T DE AUTOTOCHT MET DE AMERSFOORTSCHE OUDEN VAN DAGEN OP A.S. ZATERDAG KOE WORDT AMICITIA VERBOUWD? Stadsnieuws NUTSSPAARBANK Enkele belangrijke mededeelLigen voor ben, die hun Auto voor dezen tocht beschikbaar stelden. 11 ER KOMEN BELANGRIJKE VERBETERINGEN De financieele regeling De resultaten van 1930 overtref' fen vrijwel in alle ops zichten die van vorige jaren de belangstelling van do zij do der school kinderen nog grooter dan vorig Jaar, zoodat men zeer vermoedelijk de tcntoonstelling- ruimte zal moeten uitbreiden. EEN NIEUWE VEREENIGING. Tan Sigarenwinkeliers. Naar men ons mededeelt heeft gister avond in Hotel De Zwaan alhior een ver gadering plaats gehad van eenlge sigaren winkeliers te dezer stede. In doze vorgade- riDg is besloten een neutrale verecniging van sigarenwinkeliers op te richten. MIDDELBARE HANDELSSCHOOL hel verleden behooron. Er zullen rond het tooneel vijf kleedkamers worden gebouwd welke alle op het tooneel uitkomen, waar door het loopon door gangen, zooals thans nog noodig is voor de artieston, wordt voor korncn. Voor het geven van concortcn wordl een afzonderlijke losse kocpol gebouwd welko bij concertavonden op het tooneel kan worden geplaatst, terwijl er vóór hel tooneel nog een orchestruimto zal worden ingericht, welke bij het opvoeren van ope ra's zeer goedo diensten zal kunnen be- wijzen. Tcgon den achterwand van de zaal zal een balcon worden gebouwd, dat. aan 167 bezoekers plaats zal bieden. De nieuwe zaal zal V/% meter breeder en 2 meter dieper worden dan do bestaan de. Hierdoor zal hot trottoir van Amicitia aan do zijde van de Arnhemsche Poortwal moeten verdwijnen, daar men aan de voor zijde het gebouw op denzelfden afstand van do beek moet laten omdat het karakter van plantsoen daar niet verloren mag gaan De bestaande vcstiairo zal worden vcran derd in een hall, waarin zullen komen de trap, welko toegang geeft tot het balcon lor tooneelzaal, alsmede de toiletten. De kegelbaan, welke thans links van den in DE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Voor den autotocht voor oudon van dagen op Zatordag a.s. ontvingen wij nog de vol gende gift: No° zoo klein Toch zal ze steeds Onmisbaar zijn! Hierdoor wordt niet minder dan een ruimte van 80 vierkante meter gewonnen. Het ligt in do bedoeling om bij drukke vooretellin gen zoowel het eociëteitelokaal als de veran da als foyer te gebruiken. De nieuwe zaal zal voorzien worden van nieuw meubilair en een goed ventilatiesy steem. Het gehoelo gebouw, ook de veran da's zullen verwarmd worden door middel van centrale verwarming. Nu nog enkele bijzonderheden betreffende het financieole gedeelte. Do goheele verbou wing zal ten hoogste komen op een bodrag van 180.000.-. Men zal zich afvragen hoe men zich voorstelt deze 60m bijeen to krijgen. Mon stelt zich dit als volgt voor: gang is, wordt naar dc andere zijde ver plaatst en zal dus aan den kant. van de Arnhemsche6traat worden gebouwd. Op de plaats, waar thans de kegelbaan staat komt een kleine hall en daarachter de vestiaire welke de verbinding vormt tusschen de kleine en groote hall. Deze vestiaire zal al leen zijn voor de bezoekers van de boneden zaal, daar voor de balconbezoekers oen af zonderlijkc vestiaire boven zal worden in gericht. In de kleine hall