AM '«^«""-1IUGB1 AD J 3jjf I y Feuilleton Vrijdag 29 Mei 1931 .DE EEMLANDER" 29e 'aar ang *rR 278 TWEEDE BLAD DE INDISCHE BEGROOTIKG WILLEM GROENHUIZEN JOELIER BRAND BIJ „DE STANDAARD" DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN SLIEDRECHT Installatie van Ir. Poppng MAISON DE JAGER Slagroomgebak Vanille-IJs LUNCHROOM EERSTE KAMER. Verlaging van salarissen niet gewettigd. De Minister aan het woord Bij voortzetting der behandeling van de Indische begrooting herinnert de heer Ste ger aan de critiek, in 1929 uitgeoefend op zijn toenmaals gehouden rede over fndië Hij meent dat men ten onrechte concludeer de, dat hij had aangedrongen op onmiddel lijke verbreking van den band met Neder land. Spr. wenscht voor Indië zelfstandig heid als het volwassen is geworden, niet eer. Als lid der R.K. Staatspartij heeft men hem niets te verwijten Politiek, gevolgd te gen de nationalistische beweging, acht spr. niet juist. Deze beweging heeft niets afkeu renswaardigs en alle krachten dienen erop geconcentreerd, deze beweging in goede ba nen te leiden. Spreker pleit voor een bjllijker weg en verwijst ten dien aanzien naar de laatste encycliek. Verder wcnscht hij zoo spoedig mogelijk afschaffing der poenale sanctie, aangezien die in strijd is met de christelijke zedenleer. Wij staan op een tweesprong: Christen dom of communisme. De heer de Savornin Lohmann zegt dat de Indische zaken het geheele ka binet aangaan en betreurt dat de overige leden van het kabinet afwezig zijn. Spreker klaagt verder over onjuiste toepassing der ordonnantie betreffende Vennootschapsbe lasting en meent dat een regeling moet ko men om dubbele betasting te voorkomen bij heffing van de dividend en tantième-be lasting. Ten aanzien van de benoeming van de Gouverneur-Generaal sluit spreker zich geheel aan bij den heer Briët en hij be treurt in hooge mate het passeeren van den heer Colijn. Spreker hecht groote waarde aan de persoon van den heer de .longe. doch dit verzoet in geen enkel opzicht de bitterheid van de niet benoeming van den heer Colijn. Na de pauze zet de heer de Savornin Lob man zijn rede voort en betoogt dat de for meele bevoegdheid van de Kroon om don Gouverneur-Generaal bevelen en wenken te geven behouden moet blijven. Spreker komt op tegen het defaitisme van velen, die zich diet6 laten maken, dat het met het westelijk bestuur in Indië is ge daan en bepleit een constructieve politiek gericht op eigen activiteit van de inlanders en waarvan het doel niet anders mag zijn dan handhaving van het koninkrijk. De heer Janssen ontkent tegenover mr Mendels dat in Indië een zware en zwarte reactie zou heerschen. Het Bandoengsche vonnis acht spreker, goed, hij ziet daarin geen teekenen van re actie en meent dat tegen de nationale actie moet worden opgetreden wanneer die de orde en rust bedreigt Spr. betoogt tenslotte dat en de heer Feber en de heer Steger staan op de basis van het programma der R.K. Staatspartij. De heer Jansen critiseert de scherpe houding van den minister tegenover het geval-Kiewit de Jonge en meent dat de financieele toestand, hoewel zorg barende, geen aanleiding mag zijn tot het nemen van angstmaatregelen. Verlaging van sa larissen als eerste maatregel is niet door de omstandigheden gewettigd. De heer F o c k acht de begrooting zon der waarde, omdat er nog 40 millioon c.p moet worden bezuinigd en betreurt dat een overzicht ontbreekt van de in te voeren be zuinigingen. Ten aanzien van de ambte naarssalarissen meent Spr, dat deze -erst mogen worden verlaagd als alle andere middelen zijn uitgeput. In ieder geval meent Spr dat overlegd moet worden met de corpsen cn dat eenige degressie moet worden toegepast. Hij pleit verder voor krachtige Indianisatic en wcnscht geen kritiek te oefenen op de be noeming van den nieuwen gouverneur-ge