DE WITTE Kniest Sport FASCISTISCHE KRITIEK OP 'T VATICAAN Vrijmetselaars en paus gaan samen" NIEUWE BOTSINGEN IN SPANJE SLACHTOFFERS VAN DE BERGEN LAATSTE BERICHTEN GROOT TEKORT VAN DEN PRUISISCHEN STAAT DE 325e GEBOORTEDAG VAN REMBRANDT Gesoigneerde Thé-complet UTR. PROV. DAMBOND Uitslagen 5e en 6e ronde DE OECUMENISCHE BEWEGING VOOR INTERNATIONALE ONTWAPENING HET VRAAGSTUK VAN DE WEGVERLICHTING Verschillende beschuldigingen i van de hand gewezen Rome, li Juli. (V.D.) Hedenavond laat werd het officiecle communiqué gepubli ceerd van de heden gehouden zitting van het bestuur der fascistische partij, welke vergadering werd voorgezotcn door Musso lini. Er werden drie resoluties aangenomen. In de eerste wordt geprotesteerd tegen de uitlating in één der encyclieken, dat velen der zwarthemden den eed van trouw aan 't fascisme slechts zouden hebben afgelegd terwille van hun carrière en sommigen zelfs ter wille van hun leven He zwarthem den hebben echter bewezen, dat zij, wan- nere zulks voor het vaderland en voor do fascistische revolutie noodig zou zijn, be reid zijn hun leven te geven. De fascistische partij is een strijdorganisatie met een mili tair karakter, die de revolutie heeft ge maakt en den plicht heeft de revolutie te verdedigen tegen iedereen, die haar aan valt In de tweede resolutie wordt geprotes teerd tegen de pauselijke verklaring, dat wederom vrijmetselaars in de rijen der fas cisten zouden worden opgenomen. De reso lutie ontkent, dat zulks het geval is. De grootmeester der Italiaansche orde van vrijmetselaren bevindt zich in ballingschap op één der Italiaansche eilanden en het be stuur der fascistische partij waakt er tegen, dat de democratische en liberale beginselen der vrijmetselarij weer hun vernielenden invloed doen gelden. Echter blijkt er thans een bondgenootschap te bestaan tusschen Vaticaan en vrijmetselarij, die elkaar heb ben gevonden bij hun gemeenschappelijke aanvallen op het fascisme. De derde resolutie protesteert tegen een klaarblijkelijk uit Vaticaansche kringen af komstig bericht over het fascistische jeugd werk, verspreid door één der buitonland- sche nieuwsagentschappen. De organisatie van het jeugdwerk bevindt zich in handen van toegewijde en deskundige leerkrachten en onderwijzers en alle fascisten worden opgeroepen om ertoe bij te dragen, dat de jongste generatie in haar geheel onder het bereik van de fascistische jeugdvorming wordt gebracht. In het communiqué wordt verder mede gedeeld, dat de onderstaatssecretaris van onderwijs Ricci rapport heeft uitgebracht over het fascistische jeugdwerk. Hij gaf daarbij de volgende cijfers: 30 Juni j.l. wa ren bij het fascistische jeugdwerk ruim 835.000 knapen en 277.000 jongemannen be trokken en ruim 740.000 meisjes georgani seerd. Het partijbestuur stelde een millioen lire voor do voortzetting van het jeugdwerk be schikbaar. Bovendien werd besloten tot een mobilisatie van de fascistische massa's tus schen de rivieren de Tagliarnento en de Piave. De datum der mobilisatie zal eerst 48 uur van tevoren bekend worden ge maakt, opdat zij een bewijs zal leveren met welk een snelheid de fascistische massa in elk deel van Italië mobiel gemaakt kan worden. In de telefoonsfaking is nog steeds geen verandering gekomen Madrid, 15 Juli. (V.D.) Na afloop van een communistische vergadering trachtten de deelnemers in optocht naar het parle mentsgebouw te gaan om de zitting te ver storen. De politie kon niet verhinderen, dat de communisten met eteenen wierpen