LONDEN VRAAGT DE AANDACH VERDERE BESÏUDEERING DER WERELDCRISIS Het Engelsche kabinet beraadslaagt AARDSCHOKKEN Li NOODWEER IN ZUID-MEXICO AUTO RIJDT DOOR EEN BRUGLEUNING Vier doodea te betreuren DE LAATSTE AVOND RADIOPROGRAMMA Henderson en de Amerikanen in de Britsche hoofdstad aangekomen Parijs, 19 Juli. (V.D.) Het hedenavond gepubliceerde officieole communtqué van de vandaag gehouden besprekingen te Parijs heeft den volgenden tekst: Minister-president Laval heeft -- in ge zeischap van de ministers BrianJ, Piétri en de heeren Poncet en Berthelot heden morgen te tien uur de buit-sulandschc staatslieden, die vóór hun op morgen be paald vertrek naar Londen kor>uon-1ig te Parijs zullen verblijven, in zijn kabinet <»nt vangen. Pierre Laval heeft den ministers en den huitenlandschen vertegenwoordigers! daarvoor dank gezegd, dat zij aan zijn op roep om gemeenschappelijk de voorwaar den, waaronder de Londensche conferentie bijeen zal komen, te bepalen, gevolg" heb ben gegeven. Hij heeft hen op de hoogte ge steld van de besprekingen, die hij n de laatste dagen met Henderson on Stimson heeft gehouden, alsmede in het bijzonder van de gisteren begonnen onderhanlotin gen tusschen rijkskanselier dr. Brüning en dr. Curtius en de vertegenwoordigers van het Fransche kabinet. Tegelijkertijd neeft hij don tekst van de Fransche voorstoken herhaald. Dr. Curtius gaf een beknopt overzicht van den huidigen stand der Duitsche economi sche en financieole cr.Vs en van de maat regelen van internationalen aard, die hem gewenscht leken om deze cri6i6 op te lossen Achtereenvolgens gaven Stimson, Hender son, Grandi, de Japansche ambassadeur en de Belgische minister Hymans uitdrukking aan hun gevoel van voldoening, dat zij in de gelegenheid gesteld waren aan deze zoo belangrijke "voorconferentie te kunnen deel nemen. Op verzoek van Laval werd in ge meenzaam overleg bepaald, dat de Londen sche conferentie zich ötrikt zal beperken tot het onderzoek naar de financieele en economische crisis in Duitschland. Ten slotte gaf Laval uitdrukking aan den wensch, dat de besprekingen, die de Fransche ministers heden met do Duitsche ministers zouden hebben, het succes der Londensche conferontie zouden mogen vergrooten. Par ij 6, 19 Juli. (V.D.) De Amerikaansche en Britsche ambassades bevestigen, dat de staatssecretarissen Stimson en Mellon, zoo mede de Britsche minister van buitenland- sche zaken, Henderson, Zondagmiddag om vier uur vertrokken zijn naar Londen. Londen, 19 Juli. (V.D.) De Engelsche minister-president Macdonald i6. in tegen stelling tot zijn gewoonte, hedenavond reeds van Chequers naar Londen teruggekeerd. Tegen middernacht wil hij het verslag van den minister van buitenlandsche zaken Henderson aanhooren. Tegen Maan dagmorgen i6 een kabinotszitting bijeenge roepen, waarin de toestand en het program voor de Londensche ministersconferentie zal worden besproken. Maandagmiddag ora 6 uur zullen dc bui tenlandsche ministens volgens de tot dus verre getroffen schikkingen bijeenkomen in het vertrek van den minister-president in het Lagerhuis. Zij zullen waarschijnlijk in overeenstemming mot de internationalo go- bruiken aanvangen met de verkiezing van Macdonald tot president van de conferon tie. De bijeenkomst vindt in het Lagerhuis plaats, aangezion Maandag belangrijke de batten over oon conservatieve motie van wantrouwen zullen worden gehouden in verband met de