zullen komen de loketten, een uitgang voor de voetgangers aan de tuinzijdo, benevens een uitgang naar de zijde Arnhemscho Poortwal voor hen. die per voortuig Amicitia bezoeken. Voor do balconbezoekers zal eveneens een uit gang aan de zijde Arnhemsche Poortwal worden gemaakt. De foyer zal bij deze verbouwing ook een verandering ondergaan. Het rijwielberg plaatsje, dat thans rechts van den ingang is. zfti bij de foyer worden getrokken, u*aar door een rechthoekige ruimte wordt ver kregen. In de sociëteitszaal zal een parket vloer worden gelegd, speciaal met het oog .»p de eventueel tc houden bals. Over de geheelc lengte van het sociëteitslokaal zal aan dc plantsoenzijde een glazen veranda worden gebouwd, ter diepte van 4 mete»- le. Door een le hypotheek van 60.000.—» 2o. Door een 2e hypotheek van 35.000 van gemeentewege, waarbij de gemeente varant is voor do eigen rente. 3o. Door een obligatielening, groot t 60.000,— A Wi procent, waarvan dc ge meente VA procent garandoert. uit te gevon aandeelen van 250 A 5 procont 4o. Een aandeclcnkapitaal, groot 25.000 niét voorbesprckingsrccht. Hot is de bedoeling het geheel in 40 jaar af te lossen. Indien hot geld niet mocht, binnenkomen, kan dc verbouwing geen voortgang vinden. Aan het einde van dit jaar zal de kegel baan worden verplaatst en begonnon wor den met den aanbouw van do nieuwe ves tiaire met het entrëc, alsmede met het uitvoeren van verschillende herstellingen aan het bestaande deel van het gebouw. Met den bouw van de nieuwe zaal en hot tooneel zal in Maart 1932 eon aanvang wor den gemaakt, opdat In September 1932 alle# gereed is Hierboven gevon wij een afbeelding van den voorgevel van hot gebouw zooate dit ontworpen is door de architecten Jon en Theo Stuivinga uit Zeist. wij ontvingen van de Nutsspaarbank al hier het jaarverslag over 1930. Hieraan ont- leenen wij het volgonde: De resultaten van het afgeloopen jaar overtreffen weder vrijwel in alle opzichten die van vorige jaren. Het kapitaal van in leggers overschreed daarbij de vier mililoen gulden: op 31 December bedroeg het tegoed 1.590 000 tegen 3.600 000 op 1 Januari Deze toename van 990.000 laat de hoogste van de laatste tien jaren ver achter zich (n.l. 547.000 In 1926). De omzet welke in 1929 voor het eerst boven de tien millioen gulden kwam. steeg in 1930 reeds boven de dertien millioen. Ook het aantal inleggers feitelijk de „soliedste" basis van het spaarbankbedrijf toont een record netto toename van ruim 1800 waardoor op het einde van het jaar rond 13000 inleggers waren ingeschreven Dat bij deze hooge accrescijfers het onkos- tenbedrag ver ten arhter blijft wordt zeer verheugend genoemd: de stijging hiervan bedraagt slechts 9%. tegen bijv die van het aantal inleggers 17% Uit dit achterblijven van het onkostencijfer in het algemeeno groeiproces van het bedrijf meent men te mogen concludeeren dat het streven om te komen tot de meest rationcolc werkmetho den effect sorteert. Bij het schoolsporen viel een toeneming op te merken. Niet minder dan 4.920 60 werd in het afgeloopen jaar op de scholen gespaard. Bedrijfsresultaten. De bruto winst bedroeg 73.383.27, de netto winst 40.340.03 (v. j. 31.845.59) waar aan de volgende bestemming werd gegeven: aan het pensioenfonds is 4 000 toegevoegd