GELDEN PER GIRO Sport ONZE KOLENUITVOER NAAR FRANKRIJK De regeering diligent Havik 41 - Tel. 292 STEUNT HET OLYMPISCH COMITÉ Er is veel geld noodig! NEDERLAND TE WIMBLEDON UTR. PROV. DAMB0ND le en 2e ronde der finale RADIOPROGRAMMA Bedreigd door een bij de Fran sche Kamer aanhangig wetsontwerp De „Tel." .heeft een onderhoud gehad met mr. dr. W. F. Frowein, voorzitter van de directie der Staatsmijnen in Limburg over de bedreiging van onzen kolenuitvoer naar Frankrijk, in verband met het wets ontwerp, dat de Fransche regeering bij de Kamer heeft ingediend in zake te treffen maatregelen tegen de verstrooming mot buitenlandscho producten. De heer Frowein verklaarde, dat de mo gelijkheid van een invoerverbod in Frank rijk wel dcgolijk bestaat. Zulk een verbod zou voor onze mijnindustrie een groot na deel bcteekenon. Wij dienen evenwel onzen invoer in Frankrijk te handhaven en daar om zullen alle middelen aangewend moe ten worden om den gevreesden maatregel te voorkomen. Wat betreft de wegen, welke hiervoor gevolgd zullen worden, kon mr. Frowein nog niets positiefs mededeelen. Besluiten dienaangaande zijn nog niet ge nomen. Onze mijnen hebben in het laatsto jaar circa 1% millioen ton steenkolen naar Frankrijk geëxporteerd. Bij een invoerver bod zou daarvoor elders naar afnemers moeten worden gezocht. De meaning Tan den Katho lieken Mijnworkersbond. De „Volkskr." heeft Dinsdagmorgen ge vraagd hoe men bij onzen Katholieken Mijn werkersbond hierover dacht. Secretaris Pelzer noemde het bericht in derdaad alarmeerend, al zal de juistheid van alles nog moeten blijken. In het bericht staat dat de kolenexpor- teurs voor do gevolgen der maatregelen „vreezen", maar de ervaring heeft geloerd, dat men aan die zljdo meermalen ten on rechte heeft gevreesd, wanneer men plan nen heeft tot loonsverlaging. Natuurlijk zal de in Frankrijk voorgeno men maatregel groote moeilijkheden met zich brengen en de vraag is ook, wat zal België doen, wanneer het in Frankrijk zijn kolen niet meer kwijt kan Een paar jaar geleden trof België toen ook maatregelen. Twee vragen dringen zich als eerste in druk vooral op: le. Zullen do ondernemers in do verschil lende landen nu eindelijk gaan inzien, dat het zóó niet langer kan gaan en bereid worden tot internatonalo regelingen over de productieprijzen enz. 2e. Moet onze regeering nu we van alle kanten zoo in het nauw gebracht worden, rnaar werkloos blijven, de deur maar voor alles openhouden, terwijl elk ander voor ons den toegang sluit? Behandeling der wet vóór 1 Juli. De medewerker van het Ilbld., G. Ny- pels. meldt nog, dat het in de ernstige be doeling ligt der Fransche regeering oni het wetsvoorstel tot beteugeling van den in voer, nog voor 1 Juli a.s. in de Kamer te doen behandelen. Men neemt in Parijs aan, dat de mijn eigenaren mot dezen datum genoegen zullen nemen, zoodat ze dan dus niet reeds dc volgende week hun bedreiging zullen uit voeren van Zondag j.l., n.l. om, bij niet uit vaardiging van deze invocr-restrictic, 35.000 mijnwerkers te ontslaan. De Nederlandscho regoering diligent. De Haagsche correspondent van het Hbld meldt: Naar wij vernemen heeft minister Bee- laerts reeds de vorige week onzen gezant te Parijs opgedragen stappen bij de Fran sche regeering te doen in verband mot het bij de Kamer ingediende wetsontwerp be treffende maatregelen tegen de overstroo ming met buitenlandsche producten, het geen voor onzen steenkolen-export- een ver mindering naar Frankrijk van vijftig pro cent zou inhouden. Nadat van