H.V.C.'S LOT IN VIJF MINUTEN BESLIST DE ROOD WITTEN GEHEELUIT VORM VOETBAL SENSATIONEEL SLOT Enorme belangstelling VOETBALOVERZICHT GRASBAANRACES TE VEENDAN AANVARING IN DEN MIST ZWARE BRAND TE WORMERVEER Vele brandweren gealarmeerd s Hoewel de ruststand veel beloofde bleef B.F.C. in de tweede helft toch in de meerderheid Aan het einde van ons verslag over den wedstrijd H. V. C.— T. O. G. op 31 Mei 1930, welke eveneens gespeeld werd in het Gemeentelijk Sportpark te Hilversum en met zich mede bracht dat H. V. C. naar de derde klasse degradeerde, schreven wij o. m. het volgende: „Toch willen wij H. V. C. nog een raad geven, n.l. deze: laten alle leden H. V. C. trouw blijven, opdat het verblijf in de derde klasse slechts tijdelijk mag zijn. Dus niet bij de pakken neerzit ten, fier het hoofd omhoog houden. Na te genspoed komt dikwijls een periode van voorspoed. Komaan LI. V. C.'ers, zelfver trouwen en hard werken. Dan kunnen wc wellicht na afloop van het seizoen 1930— 1931 H. V. C. weer al tweede klasser begroeten." Es hat nicht sollen sein! Na een prach tige seizoen van hard en eendrachtig sa menwerken is het voor de spelers en het bestuur van H. V. C. hard, zéér hard. om op hetzelfde terrein waar TI. V. C. het vo rige seizoen haar tweede klasseschap kwijt raakte, de poort welke toegang geeft tot de tweede klasse niet kunnen overschrijden. Doch de B. F. C.crs hebben er voor gevoch ten en dat deden de H. V. C.'ers, die wij in de laatste wedstrijden zoo bewonderd heb ben om hun technisch en vasthoudend spel, niet. Het leek cr soms op enkele spelers uitgezonderd dat zij met de ge dachte speelden: „O, wij winnen wel'. En dit heeft een funesten invloed gehad, want de enkele malen, dat H. V. C. aanvallend was, konden wij haar techniek bewonderen, toch is B. F. C. drie-kwart van den wed strijd in de meerderheid geweest. Deson danks kon zij haar meerderheid niet in doelpunten uitdrukken, deels door het slechte afwerken der aanvallen, deels door het sublieme verdedigen van de IT V. C.- achterhoede, waar speciaal P. v. Winters wijk op den voorgrond trad. Reeds in het begin legde H. V. C. zich al op verdedigen tce, zoodat B. F. C., die evenals II. V. C. op de spilplaats een speler had staan,- die meermalen steunend werk verrichtte, soms sterk in den aanval kwam. Maar als linie, als schakel tusschen voor- en achterhoede, mankeerde er veel aan. Doch te zwaar mogen wij dit in deze wedstrijden, welke veelal bcheersclit worden door de zenuwen, niet aanrekenen, daar mistrappen en slecht plaatsen veelvuldig voorkomen. Ook in deze ontmoeting was dit het geval, zoo dat wij bitter weinig fraais hebben gezien, alleen de zenuwen bleven tot kort voor het einde gespannen en de atmosfeer zoo wel binnen- als rondom de lijnen en op de tribune niet te vergeten, geladen. Dat H. V. C. den stand tot rust en ook tot vlak voor het einde bl.ank hield, was alleen en uit sluitend te danken aan de hechte verdedi ging waarin G. J. Meijer na een zwak be gin, zich later herstelde en met Ilcitman en P. van Winterswijk een solide muur vormden, waarop alle aanvallen, welke zeer doorzichtig waren ten pletter liepen Tot dat kort voor het einde de linksbuiten Hom een voorzet van Posthuma in een doelpunt omzette. Toen wisten wij ook, dat