AH ERSFOOEfflSCH DAGBLAD DE BRAND VAN ONS PAVILJOEN Feuilleton Woensdag 1 Juli 1931 -DE EEMLANDER- 30e jaargang No. 1 KORTSLUITING UITGESLOTEN „Reusachtige lucifers" WILLEM GROENHUIZEN JUWELIER ACHTERSTELLING VAN INLANDSCH HOUT UIT PARIJS De geheele brand duurde iets minder dan drie kwartier Het is een groot woord, doch het kan onmogelijk anders beschouwd worden dan als een nationale ramp. Niets, maar dan ook niets is overgebleven van de grandiose schepping van de architecten Zweedijk en Moojen, niets is er over van al die pracht, die de bewondering en eerbied afdwong van een ieder, die dit paviljoen heeft be zocht. Tegen half vijf werd de brand ont dekt, er kan bijna niet gezegd worden, dat de brand werd ontdekt, want van alle kan ten laaide het vuur op, de vlammen scho ten ten hemel, als ware een reusachtige krant in brand gestoken. De geheele brand duurde slechts iets minder dan drie kwar tier, want om 5 uur reeds stortten de 50 meter hooge torens met een donderend ge weld naar beneden. En heden is er slechts een kaal terrein, waarop een partij rooken- de asch ligt, die nog steeds door de brand weer wordt nat gespoten. Slechts de linkerzijde, waar het particu liere paviljoen, het zee-aquarium en de too- neelzaal liggen, werd gespaard, overigens bestaat er van de geheele schepping niets meer. De kantoren, de teekenkamers, alle plannen, het is alles vernield en er zal ook nooit worden uitgevonden, waaraan deze verschrikkelijke ramp is te wijten. Er wordt van Fransche zijde gesproken van kortslui ting. Het is uitgesloten, want tot vijf uur, het moment, dat de torens ineenstortten, brandde het licht in het hoofdgebouw, brandden de lichten in de restaurants, die op enkele honderden meters van het hoofd gebouw zijn gelegen, doch die niettemin voor hun electrisch licht op dezelfde cen trale zijn aangesloten. En hoe ware het mogelijk, dat kortsluiting de oorzaak was, indien zooals het geval was, het gebouw te gelijkertijd van alle zijden branddde? Het is uitgesloten, zeggen wij nogmaals, ofschoon wel nooit zal worden uitgevonden wat de oorzaak was. Alles kan de oorzaak zijn, het is welbeschouwd onverantwoordelijk om kunstschatten, die niet te vervangen zijn in tentoonstellingsgebouwen van deze constructie een plaats te geven., Bij de opening 'van het gebouw' was ik met den architect Zweedijk achter de scher men, zag*ik de naakte constructie, die aan de zijde, die voor het publiek bestemd is, bedekt is met pleister, pleisterornamonten, die met in gips gedoopte bundels vezel wor den bevestigd. Achter de schermen evenwel ziet men niets dan hout, hout en nogmaals hout De enorme torens werden geschrnacd door enorme balken, die van den grond af rechtstreeks doorliepen tot het allerhoogste punt van de torens. Reusachtige lucifers, die eenvoudig als geleiders dienen voor het kleinste vonkje vuur. Het geheele dak uit kleine plankjes, de verbindingen van hout, alles geconstrueerd uit brandbaar materiaal en daarin geeft men plaats aan museum stukken, die men in bruikleen heeft gekre gen. Ik weet het het heeft weinig nut, nu een maal de ramp voorbij is, hierover te spre ken, maar wat zullen de gevolgen zijn voor do tentoonstelling. Het zal tot nadenken stemmen en wellicht zullen vele landen stukken terug trekken, alvorens een twee de onheil zich voordoet. De brand van Hol land heeft eveneens den brand over doen slaan naar het veel verder gelegen paviljoen van Palestina en een klein restaurant, die in vlammen opgingen. Gelukkig vallen er geen menschenlevens te betreuren, ofschoon de commissaris-gene- raai, de heer Moojen en zijne echtgenoote, die achter het gebouw hun woning hadden, uit het raam moesten ontvluchten. De chauffeur van den heer Moojen wist zich ternauwernood te redden. En de arme Balineezen, die in het dorpje achter het hoofdgebouw hunne slaapplaat sen