R.K. OFFICIEREN Afscheid Mgr. Evers UIT DE STAATSCOURANT DESTRIJD0M DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN De eerste resultaten Wat U ook vraagt Een KEITJE slaagt VAN KLAVERENS PRESTATIES Zjjn zegelijst COMPETITIE STICHTSCHE SCHERMBOND Het 12^:jarig bestaan der vereeniging. In Huize „Voorhout" te 's-Gravenhage hield de A.R.K.O. (Algem. R.K. Officieren- vereeniging) Zaterdag een algemeenc leden vergadering, waarmede het 12^-jarig be staan werd herdacht. Eerst vergaderden gelijktijdig de afdeelingen A en B. De af tredende bestuursleden le luit. adj. N. J. L. Kortekaas (A) en de res. kap. v. Spec. Dienst b. d. Gen. Staf, voorzitter dr. J. G. de Bakker, alsmede de reserve-majoor J. P. Boots (B) werden herkozen. Vervolgens opende de voorzitter, de ma joor van den Gen. Staf H. F. M baron van Voorst tot Voorst, de algemeene vergade ring. Aanwezig waren o. a de oud-hoofd aalmoezeniers kol. J. J. Noordman, luit.- kolonel Nauta Pieter als vertegenwoordiger van den Minister van Defensie e. a. De voorzitter verwelkomde inzondeheid den vertegenwoordigers des ministers. Huldi gingstelegrammen waren gezonden aan H. M. en aan Haarlems Bisschop. De over leden leden maj. Quadekker en maj. Brü- seker werden herdacht Het ledental is met 101 leden toegenomen en steeg tot 188 be roeps- en 437 reserve officieren. Spr. gaf vervolgens een historisch overzicht van het 12M-jarig bestaan en spoorde allen aan te blijven ijveren voor de vereeniging. Van de 1600 R.K. officieren ontbreken er nog 900. Als plaats voor de volgende jaarvergade ring werd 's-Heriogenbosch aangewezen. Na de pauze werd de statutenherziening behandeld. Met 3708 stemmen werd be sloten voor 't hoofdbestuur per lid en niet per afdeeling te stemmen. Afwezigen kun nen bij volmacht stemmen (doch alleen over personen, niet over zaken). Ook enkele wijzigingen werden in het Huishoudelijk Reglement gebracht De voorzitter sprak ten slotte Mgr. Evers toe, nu deze gemeend heeft als geestelijk adviseur der A.R.K.O. te moeten bedanken. „Een zwartendag" noemde spr. den dag. waarop het bestuur de mededeeling ontving van het besluit van den geestelijken advi seur. Pogingen om hem van dit besluit af te brengen, hadden geen resultaat. En zoo was dan 't oogenblik aangebroken, waar op de leden als kinderen van hun vader afscheid moesten nemen. Kolonel Evers is in waarheid een geestelijke vader geweest. Van hem is een bezielende kracht uitge gaan, die alle bezwaren overwon, die in 118 nog bestonden tegen de oprichting van een R.-K. Officierenvereeniging. Zijn en thousiasme, menschenkennis, tact hebhen gezegevierd Groote weemoed vervult allen bij dit scheiden, doch óók groote dank! Dankbaar zijn allen voor de vaderlijke lei ding, voor den beminnelijken omgang, voor den grooten steun in vaak moeilijke om standigheden. Als bewijs van erkentelijk heid werd kolonel Evers onder stormachtig applaus het eerelidmaatschap der vereeni ging aangeboden. Mgr. Evers dankte voor de hem gebrach te hulde. Met groote voldoening heeft hij steeds met de bestuurderen samengewerkt en gaarne aanvaardde hij daarom het eere- lidmaatschap, de hoop uitsprekend nog meerdere malen de bijeenkomsten der A.RK.O.'te kunnen bijwonen. Bij