H. V. C. geslagen was. Direct een tegen- punt zou het eenige kunnen zijn om een verlenging te forceeren, doch onmiddellijk daarop kwam het tweede doelpunt, gevolgd door een derde uit een vrijen schop, voor B. F. C. Dol van vreugde, blij dansende ver lieten de talrijke B. F. C. supporters de tri bune. Wat zou het prettig geweest zijn, wanneer wij dit van de H. V. C.'ers hadden kunnen schrijven. Troosteloos verlieten zij het terrein. Wij kunnen het ons begrijpen; ook wij hadden, gezien de goede resultaten van de vorige wedstrijden, vertrouwen in deze ploeg. Doch de doelpunten beslissen en deze heeft B. F. C. gemaakt, terwijl H. V. C., die beneden haar gewonen vorm speelde, geen enkele maal kans zag om te scoren. Daar zorgde de B. F. C. achter hoede, welke zeer massief was, wel voor, doch over het geheel genomen waren de Bussummers actiever en enthousiaster. Jammer dat enkele B. F. C.'ers, o. a. Boer- hout en Posthuma, dit wapen sterk over dreven. Vooral Posthuma muntte sterk uit door unfair spel. Door de buitengewoon goede leiding van den heer Bul te, die den heer Weber verving en niet karig was met het uitdeelen van vrije schoppen en waar schuwingen, bléven wij van excessen ver schoond. Zijn leiding was prijzenswaardig, uitstekend bijgestaan door de heeren v. d. Arend en Felix. Overigens een wedstrijd, die bij de Amersfoorters wel in geheugen zal blijven, ook al om het sensationeele slot. De wedstrijd. Vanzelfsprekend bestond voor dezen wed strijd een buitengewoon groote belangstel ling, niet alleen uit Amersfoort, doch ook uit Bussum en Hilversum. Hoewel in het onvolprezen Sportpark de paardensport hoogtij vierde, schatten wij het aantal toe schouwers op pl.m. 4000. De Hilversumsche politie had uitgebreide verkeersmaatrege len getroffen, terwijl op het terrein de rege ling in handen was van de V. V. „Hilver sum". Reeds vóór het terrein trachtten handige kooplui zaken te maken met rood witte strikjes, terwijl ook de kleuren van de Bussumsche club opgeld deden. Het viel waar te nemen dat de stemming nerveus was, ook al door het lange wachten op den scheidsrechter. Algemeen hoorden wij be weren, dat II. V. C. de beste papieren had, zoodat B. F. C. het niet gemakkelijk zou krijgen. Eindelijk werd de heer Bulte, die zich onder de toeschouwers bevond, bereid gevonden dezen uiterst moeilijken wed strijd te fluiten. Nadat B. F. C. de toss gewonnen heeft, staan om 2.22 uur de volgende ploegen op- esteld: H. V. C. P. van Winterswijk, Heitman, G. J. Meijer, Sleeking, Stam, K. W. Meijer, Ramsclaar, Snijders, Veenendaal, Hout kamp, Wassink. Horn, H Boerhout, C. Boerhout, Nicuwen- huis, Posthuma, Mcinsma, Hellingman, Hooijer, Eerenberg, v. Essen, v. d. Voort. B. F. C. De eerste aanvallen zijn voor B. F. C, die door al te vurig spel direct al eenige vrije schoppen tegen zich krijgt, een daad, welke wij van den leider zeer juist von den, om liet spel in handen te houden. Van beide kanten wordt er zenuwachtig ge speeld, zonder systeem werd het leder ver plaatst, waarna If. V. C. de eerste kans krijgt om te scoren. Houtkamp leidt een aanval goed in, met als resultaat dat het leder vrij lang voor het doel der B. F. C. zweeft, doch door nervositeit blijft succes achterwege. liet aanvalspel van B. F. C. wordt