ROZENTENTOONSTELLING TE ZEIST GEEN „HEBT U INTERESSE?" MEER .ST0EP1ERS "VERSCHIJNSEL OP DE JAARBEURS RADIOPROGRAMMA FILMNIEUWS EEN FILMLIGA IN ZUID- AFRIKA EEN GR00TSCH GEHEEL HET GEMEENTEBESTUUR ONTVANGT VRAAGT UWEtNI^VWINKELIER OF NV HUL5KO TCL izoo AMERSFOORT Men houde de standing van het instituut op peil Niet iedereen aanklampen! „Dc Jaarbeurs het orgaan van de Ver. tot het houden van Jaarbeurzen ln Neder land, schrijft: Een eigenaardige klacht is tor kennis ge bracht van het jaarbeursbestuur: over het hinderlijke van de vraag: „Hebt u interes se Het herhaalde maicn achtereen aan houden van bezoekers der jaarbeurs door deelnemers, die vóór hun stand of in de deur-opening van hun monsterkamer staan de, dc voorbijgangers lastig vallen met bo vengenoemde en soortgelijke vragen, wordt door vele bezoekers als een hinder gevoeld. Men heeft mitsdien, óók van deelnemers zijde, het jaarbeursbestuur gevraagd, maat regelen daartegen te willon nemen. Inder daad zijn er gedeelten van het Jaarbeurs complex, waar bedoeld verschijnsel zeer hinderlijk is en evenals het in hot gewone maatschappelijke leven veelal is: „!o ton qui fait la musique", zoo is ook ten op zichte van dit speciale verschijnsel de op dringende wijze, waarop do vraag in het wilde weg aan eiken voorbijganger gesteld wordt, do ergste steen des aanstoots. He laas is er onder de deelnemers aan de Nedcrlandsche jaarbeurs een aantal stand houders, dat nog steeds niet heeft ingezien of niet wil inzien dat een internatio naal jaarbeursinstituut geen Zaterdagavond markt voor ongeregelde goederen is en dat dusdanige praktijken en dergelijke manier van optreden, niet strooken met de stan ding van oen jaarbeurs. Onder die praktij ken moet dan wel in de eerste plaats ge rangschikt worden het „stoepiers"-verschijn. sel: het aanhouden van voorbijgangers met de vraag „hebt u interesse?" Een dusdanig optreden om klanten te lokkon is ter Jaar beurs overbodig: dc zakenman, die voor het doen van zijn inkoopen van het inter mediair der jaarbeurs gebruik maakt, weet zelf wel, waar hij zijn moet en bij welke firma's hij „interesse" heeft. Het is voor ernstige zakenlieden buitengewoon hinder lijk tot vervelens toe met de, op zichzelf ook vrij onnoozelo vraag „Hebt u interesse", lastig gevallen te worden Van het grootste belang is het, dat de zakenman, die do jaarbeurs bezoekt, er zich thuis gevoeLt, zich opgenomen weet in een hem aangena me sfeer en verschoond blijvo van opdrin gerige praktijken. Het is dus van belang vcor de goedo orde ter jaarbeurs, voor de ontwikkeling van de jaarbeurs-actie en voor do standing van hot jaarbeurs-insti tuut, dat men zich van het meedoen aan deze „Hebt u interesse ?"-actie onthoude. Men zal hiertegen inbrengen, dat dezelfde vraag ook op de Lcipziger Messo maar ook daar slechts in bepaalde afdeelingen wordt gehoord en dat het euvel op de Nederlandsche jaarbeurs lang niet zulk een omvang heeft aangenomen als to Leipzig. Wat deze opmerkingen betreft, moge er op gewezen worden, dat het juist daarom to Utrecht nog gemakkelijk is het euvel geheel uit te roeien en wat Leipzig aangaat, mag niet uit het oog verloren worden, dat ook daar hevig geageerd wordt tegen de vraag: „Hat der Herr violleicht Interesse In het April-nummer van „Messo und Ausstel- lung" heeft de beer S. Hirsch uit Berlijn protest aangetcekcnd tegen het, to Leipzig gebruikelijke, aanhouden van jaarbeursbe zoekers door jaarbeursdeelnemers. De