K. B. is de zilveren eere-medaille der Oranje Nassau orde toegekend aan mej. P. .1. van Jaarsveld, juffrouw van gezelschap bij mevr. de weduwe C. E. Bal jon te Ooster beek (Geld.) en de bronzen medaille aan J. van Lieshout, waterlaarzenmaker bij de N.V. A. van Sambeeks Stoomschoenfabriek te Veldhoven. Bij de beschikking van den minister van Onderwijs, K. en W. is tijdelijk benoemd tot conservator bij de psychiatrie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht prof. dr. A. A. Grünbaum. ONZE KOLENUITVOER NAAR FRANKRIJK. Heerlen, 20 Juli. Naar het „Limburgsch Dagblad verneemt, zal er Woensdag te Pa rijs een conferentie worden gehouden tus- schen de Limburgsche steenkolenmijnen en de Fransche autoriteiten, waarbij men trachten wil, de voorwaarden voor ons land verbeterd te krijgen. Deze conferentie staat in verband met die van j.l. Vrijdag, waar geen enkel resultaat bereikt wérd. NU GRONINGEN'S BIOSCOPEN GESLOTEN ZIJN. Hevig gedrang voor een circus. Het circus Gleich, dat op het oogenb'ik hier ter stede voorstellingen geeft, profi teert van het nog steeds voortdurende Gro- ningsche bio6coopconflici De belangstel ling voor dit circus is namelijk de om standigheden in aanmerking genomen - veel grooter dan gewoonlijk. Den eersten avond, toen de voorstelling niet op tijd kon aanvangen, daar bij den opbouw de tent door den hevigen wind ten deele was om gewaaid, was de toeloop zelfs zoo groot, dat er een ernstig gedrang ontstond, waar bij ongeveer 40 50 personen voor het meerendeel meisjes van achttien tot twin tig jaar het te kwaad kregen en fta:i v vielen. Hieruit blijkt wel, dat het zelfs den Gro ningers, wien het amusementsleven niet in het bloed zit, op den langen duur zon Ier bioscopen te machtig wordt. Uit de hou ding van den Nederlandschen Bioscoop bond mag worden afgeleid, dat het hoofd bestuur en do ledon van den bond niet van het eens ingenomen standpunt zuil n afwijkon. Zij beschouwen deze kwestie na melijk als een nationaal belang, daar het mislukken van deze acti9 welke haar de meening van den bond volkomen gewet tigd is ander gemeentebesturen aanlei ding zou kunnen geven om de vermiko lijkheidsbelasting te verhoogen. Met be langstelling mag dan ook worden afge wacht welk standpunt de nieuwe raadzol innemen. PRINSES JULIANA GAAT KAMPEEREN. Apeldoorn, 20 Juli. Prinses Juliana zal de laatste weken van Augustus weer met een aantal jongedames gaan kampee ren nabij hot Aardhuis. EEN PORTRET VAN TERBORCH. De National Gallery te Londen is in het bezit gekomen van een portret van een Hollandsche vrouw door Gerard Terborch. ERGERNIS OVER ELN KINDER UURTJE. Men schrijft aan het Hbld.: Zondagmorgen heeft ds. J. W. P. le Roy, in dc Jeruzalerakerk te Amsterdam-West, preekende naar aanleiding van 2 Kon. 23 13 „en hieuw alle gouden vaten af", in scherpe bewoordingen zijn verbazing en ergernis geuit over de samenstelling van een programma van een Kinderuurtje, ver zorgd door een radiovereeniging op 15 Juli. Volgens dit programma zijn den kinderen twee verzen voorgezongen van Psalm 119 „Al 't goddeloos volk verdoet ge als schuim van d'aard". LAWNTENN1S Gistermiddag begonnen op de banen van de Hilversumsche Lawnfennis Club. Hilversum, 20 