AH EDSF00RT5CH DAGBLAD Zaterdag 18 Juli 1931 -DE EEMLAISDER" 30e Jaargang No. 16 DERDE BLAD WAT WIJ PO' DE MONT DANKEN GFV/L VAN WOEKER UTR. PROV. VOETBAL BOND JUBILEUMWEDSTRIJDEN TE CULEMBORG DE NAT. KAMPIOEN SCHAPPEN „Het was geen kleinigheid" De Antwerpsche correspondent van het Hbld. schrijft aan zijn blad: Er is in de Vlaamsche pers heel wat ge schreven over Pol de Mont, bij zijn onver- wachten dood te Berlijn. In „Het Laatste Nieuws" verschijnt nu een zeer belangwekkend stuk van mr. A. H. Cornette, hoofdconservator van het Ko ninklijk Museum van Schoone Kunsten van Antwerpen, waarin wordt uiteengezet wat dit museum verschuldigd is aan Pol de Mont, die er conservator van was van 1903 tot na den oorlog; die méér was dan con servator: de ziel en de bezieler van dit mu seum. Van zeer bijzonder belang is wat mr. A. H Cornette weet te vertellen over hetgeen Pol de Mont gedaan heeft voor het museum tijdens den oorlog, voor het museum van een 6tad die een bombardement, Zeppelin- aanvallen en een vier-jaren-lange bezetting heeft doorstaan. „Voorwaar, dat was geen kleinigheid", zegt mr. Cornette, en, vervolgt hij, „Pol de Mont heeft bewezen dat hij in de bangste uren tegen zijn moeilijke taak was opgewassen. Niet zoodra was de oorlog uit gebroken, of hij nam alle denkbaro voor zorgsmaatregelen om de kostbaarste schil derijen in veiligheid te brengen. Hij nam het initiatief om de kelders van het mu seum open te 6tellen voor schilderijen van waarde uit privaat-verzamelingen, en zelfs uit kerken en musea van andere 6teden Gretig heeft men van alle kanten gebruik gemaakt van zijn aanbod, en hij mocht het geluk 6maken al de kunstwerken, die hem werden toevertrouwd en die hij als heilige panden bewaard heeft, later aan de eige naars ter hand te kunnen 6tellen. In cfe uren van gevaar was hij op zijn post; tijdens de beschieting week hij niet uit het museum, klaar om bij het eerste alarm mede te hel pen aan mogelijke redding. Hoezeer zijn moedig gedrag gewaardeerd is geworden blijkt uit fie officieele gelukwenschen, die tot hem gericht werden door de vurigste, patriotten dn den Beheerraad en in hei Stadsbestuur. Het is aan Pol do Mont te danken dat ook gedurende de bezetting een zeer groot aantal van onze kostbaarste schil derijen gered werden van den ondergang, want hij was het die den Beheerraad aan spoorde om de werken, die na een lang verblijf in de kelders te lijden hadden van bcschimmeling, opnieuw naar boven te doen halen, schoonmaken en ten toonstel len. Het is thans het oogenblik niet om te iy:rinncren in welke pijnlijkdroevigo om standigheden Pol'de Mont het museum ver liet. Dat deze fijne, gevoelige dichterziel ge makkelijk onder den indruk gekomen is van de oorlogspsychose, zal niemand ver wonderen, die weet wat een men6ch lijden kan onder laster en bedreigingen, die rle schuldigen met hun geweten uit te vechten hebben. Pol de 'Mont verliet met eere het museum, dat hij zoo lang bestuurd had, toen hij in het voorjaar 1919 op pensioen ge steld werd. Het personeel van het museum bewaart van hem do herinnering aan een strengen en rechtvaardigen konservator, die als een gentleman met de ondergeschikten wist om te gaan. Wij, die de eer hebben zijn ambt te hebben geërfd, en die mogen le ven en werken in de kamer waar do dier bare overledene