heer Hirsch spreekt zelfs van een „förmliches Spiessrutenlaufcn van gleichgeartcte Fra- gen", die de jaarbeursbezoeker heeft te on dergaan. Hij toont op zakclijko gronden aan hoe overbodig en nutteloos dergelijke stereotiepe vragen tegenover serieuze koop lieden zijn, daar zooals hij hot geestig uitdrukt „heutzutage Vergnügungsrelsen zu den Messen kaum noch unternommen werden", waarmede zeer juist getypeerd is, dat zakenmcnschcn dergelijke, in het wilde gestelde, vragen niet noodig hebben. O.i. stelt dc hoer Hirsch het vraagstuk Juist, wanneer hij den, op den uitkijk staanden deelnemers, aanraadt: „Oogen open, maar den mond dicht, en daarop laat volgen: dit sluit natuurlijk dc doelmatigheid van een vraag aan den bezoeker niet uit, wanneer deze reeds belangstelling voor de geëxpo seerde goederen heeft getoond „und nun scheinbar auf ein erlösendes Wort des Aus- stellers förmlich wartet". Dus: eerst af wachten tot zijnerzijds de bezoeker ijelang- stelling toont en maar niet lukraak Jan-en- alleman met vragen aanklampen. Dit inder daad is de juiste houding. Do deelnemers moeten do bezoekers gelegenheid laten zich vrij langs do stands en monsterkamers te kunnen bewegen zonder dat zij elk oogen- blik worden lastig gevallen en worden ge hinderd. Vooral de Nederlandsche koopman is op dergelijke „lastige gevallen" niet ge steld; hij wil niet gaarne tegen zijn zin tot belangstelling gedwongen worden, dergelijke aardigheden want er zijn standhouders, die meenen „geestig" te zijn door met der gelijke vragen „parlant au public" op te treden vallen bij den Hollandschen koop man veelal weinig in den smaak: integen- doel, zij werken prikkelend op zijn humeur en dat bevordert het aangenaam zakendoen ter jaarbeurs niet. Men onderschatte, voor al dus ter Nederlandsche jaarbeurs, dit euvel niet; het is hot jaarbeuisbestuur be kend, dat inderdaad belangrijko Inkoopers zich over dit verschijnsel beklaagd hebben en in hun animo om do jaarbeurs te be zoeken getemperd worden; waar thans ook van deelnemers-zijde er op gewezen is, ver trouwt het jaarbeursbestuur, dat alle deel nemers zullen willen medewerken om, in hun eigen zakelijk belang, de standing van het Nederlandsche jaarbeursinstituut op peil te houden. Hilversum. Vrijdag 17 Juli. 6.457.00 Ochtendgymnastiek o. 1. v. den heer G. Klecrokoopcr. 7.307.45 Ochtendgymnastiek o. 1. v. den heer G. Kleerckooper. S.01 Gramofoonmuziek. 10.00—10.15 Morgenwijding. 10.15 Voordracht door Martien Beversluis. Een keuzo uit het boek „Justice", Engel- 6che socialistische poëzie, vertaald door Martien Beversluis. 10.30 Voor de zieken. M. Beversluis, voor dracht. M. Gobets, zang, leerling van het A'damsch Conservatorium. Joh. Jong, piano. 11.30 Gramofoonmuziek. 4.01 Orgelspel door Joh. Jong op het V.A.R.A.-Orgel. 4.30 Na schooltijd. Knutselwerkjes voor kindoren door Mevr. A. de Becr-Plomp. On derwerp: Een theewarmertje. 5.15 Concert te geven door het V.A.R.A.- orkest o.l.v. Hugo de Groot. 6.00 Toespraak door Ds. Horreus de Haas. Onderwerp: „Wat i6 socialisme." 6.15 Concert (Vervolg) door het V.A.R.A.- nrkest, 6.45 Actueel allorlei uit de arbeiderebewe ging. te verzorgen door het Ned. Verbond van Vakvereenigingen 7.00 Concert (Vervolg en slot) door het V A.R A.-orkest. 7.30 Politieberichten. 7.45 Toespraak voor de Verecniging ..Volksonderwijs" door den heer Mr. Smeen- ge, voorzitter van ..Volksonderwijs". Onder werp: De waarde van goed onderwijs en de Verecniging „Volksonderwijs". 