AMERSFÖORTSCH DAGBLAD DE KANG-HE VAAS. Dinsdag 14 April 1931 „DE EEMLANDER." 29e Jaarrang No. 241 TWEEDE BLAD DIRECTEUREN 5-JARIGE H.B.-SCHOLEN Algemeene vergadering te Amsterdam CAPTAIN HAWKS IN ONS LAND DE STATENDAM WEER VLOT DE POSITIE VAN HET RIJKSPERSONEEL Rede van den heer Perdok VERF ZELF UW HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN A. v. d. WEG LANGESTRAAT 23 TEL. 217 '''Meer éénheid noodig in de eindexamens. Dezer dagen heeft de Vereeniging van Directeuren aan H. B. Scholen met 5 j. cur sus in het Parkhotel te Amsterdam haar jaarlijksche algemeene vergadering gehou den, die zeer druk bezocht was. In zijn openingswoord herinnerde de .voorzitter, dr. A. van de Water (Utrecht) o. a. aan het feit, dat do Vereeniging op 2 'April veertig jaar bestaan had. Nadat de gewone huishoudelijke zaken afgedaan waren, werd in plaats van den aftredenden dr. L. de Jong (Breda) de heer C. D. A. Zim merman (Middelburg) tot bestuurslid ge kozen. Op voorstel van het bestuur werd door 'de vergadering de wenschelijkheid uitge sproken, dat er bijvoorbeeld ééns per jaar e«n sfemenspreking zal plaats vinden tus- schen de personcelen der IT. B. Scholen in één of meer provincies, o. m. opdat er meer eenheid kome in do eindexamens; dat dezo bijeenkomsten het karakter moeten hou den van samensprekingen door vakleera- ren; dat van een bindende uitspraak over een beoordeelingsnorm van het eindexa menwerk geen sprake kan zijn en dat een wettelijke regeling in dezen, althans voor- loopig, niet gewenscht is. De vergadering sprak als haar oordeel Uit, dat het gewenscht is, de 5 in haar nieu we beteekenis algemeen o o k op de school rapporten in te voeren, zonder dat, dit ver zwaring van de eischen ten gevolge mag hebben, zoodat de 6 voortaan ook gegeven zal moeten worden voor prestaties, die niet meer dan net voldoende geacht worden, evenals dit zal geschieden bij de eindexa mens. Na een zeer gedetailleerde inleiding van 'den voorzitter over een cijfernorm als uit gangspunt bij de bcoordeeling van in be spreking komende cindexamen-candidaten (naar aanleiding van een enquête onder de leden) bleek de vergadering van meening, dat zulk een cijfernorm als uitgangspunt wel aanvaard kan worden, maar dat daar mee zeer voorzichtig gewerkt moet worden; dat daarbij o. a. goed ln het oog gehouden moet worden, dat niet alle vakken van ge lijke Waarde zijn en dat ook andere facto ren, die niet in het eindcijfer voor een vak zijn uitgedrukt, bij de beoordeeling van een twijfelachtigen candidaat van gewicht kun nen zijn. De vergadering oordeelde het wenschelijk, algemeen gebruik te maken van de facili teiten in zake de spelling (schrijven van den Minister d.d. 12 September 1930) ook bij het toelatingsonderzoek tot de II. B. S De vergadering sprak scherpe afkeuring uit over het bekende stuk, geteekend A. N.. directeur eener H. B. S., in de „Nieuwe Rotterdamsche Courant" van het vorig jaar, in zake bovengenoemde spellingsfaci- liteiten, door den Minister toegestaan. De voorzitter betoogde onder instemming der vergadering de wenschelijkheid van „interne samenwerking" van de directeu ren. Hij wekte alle leden op, zoo nu en dan eens in de „Berichten en Mededeelingen" te schrijven over eigen interne school ervaringen, opdat ook anderen daarvan kunnen profiteeren. UIT DE STAATSCOURANT. Met ingang van 30 April is eervol ontsla gen uit den zeedienst, de kapitein-luit ter zee H. van Nie bevorderd tot kapt.