jhr. Loudon antwoord was ontvangen heeft onze minister van Buiten landsche Zaken opnieuw den gezant eon opdracht gegeven. Hierop is tot gisterraid dag nog geen antwoord in Don Haag ont vangen. PENSIOEN VOOR WEDUWNAARS VAN VROUWELIJKE WETHOUDERS. Amsterdam, 23 Juni. Op voorstel van Mevr. Kook-Mulder om ook pensioen te ge ven aan weduwnaars van vrouwelijke wet houders hebben B. en W. praeadvies uitge bracht. Zij meenen dat do Raad dc bevoegd heid mist aan deze categorie van personen pensioen te verzekoren. „DE ZIEKTE VAN WEIL"? Verdachte ziektegevallen te Hilversum en Bnssum. Hilversum, 23 Juni. De inspecteur van volksgezondheid Dr. .T. J. Th. Doyor te Hilversum deelt ons aangaande geruchten terzake van ziektegevallen to Loosdrecht het volgende mede: Zaterdag 13 Juni werd mij gerapporteerd, dat in de gemoento Naarden een geval van de ziekte van Weil was vastgesteld gewor den door de rioolrat Daar het jongetje bij wien de ziekte werd geconstateerd, te Loos drecht vanuit een bootje in het water was gevallen, zijn, in overleg met mij, bij de plassen vallen uitgezet. Prof. Schueffener te Amsterdam heeft zich bereid verklaard cm de gevangen ratten te onderzockon. In middels heb ik alle doctoron uit het district verzocht om mij van elk geval van lichte geelzucht onmiddellijk in kennis te stellen. Er werden twee gevallen aangegeven, n.l. 1 te Hilversum en 1 te Bussum. Het is zeer positief komen vast te staan/dat geen van beiden de ziekte van Weil mag worden ge noemd. De uitslag van het ondorzoek van Prof. Schueffener ben ik nog steeds wach tende; volgens de afspraak die ik met hem gemaakt heb, zal hij mij onmiddellijk van den uitslag op de hoogte stellen, waarna mijnerzijds zooals ik hem ook heb mede gedeeld aan de pers een communiqué zal worden verstrekt. Ik heb de pers om begrij pelijke redenen verzocht zich inmiddels van publicatie te onthouden. Tot ongerust heid is m.i. thans geen aanleiding. Mijn eigen kinderen zend ik, hangende het on derzoek, regelmatig naar Loosdrecht. KONINGINNEDAG TE BAARN. De feesten op 31 Augustus a.s. Baarn. In aansluiting aan het reeds eerder door ons gepubliceerde programma van de op 31 Augustus a.s. te organiseoren kinderfeesten, kunnen wij thans nog het volgende vermelden. Het Bestuur van het Comité Koninginne dag rokent ook dit jaar weer op dezelfde groote deelname als verleden jaar, toon bij na 1400 kinderen der lagere on uitgebreid lagere scholen aan de feesten deelnamen. Voor deze feesten zullen talrijke mooie prijzen worden beschikbaar gesteld. Des avonds zal ccn optocht worden ge houden met lampions, fakkels, auto's, re clamewagcns enz. In verband hiermede heeft het genoemde Comité zich reeds ge wend tot de Besturen der drie Midden standsorganisaties, met het verzoek hun leden op te wekken met een wagen aan de ze tocht deel te nemen en de medewerking to vragon aan fabrikanten van elders, die aan do Baarnsche winkeliers leveren. Ook is deelname opengesteld voor vereonigin- gen, hetzij met of zonder vaandels of ba nieren. Het Comité houdt zich ervan overtuigd, dat een algemeon kinderfeest op den ver jaardag van onzo Hooge Landsvrouwe de sympathie 'heeft van hot overgrootc deel der burgerij en rekent dan ook op de noo- dige financieele steun. Het Gcmeentobe- stuur heeft reeds zijn moreele en financi eele steun aan het Comité toegezegd. Per circulaire heeft hot Comité zich tot een aantal gegoede ingezetenon gewend om be schikbaarstelling van oen extra-bijdrage. Behalve deze bijdrage zal nog do finan cieele