AHEPSF00RT5Ö; DAGBLAD BRITSCHE GASTEN TE BERLIJN hoffelijke woorden aan een diner koning alfons doet afstand de graf zeppelin in 't hooge noorden lloyd george ernstig ongesteld nieuwe aanslag op een spoorwegbrug Woensdag 29 Juli 1931 «DE EEMlANDEft" 30e laargang No. 25 PleiAoi voor samengaan der volkeren Brüning zegt den Engelschen ministers dank Berlijn, 27 Juli. (V. D.) Aan het diner, dat hedenavond ter oere van de Engelsche ministers in de rijkskanselarij is gegeven, hoeft rijkskanselier Brüning, na een toast te hebben uitgebracht op den koning van Engeland en den rijkspresident, een rede voering gehouden, waarin hij o.m. zcide: Het Duitschc volk is dankbaar gestemd door dit eerste bezoek van leidende Engel sche 6taat6lieden aan Duitschland. Het is mij een bizonderc vreugde de beminnelijke gastvrijheid te kunnen beantwoorden, die gij mij en dr. Curtius kort geleden op Che quers hebt bewezen. Gij kemt naar Duitsch land in een tijd vol zorgen. Ik heb reeds ge legenheid gehad bij onze gedachtenwisselin- gen u den toestand van Duitschland uitvoe rig te schetsen. Duitschland 6pant al zijn krachten in om de eri.sis rfleestcr te worden. Het moet er echter ook op rekenen, dat het buitenland, dat door het opvorderen van crcdielcn op korten termijn de crisis ten top heeft gedreven, aan dit doel medewerkt Wij erkennen dankbaar, wat uw regeering door de onvoorwaardelijke en hartelijke aanvaar ding van het p'an-Hoover en door uw po gingen inzake het totstandkomen en het resultaat van de Londensche conferentie reeds voor ons heeft gedaan. Wij weten, dat ook gij in Engeland moeilijke tijden beleeft. De oorzaak hiervan ligt niet in de laatste plaats in de huidige financieclc crisis van Duitschland, die tegenwoordig internatio nale beteekenis heeft gekregen. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat een werkelijke en grondige saneering van de economische toestanden van Europa 6lechts door loyale samenwerking van alle volkeren en door wederzijdsche hulp mogelijk zal zijn. De grondslag voor deze samenwerking is te Londen gelegd. Het eerste opbouwende werk moot nu beginnen. Uw huidige bezoek is er een bewijs voor, dat het ook uw wensch i6 het gelukkig aangevangen werk voort te zetten. Moge het de wereld den waren vréde' brengen. Ik hef mijn glas op het welzijn van uwe excellenties, op een gelukkige toekomst van Groot-Britanniè en op de Engelsch- Duitsche vriendschap op. Antwoord van Macdonald: „Ons vertrouwen in Duitschland duurt onverminderd voort.'1 Nadat Macdonald dank gezegd had voor de vriendelijke woorden van den rijkskan selier, sprak hij een redevoering uit, waarin hij o.a. zeide: De Engelsche minister van buitenlandsche zaken en ik zijn naar Ber lijn gekomen om den rijkskanselier en den rijksminister van buitenlandsche zaken een tegenbezoek te brengen. Wij hebben ons over uw bezoek te Londen buitengewoon verheugd en met dezelfde vreugde hebben wij uw uitnoodiging tot een tegenbezoek aanvaard. Deze wederzijdsche bezoeken wor den voor de versterking van de goede ver standhouding in de wereld en voor een ver dere uitbreiding daarvan een absolute nood zakelijkheid. Wij zijn echter niet 6lechts naar Berlijn gekomen om een tegenbezoek te brengen, doch tevens om de wereld te toonen, dat ondanks de moeilijkheden van den huidigen' toestand ons vertrouwen in Duitschland onverminderd voortduurt. Duitschland beleeft thans moeilijke tijden en wij voelen volkomen mede met dea zwa- ren strijd, dien dit land op het oogenblik moet voeren. Laat mij daar echter tegelij kertijd aan toevoegen- Wij zijn vol bewon dering voor Duitschland en wanneer ook zijn moeilijkheden niet zijn overwonnen, toch zijn wij er vast van overtuigd, dat, wanneer Duitschland zijn inspanning voort zet, wanneer het zijn intellectucelc, moreele en economische krachten inspant om weer op de been te komen en zich er voor hoedt zich aan vertwijfeling over te geven, de