-luit. ter zee de luit. ter zee 1ste kl. J. A. Sonnenberg benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de rijks universiteit te Leiden om onderwijs \e geven in het strafrecht en de strafvordering, Mr. J. M. v. Bemmelen, substituut-griffier bij de arrond. rechtbank te Rotterdam; benoemd tot gewoon hoogleeraar in de fa culteit der geneeskunde aan de rijks-univer siteit te Groningen om onderwijs te geven in de huid- en geslachtsziekte, dr. E. Zur- liellp te Bonn; benoemd tot inspecteur bij het lager on derwijs in de inspectie: le. te Amsterdam, A. P. Vooren, gewezen Oost-Incnsch hoofd ambtenaar te 's-Gravenhage, 2e. te Breuke- len R. v. Grasbeek, schoolopziener in de inspectie van het lager onderwijs te Am sterdam benoemd tot gewoon hooglceraar in de afd. der electro-techniek aan de techische hoogeschool te Delft om onderwijs te geven in de electro-techniek dr. ir. W. F. Bahler, buitengewoon hoogleeraar. Met ingang van 1 Sept. benoemd tot leeraar aan de R.IT.B.S. te Veendam C. Hol lander thans tijdelijk aldaar; bevorderd tot wetenschappelijk assistent 2e klasse bij de Koninklijke bibliotheek J. II. Kernkamp than6 assistent; te rekenen van 1 Jan 1931 bevorderd tot referendaris bij de Algemeene Rekenkamer de hoofdcommies J. Parent; op verzoek eervol ontslagen dr. W. L. Slot Jr. te Rekken als lid van de staatscom missie inzake onvolwaardige arbeidskrach ten en zijn benoemd als lid in die staats commissie prof. dr. L. v. d. Horst te Am sterdam, J. H. Pameyer, arts, inspecteur van het Staatstoezicht voor krankzinnigen en krankzinnigengesticht te 's-Gravenhage en C. T. Kortenhor6t, arts, geneesheer bij het Geneeskundig Gesticht voor krank zinnigen Voorburg te Vught. DE FORD-KWESTIE. Rotterdam, 13 April. De beslissing of de Fordfabrieken te Rotterdam of Amster dam zullen worden gevestigd, is, volgens er-n medcdeeling van het Rotterdamsch Nieuwsblad, eerst half Mei te verwachten. Naar het blad voorts meldt, zal de manager van de fabrieken in Amerika overkomen, om de kwestie nader onder oogen te zien en de eindbeslissing te nemen. DE NEDERLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE TE AMSTERDAM. De vacature-prof. dr. A, H. do Hartog Amsterdam, 13 April. In de heden avond gehouden vergadering van het kies college der Nederlandsch Hervormde Ge meente te Amsterdam, is in de predika'nts- vacature-prof. dr. A. H. de Hartog bij twee de stemming gekozen ds. J. J. C. Karres te Apeldoorn. AMSTERDAMS RIOLEERING. Rioleering van de kern der bin nenstad. Amsterdam, 13 April. In een voor dracht, waarin uitvoerig wordt betoogd, dat de grachten niet langer gebruikt kunnen worden als riolen, vragen Burgemeester en Wethouders machtiging in de kern der bin nenstad, begrensd door den Singel, Binnen Amstel, Nieuwe Ileerengracht, do Rapen- burgwaj, de Waaleilandsgracht en het Open TIavenfront, een rioleering te doen aanleggen en dezo rioleering te doen aan sluiten op die van de buitenstad. Voor de uitvoering van dit rioleeringsplan wordt ge vraagd een crediet van f 2.3G5.000. Een der besie Amerikaansche vliegers. Amsterdam, 13 April. Captain Frank M. Hawks, in dienst van The Texas Com pany U. S. A. als adviseur op luchtvaart gebied en belast met de zorg over de Luclit- vaart-afdeeling van deze Maatschappij, is thans in Europa. Captain Ilawks bezoekt dit werelddeel, teneinde de Europeesche luchtvaart te bestudeeren en luchtvaartpro blemen te bespreken met de vooraanstaan de employe's van The Texas Company in Europa. Gedurende zijn bezoek zal hij ont vangen de medaille van de „Ligue inter nationale des Aviateurs" als de meest voor aanstaande vlieger van de Vcrccnigde Sta ten gedurende 1930. Captain Hawks, die houder is van de Amerikaansche transcontinentale records Oost-West cn West-Oost, zal morgen, indien althans de weersomstandigheden dit ver oorloven, naar Rotterdam Waalhaven vlie gen, voor een bezoek aan het hoofdkantoor der Texas Company te Den ITaag. Hij zal slechts twee dagen in ons land blijven, doch later terugkomen voor een langer verblijf. Het vliegtuig, waarmede hij genoemde re cords heeft behaald, heeft hij medegebracht. Het