zeer slecht afgewerkt, terwijl ook het schieten onzuiver was. Stam werkt de finitief goed. zwoegt geweldig en bestrijkt het geheele middenveld. En meermalen met succes. Doordat dn B. F. C.ers zich ten volle geven en veel actiever zijn, komen zij meer en meer in het offensief, waar Winterswijk direct al \ertrouwen inboezemt door keu rig te redden. Een scho* van Ilom gaat over. Na een vrijen schop tegen H. V. C speelt Houtkamp het leder naar Wassink, i en voorzet volgt, doch van Essen kopt cor ner, resultaat nihil. Nog steeds hebben de spelers het met hun zenuwen te kwaad, doch daar II. V. C. te te kalm wil doen, blijft het spel op de helft van TI. V. C. De back Meijer veroorzaakt door verkeerd op stellen eenige gevaarlijke momenten, doch de rechtervleugel van B. F. C. weet hier niet van te profitecren De verdediging van Tl. V C. speelt voor wat zij waard is, waar B. F. C. beslist- pech heeft en II. V. C. veine, wanneer liet leder uit een corner teg^n den binnenkant van de paal komt, om daarna met behulp van een II. V. C.er weer corner gaat. Slecht uittrappen van v. Win terswijk bezorgt Nieuwenhuis weer een kans, nu is zijn schot te hoog gericht. Even lijkt het er op, o( B. F. C door het uitblij ven van succes ontmoedigd wordt: het spel wordt van beide zijden iets kalmer. Het gevolg is dat II. V. C.. dat technisch welis waar beter speelde dan B. F. C., iels meer aanvallend kan optreden. Veenendaal houdt het spel te kort. terwijl het plaatsen van de voorhoede niet zuiver is, waardoor het leder terecht komt bij een B. F. C.er. Trouwens de voorhoede van II V. C. had niets aan haar middenlinie, veel gevaar lijks kreeg v. d. Voort dan ook niet te doen Kort voor de rust komt B. F. C. geweldig opzetten, is nu overwegend in de meerder heid. Het wordt een strijd van de B. F. C.- voorhoede tegen doelman van Winterswijk. Kalm verricht hij zijn werk. Ook een handsbal tegen K. W. Meijer maakt hij on schadelijk. Met de rust is de stand nog 0—0. Een fatale tweede helft. De algemecne indruk is, dat H. V. C., tegen den wind inspelende, zich niet bijs ter heeft ingespannen, zoodat we vermoe delijk nu een ander beeld te zien krijgen. Lilacio, hoe geheel anders is het uit geko men, want ook in deze helft was B. F. C. sterker, waar de linksbinnen Boerhout naast kogelt. Haast over het geheele H. V. C.-elftal ligt een sluier van sloomheid, welke even wordt weggenomen, door een schot van Ramsclaar, dat tegen de dwars- lat komt. Direct daarop schiet Ramselaar over. Blijkbaar geinspircerd door één en ander blijven de II.V.C.ers voor het B.F.C. doel opereeren, waar Ramselaar een strak ke voorzet geeft, welke Snijders fraai in kopt, doch de doelman werkt corner. Drie hoekschoppen worden op het B.F.C. doel genomen, waaruit Stam tenslotte out trapt. Onmiddellijk moet de verdediging van TI. V.C. weer in actie komen, om liet dreigend gevaar van de gebrs. Boerhout te koprpr». Posthuma krijgt voor zijn unfair spel zeer terecht een waarschuwing. Snijders wordt vervangen door van Nimwegen; die recht- buiten gaat spelen en Ramselaar rechts binnen. Over en weer worden de verdedi gingen aan het werk gezet, doch het stug ge vasthoudende spel van B.F.C. blijkt ge vaarlijk te zijn. Vijf minuten voor het ein de wordt bet vonnis