden onmiddellijk ie beginnen met het voorbereiden van rapporten over de midde len, die toogepast moeten worden om de fouten van het huidige stelsel te verbete ren". De vergadering heeft zich daarna bezig gehouden met den arbeidstijd in de mijnen en met de internationale ontwerp-conven- tie van het I.A.B., welke conventie voorge legd zal worden aan de arbeidsconferentie, die in Mei a.s. te Genève gehouden wordt. Men besloot vast te houden aan een maxi mum arbeidsdag van zeven uur. Verder zal men blijven eischen, dat .de bruinkolen- mijnen in dezelfde conventie opgenomen zullen worden. De vergadering besloot vervolgens een aanvullend artikel op de conventie in te dienen, waarin bepaald wordt, dat de rati ficatie van dc conventie door een land in geen geval ertoe mag leiden, cventueele reeds bestaande gunstiger voorwaarden niet te doen vervangen door die, welke in dc conventie neergelegd zijn. Na afloop van de besprekingen hield de Mijnwerkersinternationalo een gezamenlijke vergadering met het uitvoerend comité van het I.V.V., dat eveneens op het oogenblik te Brussel bijeen is, teneinde een gemeen schappelijke houding te bepalen voor de bespreking van het steenkolen vraagstuk op dc a.s. conferentie te Genève. De bijeen komst werd geleid door den voorzitter van het I.V.V. Citrine. De secretaris van de Mijnwerkers Inter nationale De Lattre gaf een uiteenzetting van de houding, die de mijnwerkers zul len aannemen ten aanzien van de interna tionale conventie, betreffende den arbeids tijd in de mijnen. Verscheidene afgevaar digden lichtten het standpunt van de mijn werkers nader toe. Als resultaat van de besprekingen ka.n men zeggen dat er vol maakte overeenstemming bereikt is onder de arbeidersorganisaties ten opzichte van de in Genève aan te nemen houding. EEN KATHOLIEKE VREDESOPROEP. P a r U s10 April. (H.N.) Een groot aantal katholieke verecnigingen heeft een gemeen- 6chappelijken omroep ten gunste van den vrede gepubliceerd, die binnenkori door alle Fransche radiostations zal worden omge roepen. Daarin wordt o.a. gezegd, dat de Volkenbond, do verdragen van arbitrage, het ITof van Arbitrage te 's-Gravenhago en het Kelloggpact belangrijke vredesinstrumenten zijn, niettegenstaande er nog zekere leemten zijn. Ook de a.s. ontwapeningsconferentie kan als een nieuw belangrijk middel in dezen zin worden beschouwd, zoodat alles in het werk moet worden gesteld om deze conferentie te doen slagen. New-York, 9 April. (H.N.) De Ame- rikaansche kuststations hebben huipseinen opgevangen van het Noorsche motorvracht schip Nordhval, dat bij do kust van Virgi nia in brand staat. Het is een schip van i.470 ton. Omtrent het lot van de beman ning, die uit 35 koppen bestaat, is nog niets bekend. Besprekingen op bet Witte Huis Londen, 9 April. (H. N.) In een be- icht uit New York wordt ontkend, dat of- ficicele Amerikaansche kringen het bijeen roepen van een wereldconferentie voor de regeling van de schadevergoeding en het vraagstuk der oorlogsschulden overwegen. Ook aan een conferentie over tariefvraag stukken wordt niet gedacht. Dit bericht was in omloop gebracht naar aanleiding van het bezoek van den gouver neur van de Bank van Engeland Montagu Norman aan de Vereenigde Staten. Wel is besproken, op welke wijze de last der Duit sche schadevergoedingschuld verlicht en de toestand in Europa gestabiliseerd kan wor den. De verdere ontwikkeling zal afhangen van de besprekingen, welke Macdonald, de Engelsche minister-president, met verschil lende Europeesche staatslieden zal hebben. BURGEMEESTER GEARRESTEERD. Verdacht van