AM EPS FOOKTS OH DAGölAD Donderdag 30 April 1931 .DE EEMIANDER" 29e Jaargang No. 255 P. J. VAN RAVESTEYN Hartelijke woorden DE POSTVLUCHTEN DERDE BLAD TABAKSACCIJNS OP SIGARETTEN V.V. der Eerste Kamer NED. VEREENIGING VOOR AUTO-SNELWEGEN „SOEST ZUID" RADIOPROGRAMMA Afscheid als onderwijsdnspecfeur ie Amsterdam. Amsterdam, 29 April. Na een halve eeuw het onderwijs te hebben gediend heeft de heer P. J. van Ravesteyn, inspecteur van het Lager Onderwijs, hedenmiddag af scheid genomen. In de met bloemen en planten versierde trouwzaal 3e klasse ten stadhuize kwamen daarvoor zeer velen bij een. Door den voorzitter der buldiglngscora- mlssie, den heer van der Werf, word daar o. m. welkom geheeten do vertegenwoordi ger van den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, den heer K. Brandts, hoofdinspecteur bij het Lager On derwijs. Deze was het tevens, die den scheiden den inspecteur, den heer Van Ravesteyn toesprak. Hij meende, dat scheiden niet zoo gemakkelijk is, vooral, wanneer men zich nog krachtig voelt on krachtig zijt ge altijd geweest, zei spreker. Go hebt de funda menten gelegd, waarop grootscho gebou wen kunnen worden opgetrokken. Ook herinnerde spreker er aan, dat de schei dende inspecteur het niet gemakkelijk heeft gehad in zijn leven. Dat hoeft meende hij zijn kracht niet gebroken, maar in tegendeel versterkt. Spr. bracht tenslotte hulde aan den heer van Ravesteyn voor hetgeen hij voor hel onderwijs en voor de kinderen van ons volk heeft gedaan. De wethouder voor het Onderwijs, de heer Ed. Polak, zoide, dat de verhouding van het gemeentebestuur tot den Rijksin specteur tot in bijzonderheden i§ geregeld in de Lagcr-Onderwijswet. Echter daarbij is niet geregeld de harte lijkheid van de verhoudingon. Sedert 1 Juli 1919 is er een verhouding geweest met den Rijksinspecteur, die ver uitging boven den officieel voorgeschreven weg. Do samen werking van B. en W met dezen inspec teur was een genoegen, ook voor spreker persoonlijk. In het contact met den Rijks inspecteur wist Spr. iemand naast zich, die hem in moeilijke oogenblikken den weg kon wijzen. Achter het strenge uiterlijk van dien inspecteur school een warm voe lend mensch, toegankelijk voor rnensche- lijke gevoelens cn redeneeringen. Spreker herinnerde vervolgens aan de moeilijk heden van Amsterdam met zijn hooge eischen en dankt tenslotte den heer Van Ravesteyn voor hetgeen hij voor Amster dam heeft gedaan. Een zeer groot aantal sprekers voerde nog het woord, die allen gotuigen van de oprechtheid, waarmede dc scheidende in specteur steeds do zaken van het onderwijs heeft behartigd. Uitvoerig dankte daarop de heer van Ravesteyn de sprekers. Tenslotte was er gelegenheid den schei denden inspecteur de hand tot afscheid te drukken. CONSULAIREN DIENST, Bij beschikking van den minister van Buitenlandsche Zaken zijn als candidaat voor den consulairen dienst aangewezen de heeren jhr. J. P. Beelaerts van Blokland, J. H. Crarnwinckel, A. Furnéc, H. S. Hallo en L. Huizinga. Den heer E. F. Meijeringh, consul der Nederlanden te Saigon, is op zijn verzoek een verlof verleend van 10 maanden. De waarneming van het consulaat berust bij den heer M. J. Sauer. Bij Kon. besluit is de hoer H. M, Edwards op zijn verzoek eervol ontslagen uit zijn betrekking van consul der Nederlanden te Perth. De heer W. Johnson, aan vvien in de Engelsche taal moet worden geschreven, is belast met de waarneming van het con sulaat. Vlug en beter i gefriseerd! Pasgewasschen baar zit dik. wijls niet goed. Spoelt het na met Zwartkop Haarglans. Het versterkt Uw haar oo- genbhrckelijk, op natuurlijke wijze Het trekt het tezamen eD maakt het daardoor glanzend, frisch en goed zittend, zooals U het misschien nooit ge kend hebtHaarglans is aan elk pakje Zwartkoj Shampoon coegevocgd. ZWARTKOP SHAMPOON MET HAARGLANS Voor Nederland en Koloniën: C. F. VAN DIJL ZOON, Dordrecht. benoemd bij het res.