8.01 Lezing. 8.30 Concert. 9.00 Cursus. Hoe staat hot Vrijzinnig Pro testantisme tegenover politieke en maat schappelijke vraagstukken? lsto voor dracht Spreker: Ds. K. II. Boersema, Lei den. 9.30 Concert. 10.00 Persberichten van het Vrijzinnig Godsdienstig Perebureau. 10.05 Persberichten Vaz Dias. 10.15 Concert 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein en sluiting. I.452.30 Orgelconcert uit de St. Doml- nuskerk aan de Spuistraat to Amsterdam, door Evert Haak. 2.30—3.00 Verzorging zender. 3.00—430 Concert door het K.R.O.-kwar tet, bestaande uit: Mia Tibbe, piano; Louise Wijngaarden, viool; Hans van den Bosch, altviool; Jan Wagemaker, cello. 4.305.00 Gramofoonmuziek. 5.00—7 00 Dinerconcert, door het K.R.O.- Kunst-Ensemble onder leiding van Piet Lustcnhouwer. 7.007.30 Spreker. II. Th. Arts. 7.308.00 Declamatie door A. Laudy. 8.00—11 00 Aansluiting met het Concert gebouw „De Prins van Oranje" te Venlo. II.0012.00 Gramofoonmuziek. In het Universiteitsgebouw te Kaapstad werd dezer dagen, naar het voorbeeld van de Film-liga in Nederland en gelijksoortige vereeniglngen in Duitschland, Engeland en Frankrijk, onder groote publieke belang stelling ovcneens een Afrikaansclie Film liga opgericht. Gelijk elders, is ook hier de opzet dezer vereeniging goede smaak en schoonheidszin bij de beoordeeling der film kunst te verwekken en te bevorderen. Ten einde dit doel Ie bereiken en de vraag naar dusdanige films to 6teunon. zal de Afri- kaansche Film-liga aansluiting zoeken bij de verwante film-vercenigingen in Europa, zoodat gemeenschappelijk, met het oog op dc belangrijkheid van de film als kulturecle factor en kunstvorm, ernaar gestreefd kan worden, in de behoefte in Z, Afrika aan goede artistieke, documentaire en moderne experimenteela films to voorzien De leiding van deze film-verceniging. be ter gezegd filmbeweging, hebben verschil lende vooraanstaande intollectuoclcn uit Afrikaansche en Engclsche kringen in Kaapstad. (Voorloopig adres 500, Namaqua Hui6 Kaapstad), (N.R.Ct.) Iets uit den catalogus Zo 1st, 15 Juli. Dc voorbereidende werk zaamheden van de groote nationale rozen- tentoonstelling, die Donderdagmiddag om 2 uur officieel zal worden geonend door mr. C. J. baron van Tuyll van Serooekerken, burgemeester van Zeist, zijn in vollen gang en groote bestelauto's uit alle oorden van ons land brengen in kisten het bcnoodigde expositie materiaal naar Zeist. Zoo zal deze plaats de eerstvolgendo dagen staan in het teckon van de Roos Gehoor gevende aan den drang om onze nieuwsgierigheid te bovredlgen, zijn wij eens oen kijkje gaan nemon in de Concert zaal mot don wintertuin, den foyer, de wan delgangen. enz. om te zien. wat er reeds tot stand was gebracht 't Was hier allc6 druk te en beweging met het uitpakken van ro zen, potten, vazen, manden en groen, oen passen en meten, een schikken en verschik ken, maar uit alle handelingen bleek, dat hier de meesters in het vak aan het werk waren. Wel waren enkele vakkon reeds na genoeg af. zoodat in groote lijnen al wel is na te gaan hoe hot zal worden, doch van andere inzendingen was pas het aanvul lend materiaal en d9 decoratieve achter grond gereed. En H ie wel to begrijpen, waarom. Dc groote rozen-invasie toch wordt hedennacht en 's morgens vroeg verwacht, omdat de inzenders hun rozen liefst zoo fleurig mogelijk ter expositie aanwezig heb ben voor de keuring. Toch is nu reeds na te gaan, dat het geheel een