FRANKRIJK'S HOUDING NOG ONZEKER Vrijdag 3 Juli 1931 30e Jaargang No. 3 HET PLAN-HOOVER MOEILIJK? TE Engeland ongeduldig ARBEIDSVOORWAARDEN IN BRITSCH-INDIE Een lijvig rapport samengesteld POST EN GATTY WEER TERUG RADIOPROGRAMMA Geen deelname aan de Youngt plamconferentie N e w-Y ork, 1 Juli. Het departement van buitenland6che zaken heeft vandaag den inhoud van het memorandum gepubli ceerd, dat naar Parijs ia geseind en vandaag door Mellon aan minister-president Laval ter hand is gesteld. In dit memorandum zet de Amerikaan sche regeering haar standpunt bij de tegen woordige onderhandelingen uiteen, waarbij opgemerkt wordt, dat dit memorandum niet het einde der onderhandelingen beteekent, doch alleen opgesteld is in de hoop, dat Frankrijk daaruit zal zien, dat de Vcr- ecnigde Staten op sommige punten conces sies gedaan hebben of nog doen willen, op andere echter niet toegeven kunnen. Uit Parijs wordt gemeld: Nog voor do' 'tekst van de aan de Fransche regeering overhandigde Amerikaansche aide-mémoire bekend werd, verspreidde zich het gerucht, dat de Amerikaansche regeering in dit "document haar opvattingen in vrij krasse termen had uiteengezet. De ministerraad zal du6 Donderdagmor gen een besluit moeten nemen over de aan neming of verwerping der voorstellen. Aangezien men hier meent gegronde vrees te hebben, dat, in geval de-Fransche regee ring een weigerend antwoord zal geven, Amerika met een eventueel nieuw voorstel Frankrijk zal voorbijgaan, is, naar verluidt, de stemming nogal verdeeld. De regeoring bevindt zich in de uiterst moeilijke positie, nu zij moet laveeren tus- schen de wenschen van het parlement en de politieke stroomingen in het buitenland. In ieder geval heeft men er niet toe kun nen besluiten tegenover het Amerikaansche memorandum stelling te nemen, voordat een bespreking over het document in den mi nisterraad heeft plaats gehad. Op het oogenblik is het nog niet mogelijk over Frankrijks antwoord eenige voorspelling te doen. Zal Frankrijk buiten worden gesloten? Londen, 1 Juli. (H.N.) De Daily Herald gelooft, dat het Hooverplan ondanks den tegenstand van Frankrijk niet zal worden opgegeven. Italië, Engeland en andere be trokken landen hebben reeds in overwe ging gegeven het plan toch door te zetten, ook al zou Frankrijk zijn medewerking wei geren. In dat geval zou aan Duitschland een leening worden verstrekt voor de be taling der schadcvcrgoding aan Frankrijk, dat dan natuurlijk ook zijn schuld aan de Verecnigde Staten zou moeten betalen. Dit bedrag zou dan door de Verecnigde Staten ter beschikking voor de leening worden ge steld. De aanvaarding van het Fransche voorbehoud zou slechts het gevoel van de hegemonie van Frankrijk in Europa ver sterken en hier ligt juist het gevaar voor politieke onrust. Het blad betreurt het, dat een dergelijke houding wordt aangenomen door een land, welks minister van buiten- landsche zaken juist voor de samenwerking ;van Europa zoozeer pleit. De Fransche ministers beraadslagen. Par ij 6, 2 Juli. (V. D.) De bij het herstel vraagstuk betrokken Fransche ministers hebben tot laat. in den nacht vergaderd over het Amerikaansche memorandum, dat uit voerig zal worden besproken in de voltal lige zitting van den ministerraad, die he denmorgen te 10 uur zal worden gehouden onder voorzitterschap van den president der republiek Doumer. In politieke kringen is men van mecning, dat ook de komende on derhandelingen zeer moeilijk zullen zijn, aangezien de president der Verecnigde Sta ten, Hoover, beslist heeft geweigerd de Fransche eischcn inzake het garantiefonds in te willigen. Een dor Fransche ministère, die aan de onderhandelingen met de Amerikanen heeft deelgenomen, verklaarde hedennacht, dat men de hoop niet mag opgeven. De bespre kingen worden voortgezet en dat is op het oogenblik de hoofdzaak. Nicmqpd gelooft aan een mislukking en zelf» niet aan het afbreken van de onderhandelingen. Engelsche bemiddeling? Pa rij 6, 2 Juli. (V. D.) De