STOPZETTING VAN DEN GRENSHANDEL CONFERENTIE VOOR INW. ZENDING ZOMERNIEUWS UIT ARTIS Havik 41 - Tel. 292 RADIOPROGRAMMA MARKIEZEN ZONSCHERMEN Het verbod betreft alleen de rookartikelen Moeilijke bepalingen De Twentscho correspondent van de Ncd, meldt: De aangekondigde stopzetting van den grenshandcl door Duitsclilnnd is Donderdag inderdaad van kracht geworden. Hot verbod betreft echter alleen de rookartikelen, doch juist in die artikelen was de grenshandel verreweg het belangrijkst. Sinds onheuge lijke tijden hebben de grensbewoners hot recht gehad kleine hoevcclhodcn waren, de z.g. Freimengcn In te vooren Dat recht is voor ecnigo jaren beknot doordat do Duit- sche regcerlng den vrijen invoer van vleesch en spek verbood. Het recht voor rookartike. len bleef echter bestaan en in die artikelen werd eon zeer belangrijken handel gedreven Tal van zaken in het grensgebied bestonden uitsluitend van den verkoop aan Dultschers Tot nu toe mochten vrij worden ingevoord: 10 sigaren, 20 sigaretten en een ons tabak. Bijna alle Duitschcrs in het grensgebied woonachtig kochten hun rookartikelen in Nederland, omdat deze daar niet alleen goedkoopcr waren, doch tevens van een be duidend betere kwaliteit. Dientengevolge had de handel in deze artikelen een zeer grooten omvang aangenomen. Donderdag echter is het verbod van de protectionistische Duitsche regeering van kracht geworden, met als gevolg, dat tal van Nedcrlandsche zakenlieden zoo goed als broodeloos zijn geworden. Tal van fabrie ken in ons land, die een zeer beduidenden omzet hebben door den verkoop in het grensgebied zullen den terugslag bemerken en eveneens zal dit duidelijk merkbaar zijn bij den opbrengst der tabaksaccijns. Het is derhalve een algemeen belang, dat van Ne dcrlandsche zijde in dezen wordt gedaan wat mogelijk is. Men begrljpe echter goed, dat het verbod alleen voor het z.g .grensverkeer geldt. Een inwoner van Enschede t v., die naar Gronau wil, mag geen sigaar meenemen voor eigen gebruik. Voornamelijk worden er echter de Duitschers door getroffen, die In het grens gebied wonen. Niet van kracht is het ver bod voor het reizigersverkeer. Vacantiegan- gers mogen gerust de tot nu toe geldende hoeveelheid meenemen. Vanzelfsprekend Is door dit meten met twee maten de controle voor de grensbeambten uiterst moeilijk ge worden. Het is niet altijd duidelijk wat on der grensverkeer en wat onder reizigers verkeer moet wqrden verstaan. Over de juis te toepassing der bepalingen is men het dan ook allerminst eens. Bij den eersten dag van de invoering van liet verbod^heett dit tceds tot-moeilijkheden aanleidinggegeven. "Er werd een zeer strenge controle uitgeoefend en te Glaner- brug mochten Nederlandsche arbeiders, die werkzaam zijn op de Duitsche fabriek „Eiler mark", even over do grens, niet de geringste hoeveelheid tabak voor gebruik op het werk meenemen. In het grensgebied heerscht aan beido zij den ernstige ontstemming over het ontrie men van een altijd bestaan hebbend recht. Het verbod van Duitsche zijde is wel in frn- panten strijd met de pogingen, welke men steeds aanwendt om tot een vergemakkelij king van het grensverkeer to komen. Het thans in werking getreden verbod zal onge twijfeld tot uitwerking hebben, dat de smok kelhande! er ten zeerste door in de hand zal worden