grootschen in druk zal maken. De wandelpaden zijn met grasbandon afgezet, palmen, tropischo plan ten en draperie-werk zullen het effect van de rozen verhoogen, terwijl bloemenman den en vazon op tafeltjes dc gelijkvormig heid breken In de zaal is het groote mid denvak één groot gazon, waarop honder don Polyantha rozen in potcultuur één bloeiend veld vormen, afgewisseld met mooi opgemaakte vazen. En om do rozen dc-6 to schooner te doen uitkomen wordt een aangename versiering aangebracht, met takken asparagus, met verschillende soor ten varens, enz. Maar de roo6 blijft domi- neeren in elk vak, in elke vaas en het groen dient slechts om het effect, dat dc 1006 maakt, te verhoogen. De vloer van de groote zaal heeft, een tweetal verhoogingen. Hier zijn witte per gola's aangebracht, begroeid met klimro zen, waardoor men zich met recht in een rozenhof waant. Als alle inzendingen cora- p'eet zijn zal het een overweldigenden in druk maken Tegen de wanden worden de rozen deco ratief opgesteld en vanaf het podium heeft men een schitterenden aanbiik over dc kleurrijke zaal op het balcon, waarop pal men staan en waarvan de takken, zwaar van rozen, neerhangen Onder het balkon komt een inzending antique meubelen, ko per- en tinwerk, het geheel opgewerkt met ouderwetsche rozen. Zoo tracht men steeds in stijl te blijven. Tegen het podium, in de zaal. komt eon inzending rozen, keurig verwerkt met tro pische planten. Het podium zelf zal met zijn rijkdom aan rozensoorten en -variëtei ten, smaakvol opgesteld voor een achter grond van palmen, een mooi hoekje van de tentoonstelling vormen. Als deze tentoonstelling is geopend, zul len de bezoekers zich een beeld kunnen vormen van de hoogte, waarop de rozeneul- tuur in ons land staat en begrijpen, dat de producten van deze specianl-cultuur zulk een ruim afzetgebied hebben tot zelfs in het buitenland. In een volgend nummer hopen we op een en ander nader terug te komen en tevens de bekroningon te vermelden. Naar we vernemen zal H M. de Konin gin-Moeder Vrijdagmorgen de tentoonstel ling met een bezoek vereeren en de Duit- sche keizer Donderdagnamiddag of Vrij dagmorgen. Lezonsw Aardige bijdragen ln den catalogus. De offlcieelo catalogus V3n do rozcntcn- toonstelling, die door „Nos Jungunt Rosoe" gohouden wordt van Donderdag tot en met Zaterdag in de Concértzial „Figi" alhier, is verschenen en geeft in een handig formaat alle gegovens, die voor den bezoeker van eenig nut kunnen zijn. Dc bekroningon zul len natuurlijk pas op den openingsdag be kend kunnen gemaakt worden. Behalve vole wenken voor de inzendere bevat de catalogus ook enkele bijdragon, die allos- zins waard zijn gelezen te worden. Allereerst bevat zo een beschrijving van ons mooie Zeist van de hand van den se cretaris-penningmeester van „Nos Jungunt Rosae", den heer E. J. Ludding. die in het kort hot bezienswaardige van onzo woon plaats, do mooie bosschon en parken met zijn vijvere en waterpartijen, de villapar ken buitenplaatsen, onz. de revue laat passeeren om te besluiten met een opwek king aan bloemenliefhebbers en rozenver- eerders om oen bezoek to brengen aan „Ko ningin Roos". Maar ook de man van do practijk is in den catalogus aan het woord: de heer R. Pul, secretaris van de technische commis sie, hcoft een bijdrago geleverd over de cultuur van dc Roos. Het: ,.Hoe, weike, waar on wanneer planten we rozen?" is zeer lezenswaardig, alsmede de beschrij ving van den snoei der rozen, terwijl mede enkele der voornaamste soorten en varië teiten worden genoemd Wie dit leest, wordt onbewust een bewonderaar van de roos, 't zij als klimroos tegen den muur, te gen prieel, pergola, draadafrastering, enz. 