aansporing tot moord en verduistering. Ho he n6 tein-Erne tal (Saksen), 1G April (V.D.). De burgemeester van de ge meente Hermsdorf is gearresteerd wegens vermoedelijke aansporing tot moord en ern stige verduisteringen. Burgemeester Bern er zou zijn vroegeren knecht hebben aangezet tot moord op den zandgroevebczitter Schmidt te Pleissa om in het bezit te komen van diens levensverzekeringspremie van 30.000 Mark. Hiertoe zou hij den knecht in het bezit hebben gesteld van een gummi knuppel en een revolvers Intusschen is uit een onderzoek van de gemeentekas geble ken, dat er verduisteringen zijn gepleegd die in de tienduizenden loopen. Het juiste bedrag kon nog niet vastgesteld worden. Geruimen tijd geleden i6 Berner al e*ns disciplinair vervolgd; hij is er toen met een geldboete afgekomen. Zij omvat alle open bare scholen Brunfiwijk, 10 April (V.D.). Te Bruns- wijk—Wolfenbüttel en te Schöningen zijn hedenmorgen de «leerlingen van do open bare scholen niet in de klas verschenen Naar aanleiding van een besluit van de regee ring om een aantal onderwijzers te ont slaan, had de ouderraad zich solidair met de onderwijzers verklaard en de kinderen niet naar school gestuurd. Kinderen, die toch probeerden in school te komen, wer den door posten daarvan teruggehouden. ,Te Wolfcnbüttel werden vier posters ge arresteerd Onder hen bevond zich een der ontslagen onderwijzers. Dc staking der schooljeugd in Brunswijk omvatte, naar nader gemeld wordt, alle openbare scholen In Wolfcnbüttel zijn van de 282 leerlingen 6lechts 13 in de klas ver schonen, terwijl in Schóningen alle kinde ren waren weggebleven. Van de ongevci-r 3000 kinderen, die in Brunswijk de open bare scholen bezoeken, was meer dan 75 absent. Afgevaardigden van den Ouderaad bega ven zich 's middags naar het ministerie ten einde besprekingen te voeren met de over heid. Zij werden evenwel niet ontvangen. Iedere bespreking met hen wordt van de hand gewezen. Het ministerie van Volksopvoeding heeft een proclamatie uitgevaardigd waarin wordt gewezen, dat op het doen deelnemen aan de staking door kinderen van den 6chool plichtigen leeftijd geldboeten staan tot 150 mark. subs, gevangenisstraffen tot 14 da- pen. De politieautoriteiten moeten optreden tegen handelingen, welke ten doel hebben het bezoek aan de scholen tegen te gaan. DE RAMP VAN DE NOORDPOOL. Overbrenging der slachtoffers. Londen, 10 April (V.D.). Rev. J. Hyda en de heer Kool (Holland) hebben heden eindelijk de laatste schikkingen te Fraser burgh getroffen voor do overbrenging der negen lijken van de bemanning van dun ge6tranden trawler Noordpool naar Hol land. Deze overbrenging zal Dinsdag a.6. ge schieden per Nederland6Chen Trawler „Vic toria". De Noordpool is verkocht. WEER EEN BLOEDIG GEVECHT IN DUITSCHLAND. Van de partijen geen nieuws. Danzig, 10 April. (H.N.) Te Ohra bij Danzig is het vanavond tot een hevige vechtpartij tusschen nat ionaal-socialisten uit Danzig, die een vergadering wilden houden, en communisten gekomen, waarbij ook verscheidene schoten vielen. Acht per sonen werden door kogels en messteken zwaar, zes anderen lichter gewond. Een overvalcommando kon 6lechts met moeito dc straat schoonvegen en het duurde gerui men tijd voordat de orde hersteld was ACHT NEGERS TOT DEN ELEC- TRISCHEN STOEL VEROORDEELD. New York, 10 April (V.D.) Tc Scottboro in den staat Alabama werden acht jeugdige negers veroordeeld tot den elcctrischcn stoel, omdat zij twee blanke meisjes uit Hunlsville hadden aangerand. RUBENS verven maken U dit gemakkelijk, per pond 40 ct. ELCO waterverf is de beste, pakken