steun van do burgerij gevraagd wor den door middel van een collecte, die, be- houdons goedkeuring van Burgemeester en V/ethwidera, de volgende week gehouden zal worden onder leiding van mevrouw de wed. J. D. D. de Smit—de Heer. Onze bij den GIRO-DIENST aangesloten aboïiné's wijzen w\j op de bestaande gelegen heid om de abonnementsgelden voor het Amersfoortsch Dagblad leder kwartaal AUTO MATISCH van hun giro-rekening te .doen af schreven. Deze automatische afschrijving brengt met zich een besparing van incasso kosten, geen geloop met de kwitantie aan de deur en voor ons een vereenvoudiging van de administratie. Abonné's, die ons ingaande 1 Juli a.s. willen machtigen abonnementsgelden automatisch van hun postrekening te doen afschrijven, verzoeken wij opgave van hun naam en adres, opdat wij een machtigings-formulier ter invul ling kunnen toezenden. ABIVL AMERSFOORTSCH DAGBLAD PRIMA ADVOCAAT, BOERENMEISJES, BOERENJONGENS VOORBURGH, MASSA'S SCHILLETJE alsmods do bekende „OUDE KLARE" merk „Onwe Duils" 6 1 3.25 per Liter. Verkrijgbaar L d. Slijterij In Gedlstllloerd opgevoerd tol 72 cn 79 K M. Inschrijving en loterijen ten bate van de uitzending van Ne* derlandsche deelnemers De Olympische Spelen, die het volgend jaar te Los Angeles en Lake Placid (Win terspelen) zullen worden gehouden, mogen zich reeds lang verheugen in do belangstel ling van heel do wereld. In elk land zint men op middelen, om zoo goed mogelijk voor den dag te komen en hetzij door sub sidie van de overheid, hetzij uit particulie re bronnen brengt mon gelden bijeen om de nationale Olympische Comités in staat te stellen de uitblinkers in eiken tak van sport, goed voorbereid naar de Vcreenigde Staten te kunnen sturen. Het Nederlandsch Odympisch Comité heeft beseft, dat Nederland niet achter mag blijven. Zuid- en Noord Amerika hebben zoo krachtig meegewerkt tot het welslagen van dc Spelen te Amsterdam wij herin neren terloops aan den dubbelen eindstrijd van het voetbaltournooi tusschen Argenti nië en Uruguay dat het voor Nederland niet meer dan de plicht van het fatsoen is om te Los Angeles en te Lake Placid aan wezig te zijn, cn voor den dag te komen, zooals onze krachten dat veroorloven. Wat zouden de zakenvrienden van onze groote kooplieden, industrieclcn cn reeders daarginds aan de overzijde van den Oceaan er wel van zeggon, als Nederland nu zou wegblijven, als het in gebroke zou blijven te voldoen aan wat de nationale eer het ge biedt. Wij hebben zooveel vertrouwen in het Nederlandsche volk, on zijn overtuigd, dat een meerderheid prijs stolt op de handha ving van onzen goeden naam ten deze, dat wij met ingenomenheid gehoor hobben ge geven aan het verzoek van het Nedor- landsch Olympisch Comité om onzen steun te verleencn bij het verkrijgen van de noo- dige gelden, die de Nederlandsche deelno ming te Los Angeles en te Lake Placid mo gelijk moeten maken. De uitblinkers, die we hebben in verschillende takken van sport, behooren in staat gesteld te worden aldaar aan dc start tc verschijnen Bij de feestelijke opening van de Spelen der Xe Olympiade in de mooie Californische hoofdstad mag bij den optocht der naties de Nederlandsche vlag, getorst door een on zer sierlijkste athleten, gevolgd door dc bloem van onze sportwereld, hetzij mannen zoowel als vrouwen, niet ontbreken. Zij waaie daar feestelijk uit ter verkondiging aan heel de wereld, die daar vertegenwoor digd zal zijn, dat Nederland zijn plicht ge weten heeft, dat Nederland aanwezig is. Het Nederlandsch Olympisch