't zij als struik- of stamroos „Oordeelkun dig gerangschikt, kan de beplanting een tuin niet alleen lot een „Rozenhof", maar tevens tot een „Lusthof" maken", schrijft de heer Pul en men hoeft dan een lusthoL waar rozengeur en kleurenpracht ieder in extase brengen. Een derde bijdrage, eveneens van de hand van den heer Ludding. is „Een greep uit de Geschiedenis van de Roos", waarmede het bewijs geleverd is, dat dc schrijver op het gebied van de rozen geen onbekende ie. Bij de behandeling van dit onderwerp gaat de heer Ludding ln de geschiedenis terug tot 2000 jaar voor het begin onzer jaartel ling en worden we op de reis door de eeuwen gevoerd naar de bekende hangende tuinen van Koningin Scmiramis van Baby lonlë. Ook lezen we, dat de Babyloniërs reeds bekend waren met de bereiding van de kostbare rozenolie, welke industrie zich in latore eeuwen heeft verbreid over ver schillende landstreken, in we'k opzicht vooral vermaard werden Kazanlik met om geving in Tracië (Balkan) en Grosse ln Zuid Frankrijk. En dan wordt verteld, hoe uit de Damasccna-rozen de bekende olie wordt bereid. Vervolgens maken we de reis van de roos mede, een reis van eeuwen, waarvan getui- gon de Grieksche 6agcn, en een rei6 door alle landen van de beschaving. Zoo vinden we de roos later in het oude Rome, doch met den val van het oude wereldrijk ging do cultuur van de roos goeddeels verloren, doch in de kloostertuinen bleef ze behou den. Wel bevorderde Karei de Groote de culluur van de rozen sterk, doch in de middeleeuwen toonde men hiervoor weinig belangstelling. Dan komt weer de opbloei en weet de roos in den loop der eeuwen do haar toe komende plaats te heroveren, vooral ook door do toepassing van de roos in de deco ratieve kunst Ook worden in deze bijdrage enkele soor ten beschreven, die door kruising tusschen de oude 6oorten ontstonden. Het was de bedoeling van den schrijver, enkel een stukje geschiedenis te geven, zon der iets van de eigenlijke cultuur te ver melden, een pogen, waarin de schrijver uit stekend geslaagd is. Verder bevat de catalogus een opga-ze van do geschonken prijzen, een lijst van de inzendingen en stands, terwijl er ook oenige gedichten, waarin de roos vereerd wordt, in opgenomen zijn. Deze catalogus is een handig en aantrek- kolljk boekje geworden. Zei6t. De groote rozen-tentoonstelling te Zeist is heden (Donderdag) in Figi geopend door den burgemeester van Zeist, C. J. ba ron van Tuyl) van Scrooskerken, die, in een grooten kring van genoodigden, ongeveer het navolgende 6prak: Volgaarne voldoe ik aan het tot mij ge richte verzoek deze tentoonstelling te ope nen. Ik kan niet nalaten in de eerste plaats uw bestuur hulde te brengen voor uwen volhardenden arbeid om een werk van bij na 40 jaar tot 6teeds meerdere volmaakt heid te brengen. De geschiedenis uwer vereeniging is mij bekend geworden door de welwillende toe zonding van alle betreffende bescheiden en dat was voor mij eene oponbaring van eene hoog staanden bevschavingsarbeid, die be wondering afdwingt. Wanneer men nagaat, dat er ongeveer 16,000 soorten en verscheidenheden van ro zen bestaan, dan wil het wat zeggen, als eene vereeniging tracht daarin orde en re gelmaat te scheppen. Zoover de geschiedkundige overleverin