hadden, moesten zich in den killen och tend in veiligheid brengen, ofschoon doze gebouwen gelukkig niet werden aangetast De wonderschoone Mendoet-tcmpel, alle schatten, die door het Bataafsche Genoot schap en het Lcidsch Museum werden af gestaan, alles ging verloren, zoo ook de prachtige wandschilderingen van Sayers en Paulides, de dierama's van Eland, die voor Chicago bestemd waren en een verzameling van schitterende oude zeekaarten, die zich in de Maritieme afdeeling bevonden. Ook de heer Moojen, die toen het Koloniaal In stituut en het Lcidsch Museum slechts een gedeelte van de eerst toegezegde stukken toezond, in de hall van het hoofdgebouw een groot gedeelte van zijn eigen verzame ling weefsels en krissen ten toon spreidde is zwaar getroffen. De oude beeldhouwwerk jes, de schitterende wapenen, meestal ooesaka's, zullen nooit kunnen worden ge remplaceerd en wat ook een assurantie- maatschappij mag vergoeden, dit verlies is nooit goed te maken. Een vreemde omstandigheid is nog, dat gisteravond tegen twaalf uur een brand alarm werd gemaakt en de „pompiers" ver geefs zich bij het paviljoen meldden. Een weggegooide sigaret is uitgesloten, daar het gebouw des avonds om zes uur wordt geslo ten en een begin van brand dan kort daar op zou zijn moeten uitgebroken. Wat precies verloren is gegaan weet men nog niet. De heer Moojen noch één der an dere autoriteiten waren heden te bereiken, daar zij doende waren voor zoover moge lijk een onderzoek in te stellen naar de eventueele oorzaak, een onderzoek, dat zoo als ik reeds herhaald opmerkte, volkomen nutteloos zal blijken. Gelukkigerwijze had den de musea in Holland nog niet alles ge zonden, dat beloofd werd. De hoer Moojen was juist kort geleden nog naar Holland gegaan om op spoed aan te dringen. We mogen dankbaar zijn, dat de laatste zen dingen nog niet gearriveerd zijn en deze althans gered zijn. Wat wederopbouw aangaat, niets is on waarschijnlijker. De plannen zijn verloren gegaan, men heeft meer dan acht maanden hard gewerkt, hoe is het mogelijk nog wat te doen? De Internationale Koloniale Ten toonstelling te Parijs is voor Holland beëin digd, beëindigd op de meest tragische wijze en de tentoonstelling mist het schö-.'mste gebouw, dat te Vinccnnes werd gebouwd. Parijs, 28 Juni 1931. A. P. VERDUISTERING DOOR EEN POSTAMBTENAAR, Amsterdam, 30 Juni. De Haarlem- sche Rechtbank veroordeelde destijds den besteller der posterijen J. D. to Haarlem wegens verduistering tot tien maanden ge vangenisstraf. De ambtenaar had zich uit een postzak eenigo aangeteekende stukken toegeëigend, waarin voor pl.m. 15.000 aan contanten en eenige effecten bevatten. Veer tienduizend gulden werden bij D. terugge vonden, de effecten had hij verscheurd. De officier kwam van dit vonnis in appèl en de pocureur-generaal eischte een ge vangenisstraf van een jaar en zes maan den. Het Hof, heden arrest wijzend, veroor deelde hem tot een gevangenisstraf van ëén jaar en zes maanden met aftrek van zeven maanden voorloopige hechtenis. MODERN HANDGEDREVEN ZILVERENWERKEN. DE LOONSVERLAGING IN. INDIë. Openbare vergadering en krijgstucht Op vragen van het Tweede Kamerlid van cler Houven betreffende het mogelijk ma ken van een openbare vergadering, toegan kelijk voor allo marinepersoneel, beneden den rang van officier, ter bespreking van het voornemen der Indische Regeering tot verlaging der loonen, heeft do Minister van Defensie geantwoord, dat het hem bekend is, dat door het Comité tot behartiging van de Algemeene Belangen van het Marine personeel beneden den rang van officier (C.A.M.B.O.) te Rotterdam een openbare ver gadering is uitgeschreven, waar de be stuurders J. H. de Nijs en D. C. A. de Zwart als sprekers zouden optreden. Deze vergadering 9tond in verband met het voornemen der Indische Regeering tot verlaging der loonen, onder welke verla