landbouwpolitiek der rc- gecring. De verdere zittingen der minister conferentie zullen gehouden worden in het kabinetsvertrek van het Foreign Office. Officieele Engelsche kringen onthouden er zich nog steeds van positie te kiezen te genover de Parijsche gebeurtenissen, die nog niet cn détail bekend zijn. Men is der halve ook niet geneigd het optimisme van Henderson te deelen, dat deze bij zijn ver trek uit Parijs tot uiting heeft gebracht. Ook betwijfelt men hier sterk, of werkelijk de politieke problemen zullen kunnen wor den gescheiden van de bespreking der fi nancieele en economische problemen. van do komende Londensche conferentie. Henderson en Macdonald begaven zich onmiddellijk naar Downingstreet. Om mid dernacht was hun onderhoud nog niet ge cindigd. Bevrediging in Dultscho re geeringskringen. Berlijn, 19 Juli (V.D.) Het gemeen schappelijk Duitsch-Fransch communiqué ven hedenavond heeft in regeeringskringc veel aandacht getrokken. Men beschouw het als een positief resultaat. Door dit eer ste Fransch-Duitsche contact is een eerste ontspanning van de atmosfeer tot stand ge- bracht. Hat vertrak der Duitsche de legatie naar London. Parijs, 19 Juli (V.D. Het vertrek der Duitsche delegatie uit Parijs naar de con fercntic te Londen is thans definitief vast gesteld op Maandagmorgon 10 uur, zoodat zij in den namiddag te Londen zullen ar rivceren. Do conferentie zal om zes uur *s avonds aanvangen. Dr. Brüning heeft hedenmorgen de mis bijgewoond in de Notre Dame de Victoire Er werd hier een vredesmis gecelebreerd. Stimson is vol vertrouwen Washington, 19 Juli (V.D.) Stimson heeft heden na zijn samenkomst met de ver schillende ministers te Parijs een vrij lang durig telefonisch onderhoud gehad met den plaatsvcrvangenden staatssecretaris Castle HU deelde dezen mede, dat de vooruitzich ten voor de Londenscho conferentie gun stig zijn. In Amerikaansche regecringskrin gen gelooft men, dat de voor Amerika on Engeland onaanvaardbare Fransche eischen inzako crcdiethulp voor Duitschland zullen vervallen en dat een compromis mogelijk zal zijn. De V.S. wijzen een politiek voogdij schap over Duitschland gedurende den loop van de leening af. Hoover is evenmin ge neigd dc leening, die aan Duitschland zal worden verstrekt, op ccnigcrlci wijze te ga randeeren. Scherpe uitlatingen van de Parijsche pers. Parijs, 19 Juli (V.D.) Met groote scherp te richt zich een groot aantal Parijsche bla den tegen den vasten wil der Engelschen om niet te dulden, dat aan dc beteekenis van de Londensche conferentie ook maar eenigermate getornd wordt. Het Fransche bezwaar tegen deze opvatting gaat voorna melijk uit van de vrees, dat de op Frank rijk uitgeoefende druk van Amerika en En geland zich te Londen nog sterker zal doen gevoelen Merkwaardig is een bericht van den Londenschen correspondent van de Pe tit Parisian, volgens wolk bericht Engeland voornemens zou zijn allo financieele clau sules van het verdrag van Versailles aan de ordo te stellen en aldus zou willen aan sturen op een totale herziening van het verdrag van Versailles. Het Journal verklaart, dat men van Duit sche zijde tot nog toe getracht hooft een zoo gunstig mogelijke atmosfeer te scheppen, doordat men op dc Fransche voorstellen noch met een definitief ja, nog met oen ca tegorisch neen heeft geantwoord. De moei lijkheden zullen echter toonemon, indien men van Engelsche zijde de thans onder nomen manoeuvres