gen van het racnschengeslacht reiken, vindt inen ook berichten, die bewijzen, dat dc roos reeds in de grijze oudheid voor de ko ningin van alle bloemen heeft gegolden, dat zij hoogd vereerd werd en bij feestelijke ge legenheden ter versiering werd gebruikt. Men vermoedt, dat ze uit Indië en Perzió, waar ook thans nog mooie wilde rozen in- hecmech zijn, haren triomftocht naar de oude cultuurlanden Griekenland en Rome is begonnen en van daar uit in den loop der eeuwen over dc gansche beschaafde wereld verspreid is geworden. Dc rozenteelt en dc rozenhandcl hebben in dc laatste jaron ook in Nederland groo te afmetingen aangenomen. Steeds alge- meener wordt het gebruik van rozen voor gedenkfeesten, betuigingen van deelneming, tafelversiering en decoratieve doeleinden bij feesten en plechtigheden van allerlei aard. In den tuin dienen de rozen als omlijsting van perken en al6 versiering van wandel wegen, ter bekleeding van priëelen, muren, tuinhuizen en veranda's. Zc tooien zich met dc schitterendste kleuren, van wit tot goud geel, van rose tot scharlaken en purper rood; ze trokken ons aan door haar lieflij ken geur. Het is gelukkig een hoopvol verschijnsel, dat de belangstelling voor hoogstaande cul- tureele zaken niet verflauwt in dezen tijd van algemeene depressie. Immers ook de rozenkweekers maken moeilijke tijden door en het is zelfs de vraag of de door hen gemaakte kosten wel geheel beloond worden. Daarom is het juist zoo goed gezien van uwe vereeniging in dezen tijd eeno rozen- tentoonstelling te houden. Zij moge de belangstelling voor de rozen teelt en den handel in rozen vermeerderen, hetgeen to eerder mogelijk is, daar de roos zoowel in goede als in 6lechte tijden bij alle gelegenheden steeds gebleken is de meest gcwildo bloem te zijn. En hiermede verklaar ik dc tentoonstel ling voor geopend. FELLE BRAND IN EEN GARAGE. Twee auto's en eon kraan wagen verbrand. Hilversum, 15 Juli. Hcdonnamiddag :s brand ontstaan in de werkplaats achter de garage van den garagehouder Alberts aan het Achterom alhier De brand is ontstaan doordat enkele druppels benzine, die uit de benzineleiding 1 van een vrachtauto waren gevallen, welke leiding men aan het lasschen was, vlam vatten door het la«chapparaat. In een oog wenk stond de werkplaats in lichterlaaie. De brandweer tastte den brand met zes stralen aan, doch zij kon niet \erhindcren, dat twee auto's en een kraanwagen in vlam men opgingen. De waterschade was buiten gewoon groot. Een groot aantal ruiten in de werkplaats sprong door de hitte. Verzekering dekt de schade. Ruim 10.000 inwoners zullen het nieuwe Hilversumsche raadhuis bezichtigen Wat eigen industrie vermag Hilversum, 15 Juli. Hedenmiddag was de mooie Burgerzaal wederom als ont vangstzaal ingericht. Thans werden de la.) rijke afgevaardigden van allerlei vereent gingen op sociaal cn kerkelijk ge bied, alsmede die van de verecni- gingen voor liefdadigheid door het ge meentebestuur ontvangen. Te ruim half drie was de mooie zaal het tooneel van be langstelling van de zijdo der corporaties Het is een goede gedachte geweest van het gemeentebestuur om eerst deze te ontvan gen en dan de inwoners Immers talrijke vereenigingen hebben met het college van B. en W. of met den Raad te maken. Er zijn wederzijdsche verhoudingen ge groeid, die van grooten invloed zijn op bet leven van onze burgers De burgemeester wees daar in zijn begroetingsrede ook op en hij drukte er zijn wensch bij