ging voor zoover tot nu toe bekend ook het marinepersoneel, dat binnen de keerkrin gen dient, zou zijn begrepen. Door de commandant van de mariniers- kazerne aldaar is aan zijn onderhebbenden medegedeeld, dat het Zijn Hoogedelgestren ge uit een oogpunt van krijgstucht onge- wenscht voorkwam, dat onderofficieren en manschappen op een gezamenlijke verga dering, die, openbaar zijnde, dus ook door derden kon worden bijgewoond, zouden sa menkomen ter bespreking van een maatre gel, die bij do Regeering in overweging was en waarbij niet anders dan de bedoe ling kon voorzitten om te trachten op die overwegingen door eenigerlei protestuiting invloed te oefenen. Door genoemden commandant is overi gens het bijwonen der vergadering niet ver boden en evenmin het houdenvan een openbare vergadering onmogelijk gemaakt De gevraagde principieele beslissing kan door den Minister niet genomen worden, omdat het onderwerp en de wijze van be spreking van zoo uiteenloopcnden aard kunnen zijn, dat niet yan te voren Ran worden gezegd of al of niet in strijd za) worden gehandeld met het Reglement op de Krijgstucht. Elk voorkomend geval za) op zichzelf moeten worden beoordeeld. DE POSTVLUCHTEN. De P.H.A.G.R. Amsterdam, 30 JünT. Bij de K.L.M i6 bericht gekomen dat de P.H.A.G.R. om 5.00 uur uit Calcutta is vertrokken; om 9.30 uur te Allahabad is geland, om 10.20 uur vandaar vertrokken en om 15.30 uur te Jod- phur aangekomen. Het 19e retourvliegtulg. Het 19e retourvliegtuig is heden te 5.00 uur uit Calcutta vertrokken en na een tus schenlanding van 9.30 tot 10.20 te Alahabad te 15.30 uur in Jobpur aangekomen. DE GEVAARLIJKE ZEE. Baders in levensgevaar. 's-G r a v e n h ag e, 30 Juni. Aan het Noorderstrand is gisteravond bil het zwem men in zee verdronken de 17-jarige jongen G. den H. uit Rijswijk. Vermoedelijk was hij in zee gegaan op het hulpgeroep van het 16-jarige meisje J. R. uit de fiekkelaan, dat aan het einde van een golfbreker in levens gevaar verkeerde. Dit meisje ie later door handreiking gered kunnen worden. De zee had bij het Groene Huisje bijna nog een slachtoffer gcëiöcht. De 25-jarige mej. H. v. d. M„ wonende aan den Gevers Dcynootweg werd door den stroom meege sleurd. maar tevens tegen een golfbreker geslagen, waardoor zij gered kon worden. Instelling eener Studies commissie Op initiatief van de groep „Inlandsche Houthandel" van den Nedcrlandschen Hout bond werd dezer dagen te Arnhem een be spreking gehouden, waaraan, behalve ver tegenwoordigers van een 7-tal vooraan staande houtfirma"e en zagerijen, ook deel namen vertegenwoordigers van het Staats boschbeheer, de Koninklijke Houtvesterij "t Loo, de Nederlandsche Verecniging van Rentmeesters, de Vereeniging „Het Grond bezit" en de Nederlandsche Heidemaat schappij. Aanleiding tot deze bespreking was de noodtoestand in den inlandschcn houthan del, waartoe niet weinig bijdraagt de ach terstelling, die zich vooral den laatsten tijd openbaart bij de uitvoering van groote wer ken, van het inlandsche hout bij buiten- landsch en Surinaamsch hout Deze achterstelling, die reeds een zeer be denkelijk karakter heeft gekregen, geldt ook voor soorten, waarvan de hoedanigheid, naar het schijnt, bij ons inlandsche eiken hout ten achter staat. Voorts wordt vrij veel z.g. bestekhout-, ge heel op maat gezaagd, uit het buitenland ingevoerd, hetgeen den Nederlandschen houtzagerijen het werk en den Nederland schen boschbouw de levering van het hout geheel uit handen neemt Er werd een commissie ingesteld om het vraagstuk van de verdrukking van het in landscho hout in ons land in studie te ne men en stappen te beramen om in het be lang van de gemeenschap het gebruik van inlandsch hout te bevorderen. Zij houdt zich aanbevolen voor het verkrijgen van inlich tingen en gegevens, die met het doel, waar voor zij in het leven is geroepen, verband