naar de telefooncentrale, waarbij een inspecteur van politie en verschillende politie-agentcn werden gewond. Later wist de politie de or de te heretellen. In de telefoonstaking ie nog geen veran dering gekomen. De sabotage duurt voort. Dinsdag was Barcelona telefonisch niet te bereiken. In verschillende dorpen van An- dalusië duren de moeilijkheden voort. De kapitein-bevelvoerder van Barcelona werd telegrafisch van Madrid uit van zijn post ontheven. a P a r ij s15 Juli. (H.N.) In de Fransche Alpen hebben verschillende ernstige onge lukken plaats gehad. In het gebied ;van den Montblanc is een Fransch student in een afgrond van 800 M. diepte gestort, waar hij geheel verpletterd bleef liggen. Bijna op dezelfde plek verongelukten drie personen van een gezelschap toeristen, die in een af grond van eenige honderdon meters diepte vielen en ook slechts als lijken geborgen konden worden. ARMEENSCH COMMUNIST DOOD GESCHOTEN. Moskou, 15 Juli. (V.D) In de 6tad Eri- wan in den Kauka6us werd de communist Jamachidas door een onbekende op straat doodgeschoten. De neergeschoten commu nist behoorde tot de leiders van de collcc- tiveeringsboweging in Armenië. B er 1 ij n, 1G Juli (V.D.) Van welingelichte zijde wordt medegedeeld, dat de Pruisische minister van financiën aan de verschillen de ressorten een circulaire heeft gezonden, waarin o.a. wordt gezegd, dat de gewone begrooting van Pruisen over het begrop- tingsjaar 1930 vermoedelijk zal sluiten met een tekort van 121 millioen R.M. Het tekort over 1931 wordt geschat op 227 millioen R.M., zoodat het totale tekort in 1932 on geveer 348 Tnillioen R.M. zal bedragen. Er is een kastekort van 511 millioon R.M., dat olechts verlicht zou kunnen worden door het opnemen van een leening, waartoe men echter bij den tegenwoordigen stand van dQ geldmarkt niet licht zal overgaan. DE MASSA-VERGIFTIGING TE ERICA. Waarschijnlijk veroorzaakt door den bacil van GSrtner. Het in het Centraal Laboratorium voor dc Volksgezondheid Utrecht ingestelde on derzoek naar de voedselvergiftiging te Eri ca, bracht, naar in de Staatscourant van Woensdag wordt meegedeeld, aan het licht, dat deze gevallen zeer waarschijnlijk ver oorzaakt waren door den bacil van Giirtner. Een verbreiding dezer besmetting kan dus als buitengesloten beschouwd worden HET PETITIONNEMENT DER NED. DAGBLADPERS. Tjians 400.G00 handteekeningen. Amsterdam. Het bestuur van de Ver- eeniging „De Nederlandsche Dagbladpers" deelt mede dat het aantal onderteckeningen van het petitionnement voor Internationale ontwapening alleen op Woensdag 15 Juli binnengekomen, meer dan 100:000 bedraagt Hierdoor is thans een totaal bereikt van ongeveer 400.000. Herdenking in het Rembrandt; huis Woensdag, den dag, waarop Rembrandt 325 jaar geleden geboren werd, heeft de Ne derlandsche Federatie van Beeldende Kun stenaarsverenigingen een kleinen lauwer krans neergelegd hij Rembrandt's zelf portretje uit zijn laatste levensjaren, dat zich bevindt in het voorhuis van het Rem- brandthuis. Zoo goed als alle kunstenaarsverenigin gen hadden een vertegenwoordiger gezon den. Do voorzitter der Federatie, prof. Tïuib Luns, deed de eigenlijke huldiging vooraf gaan door een korte rede. Hij begon met tc zeggen, dat slechts met schroom ertoe was overgegaan, het denkbeeld van Fede ratie van Beeldende Kunstenaars en de gedachte aan Rembrandt te vereenigen. Immers Rembrandt, wier genie ons zoo beklemt, dat wij nauwelijks durven op te merken, dat wij tot hetzelfde gilde bchoo- ren