an dere volkeren hulp zullen brengen en het Duitsche volk niet zullen laten ondergaan. Een vrij en zich zelf achtend Duitschland iö voor de gemeenschap der beschaving on ontbeerlijk. Evenals er geen mu6ch van het dak valt, zonder dat de Schepper aller din gen daarvan weet, evenzoo kan ook geen volk, dat zich zelf acht, ophouden te be staan, zonderdat voor alle leden van de in ternationale gemeenschap daaruit het groot ste ongeluk voortvloeit. Het zou ondenkbaar zijn, wanneer aan een land, dat zich in de kunst, in de economie, in de geestesweten schappen zoo heeft onderscheiden, dat in een lunge en wisselvallige geschiodenis zijn kwaliteiten heeft bewezen, door de andere volkeren de hulp in den nood zou worden geweigerd. Internationale samenwerking om Duitscbland te helpen. De resultaten van de Londensche con ferentio zijn niet sensationeel geweest. Het ging er om de 6telling te behouden, terwijl de voorbereidingen voor een grondiger be handeling van de moeilijkheden werden ge maakt. Do bestudeering van den Duitschcn fin'ancieclen toestand is begonnen, do raad gevers van Duitschland, die door de Lon den6che conferentie zijn aangewezen, bevin den zich hier in Berlijn en het apparaat is op deze wijze in beweging gezet. Het be langrijkste echter is, dat de volkeren, die o^dc Londensche conferentie vertegenwoor digd waren, het eens zijn kunnen worden inzake samenwerking tot het brengen van hulp aan Duitschland. Ofschoon de genius en het verantwoordelijkheidsgevoel van de bankiers zich ver behoort te houden van de politiek, moeten toch, wanneer de banken en de crcdietin6tellingcn haar grootc func- tis in de toekomst juist \Villcn uitoefenen, toekomstige geslachten al hun krachten er op richten den internationalen welstand te verhoogen. Het is niet voldoende, wanneer ieder de macht, die hij op dit gebied bezit, slechts voor eigen doeleinden aanwendt. Al le financieels hulpbronnen moeten worden gebruikt om het gebouw van de nationale n internationale beschaving te vensterken en bijeen te houden en in dit verband moe ten de grondoorzaken van de huidige crisi6 vroeger of later eens helder onder het oog worden gezien en met gezond menschelijk verstand en goeden wil tot een goed einde worden gebracht Wederzijdsch vertrouwen noodzaak. Als voorbereiding daartoe moet een ge voel van wcderzijd6ch vertrouwen worden geschapen. Een gevoel van wederzijdsch vertrouwen en persoonlijk inzicht, zoodat de staatslieden, die met elkander onderhan delen, weten, dat de onderhandelaar aan de andere zijde open en eerlijk met hen spreekt en open en eerlijk handelt. Niet door schriftelijke of mondelinge bevestiging, maar door een gevoe! van vertrouwen in het hart van een ieder is dit doël te be reiken en tevens moet het gevoel van ver trouwen van volk tot volk weer worden hersteld. Ieder volk moet veel hiertoe bij dragen en ik zou uiting willen geven aan de hoop, dat bezoeken, als dat van Che quers, van Londen of ons huidige Berlijn- 6che bezoek, niet als afzonderlijke op zich zelf staande feiten mogen blijven bestaan, doch dat zij als uitdrukking van een stre ven naar wederzijdsch begrip op interna tionalen grondslag hun voortzetting in ge lijke bijeenkomsten mogen vinden. „Wij moeten het verleden vergeten". Sedert hot sluiten van de Londetische conferentie is veel belangrijks gebeurd. Al lereerst zou-ik in dit verband do hulp van Frankrijk willen noemen en uiting geven aan den wensch, dat de besprekingen tus schen u en de Fransche staatslieden mogen wordefi voortgezet onder deelneming van andere 'anden, wanneer dit noodig mocht zijn. Het scheppen van betrekkingen van mensch tot mensch is het belangrijkste Wij- moeten het verleden vergeten, daar de toekomst van een politiek afhankelijk is, welke slechts door mannen wordt gevoerd, die van goeden wille zijn en die bezield zijn door een geest van samenwerking, die het hun mogelijk maakt de ongerustheden en