is een éénpersoons „Travel Air" machi ne met een Wright Whirlwind motor van 450 P.K. De machine heeft een kruissnel heid van 320 K.M. per uur en een maximum snelheid van 400 K.M. per uur. liet gewicht is in totaal 998 K.G. De machine kan 1600 K.M. vliegen, zonder opnieuw van brandstof te worden voorzien. Hoewel captain Ilawks ongetwijfeld snelle vluchten zal maken tusschen de ver scheidene Europeesche luchthavens, is het niet zijn bedoeling eenig snelheids-record te maken of te breken tijdens zijn bezoek aan Europa. Captain Hawks is uitsluitend een „commercial flyer" en geen z.g. „stunt- flyer". Mevrouw Hawks vergezelt den vlie ger op zijn Europeeschen tocht. Dit is zijn eerste bezoek aan Europa, hetwelk ongeveer twee A drie maanden zal duren. Rotterdam, 13 April. De „Statendam", die zooals wij reeds raeidden bij Cowes op het eiland Wight was vastgeloo- pen, is hedenavond orn 8 uur vlotgeraakt en door middel van zes sléepbooten weggetrok ken. ITet schip heeft direct de reis naar New York voortgezet, na nog zoet water te hebben ingenomen. Van de boot is niets be schadigd. AUTO GESTOLEN. '6 G r a v e n li a g e, 13 April. Bij de politie is aangifte gedaan, dat hedenavond tus schen 614 cn 7 uur een op den Hofweg on beheerd staande 4-persoons Ford-auto, af komstig uit Eindhoven en genummerd N 7791, zwart gelakt, is gestolen. De commissaris van politie afd. B ver zoekt opsporing van den wagen, alsmede aanhouding en voorgeleiding van den on bekenden dader. DE ROOFOVERVAL TE EYSDEN. Den Bosch, 13 April. Het gerechtshof heeft heden het vonnis bevestigd van de rechtbank te Maastricht, tegen de handels reizigers Th. D. uit ITeer en J. D. G. to Maastricht, resp. veroordeeld tot zes jaar en 214 jaar gevangenisstraf, terzake van den roofoverval in het agentschap van de Rot terdamsche Bankvereeniging te Eysden. OUDE DAME VERMIST. *6-Gravenhagc, 13 April. Te Voorburg wordt vermist een 78-jarige dame, Maria Johanna Amerentia van der Heijden, wo nende de Melemstraav 18 aldaar. Zij heeft op Donderdag 9 April j.l. des voormiddags, omstreeks half tien, haar wo ning verlaten en is gegaan in de richting Leiden, waarschijnlijk met de blauwe tram Signalement lang plus minus 1.65 M., ten ger gebouwd, smal, mager gezicht, grijze oogen, dun grijzend zwart haar, valsch ge bit, gekleed met donkerblauwen mantel, met zwarte bontkraag, donker hoedje, zwarte japon, grijze wollen kousen en lage zwarte schoenen. Het ondergoed is gemerkt M. II. De dame, die een lorgnet met stalen mon tuur draagt, waaraan rood koordje, heeft een zwart taschjc bij zich waarin o.a. een notitieboekje met cenige adressen. Zij, die inlichtingen kunnen geven wor den verzocht zich te wenden tot de politie te Voorburg. LUCHTPOST VOOR INDIJK. Een nieuwe vlucht. In herinnering wordt gebracht, dat Don derdagmorgen van Schiphol weder een vliegtuig van den rcgelmatigen luchtdienst NederlandNed. Indie vertrekt. Zooals bekend bedragen de kosten van luchtrecht en frankeering tezamen voor brieven tot 5 gram 36 cent, boven 5 gram tot en met 20 gram 81 cent. j Met het vliegtuig wordt ook correspon dentie voor tusschenliggende landen ver zonden. Aangezien het gewijzigde gebruik van de luchtpostzegels eerst op 29 April a.s. in gaat, mogen voor dezen tocht eventueel te gebruiken luchtpostzegels dus nog alléén dienen voor verantwoording van het lucht recht cn niet worden gebezigd voor de gewone frankeering of het aanteekenreclit. AANRIJDING TE ROTTERDAM. Een zevenjarig meisje over leden. Rotterdam, 13 April. Hedenavond stak het 7-jarig meisje C. C. de Iludson- straat, waar zij woonde, over. Juist pas seerde van het Marconiplcin een vracht auto, bestuurd door den 19-jarigen J. J. B. uit de Lier. Een aanrijding was onvermijde lijk. Het meisje bekwam een ernstige