-personeel der land macht tot res. Ie luit. de res. 2e lults. W Vriesema van het 10e, A. de Rijk van het 20e en A. A. Sweep van het 7e reg. inf. en tot res. 2e luit. bij het 2e regt. veld-art. de res. 2e luit P. M. Nieuwenhuizen van het 3e regt inf., zulks onder gelijktijdig eervol ontslag uit zijn tegenwoordige botrokking Aan den bij K B. met ingang van 25 Juni 1931 tot res. off. van gezondheid der eerste klasse benoemden reserve-off. van gez. der tweede klasse P. R. Hugenholtz op zijn ver zoek met ingang van dien datum eervol ontslag als zoodanig uit den militairen dienst verleend. Bij Kon besluit is aan den reserve-rit meester W. A. M. VVesterouen van Meeto ren, van het 1e regiment huzaren vergun ning verleend tot het dragen van het gou den kruis van verdienste der republiek Polen, en is aan rar. E. H. von Baumhauer. advocaat, wonende te Amsterdam, verlof verleend tot het aannemen der hem ge schonken onderscheiding van officier der orde van burgerlijke verdiensten van Bul garije. Donderdag een nieuwe vlucht Donderdag vertrekt weder een K. L. M vliegtuig, de P. H. A. F. S. naar Ned. Inlië. Dc bemanning zal bestaan uit de heeren O- Tepas, eerste bestuurder, .1. v. Onlangs tweede bestuurder en P. Blok, boordmeca nicien. Verder zal de reis tot Batavia wor den meegemaakt door Jhr. L. R van Lom men, agent van de Java—China—Jananüjn te Batavia Het reisplan van dit vliegtuig is zoodanig geregeld, dat het den negende*.*, dag Batavia hoopt to bereiken en daar aan sluitend op het vliegtuig waarmede kapi tein Pattist zijn, door de post aangekondig de vlucht naar Sidney en Melbourne zal uit voeren. Verwacht wordt, dat met do P. H F. S. zeer veel post zal worden meege geven bestemd voor India en Australië. Ook afkomstig uit Duitschland, Frankrijk Rel gië, Denemarken en Engeland, aangezien iri die landen groote belangstelling voor deze vlucht bestaat. ELEKTRIFICATIE VAN AMSTERDA5Ï— ALKMAAR v.v. Amsterdam, 29 April. Zaterdag 2 Mei a.s. zal oen electrische extra trein rijden van Amsterdam naar Alkmaar voor de Commissarissen van de Nederlandsrhe Spoorwegen Vertrek Amsterdam C.S 13.11, aankomst Alkmaar 15.05. Vertrek Alkmaar 18.36, aankomst Amsterdam C.S. 19.08. INTERNATIONAAL TUBERCULOSE- CONGRES IN NEDERLAND IN 1932. Van 5 tot 12 September to Den Haag en Amsterdam. Het ontwerp tot verhooging der opcenten Verschenen is het Voorloopig Verslag der Eerete Kamer inzake het ontwerp tot aan vulling en wijziging dor Leeningwet 1914 (heffing van opcenten op den tabaksaccijns op sigaretten). Hieraan wordt hot volgen de ontleond: Eenige loden maakten bezwaar tegm de hier voorgestelde nieuwe verhooging der indirecte belastingen Zij waren van oor deel, dat, indien versterking der midde len noodzakelijk is, do2o moet worden ver kregen uit de directe belastingen. Hiertegen kwamen andere leden in ver weer, die niet alben wezen op dc reeds zeer hoog opgevoerde directe belastingen, pmar er bovendien de aandacht op vestig den, dat in het onderhavige geval eigen lijk moet worden gesproken van e?n belas ting op een weeldeartikel. Deze belasting kan geenszins als bezwa rend worden aangemerkt. Het is zelf6 de vraag of het niet wenschelijk geweest zou zijn, een grootoro verhooging in te voeren In elk geval kunnen zij, die den druk daar van voor zich te zwaar achten zich door onthouding van gebruik van sigaretten daaraan onttrekken, hetgeen hun allicht ook in ander opzicht nog ten goede zal komen. Het stelsel van den minister om de cri sisuitgaven in een bijzonderen dienst on der te brengen, achten vele leden juist, en zoo ook om