over H.V.C. voltrok ken. De verdediging welke den geheclcn middag bijna onberispelijk gespeeld heeft maakt een klein foutje, dat tevens een ne derlaag beteekende. Karei Meijer plaatst geheel onnoodig den bal naar Posthuma, een voorzet volgt, een misslag van Winterswijk, waarna het leder terecht komt bij Hom, die zuiver inzet 01. Even valt H. V. C. fanatiek aan, forceert nog een corner, doch als Hom daarna we derom scoort zijn de H.V.C.ers geslagen. Vlak voor het einde brengt Boerhout Sr. uit een vrijen schop den stand op 30 waarmede het einde komt, Uitbundige vreugde bij do B.F.C.ers; still en gedragen verlaten de H. V. C.ers het terrein. Voet balvreugde en voetballeed. Maar komaan H. V. C.ers, wij zouden kunnen ein digen waarmede wij begonnen zijn, blijft uw kleuren trouw, want het spel is van dien aard, dat H.V.C. spoedig weer in haar oude omgeving is. Wij weten liet, moeilijke dagen zullen voor het bestuur en spelers na dezen tegenslag aanbreken, doch wanneer de geest in de ploeg blijft, zooals zij nu is, moet éénmaal het begeerde tweede klasse- schap komen. „De weg terug." Ieder rasechte voetballer, maar ook ieder trouwe H.V.C.-aanhaniger zal „de weg te rug" van het vriendelijke Hilversumsche Sportpark naar Amersfoort lang in het ge heugen blijven. Wat een illusies zijn er vervlogen. Wij klappen niet uit de school, wanneer wij vertellen, dat vele aanhangers van H.V.C. zich hadden opgemaakt, om „hun jongens" een blijden intocht in onze oude veste te verzekeren. Het heeft echter niet zoo mogen zijn. Voorzitter Brits heeft maar een al te goede kijk gehad op dezen wedstrijd. Terwijl wij hem met een zeker enthousiasme inter- vieuwden over H.V.C.'s toekomstplannen, remdo hij ons. „Kalm, aan heeren, ik ben erg pessimistisch gestemd", zeide de heer Brits. Mogen spelers-bestuurdercn en aan hangers de kracht vinden, om vol te hou den en H.V.C. terugbrengen in de afdeeling waar zij door haar spel thuis behoort: waar zij door haar spel thuis behoort: de tweede klasse! Robur et Velocitas blijft eerste klasserdoch Wilhelmina moet haar plaats afstaan H.V.C. in het gezicht van de haven gestrand Ondanks den interlandwedstrijd te Ko penhagen. welke zulk een onverwacht suc ces voor I Nedcrlandsche voetbal bracht, stond het comnetitierad niet stil. Voor vele clubs bracht de warme Zondag van gisteren zelfs tie bekroning na een sei zoen van hard werken, andere zagen daar entegen de onvermijdelijke degradatie een feil worden, terwijl een derde categorie haar streven naar hoogor zag mislukt. Robur et Velocitas heeft zich in het Oosten door een overigens zeer magere 21 over winning op N E.C. definitief in veilige ha ven gebracht. De Apeldoorners zullen ech ter goed doen t voigend seizoen van meet af aan te pakken, want een tweede keer konden de degradatie-wedstrijden wel eens noodlottig worden. Wilhelmina weet daarvan mee te praten. Al enkele malen hebben de Bosschenaren in de degradatiecompetitie het voege lijf nog kunnen redden, maar dit jaar was Bleijerheidf toch le sterk. De Wilhelminia- nen werden gisteren \oor de tweede maal door de Zuid Limburgers geklopt,, waar door hun degradatie, een feit werd. In het Zuiden zal Bleijerhmde dus in September a.s. haar intrede in het voetbal-eldorado rr.aken. Om het