Comité heeft gezonnen op middelen, om de noodige gelden bijeen te brengen. Er zal veel noo dig zijn; reis- cn verblijfkosten zijn hoog on ook al zal het N.O.C. zich ditmaal beperken tot do uitzonding van hen of haar van wit» men redelijkerwijze verwachten mag, dat zij een goed figuur zullon slaan, dan toch is er nog heel veel noodig. Het N.O.C. is over luigd met ons en met vele andere vooraan staanden in den lande, dat gezien de tijds omstandigheden, loterijen met daaraan ver bonden inschrijving, het beste middel is om eel geld voor dit doel te verzamelen, af komstig uit alle lagen van ons volk. Vijf commissies hebben van de Overheid toestemming gekregen tot het houden van loterijen in vijf districten van ons land, t.w. Noord-IIolland en in Zuid-Holland: voorts in Zeeland, Noord Brabant en Lim burg; verder in Utrecht, Gelderland en Overijssel on ten slotte in Friesland, Gro ningen en Drente. Elk district zal omvatten 16000 loten k 2.50. Er zijn 240 prijzen in elk district, n.l Automobielen 1, wherries 3, motorrijwielen 2, radio-toestellen 10, rijwielen 30, tennis rackets 30, zilv. cigarettenkokers 30, schaat sen 40, Gedenkboek Olympische Spelen 1928 40 en voetballen 54. Met dit plan hebben de volgende hccren hun sympathio betuigd; overtuigd als zij waren, dat alle landgonooten krachtig moe ten meewerken, om deze nationale loterijen te doen slagen teneinde het uitzenden van n ploeg deelnemers, die de eer van Neder land zal verdedigen, mogelijk te maken. Voor. het District UtrechtGelderland- Overijssel: Edo Bergsma, Enschedé; Mr. M. H. de Boer, Utrecht; N. Broekhuyscn, Baarn; M. J. Dijckmeester, Zutphen; J. A. de Goeyen, Arnhem; H. P. Gelderman, 01- denzaal; W. Graadt van Roggen, Utrecht; Mr. J. Huges, Arnhem; N. G. Jannink, En schedé; Mr. G. Jansen, Hengelo; J. Keppels, Hengelo; Mr S. J. R. de Monchy, Arnhem; W. Seharroo, Amersfoort; J. Schuitema ker, Almelo; Mr. M. Sichterman, Almelo; Dr. A. A. Smits, Enschedé; J. A. H. Stein- eg, Nijmegen; W. Stokvis, Utrecht; D. W. Stork Jr., Hengelo; B. H. Vos, Enschedé; N. X. Th. M. Vos de Wael, Oldenzaal; J. War ner, Zwolle; Mr. F. W. R. Wttewaall, Deven ter; J. J. van Wulfften Palthe, Almelo; B. J. YVijkamp, Baarn. INSCHRIJVINGSBILJET. in tc zenden aan het bureau van Nederlandsch Olympisch Comité LANGE VIJVERBERG 3 DEN HAAG Ondergcteekende wcnscht bij te dragen voor de Inschrijving OLYMPISCHE SPELEN 1932 voor een bedrag van gulden met zonder (naam) K( woonplaats) levering van loten. doorhalen wat niet gewenscht wordt. Koopman geslagen door Malfroy> Men schrijft ons d.d. 23 dezer uit Londen Bijzondere verrassingen leverdo de twee de dag van Wimbledon niet op. Bewezen wordt dat al direct door het feit, dat alle uitgezondorde spelers, nu nog miar zeven, hun wedstrijd op regelmatige wijze kon den winnen! Wt onze langenootcn botreft, ccn goede prestatie was het van Koopman, om C. N O. Ritchie in vijf sets te slaan. Aanvanke lijk zag het er al zeer donker voor den Am sterdammer uit. Regelmatig wist de onver stoorbaar spelende Engelschman de pun ten bijeen te garen, tegen het phle.gmatieke vin zijn tegenstander werd hij dermate ge ïmponeerd, dat zijn wedstrijd na twee sets eigenlijk moreel reeds verloren scheen. Doch wonder boven wonder wist hij het 6pel van Ritchie le breken, cn toen eenmaal een set gewonnen was, ging liet rustiger en met drie een 63 set sleepte Koopman do match uit het vuur. Overigens ccn zeer verdien stelijke prestatie van hem. Ook Knottonbelt vocht voor wat hij waard is. De kleino