daarvoor een extra-heffing in het leven te roepen, maar hetgeen van die uitgaven ten laste van het Leening6fonds 1914 ia, naar het oordeel van verscheidene hunner, meer op practjsche, dan op prin- cipieele gronden te verdedigen. Sommige leden spraken voorts de mee ning uit, dat het aanbeveling verdient bij deze gelegenheid ie breken met het. te kwa der ure aangenomen stelsel, dat de Staal geen rente aan het Leeningfonds, verschul- ligd is. Andpre loden waren van oordeel, dat de crisi6uitgaven niet behooren te worden ge dekt met gelden, dio voor aflossing van schulden bestemd waren, terwijl zij voorts van oordeel waren, dat de stand der fi nanciën wel van dien aard is. dat crisis uitgaven door de vroegere overschotten kunnen worden gedekt Deze leden konden, nu nog geen nieuwe crisisuitgaven zijn gedaan, de voorgestelde opcentenverhooging dan ook geenszins goedkeuren. Volgens weer andere leden mag het ge raamde overschot in het Leeningfonds ad 41.4 millioen gulden niet dienen om de huidige crisis te financieren. Dit overschot moet onaangetast blijven en wanneer straks door de conversie dor 5 pCt leening van 1918 een bedrag van ongeveer 2 Vi milloen als mindere rentelast voor het Leeningfonds zal worden bespaard, zou het billijk zijn, die 2 millioen te bestem men voor afschaffing van de opcenten op het ongebouwd en voor verlaging van de opcenten op. het gebouwd. Inplaats dus van de Loeningwet 1914 aan te vullen en te wijzigen, had de regeering beter gedaan een afzonderlijken nieuwen crisisdienst in te stellen ter bestrijding van uitgaven als gevolg van de huidige malai se. Tenslotte vroegen andere loden een on omwonden antwoord op de vraag, welke 's ministers plannen zijn met betroking tot de opcenten op de grondbelasting. GEBOEID VERVOER VAN EEN VERDACHTE. Ten aanzien van bet pu bliek op den openbazen weg Mevrouw BakkerNort heeft aan den Minister van Justitie de volgende vragen gericht: Is het den Minister bekend, dat op 24 April 1.1. te Aalten t-cn man. verdacht van doodslag, geboeid en te voet over de open bare straat van zijn woning naar het poli tiebureau en van daar naar hot verder ge legen cachot is vervoerd? Zoo ja, is dan de Minister niet van oor deel. dat een dergelijk vervoer van ver dachten ten aanzien van veel publiek on- gewenscht is. en dat daarin verandering behoort te worden gebracht? OVERTREDING VAN HET TRAMWEG- i REGLEMENT Een uitspraak van den kan tonrechter te Wageningen. De Kantonrechter te Wageningen hoeft uitspraak gedaan in de vele zaken van overtreding van het motor- en rijwielregle ment; het voorbijrijden met eon auto van een tram der Ncderl. Buurtspoorwegmant schappij, die stilstaat tot het in- en uitlaten van passagiers, langs den Rijksstraatweg Wageningen—Arnhem. Alle verdachten, totaal 11, werden vrij gesproken, omdat de Kantonrechter niet bewezen acht, dat sij de tram hebben voor bij gereden, aan de zijde, waar moest worden in- en uitgestapt. De ambtenaar van het O.M. heeft zich bij deze uitspraak neergelegd, en zich gewend lot do Directie van genoemde Maatschap pij, om in dezen een regeling te treffen. Het opmaken van processen verbaal door Rijks- en Gemeentepolitie wordt voorloo pig opgeschort. De speciale autoweg belangrijk goed: kooper dan de breede weg voor gemengd verkeer. In een rondschrijven aan de leden deelt het nieuwe bestuur van de Nedorlandsche Vereeniging voor Auto-Snelwegen (NEVAS) om. het volgende mede: „Dat do noodzakelijkheid van speciale autowegen in den lande genoegzaam zou zijn doorgedrongen cn d*>or Nevas hierover niet meer geijverd zou behoeven te worden, wordt ten eencnmale door de feiten weer sproken: op dit gebied is in Nederland nog niets bereikt. Slechts worden gebouwd du re breede wegen voor gemengd