gewerkt. OVERBRUGGING VAN HET HOLLANDSCH DIEP. Adhaeslebetulglng van „Horecaf Het hoofdbestuur van den Ned. Bond van Werkgevers in Hotel-, Restaurant-, Café- en Aanverwante bedrijven heeft een adres ge zonden om den ministerraad, waarin het naar aanleiding van het adres den Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam en cenigc andere belanghebbende Kamers van Koophandel inzake de overbrugging van het Ilollandsch Diep bij Moerdijk, de bijzondere aandacht van den ministerraad vraagt voor de belangen, verbonden aan de bevordering van het vreemdelingenverkeer, wQil-e tijdens de heerschendo economische digressie z.i, meer dan ooit dienen te wor den bevorderd en door de tot 6tandkoming van een overbrugging in hooge mate wor den gediend. Het bestuur van Horecaf betuigt dan ook zijn volle instemming met den inhoud van genoemd adres. DIENST- EN RUSTTIJDEN BIJ RIJKSWATERSTAAT. Een motte van de C.N-A.B. Het hoofdbestuur van de C. N. A. B. heeft een vergadering gehouden van den voor het personeel van den Rijkswaterstaat en Zui derzeewerken ingestolden groepsraad en de afgevaardigden van een groot aantal ofdee- lingen ter bespreking o.a. van het concept- dienstreglement dat 17 Juli aa. in de bijzon dere commissie van overleg aan de orde komt, In deze vergadering werd de volgende mo tie met algemcene stemmen aangenomen: Het hoofdbestuur van de C. N. A. B., kennis dragende van het advies der bij zondere commissie van overleg in zaken, rakende het personeel van don Rijkswater staat en den dienst der Zuiderzeewerken nopens de voorgestelde regeling der dienst en rusttijden van dit personeel. gehoord de besprekingen in de li Juli j.l. gehouden vergadering van den groepsraad voor het Waterstaatspersoneel enz. met de vertegenwoordigers der afdeelingcn, welke Waterstaatspersoneel hebben georganiseerd, overwegende, dat le het advies in de aan hef dezer resolutie bodoeld, reods ln Novem ber van het jaar 1920 aan den heer minis ter van Waterstaat is toegezonden; 2e, do lieer minister vun Waterstaat in November van het jaar 1930 schriftelijk aan de Tweede Kamer heeft medegedeeld, dat hij nog slechts een laatsto advies wachtende was en zich na ontvangst duarvan voorstelde do re geling der dienst- en rusttijden tot een goed einde to zullen brengen; 3e. dit advies reeds in de maand Januari van dit jaar aan don heer minister van Waterstaat is uitgebracht. constateert dat thans 20 maanden, nadat de bijzondere commissie van overleg haar advies ter zake van de regeling der dienst en rusttijden ter konnis van den heer mi nister bracht, nog geen beslissing daarom trent is genomen, wijst er op, dat de ontstemming over de lange en zware diensten onder het personeel van den Waterstaat en der Zuiderzeewerken hand over hand toeneemt, protesteert namens al het ln de C. N. A. B. georganiseerde personeel met grooto kracht togen het uitblijven der invoering van do door de bijzondero commissie van overleg ontworpen regeling, dringt er mot grooten nadruk bij den heer minister van Waterstaat op aan thans te langen leste zoo spoedig mogelijk een beslis sing te nemen. De arbeid der stichting Hoenderloo Barchem, 17 Juli. In de gisteravond gehouden samenkomst der Conferentie voor Inwendige Zending te Barchcm, sprak de heer A. Icmhof, directeur van „Hoenderloo" over den arbeid der