argwaan te onderdrukken, die, wanneer zij bestaan blijven, de ergste gevolgen zouden hebben en ten 6lotte tot den oorlog zouden voeren. De gedachten en gevoelens van de jonge generatie moeten worden afgewend van vijandige gezindheid en argwaan en gericht worden op wederzijdsch begrip en weder- zijdschc hulp. Dat is onze gcnlfcen6chappe- lijke taak. Welwillende woorden in de Engelsche pers. Londen, 28 Juli. (H.N.) Het bezoek van Macdonald en Henderson aan Berlijn wordt zooals te verwachten was, in de Lon densche bladen uitvoerig besproken. De Daily Herald ziet in dit bezoek een nieuwe bevestiging van de vriendschappelijke be trekkingen, welke sedert liet einde van den oorlog tusschen Duitschland en Engeland zijn ontstaan. Het bezoek getuigt ook, even als dat der Duitsche staatslieden aan Chequers, van het besef, dat de geheele toe komst der beschaving afhangt van behoor lijke internationale samenwerking en van het afzien van het vroegere sysleeqi om verschillende groepen te vormen. Dc Times beschouwt het bezoek als een betuiging van levendige deelneming met den tegenwoor- digen noodtoestand van het Duitsche volk. Algemeen wordt thans erkend, dat do te genwoordige crisis, welke vooral een ver trouwenscrisis is, van den grond af verbe terd moet worden door het vestigen van een werkelijken vredestoestand onder dc volkeren. Het is van belang, dat dit ook bij de laatste Londensche besprekingen tus schen de toonaangevende staatslieden van Engeland en Frankrijk nadrukkelijk is er kend. Dc Daily Telegraph wijst er op, dat het bezoek der Engelsche ministers aan Berlijn een teeken van vriendschap en goe den wil tusschen de beide naties is. Dc En gelsche staatslieden zullen gelegenheid hebben om zich met eigen oogen van den toestand in Duitschland te overtuigen. De tijd is gekomen, om dc oorzaken van de crisis met open oog te bestudeeren. Duitsche en Engelsche ministers mot olkaar in gesprek. Berlijn, 28 Juli. (V.D.) Officieel wordt medegedeeld: Hedenochtend vond in de rijkskanselarij een bespreking plaats tusschen den rijks kanselier dr. Brüning en rijksminister van buitenlandsche zaken dr. Curtius, minister Kamsay Macdonald en minister Henderson De besprekingen dio een voortzetting wer den van de onderhandelingen op Chèquers, duurden twee uren en zullen hedenmiddag worden voortgezet B e r 1 ij n, 28 J u 1 i. (V.D.) Dinsdagmiddag heeft do Britscho minister-president Mac- Donald tezamen met den Britschen minis ter van Buitenlandsche Zaken, Henderson, hotel Kaiserhof de journalisten ontvan gen MacDonald verklaarde, zeer voldaan te zijn over de hem ten deel gevallen ont vangst en over het resultaat van zijn be zoek aan Berlijn. Op het oogenblik kan hij nog niet veel bijzonderheden mededeelen Het verheugde hem echter het bezoek te kunnen beantwoorden, dat korten tijd ge leden dc Rijkskanselier en de Rijksminister van Buitenlandsche Zaken op Tho Che quers hebben gebracht. Hij en Henderson hebben met de Duitschc ministers zeer goed kunnen overleggen en hebben de besprekin gen voortgezet, die op Chequers zijn be gonnen. IIij heeft zich te Berlijn, voor zoo ver dit mogelijk is. een beeld geschapen an den toestand, die reeds te Londen be sproken was. Ilij is cr zich van bewust, dat er note ernstige moeilijkheden bestaan en nog to overwinnen zijn. Hij is er echter van overtuigd dat de krachten van de Duitsche natie en haar economische en in dustriccle hoedanigheden zeker in staat zullen zijn, over de moeilijkheden heen te komen. Hij hceeft de vaste overtuiging, dat iedere Duitscher individueel ertoe zal bij dragen het trotsche volk, waartoe hij be hoort, te helpen en te dienen. Dan, wan naar. dc tegenwoordige moeilijkheden zul Ien zijn overwonnen, zal men op den weg der samenwerking te Genève en elders ver der voortgaan tot dat de internationale at mosfeer definitief tot rust zal zijn gekomen. In dezen zin heeft destijds ook dc Engelsche regeering