neraal. Hij kent de heer De Jonge als een flink, krachtig en eerlijk man Minister De Graaf acht het niet in liet belang van Indië, dat inzake do benoeming van een gouverneur generaal een derden persoon in debat gebracht is. De minister acht de hier gestplde vrag n weinig gang baar en zegt dat de regeering voor ni° mand onder doet in waardeering voor den heer Colijn. Indien zij op een ander naar keus liet vallen, heeft zij daarmede mei alle mogelijke factoren rekening gehouden in het belang van het land Komende tot den financieelen toestand, zegt Spr. dat een eerste vitaal belang is een krachtig en beleidvol bestuur. Raadple gen der ambtenaren over hun salarissen was practisch onmogelijk. Spr. breekt hier zijn rede af. De vergadering wordt verdaagd tot Vrij dag. PROVINCIALE SCHOONHEIDS COMMISSIES Oprichting eener federatie. Door de Provinciale Schoonheidscommis sies, die reeds gedurende een aantal jaren geregeld bijeenkomsten hielden ter bespre king van gemeenschappelijke belangen, is behoefte gevoeld aan een meer blijvenden band Zij hebben een Federatie van Schoon heidscommissies opgericht, onder den naam „Federatie van organisaties in het bel mg van de schoonheid van Stad en Land werk zaam Hoewel de naam van de Federatie van een ruimere strekking blijk geeft, is het voorloopig de bedoeling dat zij beperkt blijft lot een vereeniging van Provinciale Schoonheidscommissies. Tot deze Federatie zijn toegetreden de commissies van Friesland, Groningen, Dren te, Overijssel, Gelderland Utrecht, Noord- Holland, Zuid-Holland en Limburg. Tot le den van het voorloopig bestuur der 'ede- ratie zijn benoemd: Voorzitter mr. D. Hudig; 6ecretaris-direc teur van het Nederlandsch Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw; secretaris- penningmeester mr. dr. J. Versteeg, voor zitter van de Adviescommissie der Nor.rd- Hollandsche gemeenten voor bouwontwer pen en uitbreidingsplannen; C. Baart, voor zittcr van de Provinciale Friesche Advies commissie ter wering van inbreuk op de schoonheid van stad en land; ir. A. M. Kuysten, secretaris van het Geldersch Ge nootschap tot Bevordering en Instandhou ding van de Schoonheid van Stad en Land, en mr. D. Sanders, secretaris van het Over- sticht, Genootschap tot Bevordering en Instandhouding van het Landelijk en Ste delijk Schoon in de provincie Overijssel. AUTO OVER DEN KOP. Woensdagmiddag is een vrachtauto van de firma Schut uit Loenën tusschen Olst en Wijlie van den dijk gereden en over den kop geslagen. De auto, die met carton geladen was, werd, zoo meldt het Hbld., zwaar beschadigd. Naast den chauffeur za ten twee jeugdige dochtertjes van den beer Sanders uit Loenen, waarvan het oudste aan het hoofd gewond werd. Het andere meisje liep ernstige verwondingen aan ar men en beenen op. Beiden zijn in het St. Josephgesticht te Deventer opgenomen. Tel. 852. Langesiraat 43. &OUDEN TROUW- EN VERLOVINGSRINGEN. LANGZAAM ROOKEN VAN SIGAREN. Eerste wedstrijd In Nederland. Men schrijft ons: Naar aanleiding van een bericht in de dagbladen, dat in Oostenrijk regelmatig wedstrijden plaats vinden in het langzaam rooken van sigaren, heeft de rookvereeni- ging „De Rookende Vrienden lte Rotter dam, het initiatief genomen, naar wij mee- nen voor het eerst in Nederland, een der gelijke wedstrijd te organiseeren voor hare leden en donateurs. Hpt Oosten rij k6Ch record bedraagt 85 mi nu ten voor sigaren van 6.6 gram. Zondag j.l. werd door de Rookjnde Vrien den 1 gerookt verschc Vorstenlanden-siga ren, gewicht 5.5 gram. De resultaten welke hier volgen geven ze ker blijk, dat wij in de rooksp >rt onze zui delijke buren verre de baas zijn. 1. de heer L. Corbeau, 119 min 30 sec.; 2. de heer Honderdmark 99 min. 46 sec 3 ie heer J. Schippers 99 min. 45 sec.; 4. de heer A. Meijer 92 min. 30 sec.; 5. de