stichting „Hoendcrloo' Eerst gaf 6pr. een kort overzicht van de wordingsgeschiedenis var. deze stichting die, klein begonnen, na S0 jaar ia jiitgc- groeid tot een complex van paviljoens, boer derij, school, werkplaatsen ambtenaars- en beambtenwonlngen met eigen waterleiding, eigen clegjricitclt. Thans herbergt Hoender loo gemiddeld 210 jongens. De eigen school heelt 100 leerlingen. Hoe wel bij het gewone lager onderwijs inge deeld, stelt de samenstelling van leerlingen wat hun leeftijd, hun mate van ontwikko ling en hun aanlog betreft, bijzondere eischen aan het onderwijs. Na het verlaten der school gaat de jongen over naar de werkplaatsen. Behalve boer derij en tuin heeft Hoenderloo haar druk kerij met,binderij timmerwinkel, 6mcderij, technische afdeclingen. kleermakerij, schoen makerij, schilderswinkel, waarin voor jon gens met verschillenden aanleg altijd wel een plaatsje te vinden is. Naast den arbeid ontbreekt dan ook de gelegenheid tot ontspanning niet. Iedere groep heeft zijn eigen speelterrein; de school jongens hun eigen tuintjes; velen hun eigen gemaakte konijnen- en kippenhokken, hun duiventillen. De jongens hebben hun bin nen- en buitenspelen, hun ontspanningslec tuur, hun reciteer- en njuziekvereeniging. De uitgestrekte prachtige omgeving biedt veel gelegenheid tot wandelingen. Een groote vreugde is het voor den jon gen, wanneer hij met ocnige dagen vacantia naar huis mag. Door school- en vakonderwijs wordt ge tracht den jongon tot het maatschappelijke leven toe te rusten, In het bijzonder wordt gotracht hun karakter te vormen. Er wordt gespeurd naar den aanleg van lederen jon gen, en de beïnvloeding gezocht, die voor hem heilzaam is, hem in den wortel ge zond maakt. Getracht wordt te benaderen het geheim zinnige „Ik", dat schuil gaat achter iedere gemoedsuiting. Wat de sterkte in den aanleg ie, kan ten verdervo worden, indien de aanleg een ver keerden uitweg zoekt. Dat alles gaat niet zoo vanzelf, kost strijd voor jongen en lei der. Ook straf is niet 6tocds to vermijden. Indien de gegeven straf dan maar niet vcr- bittort. Straf moet ontdekkend, moot bin dend werken tusschon jongen en leider Bovenal wordt getracht do jongens gees telijk le verrijken, opdat zij het hoogere leven deelachtig mogen worden, opdat Christus gcslaltenis In hen vorkrijgc. Er zijn moer dan 2000 jongens op „Hoen derloo'' geweest. Niet bij allen is het go- wcnschte doel verwezenlijkt. Voor velen mocht Hoenderloo echter tot grooten zegen zijn. Op deze inleiding volgde een geanimeerde discussie. P. DE WIJS f Oud-burgemeester van Brummen. In do ouderdom van 83 jaar is te Brum men plotseling overleden de heer P. de Wijs, oud-burgemeester van die gemeente, oud-officier van het Indische leger, drager van de Militaire Willemsorde. Na aanvan kelijk burgemeester van Vecncndaal ge weest te zijn, werd hij te Brummen be noemd en bekleedde daar 25 jaar het ambt van burgemeester Indrukwekkende roof vogelvluchten. Grootsch aangelegde anti' lopenparken. Keuzen orangs Een gevaarlijke zeeslang Uit het bloelende „Artis" wat is de tuin op zichzelf dit jaar al een wonder van goed onderhouden, gedegen schoonheid vait weer allerlei belangrijk nieuws te melden. Beginnen wc met de indrukwekkende roof- vogelvluchten, die gaandeweg een uitge zochte bevolking gaan herbergen. In