een mooi 6tuk van zijn leven heeft doorgebracht, wij eeren de na gedachtenis van onzen grooten voorgangei, die onze leeraar en onze raadsman geweest is, en wiens kunstliefde, toewijding en werk kracht voor ons een hartverheffend voor beeld blijven zullen." EEN NIEUW ORATORIUM. „Jesus und seine Jünger" van Hüxjo Herrmann. De bekende Duitsche componist Hugo Herrmann, wiens werken tot de mee6t uit gevoerde der jongere Duitsche toonzetters hehooren, heeft een oratorium geschreven „Jcsu6 und 6eine Jünger". Hugo Herrmann's kort geleden mei den Schubert-prijs bekroonde koorwerk met groot orkest „Tageszeiten im Gebirge" op verzen van Ernst Krauss, dat inmiddels in meer dan twintig Duit6che, Zwitsersche on Oostenrijksche steden ter uitvoering kwam, zal volgend jaar op het groote zangersfeest te Frankfort a. d. M. uitgevoerd worden. PAUL HINDEMITH EN HET „UNAUFHöRLICHE". Paul Hindemith heeft een oratorium vol tooid, dat den titel Das Unaufhörliche draagt. 20 November zal het door Klcmpe- rer, don dirigent, die voor de modernen zoo veel gedaan heeft, te Berlijn voor het eerst ten gehoore worden gebracht. (Tel.) DE 5000STE TAUCHNITZ VERSCHENEN. Dit aantal in 90 jaren bereikt. Bij Bernhard Tauchnilz is het 5000e deel herschenen. Dit aantal, waarin 618 schrij vers, waaronder 503 Engclsche en 115 Ame- rikaanscho aan het woord zijn geweest, is in 90 jaren bereikt. Op 1 September 1811, zoo meldt het Vad., werd de reeks met Bulwers Pclhara ge opend, in 1860 verschenen het 500e deel, in 18C9 het 1000, in 1881 het 2000, in 1891 het 3000e, in 1909 het 1000e. Toen dc soric begon, bestond er tusschen Engeland en do Staten van het vasteland van Europa geen verdrag tot bescherming van den geestelijken eigendom. De door de schrijvers geautoriseerde, door den uitgever betaalde uitgaven van Engelscho boeken waren de eerste erkenning van den geeste lijken eigendom en heeft er toe meegewerk, internationale bescherming van geestelijk eigendom te scheppen. COLLECTIE BREDIUS IN HET MAURITSHUIS. Een belangrijk legaat. 's-Gravenli age, 16 Juli. Naar het Volk verneemt, heeft dr. A. Bredius een regeling getroffen, waardoor na zijn dood de schilderijen, welke hij in bruikleen aan het Mauritshuie heeft afgestaan, eigendom zullen worden van den Staat, die een daar aan door hem verbonden voorwaarde, vol gens welke de kunstwerken niet naar ten toonstellingen worden verzonden, heeft ge accepteerd. Deze voorwaarde staat in verband met het gevaar, dat kunstwerken op tentoon stellingen loopen. Een schadevergoeding van 4 per dag Een Inlandsche waronghoudster leende, naar het Soer. Hbld. meldt, eenige jaren geleden van een Arabier een bedrag van 120. Teneinde het verbod van den Islam, dat men geen rente mag vergen, te ontgaan, gaf de geldschieter aan de vrouw voor den vorm eenige goederen, welke een paar se condcn later terug gingen naar den Arabier. Dc vrouw kreeg het verlangde bedrag van 120, maar onder voorwaarde dat zij, z.g. als schadevergoeding voor de goederen, 4 per dag zou betalen, totdat de som van 120 zou zijn afgelost. Vier jaren lang heeft de vtouw den Ara bier, zonder daartoe feitelijk verplicht te zijn 4 per dag betaald. Toen onlangs iemand hét geval ter oore kwam, kreeg de vrouw het advies, om niet meer te betalen, waarna dc Arabier de zaak bij den Landraad te