hoofdv\'onde, waarom zij naar het Zieken huis aan den Coolsingel werd vervoerd. Bij aankomst bleek het meisje reeds overleden te zijn. KNAAPJE UIT HET RAAM GEVALLEN. Amsterdam, 13 April. In een perceel aan de De Wittcnkade is een 2-jarig knaapje in oen onbewaakt oogenblik naar het openstaande raam van'de derde verdie ping geloopen cn er uit gevallen. Het is per auto naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, alwaar bleek, dat het reeds was overleden. DE MUIDERSTRAATWEG. Weer eens een auto-botsing. Amsterdam, 13 April. Hedenmorgen heeft op den Muiderstraatweg onder de ge meente Diemen een autobotsing plaats ge had. Een vracht-auto, komende uit de rich ting Diemen, trachtte eenige andere auto's te passeeren. Dientengevolge kwam de auto in botsing met een luxe auto, die uit de te^ gcnovergesteklc richting kwam. Beide auto's weiden ernstig beschadigd. Persoon lijke ongevallen hadden niet plaats. De po litie, die spoedig ter plaatse was, heeft te gen den bestuurder van de vrachtauto pro ces-verbaal opgemaakt. Centrale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijks Dienst. 's G r a v e n h a g e, 13 April. In de heden middag in de Oranjc-socicteit gehouden al gemeene bestuursvergadering van de Cen trale van Vereenigingen van personeel in 's Rijks dienst welke vergadering mor gen wordt voortgezet heeft do voorzitter, de heer F. Perdok Hzn., een openingsrede uitgesproken, waarin hij een terugblik wierp op het afgeloopen vereenigingsjaar. Spreker wees erop, dat door invoering van arbeidbesparende machines enz. de produc tieve arbeidskracht per arbeider in ver schillende industrieën, bedrijven en onder-» nemingen sedert 1914 met 20 pet. is geste-» gen. De productiviteit van onzo werkne mers op landbouwgebied is zoodanig geste gen, dat van een overbevolking op het platteland kan worden gesproken. Gedupeerd zijn alleen de wcnkloozcn en de beheerders van enkele onbeschutte on dernemingen en een gedoelte van de op landbouw aangewezen bevolking. Het stre ven is er nu op gericht, om hot herstel van de economische positie van deze groepen af te wentelen op den arbeid. Men wil door loonsverlaging komen tot een beteren toe stand. Zoolang evenwel ons nationaal ver mogen in stijgende lijn is, mogen, aldus spreker, de werknemers er niet aan den ken, iets van hun zoo moeizaam verkregen verbeterde positie prijs te geven. De positie van het Rijkspersoneel onder ging de algemeene stijging van het wel vaartspeil niet. Ondanks stijging van het volksinkomen van 3761 op 4029 millioen, behield het Rijkspersoneel zijn nadeelige positie, waarin liet in 1924 was neergedrukt. Het is de taak van de Centrale om daarop bij voortduring te wijzen. Volgens de statistische gegevens daalden de kosten voor levensonderhoud van een ambtenaarsgezin sedert 1922 van 87.2 pet. op 74.2, wat een daling aangeeft van 100 op 85. De Regeering bracht sedert 1922 verla gingen tot een totaal van 23% pet. en ver beteringen tot een totaal van 6% pet. De daling van het totale ambtenaarsinkomen beliep derhalve gemiddeld 18 pet., zoodat de verhouding van het inkomen daalde van 100 op 82. De strijd van de Centrale is gebaseerd op het behoud van het salarispeil van 1921, zooals het na harden strijd uit het bezol digingsbesluit van 1920 was te voorschijn getreden. Sedert dien 6teeg het algemeene welvaartspeil met 9 pet. Vervolgens gaf Spr. een overzicht van de arbeidstijden, de z.g. arbeids-contractau- van het wachtgeldenbcsluit, de pensioen wetgeving, het overleg enz. Het ledental van de Centrale passeerde J Januari j.l. de 8000 cn bedraagt thans pl. m. 8250. Nog wees Spr. erop, dat de Centrale op 29 Juli a.s. 15 jaren zal hebben bestaan. Spr. eindigde mjt allen op te wekken de organisaties sterk en groot te maken. RUBENS verven maken U dit gem skkclijk, per pond 40 ct- ELCO waterverf is de beste, pakken vanaf 25 ct. 1 Geen angst is zoo gruwelijk als onze leeg heid van geest te voelen. K. ELSTER. Uit het Engelsch door J. S. FLETSCHER. 