vanaf 25 ct. We leven van bewondering, hoop en liefde. WORDSWORTH. Uit het Engelsch door J. S. FLETSCHER 35 Ik onderzocht de omtrek van de lan dingsplaats nauwkeurig, om te trachten iets bijzonders te ontdekken. Maar er was niets geen teekenen van eenige worste ling, geen bewijzen, dat Getch en de Hin doe hier waren geweest Het water boven en in de gezonken boot was helder al3 bronwater, zoodat ik tot op den bodem kon zien; er was niets te zien dan de stuk geslagen planken en een bijl, zorgeloos neergesmeten nadat de averij was tot stand gebracht Daarna keerde ik terug naar den toren: onderweg zag ik noch hoorde ik iets bij zonders en nadat ik was binnengelaten deed ik mijn verhaal aan oom Joseph. Ik dacht, dat hij van zijn stokje zou val len, toen hij ten laatste goed begreep wat ik hem vertelde. Hij was doodsbleek cn kon zich bijna niet staande houden, zoodat ik hem een glas cognac gaf. Zelfs daarna duurde het eenige minuten en dan nog met moeite, voor hij iets kon zeggen. „Ben!" zeide hij, terwijl hij nu in angst p>ij minder deftig aansprak. «Ben, mijn jongen... dat is ernstig! Ik verwacht het ergste, Ben! Jij wist dat niet, maar ik ver wachtte Getch vannacht. Hij moest terug komen. En „Luister", viel ik hem in de rede. „Ik wilde gaarne van u weten, ging Getch dien nacht terug, dat wij hier kwamen?" „Ja, Ben, hij ging terug. Daaraan is geen twijfel. Hij had daarvoor redenen. Maar hij had dezen nacht moeten terugkeeren. En ben je er zeker van, dat het zijn boot is?" „Daarin kan ik mij niet vergissen! Hij moet gekomen zijn. Maar ik moet meer weten. Waarom moest hij terugkomen? Om ons af te halen Hij aarzelde een oogenblik, doch was nu in een toestand dat hij alles zou vertellen. „Dat zal ik je eens uitleggen, Ben. Het was dringend noodig voor mij ook voor Getch dat wij hier zoo stil mogelijk van daan kwamen. En Getch had afgesproken met een vriend van hem, den kapitein van een schip, dat het Kanaal binnenkomt, uit een der Westelijke ho.vens, om ons vandaag of morgen hier te komen halen, zie je. Dat „En wij dan vroeg ik. „Wij zouden jullie afgezet hebben en naar huis gezonden in de eerste haven die wij aandeden. Er zou met jujlie niets gebeurd zijn. Van den beginne af heb ik je verteld, dat jou noch het meisje eenig leed zou worden aangedaan als je vriendelijk waart Wij zouden jullie aan land gezet hebben, waarschijnlijk in New haven.'' „Het heeft er nu veel van, dat voor ons thans ook de ellende begint", zei ik ern stig. „Die Hindoe heeft iets in den zin. En als Getch is teruggekomen op het eiland, waar is hij dan? Die geheele duivelscho bcel maakt mij ziek.... er. zal nog meer moord en doodslag volgen... als dat nog niet het geval is geweest!" Hij werd weer vaalbleek. „Dat hoop ik niet, Ben! zeide hij. „Dat hoop ilc nietdat denk ik niet. Getch zal wel voor den dag komenhij houdt zich msschien ergens verborgenvoor dien Hindoe. Ja, ik denk, dat Getch hier wel spoedig, rustig en veilig zal binnenslui pen'. Ik was meer geneigd Getch te vervloeken, dan hem to verwelkomen; dat zeide ik ech ter niet. Intusschen maakte ik het ontbijt gereed. Oom Joseph nam nog een slok uit zijn cognacflesch en ging toen weer een oogje houclen op dc deur, met zijn revol ver in de hand. Pepita ontwaakte en kwam mij helpen; ik wist haar toe te fluisteren, dat er iets gebeurd was en dat ik het haar later zou vertéllen. Wij ontbeten in alle stilte oom Joseph's geestkracht scheen hem te hebben verlaten hij vertelde geen aardigheden tegen Pepita en hoewel hij met een angstig gezicht onze nooddeur bleef bewaken