Juli. Hedenmiddag zijn dp wedstrijden om de nationale kampioen schappen op de banen van de Hilversum sche Lawntennis Club begonnen, een jaar lijks hier terugkeerend tournool, waarin vooral de laatste dagen, als het om dc kwart en halve eindstrijden en de finales gaat, gewoonlijk veel belangstelling wordt getoond. Op zoo'n eersten dag is een factor van beteekenis de vraag, hoeveel spelers en speelsters er zullen komen opdagen. Is dit aantal groot en valt het weer mede, dan is er kans, dat er veel wordt afgewerkt, zoodat de volgende dagen een onderbre king wegens regen b.v. niet zoo'if heel ergen achterstand brengt. Over de opkomst der spelers in de eerste ronde mag men niet ontevreden zijn. Er kon nog vrij veel worden afgewerkt, al had het meer kunnen zijn. Natuurlijk was er nog niet de sfeer en de spanning voor de volgende dagen Toch is er één partij ge speeld, die het aanzien waard was. En wel die in het Gemengd Dubbelspel tusschen mevr van Herwljncn en Herwenen en mej. Tiny Groenewegen en A. Knottenbelt. Hier was spanning vooral in den laatslen set; hier was de wil om te winnen bij beide paren; hier was ook het willen vech ten. Knottenbelt, die zoo vaak zichzelf verslaat, bleef ook nu deze gewoonte ge trouw. Heel gemakkelijke ballen liet hij glippen, heel lastige gaf hij het nuttig ef fect, dat tot een overwinning leiden kan Mej. Tiny Groenewegen stond hem daarin met haar eigenaardige forehand als sterk ste wapen nuttig bij En in alle drie de 9et3 kregen zij een aardicen voorsprong, die hun do zege in "t gezicht bracht. Maar het andere paar is meer aan elkander gewend, heeft reeds in de vroegste jeugd gezamen lijk tennis gespeeld en begrijpen elkander beter, zijn althans meer samen in den strijd geweest dan de tegenpartij. Kranig heeft het echtpaar het in alle drie de setten opgehaald, al viel de tweede set dan ook aan de tegenpartij In den len 9et stonden van Herwijnen en echtgenoote 41 achter. Zij haalden 5 games achter elkan der en wonnen den set met 6—4. In den 2en set stonden zij met niet min der dan 5—1 achter Zij wonnen 3 games aaneen, maar moesten de volgende aan Knottenbelt en partner afstaan, die dus met 6—4 wonnen. In den 3en set kwamen deze laatste 4—2 voor, maar van Herwijnen en echtgenoote haalden op tot 54. Toen dacht ierier een spannende game tc zien, maar Knottenbelt raakte er geheel uit en met 6—4 won het echtpaar game, set en match. Hier volgen de uitslagen; Heeren Enkelspel: S Salomons vv. o.—J. Ramacr; A. Knot tenbelt slaat M. van Oordt 6-1, 63; J. Roon slaat P Worst 8—G, 64; II. C de Looper slaat II Groenendijk 6—4. 7—5; W. E. R. van Herwljncn slaat jhr. H van Riemsdijk 6—0, 6—2; C. Quant slaat B. Mohr 6—2, 6—0; P. Quarles van Ufford slaat P. F. A van Till met 60, 6—2. Dames Enkelspel: Mevr. Meckel slaat mej. E. de Wolf van Westerrode 6—0. 57. 6—1. Mej. M Sluis slaat mej. N. Hulshoff Poll 6—1, 6—2. Mej. A. Kerckhoff w. o.—mevr. Ramaer. Mej. M. Fnbius w. o. —mei. H. C. van der Heide. Dames Dubbelspel: Mej. M Roos en mej F. Kawilarang w. o. mevr. Ramaer en mej. Z. Kerckhoff Mej. N. Hulshoff Poll en mej. M. Fabius slaan mevr Meckel en mevr. N. de Bruljn met S—6, 97, 64. Heeren Dubbelspel: S Salomons en M. van Oordt w. o.