zal voortzotten. Pertinax meent te weten, dat dc gistoron door Laval en Flandin in den loop der on derhandelingen gedane voorstellen door de Duitsche ministers als onaanvaardbaar zijn afgewezen. De Figaro wijst erop, dat Brüning zich heeft uitgesproken tegen eiken maatregel, die lijkt op een contrólesystcem, zooals dat in het Dawesplan was vastgelegd, „Engelsche ministers nog meer pro-Dcitsch dan het kabinet- Brüning. Eonderson over de Fransch- Duitsche toenadering. Londen, 19 Juli. (V.D) Henderson, Stimson en Mellon, benevens de leden der Amerikaansche delegatie, zijn hedenavond om 22 uur 50 alhier aangekomon. Op het station werden zij begroet door Macdonald, den Frinschcn ambassadeur, den Ameri- kaanschen ambassadeur te Brussel, Gib son. Henderson verklaarde bij zijn aan komst, dat hij, toen hij naar Parijs ging, rekening gehouden had met dc mogelijk heid, dat ernstige gebeurtenissen konden geschieden. Nauwelijks heeft hij verwacht, dat binnen de paar dagen, dat hij in Parijs is geweest zooveel plotselinge veranderin gen konden plaats vindon. In dagenlange werkzaamheden, die dikwijls tot diep in den nacht hebben geduurd, zijn beslissingen van groote beteekenis genomen. Henderson zeide verder, dat hij hoopte, dat binnenkort het voorgenomen bezoek aan Berlijn zou kunnen plaats vinden. Door de aanwezig heid van Stimson is te Parijs een vriend schappelijke gedachtcnwisseling mogelijk geworden. Naar zijn meening kan de be langrijkheid van een Fransch-Duitsche toe nadering niet hoog genoeg worden geschat. De te Parijs bereikte toenadering heeft haar deel bijgedragen tot de voorbereiding, Parijs, 19 Juli (V.D) D^'Temps acht het resultaat van de hedenmiddag gevoerde be sprekingen van de grootste beteekenis. Het blad acht hot oen illusie, dat de redding van Duitschland zonder Frankrijk of zelfs tegen Frankrijk georganiseerd zou kunnen worden. Diogenen, die op dc hoogta zijn van de ernstige zorgen, dio de Engelsche regeering zelf door de directe gevolgen van de Duitsche crisis bereid worden, zullen dergelijke plannen zelfs niet ernstig ne men. Do Liberté verwijt MacDonald en Snow- den, dat zij zich tegenover Frankrijk «nog Duitschgezinder cn nog moer Pan-Gcr- inaansch toonen dan het Kabinet-Brüning zelf. Ook de Paris-Soir noemt hot resultaat van dc vandaag gehouden besprekingen een groote gebeurtenis. Engeland heeft zich be slist cn duidelijk verplicht, noch de kwes tie van het Young-plan, noch cenigerlei kwestie betreffende het verdrag van Ver sailles aan do orde te stollen. De Soir constateert met voldooning, dat do politiek van Briand onder don druk der gebcurte-ni9son tegenover do kleine on kort zichtige combinaties de overhand heeft ge houden. „De Duitsche belangen komen overeen met de wenschen van Engeland, Amerika en Italië", De Observer acht het onmogelijk, dat Duitschland formeel zijn recht op herzie ning van het verdrag van Versailles zou opgeven. Het revisie-artikel 19 van het Vol- kenbonds-statuut mag niet in gevaar ge bracht worden. Dc tegenstand tegen de Duitsch-0o8tcnrijkscho „Anschluss" acht het blad gevaarlijk, omdat het in strijd is mot dc wetten der natuur, want de Duit- schcrs en Oo9tonrijkcrs vormen in feite één volk, wat men van de Franschen en Elzas- 8ers niet zeggen kan. Dc tactische positie, waarin Duitschland zich bij den aanvang der Londensche con ferentie bevindt, wordt in het algemeon gunstig beoordeeld. Men is