pittige Nourncy, dio we al menigmaal op dc Amsterdamsche banen hebben zien 6pelon, speelt zich I ingzamer- hand op deze grasbancn in, al heeft hij voor de overwinning ditmaal hard moeten vechten. Reeds in den eersten set wa6 vol op spanning en al verloor de Hollander deze met 10—8, hij liet zich niet ontmoe digen en gaf in don tweeden den Duitscher geen kans. Jammer was het dat hij zoo verslapte in den derden set, internationale routine zegt toch wel heel veel, en al trachtte hij door uitstekend, taai en varlee- rend 6pei in den vierJen 6ct met moeite om het two sets all te miken, met 11—9 moest hij zich ten slotte geslagen geven. Nourney speelt nu in de volgende ronde tegen den Amerikaan A. Shields, waartegen hij wel geen kans zal hebben. Van de andere uitslagen in het hceren- enkclspel zijn nog vermeldenswaard de re gelmatige overwinning van Bunny Austin, Sharpe, van Rijn, Wood, Perry, Boussus en Brugnon, terwijl Borotra nog al moeite had met Brown en ook Lott n i twee harde sets eerst zijn tegenstander Landry had gebro ken. Het dames-enkelspel is vandaag begon nen. Een teleurstelling voor ons wa6 na tuurlijk de nederlaag van mevr. Dros— Canters tegen mevr. Kirk. Hoewel het ver loop niet zonder strijd was, werd de twee setsoverwinning volkomen regelmatig ver kregen. Van de andere partijen viel het uitste kende spel van Betty Nuthall op, terwijl Mile d'Alvarez en Cilly Aussem gemakke lijk in de volgende rondo kwamen. Londen, 24 Juni. (V.D.) In het hoeren- enkelepel sloeg Malfroy onzon Undgenoot Koopman met 7—5, 63, 64. De wedstrijd om het kampioenschap De wedstrijd om het kampioenschap van den Utr. Prov. Dombond vordert thans snel, tc moer, wijl gedurende de finale twee ron den por week worden afgeworkt. In de 3de klasse is de kampioen reeds aangewezen. L. Bergveld (Ons Genoegen) is in deze af deciing de gelukkige. Wat de le en 2c klasse betreft, is de eind strijd in vollen gang. De uitslagen van de beide oerstc ronden luiden als volgt Ie klasse: W. Kliphuis—Mantel (U.D.G.)— D. de Zwart (O.G.) 2—0 A. G. de Zwart (O.G.)—A. P. Bey (A.D.V.) 2—0 P. W. C. v. Bameveld (U.D.G.)- L. F. v. Santen Kolff (U.D.G.) 0-2 W C. J. Swanenburg (U.D.G.)— E. de Nooy (U.D.G.) 20 A. P. Bey (A.D.V.)—'W. Kliphuis— Mantel (U.D.G.) uitgesteld. L. F. v. Santen Kolff (U.D.G.)— A. G. de Zwart (O.G.) 0—2 W. C. J. Swanenburg (U.D.G.)— P. W. C. v. Bameveld (U.D.G.) 1—1 D. de Zwart (O.G.)E. dc Nooy (U.D.G.) 1—1 2e klasse: W. A. Hogcweg (U.D.G.)—H. Bak- ker Jr. (Soest) 1—1 A. v. Oosterom (O.G.)C. J. de Boer (Soest) 20 L. W. Bergveld (O.G.)A. Kooymans (O.G.) 1-1 A. v. Oosterom (O.G.)W. A. Hoge- weg (U.D.G.) 2-0 L. W. Bergvold (O.G.)—H. Bakker Jr. (Soest) 02 A. Kooymans (O.G.)—C. J. do Boer (Soest) 2—0 3c k 1 asse (8e ronde): J. v. d. Haar (U.D.G.—W. H. M. Schamhnrdt (U.D.G.) 11 J. Bakker (U.D.G.)—II. L. Sigtcr- mans (O.G.) 02 G. v. d. Wilt Jr. (U.D.G.)—A. G. v. Vliet (U.D.G.) 1—1 G Berkhoudt (U.D.G.)L. Bergveld (O.G.) 0-2 Voorts de uitgesteldep artij H. L. Sigtermans (O.G.)W. H. M. Schamhardt (U.D.G.) 20 In dc le klasse is de stand A. G. de Zwart 2 20—0 W. KliphuisMantel 1 100 W. C. J. Swanenburg L. F. v. Santen Kolff P. W. C. v. Bameveld E. dc Nooy D. de Zwart A. P. Bey Dc stand is dc 2e klasse luidt A. v. Oosterom 2 200 H. Bakker Jr. 2 A. Kooymans 2 L. W. Bergveld 2 0—1—1 1 0,50 W. A. Hogcweg 2 O-l—l 1 0,50 C. J. de Boer 2 0—0—2 0 0,— De rangorde in do 3o klasse ls als volgt 8 O-l—l 13 7 3—i—O 10 8 3-3-2 9 6 3-1—2 7 6 2—2—2 6 6 2—2—2 6 6 2—2-2 6 7 1—1—5 3 6 0—0—6 0 1-1-0 1—0—1 2,— 1,50 1,— 2 2 2 0-1-1 1 0,50 2 0—1—1 1 0,50 2 0-1—1 1 0,50 1 0-0—1 0 0,— 1-1-0 1-1-0 2,— 1,50 1,50 L. Bergveld A. G. v. Vliet W. H. M. Schamhardt H. L. Sigtermans J. Bakker J. v. d. Haar G. v. d. Wilt G. Berkhoudt H. Eernst Vrijdag 26 JtinL Hilversum: 6.43—7.00 Ochtendgymnastiek o.l.v. den heer G. Kleerckopcr. 