Soerabaja aanhangig maakte. De Landraad uitspraak doende, besliste dat de Arabier geen recht heeft nog iets van de vrouw te vorderen. Nu men in Inlandsche kringen weet, dat geldleeningen op zulke voorwaarden niet geoorloofd zijn, heeft de Landraad te Soe rabaja in den laatsten tijd meer van derge lijke woekerzaken te behandelen gekregen. DE WEDSTRIJDEN OM DEN DAVIS CUP. INTERZONE. De stand is 1—L Parijs, 17 Juli. (V.D.) Heden zijn de eerste wedstrijden gespeeld voor de finale om den Davis Cup (interzone). H. W. Austin (Engeland) sloeg S. B. Wood (Ver. Staten) met 26, 60, 8—6. 75. F. X. Shields (Ver. Staten) sloeg F. J. Per ry (Engeland) 10—8, 64, 6—2 De winnaren van de finale zullen de Franschc bekerhouders volgende week In. een uitdagingswedstrijd ontmoeten. Nader meldt men ons: In het stadion RolandGarros werden vandaag voor on geveer 80000 toeschouwers de eerste enkel spelen voor de interzone finale Engeland Amerika voor den Davis Cup gespeeld. Het eerste enkelspel werd door Austin (Enge- lang) van den Amerikaan Wood gewonnen met 2—6, 60, 86, 75. Het was een prachtige wedstrijd. Austin speelde uitste kend, was zeer snel en in zijn taktiek ge raffineerd. Wood was eveneens zeer snel en speelde uitstekend, doch Austin had van daag een betere dag. In de laatste set, toen Austin reeds vrij zeker overwinnaar was, scheen doze plotseling aan zich zelf te gaan twijfelen. Hij begon voorzichtiger te spelen met het gevolg dat Wood, die met ijzige kalmte speelde, den stand op 55 wist te brengen, doch Austin had nogmaals geluk en twee machtsballen hielpen hem op het einde de overwinning te behalen. Indien een vijfde set noodig zou zijn geworden, zou het eerste punt zeker voor de Ver. Staten zijn geweest. In het tweede enkelspel won de Amerikaan Frank Shields van Perry (Engeland) met 108, 6—4, 62. Perry's spel stelde teleur en was bijna geheel op het geluk berekend. Shields was beslist de meer dere, ontwikkelde groote snelheid en had een reusachtigen slag. Do stand na den eersten dag is dus 1 tegen 1. Verslagen van de commissies De verslagen van do diverse commissie geven een zeer juist overzicht van het vele werk dat in een seizoen moet worden ver richt om alles naar hehooren te doen ver- loopen. Do elftalcommissie is bijna het geheele seizoen in actie geweest om een zoo sterk mogelijk Bondselftal samen te stellen. Reeds op 2e Kerstdag werd een oefenwedstrijd ge speeld tegen II.V.C. te Amersfoort, op 1 Maari te Veenendaal twee procfelftallen en 8 Maart op het B.V.C.-veld eveneens. Er werden nog meerdere oefenwedstrijden ge speeld en zoo kon op 17 Mei het Bonds elftal deelnemen aan het Bondentourno.oi te Deventer waar voor de vijfde maal achter een do eerste plaats werd ingenomen. Het was erg jammer dat in de jubileumwed strijd op 31 Mei tegen het A.V.B.-elftal het weer erg tegenwerkte en werd in een voort durende regen gespeeld en met 24 verlo ren. Do Commissie is zeer tevreden over het vertegenwoordigend elftal Het verslag van de Schoolvoetbalcommis- sie laat duidelijk uitkomen het groote nut van dit zeer sportieve tournooi dat ook dit jaar weer veer vlot verliep. Door 33 scholen werd deelgenomen met totaal 54 elftallen er zijn 58 wedstrijden gespeeld. Wel een groot verschil bij het jaar 1914. het eerste jaar van deze wedstrijden, toen 9 