als hij eertijds, staat wel heel verre van elk maatschappelijk en economisch verbond. Maar als Rembrandt noch onze hulde be hoeft, noch. eenige gemeenzaamheid toelaat, dan kunnen wij schilders van dezen tijd, die onze maatschappelijke positie in dit land erkend willen zien, toch geen duide lijker gebaar maken, dan door met eerbied op dezen eertijds verguisden Amsterdam mer te wijzen, die nu is de meest gekende en meest door de wereld bewonderde Ne derlander. Dan dankt prof. Luns dc Verccniging het Rembrand thuis, dat haar geen offers te zwaar waren, om hier een plaats tc berei den waar, zeker niet het minst door de nog steeds groeiende verzameling van 's mees ters werk, de man herdacht kan worden, naar wien ons land werd genoemd. Rembrandt was de eerste kunstenaar, die niet de uitvoerder van opdrachten is ge weest. Zijn eigen tijd erkende hem niet. Opdrachten ontvingen do kunstenaars el ders, in Venetië, uit de volle hand van For- tuna, zooals Schmidt Degener gezegd heeft, „die hem en hun stad in duurzame bewon dering verbinden". Vervolgens zeide prof. Luns, dat dc Ne derlandsche Federatie van beeldende kun stenaarsverenigingen zeker niet is gesticht om het verleden te bewonderen of te be treuren, maar om voor de kunstenaars van heden het leven mogelijk tc maken en als het kan, voor de kunstenaars van morgen een pad tc kappen in de maatschappij. Derkinderen heeft ons gezegd: „de schil ders zijn de opvoeders van ons volk ge weest". Zeker is het, dat in den loop der eeuwen de schilders Holland van zijn ka rakter bewust gemaakt hebben. Die rol is den kunstenaar in onze streken voor altijd toegewezen, en waar nu, in een vermeer derd gemeenschapsgevoel, de overheid zich ook haar cultureele plichten gaat herinne ren. daar lijkt het oorbaar, dat de Neder landsche beeldende kunstenaars in dit huis het uitspreken, dat zij nü, en in dézen tijd, recht hebben op maatschappelijke erken ning en economischen steun. Daarna hechtte prof. Luns ccn ijzeren krans aan Rembrandt's zelfportret. (N. R. Ct.) Iedere dag 2lli—5ll, uur 60 cent per persoon De strijd om het persoonlijk kampioenschap De strijd om het persoonlijk kampioen schap van den Utr. Prov. Damhond is bij na ten einde. Wat de le klasse betreft von den plaats de 5e en Ge ronde van de finale. De uitslagen luiden: le klasse (5e ronde): A. G. de Zwart (O.G.)—W. Kliphuis-Man tel (U.D.G.) 0-2. D. de Zwart (O.G.)—W. C. J. Swanenburg (U.D.G.) 0—2. L. F. v. Santen Kolff (U.D.G.)—A. P. Bey (A.D.V.) 0—2. le klasse (6e ronde): W. Kliphuis-Mantel (U.D.G.)E. de Nooy (U.D.G) D. de Zwart (O.G.)A. P. Bey (A.D.V.) P. W. Chr. v. Barneveld (U.D.G.)A. G de Zwart (O.G.) 02. De rangorde is als volgt: w Kliphuis-Mantel 3 2 1 0 5" 1,67 A. G. de Zwart 4 3 0 1 G" 1,50 \V C. J. Swanenburg 4 2 2 0 6* 1,50 E. de Nooy 4 2 1 1 5' 1,25 A. P. Bey 3 1 0 2 2' 0.67 L. F. v. Santen Kolft 4 1 0 3 2' 0,50 D. de Zwart 3 0 1 2 1" 0,33 P. \V. C. v. Barneveld 3 0 1 O 1 0,33 1 hingpartij. 4- 2 hangpartyen. Kliphuis-Mantel won van A. G. dc Zwart door een combinatie in het middenspel. Swanenburg profiteerde van een foulzet, door D. de Zwart in het eindspel begaan. Bey won zijn partij tegen v. Santen Koiff door fraai positie-spel. A. G. dc Zwart voerde tegen v. Barneveld in het middenspel een mooicn 6lagzct i^it en wist in het spcl-einde do winst fraai af te dwingen. Wat de hangpartijen aangaat, staan oj. de hecren D. de Zwart en W. Kliphuis- Mantel eenigszins in het voordeel. Uitslagen 2e klasse: A. Kooymans (O.G.)A. v. Oosterom (O.G.) 0—2. L W. Bergveld (O.G.)