buitenland redacteur van de Matin wijst erop, dat de Fransche ministerraad zich reeds in zijn zitting van hedenmorgen zal bezighouden met een Engelscli voorstel, dat hierop neer komt een oplossing te vinden voor de kwes tie van het garantiefonds. Deze mcdedeeling blijkt in zeker opzicht waarschijnlijk, aan gezien minister Briand gistermiddag den Engelscnen ambassadeur lord Tyrrell heeft ontvangen en men aanneemt, dat bij dit be zoek de Engelsche ambassadeur het des betreffende voorstel van zijn regeering heeft overgebracht. „Een tegen het plan-Young ge richte torpedo." Het oordeel der Fransche pers. Parijs, 2 Juli. (H.N.) Minister-presi dent Laval en minister Flandin hebben tot yannacht 3 uur geconfereerd over het Ame rikaansche memorandum. De nieuwe Ame rikaansche bemiddelingsactie komt in hoofdzaak hierop neer, dat de onvoorwaar delijke annuïteit voorloopig door Duitsch land voldaan zal worden door leveranties in natura. Voor do betaling zal Duitschland dan schuldbekentenissen op langen termijn uitgeven tot een bedrag van 450 millioen mark, die in 25 gelijke jaarlijksche termij nen van 1933 tot 1958 zullen worden afge lost. Het oordeel van de Fransche ochtend bladen over het Amerikaanscho memoran dum is over het algemeen niet zeer gunstig. Alleen de officieuse Petit Parisien wijst op den verzoenenden geest van het Amerikaan sche memorandum, dat rekening houdt met den toestand van Frankrijk en den weg voor verdere onderhandelingen open laat De Matin wijst er op, dat Frankrijk na het duidelijke votum van de Kamer van zijn principieele standpunt niet kan afwijken. ITct blad ziet in het Amerikaansche memo randum een uitnoodiging tot het bijeenroe pen van een internationale conferentie, met welk denkbeeld het zonder voorbehoud in stemt. Het belangrijkste verschilpunt, n.l. de betaling van een bedrag van 500 millioen mark door Frankrijk aan de bank voor internationale betalingen en de wijziging van de desbetreffende bepalingen van het Youngplan, kan slechts door een gedachten- wisseling tusschen de regeeringen, die het Youngplan onderteekend hebben, werden opgelost. Dit kan het beste door middel van een internationale conferentie geschieden. Lo Journal wijst er op, dat het memoran dum ten doel heeft een oplossing van de bestaande moeilijkheden te vergemakkelij ken. Het blad oefent vooral kritiek op de door Amerika toegepaste methode en zegt. dat het een zonderling optreden is om Frankrijk iets te willen opdringen, waar over het alleen te beslissen heeft. De tak- tische fout is des te meer te meer te betreu ren, aangezien zij in geen verhouding staat tot de meeningsverschillen, die in het geheid niet onoplosbaar zijn. De ware grond van het conflict tusschen de Verecnigde Staten en Frankrijk ligt daarin, dat het initiatief van Hoover als een tegen het Youngplan gerichte torpedo moet worden beschouwd. De Echo de Paris noemt het Amerikaansche memorandum onaannemelijk. De overwe gingen van het memorandum zijn niet over tuigender dan de argumenten van den eer sten dag, die in het Amerikaansche voorstel tot uitdrukking kwamen. De kern van de heele onderneming is, aldus verklaart het blad, dat de Amerikaansche bankiers, die zeer verontrust zijn over den politieken toe stand in Duitschland, hun gelden terug wil len trekken en daarvoor in de plaats net Fransche geld wenschen te zien komen. Londen, 2 Juli. (V.D.) Bij een bespre king van de Amerikaansche aide-mémoire aan Frankrijk verklaart do diplomatieke medewerker van de Daily Herald, het blad van de Labourparty, dat hqt thans zaak voor Frankrijk is om snel te besluiten. De financieele spanning in Duitschland, die bij het bekend worden van het Hooverplan iets verminderd is, is reeds weer bezig sterker te worden. De toestand wordt weer zeer ernstig. Men vreest, dat ongeveer driekwart van het krediet van 400 millioen, dat de vier centrale banken aan Duitschland hebben verstrekt, door de rijksbank reeds zijn opge bruikt. Wanneer