37 Op den heuvelrug, waar ik mij be vond, was een dennenboschje, waar door heen ik, ongezien van beneden, kon loopen; het was een doeltreffend scherm om mijn gangen te verbergen, totdat ik aan een punt kwam boven de ruïnes en den toren; van den toren kon ik alles zien, be halve de zijde waarin de gebarricadeerde deur was. En steeds kon ik 't roode hoofd deksel van den Hindoe volgen; ik zag hem ten laatste door de ruïnes gaan naar den toren. Daar verdween hij uit het gezicht rond den hoek van de zijde van den toren, dien ik niet koh zien. Ik dacht toen het afvuren van oom Jo seph's revolver te zullen hooren, dat hoor de ik echter niet; wel hoorde ik het ge- krijsch van de kraaien, die rond den toren vlogen. Spoedig en tot mijn groote verba zing begreep ik waarom. Plotseling zag ik boven op den toren den rooden tulband verschijnen. Mandhu Khan rnoest dus den toegang vrij hebben gevonden, was binnen gegaan, had rondgekeken en daar hij nie mand ontmoette, was hij de trap opgeklom men. En toen zag ik hem dus weer. Hij liet zijn blik over de zee gaan in alle richtin gen. Dit alles verbaasde mij meer dan al het geen gedurende dien dag was voorgeval len; meer dan de eerste verschijning van Mandhu Khan bij het aanbreken van den dag; veel meer dan het vinden van Getch's lijk. Ik begreep niet, dat de Ilindoe zonder tegenstand den toren had kunnen beklim men. Dat bewees, dat oom Joseph gevlucht was cn zijn betrekkelijke veiligheid had prijs gegeven voor een hachelijk rondzwer ven. Waar was hij heen Was het schip, waarover hij had gesproken aangekomen, onopgemerkt door Pepita en mij en was hij ontsnapt? Vanaf inijn plaats onder de den- nenboomen kon ik alleen de zee overzien aan de Noordzijde van het eiland, dus het vaarwater tusschen Meslie Eiland cn het vasteland en daar was geen schip te zien. Zou er een schip gekomen zijn aan de Ka naalzijde van het eiland? Mandhu Khan bleef in die richting turen. De tulband verdween en ik begreep, dat de Hindoe wederom de torentrap was afge daald. Ik wachtte eenigen tijd, totdat ik niet twijfelde, of hij moest weer rond een van de torenhoeken te voorschijn komen. Het was duidelijk, dat hij zich in ons ver blijf ophield. Ik stond op het punt terug te gaan naar Pepita, die ongetwijfeld hoe lan ger hoe angstiger was geworden, toen ik rook uit den toren zag opstijgen. De Hin doe had den brand gestoken in de dingen, die hij daar gevonden had. Eindelijk zag ik hem weggaan naar het Zuiden. Om hem te kunnen blijven volg8n, moest ik het dennenbosch verlaten en kwam ik in een open vlakte, waarop te midden van varens rolsteenen lagen. Daar achter verborg ik mij nu. De Hindoe liep flink door in de richting van de zuidkust van het eiland, bespeeld door de wateren van het Engelsche Kanaal. Ik had slechts belangstelling voor hem en zijn handelin gen en zijn vermoedelijk doel. Toen ik ze ker was, dat ,hij recht toe recht aan liep, keek ik over hem heen en zag op ongeveer een mijl uit do kust een schip ten anker liggen in de spiegelgladde zee. Door mijn bekendheid met de kustvaart, zag ik, dat het een vracht-stoomschip was van een klein typo met een bemanning, bestaande uit den kapitein, een stuurman en drie of vier matrozen. Het had een vlag aan den voortop, doch daar er slechts eenflauw briesje waaide, hing die vlag slap naar be neden en was dus niet te onderscheiden. Toch vermoedde ik, dat het een scheepje was van vreemde nationaliteit vermoe delijk Fransch. Ik had een paar malen deze soort schepen in Wreddlesham gezien, waar handel werd gedreven met de havens van Noord Frankrijk. Was