houden. De commissie is samengesteld al6 volgt: J. H. Jager Gerlings, inspecteur van het Staatsboschbeheer te Utrecht, voorzitter; jhr. A. J. B. v. Suchtelen v. d. Haere, opper houtvester van het Koninklijk Domein 't Loo te 't Loo; J. S van Braam, secr. van de Vereen, van Rentmeesters en van de Vereen. „Het Grondbezit" te Rijswijk; Ant. van Dam, lid der firma Ant. van Dam en Zn., houthandel te Bunnik; G. Wijma, lid der firma G. Wijma en Zn., houthandel te Apel doorn; M. de Vries, hoofdambtenaar der Nederlandsche Heidemaatschappij te Arn hem, secretaris. NOODLOTTIGE VAL VAN EEN WIEL- RIJDSTER. Tilburg, 30 Juni (V.D.) Gisteravond om 10 uur js op den Nieuwen Goirleschenweg alhier de ongeveer 30-jarige wielrijdster A. van Dijk van haar rijwiel gevallen. Juist passeerde een vrachtauto met aanhangwa gen. De vrouw kreeg een der achterwielen over het hoofd en was op slag dood Zij was gehuwd en moeder van drie kinderen. MOORDAANSLAG OP ZIJN VROEGERE VERLOOFDE. De dader springt onder een auto. Lonneker, 30 Juni Op het Mercurius- plein te Lonneker heeft vanmorgen een 26- jarige man een moordaanslag gepleegd op zijn daar wonende vroegere verloofde, wie hij met een scheermes verschillende ver wondingen toebracht. Het meisje is in ern- stigen toestand naar het ziekenhuis in En- srhedé overgebracht. De dader, die ge vlucht was, heeft zich later bij de politie te Enschedé gemeld Toen deze hem naar het bureau wilde overbrengen, 6prong de man plotseling on der een auto en werd overreden Hij is in zorgwekkenden toestand naar het R.K. zie kenhuis overgebracht. ZWERVEND KOOPMAN VERMOORD. Acht Jaren blijft de straf voor beide schuldigen. Het Bossche Gerechtshof deed in hooger beroep uitspraak tegen D. van O., die in vereeniging met de Poolsche vrouw B. M. den zwervenden koopman Berend Tap, in een schuur op het gebied „De Rot" onder Cuyk, zoodanig met een haanspik heeft ge slagen, dat de ongelukkige aan de gevol gen overleed. Verdachten hadden hun slachtoffer in een sloot geworpen, en hem met peper en chloor bestrooid, waarna zij zijn bezit aan kramcrijen hebben verdeeld. Het gerechtshof veroordeelde verdachte lot dezelfde straf als door de rechtbank op gelegd, acht jaar gevangenisstraf, doch met aftrek van voorarrest. Daarna verscheen in hooger beroep de hoofdschuldige, de vrouw B. M., gedetineerd te Rotterdam. De vrouw kwam de recht zaal binnen met het gevangenismasker voor. Haar hooger beroep was te laat in gesteld, zoodat bij eisch en uitspraak van het gerechtshof hel beroep niet ontvanke lijk werd verklaard en bij gevolg ook voor de vrouw de straf van acht jaar gehand haafd wordt, INBRAAK IN DEN HAAG. Diefstal van horloges. 's-Gravenhage, 30 Juni. In den nacht van Zaterdag op Zondag is inbraak gepleegd in het perceel Koningstraat 94, waarin is gevestigd de horlogezaak van den heer J. K. Met een steen was de etalageruit ver brijzeld, waarna een tiental armbandhorlo ges werden ontvreemd. De politie toog onmiddellijk op onderzoek uit en slaagde er na korten tijd in de dieven te arresteeren. Het bleken te zijn de 35-jarige koopman, K. J. L„ alhier en de 23-jarigo straatmaker J. W. P. S., in een woonwagen verblijf houdend. De gestolen horloges werden door de po litie in beslag genomen. De daders, die een bekentenis aflegden zijn in verzekerde bewaring gesteld. POGING TOT DOODSLAG» Het geval te Nederhorst den Berg. Amsterdam, 30 Juni. De Vijfde Ka mer der Amsterdamsche Rechtbank ver oordeelde heden den 21 jarigen arbeider J. S. uit Drente, die te Nederhorst den Berg iemand met een me9 zware verwondingen had toegebracht, wegens poging tot dood slag tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van twee maanden voorloopige hech tenis. Het O.M. had negen maanden geëischt. UITWISSELING VAN HOOGLEERAREN. De ontvangst van prof. Do Smedt. Maandagmiddag te vier uur heeft