—C. van der Hagen en R. de Waal. H. M. Blocmhoff en G F. Zwecrts w. o.— J. de Loopen en A. Armocd. B. Mohr en H. C. do Loopen slaan H. Sardeman en V. Coster van Voorhout 64, 6—2. Gemengd Dubbelspel: Mevr. van Herwijnen en W. E. R. van Herwijnon slaan mej. Tiny Groenewegen en A Knottenbelt met 6—4, 4—6. 6—4. Mej E van Herwijnen cn J. v. d. Ilagen slaan mevr. M. Saalborn cn W. Korthals Alles 61, 6—0. MOTORSPORT. DWARS DOOR BRABANT-RIT. X. Van do Motorclub „Brabant" te 's-Ecriogenbosch. Op Zondag a.s. laat de M. C. Brabant haar jaarlijkschen motor- cn autowedstrijd ver rijden, meer bekend onder den naam van „Dwars Door Brabantrit". Het is voor de 10e maal dat deze rit uitgeschreven wordt, en wie met een of meer der negen voor gaande ritten heeft kennis gemaakt weet dat de „Dwars Door Brabantrit X" een wer kelijk sportieve gebeurtenis zal zijn. In 1928 waren er zelfs 120 deelnemers, hetgeen wel een recordcijfer genoemd kan worden. Het morgentraject is ditmaal 140 K.M. lang en herbergt eenige aardige terreinrit jes, die wel de bcnoocligde strafpunten zul len opleveren. Het middagtraject is plusmi nus 100 K.M. en hoewel terreinritloos, toch een traject waaraan zelfs ervaren rijders de handen vol zullen hebben. De klap op de vuurpijl vormt echter een kilometer- lancé. U ziet een welverzorgde schotel met eischen, welke echter elke behoorlijke rij der kan verorberen, mits hij werkelijk kan rijden cn last not least een gocdo motor of auto heeft. LAWNTENNIS. TERRY—ALTA IV 3—4. Kampioenswedstrijden 3de klas. lc Ilecrcn Single: J. do Ruiter sl. J. Bor- gerhoff Mulder; 8—6, 9—7. 2e Iieeren Single: C Melsc verliest van G. Hogewind; 46, 4—6. Dames Single. Mevr. N. dc Ruiter verliest van Mej. A. Wilhclms; 62, 1—6, 0—6. le Mixed; Mevr. cn Hr. de Ruiter verlie zen van Mej. A. Wilhelms cn J. Borgerhoff Mulder; 4—6, 6—2, 1—6. 2e Mixed; Mevr. cn Hr Melse sl. mej. L. Gafllard en G. Hogewind; 36, 64, 75. Dames Double: Mevr. dc Ruiter en mevr. Melse verliezen van Mej. A. Wilhelms en mej. L. Gaillard; 1—6, 06. Heeren Double: J. de Ruiter on C. Melse sl. G. Hogewind cn J. Borgerhoff Mulder; 7—5, 62. DE TOUR DE FRANCE. Zeventiende etappe. Parijs, 20 Juli (H.N.) De zeventiende etappe van de Tour de France, die Zondag gereden werd, ging van Grenoble naar Aix les Bains: een afstand van 230 K.M. De touristcn Bcrton en Viaenc gaven ten ge volge vin verwondingen, bij een val opgc- loopen, op, zoodat er thans nog 44 deel nemers zijn. Overwinnaar in deze etappe was dc tourist Max Bulla met een tijd van 8-37-02. Op hem volgden Rebry (B.), 3 Magne (Fr), Orrecchia (It.), en de Belgen Vervaecke en Demuysere, allen met den- zelfden tijd. In het totaalklassement is Migne nummer een met 118-37-12. Dan volgen Pescnti 118-42-20, 3 Demuysere 118- 46-56, 4 Dcwaele 119-11-24, Pcglion 119-12-47, Rebry 119-26-21 en 7 Benoit Faurc 119-27-08. De stand van het landenklassement is thans als volgt' Frankrijk 357-17 07, 2 Bel gië 357-24-17, 3 Italië 358-32-05, 4 Duitsch- land 359-33-49, 5 Oostenrijk-Zwitserland 359-48-43. De 18de etappe. Parij6, 20 Juli (H.N.) De achttiende etappe van de Tour dc France ging van Aix les Bains naar Evian, een afstand van 202 K M. Slechts het eerste gedeelte van de route