de nieuwe, gezamenlijke vliegkooi, die den go- hcclcn vleugel van het gebouw „De Volhar ding" bespant, komt de schoonheid van het paar Condone van de Cordilleras geschens van de Ver. „Artlsfonds" te midden der forscho zee- en steenarendparen en karakte ristieke monniks-, Rlippelq, en wolkruingie- ren wel bijzonder tot uiting. Tusschen de vorstelijk op hun stammen troonende, of in wljdsiaando vlucht afstrijkende roofvogel- reuzen door, wieken behendig wouw, bui zerd en kiekendief, die nu en dan hun hooge uitkijkposten in den achterliggenden bosch- rand verlaten om in een vliegtocht rond hot geboomte de prachtigste glij-vluchten en zwenkingen te zien te geven. Soms schalt daar opeens de wild-juichende roep van don West-Afrikaanschen gekroonden ruigpootbuizerd of het schcttcrschreeuwen van de Braziliaansche Caracara's, scheu rend de geheimzinnige stilte van deze mild begroeide roofvogelwijk. Naast de nieuwe roofvogelvluchten welken de grootsch uit gelegde antilopen-perken met hun kost bare en wondermooie verscheidenheid van sierlijk gehoornde sabel-, spies-, water- en riet-bokken, kedoe, nylgau's en gnoe's 'it wildebeestcn teders bewondering. Temidden van deze steppenbewoners do hooge gestal ten der drie giraffen, die in wiegenden tel gang hun ruim en zonnig zandperk door schrijden, of hun wonderlijke galopsprongen te zien geven. „Karonggo" de Oost-Afrikaan6che neus hoornbul is al flink aan den groei en nu ook gewend aan het uitdagend optreden van de Indische olifanten, die hem aanvanke lijk met trompet-stcoten en zand-worpen uil het buitonperk verdreven. Een prachtige aanwinst voor hot Eenhoevigenhuis is het paar volwassen Grev-zebra's van Somali en Galla-land, grootste en mooist-geteeken- de soort onder de hedendaag6che zebra-vor men, waarvan „Artis" in zijn levende have nog Chapman's en Grant's zebra, in zijn Museum boven de Koningszaal voorts nog Berg-zpbra en den uitgestorven Quag ga, een zeer zeldzaam en uiterst kostbaar museum „Scnausttick" kan (oonen. Op hot bekende speelveld voor het apon- huis zijn 's middags béirtclings de jonge orang-oetans „Pim" en „Puck"' geschon ken door mevrouw C. Iluber Colenbrander to Utrecht of de al flink ontwikkelde „Kro- mo" en „Phine" met hun populaircn ver zorger Houtman het middelpunt van do wljdo schare schaterlachende omstanders Men verzuime echter vooral niet binnen in het gebouw de volwassen reuzen-orang „Si Tamiang" te gaan zien, die, indertijd door twee Artis-leden geschonken, sinds dien nog immer ontzagwekkender van uiterlijk is ge worden. Een uniek exemplaar van Wal'a- cc' „Old man of the woods", dat in geen zoologischcn tuin lor wereld zijn weerga vindt! Als laatste interessante bijzonderheid en nieuwste aanwinst vermelden we nog een levende zeeslang (Hydrus platurus L) door den heer D. van der Leek van het ms. Marnix van St. Aldegonde der Mij. Neder land voor het aquarium van het Genoot schap meegebracht. In tegenstelling tot do befaamde zeeslang uit den „komkommer tijd" is deze echte zeeslang een kleine, ge vaarlijk giftige slang, die met haar zijde i;ng6 afgeplat lichoam in het kustwater van ind. Oceaan en Soenda-zee zwemt of rus tend, aan de oppervlakte drijft, tot een klu wen ineengekronkeld. Tot nog toe zijn al leen in het Artis-aquarlum en dan nog slechts een enkele maal