7.30—7.45 Ochtendgymnastiek o.l.v. den heer G. Kleerekoper. 8.01 Gramofoonmuziek. 10.00—10.15 Morgenwijding. 10.15 Voordracht door Fred. Koolbergen. Fragmenten uit „Cclbriovcn", Wies Moens. 10.30 Voor de zieken. Br. Broekhoven, vi ool. Johan Jong, piano-begclciding. Ferd. Koolbergen, voordracht. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.01—2.00 Het Omroop-Orkest onder lei ding van Nico Treop. 2.00—2.30 Schooluitzending. 2.30—4.00 A.V.R.O.-Kwartct o.l.v. Dick Groeneveld. 4.01 Orgelspel door Johan «Jong op het V.A.R.A.-orgel. 4.30 „Na Schooltijd". Knutselwerkjes voor kinderen door mevr. A. de Beer-Klomp. Onderwerp: Mandje van ansichtkaarten. 5.15 Vooravondconcert door het V.A.R.A.- Orkest o.l.v. Hugo de Groot, 5.45 Zang en Piano. Elize de Haas, zang. Johan Jong, piano-begeleiding. 6.05 Vooravondconcert. (Vervolg). 6.30 Toespraak door den heer S. Broek man, secretaris van den Ned. Arbeiders Sport Bond. Onderwerp: „De Arbeiders en de lichamelijke opvoeding' 6.45 Vooravondconcert. (Vervolg). 7.15 Actueel allerlei uit do arbeidersbewe ging te verzorgen door het Ned. Verbond van Vakverecnigingcn. 7.30 Vooravondconcert. (Vervolg en slot). 8.00 Weekuitzendlng. Gocthe-avond. Lie deren van Schumann en Wolf. Sprekers: Albert van Dalsum (Amsterdam). Dr. J. C. A. Fetter (Rotterdam). Muzikale medewer king van: Caroline Castendijk, zang. Hans Schouwman, piano. 8.01 Lezing. Onderwerp: Rusland. Spre ker: Albert van Dalsum. 9.00 Cursus. De zedelijke en religieuse beteekenis van het Wilhelmus. 2e voor dracht. Spreker: Dr. J. C. A. Fetter. 9.30 Concert. Hugo Wolf (1860—1903). 10.00 Persberichten van het Vrijzinnig Godsdienstig Persbureau. 10.05 Persberichten Vaz Dlas. 10.15 Serie fragmenten en verhalen. 10.45 Gramofoonplatenconcert. 11.00 Gramofoonmuziek. Huizen. 8.008.15 Schriftlezing. 8.15—9.30 Morgenconcert. (Gramofoonpla- ten). 10.30—11.00 Korte Ziekendienst te leiden door Ds. J. II. J. Romme. 11.0012.00 Gramofoonplatenconcert, 12.1512.30 Gramofoonmuziek. 12.30—2.00 Middagconcert II. Hermann, viool. T. G. v. d. Haar, viool. H. v. d. Horst Jr., cello. Mevr. R. A. v. d. IIorst-Bleokrode, piano. 200.—3.00 Programma van Fransche Com ponisten. (Gramofoonplatcn). 3.00—4.30 Concert. Mevr. Grota de Knegt- ter Haar, sopraan. Louis de Ruyter, viool; Mej. Rie Boute, piano. 4.301.45 Gramofoonmuziek. 5.00—5.30 Causerie over: „Een schemer lampje" (op verzoek) door den heer H. J. Steinvoort, tc Hilversum. 5.30—6.30 Orgelconcert vanuit de Wester- kerk, te Enkhuizen, te geven door den or- golist R. G. Crovecoeur. 6.307.00 Bozoek van den Radio-Dokter. 7.00—7.30 Causorie over: „Riddersporen en andere in Juni bloeiende vaste planten", door den heer H. J. Horwig. 7.458.00 Gramofoonmuziek. 8.00—9.00 Concert te geven door „Alme- lo's Christelijk Mannenkoor" oJ.v. A. E. P. Sommer. Piano-begeleiding van Mej. Geels. 9.009.30 Spreker. De heer A. J. L. Looy- en te Valkenswaard. Ondorwerp: „Visch- ziektcn cn hun behandeling". 9.30—10.45 Concert, te geven door het Vrij willig Muziekkorps le Half Reg. Huzaren te Amersfoort o.l.v. Kapelmeester M. Klij- ncn. 10.4-511.30 Gramofoonplatenconcert.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7