verkeer, welke door hun nevenbanen cn kruisingen A niveau een groot gevaar opleveren. Het aantal ongelukken neemt met den dag toe ën dit is alleen te voorkomen door de spe- ciape autobaan, die de gewone wegen ont last, welke laatste goode aansluiting met haar verkrijgen cn zelve, evenals voorheen, onder behoud van natuurschoon beter zul len beantwoorden aan het vroegere locaal verkeer voor wandelaars, wielrijders, kar en paard, vee etc. Meer dan voorheen zal Nevas zich met het haar bevriende Internationaal Comité voor den bouw van speciale autowegen (Icobosa) eveneens met den zetel in Neder land, tot taak stellen om de speciale auto wegen krachtig te bevorderen en wel in de eerste plaats daar bij voorkeur in samen werking met den Staat te verwezenlijken het plan van 1923, dat in Nederland ver scheen, vóórdat in eenig ander land de idee van speciale autowegen naar voren was gebracht, zijnde de autoweg voor snelvcr keer (uitsluitend voor auto's tusschen Am sterdam, Schiphol, Aalsmeer, Oostelijk langs Leiden cn Den Haag naar Rotterdam, welk plan eon paar jaar daarna werd uit gebreid met dito veilige verbindingen van de drie groote steden naar hot buitenland." Na erop gewezen te hebben, dat in hot Rijk8vvegenplan in dez» door de automobi listen dringend gevoelde behoefte in het geheel niet wordt voorzien, cn dat het al lorminst in de bedoeling van Nevas ligt, tolheffing op auto-snelwegen te propagee- ren, constateert het bestuur, dat dc speciale autoweg, met een rijvlak ter breedte van 21 M. belangrijk goedkooper is dan de bree de weg voor gemengd verkeer. Voorts wordt gemeld, dat het streven van Nevas is, daar. waar niet de geheele baan elcctrlsch wordt verlicht, in het jnidden van don weg een wand van 2 M. hoogte te doen aanbrengen, teneinde 't veilig rijden in beide richtingen bij nacht mogelijk te maken daar het ge vaar der verbiinden koplichten aldus wordt weggenomen. Het bestuur is thans samengesteld als volgt: S. ten Bokkei Huinink, sec.-penning- meester en wnd.-voorzitter, tevens voor zitter van bovengenoemd Int. Comité, Ber kenrodestraat 27 te Haarlem (het conto" van Nevas is gevestigd bij de Incasso-Bank te Amsterdam, postgiro S074), B. Blom, direc teur Ned. Cement Syndicaat en Vereen Cementfabrieken, H. van Dorsser, kap. art. O.I.L. b., J. Bern, Goudriaan en J. M. A. Kroes, allen te 's-Gravenhagc; mr. dr N. J. C. Kappaeyne van de Cappallo. advocaat te Amsterdam, en wonende te Lorncn. zal aan de alg. vergadering, welke binnonkort wordt gehouden, worden voorgedragen ter benoeming tot voorzitter, waartoe hij zich op verzoek van het bestuur bereid verklaar de. DE BRANDSTICHTING IN DEN BOMMEL, Rotterdam, 28 April. De Rotter- damsche rechtbank heeft hedenmiddag uit spraak gedaan in de zaak tegen den 48- jarigon veldarbeider J. Z. uit Oude Tonge en den 35-jarigen landbouwer J. N. uit den Bommel, die zich schuldig gemaakt zouden hebben aan brandstichting in N's schuur. De hede boerderij was in vlammen opge gaan en ook eonige dorschmachines, die aan Z. hadden toebehoord. J. N. werd van hot ton laste gelegde vrij gesproken, terwijl J. Z. tot anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis is veroordeeld. INBREKERS BETRAPT. Rotterdam, 28 April. Vannacht heeft een nachtwaker gezien dat er twep mannen zaten onder eon balconnetje van eon huls uan het G. VV. Burgerplein. Hij hield zo aan doch zij vluchtton in twee verschillende richtingen. De één kon door 'n toevallig passcerenden agent worden gegre pen, de andere ontkwam, doch is later in den nacht van zijn bed gelicht. Het waren de 25 jarige schoenmaker A. P. v. S. en do 23 jarige vrachtrijder A A. R. Zij hadden verschillende inbrekerswerk tingen bij zich en bloken van rdon geweest te zijn in te breken. Zij zijn in verzekerde bewering ge eteld. - - DE HEER VAN BURINK. Opnieuw eon raadscandida- iuur aanvaard. Rotterdam. 