kampioenschap van Nederland werd de wedstrijd Go AheadVelocitas ge speeld. welke in een onverwacht groote 51 zege voor do Koekstadmenschcn ein digde. een resultaat, dat alleen van belang i6 met het oog op dc bezetting van de laat ste plaats. De ranglijst luidt nu: Ajax 8 5 2 1 12 29—15 P. S. V. 7 4 0 3 8 20—14 Fijenoord 5 3 1 1 7 12— 8 Go Ahead 6 1 1 4 3 12-18 Velocitas 6 0 2 4 2 624 Tenslotte vermelden wij nog, dat de be slissingswedstrijd te Hilversum tusschen B.F.C. en H.V.C een 30 overwinning voor eerstgenoemde tot resultaat had. Dc Bussummers blijven dus tweede, de withemden derde klasser. Wel 6neu om zoo op het laatste nipper tje den weg naar hooger te zien afgesne den en dat nog wel na 18 competitie- plu6 5 zware promotiekampen. H.V.C.'ers houdt moed! 't Volgend seizoen brengt wellicht de zoo vurig begeerde pro motie. Cricket. V.V.V. WINT VAN HAARLEM. Haarlem, li Juni. V.V.V. totaal 182 (J. J. Grootmeijer 54; Jeuken 37). Haarlem bowlingcijfers De Ruijg 652. Haarlem eerste innings 122 (Kleefstra 52, Brakel 25). Bowlingcijfers V.V.V. J. J. Grootmeijer 651. H.C.C. I WINT MET INNINGS. V.R.A. bleef ver achter. Den Haag, 14 Juni. H.C.C. I heeft haar thuiswedstrijd tegen V.R.A. gewonnen met innings en 17 runs. V.R.A. eerste innings: 41 (Eygeman 12. Bowlingcijfers H.C.C. Dr. M Jansen 9; Koeleman 211; Mr. H. v. Maanen 15; R. Schill 1—12). H.C.C. eerste innings 158 voor zes gesloten. V.R.A. 2de innings 80 runs. MOTORSPORT Houtop op Eysink legt beslag op den tweeden prijs in de nieuwelingenklasse Fraai zomerweer begunstigde gisteren de te Veendam gehouden motorraces. De wed strijden waren te meer interessant, nu ook 3 renners uit onze omgeving deelnamen, waarvan 2 op machines van ons nationale product, n.l. de heeren Houtop en Wind op Eysink, terwijl de heer Bovee op H.D. uit kwam. In '1. bijzonder waren wij nieuws gierig naar de verrichten van Wind, aan gezien hij voor het eerst op een speciale gra.sbaanmachine uitkwam; hij heeft het er keurig afgebracht en verklaarde na do races, dat hij eerst nog moest wennen en zoodoende de motor niet op volle snelheid durfde open te draaien. Dat de beide Eysink-machines veel be kijks hadden, laat zich denken, terwijl Houtop er nog voor zorgde (ondanks een veel te hooge gearing) den tweeden prijs te bemachtigen. De races waren verdeeld in 3 categorieën n.l. Nieuwelingen motoren tot 350 c.c., mo toren van 350 tot 500 c.c. Juniores idem. Seniores idem. In iederen rit startten 4 renners, no. 1 kreeg 4 punten, no. 2 3 punten, enz. De uitslagen Nieuwelingen motoren 350 c.c. 1. A. v. Wingerden, Royal Enfield, 12 p. 2. J. C. Houtop, Eysink 9 p. 3- A. G. E. Memelink, B.S.A. 5 p. 4. H. Surink, Raleigh 3 p. Nieuwelingen motoren 500 c.c. 1. v. d. Steen, Sunbeam 10 p. 2. F. de Laat, B.S.A. 8 p. J. G. Wind, Eysink 6 p. P. J. Ruizendaal, Douglas 6 p. Juniores 350 cc. 1 de Jong, Royal Enfield 11 p. 2. O. Moeke, B.S.A. 7 p. 3. A. B, Poldervaart, New Hudson, 7 p. T. van Schaik, uitgevallen. Juniores 500 c.c. 1 D. W. Sleeuwenhook, A..J.S. 11 p. 2. II. W. Hoejenbos. Ariel 9 p. 3. J. W. Wüstcn, Triumph 7 p. Riemcrsma niet gestarl. Seniores 350 c c. 1 P. Oosterbaan. Veloccttv 12 p 2. N. Kuiper, Chater Lea 7 p 3. N. Bovee, H.D. 6 p Jac. Al gevallen Seniores 500 c.c. 1 