—W. A. Hogeweg (U.D.G.) 0-2. Tengevolge van deze uitslagen is de heer A. v. Oosterom (O.G.) kampioen der 2de klasse. Dc 6tand luidt: A. v. Oosterom 4 4 0 0 8 2,— W A. Hogeweg 4 O 1 1 5 1,25 A. Kooymans 4 2 1 1 5 1.25 II Bakker Jr. 4 1 2 1 4 1,— L. W. Bergveld 4 0 1 3 '1 0,25 C. J. dc Boer 4 0 1 3 1 0,25 Uitslagen 3e klasse: J. v. d. Haar (U.D.G.)H. L. Sigtermans (O.G 2-0. A. G. v. Vliet (U.D.G.)—J. Bakker (U.D.G.) 0-2. G. Bcrkhoudt (U.D.G.)J. v. d. Haar (U.D.G) 0-2. In de 3e klasse is de rangorde: L. Bergveld 8 6 l 1 13 1,63 J. v. d. Haar 8 4 2 2 10 1,25 A. G. v. Vliet 8 3 4 1 10 1.25 J. Bakker 7 3 2 2 8 1,14 \V. H. M. Sohamhardt 8 3 3 o 9 1,13 H. L. Sigtermans 7 3 1 3 7 1,— G. v. d. Wilt 6 2 2 2 6 1,— G. Bcrkhoudt 8 1 1 6 3 0,38 11. Eernet 6 0 0 6 0 0,— Daar in de 2de en 3de klasöe de beslis sing omtrent de eerste plaats gevallen ie, gaat het in deze beide afdeelingen nog slechts om de toekenning van den 2don prijs. Boksen. GEEN WEDSTRIJD SCHMELING— CARNERA. Schmoling kan in Septem ber niet nitkomen. B e r 1 ij n, 15 Jul i. (V.D.) Naai* eerst thans bekend wordt is Max Schmeling niet heelemaal ongedeerd uit den strijd tegen Young Stribling te voorscijn gekomen. In het begin van do ontmoeting n.l. schijnt Stribling den Duitscher een unfairen slag in het oog te hebben toegebracht. Tijdens den overtocht schijnen reeds bij Schmeling gezichtsstoomissen te hebben voorgedaan. Bij een medisch onderzoek in Berlijn is komen vast te staan, dat het oog wel dege lijk beschadigd is. Schmoling moet drie maanden rust houden en mag geduronden dezen tijd niet boksen of trainen. De ont moeting tegen Camera in September kan dus zeker geen doorgang vinden. Te Bonn hebben afgevaardigden van de Anglic, en Oud-Kath. Kerkon nadere be sprekingen omtrent den band (intercommu- nio) tusschen deze beide gehouden. De Ang- licaansche commissie bestond, naar het Handelsblad meldt, uit do bisschop pen van Gloucester en van Fulham, canon dr. J. A. Douglas, den deken van Chi- cestor, dr. Graham Brown van het theolo gisch collego van Oxford, prof. dr. N. P. Williams van Oxford, rov. C. B. Moss als secretaris en rev. Gage Brown. Do Oud-ka tholieken waren vertegenwoordigd door de bisschoppen mgr. J. H. Berends van Deven ter, mgr. dr. G. Moog van Bonn on mgr. dr. A. Küry van Bern, alsmede pof. A. Rinkel uit Amersfoort (twee Nederlanders dus). De vragen der Oud-Katholieken betreffen in hoofdzaak vier onderwerpen; n.l. het ge zag der Lambeth-conferentie, de inrichting en de leer der Anglic. Kerk en haar verhou ding tot andere kerken. De beantwoording leidde tot volledige overeenstemming. De Anglic, vragen betroffen het standpunt der Oud-Kath. Kerk ten aanzien van schriftuur en traditie, de leer der transsubstantiatie, het standpunt ten opzichte der concilies van Lateranum IV en van Treijte, en de loer der Oud-Kath. Kerk in het algemeen. Ook ten aanzien dezer antwoorden word overeen stemming bereikt. Gemeenschappelijke re soluties zijn daarop in duplo in het En- gelsch en Duitsch opgemaakt, ter verdere behandeling in de kcikelijke vergaderingen DE KOPSPIJKERS OP DE WEGEN NAAR HILVERSUM. Een verzoek van den commissa ris van politie. H i 1 v e re u m. Gelijk wij, en andere bladen reeds meldden, zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. den nacht vóór het V.A.R.A.