heer II. ter Horst 86 min 20 sec.; 6. de heer J. Staring 73 min. 55 sec.; 7. de heer J. H. Verhoef 72 min. 2 sec. De mededeeling eindigt met den vvensch: Moge dit voorbeeld spoedig navolging vin den. Het zal de gezelligheid in sociëteiten e.d zeker verhoogen. DIRECTIE VAN WERKSPOOR. Naar de Tel. verneemt, zal ir J. Muys ken op 1 Juli aftreden als lid der directie van „Werkspoor". TRAMVERVOER IN DE RESIDENTIE. Het tramvervoer gedurende de Pinkster dagen in de residentie was wederom belang rijk. Zaterdag werden 233.000, Zondag 287.000 en Maandag 407.000 passagiers vervoerd. SPOORWEGOVERGANG BIJ BLERIK WORDT OPGEHEVEN. V e n 1 o, 27 Mei. Naar de Tel. verneemt, bestaat bij de Nederlandsche Spoorwegen het plan om het viaduct op den kunstweg Venlo-I-Iorst aanmerkelijk te verbreeden en het verkeer, dat thans over den spoorweg overgang bij wachtpost 66, nabij Blerik, waar op 14 Februari j.l. hel droevige auto busongeval plaats vond, dat vijf menschen bet leven kostte, geheel door het verbreede viaduct te leiden. Dit viaduct ligt ongeveer 1000 meter Noordelijk van den overweg bij wachtpost 66. Het ligt voorts in het voor nemen den spoorwegovergang te laten ver vallen. VERDACHT VAN VROUWEN HANDEL. Een echtpaar te Almelo ge* arresteerde Almelo, 28 Mei. Tc dezer stede is ge arresteerd en naar het Huis van Bewaring overgebracht het echtpaar L., waarvan de man Nederlander en de vrouw Duitsche van geboorte is. Beiden worden ervan ver dacht, door middel van een door hen opge richt bemiddelingsbureau voor Duitsche dienstboden, zich te hebben schuldig ge maakt aan handel in meisjes. Er arriveer den in deze stad geregeld Duitsche meisjes, die als dienstbode in verschillende betrek kingen werden geplaatst. Zoolang dit ge schiedde bij te goeder naam en faam be kend staande families, bestond hiertegen geen bezwaar, doch er rezen vermoedens, dat er ook Duitsche meisjes geplaatst wer den in verdachte huizen buiten Almelo. De Officier van Justitie heeft bevel gege ven, het voorloopig arrest van het echtpaar met twee dagen te verlengen. NACHTELIJKE AUTOBOTSING. A ra s t e r d a ra, 27 Mei. In den afgelou pen nacht omstreeks twee uur heeft in do van Woustraat een boring tusschen virie auto's plaats gehad. De auios kwamen resp. uil de Govert Flinckstraal, uit de richting Stadhouderskade en uit de rich ting Ceintuurbaan. Vermoedelijk door on voorzichtigheid van een hunner kwamen de wagens met elkaar in botsing, waardoor alle drie de auto's vrijwel geheel werden vernield Wonder boven wonder kwamui de inzittenden er goed af. Een juffrouw be kwam slechts lichte verwondingen. Zij is ter observatie naar het Wilhelminagast huis vervoerd. De overige personen kwa men met den schrik vrij. Een zolder mei archief stukken uitgebrand Amsterdam. 28 Mei. Als gewoonlijk ging hedenmorgen om zes uur het perso neel van het dagblad ..De Standaard' aan den arbeid Tegen half zeven werd op de machinezelterij welke gevestigd is op de vijfde verdieping van het yebouw. dat aan den voorkant aan den N Z. Voorburgwal en aan de achterzijde aan de Spuistraat grenst, oen brandlucht waargenomen e nzag men even later eenige rook door het plafond karnen. Bij onderzoek bleek dat op de bo venste verdieping brand was uitcebroken De brandweer werd telefonisch gewaar schuwd en toen zij na enkele minuten ver scheen sloegen reeds vlammen uit het dak aan den kant van de Spuistraat. Het vuur woedde op den zolder, waar ar chieven zijn geborgen. Ren tweede alarm werd gegeven, waardoor meer materiaal met hoofdbrondmeester Hartdorff ter plaatse kwam Inmiddels was de mechani sche ladder uitgeschoven tot aan het dak Langs dezen weg werd een 6traal gelegd en ook binnendoor werd een slang gevoerd naar het bedrpigde gedeelte De vlammen die in het vroege morgenuur veel publiek hadden