scheen zijn eetlust niet geleden te hebben. Toen ons ontbijt was geëindigd en Pepita en ik onze huishoudelijke bezigheden begonnen, nam hij mij terzijde. „Benjamin", zeide hij. „Ik wil dat meisjo niet bang maken en het is ook niet haar schuld, dat zij hier is gebracht, dat is ze ker. dit wordt een hoogst ernstige kwes tie. Het bevalt mij in het geheel niet, wat ik hcor van dien bruinen kerel neen, heelemaal niet. Indien hij daar gekeken heeft door het raam van de herberg van Getch „Dat deed hij wis en zeker 1" „Goed!.... en als hij het was, die je .van morgen gezien hebt, dan heeft hij niet veel goeds in den zin". „Wat heeft het voor nut, daarover lang te redeneeren. Natuurlijk komt hij hier voor u". „Dat mag zoo zijn Benjamin, toch heb ik redenen om te veronderstellen, dat dit niet het geval is, deugdelijke ledenen. En dat is zeker, Benjamin tegen mij kan hij niets hebben en evenmin zal hij jou iets in den weg leggen. Hij zou je zeker niets doen, als je hem tegen kwam''. „Waarom zou hij iets tegen mij hebben?" „Dat is ook mijn oordeel, Benjamin. En ik zal je eens zeggen, wat jij moest gaan doen. Ik zou gaarne willen, dat je uitging.... je kunt het meisje meenemen.om te zien of je iets kunt ontdekken. Of hij alleen is. Of er iemand bij hem is, dien ik niet wensch te ontmoeten „Wie zouden dat moeten zijn?" vroeg ik wantrouwend. „Dat doet er niet toe. Ik zou gaarne weten hoe de zaken nu staan. Ik geloof niet, dat je eenige last zult ondervinden, als je er eens op uit ging." „En stel nu eens, dat er iemand hier komt en u te lijf gaat Hij kloptex>p zijn zak cn gaf mij een oog knipoogje. „Er zit een partijtje koud lood in dit din getje, B#i. Ik heb je al verteld, dat ik geen slechte schutter ben. Ik geloof wel, dat ik' hier veilig ben Ik had er niets op tegen om op stap te gaan. Alles was beter dan opgesloten te zitten in dien duffen, ouden toren. En ook wilde ik weten wat er aan de hand was. en ik had geen angst om Mandhu Khan te ontmoeten. Niet zeker hoe lang wij uit zou den blijven, pakte ik eenige eetwaren in, verzocht Pepita om mee te gaan en liet oom Joseph in den toren achter. Ik hoordo hem de deur stevig barricadeeren. Aan Pepita vertelde ik hetgeen gebeurd was. „Er is geen twijfel aan, dat Mandhu Khan op het eiland is", besloot ik. „Of hij echter alleen is, dat kan ik onmogelijk zeggen. Hetgeen van meer belang is naar mijn moe- ning is is Getch op het eiland? En als hij cr is, waarom is hij dan niet in den toren gekomen." Die vraag werd eenige minuten later be antwoord. Onbewust hadden wij onze schre den gericht naar de landingsplaats. En toen wij op een uitstekende rots waren ge- loopen, zagen wijGetch. Hij lag met het gericht naar boven op een plek wit zand. Vanaf zijn linkeroor tot in zijn nek had hij een diepe snede. HOOFDSTUK XVIII. De Hindoe. Indien ik niet reeds Sol Cousins vastge* bonden had gezien aan de oude galg op Gallowstree Point zou ik nu zeker zoo on* passelijk geworden zijn, dat ik niet tot denken of handelen in staat ware geweest. Do Cousins-zaak had mij, geloof ik, gehard en mijn eerste opwelling bij het zien van Getch's lijk was om naderbij te treden, met het oogmerk hem goed op te nemen. Dit was niet het geval met Pepita, die bij het zien van dat afgrijselijk tafereel eerst een gil uitstiet, die terugkaatste tegen de rot sen en daarna als een bezetene terugkeerde en aan den haal ging. Ik moest hard loopen om haar in te halen en vast te grijpen; het zien van den doode had haar krachten ver* lam*1 (Wordt vervolgd^

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 5