-feest. waarschijnlijk per auto, mo torrijwiel of rijwiel op dc verschillende toe gangswegen tot Hilversum, énorme hoeveel heden spijkers met platte koppen gestrooid, tengevolge waarvan een groot aantal mo torrijtuigen en rijwielen lekke banden be kwam. Volgens do laatst ingekomen berich ten zou o.a. dien nacht op den weg van Utrecht over Maartensdijk een 20-tal jeug dige wielrijders onder geleide van drie., ouders personen gezien zijn, die achter op hun onverlichte rijwiel pakken spijkers ver voerden cn deze op den weg uitstrooiden. De commissaris van politie te Hilversum verzoekt allen, die eenige inlichtingen hier omtrent kunnen verschaffen hem ten spoe digste daarvan modedeeling tc doen. Ook zal hij er prijs op stellen te vernemen, wie deze kopspijkertjes in pakken kort vóór 12 Juli j.l. heeft verkocht. Bewapening kweekt heden ten dage onzekerheid van allerlei soort, zoowel voor de militaire machten, die daarop vertrou* wen. als ook voor de burgerbe- volking. PROF. SIEGMUND SCHULTZE. OVERGANGSEXAMEN U. L. O. De uitslag. Na gehouden overgangsexamen zijn op de openbare U. L. O.-school aan den Leusder- vzeg alhier bevorderd: Van I naar II: T. Albrecht, M. Benois, G. Brouwer, F. v. Dam, T. Franken, T. Hamel, N. Ilaubcn, F. Jansen, I. Jonker, A. Ketelaar, L. Kuiper, R. Lub, J. Monsma, F. Veeman, A. Neute boom, L. v. Beck, M. Bianken, J. v. Dijk, G. Jonker, H. Klcefslra, R. de Krieger, W. Mooi, M. Nicuwcg, J. Stouthamer, T. van Veen, M. v. d. Tempel, M. Biczenbos, L. Benders, D. Briët, J. Galis, N. dc Goede, W. Gijsbertse, NV. Hammers, A. Heimans, D. Louis, K. Labric,, A. Schoenaker, A. Schel, T. van Someren, B. Spicrings, G. v. d. Stadt, J. v. d. Goes. Van II naar III: G. do Boer, S. de Bic, N. Doesburg, C. Hazcndonk, W. de Jager, R. Los, W. Teune, H. Vaatstra, H. Wannée, A. Waltman. M. Wiegmink, J. Willcmscn, M. v. d. Weide, J. v. d. Brink, B. Croon, A. Driessen, M. Heij, H. Kroes, J. Lecflang, E. Pino, H. Reijshou- wer, G. Kostensc, H. Ilcndrikse, S. Aal, M. Buwalda, A. dc Bruin, D. Drijfhout, E. Ep- pinga, J. Heltzel, G. Kars, J. Kat, J. Kolf schoten, G.dc Wilde. Van III naar IV: G. Borgdorfer, L. Bijvoet, A. Coster, C. Groenowold, B. Herschel, B. Jaarsveld, K. Kaptein, A. Nljenhuis, C. Scholten, H. Uitert, N. Veenis, N. Vorderman, H. de Vries, B. Waalwijk, A. Klingers, J. Bennin- ga, H. Brockcr, H. Driessen, J. Haring, H. Kurporshock, M. Morrc, H. Nicuwcg, L. Rooke, F. Tuithof, H. Wiegmink, N. Wol beek. Wie 't Keitje steeds Beschouwt als vriend, Heeft daarmee zijn Belang gediend. De P.U.E.M. noodigt de Utrecht sche gemeentebesturen tot een conferentie In verband met het sterk toenemende ver keer en de bevordering van do veiligheid, wordt de wijze van verlichting der wegen van steeds grooter heteekenis. Dit vraag stuk is niet op gemakkelijke cn eenvoudige wijze op te lossen. Het is niet alleen een kwestie van het aanbrengen van lichtpun ten, maar ook en vooral van de doelmatig heid der verlichting. Verlichting kan op zoodanige wijze zijn aangebracht, dat do veiligheid er niet door wordt bevorderd, ja soms zolfs er door in gevaar gebracht wordt. Uit verschillende uitspraken van den laatsten tijd van rechterlijke colleges blijkt wel hoe hiermede dan ook terdege rekening gehouden wordt. Juiste plaatsing cn opstelling der verlichting is voor de be vordering van de veiligheid op den weg van do grootste heteekenis. Goede doelma tige wegverlichting is een moeilijk pro bleem en vraagt dus speciale aandacht en studie van de hierbij betrokken autoritei- ton. Hot lijkt ons daarom een goede gedachte van de P.U.E.M., dat zij de gemeentebestu ren in de provincie