de besprekingen met de Duitsche regering op Chequers aangevangen, die thans in denzelfden geest worden voortge zet. Tenslotte liet MacDonald zich zeer vol daan uit over de hartelijke ontvangst, die den Engelschen ooorlogsschcpen in Kiel ten deel gevallen is en welke in de Engelsche pers bijzonder gewaardeerd werd. Do journalisten waren daarop in de ge legenheid vragen tot MacDonald te richten, op eenige waarvan hij heeft geantwoord. Op do vraag hoe het tegenwoordig met de evenwichtspolitiek in Engeland staat, wel ke politiek vele jaren door Engeland is nagestreefd, verklaarde MacDonald met na druk, dat de door do Bngclscnc regeeering gevoerdo politiek van internationale ver zoening het absolute tegendeel is van de evenwichtspolitiek. Een politiek, strevende naar evenwicht tusschen de mogendheden, kan slechts verwerkelijkt, worden met sterke bewapening voor de nationale veiligheid Een politiek van verzoening opent echter de mogelijkheid van iritAfnationalc veilig heid door samenwerking en ontwapening. Een andere, vraag ludcle: De Engelsche minister-president hoeft gisteren gesproker» van het idealisme van de Duitsche jeugd Of hij zich, om zich een denkbeeld te kun nen vormen van het wezen van dit idealis me bij de Duitsche jeugd niet in verbin ding wilde stellen met de leiders dezer jeugd Daarop verklaarde MacDunald. dat h- niet gesproken heeft van het idealisme der Duitsche jeugd, doch van het idealisme van dc tegenwoordige jonge generatie in het algemeen en hij is cr absoluut van overtuigd, dat het een ramp is, wanneer dit idealisme door vrees en vijandigheid in een verkeerdp richting zou worden ge stuurd. bewapening to vergrootcn niet verstandig, doch te betreuren zal zijn. De balans van het Brltsche mlaisterbezoek. Berlijn, 28 Juli. (V.D) De besprekingen tusschen rijkskanselier Brüning, Dr. Cur tius en Macdonald cn Henderson, dio ho- denmorgen een aanvang namen in de rijks kanselarij, werd hedenmiddag in een ver dere vriendschappelijke gedachtenwisseling voortgezet en bcéindigd. Een der belangrijkste onderwerpen van gesprek was de kwestie hoe de besluiten der Londensche conferentie op dc beste wijze constructief in praktijk zouden kunnen worden gebracht De Engelsche cn Duitsche ministers be spraken voorts den algemeenen economi- schen toestand en de maatregelen die ge troffen zouden kunnen worden ter oplos sing van de huidige moeilijkheden op eco nomisch gebied. Het ontwapeningsprobleem werd in ver band met de voorbereidingen voor de a_s. ontwapeningsconferentie uitvoerig bespro ken. De besprekingen droegen een uiterst vriendschappelijk karakter. In het algemeen was men bet er over eens dat de persoonlijke besprekingen, welke te Londen, Parijs en op Chequers hebben plaats gehad moeten worden voort- gezet cn uitgebouwd. Meodonald vertrekt uit Berlijn. heden De Engelsche ministers bij den Pruisischen premier. Borlijn, 28 Juli. (V.D.) Macdonald en Henderson hebben Dinsdagmiddag na de persconferentie in hotel Kaisershof de uit noodiging van den Truisischen premier Rraun aangenomen en met Braun gedi neerd in een der vertrekken van het staat6- ministerie. Aan dezen maaltijd werd niet deelgeno men door officieele personen, doch slecht6 door de leiders der 60c. dem. partij, o.w. de afgevaardigden Wels cn Breitschoid die ter begroeting der Engelsche ministers hier voor speciaal waren overgekomen uit Wce- nen waar zij het congres der S.A.I. bijwo nen Macdonald en Henderson ontvangen de Engelsch- Amerikaansche pers. Londen, 28 Juli. (V.D.) De Engelsche premier Macdonald cn Henderson hebben Dinsdagmorgen te Berlijn vertegenwoordi gers der Engelsch-Amerikaan6che pens ge sproken over den toestand in Duitschland en de internationale problemen. Macdonald zeide daarbij o m.: Er bestaan than6 twee acties. Dc eersto is dat de staatslieden moeten werken aan de verbe tering der algemeene atmosfeer. De tweede is dat de experts de bizonderheden