levende zeeslangen te zien geweest. DE INWISSELING VAN DUITSCH GELD. Amsterdam, 17 J^ili. In aansluiting aan het bericht, dat eenige circulatieban ken in 't buitenland op grond van een over eenkomst met de Duitsche Rijksbank, mar ken tot vasten koers koopen, teneindo aan do behoeften van Duilscho reizigers tege moet te komen, vernemen wij, dat ook aan do kantoren van de Nederlandsche Bank gelegenheid bestaat tot een dorgelijko In wisseling van een beperkt bedrag per rei ziger. OUDE BRUG TE MAASTRICHT BESCHADIGD. Verweerd binnenwerk Do Limburgschc medewerker der Msb melt: Donderdagmiddag omstreeks 2 uur be zweek aan de Zuidzijde van de oude brug te Maastricht de hardnteenen wand boven den derden pijler. Het 6tortto onder groot gcplons in do rivier. PRIMA ADVOCAAT. BOERENMEISJES. BOERENJONGENS VOORBURGH. MASSA's SCHILLETJE alsmede de bekende „OUDE KLARE" merk „Onwe Dnijs" a f 3.25 per Liter. Verkrijgbaar L d. Slijterij in Gedistilleerd De hierdoor ontstane bres is ongeveer een halve meter diep, 2 M. breed cn 3 M. hoog Zij reikt tot vlak onder do kroonlijst vac de brug, die is blijven hangen Dadelijk werd de burgemeester gewaar schuwd die bevel gaf, de gevaarlijke plek af te zetten. Het verkeer wordt aan de Noordzijde der brug beurtelings ic op en neer gaande richting geleid. Stagnatie hierbij natuurlijk onvermijdelijk, maar de politie doet haar beet, om het oponthoud tot een minimum te beperken. De burgemeester, die ons persoonlijk le woord stond, wees op het verweerde bin nenwerk der brug, dat door de instorting bloot is gekomen. Hij deelde mede, dat de omvang der scha de en de duur van 't herstel eerst na een nauwkeurig onderzoek zijn vast tc stellen Hiermede is inmiddels een aanvang go maakt en men hoopt, zonder volledige ver keersstremming, de reparatie te kunnen ter hand nemen en voltooien. ONZE KAASEXPORT EN DE DUITSCHE CRISIS. Aangaande den invloed van de Duitsche crisis op den uitvoer van Nederlandsche Kaas meldt de Tijd: Naar ons uit Friesland wordt bericht, gaat daar de uitvoer neg zijn gewonen gang, maar do Hollandsche exporteurs hebben een gereserveerde houding aangenomen. Fr is aarzeling. De Duitsche importeurs koopen gewoonlijk in guldens op eenigen tijd crediet; zij wenschen toezending. Maar de ftollandsche verkoopers aarzelen: ze wil len wel de verzending hervatten, doch de onzekerheid met den markenkoers bracht «ommigen er toe zclf6 onderweg zijnde zen dingen aan de grens nog op te houden. De prijs bleef zich handhaven op de markten, maar er is onder de exporteurs een weife ling. Want al is er op guldens verkocht, een eventueele waardevermindering van de mark zou Duitsche importeurs in moeilijk heden kunnen brengen. KINDERZEGEN TE WEHL. Vijf volle trouwboekjes. Doetinchem, 17 Juli. In dc gemeente VVehl, tellende ongeveer 3000 inwoners, is dit jaar door den ambtenaar van den bur gerlijken 6tand, reeds aan vijf echtparen een tweede trouwboekje afgegeven, daar het oorspronkelijke bij het huwelijk afgc geven trouwboekje, ruimte biedend voor in schrijving van twaalf kinderen, vol was. (Tel.) HET ONTWAPENINGSPETITIONNEMENT Een dienstorder. Naar het Volk verneemt heeft de directie van dc N' Z.H.T.M. een dienstorder .uitgege ven, waarin het personeel wordt opgewekt te teekenen op het ontwapeningspetitionne ment van de dagbladpers. Aan ambtena ren zijn lijsten uitgegeven met het ver zoek daarop handteekeningen te willen verzamelen. DIRECTEUR GEMEENTEBEDRIJVEN MIDDELBURG. De voordracht van B. en W. De niet-alphabetische aanbe%eling voor directeur van de gemeentebedrijven te Middelburg luidt: ir. B. C. Roeters van Lennep te Delft. ir. G. Sax te Rotterdam en H. O. Weening te Apeldoorn. HR. MS. HEEMSKERK. 