scholen met 9 elftallen deelnamen. Een van de onaangenaamste bladzijden, aldus het verslag van de Strafcommlssie. Is de strafaangelegenheid. Het is jammer dat in een bond waar men gezamenlijk de mooie voetbalsport beoefent voor ontspanning, die tevens de lichamelijke ontwikkeling ten goede komt, nog zoovele uitwassen ziet. Een van de vele oorzaken is wel do over- winningszucht, waarnaar wordt gestreefd. Vele spelers spelen niet het spel om het spel, maar alleen om de overwinning, de jeugd moet behoorlijk worden opgevoed en hier is een taak voor de clubbesturen. Dit seizoen kreeg de commissie 54 zaken te behandelen, 12 vereenigingsstraffen zijn opgelegd, 59 persoonlijke straffen met totaal 642 maanden schorsing. Het aantal berispin gen bedroeg 48, terwijl aan 13 personen een waarschuwing werd gegeven Er blijkt uit deze opsomming voldoende dat er aan de sportiviteit van vele voetballers nogal e.ea ontbreekt. De Scheidsrcchtscommissie vérmeldt, dat dit jaar groote moeilijkheden werden onder vonden door het laat bekend worden van het K.N V.B.-programma, waardoor geza menlijke besprekingen van de aanstellingen bijna niet plaats vonden. De Bond telde op 31 Mei 1931, 103 scheids rechters tegen 116 op 1 Juni 1930. In den loop van het jaar werden 37 aanvragen voor scheidsrechter ingediend, door 18 werd met goed gevolg een examen afgelegd. Een 19- tal scheidsrechters werden afgevoerd van de lijst. Met groot genoegen constateert de Commissie dat ook dit jaar wederom een verbetering van het peil van het scheids- rechterscorps viel waar te nemen, de cur sussen over do voetbalspelregels hebben hun nut dus wel afgeworpen. Do cursussen welke werden gehouden te Utrecht, Amersfoort en Hilversum werden door totaal 160 personen bezocht (vorig jaar 69) ook hier dus een mooie vooruitgang. Een 33-tal scheidsrechters hebben in het afgeloopen seizoen 15 of meer wedstrijden geleid; de heer TI. de Korver heeft beslag weten te leggen op de Bondsfluit met hei record aantal wedstrijden van 30. De protestcommissie is tevreden, vroeger werden véle fouten gemaakt bij het indie nen van protesten, dit jaar zijn de formali teiten beter in acht genomen. Ook het ge halte van de protesten was veel beter slechts bij één protest kon do commissie reeds van te voren zeggen, dat het protes teeren weggegooid geld was. De vcreeniging verklaarde zelf reeds in het protest dat de scheidsrechter ,,'t niet gezien kon hebben." Er werden 12 protesten ingediend, 1 kon niet in behandeling worden genomen, ter wijl 7 stuks afgewezen en 4 stuks door do protcsteerende verccnigingen werden gewon nen. De gecombineerde Gooische cn Amers- foortsche Zaterdagmiddagcompetitie, voor ziet, aldus het verslag, in een behoefte Vooral de junioren en adspirantcncompe- titic was een succes, er is met animo ge speeld en incidenten van beteekenis kwa men niet voor, het spelpeil is vooruit gaande. Het jaarverslag van de Utrechtsche Za- terdagmiddagcompetitic maakt eveneens melding van een prettig competitie verloop F.cnige malen moest boete worden opgelegd aan vergeetachtige secretarissen. Deelgeno men werd door 14 elftallen. Velox met liefst vier elftallen waarvan er twee als kampioen eindigden n.l. Velox 7 en 8. Elinkwijk 6 werd kampioen van afdeeling C, een goede prestatie van dit adspirantcn- elftal hetwelk