in de Senaatskamer der Leidsche Universiteit do officieele ontvangst plaats gehad van prof. De Smedt, hoogleeraar, die aa de Leid sche Universiteit collegos zullen geven in ruil voor de colleges, door Leidsche hoog leeraren in België te houden. De rector magnificus der Leidsche Uni versiteit, prof. dr. J. Fh. Vogel, die vorige week Donderdag prof. De Smedt bij zijn eerste voordracht in het Physisch Labora torium reeds namens don Academischen Senaat had verwelkomd, zeide in zijn toe spraak tot prof. De Smedt, er prijs op te stellen, dat woord van welkomst te herha len in de oude Senaatskamer, het eigenlijk centrum van de over zooveel gebouwen verdeelde Universiteit. Hierop dankte prof. De Smedt voor de vriendelijke ontvangst en de woorden van den rector magnificus, waarmede de korte bijeenkomst, die een intiem karakter droeg, ten einde was. Zich te schikken is de kunst eener vrije ziel. SPITTELER. Naar hel Engelsch van BERTA PUCK door Mr G KELLER 53 Ga toch terug, kerel! Ga maar met mij mede, met je ouden vriend Jean! Farquhar hoorde die woorden niet, maar wel gevoelde hij blijkbaar den vriendelijken greep van Jean's hand en instinctmatig liet hij zich er door beïnvloeden. Hij liet de spijlen los, wendde zich af van het hek. Zijn gelaat werd minder gespannen en roer loos bleef hij staan, alsof hij afwachtte wat er verder met hem zou gebeuren. Ga met mij mede. zei Jean en hem 6teeds bij den arm houdend, liep deze met hem over het b «sneeuwde pad tusschen de struiken door naar bet hotel terug. Met wijd open oogen liet Farquhar zich gehoorzaam leiden. Zij kwamen tenslotte weer bij den nachtportier, die roerloos was blijven staan. Hij deed een pas naar voren en bood zijn arm aan. Maar de Franschman knikte van neen, terwijl hij met zijn vrije hand een afwijzend gebaar maakte. Intusschen bleef hij Darol vast houden ze waren nog niet alle moeilijkheden te boven, gevoelde hij, Met langzame schreden bleef de portier echter de achterhoede vormen. De 6toep op, Darol, moedigde Jean hem vriendelijk aan. Zij gingen de stoep op, betraden de vestibule, waar 6ki's en toboggans opgestapeld lagen, kwamen zoo in de half verlichte voorhal, waar twee gedaanten ze opwachtten; mevr. Power, die als een markiezin met haar grijze haren, haar mutsje, haar breed golvenden japon en haar muiltjes zoo weggeloopcn scheen van een achttiendceflwsche gravure, en naast haar 6tond Sheila, wier hand zij omklemd hield. Zij had die 6teeds vast gehouden en in spanning wachtten zij den terugkeer der beide mannen af. Jcan liep steeds nog Farquhar geleidend, naar hen toe, en legde een vinger op zijn lippen om ze het zwijgen op te leggen. Roerloos ble ven ze staan maar Sheila had haar oogen onafgewend gericht op den slaapwandelaar. Darol weifelde even, trachtte zich los te maken uit de hand van zijn vriend. Zou hij niet verder mee willen? Inderdaad bleef hij 6taan en keek Sheila aan. Goede genade! fluisterde mevrouw Power. Mijn hemel! dacht Jean in hevige «panning, wat moet ik beginnen? Straks wordt hij wakker, ziet waar hij is, en de plotselinge verrassing brengt hem geheel van streek en dan loopt alles mis Maar toen Farquhar Sheila aankeek, kwam er op zijn gelaat een andere uitdruk king. In den tuin waren de trekken er van reeds minder strak geworden. Nu ontspan den zij zich en er kwam een glimlachje op zijn gezicht, wat verlegen, maar toch vrien delijk. De trance, waarbij zijn geest elders toefde, waaraan zijn vriend wel richting kon geven, doch geen einde vermocht te maken, was eindelijk verbroken door de aanwezigheid van het meisje. Maar wat ging nu gebeuren? Wat zou Darol's volgend gebaar zijn? Zijn lippen opende zich, maar er kwam geen geluid over, zij bewogen zich enkel, vormend een naam: Sheila! Zij bleef hem aankijken, de anderen hiel den den adem in zou hij ontwaken? In spanning wachtten