's-Gravenhago, 17 Juli. Het oefenver- band, bestaande uit Hr. Ms. Heemskerk, de onderzeebootcn O 9 en O 10 cn do torpedo booten Z 7 en Z 8 is 16 Juli uit Travemünde vertrokken. Zondag 19 Juli. Hilversum. 8.308.45 Ochtendgymnastiek o. 1. v. G. Klocrekoper, 8.50 Mededeclingen van Ned. Voetbalbon den en Postduivenbcrichton. 9.01 Tuinbouwhalfuurtje door S. S. Lan- linga. Onderwerp: „Onze oude boomon" 9.30 V.A.R.A. orkest o.l.v. Hugo do Groot. 10.01 „Het nieuwe rijk" II. Eenige verzon uil „Das Proletarische Schicksal" (Het tot der Proletariërs), een bloemlezing der mo derne socialistische poëzie, in hët Neder- landsch vertaald en voor te dragen door Marden Beversluis. 10.20 Orkest. 11.00 Zondagmorgentoespraak door G. J. Zwertbroek. 1120 Orkest. 12.011.00 Hot Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep. 1.001.30 Radio Volks-Universiteit, Cur sus: Film en Filmkunst. Cyclus: De groote regisseurs. III. Spreker: L. J. Jordaan. 1.30—2.00 Het Omrocp-orkcst 2.00—2.30 A.V.R.O.-Boekonhalfuur. Her man Robbers spreekt over „Het Wonder dor Liefde", het nieuwste boek van C. en M. Scharten—Antlnk. 2.303.00 Het Omroep-Orkest speelt ouvertures, 8.00—3.30 „Humor in de muziek" II, door Casper Hóweler. 3.303.45 Zang door het damoskoor, be staande uit loerüngen van Jan6 Bierma en Stans le Cosquino de Bussy. A. d. vleugel: Annlo Sleeswijk. 3454.00 Han Beuker en Wouter Denijs 6pe!en Plano-syncopation6. 4.004.15 Dameskoor. 4.15—4.30 Piano-syncopations door Han Beuker en Wouter Denij6. 4.305.00 Gramofoonmuziek. 5.01 V.A.R.A -Septet o.l.v. Is. Eyl. 6.00 Radio-Volks-Universiteit. Cursus Mooi cn nijver Insulinde. Spreker: J. C. Lamster. 6.30 Wijdingsuur. Spreker Ds. F. W. J. v. d. Kicboom. Onderwerp: Zich laten leiden. S.00 Tijdsein A.V.R.O -klok. 8.01—S.15 Nieuws- cn sportberichten van Vaz Dias. Firma j.W. van ACHTFKBERGti >V£S7siN-.£L J3 .-TELlPOON Sj 8.159.00 Kurhaus-Schcvcningen. Hel Re sidentie-orkest o v. Leo RuygnV. 9.00—9.25 Mr. A. W. Ka.np draagt voor. 9.25—10.30 Kurhaus-Scheveiilngii». 10.30—11.30 Kovacs Lajos en zijn ork«t. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. Huizen. 8.30—9.30 Morgenwijding door Pater Lec tor J. Dito OP Onderwerp: „Onze levens taak". 9.309.50 Inleidend orgelspel op den kerk dienst door Marie Zondervan. 9.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk (H.V.) te Leeuwarden. Voorganger Dr. J. G. Geel kerken 12.15—1.30 K.R.O. Sextet, o.l.v. Piet Lu6- tenhouwer. 1.30—2.00 Spreker: Prof. J. A. Veraart. Onderwerp: „Kapitalisme en Katholicisme". 2.002.30 Literair Halfuurtje. Spreker: Kees Spierings. Onderwerp: „Meisjes uit onze straat. 2.30—3.00 Gramofoonmuziek. 300—500 Concert door „The Dutch Gentlemen Band". 5.00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Groote Kerk te Hilversum). 7.458.10 Spreker: Piet Kasteel. Onder werp: „Gedenkschriften" door P. J. Troel stra IVe deel: Storm. 8.10S15 Voetbaluitslagen. 8.1510.40 K R O.