van meening, dat de Duitsche belangen o\crcenkomcn met de wenschen van Engeland, Amerika en Italiö naar saneering van de Europee sche financiën cn hot Aconomi6che leven van Europa. Enkele bladen, zooals de Ob server, verwachten van Duitschland, dat het echter geen garanties zal welgorcn, die het met zijn nationale eer in overeenstem ming acht. De Sunday Times vestigt dc aandacht op bepaalde tegenstellingen in leidende En gelsche kringen. Men mag aannemen, dat MacDonald, Henderson cn de Gouverneur van dc Bank van Engeland, Montague Nor man, het met elkaar eens zijn over het doel, dat moet worden nagestreefd. Er schijnt ecnige bezorgdheid te bestaan over do vraag in hoeverre minister Henderson tijdens de besprekingen te Parijs Engeland reeds heeft vastgelegd door bepaalde toe zeggingen. De Sunday Express wijst erop, dat con ineonstorting van Duitschland ook ingrij ponde gevolgen zou kunnen hebben voor don binnonlandschen toestand in Engeland. Laval en Briand uitgenoo digd om naar Berlijn te ko men. Parijs, 19 Juli (V.D.) Rijkskanselier dr. Brüning heeft bij het beëindigen van de Fransch-Duitsche onderhandelingen lo Pa rijs don Franschen minister-president La val en den Fransclion minister van buiten landsche zaken Briand, ui.tgenoodi.gd tot een bezoek uan Berlijn. Het tijdstip en do biïzcnderhcdcn van dit eerste bezoek de Fransche ministers aan Barüji sedert den oorlog, zijn tot dusverre nog niet vastge- tcKI. Nog geen concrete resultaten bereikt. Pa rij 6, 20 Juli. (V.D.) Omtrent het ver loop en do resultaten van de to Parijs ge voerde besprekingen tusschen de Duitsche on Fransche ministers kan op grond van mcdedoelingen van vooraanstaande Duit sche zijde nog nader worden medegedeeld dat de besprekingen don bestaanden in druk hebben vergroot, dat momenteel nog geen concrete resultaten kunnen worden bereikt. Minister Flandin leiddo de onder handelingen over den financleelon steun aan Duitschland in. Hierbij werd het vol gondc plan ontwikkeld: lil de voornaam ste landon, die voor het verlecnen van ere (lieten in aanmerking komen. Engeland, Frankrijk, Amerika, Nederland en Zwitser land, worden verkoopconsortiums gevormd, Hierbij deed zich tegelijkertijd de vraag voor, of deze maatregel voldoende zou zijn on of niet voor do vergrooting van do in Duitschland noodige circulatie-middelen nieuwe geldmiddelen in het Duitsche rijk mootcn worden ingevoerd. Een verder voor naam punt van bespreking maakten de maatregelen uit, die in Duitschland na op heffing van het momenteel bestaande dwangsysteem mooton worden genomen en voorts welke financieele en politieke ga ranties nr zullen mooton komen, wanneer eon leening wordt verstrekt. Deze laatsto vraag zal echter pa6 te Londen volledig worden behandeld. Onopgehelderd is voorts do principieele kwestie gebleken of de komende Jnternatio- le hulp door het verstrekken van crcdietcn zal moeten geschieden door middel van een door dc centraio banken aan de Duitscho rijksbank to verstrekken hcr-disconto-cre- diet of door een door de regeeringen aan Duitschland to verstrekken internationalo leening. Naar Duitsche meening zullen al deze kwesties op de Londensche conferen tie weer in nieuwen vorm aan de ordo ko men. Bij dc 6lotberaadslagingen over do Fransche deelneming aan internationale credietverstrekkingcn voor Duitschland zijn uitdrukkelijk de politieke en financieele oorwaarden voor Franschon steun open