voor het eerst deelnam. Zwemmen. HET C. J. M. V. ZWEMFEEST. Op Donderdag a.s. Donderdag a.s. wordt in de zweminrich ting van den heer Pezie het derde jaarlijk- sche zwemfeest van de Chr. Jongemannen Vcreeniging gehouden. Van deze reeds meer dan zestig jaar in onze gemeente werken de organisatie gaan uit de Chr. Jonge- lingsverecniging, een tweetal Knapenver- 'cenigingen, de gymnastiokafdeeling „Wil- helmina", de voetbalafdeeling „C. J. V. V." en het Tamboers- en Pijperscorps „Julia na." Voor de leden van al deze afdeelingen organiseert de Jongemannen Vereeniging sinds enkele jaren een onderling zwemfeest, waarvan de verzorging steeds wordt opge dragen aan de afdeeling voor lichamelijke opvoeding ..Wilhelmina", welke afdeeling thans in haar 25ste levensjaar is en dit zwemfeest beschouwt als de inzet voor haar zilveren jubileum-herdenking. Blijkens het keurige programma is de heer Wolbeek, secretaris van „Wilhelmi na", er in geslaagd met veler medewerking een schitterend zwemfestljn in elkander te zetten. Behalve de klassieke zwemnummers, waarvan zelfs een enkel nummer inschrij ving voor niet bij zwemclubs aangesloten stadgenooten toestaat, vinden we een waterpolowedstrijd voor „A. Z. en P. C." en „Neptunus", alsook een demonstratie van de Amersfoortscho Reddingsbrigade. Bo vendien is er een wisselbekertje voor den deelnemer of de deelneemster, die den cor- recsten slag zwemt. ATHLETIEK Officieele ontvangst ten Stad huize. Gratis toegang voor werkloozen Schitterende deelname Het doet ons veel genoegen, te kunnen mededeelen, dat het aantal inschrijvingen en de kwaliteit daarvan voor de jubileum Athletiek-kampioenswedstrijden te Culem- borg op heden en morgen de stoutste verwachtingen hebben overtroffen. Zoo zal het noodig zijn des Zondags reeds te kwart voor twee de wedstrijden te doen aanvangen. Zooals bekend beginnen de wedstrijden Zaterdag om half zes pre cies en zijn zoo tijdig beëindigd, dat een ieder bij het Feestconcert, te geven door de harmonie „Concordia" op de Markt aan wezig kan zijn Gedachtig aan den steun, welke het be stuur van den U. P. A. B. steeds heeft mogen ondervinden van alle inwoners van Culemborg, heeft het gemeend in deze tij den van malaise, hun die zonder werk zijn, Zaterdagavond op het terrein gratis toe gang te verleenen op vertoon van de stem pelkaart aan de controle Hoewel uitvoerige programma's wat het athletisch gedeelte betreft op het terrein verkrijgbaar zijn tegen zeer civielen prijs (het volgen van den wedstrijd met een pro gramma zal U zeker veel gemakkelijker vallen), geven wij hieronder het verkorte chronologisch overzicht: Zaterdag 18 Juli: 5.30 uur nam. Aanvang van de atletiek wedstrijden op het Sportterrein. 7.45 uur nam. Einde wedstrijden. 8—10 uur Feestconcert op de Markt, te geven door de Harmonie „Concordia". Zondag 19 Juli: 12.15 uur Officieele ontvangst op het Raadhuis (Raadskelder) door B. en W. Toegang hebben do leden van het Eere comité, officials van den U. P. A. B. en afgevaardigden van alle aangesloten ver- eenigingen. 1.45 uur. Aanvang Athletiek-wedstrijden, opgeluisterd door de Harmonie „Crescen do", sportterrein aan den Westersingel. 5.30 uur. Prijsuitreiking op het terrein. 