28 April. Alle voor spellingen, dat de heer Van Burink uit de politiek zou gaan, ten spijt, blijkt thans dat hij een candidatuur voor den rand heeft aanvaard cn nog wel een die hem zeker in den raad brengt Hij is n 1. als nummer één geplaatst op de lijst voor de gemeenteraads verkiezingen van de Rev. Socialistische Partij, waarvan de leider, de heer Menist, als nummer twee op de lijst voorkomt Het is zeker dat daardoor de heer Van Burink weer in don raad zal terugkomen, terwijl men den heer Menist een zeer goede kans moet geven om ook in den Raad als tweede man namens deze partij te verschijnen. RESERVE-PERSONEEL DER LANDMACHT. De Union Internationale contrc la tuber culose", waaraan thans ongeveer 40 landen uit alle deelen der wereld zijn aangesloten, beeft op haar in Augustus 1930 te Oslo ge houden conferentie de, rnet instemming en medewerking der Regeering door de „Ne. derlandsche Centrale Vereeniging tot be strijding der tubercolose" tot haar gerichte uitnoodigjng om het volgonde internatio nale congres in Nederland te doen bijeen komen, aangenomen. Dit congres, waarvan het aantal deelnemers, afgaande on de con gresscn to Oslo en te Rome, op 1000 tot 1200 geschat mag worden, zal nu in de week van 5—12 September van het volgende jaar te "s Gravenhage en vervolgens te Amster dam plaats hebben, onder voorzitterschap van prof. dr. W. Nolen. H.M. de Koningin-Moeder heeft zich wel willend bereid verklaard het bescherm vrouwschap van dit congres te aanvaar den. EEN GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Vergadering van de Buurtver eeniging Soest Gister(D!n6dag)avond verga derde do Buurtvereonlging „Soest Zuid" onder presidium van haren voorzitter, den heer A. D. van Krieken. Na lezing der notulen en raodedeellng van ingekomen stukken, deelt de voorzitter mode, wat In do twee voorgaande maandon ongeveer door het bestuur is verricht on welke resultaten zijn bereikt op verzoeken aan autoriteiten gedaan Van.de N.V. Van Geercsteins-autobu6bedrlJf is bericht Inge komen dat zij bereid ia 75 bij te drogen voor do plaatsing van een wachthuisje na bij de „Koudehoek". Besprekingen zijn gevoerd door Burg. en Weth. met besturen van verschillonde vor- eoniglngon te dezer plaatse, waaronder ook. het bestuur van „Soest Zuid" over de plan non om een nieuwen Rijksweg buiton het dorp om aan te loggen Het resultaat dezer vergadering Is geweest, dat getracht zal worden de eigenaren van perceelon gele gen aan den bestaanden Rijksweg te bewe gen gratis strooken grond te doen afstaan, zoodat dozo weg kan worden gebracht op oen breodto van 24 Meter. Men verwacht, dat al6din geen nieuwe weg zal worden aangelegd. Bij de rondvraag werden verschillende wenschon van de leden naar voren ge bracht: Verbetering van meerdere wegen werd bepleit. Besloten werd een telegram aan den Raad te richten (dio heden, Woens dagmiddag. vergadert) verzoekende geen geldon toe te staan voor verbetering van den Hcilingweg, maar over te gaan tot on middellijke verbetering van de Eikenlaan, vanaf Halte Nieuweweg tot Soe6terberg- schestraat. Deze weg is zeer slecht en hoogst belangrijk voor de vele reizigers met net lokaaltreintje Baarn—Utrecht. De aandacht van het bestuur werd ge vestigd op de vele voetgangers, die zich bij voorkeur op het rijwielpad langs de» Soestcrbergschestraat bewegen, zeer tot last van de wielrijders en niettegenstaande aan de andere zijde van dezen weg eon officieel wandelpad ligt. Vooral de patiënten van „Zonnegloren" kiezen dit pad bij hunne wandelingen. Ook zal verzocht worden do banken, die nu nog langs het rijwielpad stnnn, over te plaatsen naar de andere zijde van den weg, dus langs het wandel pad. Nog werd de aandacht gevestigd op don Molen do ocnige molen van Soest II die in zeer vervallen toestand vorkeert. Ver zocht werd. dat het bestuur van „Soest Zuid" zou adresseeren aan do vereeniging .De Hollandsche Molen". Doorgraving van den berg tusschcu Soest en Soesterberg werd aanbevoloru Velen. 