leverde groote moeilijkheden op, daarna ging de weg meestal door licht heu velig terrein. De dotflnemers toonden ölechts weinig lust om uit te loopen, zoodat zij bij na den geheelen weg bijeen bleven. Kort <*oor het doel zette Jef Demuysere er plot seling een vaart in en daar de overigen niet 6nel genoeg de achtervolging begon nen. kon hij een voorsprong behalen en tot het einde toe handhaven, zoodat hij met 75713 het doel Dasseerdc met een mi nuut voorsprong op de hoofdgroep. De hoofdgroep, bestaande uit 32 deelnemers, volgde met een tijd van 758—01. Leiding duar bij had Leducq, die gevolgd werd door Stöpel, Max Bulla. Goedhuv6 en Charles Pelissier. Dc overigen werden on de zeven de plaats geklasseerd, met dcnzelfden tijd. De. 6tand van de leiders in hot individueele klassement is ongewijzigd gebleven, zoodat Antonin Magne nog steeds aan het hoofd enat, gevolgd door Pesentl. Demuysere en Dcwaele. Wielrijden. UTRECHT—AMERSFOORT EN TERUG. Mot gangmaking. De heer J. II. N ij huis, tc Utrecht, zal binnen kort een aanval doeii op zijn eigen record, dat hij ongeveer 7 jaar geleden vestigde op het traject Utrecht (Kalfje)—Amersfoort (station) en terug met motorgangmaking in den tijd van 43 min. 15 seconden. De heer Nijhuis heeft een nieuw race-rij wiel beschikbaar gesteld voor dengeen, die dezen tijd verbeterde, tot nog toe echter zonder resultaat Er zijn indertijd pogingen gedaan dit record te brengen, doch het is geen renner nog mogen gelukken. Thans, nu de weg aanzienlijk verbeterd is, zal dc heer Nijhuis zelf trachten een kortoren tijd te maken, waarvoor hij al druk aan het trainen is. Hij heeft reeds de toezegging van een motor, welke voor gangmaking zeer geschikt is. Vijfmaal amateur kam: pioen van Nederland Na zijn mooie overwinning op den Belgi schen Europeeschen kampioen is het niet oninteressant iets van dc loopbaan van van Klaveren te vertellen als bokser. Beb van Klaveren is geboren op 26 Sep tember 1908, hij is dus 23 jaar oud. Als ama teur heeft hij 76 gevechten geleverd waarvan hij 71 gewonnen heeft, twee partijen wor den verloren cn drie eindigden onbeslist. Ilij won in totaal vijf maal als amateur het lan delijk kampioenschap en werd vijf maal districtskampiocn. De kroon legde hij op zijn werk door in 1928 bij de Olympische Spelen te Amster dam het lichtgewichtkampioenschap tc be halen en aldus dc Nederlandsche vlag aan de hoogste mast geheschen kon worden. In Juli 1929 werd van Klaveren prof cn hier onder laten wij een lijstje volgen van den bokser al6 prof. 17 Juli 1929: Jul Sty art (België) geslagen op punten (Rotterdam). 28 Augustus: Wilk (België) geslagen door disqualificatie in de vierde ronde (Rotter dam). 26 September: Kid Robert (België) gesla gen door k.o. in de 4e ronde (Haag). 30 October: Verliest van Young Lefevre (België) door een foutive slag in de 8ste ronde (Rotterdam). 18 November: Nicolaas (Holland) gesla gen k.o. in de 7e ronde (Haag). 30 November: George Peck (Engeland) op punten geslagen 15 ronden te Sunderland. 25 December: Dedencn (België) geslagen k.o. in de 3e ronde (Rotterdam). 1930: 8 Januari: Billy Streets (Engeland) gesla gen op punten (Portsmouth). 13 Jan.: Horace Barber (Engeland) gesla gen op punten (Swindon). 