A. R. I\. v. d. Pluim, Norton 10 p. 2 J. H. Rijk, Ariel 9 p 3 A. Hartman, Royal Enfield 8 p. 4. C. N v. d. Velde, Sarolea 2 p De snelste tijd werd gemaakt door v. d. Pluim mot 3 mina oV,i sec. in de 500 c.c klasse Seniores. Deze lijd was voor Houtop 4 min. 1 o-A *ec. Bovee 4 min IS sec. en Wind 4 min. 23M seCi Het Grieksche stoomschip Uraniagezonken Zaterdagmiddag te omstreeks half vier heeft ter hoogte van den Noordhinder te Rotterdam, in dikken mist een aanvaring plaats gehad tusschen het Grieksche stoom schip Urania" en de Xoorsche tankboot „Beaufort De Urania" is onmiddellijk gezonken. De bemanning is overgenomen door de „Beau fort". In hoeverre de „Beaufort" beschadigd is, is niet bekend. Ook de cargadoors, de firma Vinken cn Co. te Rotterdam, wisten Zaterdagavond nog niet zeker of het schip srhade had bekomen. Het lag op dat oogen- blik nog stil in den mist, terwijl de sleep boot „Ganges" van Smit en Co.'s Interna tionalen Sleepdienst, die uitgevaren was ter assistentie, in de nabijheid van het schip lag, doch het door den mist uit het oog had verloren. De „Urania" is een boot van 3067 ton, de „Beaufort" een tankboot van 9000 ton, die bestemd was voor Rotterdam. TWEE ZANDWAGENS ONTSPOORD. Geringe materieele schade. Amsterdam, 13 Juni. Hedenmorgen te omstreeks zes uur kwam een zandtrein van de richting Rietlanden aan het vierde per ron het Centraal Station binnen. Waar schijnlijk door verkeerden wisselstand ont spoorden twee zandwagens, die midden in de treinformatie meereden. De materieele schade is betrekkelijk gering. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Direct is begonnen met het lossen van de wagens, terwijl het verkeer over een ander spoor werd geleid. STAATSCOURANT. De voornaamste Kon. Besluiten uit de Staatscourant van heden avond. Benoemd tot gedelegeerde van de Ned. regeering op de 11e bijeenkomst van de Journées Medicales de Bruxelles, die van 20 tot 24 Juni zal worden gehouden, Dr. H. J. M. Weve, hoogleeraar aan de Universiteit te Utrecht. Benoemd voor het studiejaar 1931'32 tot rector-magnificus der Technische Hooge- school te Delft, Ir. H. ter Meulen, hoogleeraar aan die school. Op verzoek, met ingang van 1 September, eervol ontslagen C. J. Erkelns, leeraar aan de R. H. B. S. te Briele. Tijdelijk benoemd taot leeraar aan de R. H. B. S. te Middelburg, A. P. W. van der Haar te Utrecht. Benoemd tot schoolopziener bij het L. O, in de inspectie Amsterdam, J. J. Feringa, hoofd eener Openbare L. O. School te Am sterdam. Bij beschikking van den Minister van Justitie is benoemd tot deurwaarder bij de rechtbank te Almelo, ter standplaats Almelo, T. Zijsting, notaris-klerk te Leeuwarden. Worm er veer, 14 Juni. In den aige* loopen nacht is brand uitgebroken in de oliefabriek Saenden, voorheen Bloemen- daal en Laan, alhier. De brand ontstond door onbekende oorzaak in de copra-afdee- ling. Daar bet vuur zich aanvankelijk zeer ernstig deed aanzien, werden de brandwe* ren van de geheele Zaanstreek, van Zaan* dam tot Krommenie gealarmeerd, zoodat binnen weinig tijds door zes motorepuiten twintig waterstralen op den brand waren gericht Temeer waren deze van nut, daar vrees bestond voor het overslaan van den brand naar de zeepfabriek van de firma) Dekker. Onder leiding van