getrokken, verminderden spoelig en na een kwartier was de brand gebluseht Dj zolder, aan den kant van de Spuistraat was uitgebrand en een deel van het dak was vernield. Ook brandde de vloer over een klein gedeelte door, zoodat nog vuur viel i.'i de machinezetterij. Vier van de twaalf machines, die daar staan, moesten buiten werking gesteld worden De oorzaak van den "brand is onbekend. Zoo ver men kan nagaan is niemand op den zolder geweest. De schade wordt door verzekering ge dekt. DE HANDELS- EN LANDBOUWBANK De zaak 16 Juni rechtbank. voor de s-G ravenhage, 28 Mei. De zaak tegen ieji gewezen directeur van de Handels en L.andbouwbank M. zal op 16 Juni door de TIaagsche rechtbank in openbare z-rting be handeld worden. Aan M. is ten laste geiagd li hoofdzaak verduistering, subsidiair vaischheid in geschrifte. Door het O.M. zijn twee getuigen en een deskundige gedagvaard. INSTITUUT VAN INGENIEURS Ir. Wouter Cool benoomd tot secretaris. Naar „Spoor- en Tramwegen" meldt, is ir. Wouter Cool, oud-voorzitter van het Co mité van Bestuur der Ncd. Indische Spoor weg Maatschappij, met ingang van 31 Dee 1931 benoemd tot algemeen secretaris van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs, als opvolger van ir. R. A. van Sandick. De heer Ir. Dopping, do gewezen bezui- uigingsinspectèur van de gemeente Utrecht, s Woensdag 27 dezer ils Burgemeester van Sliedrecht geïnstalleerd. De heer eir me vrouw Popping met hun beide dochtertjes .verden door de Shedrechtsche vcreenigin- gon van het station afgehaald. In optocht ging men naar het raadhuis, waar een de- filé plaats had van schoolkinderen, sport verenigingen, enz. Hierop volgde do zitting van den Gemeen teraad, die door don loco-burgemeester werd geopend. I-Ict Koninklijk besluit van de benoeming en het proces-verbaal van beëediging werd voorgelezen Vervolgens werd de nieuwe burgemeester door een commissie van ontvangst binnengeleid. Na een hartelijke hoespraak ging de loco-bur gnmcestor tot de installatie over, de ambts keten word omgehangen en de voorzitters hamer overgereikt. In zijn antwoord dunkto de heer Popping in de eerste plaats de Ko ningin voor zijn benoeming en vervolgens stond hij stil bij zijn nieuwe taak en bij zijn nieuwe omgeving Daarop sprak nog het oudste lid van den Raad den heer Popping toe. De verschillende toespraken kon het publiek door middel van een luid sprekersinstallatie op het plein voor het raadhuis volgen. Na de sluiting van de raadszitting bleef men nog gezellig bijeen De geheele ontvangsl had een prettig en hartelijk karakter. Behalve door de plaatselijke autoriteiten en een groot gedeelte van het ambtenaren corps werd de installatie bijgewoond door verschillende burgemeesters en secretaris sen uit de omliggende gemeenten. Namens Je vereeniging van Utrechtsclie hoofdamb tenaren waren aanwezig de heeren Ir. G de Zwart en A J P. Koster. ONWEERSCATASTROPHEN. Te floogezu.nd is de boerderij van A. Mul der J W zn. door den bliksem getroffen en tot den grond loe afgebrand. Een cn an der was verzekerd Te Noordschans, gem. Klundert, is de schuur van C. v d. P. door den bliksem ge troffen. De schuur brandde geheel af; ze ven biggen kwamen in de vlammen om. Woensdagmorgen is de bliksem in de boerderij van de wed Overbeek in de buurt schap E-Iolthu'.zen, gemeente Haaksbergen, geslagen In een ommezien stond het aand In lichte laaie. Zes varkens en drie kalveren kwamen in de vlammen om Van len in boedel kon niets worden gered. Verzekering dekt de schade. Te Epse (Geld j is de boerderij van G. W. Noordkamp, mede bewoond door de wed. Schoonewille, door den bliksem getroffen en totaal afgebrand. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering ge dekt. Te Harfsen is de bliksem in de pas ge bouwde boerderij van J. Bleumitik gesla gen. De boerderij is afgebrand. Verzekering dekt de schade. Bij Diepenheim zijn vier koeien van één eigenaar in de weide door den bliksem go- troffen en gedood. 