alsmpde 649.96 voor 1 jaar rente A 1% over het saldo per 1 Januari 1930. Op kluis loketten is ƒ3.300 en op gebouwen ƒ3.000 extra afgeschreven waarna de rest ad 29.390.07 is overgebracht naar dc reserve: het totaalbedrag van reserves en waarborg kapitaal is thans gestegen tot 219.81973 De balans per 31 December j.l. gaf aan inkomsten en uitgaven een totaal aan van 4.798.965.58. De verlies en winstrekening sloot met een totaal aan inkomsten en uitgaven van 73.383.27. ONHEBBELIJK MOTORRIJDER. Tot 2 X 100 boate en 1 jaar ontzegging veroordeeld. De Utreclitsche rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen den vee houder uit Woudenberg die op den Doorn scheweg bij de Lcusderhei op Hemelvaarts dag een mei6je heeft aangereden en ernstig verwond en daarna direct is doorgereden Deze onhebbelijke motorrijder zal voor zijn schandalige handeling 2 X 100 boete moe ten betalen, terwijl hem bovendien de be voegdheid voor het besturen van een motor rijwiel is ontzegd voor den tijd van 1 jaar FLORALIA-TENTOONSTELLING. Van 24 tot en met 27 Augustus. Naar wij vernemen zal de Floral ia ten toonstelling dit jaar van 24 tot en met 27 Augustus worden gehouden Dit jaar is Uitslag van het eindexamen. Voor het eindexamen van de gemeentelij ke Middelbare Handelsschool met 4-Jari- gen rursus alhier zijn geslaagd: Hermania Dijkhuizen, Elisabeth Fröger, J v. d. Geest, I. Hammelburg, Berendina Hanselaar. J. H. Jans, Kropveld, J. La- seur, Catharina A. Mestag. Alida C. Ruiten beek, K. J. Versteeg en A P. Vielcers. Af- gowezen: twee. SOEFIBEWEGING Men verzoekt ons te melden, dat de Eero- diensten der Soefi Beweging te dezer stede gedurende de meanden Juli en Augustus niet gehouden worden, aangezien het gees telijke centrum van de Soefi Beweging te Surcsnes bij Parijs is geopend. De hervat ting zal nader bericht worden. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in de zvNcminrfchting alhior bedroeg hedenmor gen 67 graden. Diploma's. Het diploma werd behaald door Josje Aghina en mej. B. Stcckmann. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maria Thoresia, d. v. Jacobus Wagoner en Maria Helena Cecilia Aben. Ovorledcn: Grada Christina van der Hei den, oud 70 jaar, echtgenoote van Karei Jacobus Kerling. Albertus Floor, oud 36 joar. Jan Willem Huisman, oud 3 dagen. Jan van der Veer, oud 39 jaar, echtge noot van Maria Zwart. TEGEN DE STOFPLAAG. De gemeente-reiniging strooit choorcalcium voor de stofbe- strijding. Het zal gisteren ongetwijfeld velen zijn op gevallen, dat de gemcentereinlging op ver schillende wegen van onze stad een witte stof heeft laten strooien, waar men later weer water over heeft gesproeid. Het was toch nu heusch geen salpeter om de sneeuw te doen smelten. Integendeel, het was nu om het resultaat Tan de warmte en den wind, het stof te bestrijden. Men strooit daarom over de wegen, waar veel au to-vér- keer is, een hoeveelheid chloorcalcium, waardoor deze voor con paar maanden stof vrij worden. Vooral in onze stad, waar men behalve den stadéverkeersdienst een zeer druk verkeer heeft van auto-bussen en tou ringcars, van doortrekkende auto's en mó toren, is een dergelijke maatregel zeer toe tc juichen. Welke wegen nu het voorrecht hebben om van de stofplaag bevrijd te worden? 