gelaten, aangezien men het moment nog niet rijp achtte om hierover een beslissing te nemen. Naar Duitsche opvatting is het voornaamste van de. besprekingen te Pa rijs in do eerste plaats het feit. dat beide regeeringen besloten hebben dirocto wogen in te slaan om tot overeenstemming te ko men. Dit feit wordt als het voornaamste re sultaat der Parijsche besprekingen be schouwd. De Duitsche deelnemers leggen er bijzonder den nadruk op, dat minister president Laval een juist begrip heeft ge toond voor de publieke opinie in Duitsch land cn tijdens de onderhandelingen her haaldelijk erop heeft gewezen, dat men Duitschland niets mag opdringen, wat rijks kanselier dr. Brüning, die het volle vertrou wen der Fransche onderhandelaars heeft crworven, als onaanvaardbaar voor de •Ijksrcgoering verklaart. Resumeercnd is men van Duitscho zijde an meaning, dat alle ter sprake gekomen kwesties nog op een oplossing wachten en to London opnieuw in een niouwo situatio aan de ordo zullen komon. Londen, 19 Juli (V.D.) Het Zuidelijke gedeelte van Mexico is volgens alhier bin nengekomen berichten in do laatste 24 uur door hevige aardschokkon, gopaard gaande met buitengewoon zwaron regenval, getei sterd. Verschillende steden zijn door do ge- zwollon rivieren overstroomd. Talrijke per- sonon zijn verdronken. PER IJSBREKER NAAR DE NOORDPOOL. Berlijn, 20 Juli (H.N.) Uit Moskou wordt gomeld, dat dc Russische Ijsbrcker Malygin de expeditie in het gebied van de Noordpool is begonnen. Aan boord bevin den zioh behalvo buitenlandsche geleerden ook journalisten uit het buitenland cn uit Rusland. Er zijn 12.000 brieven aan boord', die door het luchtschip Graf Zeppelin zul len worden overgenomen. De Graf Zeppe lin zal Vrijdag voor dc viucht naar het Poolgebied starten. De ontmoeting tuaachen het luchtschip en den Russischcn IJsbreker zal op Franz Josefland plaats hebben. Parijs, 21 Juli (V.D.) Gisteravond slipte een auto, waarin behalve do eigenaar met zijn vrouw ook zijn dochter cn een vriend waren gezeten, bij het passeeren van een brug over de Loiro zoodanig, dat de auto door de brugleuning heenreed en naar bo neden stortte, zoodat de wagon terecht kwam op een 12 M. lager gclegon zandbank Alle vier inzittenden waren op slag dood STAD IN PUIN GESCHOTEN. Londen, 21 Juli (V.D.) Uit Nanking wordt gemeld, dat de Chineeschc regee- ringstroepen in de provincie Iviangsi de door de communisten bezette stad Ningtoe hebben aangevallen met alle moderne oor logsmiddelen, waarover zij de beschikking hadden. Volgens een regeeringsmededeeling is de stad letterlijk van den aardbodem wegge bombardcerd. Het gevecht duurde twaalf uur. Van de geheele stad is niets meer over dan een rookende puinhoop. Staat van beleg te Peking en Tientsin. Londen, 21 Juli (V.D.) Van Britsche zij de wordt uit Peking gemeld, dat zoowel te Peking als te Tientsin de staat van beleg is afgekondigd. Deze maatregel zou slechts een preventief karakter dragen. In beide steden heerscht volslagen rust. Wethouder Polak over de aftredende Amsterdamsche raadsleden. De oud-redacteur van „Hel Volk'', wet houder Eduard Polak, die jaren lang de ra adso verzichten van Amsterdams raad schreef, heeft nog eens de pen opgevat om over dc laatste raadszitting to schrijven Hij schrijft over dc negen leden die niet meer terugkeeren. „Over boord gezet" luidt zijn ondertitel voor mevr. v. Zelm en Lis- 6er. Maar voor Wicrdels en