21 Mei: G. van Spijk, Scheveningen H.d. PAVERT LANGESTRAAT 56 TEL. 115 Bezoekt onze Schijnt andien wat U krom scheen, recht; noem niemand daad'lijk dom of slecht. STARING. Naar het Engelseh van BKRTA RUCh door Mr. G. KELLER. 28 Nu, mag ik het je dan voorschieten? Neem hem mee. Het is een mooi stuk. zoo licht als je geweten, zoodat we er best mee naar huis kunnen wandelen. Op weg naar huis droeg Sheila met groote omzichtigheid de groote bebloemde doos on der den arm. Het was de eerste bontmantel en wat een pracht. Voor elk meisje van haar leeftijd en haar levensomstandigheden was het bezit er van een gewichtige gebeurtenis, maar voor Sheila, zoo gevoelig van aard, beteekende het toch nog wal meer Was het niets an ders als dom bijgeloof om eonig gewicht te hechten aan het gefluister van Simone over het geluk brengend karakter van den mantel? Het heet. dat het bijgeloof uit den tiid is, maar intu&se.hen leven we in een tijd van talismans' Je vindt ze overal' Ze zijn aangebracht boven dp deur van de kleedkamer van een geliefde aetrice, of wel bevestigd aan racewagens, goalpalen, vliegtuigen. Lijkt het soms niet alsof er toch iets vastzit aan een of ander voorwerp, dat geluk of ongeluk aan zijn eigenaar brengt? Hoe zat het dan toch met die kleine tegen vallers, die Sheila's leven verbitterden, se dert zij het presse-papier bezat, dat haar den vorigen zomer was gegeven, dien mooien vlinder met uitgespreide vleugels onder een last van glas? Neen, laten we daar nu niet meer aan denken' Laten we liever ons wenden tot die hartelijke vriendin, die als een goede fee haar op den boulevard vergezelt en haar hulde brengen voor de goede daad om haar het geld voor te schieten voor den aankoop van den bontjas! Het gezicht, dat. je op het oogenblik laat zi<m, lieve Sheila, zei Peg Woffington, toen zij langs de loge van den concierge hun huis binnen gingen, is me alleen reeds acht honderd francs waard. En hoe zal het met me gaan. als ik op dit critieke oogenblik voor de noodzakelijkheid kwam te staan om een andere secretaresse op te snorren en haar wegwijs te maken ?n al mijn eigen aardigheden en gewoonten Maar ik hoop toch, dat dit niet noodig zal zijn Nu, ik wil je wel bekennen, dat ik er vrij zeker van ben dat het Je aan den lust ontbreekt om voor dien armen Bohbie sok- Ken te stonpen af b-iordies te koopen. Maar. m ernst, de mogelijkheid is toch niet uit gesloten. dat je eens trouwt? Nu, ja dan' riep Sheila uit Maar laten we afspreken, dat ik tot zoolang bij u blijf.. -- Ik zou je dat gaarne beloven, wanneer het mogeh'ik was in deze wisselvallige, luk raak geschapen wereld iets zekere te belo ven. Ik vind de heele wereld net een pop penkast en wij menschen. die schrijven, teekenen, muziek maken of tooneelspclcn, hebben enkel te zorgen voor het vermaak van een maatschappij, die weeldedronken 16. Een mooie boel» riep Peg Woffington uit, maar uit den toon van haar woorden sprak toch zekere ernst, terwijl zij den sleutel in het 6lot van haar apartement stkk. Tot nog toe is 't geluk mij bijgebleven, maar wat zal het einde geven? Wat moet er ge beuren, als de courant me den bons geeft? En als de eigenaars het blad eens opdoe ken? Het kan verkeeren! Wie waagt te vóórspellen, wat de nacht zal brengen? Toen Sheila den volgenden morgen ont waakte was er inderdaad iets onverwachts gebeurd Het was om niet te geloovcn! Het lot was haar wel zeer gunstig geweest! Op dien killen Decembermorgen, terwijl de Parijscho winkels een overdaad van nieu wigheden uitstalden in verband met het aanstaande Nieuwjaar, terwijl de bloemen- verkoopsters met van de Rivièra aange voerde takken mimosa liepen te