Utrecht heeft uitgenoo- idgd tot een bijeenkomst, waar ten opzich te van dit vraagstuk voorlichting gegeven zal worden. De uitnoodiging omvat niet alleen dc Colleges van Burgemeester en Wethouders, doch ook de raadsleden, zoo wel de zittende als de nieuw gekozene, de secretarissen der gemeenten en. in verband met de wetgeving op dit gebied (Motor- er. Rijwiclwet), de politioneele autoriteiten. De bijeenkomst wordt op Woensdag 22 Juli des namiddags te half drie in een der zalen van het Jaarbeursgebouw te Utrecht gehouden. Uit de uitnoodiging vermelden wij het volgende: Het vraagstuk der goede en doelmatige wegverlichting dringt zich dagelijks meer naar voren en vormt .-r speciaal door de behoeften van het moderne verkeer een bron van doorloopenden zorg voor alle daarbij betrokken autoriteiten. Het zal U niet onbekend zijn. dat het in den laatsten tijd bij herhaling is voorge komen, dat men bij do behandeling van strafdelicten tengevolge van verkeersonge vallen don aard van de verlichting van den weg in het geding heeft gebracht bij de beoordeeling van de schuldvraag. Hoewel nog niet met zekerheid valt te constatce- ren of de zich op dit gebied vormende ju risprudentie in de naaste toekomst aanlei ding zal zijn tot een veranderde wetgeving, staat toch wel vast, dat het vraagstuk der openbare verlichting voor de betrokken pu bliekrechtelijke lichamen bij voortduring tot grootere moeilijkheden aanleiding geeft. Ook zal het U wellicht bekend zijn, dat de Secretaris-Generaal van het Departe ment van Waterstaat dit vraagstuk in bij zondere overweging heeft gegeven aan de hoofdingenieurs en ingenieurs van den Wa terstaat, belast mot de uitvoering van het Rijkswegenplan. Verder wijden thans zoo wel het Nederlandsch Genootschap voor Verlichtingskunde alsook het Nederlandsch Verlichtings-Comité aan dit onderwerp hun speciale aandacht Waar in dc werkingssfeer van onze Maatschappij verschillendo nieuwe openba re verlichtingen zijn of worden geprojec teerd, meonen wij, dat het dringend nood zakelijk is, dat alle betrokken partijen op grondige wijze door voorlichting worden gediend en hebben wij gemeend een samen komst te moeten beleggen, waar dit vraag stuk uitvoerig zal worden behandeld. Het doet ons genoegen u te kunnen me- dedcelen, dat wij den heer Ir. v. d. Werf' horst, leider van het Licht-technisch Bu reau der N.V. Philips' Gloeilampenfabrie ken, die speciaal van het gebied der goede wegverlichting studie heeft gemaakt, bereid hebben gevonden op deze door ons to be leggen bijeenkomst een uiteenzetting van het vraagstuk te geven Wij hebben voor het onderhavige onderwerp dezen inleider aangezocht, omdat hij reeds bij herhaling door den rechter op dit gebied als deskun dige is gehoord en ook het Nederlandsch Verlichtings-Comité zich een dezer dagen tot hem heeft gewend om advies. In verband met de belangrijkheid van het vraagstuk zal dc bijeenkomst ongetwij feld druk bezocht worden. VREEMDELINGENVERKEER. Het ledental stijgt. In van Hasclcn's Woninggids, waarin dc medcdcelingcn van de „Vereoniging tot be vordering van het Vreemdelingenverkeer" worden opgenomen, lezen wij, dat het le denaantal der verecniging op 1 Juli j.l. 531 was. Op 1 Januari 1931 bedroeg het 520. Concert „Wilskracht", De R.K. Muziekvereeniging „Wilskracht" beeft V.V.V. een volksconcert aangeboden, dat in de tweede helft van Augustus in .het Plantsoen gegeven zal worden. Dit aanbod i6 gaamo aanvaard.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 2