1-Iet zijn de navolgende: Smallepad, Van Persijnstraat, Wijers- straat, Brouwerstraat, Snouckaertlaan, ütrechtscheweg tot aan den theetuin, Korte Bergstraat, Vlasakkerwcg, Stationsplein, Koninginnelaan, Berkcnweg, Appelweg plein, Westeretraat, Leusderwcg, Juliana- plein, Arnhemscheweg tot aan den spoor wegovergang, Bisschopsweg, Pauwstraat aofè'êchf?voogys>hefy)pooepjche- oodehvwi oasek •op ZAfMOAff 6-Jou fH H-ooouQ.. .-«.6.4S- Bl-46 - 55 J<°\. -s6- 65- J »MNMI iMIUIMMMtMpilM •*ÖT - •KAP a uWae- ^-Aoio'i LEOÓOEOWBS' OP5TELUN Q-. VAM. Ot Aofo't)- Zooals wij reeds eerder gemold hebben, zal as. Zaterdagmiddag een autotocht wor den gemaakt met de Amorsfoortóche ouden van dagon. Het aantal auto's, dat het co mité voor de organisatie van dezen tocht beschikbaar heeft gesteld, is van dien aard, dat hot geheelc plan ten uitvoer kan wor- ien gebracht. Ruim 180 oudjes zullen oen zonnigen middag beleven! Ook de ontvan gen giften stellen het comité in staat den cudjes tijdens don tocht een verrassing aan te bieden Dat het comité ook bil voorbaat uil naam van de Amersfoortsehe ouden van dagon dankbaar is voor de groote mede werking der ingezetenen, bohoeft zckei geen betoog. Kr is nu nog maar één wensch n.l. dat het Zaterdagmiddag mooi weer is Don lochtgcnooten is dezer dagen een een voudige reisbeschrijving ter hand gesteld, Helllgenbergerweg, Hof, Auto-park, Soester- weg en Oude Soestorweg Zooals u ziet, zijn het In hoofdzaak de wegen, waar de stadsantobussen passeeran. In totaal zullen 20.000 K.G. chloorcalcium worden rondgestrooid. EINDEXAMEN RIJKS H. B. S. Voor het eindexamen der Rijks Hoogarc Burgerschool met vijfjarigen cursus alhier zijn geslaagd voor het diploma A de dames U. Kruit, K .Langelaar en J. Vink, allen alhier, cn de heer I. Stip, uit Vecnondaal. Afgewezen géén. AANBESTEDINGSNIEUWS. Door den stadsarchitect werd aanbesteed bestek no. 6' Het, bouwen vun een bode- woning en uitbreiding van kantoor „Bevol king", onderdeel van het Raadhuis. Het resultaat was als volgl Joh. van Keulen 18.880, N. J. de Wit 10.456, W Hecro 19.600, G. C. Hienc- kamp 19.722. C J. Kuntz 19.900, H. Bar- ten 20.213, W Bunnik 21 400, Aann.- bedrijf P Beijcr en Schreuder 21.400, v. Gcndercn, te Soest, 21.400; M. Henn 21.888, v. Dorth's Aann. Mij 22.722, H. Groen 22.880, E. Kwant 23.600. De an deren alhier. zoodat zij zich reeds vooraf kunnen orlèn- loeren. Voor de autobezitters laten wij hier nog enkele bijzonderheden volgen betreffende de opstelling van den 6toot. De reünie der ledige auto's is bepaald op a.s Zaterdag middag te 1 uur op het Borneopleln en op den Kapchveg en voor zoover noodig in de Pieter Bothlaan. De wagens gonummerd 1 tot en met 10 stellen zich op langs de Zuid zijde van het Borneopiein. dus aan die zijde, welko parallel loopt met de Celebee- slraal De auto's 1 tot en met 20 vinden hun plaats aan de Westzijde van het Borneo piein. d.w.z tusschen de Genestetlaan en don Kapelweg. De overige auto's stellen zich op langs den Kapolweg cn wel ajs volgt: 21 tot en met 30 tusschen Borneopiein en Van Effenlaan. 31 tot en met 35 tusschen v. Effenlaan en Coornhertlaan. 36 tot on met 45 tusschen Coornhertlaan en Brederolaan. 46 tot on mot 55 tusschen Brederolaan en Borgerlaan. 