1ie op het vliegkamp werken en nu in Zeist wonen zouden zich dan gaarne in Soest vestigen Het overtrekken van den borg is voor velen een bezwaar. Ongeveer 10 uur sloot do voorzitter deze goed bezochte, geanimeerde vergadering. VERBETERING RIJKSWEG TUSSCHEN DE BILT EN AMERSFOORT. Op dubbel tramspoor aangedrongen. Huis ter Heide. Bij het afdeolingon- derzoek der Eerste Kamer over het ont- eigeningsontwerp voor verbetering van den rijksweg tusschen De Bilt (Vollenhoven) en Amersfoort 6praken eenigo leden de hoop uit, dat inderdaad op den weg tusschen Huis ter Heide en de Daam Fockemalaan te Amersfoort een dubbel tramspoor zou worden aangelegd. Zou zulks niet geschie den, dan achtten zij het niet noodzakelijk, om dien weg te veranderen. Ook drongen zij bij den minister op spoed aan met betrekking tot den aanleg dier tramsporen, vooral in verband met de be bouwing langs den weg. Vrijdag 1 Mei Hilversum. 7 30 en 8.30 gramofoon- Platen, 10.00 concert V.A.R A. orkest. 10.55 vervolg orkestconcert, 12.00 concert Klein orkest, 1.05 vervolg concert, 2.30 concert Utr. St-ed. Orkest, 3.45 vervolg concert, 5.00 orgelspel, 5.15 vocaal concert, 6.10 orgelspel Joh, Jong, ?30 avondprogramma met mede werking V.A.R.A. orkest, 11.30 gramofoon- platen. Huizen. 8.15 gramofoonplaten, 1100 gramofoonplaten, 12.15 gramofoonplaten. 12.30 concert, 2.00 gramofoonplaten, 3 00 concert, 4.30 gramofoonplaten. 5.30 or^-1- concort, 7.45 gramofoonplaten, 8.00 concert Arnh. Orkest, 9.20 vervolg conert, 10.35 gra mofoonplaten. Da ven try (Midland Regional). 1120 ballade oncert, 1150 orgelconcert, 3.35 licht concert, 8.55 conert, 10.20 dansmuziek. K a 1 u n d b o r g. 11.20 concert, 1.50 con cert, 9.35 rekoko-muziek. Langenberg. 12.25 concert. 4.20 con cert, 7.25 Mei-concert, daarna tot 10.20 nacht muziek, 10.20 dansmuziek. Bij Kon. besluit zijn benoemd bij het reserve-personeel der landmacht tot reser ve-officier van gezondheid 2e kl. C. Sipkes, ■J. C. Peeck en de op zijn verzoek eervol ontslagen reserve le luit. van het 21e reg. inf. J. G. Geerling: benoemd bij het res.-personeel der land macht, bij het dienstvak der intendance tot res.-le luit voor speciale diensten de res. leluits. M. P. L. Steenberghe en B. J. M. v. Spaendonck, beiden van het 6e regt inf., zulks onder gelijktijdig eervol ontslag uit hun tegenwoordige betrekking; op verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen de reserve le Iuits. A. W. Westra van Holthe van het le. C. A. J. Jacobs van het 5e, W. M. Nieuwenhuysen van het 20c en H. van Laar van het 7e regt. inf.; Op den Rijksstraatweg onder de gemeente Zwammerdam trachtte Maandagavond de bestuurder van een personenauto den stil baanden w£*en van eet groentehandelaar te passeeren. terwijl op hetzelfde oogenblik uit de tegenovergestelde richting een motor fiets met zijspan naderde. Het gevolgd was, dat eerst bet dochtertje van den groentehan delaar, naast den wagen stond, werd aan gereden waarbij het kind zware hoofdwon den opliep. Daarna kwam de auto in botsing met het motorrijwiel, met het gevolg, dat een 'n het zijspan zittend jongetje eruit werd go slingerd en in de sloot terecht kwam. Het kind kon spoedig worden gered; het bleek verwondingen te hebben opgelöopen. De motorfiets werd vrijwel geheel vernield, ter wijl ook de auto nogal werd beschadigd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 9