niet spoedig iets geschiedt tot verlichting van den toestand, dan moet binnen zeer korten tijd de toestand weer zeer kritiek worden, omdat het genoemde krediet op 16 Juli a.s. öf moet worden terug betaald, óf verlengd moet worden en dat nog wel een dag na den vervaldatum van de herstelbetalingen, indien het Hooverplan niet in werking treedt. De Dajly Express wijst op het voorbeeld van Italië en roept uit: „Een Mussolini De leider van Italië heeft bewezen een realist en een idealist te zijn, die onmiddellijk op ,ijn doel afstuurt, terwijl Frankrijk zich verzet De liberale News Chronicle is van mee ning dat het Amerikaansche memorandum den weg tot overeenstemming effent. Volgens don Washingtonschen correspon dent van de Times spreekt het Amerikaan sche memoradum geenszins het laatste woord. Eerder wordt er een gezonde en stevige basis door gelegd voor voortzetting der onderhandelingen. De onderhandelingen tot Vrij dagmorgen verdaagd. Parijs, 2 Juli. (V.D.) Officieel wordt me degedeeld, dat de tegen hedenavond vastge stelde «besprekingen met den Amerikaan- schen staatssecretaris Mellon zijn verdaagd tot Vrijdagmorgen. Een communique der scho regeering. Brit- Een nietszeggend communiqué. Parijs, 2 Juli. (V. D.) Tc 12 uur, na af loop van de kabinetszitting, werd aan de pers een officieel communiqué verstrekt, waarin ten aanzien van de Fransch-Amc- rikaanschc onderhandelingen slechts wordt gezegd, dat minister-president Laval den ministerraad op de hoogte bracht van den inhoud van de Amerikaansche Aide-mémoi re, waarna de nota aan een nauwkeurig onderzoek werd onderworpen. Loucheur's hulpplan voor Duitschland. Parijs, 2 Juli. (V.D.) In de Kamercom missie voor buitenlandschc zaken gaf oud minister Loucheur een overzicht van de middelen, die zijns inziens geschikt waren om den huidigen toestand in Duitschland te verbeteren. Zijn voorstellen bestonden hierin, Duitschland een uitstel van beta ling te geven voor het voornaamste deel van zijn verplichtingen en verder een plan tot afschrijving van de binnenlandeche Duitschc schuld te ontwerpen, om tenslotte de betalingen, die Duitschland nog te doen heeft voor het nict-bcschermde deel der herstel-annuïteiten geleidelijk te vervangen door leveranties in natura. De Kamercom missie besloot de discussies heden voort te zetten en do regeering het resultaat der besprekingen mede to doelop- Londen, 2 Juli. (V.D.) Donderdagmid dag heeft de Britscbe regeering het volgen de officieele communique gepubliceerd: „De Engelsche regeering hoopt met ver trouwen, dat de onderhandelingen, die thans te Parijs mot betrekking tot het plan-Höover worden gevoerd, 6ucces zullen hebben. Mocht geen spoedige oplossing ge vonden worden dan is zij bereid een sa menkomst te houden met de vertegenwoor digers der betrokken mogendheden en wel zoo spoedig mogelijk ten einde met de ge ringst mogelijke vertraging overeenstem ming te bereiken." Kort na de publicatie van dit commu nique werd op het departement van buiten landschc zaken een telegram uit Parijs ont vangen, waarin werd medegedeeld dat de Fransche rogcrering de uitnoodiging naar Londen te komen voor dit weekeinde niet kan aannemen. Volgens Engelsche mededcelingcn heeft Briand zijn weigering gemotiveerd met het feit, dat de Fransch-Araerikaansche onder handelingen, alsook de parlementaire werk zaamheden- zoowel van hem. Briand, als van Laval de aanwezigheid te Parijs nood zakelijk maken. In officieele kringen verluidt dat van Fransche zijde een zoodanige conferentie wel is waar wordt gewensclit. doch dat er de voorkeur aan wordt gehecht de confe rentie te Parijs te houden. Overigens blijft de mogelijkheid de con ferentie later te houden mg steeds open. De Engelsche uitnoodiging heeft evenwel slechts dan doel, wanneer de Fran6ch-Ame- rikaan6che onderhandelingen zouden mis lukken. Men is hier algemeen pessimistisch ge stemd, aangezien men den indruk heeft, dat men bij de Fransch-Amerikaansche onder