28 Januari: Jack Hudson (Engeland) ge slagen door k.o. in de 11e ronde (Manches ter). 18 Februari Leen Sanders (H.) geslagen c*p punten na 15 ronden (Rotterdam) werd hierdoor kampioen van Nederland ,jrof lichtgewicht. 17 Maart: Haydn Williams (Engeland) ge slagen op punten (Den Haag). 1 April: Harry Brooks (Engeland) gesla gen op punten (Manchester). 28 April: Charlie Mack (Engeland) gesla gen op punten (Rotterdam). 7 Mei: Porttals (België) geslagen op pun ten (Haag). 14 Juni: Ch. van Rooyen (Afrika) geslagen op punten (Johannesburg). 5 Juli: Georg Purchcse (Africa) geslagen op punten (Johannesburg). 2 Augustus: Verloren van Len Smith (En- :and) op punten (Johannesburg) 3 November: Vuillamy geslagen op pun ten (lichtgewicht kampioen van Frankrijk) (Rotterdam). 7 November boksc tegen Czirson (Duitsch- iand) onbeslist (Hamburg). 1931: 8 Januari Domgorgcn (Duitschland) gesla gen op punten (Den Haag). 9 Februari Cziröon (Duitschland) geslagen door k.o. in vijf ronden (Den Haag). 17 Februari: Onbeslist tegon Dubbers (Duitschland) in 8 ronden (Berlijn). 20 April: Onbeslist tegen Sanders (Hol land) na 10 ronden (Rotterdam). Door zijn overwinning van heden is van Klaveren dus lichtgewicht kampioen van Europa geworden, een titel die werkelijk na deze prachtige lijst van overwinningen nog ontbrak. SCHAKEN DE MATCH EUWE—CAPABLANCA. De vijfde parti] afgebroken. Rotterdam, 21 Juli. De gisteravond in het Bristol-hotel alhier aangevangen vijfde partij van den schaakwedstrijd tus schen Euwe en Capablanca werd na mid dernacht tc ongeveer vijf minuten over één afgebroken na de 51ste zet. Euwe is thans aan de beurt en staat iets in het voordeel. DE 8 K.M. WEDSTRIJD IN DEN IJSSEL TE ZUTPHEN De jaarlijksche internationale 8 K.M. zwemwedstrijd in den IJssel, georganisoerd door de Zutphensche Zwem- en Poloclub „De Jonge Kampioen", wordt gehouden op 9 Augustus a.s. SCHERMEN Utrecht I boekt drie overwinningen. In de schcrmzaal van Ilulssen te Utrecht word gisteravond voor dc le klasse compe titie van den St Schermbond een ontmoe ting op floret, degen cn sabel geschermd tusschen de schcrmverceniging Utrecht I cn ploeg I van dc Gcnic-onderofficiercn- schcrmvorceniging. De leiding berustte bij den heer J. Pee- ters uit Amersfoort. Schcrmverceniging Utrecht I bracht vopr de drie wapens do volgende schermers uit: II. Reede, W. van Ilunnik, J. J. Desta en J. K. F. van Ilulssen Jr. De G.O.O.S.V stelde daartegenover do heeren: J. Honig, A. van Vliet, A. W. C. Schagcn en C. J. II. v. d. Ilorst op floret; op degen werd Van Vliet vervangen door Bachofner, terwijl voor dezen op sabel word aangezet de heer J. II. Hackenitz. Bij de G.O.O.S.V. ontbrak o.a. de Jiear Voets, waardoor het team zeer verzwakt was. De floretmatch bracht dan ook weinig spanning. De eerste twaalf partijen werden even veel winstpartijen voor de schermvcreen. Utrecht, waarvan vooral de goede techniek opviel van Van Ilulssen Jr. Stand na drie rondes 12—0 voor dc schermverecniglng Utrecht I. In de laatste ronde boekte v. d. HorU een welverdiende overwinning op Reede, zoodat de schermverccn. Utrecht I den flo- retmatch won met 15 gewonnen partijen, 12 ontvangen cn 47 gegeven treffers tegen 1 gewonnen