moeten uitwerken der financieele en ontwapenings problemen. Deze beide acties loöpen pa rallel en men moet op hun resultaat hopen. Het gaat er niet om een noodbrug te bou wen of op een of ander wonder te wachten, doch cr moet voortdurend gewerkt worden. Zoowel Macdonald als Henderson beves tigden dat een algemeene psychologische verandering reeds zichtbaar is. Deze ont wikkeling zal nog duidelijker vorm aanne men wanneer wij veertien dagen verder zijn. Henderson sprak over de verbetering der Engelsch Duitsche betrekkingen en voegde daar aan toe dat het bezoek der Duitsche ministers aan Parijs een nieuwe aera in de betrekkingen heeft ingeleid. Dit zal er veel toe kunnen bijdragon nog vele niet opge loste problemen op te lossen. Het laatste Fransche ontwapeningsrae- morandum is nog rdet in vollen omvang bestudeerd. Zoodra do ministers weer te Genève zullen zijn. zal zich zekerlijk de ge legenheid voordoen dit memorandum te bespreken. Het is voorts volkomen duide lijk, dat een poging van Duitschland zijn Berlijn, 28 Juli ,H.N.) De Engelsche minister-president Macdonald zal morgen Berlijn per vliegtuiir verlaten. De drie mili taire vliegtuigen, die hem zullen begelei den. zijn reeds te Ber'ijn aangekomen Om trent de besprekingen. *Iio vanmorgen en vanmiddag plaats hadden, wordt meege deeld, dat vooral beraadslaagd is over de vraag, hoe de besluiten der Londschen con ferentie het best in de praktijk omgezet kunnen worden. Voorts i6 gesproken over den cconoraischen toestand en de maatre gelen, welke genomen kunnen worden om daarin verlichting te brengeD. Henderson uit Berlijn ver trokken. Berlijn. 28 Juli. (V.D.) De Britsche mi nister van buitenlandsche zaken, Hender son, is Dinsdagavond om 9 uur 59 per Noordexpresse uit Berlijn vertrokken. Henderson werd uitgeleide gedaan door den rijksminister van buitenlandsche za ken, dr. Curtius, vele heeren van het mi nisterie var: buitenlandsche zaken en van de rijkskanselarij, zoomede van de Brit sche ambassade. Op het station i6 geen publiek toegelaten. Slechts de persvertegenwoordigers waren toegelaten. Een hartelijk afscheid maakte een einde aan het bezoek van Henderson aan Berlijn. Ten gunste van zijn derden zoonDon Juan Do Daily Express verneemt van haar cor respondent te Madrid, dat koning Alfons van zijn aanspraken op den Spaanschen troon afstand heeft gedaan ten gunste van zijn derden zoon, Don Juan. De correspondent van het Londensche blad heeft dit nieuws vernomen van een Spaanschen politicus, die minister was tij dens de dictatuur en tegenwoordig is ge weest in de bijeenkomst te Fontainebleau, waarin Alfons zijn aanspraken over gaf. Volgens den berichtgever van de Daily Ex press hebben bij die gelegenheid tevens de twee broers van Juan, de prins van Astu- riè en Don Jaime en de naamgenoot van den laatste, de- oude Carlistische preten dent, hun aanspraken op den Spaanschen troon opgegeven. De koning zou binnenkort van zijn be sluit aan de Spaansche regeering kennis geven. Do nieuwo „koning van Spanje" is acht tien jaar oud; hij maakt to Dartmouth een leertijd door bij de Engelsche marine cn moet, in tegenstelling tot zijn broers, een gezonde jongen zijn, want dc erfelijke bloe- dingsziekte, waaraan de oudste zoon van Alfons in zoo hevige mate lijdt, heeft zich bij Juan niet geopenbaard. De geneeskun digen meenen, dat de jongen er nu wel doorgegroeid is. Don Jaime, de tweede zoon, is doofstom. (N.R.Ct) Een ontmoeting met den ijsbreker Archangelsk, 28 Juli. (V.D.) Volgens een draadloos bericht van den ijsbreker Malygin heeft Maandagavond .te 19.30 uur in den Hookerbocht de ontmoeting plaats gehad tusschen het luchtschip Graf Zeppe- ling en den ijsbreker Malygin. De post werd overgegeven. Per radio heeft tusschen den ijsbreker en de Graf Zeppelin een korto gedachtewisse ling plaats gehad. Prof. Wiese en Nobile zonden groeten aan Dr. Eekener en dr. Samoilowilsj cn wenschten hun