8 uur. Feestconcert op do Markt, te geven door de Harmonie „Crescendo". Het aantal deelnemers bedraagt meer dan 200, het aantal inschrijvingen c.a. 500. Van de beste deelnemers noemen wij eenige namen: Heeren: K. Reijnders, G. A. C.; C. Lint, Kunst en Kracht; A. Meinen, G. A. C.; A. Koetsier, T. O. V.; L. M. Oorschot, Bredero- des; J. Hoogeweg, Hellas; M. v. Kuilenburg, Hellas; P. Slikker. G. A. C.; H. P. Beinte- ma, Hellas; J. Mudde, Kunst en Kracht; R. Jaarsma, Hellas; G. P Scheffcr, Excel sior, Amersfoort; P. H. Huizinga,aExcelsior, Amersfoort; P. Mulder, Brederodes; P. Schmidt, Brederodes. Van de Dames: R. v. Haaren, Kunst en Kracht; D. Borgstein, Kunst cn Kracht; C. Aalten, T. O. V.; C. Donath, G. A. C.; M. v. Schie, Kandati; P. Hitzei, T. O. V., allen zeer goede krachten 'Een groot aantal estafette-ploegen zullen aan de start verschijnen. Met dit al een zéér goed bezet programma. Ieder Culemborger zal zeker aanwezig willen zijn, om van de sport en de spanning op de verschillende nummers getuige te zijn. Hieronder volgt de juiste samenstelling van het Ecre-Comité: Y Keestra, Burgemeester, Voorzitter. Leden: C. Laan, wethouder der Gem. Culemborg; O. de Beus, wethouder der Gem. Culemborg; J. Moorman, le voorzitter K. N. A. U.; H. G. v. d. Berg, directeur Culemborgsche Bank- vereeniging; A. Bleijenberg Jr., industrieel; dr. H. C. Bonhof, arts; H. L. Fagel, direc teur N.V. „Fax"; A. v. d. Geer, oud-lid Prov. Staten van Gelderland; dr. J. Hocke Hoogenboom, arts; H. v. Iloytema, indus trieel; W. Hoogerbeets, directeur Rotter- damsche Bankyereeniging; C. J. den Hou- ter, directeur Gasfabriek en Gem. Water leiding; J. A K<ein, industrieel; G. L. v. Ledden Hulsebosch, voorz. C. B. L. O.; G. Schouten, notaris; Adr. Schouten, voorz. Alg. Middenst Vereen.; P. Verwoert, indus trieel; dr. J. Wachters, arts, voorzitter V. V. V.; L. Wüst, industrieel ROEIEN De voorwedstrijden Sloten (N.H.), 17 Juli. Hedenavond zijn de voorwedstrijden verroeid van de na tionale roeikampioenschappen te Sloten (N. II.) Er stond een vrij sterke wind. die de roeiers mee hadden. Te 7.20 uur zou begon nen worden met het eerste nummer tus schen Lage en Arsa voor skiff. Daar De Frcytag ^Laga) was uitgevallen om zich te sparen voor de double scull, verviel dit nummer. Vervolgens kwam aan dén start Spaarno (Timmermans) en Argo (van der Scheer). Het was een vrij scnerpe race, op de geheele baan kwam cr geen licht tus schen de booten. Zij werd door Timmermans gewonnen met lengte voorsprong in 7 min. 58.1 sec. Het nummer twee met stuurman Laga en Willem III leverde een groote zege op voor Willem III, dat met ruim 1 lengte won in 8 min. 3054 sec. Aan den start verschijnen daarna de achtricmsgieken van Nereus en Njord. Deze race werd vooral door Nereus goed ge roeid. Van het begin af zijn de Amsterdam- sche studenten vóór en loopen geleidelijk uit om met 1 lengte in 6 min. 45 sec. als eerste de finish te passecren. De tweede heat tusschen Argo en Laga, was veel spannender. Laga kreeg een voor sprong van een kwart bootlengte, doch door het geweldige spurten van de Argoploeg werd het verschil niet grooter. In den eind spurt wist Lage een V» lengte voorsprong te behalen. De tijd van de winnende ploeg was 6 min. 3954 sec. Als laatste nummer wordt verroeid de double scull tusschen Spaarne (Cox) en Thijn) en Laga (De Frytag en Van Dongen). Beide ploegen hebben een felle start, doch