handelingen de hoofdzaak uit het oog heeft verloren en zich thans met bijzaken bezighoudt. Engeland wenscht een conferentie. Londen, 2 Juli. (V.D.) Het departement van buitenlandschc zaken deelt mede, dat de Britsche regeering voornemens is een conferentie bijeen te roepen van daarbij be langhebbende mogendheden indien de 6chul den-onderhandelineen te Parijs niet spoedig tot een gunstig resultaat zullen leiden. Frankrijk weigert deelneming aan de Youngplanconferentie. Londen, 2 Juli. :(<VjDK) De Engelsche re geering heeft door hertiiddeling van den ambassadeur te Parij6, Lord Tyrrell, do Fransche regeering doen voorstellen te Lon den een conferentie te houden van de ver tegenwoordigers der staten-onderteekenaais van het Youngplan cn-wel nog gedurende dit week-einde. Te Londen is evenwel in den vooravond bericht ontvangen dat Frankrijk dit voor stel van de hand heeft gewezen Mocht Frankrijk in een weigering vol harden, dan rekent men er te Londen op dat Henderson, de Britsche minister van buitcnlandsche zaken, nog morgen, naar Parijs zal vertrekken. De toestand wordt te Londen zeer critiek beschouwd. Conferentie der onderteeke naar te Londen? Londen, 2 Juli. (V.D.) Het verluidt, dat de Engelsche regeering de Franscht regee ring heeft voorgesteld een conferentie bij een te roepen van alle bii het Youngplan geïnteresseerde mogendheden. Deze confc rentie zal dan te Londen worden gehouden. Een Engelsche uitnoodiging door Laval van de hand ge wezen. Parijs, 2 Juli. (H.N.) Minister-president Laval en minister Briand hebben een uit noodiging ontvangen om op het einde van do week naar Londen te komen ten einde aldaar met hun Engelsche oollega's bespre kingen te houden. Briand heeft deze uit noodiging echter van de hand gewezen op de overweging, dat de Fransch-Amerikaan- sche onderhandelingen en de parlementaire werkzaamheden zoowel zijn aanwezigheid als die van minister-president Laval te Pa rijs noodig maken De indruk is. dat de Fransche staatslieden voor een dergelijke conferentie wel veel voelen, doch dat zij er do voorkeur aan zullen geven als de con ferentie te Parijs zal worden gehouden Overigens blijft de mogelijkheid bestaan dat later een dergelijke samenkomst zal plaats hebben. Parijs, 2 Juli. (H.N.) Na afloop van den ministerraad van hedenmorgen werd een communique beschikbaar gesteld, dat ech ter nagenoeg niet6 bevatte. Do reden daar voor moet hierin te zoeken zijn. dat men do besluiten van het kabinet eerst bekend wil maken, nadat président Hoover daarvan kennis zal hebben genomen. Do mogelijk heid voor een compromis schijnt dus nog steeds te bestaan. Overigens verkrijgt men uit het communique den indruk, dat de on derhandelingen op het oogenblik zich niet tot de eigenlijke hoofdzaak bepalen en de besprekingen meer en meer zich uitstrekken tot bijkomstige vraagstukken, aangezien de behandeling van de voornaamste kwesiie nog weinig kans op succes heeft. Parijs, 2 Juli. (H.N.) De bespreking, die hedenavond half tien tusschen de Fran scho ministers en Mellon en den Ameri kaanschen gezant zou plaats hebben is uit gesteld, zonder dat er een tijd bepaald werd, waarop de besprekingen wèl zouden plaats hebbeiii Optimisme te Parijs. V. D. meldt nader: Sinds het beëindigen van den minister raad van heden heerscht te Parijs een op timisme dat nog versterkt wordt doordat het gerucht 6teeds vaster vorm krijgt, dat het reeds gelukt zou zijn een compromis te verkrijgen in zake de tot nu toe nog open staande kwesties. Mellon staat in verbinding met Washing ton en zal de laatste instructies van presi dent Hoover afwachten alvorens zich be slissend uit te laten met betrekking tot de van Fransche zijde gedane voorstellen. Deze voorstellen zouden meer tegemoetkomend gesteld zijn, zoodat gerekend wordt op een overeenstemming met de Amerikanen. Van officieuze of officieele zijde wordt dit niet bevestigd. Londen, 1 Juli. Voor gelijktijdige pu blicatie in Engeland en Indië is het rapport