een goede vlucht. Een nieuwe ontmoeting tusschen den IJs breker Malygin en de Graf Zeppelin is tot nu toe niet vastgesteld. De weersomstandigheden zijn niet bijzon der gunstig. De Graf Zeppelin zette de vlucht voort in de richting van het Franz Josephsland. In een verder radiobericht van den ijs breker Malygin wordt medegedeeld, dat nog geen beslissing is genomen omtrent het verdere onderzoek naar de groep-Alessan dri, daar de weersomstandigheden voor dit Onderzoek nog niet gunstig genoeg zijn. Het luchtschip naar Kamenew Noidland vertrokken. Archangelsk, 28 Juli (V.D.) Volgerr een draadloos bericht van Frans J ">zefelai rl is de Graf Zeppelin heden van Frans Jozef- land vertrokken naar Kamenew Nordland. Naar verluidt is in de weersomstandig heden geen groote wijziging ingetreden. Eenige bezorgheid op haar plaats Londen, 28 Juli (V.D) Lloyd George heeft al zijn afspraken moeten afzeggen, aangezien hij met een ernstige nier- en blaasaandocning te bod ligt. Een heden aan het bureau der liberale partij gepubliceerd communiqué vermeldt, dat zijn toestand na een zeer onrustigen nacht niet meer veranderd ls en dat, al is zijn toestand niet ernstig, zijn leeftijd - Lloyd George i6 68 jaren in aanmerking genomen er zekere bezorgdheid blijft be staan. Een operatie noodzakelijk. Londen, 28 Juli (V.D.) Over den toe stand van Lloyd George werd om 20 uur bet volgende bekend gemaakt-. De algemeene toestand van Lloyd George is goed. Teneinde den patiënt echter ver lichting te geven zal een operatic noodza kelijk zijn. SPRINKHANENPLAAG IN AMERIKA. Chicago, 28 Juli. (V. D.) Het landbouw gebied van do staten Nebraska, Dakota en Iowa wordt momenteel geteisterd door een sprinkhanenplaag, waardoor groote opper vlakten mot landbouwgewassen worden vernield. ARBITRAGE-UITSPRAAK VERWORPEN E s 8 en 27 Juli. (H.N.) De scheidsrechter lijke uitspraak voor do loonen in de me taalindustrie van Noord Westelijk Duitsch land is door de werkgevers verworpen. De werknemers hadden ondanks hun bezwa ren de uitsraak aanvaard, aangezien onder de tegenwoordige omstandighoden niets anders overbleef. Dc uitspraak was Vrijdag geveld en de loonen werden daardoor iets verlaagd. Gevecht tusschen leden van de bende en Zuid-Slavische soldaten Brug over de Morawa opgeblazen Sofia, 28 Juli. (V.D.) Volgens berich ten in de Bulgaarschc bladen heeft op de spoorlijn Nisj-Skoplje, waarop reeds eenige dagen geleden een aanslag op een spoor wegbrug heeft plaats gehad, een tweede aanslag plaats gevonden. Een brug over de Morawa is opgeblazen. Volgens mededeelingen van uit Zuid-Sla- vië aangekomen reizigers ontstond na do ontdekking van de daders, van wie men niet weet vanwaar zij komen, een hevig geveht tusschen de Zuid-Slavische soldaten en de bende. De gevechten duurden twee dagen. Aan beide zijden werden verliezen geleden. Eenige leden der bende zouden er in geslaagd zijn te ontkomen. Aan do grens van Bulgarije komen vele vluchtelingen aan, die mededeelingen doen over uitgebreide maatregelen der Zuid-Sla vische autoriteiten en over massa-arresta ties van Bulgaarsche boeren. De troepen aan de grens zouden zijn versterkt. Het kleine grensverkeer zou zijn gestaakt. De berichten over de aanslagen op de spoorwegbruggen worden door de Zuid- Slavischc grenstroepen bevestigd. Er zijn verscherpte maatregelen ter bescherming van de spoorwegen tegen het öptreden der Macedonische bende genomen. DE SPAANSCHE NAT. VERGADERING. M a d r i d28 Juli. (II. N.). De nationale vergadering heeft den socialist Besteiro tot president ge.kozen. Zarnoro, de president der voorloopige regeering, hield vervolgens een rede over de plichten en de beteekenis der nationale vergadering. De lulde bijval wolke aan Zamora ten deel viel, doet ver wachten, dat de nationale vergadering be sloten is de voorloopige rcgccriug in haar ambt tc bevestigen-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1931 | | pagina 9