56 tot on met 65 tusschen Borgerlaan en Marnlxlaan 66 on hooger op de Pieter Bothlaan. Zij, die do auto's rijden, worden dringend verzocht vooral vroegtijdig aanwezig te zijn, opdat de colonne zich om 10 minuten over één zich in bewoging kan zetten om de oudjes of te halen On de te rijden route komen wij in ons blad van Vrijdag nog nader terug. PROPAGANDAOPTOGHT A. B. V. L. O. De gymnastlekvercenigingen, welke bij den A. B. V. L. O. zijn aangesloten, houden zooals reeds gemeld is op Donderdag 9 Juli een propagandaoptocht door de stad. Dez? optocht begint om half 8 bij de Rijks H. B. S., terwijl de verecniglngen zich om zeven uur opstellen. De volgorde in den stoet word na loting aldus vastgesteld: 1. Jahn, 2. Jonge Kracht, 3. Excelsior, 4. Victoria, 5. Arb Sportbond, 6. St. Hubcrtus cn 7. W.ilhel mina. Eenigc muziekkorpsen zullen den optocht meemaken. ONDERWIJZERSAKTE. St. AgneskweekschooL 4e (laatste) groep. Geslaagd de dames E. J. Petri's, Den Bosch; C. M. Pronk. N'aarden; C. G. Schoen maker, Borne; W. E. M. Wassenberg, Haar lem; J. M. C. Zaal, Voorburg. Afgewezen geen. M.-H. Vorigo verantwoording VEILING. 1.- 174.25 Totaal 175.23 Do uitslag van de veiling van vaste goa- dcren, gisteravond ten overstaan van nota ris Jobs Knoppers in „de Zwaan" gehou den, is als volgt: Perc. 1. Heerenhuis, Westsingel no. 40, aan A. C. Beijer voor 7600 Perc. 2. Woonhuis, Westsingel no. 32, aati J. D Lammors van Buoren, voor 1750. Perc. 3, winkelhuis. Hof no 20, aan W. van Haselen P Hzn., voor 4200. Perc. 4 fot cn met 8, bouwterrein aan den Hoogeweg tegenover „Vinkcnhocf", aan A. Doornekamp, voor 7250. Al is het Keitje Een zaal voor 800 bezoekers en een tooneel dal 1maal zoo groot L wordt als het bestaande Het is er nu eindelijk van gekomen dat na veel conferenties en na veel geteeken, het huidige gebouw van „Amicitia" oen grondige verbouwing zal ondergaan. De plannen zooals zij naar ontwerp van de ar chitecten Jan en Theo Stuivinga uit Zeist door het bestuur van de socifttelt Amicitia aan ons gemeentebestuur zijn voorgesteld, hebben ook dc instemming gevonden van onzen stadsarchitect. Ir. J. 3. v. d. Tak Jr. Toen wij dan ook dezer dagen, den secre taris van het Amicitia-bestuur, den heer H. F. Vcetell, verzochten ons een en ander om- tront de verbouwing to willen medcdoolon wees deze mot nadruk op dc welwillend heid welke het gemeentebestuur, dc stads architect en onze gemecnte-socretaris bij de voorbereidende werkzaamheden hebben bo toond. Nu het voorstel van B. on W. tot steun verleening bij den verbouw van Amicitia door den raad gisteravond is aangenomen men zie ons raadsvcrslag, zullen wij hieronder een korte uiteenzetting geven van hetgeen in do toekomst mot het gebouw Amicitia gaat gebeuren. In de Zeretc plaats zal er een loonoelzaal worden gebouwd, welke plaats biedt aan S00 bezoekers en een tooneelrulmtc zal be vatten van 125 vierkante meter, terwijl net huidige looneel 6lechts een oppervlakte heeft van 80 vierkante meter. Het tooneel zal bovendien een toonceltorcn krijgen voor het opbergen dor requlsielen, hetgcon het spoedig verwisselen van décors zal ten goe de komen. Hierdoor zal het gebonden zijn aan de opvoering van alleen dio stukkon. welke weinig décorverwis6eling eischen, tol

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 2