uit. dat diezelfde verhoudingen, die in het oude raadhuis tot 6tand zijn gekomen, ook in het nieuwo raadhuis zouden blijven bestaan Onze burgemeester heeft er in al zijn groote eenvoudigheid slag van om te wijzen op de groote dingen cn ook op de détails, die den burgerzin van onze bpvolking kunnen doen gedijen. Dat is ook een kunst. De burgemeester wee6 er ook op, dat voor het bezoek der burgers, dat gedurende de drie volgende dagen za' plaats hebben, niet minder dan 10.800 kaarten zijn verstrekt; een en ander samenvattende (gistërcn wa ren er niet minder dan 240 gasten geweest) mocht 6pr conctüdeeren, dat de belangstel ling van de ingezetenen voor het nieuwe raadhuis enorm is Inderdaad, de belang stelling is heel groot en we gelooven stel lig, dat er zelfs onder de heftigste critici, die er zoowol ten opzichte van het gebouw sis ten opzichte van wat men noemt de duurte ervan, een heel wat milder stem ming aan het groeien Is en dat zij, die r.og op eenigen afstand van deze belangrijke ge beurtenis voor Ililvereum stonden zoo lang zamerhand ook wat naderbij komen. De burgemeester sprak er voorts zijn vreugde over uit, dat de voornaamste le veranciers. die hun materialen cn andere benoodigdheden voor het gebouw hebben geleverd, aanwezig zijn In dit verband legde hij er den nndruk op, dat er naar gestreefd was. de meubelen niet de me talen in Hilversum te doen bestellen. Zelfs waar dit onmogelijk was. is de af spraak gemaakt, d3t de uitvoering door Hil versumsche arbeiders zou geschieden. Dit Raadhuis is zegt spr. een prach tig bewijs van wat de Nederlandsche In dustrie en ook de Hilversumsche kan voortbrengen Zijn eigen indruk over het gebouw en de inrichting is: „het geheel i6 nobel." Spreker is ook verheugd over de aanwe zigheid van de arti6ten, die kunstwerken hebben geleverd, en er in zijn geslaagd een buitongewoon mooi cachet aan het inwen dige te geven. Hij deelt nog mede, dat een Hilversum sche firma een omslag heeft aangeboden voor het register, waarin de gaston van gisteren en heden hun handteekening heb ben geplaatst Dit zal dan het eerste gon den bock in dit raadhuis worden. Vóór de rode van don heer Lambooy had den alle aanwezigen hem, de wethouders en den bouwmeester, don heer Dudok, ge complimenteerd Na de redo werden ver- verschingen aangeboden HET NIEUWE RAADHUIS. Eet voor de hoofdingang goplaetste gemeentewapen door kwaadwilligen wegge nomen. Hilversum, 15 Juli. In den afge- loopen nacht hebben kwaadwilligen het wapen van Hilversum, dat aan de hoofd ingang van het nieuwo raadhuis is be vestigd. weggenomen. De politie kon ons geen inlichtingen ver schaffen. Van andere zeer bevoegde zijde verna men wo. dat gedacht wordt aan wraakne ming door menschen, die betreuren, dat er geen feestelijkheden aan de opening ver bonden zijn geweest. Mevrouw! VOOR DE KOFFIETAFEL Een blik smakelijke Kippered Her rings, Kippered Snacks of Pil chards. Heerlijk en niot duur, go kocht in den IJmuider Vischhan dol, Utrechtschestraat 40, Tol. 92. Huizen. 8.00—9.15 Morgen concert. 10.00—11.30 Gramofoonmuzjek. 11.30—12 00 Een halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.00—1 40 Lunchconcert, door het K.R.O.- Quintet, onder leiding van Piet Lustcnhou wer. BLIJFT CHAPLIN IN EUROPA? Naar de Filmkurier zegt te vernemen, zou Charlie Chaplin zich aan de Rivièra gaan vestigen en zelfs zijn ateliere in Hol-, lywood opgeveiy

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 11