Peters koos hij Harde dienst". Wethouder Ed. Polak liet zijn oogen door de raadszaal dwalen-. Harde dienst Mijn oogen gaan verder rond. En daar rusten zij op don heer Wierdols, die even eens 6chcidon gaat. Twaalf jaar dienst Leeft ook hij op den rug. Harde dienst dik wijle. Want hij had niet slechts te rekenen met zijn tegenstanders, doch soms niet min der met hen, die zijn politieke vrienden boeten. Hij heeft moeielijke uren gekend vooral in cn om het tragische jaar 1925. Wie het van dichtbij heeft medegemaakt, ziet er dc sporen nog van op het eenigs- zins grofgesneden, maar toch zoo vriende lijk gelaat. Zijn ster is in den raad te vroeg opgegaan, zij. is daardoor ook te vroeg ver duisterd Naa6t hem troont zijn fractiegenoot Pc tcrs.Brced en welgedaan. Het scheiden van de politieke markt kost hem geen moeite. Waarom zou het ook? Met opgewektheid heeft hij het raadslidmaatschap vervuld. In bouwzaken had zijn 6tcm gezag verworven. En nu gaat hij verder zijn 60lide leven voortzetten en zich geheel aan zijn zaken wijden. En als hij een enRolon keer ons ontmoet.op 6traat of in een koffiehuis, zal hij ons joviaal groeten en wij zullen het hem weerom doen. Geen draad kwaad i6 er tusschen hem en den raad gewoeet. De machtige. En nu gaat mijn blik naar links, naar mijn buurman, dr. F. M. Wibaut. Hij vult met zijn breed lichaam heel den zetel. Do machtige kop stevig geplant tusschen dc schouders, dc nu witte haren uitgewaaid als een kran6 om het mannelijk, zoo spre kend gelaat. Ilij presideert den Raad, nu al drie dagen achtereen. En dat is goed zoo. Want is hij in wezen niet jarenlang de werkelijke lei der van dit gezelschap geweest? Zal hij straks, over een zestal weken, werkoltjk niet meer aan deze tafel zitten? De gedachte aan het antwoord geeft reeds emotie. Hijzelf schijnt er niet aan te denken, dat deze avond het sluitstuk is van bijna een kwart eeuw van zijn leven, van hot schoon ste deel van zijn mcnschelijk bestaan. Hij doet gewoon. Terwijl Ossendorp preekt cn dus de hamer kan blijven rusten, leest hij een of onder stuk. Do lorgnet wie belt op zijn forachcn neus. Ilij draagt geen uilcnbril, geen pince-nez met een breed lint menige man van stand, doch zoo'n gc- oon staal dingetje, da* altijd 6chcc' staat. Daar gaat hij ccn aanleckening maken. Tot korten tijd geleden 6chreef hij altijd met een gewone pon. Eerst in de laatste jaren doet hij het rnet een vulpen. Daar manoeu- reert hij op vreemde manier mede. Als hij den dop wil los schroeven, öteekt hij den houder in zijn mond en draait dan met dc echtcrhand het bovenstuk er af. Meestal alt dan de zwarte dop op den grond en moeten wij allemaal zoeken. Nu gebeurt het ook weer. Een lucifertje wordt aangestoken n wij grabbelen onder do tafel. Een bode komt er aan to pas cn dio kan ook niets vinden. Dan zoeken wij op do tafel en ja, daar ligt dc dop onder papieren. OVERVAL OP EEN SIGARENWINKELIER Verdachte veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden. Amsterdam, 20 Juli. Op 12 Juni j.l., te ongeveer 7 uur pleegde de Duitscber H. E. J. B. een overval op een sigarenwinke lier aan den Overtoom. Hij kwam den winkel binnen z.g. om een pijp te koopen, doch plotseling trok hij een gummiknup pel en gaf daarmee den winkelier een har den slag op het hoofd. Deze verloor echter zijn bewustzijn niet, doch riep om hulp. De Duitscher maakte zich uit de voeten, doch kon op straat gegrepen