venten, was Sheila bezig met het overtypen van oen dier volgekrabbelde hlaarlj&s van den bewuslen roman terwijl Peg Woffington aan den anderen lessenaar verdiept was in een artikel over den eisteren bezochten mo deshovv. dat een bijdrage zou leveren voor haar dageliiksch brood. .Tosenhine kwam met een telegram binnen en bracht het naar Sheila met woorden- Pour vous, mademoi selle. Sheila nam het telegram san Het kwam Uit Tanden en was door het blad Doines of the Day" afgezonden. Het bevatte een gp'ukwonsch aan juffrouw Sheila Curtis al6 winster van den eersten prijs in den wed strijd om de beste voorspellingen betreffen de jongste voetbalwedstrijden en daarbij was gevoegd de mededeeling, dat een cheque voor het gewonnen bedrag haar on middellijk zou worden toegezonden. In stomme verbazing staarde Sheila naar dit telegram. Recht duidelijk was het haar nog niet wat haar was overkomen, maar lang zamerhand drong de werkelijkheid toch tot haar door. haar handteekening, die haar zoo noodlottig was geweest in de zaak van de verdwenen parels, zoodat zij haar be trekking bij do firma Mackenzie en Moss was kwijtgeraakt, had haar nu, nadat zij haar gezet had op een door een ander inge vuld formulier, een bedrag van twee dui zend Pond bezorgd! HOOFDSTUK XVI. Op reis. De wereld is bijna een week ouder, als een trein het kleine Zwitscrsche station binnenrijdt en de conducteurs, na uitge stapt te zijn, luidkeels roepen: „Zauber- berg!" Met eenige moeite staan de reizigem van hun zitplaatsen in de verwarmde coupés cn klimmen uit de behaaglijke warmte in de prikkelende koude, welke in overeen stemming is met het jaargetijde; de alma nak wijst Januari aan Het is een bont ge zelschap. gevormd door ingezetenen van Parijs, Londen, New-York, reizigers uil Zuid- Afrika, Nederland, Japan, enz. Menig een draait zich nog ëens om, ten einde een blik te kunnen werpen naar een 6lank. vroolijk Fueelsch meisje van niet veel meer dan twintig jaar. dat alleen reist Het is onze Sheila Curtis, die bezig ie een harer schoonste illusies te verwezenlijken en voor de eerste maal haar voet zet in een land, dat haar altijd heeft aangetrokken. Een nieuweling! Maar laten we ons haasten te verklaren, dat haar houding zoo zelfbewust was, dat niemand het haar kon aanzien, dat dit. uitstapje voor haar een nieuwigheid was. Haar bevallige gestalte was gehuld in een ietwat opzichtige jas van luipaardhuid, waarvan do herkomst uit de Rue de la Paix zich aan het kennersoog verried. Haar vriendelijk gezichtje kwam juist boven den kraag uit en haar hoofd was bedekt door naar smaakvol zwart hoedje In de ecne nand hield zij een taschie van varkensleer, haar door juffrouw'Woffington geleend, aan de andere bungelden een paar spiksplinter nieuwe schaatsen, welke haar werkelijk - toebehoorden. Oningepakt waren zij haar iri den schoot geworpen door bet coupé raampje, toen haar trein reeds in beweging was. Het was een afscheidsgeschenk van haar toegewijden, chronischen bewonderaar Bobbie Clarke. Een kruier bracht haar en haar bagage naar een der gereedstaande arresleeën en over de gladde sneeuw bracht dit voertuig haar in korten tijd naar het stadje. cs^t niet veel meer was dan één lange straat, met aan den ecnen kant een reusachtig post kantoor, aan het andere einde het hotel waar Sheila kamers had besteld Toen zij het hotel had bereikt, een groot gebouw met tallooze ramen en haast even veel balkons, maakte zij den koetsier van haar slede gelukkig met een mooi zilveren \Ijf francs-stuk en volgde vervolgens het ontvangstpersoneel naar de vestihulo, welke aan allp kanten was bezet door ski's, stok ken, sleden en andere sportvoorwerpen, en waar het krioelde van gasten, die binnen kwamen of zich gereed maakten tot ver trek. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 5