zij op wat gebeuren zou Het lachje verdween van Farqu- har's gelaat en kreeg weer de doodsche trekken van den bewusteloozen slaapwan delaar. Hij deed een 6chrede en in volko men slapenden toestand liet hij zich door zijn vriend geleiden, dt trap op, tot de eerste verdieping, dan den gang door, ten slotte naar zijn kamer heel aan het eind. Tien minuten later kwam de jonge Franschman weer benéden bij de dames, die hem in de vestibule opwachtten. U behoeft zich niet verder ongerust over hem te maken; 't is alles in orde met hem, verzekerde hij glimlachend, doch met ernstige oogen. Ik heb hem te bed ge bracht en hij 6laapt nu als een kind. Hij zal er van nacht wel niet weer uitstappen die goede jongen! Heeft u zijn raam weer gesloten? vroeg mevrouw Power bezorgd. En de deur? Het eerste natuurlijk wel, maar van zijn deur blijf ik af! riep hij met een lachje uit. Die heb ik als altijd op een kier laten staan; hij slaapt altijd met open deur! Waarom? vroeg Sheila. Dat heeft hij nooit medegedeeld. Op het kasteel deed hij dat ook altijd. Ik ken de reden. Vannacht zal hij intusschen niet weer gaan 6poken, juffrouw Curtis. Hij 6laapt nu echt en niet in trance. Portier! Ja, meneer. Wil je er voor zorgen, dat het kamer meisje vanmorgen den kapitein niet wekt en wacht tot hij belt? En zou het je mo gelijk zijn ons aan een glas warme melk te helpen? Ik zou zoo denken, dat ons dat wel goed zou doen. Maar mag ik eens vragen, zei me vrouw Power enkele oogenblikken later, terwijl zij van hun glas warme melk geno ten, wat u zou meenen, dat de oorzaak is, dat de jonge man zoo eigenaardig heeft gehandeld? Vind u dat zoo wonderlijk, dat hij na al de emoties, die hij achter den rug had zoo ongewoon heeft gehandeld? Het is een flinken vent, sterk als een paard, maar met zenuwen als een volbloed. Zou u den ken, dat het gebeurde in den ochtend van gisteren voor hem niets beteekende? Die dag van spannend afwachten na die af 6chuwelijke vertooning? Er zullen wel lui zijn, die zoo iets als een grap opvatten, maar voor Darol moet het, voor zoover ik hem ken, afschuwelijk geweest zijn. We hebben gistei avond samen gegeten, maar hij was afgetrokken, steeds vervuld van het gebeurde en in zijn 6laap heeft het hem niet losgelaten. In een droom heeft hij toen iets doorleefd, wat wij niet weten en waar we nooit achter zullen komen. Sheila wendde' haar van vermoeienis of opwinding bleek gelaaj; naar hem met de vraag: Waarom zullen we er nooit achter ko men? Ik wil maar zeggen: vraagt U het hem niet? Dat zou niets geven, juffrouw Curtl6 hij zal het zelf niet weten, er zelfs geen vermoeden van hebben. Tenzij het een snel vervagende herinnering aan een droom mocht zijn. zal Darol morgenochtend zich niet herinneren, dat wij hem vannacht in actie hebben gezien. HOOFDSTUK XXVIII. Teruggeroepen. Den volgenden morgen gebeurde er iets buitengewoon onverwachts: Sheila 6tapte in den expre6-trein naar Parijs teneinde zoo spoedig mogelijk naar Engeland terug te keeren. En dat, terwijl er nog heel wat ontbrak aan de veertien dagen, die zij zich had voorgenomen in Zwitserland te ver blijven. Maar alles was dan ook totaal on verwachts gekomen. Slechts aan de buiten gewone vernuftige medewerking van den portier had zij het te danken, dat zij een plaats in den exprestrein had kunnen ver overen en zonder de hevigste inspanning van het tranen vergietende kamermeisje zou het haar niet gelukt zijn zoo tijdig ge kleed en gepakt te zijn dat zij met haar bagage nog juist op tijd naar het station kon sleden, om den eeisten trein te pak ken. Van afscheid nemen was geen 6prake geweest, ze had zelfs geen afscheidsgroet kunnen wisselen met haar zilverharige beschermengel, mevrouw Power. Het was een fooraelooze haast om weg te komen, een wilde vlucht ten slotte. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 5