worden. Wegens poging tot diefstal, voorafge gaan door geweldpleging eischte het O.M. een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden. De Vacantie-Kamer der rechtbank ver oordeelde hem heden tot één jaar en drie maanden gevangenisstraf, HET PETITIONNEMENT. Diar nog dagelijks tallooze formulieren bij ons binnenkomen van lezers, die blijk baar eerst op echt-Nederland6che manie? de kat eens uit den boom hebben gekeken, hebben wij besloten, den sluitingsdag een week te verzetten. Hopen wij, dat alsnog velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken om hun stem te verheffen tegen den oorlog. Woensdag 22 Juli. Hilversum 1875 M.: 6.45—7.00 Ochtendgymnastiek o. 1. v. G. Kleerekoper. 7.307.45 Ochtendgymnastiek o. L v. G. Kleerekoper. 8.01 Gramofoonmuziek. 9.30 Orgelspel door Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding. 10.15 „Onze Keuken" door P. J. Kers Jr. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.05 Radio Volks-Universiteit. Spr.: mej. II. v. d. Heide Onderw.: „Ontspanning. Ge bruik van vrijen tijd". 11.35 Gramofoonmuziek. 12.01 Politieberichten. 12.15 V.A.R.A.-septet o. 1. van Is. EyY om gewisseld door gramofoonmuziek. I.45 Onderbreking voor verzorging van den zender. 2.15 Coöperatie-kwartiertje. Spreker: H. v. d. Houwen. Onderwerp: „Personeelcoöpe- ratie". 2.30 Kindermatinee o. 1. van Henri Nol-» les. Uitzending uit het Kurbaus te Scheve- ningen. 3.30 Vocaal concert, mevr. Jo Remy, so praan. Aan den vleugel: Joh. Jong. 4.01 Vocaal Concert (vervolg). 4.30 Voor de •kinderen. Vraaghalfuurtje door Oom ITenk. Kindervertellingen door Aaf Bouber. 6.01 V.A.R.A.-Septet o. 1. van Is. Eyl. 7.00 Radio-Volks-Universitcit. Spreker: M, J. Brussc. Onderwerp: „Mijn loven onder de monschen". 7.30 Politio-berichten. 7.45 Een en ander uit de V.A.R.A. 8.01 V.A.R.A.-orkest o. 1. van Hugo de Groot, met medewerking van Erich Wag ner, tenor en Johan Jong, piano. 9.30 Blijspel, op to voeren door het Groot Volkstooneel o. 1. van Herman Bouber, Wil lem van Cappellen en Ben Groencveld. Huwelijk", 8 dialogen van G. Schake. 10.00 Zang en piano. 10.15 Persberichten van Vaz Dias. 10.25 Orkest. II.00 Gramofoonmuziek. Huizen. 298 M.: 8.00—8.15 Schriftlezing. 8.15—9 45 Morgenconcert. 10.3011.00 Korte zickcndionst door ds. Y. v. d. Zee. 11.00—12.00 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz. Zang: mej. D. Mijnhout, so praan. 12.00—12.30 Gramofoonmuziek. 1.302.00 Middagconcert: Max Rood, fagot. Joh. H v. Ginlcel Jr., clarinet. S. Zandstra, hoorn. Luisc Lauenroth, piano on harmonium. 2.00—2.30 Lozen van Chr. loctuur door mej. M. Wentink Voorgelezen wordt: Maarten, dc visscher" van A. Straatsma. 2.30—3.00 Gramofoonplatcn. 3.00—4.30 Concert: Mevr. Greta dc Knegt- tcr Haar. sopraan. Henk J. Berghout, collo. Mej. Ric Bcute, piano 4.304.45 Gramofoonmuziek. 4.45—5.00 Verzorging van den zender. 5.00—6.00 Kinderuurtje door J. Koomnn. Zang: Mej. N. Evonblij. Piano: Moj. F. Na- gelkcrke. 6.00—7.00 Gramofoonmuziek. 7.00—7.30 Uitzending van het Onderwijs fonds voor de Binnenvaart. 7.30—8.00 S. Schunfsma. Onderwerp: „On gevallen vorzckcring." 8.00 Uitzending gewijd aan hot Vrouwon- Mnatschappelijk Werk van het Leger des Hoils in Nederland Loidster: Brigadier Bertha Smith. Toespraken van Komman- danto J. Vlas-vnn Oppon e. a. Na afloop Persberichten Vaz Dias en Gramofoonmuziok.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 2