partij, 47 ontvangen cn 12 ge geven treffers. De hoeren Van Hunnik, Desta en v. Iluls sen wisten al hunne partijen te winnen, terwijl de laatste schermer slechts één tref fer incasseerde. De degenmalch gaf meer spanning. Wel domineerden in (len beginne de schermers van de scherm vereen. Utrecht, want de eerste zes partijen werden door hen winst omgezet. Van der Horst verkleinde den achterstand door eene mooie over winning op Desta. Hierna sloeg van Iluls sen den heer Honig, zoodat op do helft van den match Utrecht I een voorsprong van 7—1 behaald had. Deze achterstand inspireerde de scher mers van de G.O.O.S.V. zoodanig,- dat zij veel productiever gingen schermen en 'n de derde ronde een drietal winstpanij >n behaalden. Stand bij het ingaan der bo- slissingsronde 84 voor Utrecht I. De eerste drie partijen werden evenveel winstpunten voor de G.O.O.S.V., zoodat dc beslissing lag in de partij van Ilulssen Schagcn, die door eerstgenoemde met een mooie arret op de hand van zijn tegen stander werd gewonnen. De schermvereen. Utrecht I won met 0 gewonnen partijen, 7 ontvangen en 9 gege ven treffers tegen 7 gewonnen partijen, 9 ontvangen cn 7 gegeven treffers. In den sabclmatch werd het gemis van Voets in de ploeg van de G.O.O.S.V. danig gevoeld. Dc tegenstand kwam nu alleen van v. d. Horst, vooral daar Honig zijn dag niet bleek te hebben. In de eerste ronde behaalde de scherm vereen. Utrecht 1 een voorsprong, zooiat op het einde dier ronde Utrecht met 3—1 de leiding had genomen Ook de volgcndo ronde eindigde met gelijke resultaten voor beide partijen, zoodat op de helft van den strijd Utrecht I met 5—2 voorstond. Na oene overwinning van Desta op Hac kenitz, volgde een nederlaag van Van Hulsscn tegen v. d. Horst, waarna Reede en Van Hunnik clcn stand voor Utrecht I 0p 9_3 brachten waardoor Utrecht reeds zijn derde overwinning behaald had. In de laatste ronde boekte Desta een nederlaag tegen v. d. Horst, waarna dc overige scher mers van dc schermvereen. Utrecht hunne partijen wisten tc winnen. Utrcht I won den sabclmatch met 12 ge wonnen partijen, 24 ontvangen en 41 gege ven treffers tegen 4 gewonnen partijen, 51 ontvangen en 2-4 gegeven treffers. De heer Van Hunnik wist al zijne par tijen te winnen. Te loven vil het sportieve optreden van alle schermers, die spontaan hun ontvin gen treffers meldden, waardoor de leichug van den strijd al zeer vergemakkelijkt werd. Voetbal. ER ZIJN IN ZWITSERLAND SLECHTS „VOETBALLERS". Bern. 20 Juli (VD.) Gisteren i6 door do afgevaardigdenvergadering van den Zwit- serschon Voetbal Bond een belangrijk be sluit genomen. Het artikel betreffende het amateurisme van voetballers werd n.l. ge schrapt d.w.z. in den vervolge zijn er in Zwitserland nog slechts voetballers", zon der onderscheid of zij amateurs dan wel beroepsspelers zijn. Voorts werd een hoofd- klasso ingesteld met 18 vereenigingen, die in twee groepen gesplitst zijn. Dc z.g. eerste klasse bestaat oveneens uit 18 vereeni gingen. NIEUW WERELDRECORD KOGEL- STOOTEN DAMES. Dortmund, 20 Juli (V.D.) Mej. Hen» blein stootte gisteren den kogel 13.16 Motor ver, waarmee zij haar eigen, wereldrecord met 6 c.m. verbeterde.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 10