-orkest, o.l.v. Johan Ger ritsen. Soliste: Mevr. Geysel-Gessmann, 60- praan. 9.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 10.40—11.00 Epiloog door het Klein Koor o.l.v. Joe. H. Pickkere. Maandag 20 Juli. Hilversum. 8.01—10.00 Gramofoonmuziek. 10.01—10.15 Morgenwijding. Lezen: Gen. 37 23—36. Zingen: Ps. 75 1 en 4. Gez. 251 3 en 4. 10.1510.30 Gramofoonmuziek. 10.30—12.00 A.V.R.O.kwaret o.l.v. Dik Groeneveld. 12.151.00 Pierre Paila bespeelt het nieuwe orgel in het Kurhaus te Scheve- ningen. 1.00—120 Vioolvoordracht door Boris Lensky. Aan den vleugel: Egbert Veen. I.30—2.00 Gramofoonmuziek. 2.00—2.30 Het Helmann-Trio: Henrietta Bosnians, piano. Ferdinand Helmann, vi ool. Henk van Wezel, cello. 2.30—3.00 Rustpoos voor de N. S. F. voor het verzorgen van den zender. 3003.30 Lezing door Dr. P. Klinkenberg over Socrates. 3.304.00 „The Paradise Garden Ha- waiians" Padvinders-IIawaiian-Ensemble, gevormd door Vootrekkors van den „Mus tang" Stum. (Sen Afd. 6c groep Utrecht N. P. V.), 4.005.00 Kindcruur door A. D. Hilde- brand. 5.00—7.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. (Refrein-zang: Bob Scholtc). 7.00—7.30 A.V.R.O.-Bockenhalfuur Dr. P. II. Rittur Jr. spreekt over: „Die Hcilung durch den Gcist" van Stephan Zweig. 7.45—8.00 Gramofoonmuziek. 8.01—9.00 Studio-opvoering van „Het Ge heim van Suzanne". Zangspel in één bedrijf. Tekst van E. Gollsciani. Duitsche vertaling van Max Kolbeck. Muziek van Ermanno Wolf-Ferrari. Personen: Graaf Gil, Jac. Pil. Caro. Gravin Suzanne, zijn gemalin, Hélène Cals. Santé, huisknecht. Het omroep orkest, muzikale leiding: Albert van Raalte. 9.00—915 Het Koninklijke 's-Hertogcn- bosch' Mannenkoor o.l.v. P. Kallenbach. 9.159.45 Het omroep-orkest o.l.v. Nico Treep 9.4510.00 Het Koninklijk 's-Hertogen- bosch' Mannenkoor. 10.00—10.10 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 10.10—10.45 Orkest. 10.15—12.00 Gramofoonmuziek. Huizen. 8.00—8.15 Schriftlezing. 8.159.45 Morgenconcert. 10.3011.00 Korte ziekendienst, door Ds. J. A. Hockzema. II.00—11.30 Lezen xan Chr. Lectuur door mej. J. C. M. Doyen. Voorgelezen wordt „Tusschen doornen en distelen", van J. van Muylivijk. 11.30—12.230 Gramofoonplaten. 12.30—1.45 Orgelconcert uit de Ilerst. Evang. Luth. Kerk te Amsterdam door Jan Zwart. 1.45.315 Gramofoonmuziek. 3.15—3.45 Cursus knippen en stofversieren. 3.45i.00 Verzorging van den zender. 4.005.00 Ziekenuurlje door Ds. W. S. van Leeuwen. Muzikalo medewerking: Mej. C. de Jager, zang. M. F. Jurjaanz, harmonium. 5.006.30 Concert: Dirk Vos, viool. Mtvr. E. v. d. Brink—Prakken, fluit. Mej. Tol Vre- Jenburg, piano. 6.30—7.00 Verteluurtjo voor jongeren. Spre ker: S. Postmus. Onderwerp: „Do citadel van ontwerpen", van 30 NuvemJwr tot 23 l)ccei-ber 1832. 7.00—7.30 Gramofoonplaten. 7.308.00 Spreker: Dl'. F. J. Krop, Onder werp: „De treurige toestand der ert-riders in Sowjot-Rusland cn de Kerken." S.00—10.15 Concert door de Koninklijke Utrochtsche Mannenzangvc-ceniging o.l.v. Bernard Diamai Soliste- Mej. Ellen de Quay, sopraan. Begrleidmg: Bynard Dia mant. 8.00—900 Concert. 9.009.30 Spreker: Mr. W. de Tfijcke. On derwerp: „Volkenbond cn Wereldvrede." 9.30—10 15 Vervolg-concert. 10.1510.25 Persberichten Vaz Dias. 10.2511.30 Gramofoonplaten.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 7