verstrekt van de koninklijke commissie in zake arbeidsaangelegenheden in Indië. Dit rapport is het resultaat van een onderzoek gedurende twee jaren ter plaatse ingesteld. De commissie werd gepresideerd door Whit ley, voormalig speaker van het Lagerhuis en bestond uit twaalf leden, waarvan zes Indiërs waren, terwijl drie anderen levens lange ervaring hadden opgedaan in de In dische industrie. In den loop van het on derzock werd door de commissie 16.000 mijlen afgelegd door de Indische indus trieele provincies. Ruim acht honderd ge tuigen werden ondervraagd. Bijna 200 in- dustrieelc ondernemingen werden bezocht en honderden memoranda bestudeerd. Het resultaat was een boekdeel van 600 pagi na's, bevattende 357 eenstemmig aangeno men en duidelijk omschreven aanbevelin gen, waarvan vele de wetgeving betreffen, terwijl andere bestaan uit adviezen aan werkgevers. Het rapport vormt één van de meest omvattende overzichten van arbeids condities, welke ooit in eenig land ter wereld werd opgesteld. De ingestelde enquête betrof alle soorten werk in fabrieken, mijnen, transportdien sten, openbare werken en plantages en heeft een hoeveelheid materiaal bijeen gebracht over kwesties als werkuren, loonen, effi ciency en kwaliteit van dén arbeid van vrouwen en kinderen, veiligheid, gezond heid etc. Het bestudeerde probleem werd gecompli ceerd door vele buitengewone factoren. Het rapport houdt zich bezig met de voorwaar den van een buitengewoon groot aantal ar beiders die, ofschoon intelligent, bijna vol komen ongeletterd zijn, die tot verschillen de geloovcn en kastjen bchooren, verschil lende talen spreken en wier methoden van tewerkstelling beinvloed worden door ge woonten. welke gedurende talrijke geslach ten hebben -bestaan. Dit is b.v. het geval met de vrouwelijke arbeidsters, die prac tisch voor een procent gehuwd zijn en die haar kinderen meenemen naar het werk. Een andere gewoonte is het periodiek be zoek, dat de arbeiders van induslricdis- tricten aan hun geboortedorpen brengen en dat voor een groot deel de voortdurende personeelsverandering in de fabrieken, mij nen, enz. verklaart. De commissie stelt niets voor om den band der arbeiders met hun geboortedorpen te verzwakken, doch geeft wel middelen aan de hand om de herhaalde veranderingen van personeel, die hot gevolg zijn, te ver minderen. Fabrieken en factoryen moeten een efficienten staf van arbeidsopzichters hebben over het personeel en de terugkeer van ervaren arbeiders naar het zelfde werk bevorderen, teneinde aldus de algemeene efficiency en de beiderzijdsche belangen van werkgevers en werknemers te stimulee- ren. Dit kan dan tevens het systeem van omkooperij, waardoor arbeiders aan een baantje probeeren te komen, n.l. door het afstaan van een zeker percentage van hun loon aan de serdars, tegengaan. Onder het huidige systeem, dat door de commissie streng veroordeeld wordt, is het klaarblij kelijk in het belang van den serdar steeds van personeel te veranderen. Het in dienst nemen van vrouwelijk toeziend personeel wordt tevens aanbevolen. De buitengewone uitgebreidheid van het in schulden zitten der arbeiders is in lioogc mate het gevolg van de landsgewoonte om bij huwelijk en andere festiviteiten naar geldschieters te gaan, die soms 150 pet. rente berekenen en een schuldenlast op de arbeiders leggen, welke jaren en jaren duurt. De commissie is er zich van bewust, dat de Indische arbeiders niet kunnen werken in het zelfde volgehouden tempo als de ar beiders in wcstersche klimaten en beveelt derhalve de vermindering der arbeidsuren aan van 60 tot 45 aan, met speciale ver minderingen voor vrouwen en kinderen. Betreffende het ongeregelde factoryen- systeem wordt voorgesteld alles te brengen onder één inspectie inzake saniteit en an dere zaken, een vereenvoudigde vorm van de factory wet, welke na vijf jaren moet worden herzien. Wereldvlucht in 8 dagen en 16 uur De Amerikaansche vliegers Post en Gatty, wicn het gelukte