commandant ir. P« Klinkenburg werd de brand, die zich aan vankelijk zeer ernstig deed aanzien, be streden, zoodat om ongeveer half twee, het vuur, dat het middenstuk van de fabriek', waar de machines 6tonden, verwoestte, ge- localiseerd kon wórden. De fabriek was op beurspolis verzekerd. Nader meldt men ons, omtrent den brand in de oliefabriek „De Toekomst". Om ongeveer half drie konden de brand weren inrukken. Het vuur was ontstaan in de perserij niet in de „copraafdeeling waar de ln be werking zijnde voorraden waren opgeslagen en waar tevens veel machines 6taan. Deze afdeeling heeft uiteraard het meeste schade geleden. Aan bet blus6chmgswerk. waarbij het vijf kwartier duurde voor het vuur gelocali- seerd kon worten, hebben deelgenomen tuce autospuiten uit Zaandam, vier uit Wormcrvcer en een uit Wormer, die geza menlijk veertien stralen water op de vlam men, welke ver in den omtrek zichtbaar waren, wierpen. Het vuur heeft gewoed in de z.g. oude fabriek, welke is gelecren tusschen de zeep fabriek Dekker en het pakhuis „Rosario", dat geen oogenblik gevaar geloopen heeft De schade, die zeer aanzienlijk Is, wordt zeer voorloopig geschat op f 50.000 INCIDENT AAN BOORD VAN DE „PRINS HENDRIK". Groningen, 14 Juni. Zaterdagmiddag werd, even voordat H.K.1I. Prinses Juliana zich aan boord zou begeven van het in structievaartuig „Prins Hendrik" aan boord van dit schip iemand opgemerkt, die zich daarop niet mocht bevinden. Bij onderzoek bleek het een inwoner van De Punt te zijn» een zenuw-patiënt, die op onverklaarbare wijze kans had gezien aan boord te komen. Bij fouilleering bleek de man in het bezit to zijn van een grooten brief, gericht aan H.M. de Koningin, die hij uan dc Prinses wilde overhandigen, met het verzoek deze aan de Koningin over te geven. De man is door een politie-beambte, zonder dat dit door de an dere aanwezigen werd bemerkt, van het schip verwijderd en overgebracht naar het hoofdbureau van politie. Hij is later weer op vrije voeten gesteld, daar geen enkele kwade bedoeling bij den mm voorzat. AUTO-ONGELUK TE ZWOLLE. Betrekkelijk goed afgeloopen. Zwolle, 14 Juni. Tijdens een hevig on weer en zwaren regenval is op den Mep- pelerweg te Zwolle de auto van den heer B. Wiegers, te Klazinaveen, tengevolge van de gladheid van den weg ge€lipt en met een vaart van 40 K.M. tegen een boom gebotst, In den auto zaten 7 personen, allen uit Erici, die een bezoek hadden gebracht aan dc pastorie te Vreeswijk cn op den terug weg waren. Aanvankelijk liet het ongeval zich ernstig aanzien. Onmiddellijk waren medici en ambtenaren van politie ter plaat se, die den weg voor het verkeer afsloten. De 56-jarige J. H. J. Welmering, veenbaas uit Vriezenveen, bleek er het ernstigst «aan toe te zijn. Met een zwaren beenfractuur moest hij in het Soph ia-ai ekenhuis ter ver* pleging worden opgenomen. De overige ge wonden konden na medisch onderzoek huis waarts keeren. De auto is totaal vernield. MASSA-ONTSLAG 3IJ WILTON TE SCHIEDAM. Bedrtjfsslaptê. Wegens bedrijfsslapte zullen heden onge* veer driehonderd man personeel bij de N.V. Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf te Schiedam worden ontslagen, onder wie tal van personen met vele dienstjaren.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 8