de Lagaploeg bleek veel sterker te zijn en won met vele lengten in 7 min. 3254 sec. Langs de oevers bestond vrij veel belang stelling. DE TOUR DE FRANCE. De vijftiende etappe. Parijs, 17 Juli (H.N.). Vanmorgen om zeven uur vertrokken de nog overgebleven 48 deelnemers voor de vijftiende etappe van de Tour de France, welke van Nice tot Gap ging, een afstand van 233 K.M. Het waö een moeilijk traject, daar hooge bergen als de St. Michel (1505 M.) en na Colmar de bergketen van Alios (2250 M.) genomen moesten worden, terwijl ook op verschillen de plaatsen de stijle paden zeer hooge eischen aan de rijders en het materiaal stel den. Spoedig na het vertrek ondernamen Demuysere en Pesenti een aanval op Magne, waarbij zij er in slaagden voor te komen. Magne kon het zeer snelle tempo van de twee anderen niet bijhouden en raakte ach ter. Zijn landgenoot Pelis6ier kwam hem te hulp en er volgde een verwoedde jacht op de twee uitloopers, welke tot dicht voor het doel voortduurde. De etappe werd ge wonnen door den Beig Jcf Demuysere iu den tijd van 8 uur 43 minuten 1 seconden. Vervolgens kwamen: 2. Pesenti (I.) 8-45-02, 3. Di Paco (I.) 8-45-23; 4. Magne (Fr.)-zelfde tijd; 5. Pelis6ier (Fr.) 8-45-30, 6. Schepers (België) 8-51-28, 7. Dewaele (B.) 8. Bulla (Tourist), 9. Guiramand (T.) 10 Pancera (T.), 11 Orrecchia (It 12 Gestri (It.), 13 Ver- vaecke (B.), 14 Peglion (Fr.), alle in den zelfden tijd. Do Duit6cher Buse was acht tiende, Leducq (Fr.) 22ste. Op de 25ste plaats kwamen dc Be:g Rebry en de Duit- schors Thierhach en Geyer. In het totaal klassement heeft de Franschman Antonin Magne nog 6teeds de leiding met 106-28-27, onmiddellijk gevolgd door Pesenti (It.) 106- 33-55 en Demuysere (B.) 106-39-00. De Duit- schers zijn vandaag verder achter op ge raakt Het best hield zich nog Metze, die tegenover Demuysere een achterstand van negen minuten had. Metze en Thierhach zijn thans van plaats gewisseld en nemen do 11e resp. de 15e plaats in met een achter stand van bijna 1 uur tegenover Magne. In hot landenklassement is Frankrijk nog 6teeds nummer een met 320-43-40, waar door het een vdorsprong van 9 minuten op België heeft. Duitschland heeft tegenover Frankrijk een achtcretand van bijna twee uur. Waterpolo. DE WEDSTRIJDEN VAN MORGEN. Evenals de vorige week heeft de A. Z. P. C. morgen weer een vol wedstrijd-pro gramma. De N. Z. B. stelde n.l. 3 thuiswed strijden vast voor de groen-witten. Het eerste krijgt de Gooische Zwemver- eeniging „De Otter" op bezoek. Hoewel deze club voor de A. Z. P. C. een onbekende is, kunnen wij aan de hand van beider prestaties een zeer spannende kamp ver wachten. Misschien zijn de Gooilanders op papier iets sterker, maar we kunnen van de A. Z. en P. C.-ers verwachten, dat zij alle moeite zullen doen om de beide wedstrijden in de Keistad te houden. Het tweede zevental moet den strijd aan binden tegen het derde team van de Am- sterdamscho Zwemvcreeniging het „Y". Deze ploeg, welke bez«t is met eenige oud- snelers van Y1, zal met de reserves van onze stadgenooten vermoedelijk geen moeite heb ben. Het derde team ontvangt de reserves van de Maarssensche Zwemvereeniging Do Fuut. Hier verwachten wij een gelijk spel. De opstelling van de Zeventalion is op heden nog niet bekend

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 9