de reis om de wereld bin nen den tijd van nog geen 10 dagen te vol brengen. hebben daarmede een prijs van S 20.000 verdiend. Verwelkoming door Lindbergh en Chamberlln. New York, 2 Juli (H.N.) Onder de per sonen, die de wcreldvliegers Post en Gatty verwelkomden, bevonden zich ook Lind- hergh en Chamberlin. De beide vliegers hebben van president Hoover een uitnoo diging ontvangen om op het Witte Huis te komen. Ook de stad New York zul de vlie gers officieel ontvangen. HET TEKORT OP DE AMERIKAAN SCHE BEGROOTING. Washington, 2 Juli. (V.D.) Het tekort op de Amerikaansche financiën over het afgesloten boekjaar, dat het ongunstigste jaar was, dat men in langen tijd heeft ge kend, bedraagt 803 millioen dollar, terwijl de uitstaande schulden van de Voreenigde Staten zijn toegenomen met 616 millioen dollars. DE RAMP VAN DE ST. PHILIBERT. Nog dagelijks spoelen lijken der slachtoffers aan. P a r ij s, 2 Juli. (V. D.) Nog dagelijks eeft de zee de lijken terug van de slacht offers van de vrcescfijke scheepsramp van de St. Philibert in de Loire-mondir.g. Tot nog toe zijn in totaal 262 lijken aan land gespoeld. Iloewel de duikers, die verschei dene malen in het gezonken schip zijn ge weest, geen lijk meer in de kajuiten hebben ben kunnen vinden, neemt men aan, dat zich in de verschillende afdeelingen van het schip nog lijken moeten bevinden. Uiterlijk in het begin van de volgende week zal een Hamburgschc firma beginnen het 6Chip te lichten. BOTSING IN DE LUCHT. Brussel, 2 Juli (V.D.). Bij Nyvel zijn twee militaire vliegtuigen in de lucht te gen elkaar gebotst. Do bestuurder van het ccne toestel, een ondcroficier, werd gedood, de andere piloot kon zich redden door mot I een parachute uit het vliegtuig te springen. Zaterdag i Juli. Hilversum. 6.45—7.00 en 7.307.45 V.A.R.A. Gymnastiekles o.l.v. G. Kleere- koper. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Voor Arbeiders in de Continu-bedrij" ven. Joh. Jong, orgel. M. Beversluis, voor dracht. G. J. Zwertbroek, toespraak en Gra mofoonplaten. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonplaten. 1.30 Kwartiertje v. h. Instit. voor Arbei ders Ontwikkeling. I.45 Gramofoonplaten. 2.00 Ons huis een tehuis door T. Landré. 2.30 Concert V.A.R.A.-orkest o.l.v. H. Wig- gelaar. W. v. Capellen, declamatie. 4.45 Toespraak door G. J. Dcgenkamp. 5.05 Otto van Tusschenbroek: „Reizen en trekken". 5.35 Concert. Luit-orkest „Caecilia" o.l.v. Bram Kwist. 6.15 Literair Halfuurtje door A. M. de Jong. 6.50 C. Woudenberg: Iets over de resulta ten van de Gemeente-raadsverkiezingen". 7.05 Gramofoonplaten. 7.10 V.A.R.A.-Varia. 7.20 Bestuursmededeelingen. 7.40 Politieberichten 7.45 Fragmenten uit „Frank van Wezel's roemruchtige jaren". 8.15 Concert. V.A.R.A.-orkest o.l.v. H. Wig gel aar. 8.45 „Bij de Pomp", door Teun de Klep perman. 9.00 Concert V.A.R.A.-orkest o.l.v. H. de Groot. 9.30 Fragmenten uit „Frank van Wezel's Roemruchtige jaren 10.10 Vervolg en slot concert. II.10—12.00 Gramofoonplaten. Huizen. 8.009.15 K.R.O. Gramofoonpl. 10.00—11.30 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje door Pastoor Per- quin. 12.00—1.30 Concert Iv.R.O.-Sextet o.l.v. P. Lustonhouwer I.30—2.30 Gramofoonpl. 2.30—3.00 Vragenhalfuurtje voor kinde ren. 3.004.30 Kinderuurtje. 4.455.45 Concert K.R.O.-Kunstcnsemhle 0.1.v. P. Lustenhouwer. 5.45—6.00 Technisch kwartiertje. 6.00 Esperanto-Nieuwsberichten. 6.15 Journ. Weekoverzicht door P. de Waart. 6.35 P. Heilker: De a.s. Esperanto-Land- dag te Nijmegen. 6.50 Gramofoonplaten. 7.00 Dr. P. J. A. M. Kouwenhovcn: De ontwikkeling der opvattingen omtrent den bouw van het Heelal. 7.30 M. Verstegen: Sportoverzicht. 7.4511.00 Concert K.R.O.-Salon-orkest o. 1.v. M. van 't Woud M.m.v. A. A. L. Grau- mans (Voordracht van Dré) 9.00 Vaz Dias. 9.10 S. P. J. Borsten: Moderne Amateur- fotografie. 9.3010.00 Mr. Woord and his Boys will play for you. II.1012.00 Gramofoonplaten.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7