dit wellicht het schip, dat Pepita en mij moest afzetten in een van de Kanaal-havens? En als dit het geval was, wist oom Joseph dan toch wan neer het bij Meslie Eiland moest komen en was hij naar het Zuidelijke strand gegaan om klaar te zijn om te embarkeeren Nog een vraag kwam in mij op was do oude schurk reeds aan boord en dus veilig voor den Hindoe (die hein zeer zeker achter volgde) en wachtte het stoomschip op een sein van hem Was hij dan nu ergens op het strand verborgen in afwachting van een boot, die hem moest komen halen Zou de Hindoe hem nog ontmoeten? Ik draaide mij om, met de bedoeling naar Pepita terug te gaan, toen de stilte van het eiland werd verbroken door een schot bene den op het strand. Een oogenblik later volg de het losbranden van een kanon op het dek van don stoomer. HOOFDSTUK XIX. Gebroken porselein. Dit moest het wisselen van seinen zijn tusschen iemand vermoedelijk oom Jo seph aan den wal en het volk aan boord van het schip en hoewel ik verlangend was om naar Pepita terug te keeren, bleef ik waar ik was, bewust van het belang van deze zaak. Ik verwachtte oom Joseph op het strand te zien verschijnen; ik was er van overtuigd, dat hij het was die zijn re volver had afgevuurd en dat hij op het punt stond om het eiland te verlaten. Hij kwam echter niet voor den dag. En de Hinr doe was nergens te zien. Er verliepen vijtf tien twintig minuten rnisschiep wel een half uur en ik zag niets gebeu ren van hetgeen ik verwachtte. In het dep- nenhout achter mij hoorde ik het gekir van een houtduiféén-, tweemaal. Zoo zou wellicht een ieder dat genoemd hebben. Ik wist zeer goed, dat daar geen duif zat. Het was Pepita met haar talent om het gekir van een duif na te bootsen; zij bootste ook zeer goed het gefluit van de merel na. Ik liep terug onder de dennen en daar zag ik haar "mij met smeekende oogen aankijken. „Ik kon niet langer wachten. Ben!" fluis terde zij. „Het was verschrikkelijk om daar alleen te zijn. En ik ben heel voorzichtig geweest op mijn weg hierheen. Waar keek je naar vanachter dien rots?" „Hoorde jij dat kanon afvuren, ongeveer een half uur geleden?" vroeg ik haar. „Dus je hebt het gehoord! Dat gebeurde van dat schip daar ik zag de kruitdamp. En dat was in antwoord op een schot, dat zoo goed als zeker werd gelost door oom Joseph. Hij is daar ergens beneden. Ik vermoed dat zij een boot zullen zenden om den ouden schurk af te halen. Hij laat ons zitten. Pe pita. Hij moet geweten hebben, dat het schip vandaag kwam cn hij heeft er wel voor gezorgd, dat wij niet mee kunnen gaan. Hij zal echter nog ondervinden, dat hij met den duivel moet afrekenen, voor hij zelf kan vertrekken! Of anders heb ik het glad misP „Waarom Ben?" vroeg zij. Ik wees naar beneden, naar de plek waar ik Mandhu Khan het laatst had gezien. „Mandhu Khan is daar beneden! Ik heb' hem gevolgd cn reken er op, dat hij oom Joseph nog eenige onaangename oogen- blikken zal bezorgen, als hij hem tegen komt. Mandhu Khan heeft iets in den zin, maar wat, dat kan ik niet gissen. Hij heeft den toren in brand gestoken, zoodat onze voorraad eet- en drinkwaren verdwenen is. Dus zijn we zonder voedsel". „Er is nog iets te eten in de grot, waarin wij gezeten hebben. En zeker zullen ze ons komen zoeken, Ben als wij ons vuur aan steken; dat zien ut natuurlijk in Middle bourne". „Ja, maar het ellendige is, dat die men- schen het ook zien', antwoordde ik wijzen de naar het schip. „En als dat vrienden zijn' van oom Joseph en Getch, dan zullen ze van ons niets willen weten! En Mandhu Khan zal het ook zienen Mandhu Khan kan zijn redenen hebben om "mij tot zwijgen te brengen, even goed als hij Getch tot zwijgen heeft gebracht; wij zitten in den val". i_ (Wordt vervolgdj*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 5